Lidé a zvířata umírají v ohnivém pekle, kvůli nenažranosti nadnárodních korporací!

3000Noviny a internet plní zprávy o mrtvých ve Francii, na Ukrajině, v Egyptě, nebo v Sýrii, ale o katastrofě s globálními následky v Indonésii se prostě nemluví!  V Indonésii totiž v současnosti zuří požár přímo apokalyptických rozměrů, ve kterém umírají celé živočišné druhy, a který má také spoustu lidských obětí (někteří lidé přímo uhořeli a spousta dalších cca 500 000 trpí zdravotními problémy – poškozením plic).

Požár zuří v délce asi 5000 kilometrů na více než dvou milionech hektarech deštného pralesa! Oheň je tak silný, že hoří samotná země, jakoby plamen vycházel přímo z pekla! Požár tak rozsáhlých rozměrů nemá v moderní historii lidstva obdoby! Indonésie díky tomuto požáru s více než 1.500 ohnisky v současnosti vyprodukuje za měsíc do ovzduší více CO2 než USA za celý rok!

graphic-forestfire_map-heza_150915_english

 

 

global-forest-watch-active-fires-sept-10-17-2015-data

Toto ohnivé inferno, které by správně mělo plnit titulní stránky všech novin a velkých internetových serverů trvá již 3 měsíce! Kromě pár okrajových zmínek menších internetových webů, je však tato tragédie (nejspíše záměrně), zcela ignorována! Je to proto, že si média myslí, že to není dost velký tahák pro lidi, nebo proto, aby se neprovalilo, čí vinou vlastně tento kolosální požár zuří?!

Na vině je totiž chudoba Indonésie a nenažranost a lakota velkých nadnárodních korporací, což jsou dvě věci, které kráčí „ruku v ruce“. Indonésie je totiž hlavním světovým producentem velice nezdravého, leč ohromně levného palmového oleje, který nadnárodní potravinové korporace jako je Nestlé, Pepsi, Heinz, Kraft a celá řada dalších přidávají jako náhražku živočišných tuků do svých výrobků!

23834945

Z tohoto důvodu jsou mýceny miliony hektarů deštných pralesů bez ohledu na ekologický dopad a bez ohledu na to, že palmový tuk při dlouhodobé konzumaci způsobuje celou řadu vážných, někdy i smrtelných chorob! Stejně je přidáván téměř do všeho, protože je tak levný!

Nejjednodušším způsobem jak odstranit deštný prales je jeho vypalování! Z tohoto důvodu zuří v Indonésii každý rok velké množství menších požárů, tentokrát se to však lidem pracujícím pro výše zmíněné korporace naprosto vymklo z kontroly!

Díky nenažranosti bohatých a mocných tak v Indonésii nyní vymírají celé živočišné druhy a umírají lidé a deštný prales. Svět se ještě rychleji a hlouběji noří do znečištění a CO2 produkovaný požárem znásobuje skleníkový efekt a globální oteplování! Proč?! Protože bohatí nenažranci jsou stále nenažranější a touží být za každou cenu i na úkor celého zbytku planety bohatší a bohatší!

Jediné země, které chtějí pomoci, jsou podle Indonéské vlády Singapur a na cestě je pomoc z Ruska, Malajsie a Japonska. Západní země, které nesou na tomto požáru svou vinu, protože v nich sídlí korporace, které nesou za požár zodpovědnost, hrají mrtvého brouka!

Související: http://www.nwoo.org/2012/12/07/palmovy-olej-zelena-poust/

Tričko k zakoupení zde: http://nwoo.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=33

 
41 Komentářů k Lidé a zvířata umírají v ohnivém pekle, kvůli nenažranosti nadnárodních korporací!

 1. Flamenco napsal:

  Jen tak dále do nekonečných pekel.
  Ignorace dusí planetu.

 2. houbeer napsal:

  Do prdele!kde je pomoc od vsech,, sousedu?austrálie,cina,indie a dalsi.

  • Jaris napsal:

   Houbeer, mne by zajimalo, jak je ta zprava o pozaru v Indonesii stara. Proc se ptam? Protoze jsem o tom cetla cca pred 3 tydny. Australie je velmi stedra na pomoc jinym zemim i na ukor vlastnich. Nasi hasici by tam zcela urcite byli a ve zpravach bychom o tom slyseli od rana do vecera. Tak si nejsem jista, jakeho data se ten pozar tyka.

   • Jaris napsal:

    Podivam se na to.

   • pavel napsal:

    tato zpráva je z letošní sezóny vypalování, jinak se "to" děje minimálně 20 let nazpět každý rok

   • Jana napsal:

    Je to stale aktualne,poziare naozaj pretrvavaju az dodnes.Vsetci cakaju na obdobie dazdov,kt. Uz zacalo aby dazd uhasil ohen.Vlada pomocou lietadiel rozprasila niekolko desiatok ton soli do ovzdusia za ucelom umelo vytvoreneho dazda,ale to je strasne malo na uhasenie poziarov tak gigantickych rozmerov.Je az nepochopitelne ako to ludia ignoruju a beru lahkovazne.Studujem na Jave a pytala som sa na to domorodcov a ich odpoved je:70% ludi zije na Jave,kde su poziare relativne pod kontrolou.Najhorsie je na tom Borneo a Sumatra ale to je od nich ,,daleko"takze ich to az tak velmi netrapi.Je to hrozne,akokeby si ani neuvedomovali zavaznost tejto katastrofy

   • konykorn napsal:

    Staci si precist clanek a pak zjistite, ze datum neni podstatny... nekolik mesicu trvajici pozary se neuhasi jen tak, takze i kdyby to bylo stare 14 dni, hori to tam jeste ted.

 3. Carlos IV napsal:

  Ja mam podezreni ze do toho koure (sam jsem to zazil) se mozna primichava i neco co tam vubec nepatri. Singapur udajne dostal od USA "specialni letadla na haseni". Vic neni treba dodavat. Verni pejsci na protlaceni TPP - Evropa se aspon trochu brani (TTIP).Je to na bliti pratele.

 4. martin bareš napsal:

  smutný a hnusný.

  Jeden tady opečovává rostliny v práci,jako kdyby to byly moje děti, je rád jako správnej naivka za každou molekulu kyslíku - doslova - který to zelený vytvoří....

 5. Paul Durham napsal:

  Názorný důkaz vrtěti psem. Kdo ovládá informace , ovládá vše.

 6. Jarda C napsal:

  Nějak jsem nepochopil souvislost vypalování pralesa s palmovým olejem ... to se odebírá olej z hořící palmy? To je asi blbost ne?

  • Lucie napsal:

   Souvisi to s pestovanim te rostliny. Neni misto kam ji zasadit. Ohen znehodnoti prales a pudu je mozne vyuzit k pestovani.

  • Martina napsal:

   Na vypáleniště se nasází spešl palma, ze které se olej získává. Půda je však natolik neúrodná, že vydrží pouze na 6let, potom se vypálí další kus pralesa a tak to jde dokola. Problémem je, že původní prales se nazpět nevrátí a tak mizí postupně plíce planety a s nimi orangutani a jiní tvorové. Je to dlouhodobý problém a Evropa je jedním z hlavních odběratelů palmového oleje, který se v těle chová hůře jak živočišný tuk a proto je škodlivý. Paradoxem je z jaké dálky se dováží a stejně je o tolik levnější nežli olej řepkový. POZOR najdete ho všude, i v pečivu :-(

   • Anulet napsal:

    To Martina: Pardon, ale já bych potřebovala vysvětlit to že se chová hůře než živočišný tuk. Pardon ale živočišný tuk je pro lidský organismus nepostradatelný. To zrovna není dobré přirovnání. To je zase jen masírka, že živočišný tuk je nezdravý. Když už tak rostliný. To je hnus.

   • Jaromír napsal:

    Svatá pravda,ten olej je svinstvo,a cpou to do všeho.

 7. Lenka P napsal:

  mno...je to napsano, jako by destne pralesy byly tvoreny jen a pouse kokosovymi palmamy - coz diky Bohu neni pravda - a taky si myslim, ze o takovych dulezitych zpravach by se media zminovala pravidelne jako treba o zemetresenich a tsunami !!!

  • Pája napsal:

   pro natvrdlé ještě jednou: původní deštný prales se poleje benzímem a zapálí (je to nelegální, ale to nikoho nezajímá) a nechá hořet, se vším co v něm žije. Až shoří, tak se uvolněná půda srovná buldozerem a vysází se další plantáž palem. Západ ale chce více oleje, a levnějšího oleje, je to dobrý kšeft, tak se další rok zapálí prales znova a to se opakuje každý rok. Požáry uhasit nejdou, zastaví je jen když dojdou k větší řece a přijdou monzunové deště. Letos bylo velké sucho a dlouho nepršelo a tak hořelo mimořádně. Hoří pralesy i v rezervacích, kde přežívají posední kusy tygrů sumaterských, nosorožci a orangutani. A pak si koupíme sušenku od Nestlé nebo Mondelezu (Opavia). Dobrou chuť

   • martin bareš napsal:

    já se připojuju k Pájovi.
    Vypalování deštných pralesů v Jiní Americe - za tři vteřiny jedno fotbalové hřiště. Sice Brazilská vláda se snaží odkupem pozemků toto drancování zpomalit i s pomocí různých WWF a pod., ale je to jako obrátit dlaněni proud v Jeniseji. Zemědělci pak tuto půdu používají, s jakým výsledkem nevím.

    Palmový olej v Indonesii a jinde se též přidává do biopaliv, proč se tedy kapitalisticky nesnažit.
    Kapitalismus a slovo kapitál je v podstatě rozmnožování zisku - mít kapitál, majetek.
    Pan babiš pěstue řepkový olej, protože zákonodárci mu jdou na ruku a procento paliva z řepkového oleje se vyšuje.
    Trochu magor Chruščov se zhlédl v americkém zbožňování kukuřice a rozjel toto pěstování.

    Kdyby jste nerozuměl/la: píšu o biodiverzitě.

    • Dominika napsal:

     Jen pro doplneni. V Jizni Americe znehodnovenou pudu z pralesu vyuzivaji pro pestovani soji. Ktera se stava podobnym problemem jako je palmovy olej. Tato soja je nespravne zpracovana a tedy ani neni zdravá a pouziva se predevsim jako krmivo pro hospodarska zvirata v EU.

     • Josef Pavlů napsal:

      Dovoluji si doplnit, že sóju lze bez problému nahradit v krmných směsích lupinou (lupinus polifinus, či tak nějak) lidově vlčí bob. Tato rostlina se dá u nás pěstovat a není nutno používat sóju, jejíž plantáže ničí původní prales.
      Ale ptá se z vás někdo, jakou krmnou směsí byl nakrmen řízek, kotleta atd. než se dostal na váš stůl?

  • svesan napsal:

   Ty si mimo a moc naivny

 8. miro napsal:

  Ved je to na osoh tomu pralesu, Vy ste tam neboli.
  Tárate , prirodzený vývoj to vyrieši, lebo o prales sa nikto nestará, musí to urobiť príroda sama. Hasiť aj tak nie je čím, sladká voda nie je, a hasiť slanou morskou, to by mohol len idiot a treba ho zastreliť hneď. Taká schátralá je aj Austrália, len škrtúť a horí. Zelení nechcú čistiť hory, a dnes už o to ani nikdo nestojí, lebo kúrime plynom, alebo el.
  Ale chemický proces horenia je rovnaký, či to je fosílne palivo v elektrárni, aute, alebo v prírode.
  Veď si to dajte už raz konečne vysvetliť, že ide len a len o lobby a peniaze.

  • Jaris napsal:

   Ano, Australie je zpustosena. Kdesi jsem cetla, ze byla kdysi zelena s destnymi pralesy avsak Aboriginalove vypalovali pravidelne cele kusy uzemi. Tim zanikly spousty stromu a fauny a zustaly vetsinou eukalypty,ktere maji schopnost se po pozaru zregenerovat. Problem je, ze jsou nasakle olejem, ktery je prudce vznetlivy. Pri suchu a horkem pocasi se dokaze vznitit sam jako kdyz skrtne sirkou a nestesti je hotove. V Australii hori pravidelne kazdorocne v lete. Je to katastrofa casto i s obetmi na zivotech lidi. Misto toho, aby dali hlavy dohromady a zamezili pozarum tim, ze misto nebezpecnych eukalyptu zasadi stromy, ktere tolik nejsou horlave, tak stale tvrdosijne vysazuji ten eukalyptovy plevel. Navic eukalypty nedavaji stin a nataceji listy tak, aby se z nich neodparovala voda. To zpusobuje erozi pudy a priroda se pomalu ale jiste promenuje v poust, coz je take stavajici problem.

 9. Klára napsal:

  Chtělo by to velkou korekci v pravopisu, hlavně v psaní čárek, a mohl to být pěkný článek.

 10. houbeer napsal:

  Jaris-nevim jestli to nejni zamerem,ze se nehasi na plno...viz carlos-muzou tam pridavat neco aby uz rostlo pozdeji jen gen.od monsanto...aborigins palili když meli jit jinam,presne v určitou dobu...-zili takto dlouho,kdyz za x let se vratili,zase byla dzungle.pozar je obmena,ale oni PŘESNĚ vedeli jak,kde,kdy,kolik,proc zapalit

  • Freequency napsal:

   houbeer cítím to tak přesně, když se Jaris obul(a) do Aboriginejců..neznáme je nikdo osobně ale s chutí napadáme kohokoli kdo byl naší tzv. vyspělou civilizací nazván primitivním apod.
   Aboriginejci stejně jako američtí indiáni uměli vycházet s Matkou Přírodou a podle toho vydrželi..nic jim nechybělo..náš sociální,ekonomický i technický pokrok není naší zásluhou a my si stále egoisticky myslíme své..jenže myslet znamená víme co..
   Buďme víc Vědomí svých činů a hlavně jejich následků..nebojme se opustit steré prohnilé stezky a hledat novou cestu,potkáme se na nich a pomůžeme si. Mír

 11. Zdeněk Zemek napsal:

  Ti kdo to způsobili by měli zemřít… některým lidem už nestačí jenom žít a být vděční za krásný život, jež jim byl dán… touží potom mít co nejvíc… svět je díky tomu tak špatný… na vině je pár vocasů, kteří elegantně stojí stranou a budou právnicky kličkovat, než by přiložili svoje špinavý pracky k dílu a snažili se aspoň část toho co zkurvili zachránit… nuže zemřete Vy všichni bohatství lační nabobové… abychom my obyčejní mohli žít!

  • Miroslav napsal:

   Místo zbožných přání by chtělo začít konstruktivně řešit, jak těm grázlům v tom umírání pomoci !!!

 12. Marcela napsal:

  Já nevím, ale je mi z toho našeho světa nějak čím dál víc smutno. Pozitivních zpráv je tak zoufale málo, zatímco negativní nás denně zahlcují natolik, že je problém večer usnout. Kam se poděl zdravý lidský rozum? Převálcovala ho moc, chtivost, peníze a sobectví. Bohužel...

 13. Adam napsal:

  Vážení,
  víte, že když ty věci nebudete kupovat, tak se

  1) zlepší vaše zdraví - tyhle věci prostě člověk k životu nepotřebuje. To je lepší si doma upéct buchtu nebo bábovku...cokoliv. A bude to bez éček, ztužených tuků, konzervantů, antixidantů a já nevim čeho všeho.

  2) ušetříte peníze, protože tyhle srágory jsou v součtu kolikrát dražší, než když si vyrobíte něco sami

  3) a když to nebudete kupovat, tak to ti výrobci nebudou mít komu prodávat.

  Takže konzumentům umělých sladkostí doporučuji, abyste nebyli líní a nenažraní především vy sami - začněte u sebe!

 14. Adriana napsal:

  Mozem vediet komu pojdu peniaze zo zakupenia tricka? Dakujem

 15. Pokit napsal:

  Zasraný korporace s těma jejich palma, které by si měli strcit tam kam slunce nesvítí...největší škoda je, že to odnesou nevinní příbuzní orangutani, kteří hromadně vymírají a to lidskou rukou!!! Bych tam nechal upálit ty co to způsobili!!!!!!!!

 16. Anulet napsal:

  Je neuvěřitelné že jsme ochotni tuto cenu přijmout. A media jako vždy mlčí. Asi to není taková atrakce. Bohužel.

 17. Ilonkaaaaa napsal:

  Nekupujme levne veci,hlavne ty,kde je palmovy olej.Pokud budeme prodej podporovat,nikdy se to nezmeni!!!!! Radeji min a kvalitni,nez hodne a nezdrave.A tim se zredukuje i obezita,a vyresi se dve veci razem!!!!!

 18. peter napsal:

  Ve jménu volné ruky trhu, svobodného podnikání, ve jménu šíření demokracie a humanity podporované pravdou a láskou zničíme vše, je to naše lidské poslání. Lidstvo zřejmě nedostane rozum, dokud se nevyhubí a nevezme s sebou vše ostatní.
  Lidskost totiž znamená zkázu za každou.

 19. Ondřej napsal:

  Šiř to dál...
  ,,POLITICKÁ ELITA EU,, MÁ PLNOU HUBU OCHRANY ,
  PŘÍRODY ČI EKOLOGIE !!!PRACHY JSOU PŘEDNĚJŠÍ. NEHORÁZNÝ PŘÍSTUP POKRYTECTVÍ A ZLOČINOST ELIT USA A CELÉ EU !!!!!!!
  Jediné země, které chtějí pomoci, jsou podle Indonéské vlády Singapur a na cestě je pomoc z Ruska, Malajsie a Japonska !!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Západní země, které nesou na tomto požáru svou vinu, protože v nich sídlí korporace, které nesou za požár zodpovědnost, hrají mrtvého brouka!

  Související: http://www.nwoo.org/2012/12/07/palmovy-olej-zelena-poust/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!