SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 3.11.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

rebranding-of-the-terrorPodpora Ruským letectvem umožnila Syrským silám, aby osvobodily více než 50 sídel. Následující zprávy Jižní fronty mohou dospět k závěru, že od počátku této bojové operace jen samotné ruské nálety zabily 400-600 militantů. Provládní síly postupují v provinciích Aleppo, Latakia, Idlib, Hama a Damašek. I přes úsilí na zemi i ve vzduchu, teroristé své pozice v mnoha oblastech stále drží, když je od počátku Syrské války přeměňovaly v těžce opevněné body. Navíc al-Nusra a ISIS se už ve svém vojenském úsilí v provincii Hama spojily.

Kromě toho se některé jednotky al-Nusra přidaly ke skupině Ahrar ash-Sham, kterou Západní média a činitelé nazývají „umírněnými rebely“. Některé další teroristické skupiny se také snaží o přeznačkování, aby mohly argumentovat, že Rusové a koalice proti ISIS bojuje proti „umírněné opozici“ a ne proti teroristům.

26. října opustila militantní skupina Jund al-Aqsa vojenskou koalici Dobyvatelská Armáda (Jaish al-Fatah). Oficiálním důvodem bylo to, že další člen Dobyvatelské armády Ajnad al-Sham navrhl, aby bojovali proti ISIS. Přichází zprávy, že ISIS popravila asi 200 militantů, kteří se se pokusili vstoupit do al-Nusra. Ti militanti chtěli svou teroristickou skupinu vyměnit, protože ISIS je v Sýrii primárním cílem Ruského letectva.

Přišly nepodložené informace, že Turecko se Saúdskou Arábií mají plána na dodávky protileteckých systémů SAM-8 a SAM-9  syrským teroristům přes Ukrajinu.

Syrská arabská armáda (SAA) za podpory Hizballáhu a domobrany Národních obranných sil (NDF) po sériích intenzivních srážek s ISIS nastolila 2. listopadu plnou podporu nad pohořím Ahad, aby dostala pod kontrolu zbývající bojovníky ISIS zakopané podél dálnice Khnasser-Ithriaya, která vede do provinčního hlavního města gubernie Aleppo.

Ústřední velitelství Syrské arabské armády vydalo prohlášení, z něhož vyplývá, že dálnice Khanasser-Ithriya by mohla být znovu otevřená už v úterý. To ale nebude snadný úkol, protože síly ISIS tlačí na sever ze své bašty Aqayabatu, který leží východně od Al-Salamiyah a jižně od Sheikh Hilal.

Kurdské Jednotky lidové ochrany (YPG) v pondělí postoupily proti militantům v blízkosti města al-Houl směrem k vesnici al-Bahra v na venkově al-Hasaka.

ISIS zabila 12 dětí ve věku 12 až16 let zrekrutovaných v severoiráckém městě Mosul, protože se zřejmě pokusily dezertovat. Tyto děti dostávaly výcvik ve vojenském táboře Ashti v Mosulu.

Vojska Irácké armády podporovaná dobrovolnickými silami při svém postupu proti militantům ISIS vstoupila do velkoměsta Ramadi, které je v současnosti pod kontrolou této teroristické skupiny. Irácká vojska postoupila do středu tohoto města poté, co přešla po strategickém mostě Albu Farai severně od Ramadi. Zprávy říkají, že toho dne už předtím v severní části tohoto města irácké síly zabily vůdčího člena ISIS známého jako Abu Masab.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-nov-03-2015/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!