CIA a Saúdové dají „vybraným“ syrským militantům zbraně vhodné k sestřelování komerčních linkových letadel

ManpadVe středu se nám dostalo švédského stolu s „novými“ důvěryhodnými informacemi o ruském dopravním letadle, které minulý týden spadlo nad Sinajským poloostrovem. Nejdříve přišel audiozáznam od egyptské pobočky ISIS opakující, že to oni to letadlo pravdu „sestřelili“. Následně ministerstvo vnitra ISIS v Raqqa (nebo možná Langley či Hollywood) vydalo video pěti chlapů sedících na předním dvorku gratulujících svým egyptským „bratřím“ k úspěchu.

ISISFiveGuys_0

Pak v Británii sídlící řízení letového provozu z Sharm el-Sheikh uvedlo, že to letadlo „mohlo docela dobře mít“ na palubě „výbušné zařízení“.

Nakonec US média zaplavily zprávy, že podle amerických „zpravodajských“ zdrojů za tu havárii nejspíš může ISIS.

ISISBasketball

V průběhu vyšetřování neustále vyvstávala otázka, zda by ti militanti mohli toto letadlo opravdu sestřelit. Obecně řečeno tvrzení, že by ISIS (nebo přinejmenším IS Sinaje) měl technologii a odbornost k sestřelení dopravního tryskáče letícího v 31 000 stopách „experti“ diskreditovali a podložili to i infračervenými satelitními snímky.

Není ale nic, co by CIA nemohla napravit.

S tím, jak je teď Pentagon nechystaný vyslat do Sýrie US pozemní vojska (a ta tam opravdu už mohou být a operovat přinejmenším někde u Latakie), tak Washington údajně posiluje zásobovací trasy k „umírněným“ antirežimním silám, jak na něj naléhají (hádejte kdo) Saúdové a Erdogan.

Je neuvěřitelné, že některé z těch dodávaných zbraní by mohly být z ramene odpalované přenosné protiletecké systémy, čili Manpady, schopné sestřelovat civilní letadla.

Ale nedělejte si starosti, bude se to dávat jen „vybraným rebelům“. Zde je více od WSJ:

US a jejich regionální spojenci souhlasili se zvýšenými dodávkami zbraní a dalších zásilek na pomoc umírněným syrským rebelům, aby si udrželi území a narušovali intervenci Ruska a Íránu na straně syrského presidenta Bashara al-Assada, řekli US činitelé a jejich protějšky v regionu.

Dodávky od Ústřední zpravodajské agentury (CIA), Saúdské Arábie a od dalších spojeneckých špionážních služeb prohlubují boje mezi silami bojujícími v Sýrii, i přes veřejný slib presidenta Baracka Obamy, že nedovolí, aby se z toho konfliktu stala zástupná válka US-Rusko.

Saúdští činitelé nejenže tlačili na Bílý dům, aby udržoval kohoutek se zbraněmi otevřený, ale také administrativu varovali, aby necouvala z dlouhodobého požadavku, že pan Assad musí opustit úřad.

CIA se svými partnery během posledního měsíce zintenzivňujících se ruských náletů zvýšila příliv vojenských dodávek rebelům do severní Sýrie včetně v US vyráběných protitankových raket TOW, řekli tito činitelé. Tyto dodávky se budou v nadcházejících týdnech nadále zvyšovat, aby doplnily sklady vyprázdněné rozšiřující se vojenskou ofenzivou režimu.

Činitel Obamovy administrativy řekl, že k vytlačení pana Assada od moci je zapotřebí vojenského tlaku.

„Assad nebude pociťovat žádný tlak k ústupkům, když nebude žádná životaschopná opozice se schopností vyvíjet na jeho režim tlak prostřednictvím svých partnerů,“ řekl tento činitel.

Navíc ke zbraním, s jejichž dodávkami US souhlasily, obnovili saúdští a turečtí činitelé se svými americkými protějšky rozhovory o možnosti omezených dodávek z ramene odpalovaných přenosných protileteckých systémů čili Manpadů pro vybrané rebely.  Tyto zbraně by mohly pomoci útočit na režimní letadla, zvláště ta, co mohou za vrhání barelových bomb, a mohly by rovněž pomoci udržet v odstupu i ruské letectvo.

Pan Obama dlouho takovéto návrhy zavrhoval s odkazem na riziko pro civilní letectví a obavy, že by mohly skončit v rukou teroristů. US spojenci, aby toto nebezpečí snížili, je navrhli dovybavit tzv. likvidačními spínači a specializovaným software, který operátorovi zabrání, aby tuto zbraň použil mimo vymezenou oblast, řekli činitelé z regionu obeznámení s touto možností.

US zpravodajské agentury mají ale starost, že do Sýrie se už mohlo propašovat pár starších Manpadů zásobovacími kanály, které CIA nekontroluje.

Pokud vám to zní jako nepříčetné, tak je to tím, že to takové je. I s tím, jak US zpravodajství (o kterém můžeme pouze předpokládat, že pochází od CIA) naznačuje, že IS Sinaje nejspíš zničilo ruský dopravní letoun s 224 lidmi na palubě, tak ta samá CIA spolupracuje se Saúdy na dodávkách zbraní schopných sestřelovat komerční letouny „vybraným rebelům“.

Aby Washington zajistil, že žádná neskončí tím, že odpálí 747 na obloze, tak ty zbraně „doplní speciálním“ softwarem, který zajistí, že jich půjde použít jen v určitých oblastech.

Nenechte se mýlit, je to za hranicí absurdnosti a už to hraničí i s bizarností. Už zjevně nestačí, že US dodávají protitankové střely rebelům střílejícím na ty samé Íránem podporované milice, které US nepřímo podporují za hranicí v Iráku, tak teď bude CIA se Saúdskou Arábií dávat těmto rebelům palebnou sílu k sestřelování letadel, což znamená, že ve scénáři „nejlepšího“ případu budou střílet na ruské bojové tryskáče a ve scénáři nejhoršího případu skončí tyto zbraně ve „špatných“ rukou a budou použity k sestřelování komerčních letů.

Je těžké si představit, jak může John Kerry účastnící se „mírových“ rozhovorů ve Vídni během povídání se Sergejem Lavrovem udržet vážnou tvář. Není to o tom říkat, že Rusko nenese za svou roli v tomto konfliktu žádnou odpovědnost (jistě, Moskva podporuje v Sýrii „legitimní“ vládu, ale i tak hází bomby na obydlené oblasti), ale US a Saúdové podporují skupiny sunnitských extremistů a povzbuzují je ke střelbě na ruské a íránské síly. Když tedy Obama tvrdí, že to není zástupná válka, tak je to absurdní.

Když to dáme všechno dohromady, tak to teď vypadá, že je možné, aby US

I) posílaly rebelům, kteří střílí na íránské vojáky protitankové zbraně,
II) umisťovaly pozemní vojska k Latakii, což znamená, že je téměř jisté, že se přímo střetnou s Hizballáhem, a
III) dodávaly „vybraným“ militantům zbraně schopné sestřelovat komerční letadla dny poté, co na obloze nad Sinajským poloostrovem vybuchl ruský dopravní tryskáč.

A to vše v komplicitě se Saúdy a s Erdoganem, který právě v Turecku zmanipuloval volby tak, aby ve své zemi mohl přepsat ústavu.

A Západní média o tom referují s klidnou tváří, jako kdyby to dávalo nějaký smysl…

FullMetal

Submitted by Tyler Durden on 11/05/2015 07:49 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-11-05/cia-saudis-give-select-syrian-militants-weapons-capable-downing-commercial-airliners
18 Komentářů k CIA a Saúdové dají „vybraným“ syrským militantům zbraně vhodné k sestřelování komerčních linkových letadel

 1. stefan goga napsal:

  Cameron a USA uz zakvakali zrejme im perie obhorelo a zapacha syrov.

 2. Jinská napsal:

  Jak jednoduché - srovnat se zemí totalitní státy (Saudy a SSa) a bude klid na zemi.

 3. napsal:

  Sestřelili velký prd

 4. Bogus Sobotka napsal:

  Je treba neco vedet o zdroji, ktery casto pouziva Koral pro sve ovecky.
  Kdo je vubec zerohedge.com a Tylor Durden?
  Za timto jmenem z filmu Fight Club se ukryva bulharsky imigrant jmenem Daniel Ivandjiiski , ktery byl vyhozen z wall streetu za podvody.
  Tenhle ten bulharskej blbec studoval v USA molekularni biologii, ale misto pracujic v medicinskem prosteredi zvolil pravovat pro financni bankere v Jefferies & Company v Los Angeles. V roce 2005 tenhle ten bulharsky imigrant pracoval pro Miller Buckfire od kud byl vykopnut za korupci a "inside trading"

  Jeho otec Krasimir Ivandjiiski je byvaly bulharsky KGB.
  Takze asi tak, rodina komunistickych zmrdu, ktera imigorvala do USA, podvadela a ted ma i tento server zerohedge.com..opravdu duveryhodny zdroj. A ke vsemu vyslo najevo,ze ze pod timto pseudonyme nepise jen ten Bulhar ,ale asi dalsich 40 autoru, prevazne smradlavy libertariani - (ceska pobocka Strana Svobodnych Obcanu)

  Inspirace pro vsechny anti-ami ..bulharsky imigrant naockovany americkym libertariasmem.

  • Marco napsal:

   Mimochodem Bogus, i kdyby jsi se rozkrájel, nikdy v takové diskuzi nevnutíš druhým své vidění světa. To jen pro upozornění:o) Až budu zase poslouchat svého spolužáka z ČT u mě doma, jak je to v redakci špatné a jak vedoucí funkce obsadili pouze ti, kteří novodobě s jistou nadsázkou, podepsali spolupráci s USA, určitě si vzpomenu, že vlastně žiji v bludu a celé se mi to jen zdá:o)))

  • Marie napsal:

   Bogus, tyto informace mas overene asi tak jako o mne. Zkopirujes sem neci pomluvy o mne a vydavas je za fakta. Jako ze me kopli na Novem Zelandu do riti...To je trosku ubohe, nemyslis?

   Totez delas tady: pokud byl nekdo vykopnut z Wall street za podvody, tak to je opravdu "informace" jak delo. Vzdyt ten slavnly wole street absolutne o nicem jinem neni!

   Mne nezajima, kdo je ten, co neco rika, ale jestli to, co rika, odpovida realite. Temer vzdy se da najit vice zdroju na jednu a tutez informaci, jako napriklad ten clanek o Kerrym, jak rika, ze z politiky by mel byt vyhozen kazdy, kdo popira globalni oteplovani.

   No jestli je to tvoje zamereni, stourat se v soukromi lidi na zaklade domnenek, tak to ti asi tezko budu vysvetlovat neco....

 5. Jaris napsal:

  Inspirace pro vsechny anti-ami. Bohousku, tak ten Tvuj Dan Ivandjiiski je vlastne bulharsky zid, ktery se samozrejme ve Wallstreetskem kasinu citil okamzite jako ryba ve vode a mezi svymi. Rozhodne to vynaselo vic nez namahava a vycerpavajici profesorska prace. Dekuji za upozorneni.

  • Jan Jinsky napsal:

   Ale faktem zůstává, že jeho články tu obdivujete. Vůbec výběr médií zde nelze nazvat nezávislým. Nemyslím si, že by pan Korál byl placen ruskou ambasádou, ale ve výsledku je to dost podobné. Velmi jednostranně orientované.

   • Slávek napsal:

    No Jinsky , to máš jednoduchý, choď jinam, kde bje to pro tebe líp orientovaný a nepruď nám tady. Kolikrát už jsme ti radili ať se na to trollování vysereš, ale ty máš zřejmě nějakej dobrej kšeft od čapisráče, viď? Ale fakt táhni už do WC

    Slávek, Brno

    • Jan Jinsky napsal:

     Chcete mít lepší společnost. Předpokládám, že součástí je i svoboda slova. tak vám tu píšu trochu jiné názory. Máte s tím problém? Pokud ano, proč?

     • Marco napsal:

      Ale prosím tě, ty jsi prostě placený trolík nebo zamindrákovaný jedinec, který vyhledává konflikt, víc na tebe nemá smysl reagovat, jelikož tvé EGO smrdí už při spuštění NWOO.

      • Jan Jinsky napsal:

       Já ti nevím Marco, zamindrákovaně působíš spíš ty. Já ti nenadávám... Jde pořád o to samé - máte zásadní problém s jiným názorem. To je asi vaše hlavní charakteristika.
       A proto jsem rád, že jste jen tady na webu a reálnou moc nemáte. Bylo by to hodně zlý, zase bychom museli myslet jen tím správným a schváleným směrem a k tomu by se asi i prověřoval rasový původ. Oboje jsme tu už měli a oboje stálo za ... no za NWOO :)

      • Justass napsal:

       No on pan Korál prostě jen vybírá taková média, která mají jiný názor než ta oficiální tzv. hlavního proudu, která už jsou již svojí "objektivností" tak profláknutá, že se potom nutně ta media vybíraná panem Korálem musí jevit těm co mají vypláchnutý mozek těmi oficiálními jako jednostranná - no bodejť. A zase jsme u té logiky- že.

       • Jan Jinsky napsal:

        Ale jo, ja mu to neberu. Nicmene ten vyber je z absolutni vetsiny z Ruska. A bohuzel i s nepravdami. Takze to vyjde jako mainstream. Taky plbe polopravd a lzi.

      • Marie napsal:

       Jinsky je nadrazeny sionek, drzy az na pudu. Mne hned posila na Kubu a hned do Ruska, magor. Hraje si na inteligenta, ale aby si zjistil, ze Kuba imigranty neprijima vubec a Rusko omezene, to ne. On si mysli, ze muze rozhodovat za ty zeme,ze musi prijimat. Podobnost nikoliv ciste nahodna s pristupem siona Junckera, ktery proste zemim nadiktuje, ze imigrantu prijmout musi a tecka.

       Ja uz na nej nereaguji, neb si myslim, ze je placeny za pocet reakci. To je totiz dukaz, ze pracoval, hehe. Jde mu o rozbijeni vecne diskuze a nazorove jednoty lidi. Ponevadz az se lide dostatecne shodnou, pak uz jsou akceschopni. To je proste prace trollu, a ze je jich, az se mi dela zle z tech jidasskych zradcovskych hajzlu...ja uz ho totalne ignoruji, nic vic si nezaslouzi, smrad.

       Dnesni diktatura neni vubec srovnatelna s tou predchozi, protoze to byl cajicek pro batolata. Nikdo nam necpal za nase penize do zeme zlodeje, nasilniky a vrahy. Poznate z jeho pindu, ze kope za system a zrejme ma co ztratit, tak se snazi nas tady dirigovat. Pryc s nim, dame ho na seznam skudcu naroda a jak rozjedeme revoluci s Vaskym, tak bude utikat jak krysa.

       • Jan Jinsky napsal:

        Přesně Marie. Když dojdou argumenty, tak jsem Žid a rozvraceč placenej. Tak tu dál organizuj mocné šiky k útoku. Určitě se ti to zdaří a na další demonstraci budeš mít třeba místo 50 i 100 lidí. Chce to jen víc lhát a vymýšlet si!

    • Marie napsal:

     To je marny, Slavku. Ja ho poslala do riti uz tolikrat, ze normalni clovek by to nevydrzel a sel. Vsimni si, ze neustale vsichni tady lzeme, I pa Koral sem dava prevazne nepravdive zpravy z Ruska. Proste vsichni okolo nej jsou lhari, a on jediny vi, jaka je Pravda, ale tu nam nesdeli. On je tady jenom od toho vsechno popirat.

     Klidne se muze stat, ze prevazty clanek obsahuje nepravdy ci nepresnosti. Ale od toho je prave tady ta diskuze, aby si lidi mohli to ci ono konzultovat. Takze kdyby prisel s jinymi informacemi ( nikoliv mainstreamu, ten je pod diktatem, co muze odvysilat ci napsat a jak)stylem ja jsem slysel to tak a byl ochoten to podrobit logickemu usudky I druhych, tak by to byl diskuter. Jenze to on neni. On jen a jen tvrdi, ze se tady lze, ale drzi se tohoto webu jak ves kosili, takze pripad je jasny jako facka.
     Musi tady byt...
     Jinak zdravim do Brna z Mexika :-)

   • Paul Durham napsal:

    Taky mne mrzí, že majitel stránek není teplý rabín placený z bibiho fondů, byl by potřebně orientovanější a mohli bychom si zaobdivovat spolu, když už jsme se naučili číst a psát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!