US do Evropy vysílají „tisíce“ vojáků, útočné vrtulníky a dělostřelectvo, aby „odstrašily Rusko“

 

AshHeadphones_0V neděli jsme zdůraznili klíčové prvky projevu proneseného minulý týden v Kalifornii na Reaganově národně obranném fóru mužem, který se nebojí odvážit se do (takříkajíc) „nebezpečné zóny“: Ano, je to Ash Carter vznášející se ve V-22 Osprey nad USS Theodore Roosevelt a tato dost legrační momentka byla vyfocena jen dny před tím, než tento šéf Pentagonu varoval, že Moskva by mohla chtít na US házet atomovky (a ne, nebylo to myšleno jako nadsázka, opravdu to naznačoval) a to, že Washington potřebuje bedlivě sledovat „vzestup“ Číny.

A to vše přichází na pozadí absurdního harašení zbraněmi ze všech stran, které přichází z Jihočínského moře a z Baltu upřímně řečeno, mohla by to sice být čistě zlatá politická komedie, nebýt skutečnosti, že v poslední době nabrala situace obrat k velice vážné, když to teď vypadá, že US síly speciálních operací by nakonec mohly skončit střelbou s Rusy a s Hizballáhem u Aleppa anebo s Íránci u Raqqa podle toho, kam se Washington rozhodne na syrské půdě umístit své „poradce“.

Ale přes skutečnost, že Rusko v Latakii vybudovalo letiště a vypadá, že je nachystáno doslova převzít Střední východ spolu s ajatolláhem, tak ti, „co ví“, si zdá se, myslí, že větší hrozba je ve Východní Evropě, kde je NATO zuřivě odhodlané „vzdorovat“ ruské „agresi“, i když rozsah, v němž je Kreml „agresivní“ určitě vypadá, jako by Putin šel po sunnitských militantech v poušti a nikoliv po krajně pravicových dobrovolnických batalionech na Ukrajině.

Obavy před potenciální bitvou epických rozměrů v Baltické oblasti podnítily činitele, aby provedly série válečných simulačních her ve snaze určit pravděpodobný výsledek a jak jsme si už před pár měsíci všimli, US v nich pokaždé prohrály.

No ale „US vojenští vůdci ve snaze to napravit navrhli vysílat do Evropy více rotačně se obměňujících sil k posílení americké přítomnosti a k vystupňování cvičení, v nichž se bude vzdorovat potenciálnímu vměšování Ruska s převozy vojsk pro případ krize s Moskvou,“ hlásí WSJ s odkazy na tu samou Carterovu řeč z minulého týdne. Zde je více:

Tyto nové kroky umožní v kterémkoliv okamžiku zněkolikanásobit US brigády v Evropě se zvýšením tohoto počtu nad současné hranice.

Vrchní spojenecký velitel Severoatlantické smluvní organizace generál Philip Breedlove řekl, že by rád viděl, jako rotující síly v Evropě více brigád. Rozhodnutí o tomto návrhu, řekl, bude přijato „během několika následujících měsíců.“

Generál Mark Milley, náčelník štábu US Army, řekl, že Armáda propracovává svůj výcvik, aby se zajistilo, že US vojska budou schopna se utkat s hrozbami představovanými ruskými silami, když se učí utkat se s hybridní válkou, v níž se mísí pravidelná vojsky i nepravidelné síly, propaganda a nekonvenční taktiky šíření zmatku. Rovněž řekl, že upřednostňuje – dočasné – vysílání více vojsk do Evropy.

Kdo ví, co tím Milley myslí, když naznačuje, že Kreml se snaží „šířit zmatek“, ale z této rétoriky si lze odnést to, že začíná znít už jako něco z roku 1939. Opora pro to:

Takové kroky, řekl generál Milley v interview s Wall Street Journal, jsou kritické pro zajištění toho, aby v Evropě nepropukl žádný nový konflikt.

„Agrese ponechaná bez odpovědi nejspíš přivodí ještě více agrese,“ řekl.

Milley v podstatě činí jen lehce zastírané odkazy na politiku appeasementu vůči Hitlerovi. Zpět k WSJ:

Návrh na více rotujících sil musí formálně rozpracovat plánovači Pentagonu a pak být schválen Obamovou administrativou a financovaný Kongresem. Vojáci budou tlačit na to, aby financování pro to bylo zahrnuto do rozpočtových požadavků poslaných na Capitol Hill už počátkem příštího roku, říkají tito činitelé.

Ruští činitelé to v neděli odmítli komentovat. Vyšší ruští činitelé opakovaně říkali, že mezi rotujícími silami a trvalým posílením je jen nepatrný rozdíl. Rovněž opakovaně obviňovali US a NATO, že to oni jsou v Evropě agresoři.

„Mám obavy, že když se potýkáme s Ruskem v Sýrii, tak odvracíme oči od Donbasu,“ řekl v interview generál Breedlove. „Proč bychom měli chtít naše první jednání o tom, jak spolupracovat na přítomnosti v Sýrii a pak případně dovolit, aby si zraky světa zvykly přijímat to, co se stalo na Krymu?“

Ano, „proč bychom měli chtít“ situaci ve východní Evropě de-eskalovat a ztratit perfektní šanci dostat se do války se střelbou i tam? A zde více o tom, jak vyslání tisíců vojáků brání, aby „napětí nepřerostlo do konfliktu“:

Činitelé obrany řekli, že NATO se vyhne masivnímu posílení vojska a radši bude spoléhat na způsoby, při nichž bude přesunovat malé počty vojáků z US jak během krizí, tak i proto, aby zabránilo, aby napětí přerostlo do konfliktu.

Armáda má v současnosti v Evropě umístěné dvě brigády – každá s asi 3 500 vojáky. V US vyčlení jednu další brigádu, aby sloužila jako regionálně určená síla, která bude rotovat s přesuny do Evropy a z Evropy. Generál Milley řekl, že by rád do těchto rotujících sil pro Evropu přidal více brigád a přidal i vrtulníkové jednotky, ženijní týmy a dělostřelecké brigády.

A jak vidíte, tato situace je s každým dalším dnem stále vratší. Washington teď mluví o vyslání „jednotek útočných vrtulníků“ a „dělostřeleckých brigád“ do Pobaltí, jako by si myslely, že US jsou už ve válce. Aby bylo jasno, Rusko v tom všem není zrovna nevinně – jak už jsme při mnoha příležitostech říkali. Ale ze strany NATO to se udržování představy, že jsme vrátili hodiny někam do 60., 70. či 80. let, začíná stávat jakýmsi sebenaplňujícím proroctvím a s touto poznámkou to uzavřeme jedním dalším komentářem od Milleyho, který vysvětluje, že ač „se nikdo nechce vracet zpět… do Studené války,“ tak bychom ve skutečnosti, „právě to měli dělat“:

„Nikdo se nechce vracet do dnů Studené války,“ řekl generál Milley. „Nepotřebujeme už tak ohromná cvičení jako Reforger. Ale koncept Reforgeru, v němž cvičíte pohotovostní síly, …, to je přesně to, co bychom měli dělat.“

Submitted by Tyler Durden on 11/09/2015 12:35 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-11-09/us-send-thousands-troops-attack-helicopters-artillery-europe-deter-russia

 
89 Komentářů k US do Evropy vysílají „tisíce“ vojáků, útočné vrtulníky a dělostřelectvo, aby „odstrašily Rusko“

 1. Radim Květný napsal:

  USSR se s tím nikdy nesralo a nebude ani teď. Už se těším jak budou ruští mužici defilírovat po Václaváku.

  • Marie napsal:

   Ty se tesis? To ti tedy nezavidim, protoze dnes nejsme jejich pratele, ktere budou ochranovat a osvobozovat, ale nepratele, ktere budou muset likvidovat.

   Takze co ti z toho vychazi? Co ti rika pud sebezachovy?

   Ja rikam, okamzite shodit vladu. Kdyz po vyzve nevypadne ze zeme do 3 dnu, tak obklicit a ubit jako parazity.

   Prozatimni vladu Okamura – Obrtel a orientace tam, kam patrime, to je k Rusku. Navic jim dluzime za osvobozeni, to se neda nicim vycislit ty obetovane zivoty za nase osvobozeni.

   Jednat je treba rychle, tedy nejpozdeji do konce tohoto roku.
   Pak uz bude pozde na vsechno, zahaji se akce IS ( nikoliv americka, ti se za ne schovavaji stejne jako Izrael se sundanim toho ruskeho civilniho letadla) z naseho uzemi a uzemi okolnich statu, a bude nasledovat drtiva odveta ze strany Ruska. A bude po nas.. takze at mi nekdo vysvetli, jaky duvod ma se pored tech svini nahore bat?

   • Jan Jinsky napsal:

    Marie, vyzýváš tady k vraždění vlády a furt nic. Tak vezmi samopal a jdi na to. Asi jsi jediná, tak je to holt na tobě.

    • Jaris napsal:

     Jinsky, jak vim z komentaru a nejen z ceskych, Marie neni sama. V samotne CR je to jak rozlity benzin. Ty musis zit v nejake sklenene bance, ze sis toho nevsiml, protoze az nekdo skrtne sirkou, tak bude zle a zacne cisteni povestneho augiasova chliva, ktery uz pekne zapacha. I ta Tva sklenena banka bude rozbita a Ty se konecne probudis do reality ze svych senilnich snu.

     • Jan Jinsky napsal:

      Senilní nejsem, je mi 51. A pokud je to tak akutní, pak nechápu, že se nic neděje.
      Jaris, smiřte se s tím, že to je jen váš dojem. Realita je taková, že se většině lidí vede celkem dobře. Já vím, že vás to štve a že s tím nebudete souhlasit. Ale to je tak všechno co se s tím dá dělat.
      A Marie je normální provokatér, asi placený. Nebo šílenec. V každém případě je ta skleněná baňka spíš tady na NWOO a já vám trochu klepu na sklo, tak vás to irituje.

      • Marco napsal:

       Jinský a jeho vlhké sny o většině, kterou zde reprezentuje:o))))

       • Jan Jinsky napsal:

        Marco, pokud je to jen sen, tak mi ukaž tu většinu, která jde za vámi. Já ji nějak nevidím. Urážet je levné a snadné. Ale nemění to realitu.

        • Marco napsal:

         Navíc takové malé děcko, kterému jsme naopak my narušili jeho sny o lepším nacistickém světě:o)

        • Jan Jinsky napsal:

         Marco, v mém světě se nezabijí kvůli etnické příslušnosti, kvůli vyznání ani kvůli Marii.

         Pevně věřím, že ten váš svět zůstane jen ve snech, nebo spíš v nočních můrách. byl by to koncentrák, kde by se vraždilo za názor. Je mi docela líto pana Korála, že se mu sem stahuje taková sběř.

       • Marie napsal:

        Jinsky u mne nema sanci, abych na nej reagovala. Deti a zriceniny nebiji :-))). Muzete mu tisickrat vysvetlit, ze vladu je potreba sundat za to, ze likviduje lidi a on vam stejne bude vnucovat, ze jde o etnickou cistku. Ja za to nemuzu, ze jsou siozidi vychovani v nadrazenosti. Zadny jiny narod se bohem nevyvolil. Konstatovani viditelnych faktu povazuje za utok. A ze chci vyvrazdit vladu? Ale ne. Budou mit moznost vypadnout. Az potom, kdyz to neudelaji, je ceka nasili.
        Nedavno se tady kasal, ze Rusove odchazeji do Izraele a ze uz jsou jich tam miliony. Ja si dala praci to nanest na ruske fora. Samozrejme se mi dostalo vysvetleni, ze to jsou ti, co jsou radi, ze mohou jeste z Ruska vypadnout se zdravou kuzi. Tam uz je nejakou dobu proklepavaji, zejmena na Ukrajine. Jen si dovolim pripomenout, ze Zeman osobne prijel na letiste vitat takovychto 30 rodin. Takze oni prchaji nejen do Izraele. O tom se na ceskych mediich nedocteme.

        • chachar napsal:

         Jan J. píše;

         „Pevně věřím, že ten váš svět zůstane jen ve snech, nebo spíš v nočních můrách. byl by to koncentrák, kde by se vraždilo za názor. Je mi docela líto pana Korála, že se mu sem stahuje taková sběř.“

         Přidám jen , že třeba na „Zvědavci“ , byl pan Stwora vláčen po soudech za „protižidovské“ články… Ty jeho články ale byly velice , velice mírné , mírnější než zdejší příspěvky Majky .

         Divím se , že pana Korála ještě nezavřeli :-)

         Maruška má v mnohém pravdu ale měla by používat „diplomatičtější“ vyjadřování . Zavání to průserem … Tyhle stránky jsou unikátní a vynikající :-) Bylo by jich škoda , kdyby je zavřeli . Vždyť „Sioni“ maj dlouhé prsty :-)

        • Jan Jinsky napsal:

         Chachare, netoužím po cenzuře. Jen komentuji zdejší výlevy. Marie je podle mně prolhaná ženská, co umí dobře manipulovat.

      • Jaris napsal:

       S tou senilitou,Jinsky, to nekoho trefi o neco driv, treba i po padesatce.Ja si taky tuhle koupila panenku. No, to nic.
       Nicmene by mne zajimalo jestli skutecne nevidis problemy, ktere se v Evrope hromadi jako v papinaku. Pises, ze se mas dobre,ze jsi financne zajisten. To jeste neznamena, ze se maji dobre jini lide. Ja take nejsem na tom spatne, ale vim, ze spousta lidi v Cechach neni na tom zrovna nejlepe a strada. Nezamestnanost v Praze je nizka, protoze je tam daleko vice pracovnich prilezitosti, ale ne vsichni lidi se mohou do Prahy pristehovat. Lide na vesnicich a specielne rodiny s detmi to nemaji lehke. Prace rozhodne ubylo a ne kazdy se hodi do kancelare s jakymsi glejtem, ze ovlada pocitac.
       Ted jeste k tem pristehovalcum. To Ti skutecne nevadi jake hordy se do Evropy hrnou, jak nici, pleni vse, co jim do cesty prijde? Zadny vdek, zadna ucta, zadne dekuji za pomoc.Jen nasili , zloba a neustale vyssi pozadavky. Takhle chces predat svou zem zaneradenou svoloci, protoze emigranty je nelze nazvat(viz problemy v Anglii, Holandsku, Svedsku, Francii, Rakousku, Italii a Nemecku) svym detem? Nemysli si, ze se Te to netyka!Sakra tyka! Ceska kolaborantska vlada, ktera by tomu mela zamezit,jednat a chranit zajmy vlastniho obyvatelstva, nic nedela a dela pravy opak. S takovou vladou, ktera ohrozuje zajmy a existenci sve zeme souhlasis a myslis si, ze neni treba nic podniknout?

       • nevedomy_svk napsal:

        a preco by mali jinskeho zaujimat jini lide ako pises?
        zaujima tych jini lide osud jinskeho?
        seru na neho,ak by mal uraz a chrcal v smrtelnom krci,obesli by ho velkym oblukom…
        tak preco by mali zaujimat jinskeho tito ludia?
        dalej pises-v praze je daleko vic pracovnych prilezitosti a ne kazdy umi ovladat pc a hodi se do kancelari..
        v prahe je minimum priemyslu..pracuje sa v zavodoch,nie v kancelarii..
        prisla doba,ked kazdy chce slnecnu vykurenu kancelariu,dubovy stol,asistentku,kavu 5 krat za sichtu a co je dolezite-ziadnu zodpovednost…
        ale takto sa ekonomika nerobi…napis rovno,ze ludom sa pracovat nechce-tej mladej generacii:-)
        preco by mal niest jinsky akukolvek zodpovednost za takychto ludi?
        prace napr. v strojarstve je neurekom..az tak vela,ze firmy odmietaju zakazky,kedze nemozu zohnat kvalifikovanu silu…
        a dokonca velmi dobre platenu-to znamena,ze strojar v cechach alebo na slovensku si zarobi 2000-4000 eur..
        no ludi niet..
        jinsky ma uplnu pravdu-aj ked to nepise otvorene zo slusnosti-napisem to ja-vznikla obrovska skupina darmozracov,co su nespokojni s nicim a budu kritizovat vsetko a len boh nas chran od nich,aby sa nedostali k moci..raz tu uz bol darmozracky vsivavy bolsevik,ktoremu sa nechcelo robit a ako idealne riesenie bolo siahnut na majetok kazdemu,co sa zasluzil o budovnie spolocnosti..

        • Jaris napsal:

         Nevedomy, nikdo nerika a ani nezada, aby JJ mel nest zodpovednost za nezname lidi. Ja jsem pouze napsala, ze v Cechach, obzvlaste na vesnicich to nemaji lide lehke a vim to z nekolika konkretnich pripadu. Zemedelec na jedne strane nemuze pracovat ve strojirenskem prumyslu a obracene. Co se tyce byvaleho rezimu, ten mel sve chyby, ale mel take sve kladne stranky, hlavne v socialni zabezpecenosti. Vzdelani zadarmo, lekarska pece zadarmo, prace zajistena jak pro studenty tak pro ucne, odchod do penze – u zen podle poctu deti mezi 55 – 58 lety, u muzu v 60 letech.Tyto vymozenosti byly zlikvidovany s heslem starej se sam o sebe, obstarej si strechu nad hlavou za nekrestanske penize, ktere budes cely zivot splacet a abys nezapomnel, usetri si taky nejaky peniz na penzi, protoze penze v budoucnu nebudou. Jo, a vekovy odchod do dnesni penze se posouva cim dal tim dale. Australie vede – je to v 70 letech! Je mi lito mladych lidi. Pravda, za socialismu byl chronicky nedostatek zbozi a nemohlo se cestovat do zapadnich zemi pro nedostatek valut.
         Dnes mohu oba systemy porovnat a myslim, ze prave socialisticky system byl preci jen lepsi. Lide meli sice penize, ale nebylo co za to koupit. V kapitalisticke spolecnosti je to obracene. Zbozi vsude preteka muze se jezdit treba i na Arktidu, ale nejsou penize. Tak asi tak.

       • Marie napsal:

        Jaris, promin, ze pod tvym prispevkem odpovim na prispevek „chachara“, neni tam okenko pro odpoved a ja bych chtela, aby to bylo blizko jeho prispevku:

        Co se tyka meho nediplomatickeho vyjadrovani se: Zadneho pruseru se nebojim a nema duvod se obavat ani pan Koral. Nenese zodpovednost za ma slova. Ja mam dukazy, ze vse, co reknu, je pravda a krome toho jsem v nekolika „rizenich“ a prokazatelne ohrozovana na zivote temi, o kterych mluvim. V ohrozeni zivota mas ustavne zaruceno pravo se branit. Jestli se nekdo boji, pak ma co ztratit. Ja nemam. I kdyby mne zavreli nebo zabili, tim uz nic nezmeni na podlozenych informacich o genocide a fasismu v CR, ktere jsem predala.

        Pokud bys troche zil v cizine, poznas, ze strachu se musis zbavit jako prvniho. Je to umele vytvorena prekazka k reseni veci.

        Pak si take uvedom, k cemu je Cechum strach, kdyz se bez akce nemaji sanci zachranit? Jaky rozdil v tom vidis, ze budou mlcet a vykoupi si tim mlcenim jen kratky cas zivota? Je treba myslet nejen na zivot svuj, mame potomky a kdo nema, tak maji jeho sourozenci, pratele atd. Jsme na jedne lodi.

       • Marie napsal:

        Jaris: podepisuji. Hlavne to, ze musime myslet na vyvoj s ohledem na nase potomky. Oni prece za to nemohou, ze jsme je privedli na svet a tu zodpovednost jim vytvorit podminky k zivotu z nas nikdo nesejme. Spousta deti se uz uci zkreslene dejiny a my vime, proc se to deje a co je ceka. Nesmime mlcet, je to nase povinnost.

       • Jan Jinsky napsal:

        Z migrantů nadšený nejsem. POdle mně je jich většina ekonomických a ne politických. Svědčí o tom to, že se ženou do Německa anezůstanou například v Maďarsku.
        Byl bych pro jejich prověření a pokud jim nic zásadního nehrozí, tak šupem zpět. V tom se snad shodneme.
        Ale rozhodně v nich nevidím armádu vycvičenou v USA a nechci kvůli tomu nikoho vraždit jako Marie.
        Marie je militantní lhářka.
        Netvrdím, že je všechno super. Ale nevidím ani spásu v nějakém modelu přitaženém kupříkladu z Ruska – tam je těch chudáků ještě víc než u nás. Tady se vidí jen Moskva, ale zkuste se kouknout na ruský venkov. Nic moc…
        No a obecně – tady se umí nadávat na poměry. V tom jsou Češi mistři světa. Ale co a jak změnit – to tu moc nenajdete. A když už, tak nereálné báchorky typu ROba a jeho návratu Slovanů

     • Marie napsal:

      Jaris: Jinsky moc dobre vi, jaka je realita a nezije se zavrenyma ocima. Je za to placeny a moc dobre, jinak by se tak neztrapnoval, a nehral si na hloupeho, kdyz tvrdi, jak se lidi u nas maji dobre. Ver mi, ze jsme v likvidaci, ja jsem jen v drivejsi skupine. A proto je nanejvys tou sirkou skrtnout a ty hajzly zlikvidovat ne z nenavisti, ale z nutnosti, aby to nestihli udelat oni nam. A oni to postupne delaji. A je to viditelne prave nejvic na te tzv. uprchlicke krizi.
      Jak si obas s chute poslechnu Pjakina, tak tentokrat jsem zakroutila hlavou nad tim, co rika o tech privandrovalcich. Prej evropska civilizace ustoji 5 milionu? Ze by si neuvedomoval, jak rychle se mnozi a ze krome toho si pritahnou cele sve rodiny? Neverim, je to chytry chlap. Mozna to rekl jako jen teorii, co jeste ( do jakeho poctu )nemuze zlikvidovat evropskou kulturu.

      Ja si stojim za tim, ze ta falesna navnada na baraky, auta a 2 tisice eur mesicne ma sve pozadi. Dovetek se jim rekne az na miste: pro ty, kdo jsou ochotni branit svou novou vlast…
      Specielni komanda, policie a armada v civilu, tak jak to je v USA.Na Floride sbiraji lidi I za pouhou kritiku vlady, a to jsou USA vyhlasene jako zeme svobody. To uz davno neplati. Vlada si nikdy nemuze byt jista policii a bez armady ma holou prdel, kdykoliv zranitelnou a oni to moc dobre vedi, proto ta aktivita a hlavne ten speech. Ne nadarmo urak Dienstbier ( ze je curak, ma ode mne pisemne) se kasal, ze uz je pro pristehovalce pripravenych 15 tisic mist.
      Je treba opravdu rychle jednat a dat jim ultimatum k opusteni zeme, velmi kratke. Pokud neodejdou, umlatit je primo a doslova. Jinak nechaji umlatit oni nas, ver mi nebo never, ja jsem si jista. Nastane pak stav jako na Ukrajine. Chceme to? Doufam, ze nikdo. A zavahame-li, propaseme posledni prilezitost zachrany.

      • Jan Jinsky napsal:

       Jo, jo Marie… jsme placen zlatem za zachování zdravého rozumu. Jednu chvíli jsi expertka na Kalifornii a teď na Floridu – to je pár kilometrů od sebe:)
       Jo a Kartágo musí zhynout – nebo že by to bylo o té armádě z imigrantů? Teď si nejsem jist jestli to řekl Cato nebo Marie. Ale oba byli docela fest zabednění :D

      • Jaris napsal:

       Marie neboj, ono vzdycky vsecko nejak dopadlo a Jinskeho neber vazne. On zas tak spatny neni. Rad popichuje.

   • Marco napsal:

    Oni nechápou paní Marie, že na nás budou nyní mířit atomové rakety zřejmě s plochou dráhou letu jako to nedávno odpálené z Kaspického moře. V případě války to do nás vypálí, taková je strategie a Rusové ji zvládají velmi bravůrně. Být mladým cucákem, tak bych nikdy s Rusem zbraně skřížit nechtěl. Ti šílenci jsou bojeschopní i když jim mina sebere nohy. Určitě znáte historky z války, kde kupříkladu plivali kusy plic, když na ně vyzkoušeli Němci chemii a stejně se vrhali na Němce jako šílení. Obdivuji je, jsou to nejlepší bojovníci co znám, takže jsem velmi rád, že mě se mobilizace týkat z hlediska věku už nebude. Spíš jim uvařím Boršč až nás obsadí a naší mládež pohřbí cestou do škarpy.

    • Jan Jinsky napsal:

     já ti nevím Marco, ale atomová bomba myslím nekontroluje věk. Zabijí celkem bez rozdílu věku. Takže ten boršč bude muset vařit asi nějaký Rus a ne ty.

     • Marco napsal:

      A proto naše rodina vlastní bunkr, na filtru se pracuje aby byl i vzduchotěsný, stejně jako před 2světovou, kdy jsme měli podobný bunkr již pár roků před válkou. Naše heslo: štěstí přeje připraveným.
      Navštiv ty nevzdělaný jinochu prepers a pochopíš. Takže ten boršč byl sice nadsázka ale vaření mě určitě nemine:o))

      • Marco napsal:

       Navíc bomby by padali do strategických oblastí a v té se my rozhodně nenacházíme, ani exploze Temelínu či Dukovan by nás nesmetla. Přemýšlel jsem i o takovéto variantě, naše elektrárny jsou totiž dobrý cíl. Za pár minut mi začíná poslech Svobodného vysílače, takže se loučím se všemi. Přeji příjemný zbytek večera.

       • nevedomy_svk napsal:

        mozem ta ubezpecit,ze v pripade vojny v ktorej budu pouzie zhn ziaden bunker nepomoze…
        ako ciel v prvej faze su vsetky energeticke centra-elektrarne,hlavne mesto a letiska…
        v druhej faze pojdu biologicke zbrane do lokalit ,kde budu predpokladane zhromazdiska unikajuceho obyvatelstva-ono predpokladat sa ani nemusi-su zverejnene verejne oblastnou strukturou co.. -aby zamorili vsetko…
        nasledok bude zastavenie vyroby,rozpad statnych struktur ,masovy exodus a obrovsky boj o prezitie tych,co preziju..
        v konecnom dosledku to bude rozpad spolocnosti ..
        situacia,aka nastane,nie je porovnatelna s nicim,co tu dosial bolo…je to apokalypsa…

      • Jan Jinsky napsal:

       No Marco, já vidím hlavní problém v tom vaření boršče. POkud bys ho vařil na hrobě svých dětí, pak jsi docela zrádce, řekl bych…

    • Marie napsal:

     Jsou v pravu, Rusove. Uz potreti se jim snazi siozidi ukrast zemi. V kazde z predchozich valek utrpeli nejvice ztrat ze vsech zemi na svete. Ted to konecne vyhraji tak, ze se proti nim uz ty kurvy nezvednou, protoze je zlikviduji. A nas s nimi. A PATRI NAM TO. MELI JSME DOST CASU SE PROTI TOMU POSTAVIT. MISTO TOHO JSME ODSOUHLASILI SANKCE A PODPORUJEME NEJVETSI TERORISTY SVETA, TJ. SIOZIDY OVLADAJICI USA A IZRAEL.

     Zlikvidovat Izrael a je po svetove valce jedna dve. To je stred rakoviny, ktera si rika elita a tvrdi, ze jim dal buh vsechno a vsechny k dispozici, tak si nas likviduji, jak si zamanou a je to videt uz vsude, nejen v te Palestine a na BV.

     • Vopicka napsal:

      Marusko Dikyova, jdi uz prosimte do PRDELE!! :DDD
      Ty kravo jedna, zadnbou revoluci nezpusobis, ani tvym pusobenim v USA ani tady v CR nic nenadelas, protoze si totalni vymastena KRAVA :DDD
      Proc si myslis,ze te nechteli na Novem Zelandu??

      • Jaris napsal:

       Vopicka, jdou nekam s temi hulvatskymi nadavkami a Marii laskave nechaj bejt.

       • Marie napsal:

        Jaris: Vopicka nestoji za odpoved.. maly, tlusty, zamindrakovany alkoholik a psychopat, co si hral na velke kapo ze CIA z Texasu, snazil se mne strasit cernou dodavkou a malou mistnosti bez oken a predvadel se na diskuznim foru Novinek.cz., odkud ho vlastne znam.

        Takove kapo a ani za 4 roky si nedokazal zjistit, ze jsem v USA nelegalne nebyla ( jako ostatne v zadne zemi na svete), ze jsem ani nedostala zadne odmitnuti z Noveho Zelandu, nevi ani jake mam vzdelani a vykrikuje tady kraviny na zaklade domnenek jemu podobnych tajtrliku na Novinkach, docela obycejnych trolu Kulika a Vecerka. Emigranti, takze to samo o sobe staci. Emigrant do USA zakonnite tam musi se vdecit…

        Jak jsem jiz jinde psala, emigranti sli nejcasteji do statnich sluzeb, ponejvice k armade. To byl pripad Kulika. A Vecerek, dalsi kumpan trolsky, ktery priletel do USA jako turista a uz se snazil uchytit u zahradniku na Floride, zoufale shanel pres inzeraty babu, ktera by si ho vzala a jeste ho naucila anglicky ( plesouna drzeho) a nakonec byl uveznen za rizeni motoroveho vozidla pod navykovymi latkami a vyhosten. Dnes je zpatky v Ostrave, ma problem najit praci, ale stale pise do Novinek s adresou na Floride a hraje si na emericana. Toto individum ( Vopicka ) neni o nic lepsi. Ten si vypujcil penize, ktere nevratil a misto toho vyhrozoval smrti staremu cloveku, zabil mu psa, zkratka psychopat.

        No a vidite sam, pan oficir CIA jeste po 4 letech dela spicla na ceskych webech a cely stastny, ze nasel svuj „kopaci mic“ opet.

        Ja tady uvedla plne jmeno, jestli si pamatujete. Takze co rikam, za tim si stojim a mam pro to dukazy. Nemam duvod si na nic hrat, jako tito ubozaci za par supu museji ve dne v noci..Zriceniny, zradci naroda a pravdy. Tak jsou mi odporni, ze bych ani nezvedla nohu je pochcat :-), takze se mohou snazit jak chteji, komunikovat s nimi uz nebudu.

     • Pepi napsal:

      Marie.
      RUSKO spolupracuje s IZRAELEM.Co vy na to?
      Ja osobne si myslim ze Zide hlavne v podobe Sionistu jsou pouhym nastojem v rukou NWO.Podobne jako treba Polaci.
      Slysela jsi nekdy jmeno Albert Pike?Podle jeho udajnych dopisu jsou i Zide jenom uzitecnym nastrojem k zavedeni NWO stejne jako treba Arabske staty.
      Smysl toho vseho je manipulovat vzajemny konflikt ktery ma za ucel eliminovat obe skupiny-Zidy i Islam!.
      Pikeho dopisy doporucuji k cetbe.Vrhaji svetlo na udalosti dnesni doby at uz je napsal kdokoliv.
      Kdybych byl Zidem,urcite bych se vyhybal Izaeli.

      • Marie napsal:

       Vite, kdyz se rekne, ze Rusko spolupracuje s Izraeli, tak to je malo, kdyz nedodate v jakem smeru. Zeme spolu nemohou spolupracovat, jen subjekty. Jsou obchodni smlouvy, ktere se dodrzuji. Ruske firmy spolupracuji I s americkymi, embargo nema vliv na dodavky motoru letadel z Ruska do USA. V Rusku stale jsou ruzne americke firmy a odchazeji z ruznych duvodu. Nektere jsou vykazany pro porusovani zakonu, nektere odchazeji z duvodu embarga, nektere z duvodu ztraty zisku. Neni dobre pouzivat cernou a bilou barvu pouze.

       Nedavna navsteva Bibiho v Rusku ukazuje, ze po vojenske strance Izrael s Ruskem nespolupracuji, protoze Bibi se snazi usmernovat ruske akce v Syrii, a jak vidis, neuspel.

       Ze sioniste nevahaji obetovat sve vlastni lidi, tedy zidy, vim. Napr. daji bombu do autobusu vezouciho zidy a svedou to na jine. Podobne jako 9-11 v NY. Pry teroristicky utok od arabu, hahaha. Za 2.svetove valky zid udal bohateho zida Nemcum ( viz Soros ). Nebo Bibi otevrene vyhazuje z Izraele ty, kteri nesouhlasi s okupaci palestinskeho uzemi. Ted byly v Izraeli demonstrace kvuli plynu. Ten totiz nepatri jenom Izraeli. Nebo pripomenu odstrelovani americke lode Izraelem. Erdogan uz taky zapomnel, jak izraelci povrazdili turkey na lodi, ktera vezla humanitarni pomoc…atd.

       Zasadne cti pravidlo, ze ucel sveti prostredky, a tedy nevahaji zabit sve lidi, aby to mohli svest na druhe a ty pak napadnout. To se deje v palestinsko-zidovskem konfliktu stale. Jeste pripomenu zacatek 2.svetove valky. Taky falesna vlajka.

       Kdyz se zeptam: Je CR s USA? To je spatne oznaceni. USA jsou ovladany siozidy, takze Zeman neslouzi USA, ale AIPAC. Pouzivani nazvu zemi je zavadejici. Jak bys pak hodnotil situaci Ukrajina – Rusko, kdyz zustaneme jen u nazvu?

      • Jaris napsal:

       Pepi, Izrael je jakysi nelegalni stat, ktery vznikl podepsanim jakychsi podvodnych lejster bez jakeho koliv souhlasu domacich Palestincu, kterych se nikdo neptal. Od te doby jsou tam krvave problemy. Za dva roky a neco tomu bude 70 let nasili a genocidy na Palestincich. Mezitim Izrael povysil do „slechtickeho“ stavu diky tomu, ze v US ve vlade a v bankach vladnou zidi ve velkem. A nejen tam! Zidi se vetreli do vsech vyznamnych vlad sveta a spolupracuji spolu na planu o svetovlade. Nekolikrat jsem videla dokument jak nove zvoleny prezident ruznych zapadnich statu priletel do Izraele, aby tam poslusne s jarmuli stal u zdi bedujicich( z tech slz by tam uz davno mela byt prehrada, zasobujici suchy Izrael vodou. Zrejme stale malo beduji)a za nim zastup zidovskych havranu. Cela ta ceremonie vypada jako prisaha. To se nejen deje u zdi narku, ale i v zakulisi, kdy nove zvoleny politik je obklopen zidovskou smeckou,blekotajic cosi o poslusnosti.
       Jsem presvedcena, ze zidi hraji hlavni ulohu k vytvoreni NWO. Snazi se o to mnoho staleti a rekla bych, ze ta jejich snaha nabyva na rychlych obratkach od Francouzske revoluce. V dnesni dobe je ta jejich snaha natolik okata, ze si toho nejde nevsimnout, pokud se sleduji dnesni udalosti v kontextu.

   • Pepi napsal:

    Marie:zminujes se o pudu sebezachovy.Tento pud uz skoro nikdo v zemich Evropy,a hlavne v bananovych republikach Litvy,Estonska,Lotysska,Ukrainy,Romunska,Ceska a taky nemohu nevzpomenout na slavne potomky Vikingu(Skandinavii)nema!
    Ti lide uz ztratili nejen pud sebezachovy ale i svoji dusi,o duchovnim zivote se nebudu ani zminovat.To se tyce 99% obyvatel!
    Jediny pud ktery preziva je pud zavisti a pocit strachu.

    • Marie napsal:

     No, tak potom uz jsou po smrti. Cim je moze z lidi vytlouct I pud sebezachovy? Strach prece nemuze byt silnejsi. Strach ma svuj vyznam, ale ne v momente, kdy uz ti jde o zivot naostro, jestli vis, jak to myslim. Tedy kdyz uz se nabiji do pistoli naboje, a je jasne, ze je posledni sance se zachranit, pak nemuze mit nikdo uz strach. Naopak musi zmobilizovat I skrytou energii a skocit po tech, co zacali nabijet nez to dokonci, zacili a vypali. Tak to je. Jeste pored nemaji nabito, ale uz si hromadi bedny s naboji okolo sebe. V takove situaci se prave nalezame. A ja chci jim skocit po krku, svinim, nemam nejmensi strach a ani vterinu vahani v sobe.
     Ted hned a nebo nikdy uz nebude moznost.

     Dalsi vyhodou je, ze ti panaci si jeste v tuto chvili neuvedomuji, ze ten moment muze nastat a v klidu a s usmevem si hromadi na nas bedny a bedny naboju….

     • Jan Jinsky napsal:

      Tož skákej Mařko. Nemarni čas diskusemi a skákej. Jinak nabijí a bude to špatný.
      Ale jestli mohu prorokovat – neskočíš a budeš dál kecat. A oni nenabijí a prd se stane. To je asi nejpravděpodobnější scénář. Sice nezáživný, ale realistický.

  • Pepi napsal:

   Radime Kvetny.
   Mozna je vsechno uplne jinak.Nekdo bezmezne veri v Putina,nekdo zase v „demokraticky zapad“.
   Tady mozna ani nejde tak o vytezstvi USA nebo jak vy rikate „USSR“.
   Jedna moznost je ze se „nekdo“snazi vyvolat globalni konflikt ktery skonci naprostou katastofou na obou stranach,USA i Ruska.
   Co je tedy cilem tohoto silensvi?
   Nejspis je cilu hned nekolik:
   1.Redukce populace na nasi Zemi(jak humani,neni liz pravda?Pryc s darmozrouty).
   2.Poukazat na neefektivitu OSN ktera nedokazala zabranit atomovemu konfliktu a nastolit konecne globalni svetovladu,NWO na ruinach byvale USA,EU,Ciny a Ruska.Konec svetovym velmocim,cilem je jedina globalni vlada pevne ruky.
   3.Pri tom vsem hororu je nutne udrzovat obyvatele sveta pri neustalem utrpeni a strachu,aby prezivsi obyvatele nasi ubohe planety volali po efektivni svetovlade pevne ruky a budou ochotni pristoupit na prakticky cokoliv,na jakoukoliv formu otroctvi i ocipovani vsech obcanu(to vse“dobrovolne“).

  • Jaris napsal:

   ….smarjaa! Ja myslela, ze to letadlo ci vrtulnik ridi Kalousek. Takova podoba, jako by si ti dva z oka vypadli!

 2. janhonza1 napsal:

  Na mě se stupňující válečné napětí projevuje tak, že si víc vážím dneška, protože nevím zda žítřek vůbec bude. Měli bychom si všichni užívat dokud to ještě jde. Zdravý životní styl jde stranou!

  • Marie napsal:

   Ale houby, to je tupa rezignace. Ten zitrek muze byt, kdyz lidi zvednou prdele a shodi vladu! To neni nase vlada, ale poslusne loutecky sionistu z USA, abychom byli presni, protoze americka vlada jako takova neexistuje a uz pekne dlouho…

   Takze tady mame pochodujici vojsko ( privandrovalce) a rotujici americkou armadu, ktera je hezky zorganizuje a prideli jim zbrane. Sklada se to jako mozaika, nemyslis?

  • Marie napsal:

   Tomu dementovi, co tam zvani, bych tak akorat nakopla ritni otvor!

   Se divim Ortekovi, ze mu pritaka, to uz ma tedy pekne vymlety mozek.

   Pravo sharia nedovoluje vrazdit zeny a uz vubec se tam nerika, ze zena nema hodnotu ani zvirete!

   Nebo tam se divi, ze zeny v Evrope v milionech nedemonstruji proti imigraci, ze je ceka urezavani hlav.

   A na co jsi na svete ty, demente, to je muzska starost chranit zenske a deti. Proc nezvednes prdel a nejdes shodit vladu, ktera sem ty vrahouny taha??!!

   Hnup je to, nic vic. Moc by mne zajimalo, jak se jmenuje!

   P.S. Zenske v CR nevedi kudy kam, aby uzivily deti, o ktere se polovina muzu v CR nestara a neplati na ne ani!
   Marksova populisticky nabizela, aby za ne platil stat a pak to od muzskych vymahal, takze to je veliky problem u nas a tohoto zvanilka to nezajima.

 3. Miloslav Dědek napsal:

  POPRAVILI 200 NEVINNÝCH DĚTÍ! Z NEJDĚSIVĚJŠÍHO MASAKRU ISIS BĚHÁ MRÁZ PO ZÁDECH

  Byly to nevinné dětské duše, které neměly ani ponětí o svaté válce. Přesto byly krutě popraveny ve jménu zvráceného a krvavého výkladu islámu. Na veřejnost se dostaly dosud nejděsivější záběry poprav ISIS. Je na nich vidět, jak teroristé postříleli na 200 bezbranných dětí.
  Nelidé z ISIS položili na 200 dětí na zem do řady a kulomety je začali střílet do zátylků. Pálili bez lítosti zleva doprava, nenechali nikoho naživu. A to jenom proto, že jde o děti z rodin, které se nepodvolily ISIS.
  Na záběrech je vidět, že někteří džihádisté pálí rychle, zatímco další si dávají záležet, aby žádné dítě neminuly.
  Záběry jsou nekvalitní, ale děti budou pravděpodobně chlapci. Dívky totiž nelidé z ISIS berou do zajetí jako sexuální otrokyně. A je jim jedno, že jim je devět nebo méně let.
  Jak je vidět, teroristé z ISIS se nezastaví před ničím, neštítí se zabíjet ani malé děti. Jejich krvelačnost se navíc znásobila, když začalo Rusko podnikat v Sýrii na jejich pozice nálety.

  „Válka je velké zlo!“ To platí pro Sýrii dvojnásobně. Stav současných i potencionálních válečných konfliktů souvisejících s probíhající válkou v Sýrii začíná být značně neurčitý a nepřehledný. Zatím však pořád ještě existuje určitá možnost, že se svět sjednotí v boji proti terorismu. USA a Rusko by se v průběhu řešení Syrského problému nemusely rozejít jako nepřátelé. Začnou-li spolu vážně jednat, k čemuž v podstatě už došlo v rámci jednání konference ve Vídni, nelze zcela vyloučit, že mezi nimi v průběhu řešení Syrského problému vznikne partnerský vztah. K této dvojici by se potom mohly přidat další mocnosti, čímž by se vytvořily podmínky pro vznik globálního spojenectví. Globální centrální světovláda založená na demokratických principech by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU. Jedna možná cesta vzniku spravedlivé celosvětové demokratické vlády je uvedená v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html Problematikou vzniku globální vlády se zabývá také článek: TPP, TTIP a UN 2030 – plán vytvoření jediné světové korporátní vlády: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/11/tpp-ttip-un-2030-plan-vytvoreni-jedine.html

 4. Preppetr napsal:

  Nebýt televize už je tu řádná, regulérní válka. Avšak kvůli těm zatraceným informačním technologiím musejí dělat hodné lidumily, aby se spokojená střední třída nezačala poněkud zlobit. Ach, ta prokletá média – supy se teď musejí usmívat.

   • martin bareš napsal:

    Františku, hodně smutný, díky za upozornění.

    Zevšeobecnit se to dá:
    učitelská svoloč, jako svoloč kulturní, politická, právnická a mediální.

    Kdo najde odvahu se tomuhle vzepřít?

    • Marie napsal:

     Toto je horsi nez propaganda v televizi, protoze ta se da vypnout nebo vyhodit z okna. Ovsem, co ucitele pokazi v mozcich nasich deti ci vnuku, to neovlivnime jinak, nez ze tu zkurvenou vladu vypraskame pryc, nebot to jsou vsechno dusledky. Ti ucitele budou ucit cokoliv, protoze jim jde o plat!

     Jak rikam, chlapi musi zvednout zadky a jit hajit zivot. Jestlize vam z deti nadelaji zombiky, tak je to totez, jako by vam je zabili!

     Na co pored, chlapi, cekaji?

   • Jaris napsal:

    Frantisku, stydim se za vlastizradce z ceskych rad! Tady prichazi na radu nejdulezitejsi role rodicu, kteri jeste totalne nezblbli a maji mozek a srdce na spravnem miste. Je treba informovat deti o Rusku tak, jak to skutecne bylo a je, VAROVAT je pred lzivou propagandou. Jsou to rodice a nikdo jiny, kteri formuji nazory deti a nikoli jacisi pochybni kantori dnesnich dob!!!

    • Jaris napsal:

     Musim upresnit: Varovat pred prolhanou zapadni propagandou…

     • Jan Jinsky napsal:

      Já vám nevím. Ale není ten článek o propagandě Ruska? V čem je o tolik lepší, když tam nějaký pes děti učí jak pochodovat? Mně to přijde dost hnusný, tohle kdyby bylo v českém večerníčku, tak to odsoudíte.

     • Marie napsal:

      Ono to kazdemu normalnimu cloveku dojde. Rusko nema zajem delat propagandu. K cemu, kdyz nema zajem drancovat zadnou zemi. Propagandu dela ten, kdo to potrebuje a snazi se to zakryt. Putin to rekl verejne, ze maji dostatecne velkou zemi, ktera ani neni cela vyuzivana a vsechny potrebne suroviny. Tak kam by se cpalo, ze. Naopak vidime uz mnoho let, jak siozidi z emeriky plundruji pomoci emerickych vojsk a zakladen jine zeme, nejviditelneji ty na BV a v Africe, co maji ropu a jine komodity.

      Opet jednoducha matematika ci logika.

      • Vopicka napsal:

       Maruska Dikyova,cisticka bazenu v Kalifornii

       „Rusko nema zajem delat propagandu“

       Jasne ty slepicko HAHAHHAHA
       Proto ma statni televizi RT po celem svete a v USA ma 3 vysilaci studia a v Rusku nema zadna americka TV zastoupeni…to znamena ,ze neexistuje zadny americky vysilani v Rusku a pritom si Rusaci vesele vysilaji v USA ty svoje antiamericke sracky …

       • medved napsal:

        Vopička,nič si nepochopil,otvor si oči,ale nie kôli US bludom,ktorymi krmia cely svet,ale kôli sebe,..

        • Marie napsal:

         Primitiv Vopicka si mysli, ze na nej budu reagovat…. hehehehe… muze si postavit cekarnu s ustrednim topenim, protoze tam bude I pres zimy. Prej mne nechteli na Novem Zelandu, ale kdo, uz nam nesdeli.

         Vopicka kope za zidy v USA, neb je to jeho prace. Je to nadrazeny zid ( viz nazyvani mne cistickou). Z tech ma spravne nejvetsi obavy neb neni daleko doba, kdy ten svet od nich ocistime, od zrud.

         USA se snazi RT dostat pryc, ale zatim se jim nepovedlo najit pravni duvod. Existuje smlouva, jejiz ustanoveni neporusuji.

         Americke spolecnosti dostavaji z Ruska vyhazov za organizovani a podplaceni lidi proti Ruske Federaci. Jako priklad uvedu odpojeni uzemi od RF. ANo, az tak daleko zasli. Jako by nebylo dost na tom, co provadeji v Ruskku tzv. americke neziskove organizace. Strucne receno, to co vidite na Ukrajine se siozidi snazi zorganizovat primo v Rusku. Zidobanderovske skupiny. A pres neziskovky jsou uplaceni. Kolomojskij je nejvetsi ludra na Ukrajine. A uz natahl prsty az do Ruska. Nejvic se o tom dozvite od ruskych blogeru a z diskuzi pod clanky.

      • medved napsal:

       Marie,super,som s tebou,..!

       • nevedomy_svk napsal:

        ak by si si stiahol gate,mohol by si byt aj v nej,nielen s nou…

        • Marie napsal:

         Pan se snazi byt vtipny? Asi nevidi, ze nam jde o zivot vsem a mysli si, ze jeho se to netyka. No, tak sni dal.

        • medved napsal:

         Citam,ty si fakt uplne vadny,..! mal by si navštiviť najbližši magor servis vo svojom okoli,vezmi aj Jinskeho,..preto si Nevedomy?! pochopil som,…chudačisko,..!

       • Marie napsal:

        Dekuji za podporu! Jsme na tom vsichni stejne, potapi se lod a neni rozhodujici, kdo se utopi driv a kdo pozdeji, dulezite je, aby se ta lod nepotopila. A ona se nepotopi, kdyz vyhazeme zatez, co ji stahuje. I s jejich „vznasedly“, na kterych si veri, ze nakonec uniknou.

 5. Rudolf napsal:

  Já nevím. Na tom je nové snad jen to, že američtí teroristé asi už naučili své kolegy z arabské filiálky ovládat vrtulníky a že tedy v Evropě bude hezky veselo, až to spustí. Bez osobních zbraní pro každého a pořádnými zásobami munice to s náma vypadá bledě.

  • Marie napsal:

   Ale zadne osobni zbrane nikomu nepomohou, copak to nechapes? Ani poradne ani neporadne zasoby munice.

   V USA maji lidi doma I 20 pistol a je jim to na dve veci: na hovno a na nic. To je davno promysleno, abyste se neubranili.

   V CR uz nejsou chlapi, kteri by nejen pochopili,( ze musi jit po tech, kdo ty zrudy k nam pousteji a ne se pak branit presile, proti ktere si ani neuprdnete), ale taky neco udelali.

   • Rudolf napsal:

    Pravda je, že na někoho tyhle poraženecké řeči snad i zaberou. …a na někoho zase ne.

    • Marie napsal:

     Mit zbran, je samozrejme dobra vec. Otazka je, zda bude mozne ji pouzit. V USA delaji razie. Prijede najednou I 9 aut ( videla jsem video, ktere natocili sousede). Vtrhnou do baraku, prohledaji ho a odnesou zbrane. V takove situaci by si majitel vystrelil jen jednou a naposled.

     Nechci nikoho odrazovat. Jen pripominam, ze je mnohem lepsi varianta sundat ty, kteri vytvorili zakony, ze si to vubec nekdo muze dovolit k vam vtrhnout.

 6. Marie napsal:

  Evropa dopadne jako Ukrajina, a jen co se zorganizuji tzv. urpchlici pod velenim emeruckych rotujicich uraku, pujde to jeste rychleji nez tam.

  Cesky naiva si mysli ( tim nechci rict, ze jsou takovi vsichni), ze dokud netece krev na jeho dvore, tak valka neni a ze zrovna tu nasi malickou krcicku zemicku to vsechno obejde. Nechapu takove lidi vubec. Naopak musim zacit bojovat, uz kdyz vidim, co se deje sousedovi, protoze je to jen otazka casu, kdy se to prelije ci rozleze.

  • Jan Jinsky napsal:

   Marie, technická otázka. Jak jim ti Američané budou dávat rozkazy? V urdštině nebo arabsky? Jiným nadáváš a sama tu pořád meleš to samé o nutnosti svrhnout vládu.

   Máš představu co by následovalo po tom svržení? Teda kromě korunovace Marie Vítězné I.

 7. miška napsal:

  Do Evropy jedou jako rusové v 68 roce. Bude se opakovat. Byly zde pozváni vládami východního bloku z Bulharka, z toho jejich debilního sezení.
  Michala

  • Jaris napsal:

   Misko, do byvaleho Ceskoslovenska pozval Sovetskou armadu BILAK a spol. Breznev udajne ze zacatku nechtel zasahovat, vyhovel nakonec po zaslani onoho osudneho pozvani Bilaka.Bylo to tenkrat spatne i dobre(rozkradeni republiky se odlozilo o dvacet let).
   Z toho, jak se mala ceska vlada perverzne lisa k Zapadu a jak muze tak pridrzi i basu k sankcim proti Rusku, nemyslim, ze Rusove tentokrat pomohou. Budou brat CR jako zradce a ja se jim nedivim.

   • Marie napsal:

    Tak to taky je a rikaji, ze je jim to lito, ze spousta z nich si to nemyslela, ze bychom byli toho schopni. Za pomoc zrada…

    • Jaris napsal:

     ale ja uz tu ruskou vlajku doma mam, Marie. Ja se ke zradcum nepocitam. I Putinovi jsem napsala dekovny dopis pred casem…

 8. Vopicka napsal:

  Marie Dikyova:

  „Evropa dopadne jako Ukrajina, a jen co se zorganizuji tzv. urpchlici pod velenim emeruckych rotujicich uraku, pujde to jeste rychleji nez tam.“

  Jak nam Marusko vysvetlis jak Rusaci pusti na kole imigranty do Norska??

  „Přes Rusko jezdí na kole do Norska hlavně Afghánci.

  Národnostní složení běženců, kteří při cestě do Evropy využívají takzvanou severní trasu přes norsko-ruskou hranici, se výrazně změnilo. Dříve cestu podnikali takřka výhradně Syřané, nově je však nahradili Afghánci. Dnes o tom s odvoláním na bezpečnostní zdroje informovala agentura TASS.

  Severní trasa vedoucí přes Rusko do Norska, které sice není členskou zemí Evropské unie, ale je součástí schengenského prostoru volného cestování, se jeví lidem prchajícím před válkou a chudobou bezpečnější a levnější alternativou nebezpečné přeplavby Středozemního moře. Migranti navíc v Rusku díky turistickým či studentským vízům pobývají legálně, což jim cestu na norskou hranici usnadňuje.

  Jediným problémem přechodu rusko-norského pomezí je fakt, že Rusové přes hranice nepouštějí pěší. Hranici, ke které přijedou taxíkem, proto přejíždějí na kolech. “

  Ja myslel podle tvych kecu, cisticky bazenu,ze Rusko je nase hraz nasi civilizace a oni klidne pusti ty imigranty do Norska :DDDD
  Si potrebujes nafackovat Marusko :-)))

  • Jaris napsal:

   Vopicka,zamysleji se. Norsko ma moznost kolare vratit nazpet do Ruska. Proc to neudela, to je jejich vec.

   • Marie napsal:

    Jaris: Vopice prispechala na pomoc soukmenovci Jinskemu. Zkopiruje sem cast clanku, ani nevime odkud. Ja se poptam primo u Rusu, o co tam jde.
    Ta posledni veta o nepousteni pesich pres hranice je viditelny blabol.
    Pokud mate vizum, tak je kazdemu na hranici uplne jedno, jak prijedete. Za cely zivot ( navstivila jsem celkem 23 zemi) to nikoho nikde nezajimalo. Muzete prijet I taxikem, pokud ten ma papiry vyrizene, zalezi na zakonech te ktere zeme.

   • Marie napsal:

    Jaris: divala jsem se na ruske noviny, kde se pise o tech migrujicich na kolech smer Norsko. Problem je samozrejme v dokladech a nev tom, jak prijedete.

    Kdyz je Norsko odmitne a jsou pesky, tak je ma ruska strana na krku. A vemte si, ze je to sever, je tam zima. Kam je ubytuji? A co se skupinou takovych nebo dokonce radami lidi, jak vidime v Evrope? Proto museji prijet, aby mohli zase odjet tam, odkud vyrazili.

    Vopicka by rad dokazoval, ze jsou Rusove primitivove, nebot nepousteji pres hranice pesi. Pouze uprchliky pesi ne, protoze nemaji viza a neni jiste, ze je Norsko prijme. Takova je skutecnost. Takze primitiv je sam, ze nerozumi slovu zima a asi nikdy nebyl na hranicich. Tam rozhodne hotelove zony nejsou a hlavne, bezenci na ne nemaji penize.

    Je to stejne drzost si myslet, ze si jen tak projdu pres nekolik zemi a ty zeme si to nechaji libit. Nejenze nemaji viza, ale nemaji ani doklady a jeste si nekteri upaluji konecky prstu, aby se jim nedaly vzit otisky. Co se da od takovych vycuranku asi tak celkove ocekavat?

 9. medved napsal:

  „citujem, v mojom svete sa nezabija kôli etnickej prislušnosti“koniec citatu j.jinskeho,..janko a ako sa zabija v tvojom svete,..? za prachy,že? Znova ta varujem,stiahni chvost,lebo ti ho niekto usekne,..! minulosť,svoju minulosť nezmeniš, nosiš ju sebou ako temny mrak,….a nie si sam,..!

  • Marie napsal:

   ja z toho ctu strunu ublizenosti, ktera se v nich strida se strunou nadrazenosti. Je to vychovou a virou.

   Na jedne strane vyvolenost bohem (proto nadrazenost), na druhe strane holofaux ( ublizenost). Psychopaticky odezdikezdismus :-). Kdyz se jich zeptate, jak je mozne, ze na svuj vyvoleny narod by buh dopustil likvidaci holocaustem, tak bez odpovedi zacnou s antisemitismem…

 10. medved napsal:

  Vopička,Rusko je hradza našej civilizacie,civilizacie srdca a lasky,proti civilizacii smrti a temnoty,..pochopil!! nafackuj sa sam,je to menej bolestive,…

  • chachar napsal:

   Korál je asi ruský agent ! Nepouští můj kritický příspěvek :-) Asi je to ruský blb.. Nevím … Cenzoruje tam kde nemá :-)

   • chachar napsal:

    Blbec nepouští slovo Putin :-)

    • chachar napsal:

     Nepouští odkaz na video o ruské mafii ! Debil !

     • Marie napsal:

      Aha, tak odkaz na video jsi tam mel. Tak to tak ma nastavene, o tom vim.

      Kdyz davam odkaz, tak ten prispevek ceka na schvaleni, ale zatim kazdy pustil. Myslim, ze to nekde I vysvetloval. Nechci kecat, ale mam dojem, ze na tom novem diskuznim foru, co otevrel. Mrkni se tam.

     • Marie napsal:

      Chachare: Kdyz se zamyslis nad veskerou praci Jana Korala, jako nad celkem, byl bys schopen to slovo „debil“zopakovat????

      Rozhodne neni debil. Mne napriklad na sve ksichtoknizce smazava Okamura. Ja jsem ale jeho priznivec. Proc? Jeho odvaha bojovat skoro sam mi velice imponuje, dale pak ze on, napul Japonec, se bije za prava Cechu a zatreti, jsem privrzenec prime demokracie. Proc mne smazal? Nelibi se mu rychle a radikalni reseni. Protoze on je demokrat, tak chce jit cestou demokratickych voleb. To, ze neni cas a jelita uz nedovoli poctive volby, to mu nedochazi. A proc mu to nedochazi? Protoze je mlady a nezkuseny. Ale to neni jeho vina. A ty zkusenosti mu do hlavy nenaleje nikdo. Takze u mne neni debil jenom proto, ze mne smazava. Moji radikalnost znas, vid….

      • Jan Jinsky napsal:

       Málokomu se líbí tupé nadávky a výzvy k vraždám, Marie. Dokonce ani xenofobnímu Okamurovi ne. Má aspoň rozum. Jo, a možná si myslí, že lžeš :)

   • Marie napsal:

    Chachare, tak to zkus znovu poslat a nezij predsudkem. Administrator necenzuruje. Jednoduse pochop, ze je na to sam, kdo by to stihal, pri tolika clancich. Ty jo? Ja tedy urcite ne.

    A proc by mel byt rusky agent? Mne to je predhazovano uz 20 let. Drzim se pravdy a prava. Je to muj obor. Navic, muzes mu poslat email a zeptat se ho I na duvod, pokud jsi presvedcen, ze te smazal.

 11. David napsal:

  Medved i marie souhlas. Vopicka je agent cia placeny mosadem z kataru a jeho modla svleceneho Adolfika hodne napovi ze ne vzdy se spermie velkeho vudce povede :-)! Neco se chysta damy a panove, velke svintstvo na lidi…ja cekal ze nekdo rusa bude provokovat, sundani civilniho letadla je jasny dukaz ze elita obetuje kazdeho…i jinskeho ci vopicku…davam tomu rok max dva…i kdyz dle mych zdroju to muze vypuknout az v 2018…no vsak uvidime!

  • Marie napsal:

   Kazdy kolaborant a zradce je primitiv. Proc primitiv? Nedokaze si spocitat, ze kolaboranti jsou pouziti a pak likvidovani jako prvni. Proc? Protoze kdo zradi jednou, zradi I podruhe naopak. Dalsim duvodem je, ze mrtvy uz nemuze pak predat informace, ktere na opacne strane ziskal.

   Proto jediny spravny pristup k zivotu je drzet se pravdy a prava a nepodlehnout pokuseni zisku. Silny clovek nepodlehne, primitiv ano. Nedokaze si spocitat, ze zisk je docasny, lidska hodnota konstantni. Pravda vam pomuze k vnitri svobode. Zaprodate-li se, ztratite ji. Zijete pak v chaosu, zda lzete adekvatne odmene a samozrejme I strachem, zda nebudete vymenen za „lepsiho“ otroka.

   Dam priklad ze zkusenosti. Radio Svobodna Evropa zamestnavala vlastizradce, tj. ty, kteri utekli ze socialistickych zemi na Zapad. Pak je pouzivalo k vysilani nepravdivych zprav, podvratnych, za ucelem postvani lidi v jejich rodne zemi proti jejich vlade. Dostali zaplaceno, tak byli ochotni to delat, ikdyz dobre vedeli, co delaji.
   Utikali za svobodou a stali se z nich zradci naroda. Pak v konkurenci o nejlepsiho zradce je nekdo nahradil a oni dostali padaka. Jeden takovy mi kazdy den cekal pred kancelari, protoze jsem tam byla zamestnana v Human Resources. Plakal a prosil o pomoc. V CR zustat nemohl( pokud by ho nekdo neprijal a nepostaral se o nej) a zpatky do Ruska taky nemohl, protoze by ho tam zabili. Utikal pres hranice a pritom vrazdil, a rodina toho cloveka jeste zije. Zlocinec a odpad pro rodnou zemi a nakonec odpad I pro toho, pro koho pracoval. Kdo by si vzal domu vraha? Nikdo. Skoncil pod vlakem…

   • Jan Jinsky napsal:

    Holka, vždyť si psala, že si pracovala v USa, pracovala si dokonce v rádiu Svobodná Evropa – tohle si tu psala. Pak jsi podle své vlastní definice zrádce. Trochu se v tom zamotáváš revolucionářko..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!