Zatímco se starý systém hroutí, nový se staví

Super-Nova-1Mocnosti se zoufale pokouší zajistit ochranu systému, který se hroutí. Není možné, abychom měli ekonomický model zajišťující tok zdrojů do rukou elity a sociální systém zavrhující etický a udržitelný přístup k životnímu prostředí, aniž by něco eventuálně přestalo fungovat. S jejich posledním nádechem vytvářejí tajné obchodní smlouvy navržené k zavedení světové vlády, ale zároveň existuje stále rostoucí komunita probouzejících se lidí, kteří diskutují o a navrhují inovativní řešení pro systém, v jehož nepořádku se nacházíme.

Masy se ještě neprobudily do skutečnosti, že operujeme pod soukromě vlastněným centrálním bankovním systémem, který udržuje monopol našeho peněžního systému v rukou zhruba dvanácti mezinárodních bankéřských rodin. Ve skutečnosti si nejsem skutečně jistý, kolik z našich takzvaných lídrů – jako jsou politici, charitativní organizace a další jedinci ve veřejné sféře – již procitlo a připustilo existující šílenství. Kdybychom si toto uvědomili kolektivně, bezpochyby bychom okamžitě povstali a založili bankovní systém vytvořený pro lidi, lidmi.

Vezměme například článek, který se objevil v Guardian v roce 2014. Vysvětluje model na zotročení 99,9%. V tomto textu stojí: „Údajně již v roce 1930 měl Henry Ford poznamenat, že je dobře, že většina Američanů neví, jak bankovnictví skutečně funguje, protože kdyby tomu rozuměli, „došlo by k revoluci ještě před příchodem zítřejšího rána“.

Pravda je k mání a čeká, až ji uchopíme, nicméně, jelikož nám ji nikdo nestrká před oči skrze mainstreamová média, jako se to dělá s právy homosexuálů nebo se lvem Cecilem, zdá se, že zájem projevuje pouze velmi málo lidí. Po pravdě, měli bychom se zajímat, protože kdybychom přestali platit obrovské sumy peněz a úrok těmto soukromých akcionářům a vytvořili si bankovní systémy v komunitách, vykročili bychom na cestu odstranění mnoha socio-ekonomických nevýhod, jež trápí naše společnosti, jmenujme například chudobu a bezdomovectví.

Například existuje státní banka vlastněná veřejností v Severní Dakotě, o které většina lidí nemá ani potuchy. Jak uvádí článek v Global Research: „Zisky se namísto odvádění do daňových rájů vracejí zpátky do banky, státu a komunitě“.

Vidíte potenciál této myšlenky? Jste schopní vidět důsledky přechodu na bankovní systém, který slouží potřebám lidí? Skutečně rozumíte tomu, jak jsou masy ohlupovány? V podstatě jsme všichni otroky neviditelné elity. Jsme malí pěšáci v jejich hře „ovládání světa“, ve které jdou tvrdě za výhrou za každou cenu.

Bez ohledu na patologické chování stínových hráčů, kterých je příliš mnoho na to, abychom zde o nich hovořili, existuje mnoho alternativních myslitelů prosazujících nové cesty rozvoje lidstva, neboť si uvědomují, že existují morálnější a inteligentnější způsoby organizování společnosti.

Například existují:

 • ekonomové, kteří chtějí transformovat keynesiánský model na legitimní alternativu;
 • učitelé, kteří vidí masivní propasti v systému manipulujícím s myslí nazývaném vzdělávání veřejnosti;
 • vědci, kteří chtějí změnit způsoby získávání a rozdělování energie;
 • zdravotníci, kteří vidí omezení mechanistické a farmakologické medicíny a potřebu pro znovuzavedení přírodních a bylinných terapií;
 • novináři, kteří požadují odstranění monopolizace médií;
 • environmentalisté, kteří chtějí změnit způsob pěstování a distribuce potravin;
 • lídři v komunitách, kteří chtějí integrovat komunity tak, aby jejich členové měli lepší podporu;
 • politici, kterým je jasné, že demokratický systém se stal rukojmím velkých peněz;
 • aktivisté, kteří propagují revoluci v našem žebříčku hodnot; a
 • futuristé, kteří chtějí změnit šablonu systému pro zlepšení našeho sociálního zdraví a životního stylu.

 

Rovněž existuje tlak na vědeckém poli ke znovu uvolnění této překrásné činnosti z pout institucionalizace a filozofických předsudků. Jak ví každý progresivní a skutečně kritický myslitel, vědecký materialismus byl překonán zrozením kvantové fyziky, což vyústilo ve znovuzavedení vědomí do fundamentální teorie reality.

Přesto bigotní jedinci a ti s vymytými mozky se stále drží své falešné „víry“ o tom, jak funguje naše realita. Jestliže člověk z ulice nebo takzvaný expert jsou podobným způsobem přesvědčeni o tom, že již přišli všemu na kloub skrze materialistické struktury, potom jsou ke své smůle buď naivní nebo mají mysl uzavřenou možnostem existujícím ve výzkumu jak mysli, tak hmoty.

Jedním z kvantových fyziků zabývajících se nefyzikální realitou, jež je součástí naší reality, a rovněž jejím potenciálním vlivem na naši společnost, je Amit Goswami. Spolu s mnohými vědci a filozofy, jejichž počet se denně zvyšuje, chápe, že naše skromná existence je „prosáknuta“ vědomím, které nás všechny spojuje.

Jak je uvedeno na jeho webové stránce:

„Teoretický kvantový fyzik Dr. Amit Goswami je revolucionářem mezi rostoucí skupinou renegátských vědců, kteří se v posledních letech odvážili vkročit do říše duchovní v pokusu o interpretaci zdánlivě nevysvětlitelných výsledků zvláštních experimentů a zároveň o potvrzení platnosti intuicí týkajících se existence duchovního rozměru života. Plodný spisovatel, učitel a vizionář, Dr. Goswami se objevil ve filmech What the Bleep do we know!?, Dalai Lama Renaissance, rovněž v oceněném dokumentu The Quantum Activist.“

V následujícím rozhovoru popisuje, jak si kvantová fyzika vyžádala znovuzavedení nelokalizované mysli do našeho kolektivního chápání uspořádání reality. Samozřejmě se nejedná o novou informaci, jde o pravěkou moudrost, která je zakódována téměř ve všech naukách původních obyvatel a v náboženských a spirituálních disciplinách. Nicméně nové je uznání skutečnosti, že nelokalizovaná mysl může silně ovlivňovat způsob, kterým navrhujeme naše etické, ekonomické a sociální systémy, a tak se lidstvo v budoucnosti může kvalifikovat jako civilizovaná, zdravá a inteligentní společnost.

Philip J. Watt, Přispěvatel
Waking Times

O AUTOROVI

Phillip J. Watt žije v Austrálii. Nejpříhodnější charakteristika pro něho je „rádce v oblasti pomoz si sám“. Jeho psané práce se zabývají jednak tématy od ideologie ke společnosti, a jednak osobním rozvojem. Sledujte jej na Facebooku nebo navštivte jeho webovou stránku.

Zdroj:
6 Komentářů k Zatímco se starý systém hroutí, nový se staví

 1. Cico Ciciak napsal:

  Nejaká búda!
  ------------
  http://www.penaznareforma.sk/ - Hľadajú pomoc!

  Táto reforma sa mi vôbec nepáči! Vidieť, že to prišlo zo západu - z anglicka!

  Nevýhody:

  - 30 ročné transformačné obdobie!

  - Prítomnosť úrokov a dividend! - V tejto "novej" koncepcii sa vôbec nezdôrazňuje tisíce-ročná zhubnosť úrokov!

  - "Nezávislá" centrálna banka! - Vláda by mala mať pod palcom cb - t.j. tí, ktorí sa aj reálne môžu zodpovedať občanom (+ voľby každý rok, priama demokracia, zavedenie trestno-právnej a hmotnej zodpovednosti politikov)!

  - Poskytovanie úverov len z existujúcich peňazí/úspor! - Hodne obmedzujúce!

  - Táto reforma nič nehovorí o progresívnej dani, ani nič o zdaňovaní veľkých korporácií a rušení daňových rajov!

 2. Cico Ciciak napsal:

  Toto sa mi celkom pozdáva! Kolektivizmus v praxi! Takéto veci sa už snažili zaviesť boľševici za Stalina, pokiaľ sa dobre pamätám!

  Peter Zajac-Vanka: Zamestnanecká samospráva rozhodne nie je žiadnou zamestnaneckou “akciovkou”
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  https://forumsk.wordpress.com/2015/07/31/zaemstnanecka-samosprava-rozhodne-nie-je-ziadnou-zamestnaneckou-akciovkou/

  Ekonomická demokracia 21.10.2015 - Slobodný vysielač
  ----------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=0NVvqOEqGzM

  Ekonomická demokracia 28.10.2015 - Peter Zajac-Vanka
  ----------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=Br-6daegh-E

  Systémové alternatívy kapitalizmu - Peter Zajac-Vanka
  -----------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=hW7j0VlG2PM

  Po kapitalizme - Ekonomická demokracia - David Schweickart
  ----------------------------------------------------------
  http://www.martinus.sk/?uItem=99407

  HOSŤ V ŠTÚDIU: O ekonomickej demokracii s Davidom Schweickartom
  ---------------------------------------------------------------
  http://www.ta3.com/clanok/1449/host-v-studiu-o-ekonomickej-demokracii-s-davidom-schweickartom.html

  Peter Ferdinand Drucker - Postkapitalistická společnost
  -------------------------------------------------------
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Post-Capitalist_Society

 3. Cico Ciciak napsal:

  Toto sa mi celkom pozdáva! Kolektivizmus v praxi! Takéto veci sa už snažili zaviesť boľševici za Stalina, pokiaľ sa dobre pamätám!

  Peter Zajac-Vanka: Zamestnanecká samospráva rozhodne nie je žiadnou zamestnaneckou “akciovkou”
  ------------------------------------------------
  https://forumsk.wordpress.com/2015/07/31/zaemstnanecka-samosprava-rozhodne-nie-je-ziadnou-zamestnaneckou-akciovkou/

 4. Jura napsal:

  Nemůžu si pomoct, ale v článku není nic konkrétně použitelného.

  Lidí makejme, možnost změny se blíží a něm nic připraveného.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!