Masové protesty proti korporátnímu převzetí TTIP v Evropě: Opatření komise EU jsou „revolucí protizákonnosti“

ttip_ceta_berlin_brussels_ebi_isdsTransatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) má své odpůrce – zvláště občany zemí zapojených do toho, na co lze pohlížet jen jako na potvrzení jejich korporátního převzetí. Vlády tím potvrdily, že demokracie už není principem, který stojí za to uplatňovat. Už tři miliony lidí podepsaly petici vyjadřující k tomu svůj odpor, přičemž ze samotné Británie jich bylo 500 000.

Minulý měsíc při protestech proti TTIP pochodovalo v Berlíně nejméně 250 000 lidí. Objevilo se téměř 500 organizací s doslova miliony příznivců, které odporují TTIP. Výsledek zatím největšího průzkumu prováděného Komisí EU vyšel tak, že 97% občanů je proti TTIP v jakékoliv formě. Všechno se to ale ignoruje.

Generální tajemnice Public Services International  Rosa Pavanelli to formulovala slovy: „Kam to ta demokracie dospěla, když komunity musí spoléhat na Wikileaks, aby zjistily, co naše vlády dělají naším jménem.“

Ty různé úniky jen zdůrazňují, jaká je to hra kočky s myší, co se hraje s národy vyjednávajícími TTIP, která u občanů jen budí obavy, že ta tajná jednání jsou tajná jen proto, že nejsou ani v zájmu lidí ani jednotlivých národů.

Uznávaný expert na lidská práva u Spojených národů Alfred-Maurice de Zayas říká, že „ve smlouvách existuje hierarchie a na vrcholu je Charta OSN: v případě konfliktu mezi ustanoveními Charty OSN s jakoukoliv další smlouvou, má Charta vyšší právní sílu.“ Jinými slovy obchodní smlouvy, které povedou k porušení lidských práv – nebo k porušení jakýchkoliv dalších závazků stanovených v Chartě OSN – jsou právně neplatné. Většina zemí podepsala dohody o lidských právech, ale „zároveň uzavřely obchodní a investiční partnerství, která brání, zdržují nebo znemožňují plnění závazků ze smluv o lidských právech.“

A jde ještě o krok dále: „Umožnit soukromým arbitrům přezírat mezinárodní a národní právo… představuje revoluci protizákonnosti.“ Spojené národy ve skutečnosti už apelovaly na suspendování rozhovorů o TTIP na základě toho, že její taktikou je umožnit nadnárodním korporacím využít soudů mimo veřejnou jurisdikci, což by bylo podvracení demokracie a práva.“

Postoj britské vlády k tomuto je dobře znám. Jejich vlastní webová stránka uvádí: „Britský národní důchod by mohl každoročně růst o částku 4 až 10 miliard liber s tím, že hlavní přínosy vytvoří liberalizace formou odstraňovaní netarifních bariér.“ Což je double-speak pro snížení povinných standardů jako společného jmenovatele všeho a pro posílení korporátní moci.

Až dosud se většina odporu k TTIP koncentrovala na kontroverzní klauzuli Vypořádání sporů mezi investory a státy (ISDS), která dovolí US korporacím žalovat vlády EU za jakákoliv rozhodnutí, která by mohla poškodit jejich zisky. Ale v TTIP je toho ještě daleké více, než jen tajné korporátní soudy.

GlobalJustice.org.uk vysvětluje nebezpečí představovaná nevinně pojmenovanou kapitolou o regulační spolupráci v TTIP (rovněž známou jako regulatorní koheze), která by mohla vést k závodům ke dnu v klíčových oblastech regulace, jako je potravinová bezpečnost a ochrana životního prostředí.

Korporátní lobbyisté už vyjádřili naději, že je tato spolupráce učiní tak mocnými, že jim umožní být v podstatě v každé zemi spolu s tvůrci politických rozhodnutí ‚spolu-pisateli‘ regulací a úplně tak obejít jak obavy a vůli občanů, tak i už před tím zavedené systému ochrany a stávající práva.

GlobalJustice zjišťuje, že „pro většinu lidí jsou regulace jako omezení na znečištění ovzduší a standardy potravinové bezpečnosti ochranou zdravého rozumu proti nebezpečným hrozbám. Avšak pro mnohé velkopodniky jsou tato pravidla jen červenými páskami čili netarifními bariérami obchodu (NTB), které brzdí zisky a takto se označují i během vyjednávání. Proponenti TTIP ve skutečnosti říkají, že 80% předpokládaných přínosů z těchto dohod pochází z toho, že se těchto pravidel zbaví.“

Teď to vypadá, že TTIP ve skutečnosti stejně už v Evropě zahájilo přestavbu dosavadních ochran, aniž by došlo k jakékoliv debatě. Komise EU už teď zrušila dosavadní uznávání kosmetických standardů. V podstatě je to závažná deregulace kosmetických ingrediencí a formulace poslední znění podle dohody TTIP už neobsahuje odkazy na „vzájemné uznávání“ zakázaných a povolených látek v kosmetice.

Člověka by mohlo zajímat, jak zlé to je. Komise EU teď (ve snaze se zavděčit) prohlašuje, že přijme zakázané chemikálie v kosmetice, což ale v Evropě výrazně sníží bezpečnostní standardy. V EU je v kosmetice zakázáno přes 1 300 látek, zatímco v US jen 11. K tomu patří i olovo ve vaší rtěnce.

Jak to tedy může v EU projít? Ač bude výroba rtěnek obsahujících olovo v EU pořád ilegální, tak je US společnosti budou moci do EU stejně exportovat, pokud projdou v US testy bezpečnosti.

A aby to bylo ještě horší, tak se ukázalo, že US činitelům se úspěšně povedlo zneužít návrhy TTIP, aby EU dokopali k tomu, aby opustila plány na zákaz 31 nebezpečných pesticidů s ingrediencemi, které se ukázaly způsobovat rakovinu a neplodnost.

Před tím EU v podobné situaci zakázala upravovat hovězí pomocí určitých kyselin, pomocí nichž se v US běžně maskují mizerné a nehygienické postupy zpracování. Činitelé Komise EU vyvíjeli na europoslance nátlak prohlašováním, že pokud nebude tento zákaz v EU zrušen, tak jsou vyjednávání o TTIP ohrožena. Tento nátlak byl dostatečně velký, aby pak europoslanci tento zákaz předělali.

Teď EU zavedla program zvaný „Lepší regulace“. Ten je konstruován tak, aby snížil regulační zátěž, a usiluje o vymýcení nových předpisů v takových věcech, jako je úroveň bezpečnosti chemikálií. Odbory říkají, že ty Lepší regulace už teď mohou za 100 000 úmrtí na rakovinu.

Amerika spolu se svými ‚partnery‘ konstruuje nový světový řád úplně podle sebe. Dohoda TTIP představuje pro světovou harmonii tedy stejné nebezpečí jako studená válka, protože tato dohoda není k ničemu jinému, než právě k tomuto. Její záměry jsou jasné – vytvořit globální ekonomickou arénu mimo rámce WTO. Na TTIP pohlíží jako na příležitost v rámci širší strategie ekonomické geopolitiky zaměřené proti zemím BRICS, tj. proti Brazílii, Rusku, Indii, Číně a Jižní Africe.

Tato jednání budou uzavřena s 53 zeměmi, na něž připadají dvě třetiny globální ekonomiky. Tato dohoda vytvoří nový mezinárodně právní režim, který nadnárodním společnostem umožní obcházet domácí soudy, vyhýbat se ochraně životního prostředí, uvalit na internet policejní dohled v zastoupení průmyslu autorského obsahu, omezit dostupnost cenově přístupných generických léčiv a drasticky okleštit legislativní suverenitu každé země. US senátorka Elizabeth Warren o tom řekla: „Tu dohodu zveřejnit nemohou, protože kdyby Americký lid spatřil, co je v ní, tak se jí začne bránit.“

EU už přiznala, že TTIP nejspíš způsobí nějakou tu nezaměstnanost, protože pracovní místa se přesunou do US, kde jsou nižší pracovní standardy a odborová práva. Proto už členům EU včetně Británie poradila, aby zřídili evropské podpůrné fondy, které za tu očekávanou nezaměstnanost poskytnou kompenzace.

Nejmocnější advokát TTIP v Británii protidemokratický lobbista korporátní propagandy zamaskovaný za ministerského předsedu David Cameron už pro tuto největší světovou dohodu tohoto typu, o jaké se kdy uvažovalo, slíbil „raketově urychlené projednání“ s vyloučením veřejné debaty o této dohodě.

David Cameron se uchýlil ke značně rozvláčnému ujišťování lidí, že Národní zdravotní systém součástí této dohody nebude. Vláda strávila měsíce pokusy o zametání TTIP pod koberec, ale ohromný nátlak veřejnosti ji přeci jen přinutil přiznat, že Národní zdravotní systém součástí této dohody je, a ten je tudíž ohrožen americkými korporacemi hledajícími jak ze zdravotní péče vyždímat spoustu miliard dolarů jako ze svého ziskového střediska.

V současnosti jako přímý důsledek dohod podobných TTIP už po světě probíhá kolem 500 soudních případů businessu proti různým národům a dochází k tomu před ‚arbitrážními tribunály‘ sestávajícími z ad hoc jmenovaných korporátních právníků, které nejsou podle Johna Hilaryho z Válku bídě (War on Want) „ničím více než inscenacemi soudů z vnitřní podstaty zainteresovanými na rozsudcích ve prospěch businessu.“

Britský stínový ministr financí John McDonnell TTIP popsal jako „toxickou“ a vedoucí k ohromnému převodu pravomocí do Bruselu a ke korporátním zájmům. K čemu by pak bylo, i kdyby Británie opustila EU?

TTIP nemá nic společného s občany nebo s jejich právy. Je to jen o tom donutit vlády, aby na celou společnost pohlížely ze zúženého hlediska velkopodniků. Expert OSN Alfred-Marice de Zayas má pravdu, když říká, že to znamená revoluci protizákonnosti.

Graham Vanbergen, True Publica, globalresearch.ca

EDITOR'S CHOICE | 06.11.2015 | 19:06

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2015/11/06/mass-european-protest-against-ttip-corporate-takeover-eu-commission-sanctions-revolution-against-law.html
56 Komentářů k Masové protesty proti korporátnímu převzetí TTIP v Evropě: Opatření komise EU jsou „revolucí protizákonnosti“

 1. Josef Švejk napsal:

  Pokud máte dojem, že vaše petice nikoho nezajímají a kdejaký Séreš, nebo Merkelová ji smázne malíčkem, musíte je podpořit pádnějšími argumenty. Například vidlemi. Nic nepodpoří chápání Sérešů a Merkelových tak, jako pohled na jejich hroty.

  • Báša napsal:

   Kouknou, Švejk, já už jich dlouho pozoruju a voni budou nějakej tendlencten pod/rozvratnej čivel, či co. To nemůžou takhle na plnou hubu. Jestli v tom budou pokračovat, tak nedej Pánbu dřiv nebo později někdo napíše pravdu a pak nás někdo vosvobodí a máme po žížalkách! Musej se na to podívat tak nějak po našem, demograticky. Nezapomenou, že republiku si pozvracet nedáme!

 2. Marie napsal:

  Korporatni fasismus s cilem vydelavat na likvidaci lidi.

  To ma jenom jenom jedno reseni: Sundat vlady v EU ( divim se, ze te Merkelce jeste nikdo nenakopl zadek tak, aby proletela oknem na dlazbu hubou, misto toho je na ni podano uz pres 400 zalob pro vlastizradu, coz je zbytecna namaha, nebot nez se to vse projedna, bude pozde). Pak si Brusel muze tak akorat narvat ty smlouvy do zadele.

  Problemem je,ze ty smlouvy uzavira EU jako celek, takze kazda jednotliva zeme s tim nic neudela, dokud budou v EU.

  Zbrojni a chemicky prumysl drzi USA nad vodou, ale jen tak tak. Je proto pro ne nutnosti donutit Evropu k vyraznemu vytazeni jejich ekonomiky za cenu vlastni likvidace. K tomu jeste prictete umele nadhodnocovany dolar uz po takovou dobu a zruda Singer v tom hodla pokracovat I pristi rok.

  Tady pripomenu, ze je to Zeman, kdo nese za okradani celeho naroda zodpovednost, nebot ho jmenoval a ani na zadost ( nejen moji) ho neodvola, zradce jeden. To je dalsi dukaz, ze kope za siozidy USA a narod cesky je mu u diry.

  Prictete si dale nakup absolutne nepotrebnych produktu zbrojniho prumyslu, kterezto jsou navic na dluh a nemaly urok. Zeme se takto zadluzi a pak zlikviduji, viz Recko.

  Znovu vyzyvam ke strzeni presidenta a vlady, a to okamzite.
  Ceskoslovensko nebylo roztrzeno na zaklade referenda, tudiz je clenstvi v EU neplatne a stejne tak je neplatna smlouva s EU.
  Musime se z toho dostat. Kdyz to nejde po dobrem, tak to pujde po zlem, tedy nasilim. Neda se nic jineho delat, protoze jde o nasi totalni likvidaci hned nekolika zpusoby, viz diktat o prijeti 1.5 milionu Arabu a Africanu do zemi EU behem pristiho roku.

  Jestli to nechame probehnout, cesta zpatky uz neni, kdyby byl zvolen kdokoliv v pristich volbach.
  Chce to do konce roku vsechno rozbit ty jejich dementni plany.
  Okamura, Obrtel, Vasky, jsou lide, kteri to maji v hlave srovnano a vedi, ze je situace daleko vaznejsi nez vypada.

 3. Jaris napsal:

  Nekdo poznamenal v nejakem clanku, ze Zeman je cesky Jelcin. Jak trefne! o to vic je pro CR nebezpecnejsi, jelikoz se naoko tvari, ze drzi s lidma a pritom jedna obracene za jejich zady.

  • Paul Durham napsal:

   1++

  • Marie napsal:

   TAK TAK! Jenze Jelcin si aspon nakonec uvedomil, co natropil, a proto za sebe nastrcil Putina. A Zapad si myslel, ze se pojede dal ve stejnem, jelcinovskem stylu a zazil sok. Putin je nechal se odkopat, vykecat a dostal perfektni prehled, co vse svetovlada zamysli. A pak jim rekl, ze svetovlada je mozna pouze za predpokladu zastoupeni vsech zemi a zachovani vsech kultur. Osobne si myslim, ze prisel velice rychle na to, ze bila rasa ma byt zlikvidovana, a poslal Obamu do riti.
   A ten jak mu konecne docvaklo, ze se Putin zlomit neda, tak okamzite z Ruska udelal nebezpeci pro svet cislo 2, hned po Ebole. Az tak zuril, blbecek. Nad takovou kravinou by zakroutil hlavou I zak zvlastni skoly...

 4. Pepi napsal:

  TTIP je fasisticky puc.
  Zatimco co Stinovlada nici Evropu,
  je i napr.Brazilie pod utokem NWOnacku,jak je zmineno v clanku.Jako obvykle se snazi Stinovlada uz roky svrhnout vladu demokraticky zvolenou Dilmy za pomoci "barevne revoluce" .Zatim jim to nevyslo.
  Dilma otevrene mluvi o nebezpeci puce.

  • weissbach napsal:

   "TTIP je fasisticky puc."

   Jeden z jeho nástrojů. Fašistický puč již proběhl s Lisabonskou smlouvou.

 5. Jan Jinsky napsal:

  Ty 3 miliony jsou zhruba 1.5% voličů v EU. Kdyby jste žili v domě o 100 lidech a dva by si stěžovali - řešili byste to? Asi ne...

  Tady se úžasně manipuluje s čísly. 3 miliony vypadají jako obrovské číslo. TO že to je nepatrný zlomek, o tom pomlčíme.

  • Pepi napsal:

   Jinsky:3miliony je skoro tolik jako obyvatel Norska-4 a pul milionu.To znamena jedna cela zemne navic v Evrope...
   Kolik obyvatel ma treba Slovinsko?

   • Jan Jinsky napsal:

    Jo, je to víc než Slovinců. Ale nepoměřujeme se Slovinskem, ale s EU. A tam to dělá 1.5%. Statistika je mrcha - tu ideologicky neokecáš.

   • Jan Jinsky napsal:

    Píše se tam, že 500 tisíc Britů je proti. To je taky jen 1.5% Voličů. Není to drama - je to spíš prd do Stromovky.

    • 0^n napsal:

     To je problém mlčící většiny. Já jsem třeba tu petici taky nepodepsal (ani nevím kde), i když s tou TTIP smlouvou nesouhlasím.

     Z toho čísla absolutně nemůžete vyvozovat, kolik lidí si přeje, aby TTIP vešla v platnost a kolik opravdu ne. A přitom Vám to absolutně nebrání v tom se tady ohánět nějakou statistikou, se kterou se dá tak dobře manipulovat.

    • 0^n napsal:

     A to ještě nemluvě o tom, že většina lidí neví, co TTIP smlouva všechno obsahuje a jaké důsledky z ní budou plynout pro obyvatele EU, potažmo celé Evropy. Takže se nevyjadřují i z toho důvodu, že neví, o co jde.
     Vy jste tu smlouvu četl? Dokážete nějak shrnout, proč by mělo být v zájmu EU tu smlouvu přijmout? Četl jste Lisabonskou smlouvu? Dokážete shrnout, co nám tato smlouva přinesla nebo přináší?

   • Marie napsal:

    Pepi: ten sionisticky podrztazka vypichuje z clanku nepodstatnou vec proto, aby odpoutal diskuzi od hlavniho problemu, a tim je likvidace lidi.

    • Jan Jinsky napsal:

     Nikoli Marie, ukazuji na manipulaci. Já vím, že tě to štve, ale je to pravda.

     • Jan Jinsky napsal:

      Tykvo - argument by byl? Nebo jen pitome urazky?

      • Tykva Bukvatyr napsal:

       S acefalikon je argumentovať zbytočné. Je čudné, že vôbec môžeš niečo napísať. Si slepý, hluchý, vôbec nerozmýšľaš a len tu kaviarensky mudruješ. Nie si v kaviarni medzi svojimi. Toto je realita a takí ako ty sú len na smiech. Sancta simplicitas!

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Jinský, ty si strašný chmuľo. Manželka kuriča!

 6. Marie napsal:

  Generální tajemnice Public Services International Rosa Pavanelli to formulovala slovy: „Kam to ta demokracie dospěla, když komunity musí spoléhat na Wikileaks, aby zjistily, co naše vlády dělají naším jménem.“

  TO je tedy opravdu sila!! Nasi zamestnanci to jsou, kteri jsou kralovsky placeni, jeste si nakradou, a jeste nam davaji najevo, ze nam do nasi vlastni likvidace vubec nic neni!

  Takove zrudy to jsou, proto je musime zlikvidovat, nez to udelaji nam.

  P.S. Vsude jsou narvani siozidi, a pro ty jsou lidi jen dvounoha zvirata. Proc by meli svym psum neco sdelovat nebo se jich na neco ptat. Proste uz nas berou jen za obtezujici hmyz, ktery muze byt rad, ze jeste neni zlikvidovan.

  Musime jednat s nimi jako s parazity lidske rasy. Dukazu uz mame dostatek, ted jenom je treba zacit jednat, nez bude pozde.

  • Jan Jinsky napsal:

   Tak je všechny pozabíjej Marie. Představ si, že bych napsal, že všichni příznivci NWOO si zaslouží jít do plynu. To bych byl za hnusáka největšího.
   Ty tu vyzýváš k vraždění a jsi za mexickou hvězdu. Je to hnus vážení...

   • KAROLkos napsal:

    JINSKY chudobny duchom, mas pokriveny zmysel pre objektivne citenie, skus si pichnut do riti palec a zmerat si teplotu:-)

   • 0^n napsal:

    Co pořád máte s tím spojením paní Marie s Mexikem? Můžete mi, prosím, ty příměry vysvětlit?

    • Jan Jinsky napsal:

     Ano, psala ze je v Mexiku. No a ke statistikam a smlouve. Necetl jsem ji. Nicmene ohanet se tremi miliony je zavadejici.

     • Ada napsal:

      Nedrístaj! Aspoň toľko by si mohol vedieť, že na to, aby sa EK zaoberaqa petíciou, stačí JEDEN MILIÓN podpisov! To navyše je už len z dobrej vôle! A začali to Nemci!

   • Pepi napsal:

    Pane JINSKY!
    Dovolte mi par otazek.
    1.V pripade valky s Ruskem:zucastil by jste se,po boku nasich spojencu?
    2.Doporucil by jste svym detem(skutecnym nebo smyslenym) zucastnit se valky?
    3.Myslite, ze pripadnou valku v pripade ze bude uzito ZHN,domnivate ze nekdo v CR prezije?

    Prosim,odpovezte.
    Dekuji

  • Ekklesian napsal:

   Starosti vlastizrádce Polčáka ohledně vlny migrantů, tak jak je vyřkl v rozhovoru pro ParlamentniListy. Stějně se bude tento slizoun a přizdisráč stavět k TTIP a všemu ostatnímu. Stejně jako ostatní paraziti a zrádci lidí v Česku a Evropě.

   Záměrně se nechci vyjadřovat k tomu zda věří tomu co sám říká, či zda jen zaujal pózu ve které tuší, že nebude okamžitě a po zásluze ukamenován jinak smýšlející lidmi, jimž má řádně sloužit a neslouží, napak je zradil.

   ---

   Co podle vás bude současná imigrační vlna znamenat pro Evropskou unii, jak ovlivní integraci států Unie?

   Vytváří to obrovské riziko. Hrozí totiž, že se státy, jež naleznou v této věci společnou řeč, budou rozvíjet v rámci EU „rychlostněji“, tedy více a lépe než ty, které zůstanou na nějaké bazální úrovni integrace. V tom spočívá nebezpečí nepochybně i pro Českou republiku, pokud se totiž tandem tvořený Německem a Francií rozhodne, že bude vytvářet těsnější spojenectví, a my zůstaneme vně, bude to problém pro naši proexportně orientovanou ekonomiku, budou ohroženy zájmy našich podniků.

   ---

   Proč vám to sem ale dávám?

   Protože někteří neustále doufáte v lepší zítřek bez vlastního přičinění (i bez návratu k řádu který stanovil Bůh a je ten jediný ve kterém jsou lidi schopni žít tak aby jim to co nejlépe vyhovovalo, v rámci možností lidí spravedlivě, protože jde o pro nás řád přirozený).

   Opravdu cítíte v Polčákových slovech, a on je jeden z těch nejposlednějších co rozhodují o vás bez vás, pokoru a zastupování vašich zájmů, myšlenek, cílů,... šanci na změnu v budoucnu, nějaký lepší zítřek?

   Jste zbabělci a navíc lapení humanismem, který však nemá s humanitou nic společného.

   Tedy se vypořádejte jen s těmi zrádci, v tom se většina z vás shoduje a nastavte svá pravidla tak abyste nemuseli jít proti své současné zvrhlosti v humanitě.
   Stále ještě není třeba bojovat s migranty ani zbytkem Evropy či Amerikou. Prostě změňte vedení země, deklarujte svoje pravidla a svůj postoj a ten důsledně dodržujte.

   Pochopte konečně, že dokud nezačnete hrát otevřenou hru vy sami tak prohráváte. Musíte přinejmenším vědět co chcete (a postarat se aby to věděli všichni kolem) a být čestní (a opět se postarat o to aby tomu tak opravdu bylo a vaši případní spojenci s tím mohli počítat), a jít si za tím co chcete.

   Když prohlásím, že migranty nepřijmu, ale umožním těm ze Sýrie dostat se na hranici s Německem (když byli pozváni), ale zpět nikoho nepřijmu, budou mi moci poděkovat všechny zůčastněné strany. Do Německa přijdou jen sýrijci, k nám nikdo koho nechceme (navíc se nám budou vyhýbat), a snad Němci (o Německu nemá cenu mluvit, je ve stejné prdeli a ze stejných důvodů jako Česko a zbytek států Evropy) nakonec pochopí že to nezvládne. Požadovat od Německa kompenzaci za dopravu k hranicím a za selekci by bylo vhodné.

   Proč se bojíte vystoupit z EU? Uvědomujete si, že obchod i schengen, ani jakákoli další dohoda není na EU závislá?
   Stejně tak NATO. Opravdu tu chcete ozbrojený dohled, který vás bude usměrňovat?

   Podle mne se již dnes na financování migrantů musejí ve velkém tisknout eura. Vynechejme pro tentokrát znehodnocování měny na kterou je násilím navázána naše měna a jíž přímo podporujeme svými hospodářskými výstupy. Myslím, že brzy dojde k tomu že bude využito toho mechanismu který jsem zapoměl jak se nazývá, ale byl v minulosti námi schválen (a nikdo jste opět neprotestovali), kdy budeme muset odeslat svoji drasticky obrovskou finanční podporu a to během pár dní (svým způsobem to hrozilo i v souvislosti s Řeckem, ale pak radši okradli lidi skrze řecké banky). To teprve příjde tóčo, myslím že důchody se klidně měsíc nevyplatí, nebude na financování ničeho, a nebo vás opět okradou skrze banky (což je jednoduší, obzvláště pokud se tváříte jako mrtvoly neschopné se ani ozvat).

   • Ekklesian napsal:

    Co takhle vyzvat všechny všechny občany Česka pracující v Německu, nebo i EU aby na protest přestaly pracovat?

    Oni stejně budou nakonec nahrazeni levnějšími migranty, podaří-li se to vůbec.

    Myslím, že i kdyby se měli občané Česka, tedy bez vměšování státu, složit na jejich finanční podporu do začátku zpět doma (mnozí to nebudou potřebovat, netrpí díky práci v cizině nouzí), je to zatím nejůčinější boj jakého jste schopni. Kdo má nárok na podporu v nezaměstnání v těchto zemích ať ji vyčerpá.
    Tedy dnes, dokud to jde, ekonomicky poškodit Německo/EU za to co na vás chystají. Kdyby se zapojili třeba ještě poláci... Tahle možnost nátlaku je také časově omezená.

    • Robo napsal:

     toto neprejde, jak cchceš presvedčiť naraz státisíce ľudí??

     Je treba na pár komotov vziať roxory, viď Rudo Vaský.

     • Ekklesian napsal:

      Opravdu myslíš, že při změně režimu (tak aby to přijali všichni/většina za své - jinak ji nemá cenu dělat) buděš muset přesvědčit těch lidí méně? Právě proto jsem tento příklad uvedl.

      Já vám dávám možnosti, které jdou správným směrem aniž by jste museli jít proti vaším současným názorům (vzniklým právě odpadnutím od Boha).
      I kdybyste pochopili (z vás někteří podvědomně tuší co je špatně ale nejste dost svobodní a bez zásahu Boha v dnešním světě asi už nikdy nebudete), tak si stále neuvědomujete jak je těžké žít se správným pohledem mezi těmi s pohledem zvráceným. Nebude tedy o nic lehčeji probuzenému Česku mezi zbytkem rozvrácených. Může to stát celý národ život, ale přesto je to jediná spravedlivá cesta. To stejné platí pro jednotlivce mezi lidmi v česku.

      • Robo napsal:

       Tváriš sa povýšene, pritom kdejaky záhradkár stretne Boha vo svojej záhradke omnoho priamejsie, než ty v biblii. Uvedimujes si to? Ani hovno, však?

       Inak súhlasím, je treba pomáhať dostávať ľudí z hypnózy. Zároveň je potreba okamžite zastaviť tú deštrukciu, PLANOVANYM ODVODNOVANIM (bojom proti tomu, napríklad infobojom) počnúc a zrušením bánk aj peňazí končiac..

       • Ekklesian napsal:

        A jak jsi přišel na to, že věřící nachází Boha jen v Bibli?

        Víš já jsem si lidi za několik posledních let důkladně proklepl. Oni se prostě nezmění (jsou na skrz zkažení) a On je neuzdraví, což by právě vedlo i k nastolení spravedlivé vlády a spokojeným občanům.

        Proto a z důvodu docházejícího času, se mezi vás již nepočítám a radši svou energii věnuji na to aby ti kdo mohou prohlédnout a obrátit se tak učinili.
        Tím ale zatím nestojím proti vaší snaze (i když mám odlišný úhel pohledu a názor na to co je správné), protože vy také většinou následujete svoji podvědomou touhu po spravedlivém světě, kterou do vás právě vložil Bůh (přestože jste jinak konsternováni nástrahami a úklady zlého). Naopak, každý kdo pochopí bude svobodný a o to více bude usilovat o to co je správné a spravedlivé, stane se opět solí země a nezbude mu nic jiného než jí být i kdyby měl být davem zašlapán do země.

        Satan ale přitvrdí a zrychlí, ví že má málo času.

        • Robo napsal:

         Tak na rovinu, Eklessian. V bilbii naopak nájdeš omnoho skôr "toho tvojho Satana", než Boha!

         Robíš medvediu službu tomu, čomu myslíš, že slúžiš.
         Väčšinou sa už k tebe ani nevyjadrujem, považujem to za stratu času.
         Niektoré tvoje názory sú ale zdravé, škoda len toho pobluznenia..

      • Ekklesian napsal:

       Navíc vzpoura pracujících pro naše nepřátele (ne všichni pracují jako jednotlivci a ne všichni pracují přímo v cizině) nebylo myšleno jako krok, který by měl nastat namísto výměny vlády a nastolení řádu který by z představitelů, úředníků, zástupců, výkoné moci učinil opět zaměstnance lidí, služebníky, které lze trestat, odvolat, neodměnit,...

       • Robo napsal:

        Ja tomu rozumiem. Jak ale hovoríš, je treba to urobiť rýchlo. To sa proste nestihne, väčšina ľudí má záväzky, umelo vyvolané, ako inak.
        Okrem toho, vytvoril by si "legitímny" dôvod na rýchlejšie zamestnávanie lacnejších najazdnikov. Vedenie korporácií by ti možno za to i poďakovalo vo finále..

        • Ekklesian napsal:

         No te je právě o tom být solí země, ctít pravdu, umět se rozhodnout,...

         Já bych svůj závazek vůči zaměstnavateli bez problémů nedodržel. Jde o mimořádnou situaci, jde o mou budoucnost.

         To je právě to jak postupujete i v jiných věcech. Dnes se nejste schopni vzepřít zákonům (ani svým vlastním představám o korektnosti), proto jinde upozorňuji že zatím jsou vám nakloněny. Čekáte až vám zákony znemožní jakoukoli akci abyste se neměli na co vymlouvat?

         Vem si takové prepery (preppers - nebo jak se to píše), lidi kteří se dlouhodobě připravují na výbuch atomové bomby či jak tomu říkají velký průser, kdy celý svět padne a nastane chaos.
         Všichni jsou ozbrojeni, ale ujišťují se že když v temném a pustém lese k smrti zraní autem zvíře, že ho nemají dorazit aby se netrápilo, protože by porušili zákon. Pokud si někdo dovolí vznést jiný názor (na jakémsi jejich připitomělém diskusním fóru), je mu udělen ban a je zcela zablokován.

         Bude na tom zbytek lidí, kteří vživotě o jakékoli krizové situaci nepřemýšleli lépe?
         Někdo ano, ale někdo ne. Nestačí tedy dát dohromady určitou masu lidí, ale umět i vzdorovat odlišnému názoru. A těch názorů (a to nehovořím o převratech, přebírání moci ale jen o tom nabbádání k ekonomickému poškození nepřítele) je dnes mezi vámi, díky satanovu vlivu, mnoho.

        • Robo napsal:

         Veľa vecí sa dnes už dá dozvedieť a zariadiť sa podľa toho. K tomu je mnoho mnoho informačného šumu, aby tie informácie prekryli a ideálne sformatovali i pokriveneho človeka.
         Napríklad človeka, ktorý potrebuje Pána, aby mu povedal, čo je správne. Človek tak prekrýva svoju vlastnú podstatu. človek má v sebe zakodovane s-vedomie. Nepotrebuje nikoho, kto ho bude vodiť za ručičku.
         Ak chápeš, čo tým myslím, dobre. Ak nie, chod svojou cestou, ale nenút ju iným.
         Ako hovorím, slúžis niečomu inému, než si myslíš, že slúžis. Napriek tomu občas prebleskne zdravý rozum.
         V tom je táto doba výnimočná. Zdravý rozum už sa nedá zastaviť. Je jak lavína a šíri sa z Ruska. Presnejšie - S-VEDOMIE sa z Ruska šíri a rozšíri jak lavína do celého sveta. Už som to tu písal viackrát.

        • Ekklesian napsal:

         Nedávno jsem někde četl vtip... zkusím ho zreprodukovat.

         Baví se Maďar a Čech.
         Maďar vypráví. Za války šli děti na trávu, uviděli němce spát na mezi a tak je zabili srpy. Přesně tak by to mělo být, Čech na to.
         Ženy když byly na tržišti a šlo to tak je vzali vidlema. Přesně tak jsme si to představovali, Čech opět na to.
         No a když se fašisti naštvali a povolali větší jednotku, tak jsem z půdy sundal flintu po dědovi a všechny je postřílel. No super, přesně takhle jsme to chtěli i u nás, reaguje Čech.
         No a proč jste teda nic nedělali, ptá se Maďar? No copak jsme mohli, víš jaké u nás byly zákony?

        • Robo napsal:

         :-))

        • Ekklesian napsal:

         Mimochodem.

         Asi před 14-ti dny, v pátek, proběhla v nějakém internetovém slovenském médiu (snad hlavni zprávy) zpráva, že česká vláda v pondělí vyhlásí, že referendem o vystoupení z EU se dále zabývat nebude a žádné referendum nebude. V pondělí, ale ani později, jsem již nic nezaznamenal ani na českém ani na slovenském internetu.

         Původně to asi měl být jasný vzkaz, který pak někdo raději doručil tak aby doručen nebyl a ten kdo vzkazoval byl za to rád neb také hraje nejrůznější hry i sám se sebou.

        • Robo napsal:

         Nieje v záujme mainstrému virit čokoľvek o referende, ešte by mohlo ľudí napadnúť, že na nejaké MAJÚ NÁROK.

        • Ekklesian napsal:

         Dalo by se říci, že vypořádání se s odlišnými názory (a nejen to) obsahuje níže uvedené desatero bodů řešení uprchlické krize, svým vzkazem pro ostatní/nesouhlasící: DRŽTE SE STRANOU!

         http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14538-pozadujeme-okamzity-odsun-vsech-stovek-tisicu-nelegalnich-pristehovalcu-ano-masove-deportace-desatero-bodu-reseni-uprchlicke-krize.aspx

         Jinak bych chtěl abyste nezapoměli ještě na jednu možnost řešení. Možnost, která je ale již diametrálně odlišná od včera popsaného.

         Totiž podpořit stejně smýšlející v jiné zemi a pomoci jim očistit jejich zem (pokud opět nemáte problém že její obyvatelé za vaším konáním nemusí stát) a následně s jejich pomocí osvobodit zemi svoji (a doufat že lidé se mezitím probudili).

         Jenže já vám říkám, že i když se probudí ohledně svých mocipánů, neprobudí se nutně tak aby byli Bohu milí a vyléčení na srdci. Satanova moc nepřestane růst a nepřestane dav jako celek strhávat stále hlouběji od milosti Boha a k odpadnutí od něj.

         Nestačí tedy jen na chvíli "vlastními silami" oddálit obavu o tělesno. Nicméně je přirozené, že člověk dělá jak umí.

         Klidně je možné, že to co brzy příjde bude už i součástí (příčinou) onoho budoucího zdánlivého klidu, míru a snad i blahobytu (vždyť ti lidé co marně burcujete jsou ve značné míře "spokojeni" již dnes a postačí jim právě jen ta trocha navíc pro jejich tělesné potřeby).
         Přesto musím připomenout, že bylo zapsáno, že napřed zažijeme veliká soužení, větší než si umíme představit. Podle mne již je začínáme zažívat, ale ještě to není příliš vidět.

     • |Marie napsal:

      Presne tak, Robo. Vasky to ma dobre vymysleno, protoze ty tyce se nedaji nazvat zbrani, a tedy zakazat nest, pritom se s nimi da zabit a ti hajzlove dostanou vyzvy vypadnout. A pokud ne, tak ty davy s temi tycemi je vydesi, ze se z toho zcvoknou. Lidi nemusi je pouzit, staci je nest. Oblehnout urady a ne smajdat po namestich a vyrvavat hesla!
      A Vaskyho jednani je jasne, ze ti lide, se kterymi do toho jde, tam chce mt jistotu, ze ho nezradi, a proto chce tu prisahu. Nikoho do niceho nenuti.

    • Ekklesian napsal:

     Nezapomeňte sem pak někdo někdo napsat, kam vás poslal ten kdo takhle v cizině pracuje a komu jste tuto myšlenku předložili.

     A nezapomeňte přehodnotit svůj přístup ke spoluobčanům, ať již po nich chcete aby šli s vámi svrhnout vládu, či jen spolu s nimi podepisovat petice a hulákat po náměstích.
     Mimochodem, někdo tu zmiňoval prezidenta. Ten měl vládu odvolat minimálně před půl rokem a dát podnět k novým volbám.

     Jak vám říkám otevřenost je základ! Brzy vás současný zákon umožní trestat i za ni, dnes ještě ne. A vy toho i přes svou slabost a ubohost (a snahu dodržovat zákony) odmítáte využít a dále hrajete své hry na korekktnost sami před sebou a svými sousedy.

 7. .lak napsal:

  TTIP je legalizace pro helpery vexl v pindostanu na prokrmování antipodů.

 8. krysa napsal:

  Židovské krysy naplní vaší zemi africkými lidoopy a prasaty androfagoi. Vezměte si odchod do důchodu, pracujete 24 hodin denně, a nakonec prodáte své vnitřní orgány pro transplantaci. Musíme rozdrtit židovskou krysu.

 9. Jaris napsal:

  ...a ty nejsi zidovska krysa, kryso?:) :) :)
  Ne vazne, vim jak to myslis a souhlasim. Jen misto 'zidovskych krys' bych pouzila jine zviratko, aby se to nepletlo. Mne osobne se libi Boobus Talmudicus.

 10. Paul Durham napsal:

  budu se opakovat : czechbabwe je pouhou laboratoří kabaly , a tady máme důkaz, po kterých je zde taková "poptávka"

  http://ekonomika.idnes.cz/kancelare-kde-nemate-vlastni-stul-dl3-/ekonomika.aspx?c=A151106_154943_ekonomika_rny

  aneb co vše si lidský zdroj nechá nasrat do huby ve "vyspělé společnosti" , než zdechne

  P.S. pro obřezance : o "rozvojových" societách řeč není , tam je problematika ohnutého hřbetu prostudována do detailu

  • weissbach napsal:

   Zkušební polygony degradace lidské bytosti na humanoidní prostituci...

   • |Marie napsal:

    a vyroba schozifreniku, pane weissbach.

    To je silene, likvidace lidi v primem prenosu.

    Takze kolik casu zbyva do totalni likvidace?

    Jeste predtim takto nazenou do zamestnani ty privandrovalce....

 11. Heřman Vidlák napsal:

  Pane Jinský, Vy jste takový ten typický představitel "západní demokracie" a "evropských hodnot".
  Já když slyším tyhle termíny z mluvících hlav panáků, co se nazývají politici, zvedá se mi žaludek.

  • |Marie napsal:

   Jinsky je placeny provokater. A nema pouze toto pracoviste, funguje I v zahranici.

   Ja myslim, ze kdyz uz mame zvednute zaludky, je potreba zvednou I zadek a jit ty hajzly pochytat, nalozit na lode a svezt na pusty ostrov. A ty jejich podrztasky, vsechny, vcetne tohoto Jinskeho ( to je jmeno je falesne) jim pribalit.

   Pokud to neudelame, tak jsme skoncili! Uz nemame pred sebou roky, ale jen mesice na to.

   • Jan Jinsky napsal:

    Tak mi přijď sbalit Marie :) Ty tu vyzýváš všechny k akci a vono prd Výsosti :D

    Jsi směšná - ale lidi tě tu žerou. Holt plácáš věci, co se tu rády čtou.

    • Justass napsal:

     No myslím, že s tím trollováním jsi ty Jinský mnohem směšnější - obzvláště pak poslední dobou, kdy už tvým páníčkům jde do tuhého a cvakají jim půlky. A navíc Rusko jede svoji politiku a GP se jí musí přizpůsobovat - to tě asi žere nejvíc a proto zdejším, kteří už tzv. prohlédli dokážeš jen nadávat - ubohé-ne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!