Ministr obrany poukazuje, že Putin by na Ameriku mohl vrhnout atomovky a říká, US budou „bránit mezinárodní řád“

AshCarterDap_0Ministr obrany Ash Carter je zábavný chlapík. My nechceme jeho osobně nějak znevažovat (ač on s radostí znevažuje zahraniční politiku Washingtonu, za kterou je částečně odpovědný), ale určitě má přízračnou schopnost vmanévrovat sám sebe do situací, které končí vytvořením zábavných fotografovaček.

Tady jsou jen dva příklady z uplynulého týdne:

„Projev mi trochu lásky“… (viz úvodní obrázek)

„Stačí si jen poslechnout Kennyho Logginse přes sluchátka a se svou lahví vody a ano, když se ptáš, tamto dole je moje letadlová loďka,“…

Samozřejmě, že když budeme ke Carterovi spravedliví, tak ho Washington nepostavil do zrovna příjemné pozice. Konec konců to, co US provádí v Sýrii je ohavné a s tím posíláním MANPADů a protitankových střel sunnitským extremistům u Aleppa teď celá ta strategie hraničí s bizarností, zvláště ve světle toho, co se minulý týden stalo nad Sinajským poloostrovem, a rovněž s přihlédnutím k washingtonským vztahům s šíitskými militanty bojujícími s ISIS v Iráku.

Mezitím je situace v Jihočínském moři vyloženě praštěná, jelikož Washington s Pekingem riskují zahájení III. světové války kvůli 3 000 akrům písku, který Peking navršil na útesy ve Spratlys.

A tak když jste tváří Pentagonu, tak musíte být šampionem povídaček a ty povídačky se teď točí kolem dvou věcí, I) obrození Ruska, a II) vzestupu Číny.

Řečeno jednoduše (a lidově), více než jeden US vojenský stratég věří, že US a NATO by byly „anihilovány“, kdyby snad došlo na balkánskou bitvu s Ruskem, a když přijde na Čínu, vstoupit do námořního sporu v Jižním Pacifiku (což je mimochodem ten správný způsob, jak to analyzovat, protože se to vůbec nepodobá tomu, kdyby Peking vplul do San Francisca a vpadl na US pevninu) to by mohl být strašlivý nápad:

Český článek o tom, co si myslí američtí experti, jak by dopadli ve střetu s Ruskou armádou: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/politico-v-primem-stretu-s-ruskou-bude-americka-armada-znicena/

Takže opět s tímto na pozadí a s ruskou dramatickou intervencí v Sýrii na mysli, pronesl Ash v sobotu klíčový projev během výročního Reaganova národního obranného fóra v jižní Kalifornii.

Níže prezentujeme „zdůrazněné“ pasáže tak, jak je zadokumentovalo ministerstvo obrany a videoklip díky AP. Užijte se nedělního večera s briefingem o US zahraniční politice a všimněte si prosím, že Carter naznačuje, že Putin chce na Ameriku házet atomovky:

„Tváří v tvář provokacím Ruska a vzestupu Číny,“ řekl Carter, „musíme k ochraně Spojených států a posílení mezinárodního řádu přijmout inovativní přístupy.“

Rusko porušuje suverenitu Ukrajiny a Gruzie a pokouší se zastrašovat Baltické státy a v Sýrii prodlužuje občanskou válku, dodal ministr.

„Na moři, ve vzduchu, v kosmu i v kyberprostoru se ruští činitelé zapojují do vyzývavých aktivit,“ řekl posluchačům s poznámkami, že moskevské harašení jadernými zbraněmi vyvolává otázky, zda jsou ruští vůdci opravdu oddáni strategické stabilitě.

„Nesnažíme se z Ruska dělat nepřítele,“ řekl Carter.  „Nenechte se ale mýlit; Spojené státy budou bránit své zájmy, své spojence, principy mezinárodního řádu a pozitivní budoucnost, kterou nám právě ten všem umožňuje.“

Carter řekl, že Spojené státy modernizují svůj jaderný arzenál, aby zajistily jaderné odstrašení Ameriky, a investují do nových bezobslužných systémů, nových dalekonosných bombardérů a inovativních technologií, jako elektromagnetické kolejnicové dělo, lasery a nové systémy elektronického válčení, do kosmu a kyberprostoru a dalších.

„A podle toho modernizujeme i svá postavení v Evropě, aby byla agilnější a trvale udržitelnější,“ řekl ministr.

Submitted by Tyler Durden on 11/08/2015 18:01 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-11-08/defense-secretary-suggests-putin-might-nuke-america-says-us-will-defend-internationa
12 Komentářů k Ministr obrany poukazuje, že Putin by na Ameriku mohl vrhnout atomovky a říká, US budou „bránit mezinárodní řád“

 1. Josef Švejk napsal:

  Josef Švejk: Poslušně hlásím, všechno prošlo hladce. Jenom, když jsem pouštěl ty slečny z baráku, z protějšího bytu vyšel nějakej Carter a pokusil se rušit noční klid.
  kurát Katz: Jak to dopadlo?
  Josef Švejk: No dal jsem mu přes držku a byl zticha.

  • Jaris napsal:

   Ta fotografovacka pripomina hru, „Kolo, kolo mlynsky(myslenka celosvetoveho radu), za ctyri rynsky(stoji to moc penez), kolo se nam polamalo(nedari se nedari), mnoho skody nadelalo(doslova), udelalo BAAAAAAC(budoucnost NWO)!

 2. Pepi napsal:

  Karma???
  Tak me nekdy napada jestli si nahodou tohle vsechno vlastne pravem nezaslouzime.
  Tim myslim obcany USA(ti se boji sve vlady na zivot a na smrt mlcky vsak souhlasi),“zapadu“,obcanu CR atd.
  Dobrovolne volime takove zrudy,pripustili jsme clensvi v NATO a dokonce jsme to i schvalovali,podporovali mlcky nebo otevrene humanoidni „mise“ nasich kloucku v zemich ktere sotva dokazeme najit na mape a ted kvicime strachy.
  Bilderberg,kde se planuji ekonomicke manipulace a valky jsme povazovali za „diskuzni“klub nasich „demokratu“ kteri prece maji pravo neformalne diskutovat bez ucasti verejnosti.No a ted se divime ze se „najednou objevi“prisne tajne smlouvy jako TTIP a pod.A Bilderberg je jen 1 z desitek chapadel NWO nestvora.
  Narody Evropy si mozna tu bratrovrazednou(+sebevrazednou!)valku s Ruskem asi zaslouzi.Nevedomost neni tak uplne omluvou,protoze i ti kdo nikdy neslyseli o nejakem NWO vedi co znamena uziti ZHN.Je mi lito tech kulturnich pamatek Evropy a prirody.Mozna vic nez obcanu kteri tomuto nechavaji dopustit.

  • Preppetr napsal:

   Tak, tak – moje řeč. Ať si to ti ignoranti „kafíčkový“ užijí. Blbé na tom je, že je to sorta společnosti, která když se něco děje, tak zalezou, zatímco volové jako my(?) vždy aj pro ně vybojujou svobodu – tzn. od obětování svého volného času až po vlastný život. Když je po bouřce, vylezou a… nic se vlastně nestalo – vše je jak před tím – zas mohou jít na kafíčko. Slizký srágorové – přeji jim trochu toho bezprostředního strachu o život. Za ně nebudu bojovat – až po nich. Jde o tom, že se budou muset projevit! Ukázat svou osobnost! Na ten moment se těším nejvíce, kdy zjistí, že došli do bodu, kde už nemohou být nad věcí! Toto je ten klíčový moment! A budou se muset rozhodnout! A najednou je něco nakopne, proberou se ze sladkého omámení pohody, možná. A dojde jim, že to se ne jen nějací volové mlátí, ale že je to boj o holou existenci jejich životů!

   • Pepi napsal:

    Jaci „hosi“a spojenci jsou ochotni jit do valky proti komukoliv a kohokoliv posilat na smrt?
    Najdete si na google jmeno MICHAEL AGUINO.
    Jsou tam clanky i videa.
    Kdyby to nebylo tak hnusne,treba bych se tomu i zasmal.Hlavne pokud si jmeno toho fesaka najdete na „images“.Ten darebak vypada na prvni pohled jako usmivajici se neskodny buzik.
    No skratka nasi spojenci a ochranci.

  • chachar napsal:

   „Karma??? Tak me nekdy napada jestli si nahodou tohle vsechno vlastne pravem nezaslouzime.“

   Ano zasloužíme ! Je to opravdu karma ! … Z lidí se staly duševní trosky , a to proto , že všechny své duševní síly vrhají VEN do světa . Proto se samozřejmě stáli hříčkou těch „silných“ , co alespoň jednou denně silně myslí na svůj prospěch :-)

   Vždyť o čem jsou ty tajné spolky iliminátů , „kolohnátů“ a dalších prevítů ? Jsou o tom , že rituálně udržují jednu hlavní ideu v informačním poli a tak ji vlastně prosazují „velice energicky“ , vzhledem k 7 miliardám lidských NICEK .

   Nevědomost , slabost , lenost , tupost , poddajnost atd. , to jsou vlastnosti tkz. „lidí“ :-) … Stádo vedené na porážku

 3. Preppetr napsal:

  „…více než jeden US vojenský stratég věří…“ – znovu a znovu tvrdím, že mir.pavliček je překládací robot. Anebo mi připomíná lidí, co mají jistou mozgovou poruchu, kteří neslyší hudbu, nýbrž samostatné tóny. Jim se ty tóny prostě v hlavě nespojí do hudby. Anebo ještě jedna možnost – čeština není jeho mateřština. Jinak by napsal „…nejeden US vojenský stratég…“

  • Ekklesian napsal:

   To, že když někdo překládá a změní větnou stavbu (vy řešíte spíše jen opis „více než jeden – nejeden“), tak aby více odpovídala originálu, není přece nic divného.

   Já někdy nechávám větnou stavbu (u angličtiny) stejnou jako má originál záměrně.
   Jednak se v textu snadno a rychle orientuje i horší angličtinář, jednak se vám to v hlavě přehodí a nepříjde vám to divné, navíc pak dokážete snadněji tvořit věty z češtiny do angličtiny.

   Jinak myslím, že nám to nepříjde divné nikomu (v popsané větě nic robotického nevidím, je to prostě doslovný překlad – nejde-li o beletrii nemá nemá cenu jiné překlady dělat), protože staročeština (jejíž pozůstatky v ještě výraznější podobě lze tu a tam také ještě běžně nalézt – například v Bibli Kralické z roku 1613) to měla podobně či zcela stejně (hovořím o stavbě věty). Dodnes to lze tu a tam pozorovat i na slovenštině, němčině a asi i jiných jazycích.

   Já bych třeba beletrii překládat nechtěl. Párkrát jsem to zkusil a když uděláte věty opravdu krásně české, tak zjistíte, že v tom originál pomalu nenajdete.

 4. Anna napsal:

  Ti zástupci USA jsou neskuteční nadutí idioti. Už je čas, aby se přestali chovat jako vyvolení majitelé světa a začali NORMÁLNĚ spolupracovat, a ne jen ze všeho bezbřeze těžit. Ne jen vyhrožovat, ale spolu MLUVIT. Ne si jen brát, ale také za to i ZAPLATIT. Tak se chová slušný člověk. To se musí naučit pro mír a budoucnost světa. A jestli ne, tak to skončí jako jedna velká hrůza, co nikdo nepřežije, což si snad nikdo se zdravým rozumem nemůže přece přát!

  • Jaris napsal:

   Anno, washingtonske vlade neni pomoci, protoze nebudou s nikym mluvit a nebudou se o svetovladu s nikym delit. A kdoze nam to sedi v americke vlade a kongresu? Vetsina je slozena z neokonu a to jsou vetsinou chorobne mozky zidozionistu, kteri usiluji o nadvladu sveta za kazdou cenu. K nim patri take zionista Ashton Carter, ktery slibil Izraeli jakykoliv pocet zbrani, ktere samozrejme zaplati danovi poplatnici US.

 5. Carlos IV napsal:

  Onehdy jsem navstivil jedno male mesttecko na Filipinach, ktere bylo za WW2 dobyto Japonci. Amici ho osvobodili a „prinesli mistnim mir“. Jenze Japoncici to nevzdali a mestecko dobyli zpet. Nacez Amis nelenili a ….rozmlatili ho na cimprcampr i s Japonciky. O tom kolik byly „collateral damages“ na mistnim obyvatelstvu se pametni deska nezminovala.
  Nepripomina Vam to neco? No a o taovychto prizen dneska v regionu opet usiluji. Stejne tak jako ve Vietnamu. Predem proflaknuta strategie.

  • Ekklesian napsal:

   Není třeba chodit tak daleko. Co americké bombardování na konci druhé světové války u nás.

   Došlo k rozdělení světa a my připadli pod Rusko a byly kvůli tomu zbytečné oběti na životech než nás rusové osvobodili, o tom ale nepíši.

   Američané si museli nechat od Rusů pokaždé schválit seznam cílů pro bombardování.
   Pokaždé tam prý byly zbytečné cíle v Česku a Rusové to pokaždé zamítli. Tak to Američani udělali i bez svolení, a hned dvakrát.
   Již tehdy měli jediný cíl. Zničit co nejvíce ze zázemí východního bloku, aby snad na tom po válce nebyl příliš dobře. Nevím zda hrálo nějakou roli i to ruské „područí“, ale řekl bych že hrálo.

   Lidé tomu že je bombardovali jen tak odmitli uvěřit a brzy se uchytila fáma, že šlo o omyl, která se snad traduje dodnes.
   Bylo tehdy slunečno. Později američtí piloti jasně vypověděli, že ví kam bomby shazují a že to sami nemohli pochopit. Později přidali svůj střípek informace stále žijící ruští velitelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!