SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 6.11.2015 – VIDEO A PŘEPIS

timthumbRuské letectvo v posledních 48 hodinách provedlo 81 misí s útoky na 260 postavení teroristů na venkově Aleppa, Damašku, Deir Ezzor, Idlebu, Latakie, Raqqa, Homsu a Hama. Podle těchto zpráv ruské válečné letouny zničily 52 velitelských stanovišť, 12 muničních skladů a závod určený k opravám vojenské techniky, dílnu na výrobu výbušných zařízení, 4 výcvikové tábory, 26 opevněných postavení a 153 postavení teroristů.

Syrská arabská armáda (SAA) v součinnosti s domobranou Národních obranných sil (NDF) a Palestinskou osvobozeneckou armádou zahájila operace uvnitř Harasty, aby obnovila kontrolu nad ztracenými územími a znovu otevřela dálnici Homs-Damašek kontrolovanou militanty „Al-Islamu“. Ve středu SAA spolu s NDF a PLA zpětně dobyla lomy v Harastě, plynovou stanici v Harastě a vysočinu Harasta poté, co po intenzivních přestřelkách donutila Jaysh Al-Islam ke stažení k východní Doumě.

SAA se v důsledku toho dostala do postavení umožňujícího osvobodit silnici u tábora Wafadeen ležící na severovýchodním perimetru Doumy. Toto postavení je sice pod kontrolou SAA, ale území jižně od uvedené dálnice je pod kontrolou Al-Islam. S pokusy ISIS prorazit západně od Maheen v provincii Homs směrem k horám Qalamoun, musely syrské síly vystupňovat svůj útok, aby se dostaly do postavení, kdy budou mít možnost na tuto teroristickou skupinu zaútočit z obou boků.

Ve čtvrtek zahájila ISIS další útok na pozice SAA u jihovýchodní brány vojenského letiště Deir Ezzor. Avšak tato teroristická skupina nebyla ani potřetí tento týden schopná do této základny ani přes opakované pokusy prorazit. Když nebyli teroristé schopni proniknout do vojenského letiště Deir Ezzor, tak se rozhodli stáhnout se k západnímu břehu řeky Eufrat, aby se tak vyhnuli dělostřelbě SAA a Ruskému letectvu.

Irácké síly v provincii Anbar zabily vyššího velitele ISIS se čtyřmi jeho pomocníky. Emír teroristické skupiny ISIS Abul Talha al-Lubnani a čtyři jeho pomocníci byli ve středu zabiti v bitvách v al-Jarayeshi v severním Anbaru.

Kromě toho obnovily irácké síly kontrolu nad zásobovací trasou ISIS mostem al-Jreyeshi v severním Anbaru. Podle iráckých zpráv byly všechny hlavní zásobovací trasy ISIS vedoucí do centra provincie Anbar odříznuty. Irácké síly postupují směrem k centru této provincie.

Mezi tím irácké bojové letouny zničily v oblasti Sharif Abbas v západní Samaře vojenské vozidlo ISIS a vůz vezoucí sudy výbušnin

Zdroj: http://southfront.org/international-military-rewiev-syria-iraq-battlespace-nov-06-2015/
6 Komentářů k SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 6.11.2015 – VIDEO A PŘEPIS

 1. Radbůza napsal:

  Asi už vytvářejí kotle pro nelidi z isis.

 2. hel napsal:

  to je dobře, že v tom nezůstává syrie a rusko samy, že se ofenzívy proti isis účastní i palestinská osvobozenecká amáda a irácká armáda…mám radost, když už evropská unie je tak strašně nemožná a my s ní..umíme jen okopávat kotníky těm, kteří bojují i za nás:-((((

 3. dj napsal:

  Putin rekl nejdrive pomohu Syrii a pak Evrope s uprchliky.Ted je již tady sprava ze zahadne zmizelo nekolik tisic uprchliku z taboru.Jsou tady technologie o kterych se nam ani nesnije,protože to vychazi z podstaty stvoreni,tohoto vesmiru a cloveka.Uprchlici byli proste teleportovani.Verte,neverte.Vše nakonec dobre dopadne hlevne se mejme radi.

  • Jana napsal:

   Nebylo by něco bliššího o záhadném zmizení uprlchlíků. Zní to docela zajímavě.Nikomu nic zlého nepřeji,ale stačí se podívat,že si ničeho neváží a manželky a děti nechali kdo ví kde a jak si váží žen.Dívky -sirotci 2 procenta dětí cestujících bez rodičů skončili v nemocnicích potrhaných z mnohačetných znásilněních.To byla jejich krev,jejich budouctnost.Jak se asi budou chovat k našim dívkám.Pomoct bychom jim asi měli,ale zároven bychom měli ochránit naše děti,dívky a naše ženy.

 4. krysa napsal:

  Židovské krysy naplní vaší zemi africkými lidoopy a prasaty androfagoi. Vezměte si odchod do důchodu, pracujete 24 hodin denně, a nakonec prodáte své vnitřní orgány pro transplantaci. Musíme rozdrtit židovskou krysu.

 5. Jaris napsal:

  Kryso, napis uz konecne neco jineho. Takhle to vypada, ze ti preskocila jehla na desce u gramofonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!