17.11.2015 – Demonstrace v Bratislavě – 26 rokov po najväčšom podvode v dejinách Slovenska /VIDEO

skdemo-17112015

Ve slovenském hlavním městě před prezidentským palácem proběhla demonstrace slovenských komunistů a dalších levicových aktivistů. Připomněli si nesouhlas s rozdělením Československa a setrvalým snižováním životní úrovně.
36 Komentářů k 17.11.2015 – Demonstrace v Bratislavě – 26 rokov po najväčšom podvode v dejinách Slovenska /VIDEO

 1. weissbach napsal:

  Mizerná účast.

  • janka napsal:

   to bude tym, ze tema bola spojena s nesuhlasom s rozdelenim Ceskoslovenska… na Slovensku to nie je rozsirena tema a ani referendum by podla mojho nazoru nedopadlo v prospech znovuvzkriesenia CSFR

  • Vlad napsal:

   weissbach: máš pravdu, ale i tak. Bratia Slováci nedajte sa a budte s námi. My s Vámi zme.

 2. Marie napsal:

  Setrvale snizovani zivotni urovne- likvidace lidi.

  Mrzi mne, ze Slovaci na nas uz kaslou. Ale jeste vice mne mrzi, ze kaslou I na sve zbidacene spoluobcany.

  Snad uz to ten Rudo Vasky rozjede…
  https://www.youtube.com/watch?v=G2BNt2srN6I

  • Robo napsal:

   Marie, bol som na podobnej demonštrácii v Prahe. Účasť asi 100 ľudí.
   Toto (neucast) NIEJE známka toho, čo ľudia chcú/nechcú..

   Mimochodom, v Egyptskej televízii prezradili, čo znamená skratka ISIS.. :-)

  • Palo napsal:

   Bol som tam, ale táto akcia nebola spojená s vyjadrením priateľstva alebo nepriateľstva k Českému národu i napriek tomu, že celý ten bordel 17.11.1998 začal v Prahe a mal za následok rozpad ČSSR. Takže s nejakým kašlaním na niekoho to nemá nič spoločné. Pozeraj a počúvaj o čom sa tam hovorí.

 3. Marco napsal:

  Narodil jsem se jako Čechoslovák a taky tak i umřu. Přiznám se ale, že mé sympatie ke Slovesku zmizeli v nenávratno, když jsem je před rozdělením viděl pálit na náměstích naše státní symboly. Tehdy jsem měl na ně strašný vztek ale možná, že to byla už tehdy mediální manipulace, na kterou jsem prostě skočil. Pokud ale rozdělení bylo protiústavní, myslím, že kdyby se chtělo, není co řešit. Už TGM varoval před rozdělením a Beneš nás přímo vyzíval k potrestání kohokoliv, kdo by naší zem chtěl rozdělit. Je jasné, že menším celkům se lépe vládne a naše hlasy zanikají v davu, takže naše spojení mělo a má logiku.

  • Vlad napsal:

   Marco: Souhlas a vřelý. Konečně to někdo napsal bez emocí a tak jak to cítí. Máš moje sympatie

 4. Ada napsal:

  Lenže ono sa nechcelo… Síce to vyvolala nejaká stredoslovenská partia, lenže mala dosť dôvodov – Slováci jednoducho nemali možnosť riadiť svoje hospodárstvo, preniknúť do zahraničia, obchodovať… Mnoho ľudí síce bolo proti rozdeleniu, ale dnes sú za. Najmä, keď sa vyplavili nejaké podrobbnosti z delenia majetku… U vás stále prežíva mienka, že ste „doplácali…“ A poniektorí ešte stále drístajú o drotároch a bačoch… (Mimochodom, viacerí drotári začali vyrábať umelecké predmety a jeden z nich sponzoroval US prezidenta…)Lenže Slovensko bolo najpriemyselnejšou krajinou UHORSKA!!! a pri vzniku ČSR krachol slovenský priemysel zameraný na Uhorsko/Maďarsko aj následkom iných noriem v Ć a na S(železničné – vysoké tarify, predtým uhlie zblízka, lacno, tuším zo Šalgotarjánu, bankové – poškodili Tatrabanku). Boli tu železiarne, mlyny, píly, koželužne, kožušníctva, textilné továrne, cukrovary, liehovary, pekárne, statkárstv… inak by krajina nemohla fungovať! A neidealizujte si TGM – REDLICHA, čo uprednostňoval židov (a dal strieľať do slovenských robotníkov – Košúty a i.), ani Beneša – slobodomurára, čo prehral vo Švajčiarsku peniaze amerických Slovákov – čechizovali Slovákov! Po 20 rokoch už vyrástla slovenská inteligencia, ale nemala priestor – bol obsadený! Bežné boli inzeráty: Právnik hľadá miesto! Pomohli ste, bratia, ale bolo načase väčšine odísť, nie si tu sťahovať širokú rodinu ešte aj na poštu, železnicu, „ouřad“ (za 3-násobný plat, aby „uživili rodinu!“) Triezvo! Vo federácii zisky šli do republikových rozpočtov, ale Slovnaft do federálneh! No možno by bolo teraz vhodné vytvoriť tú konfederáciu, ktorú ste tak dlho odmietali, alebo nejaké iné užšie spojenie – ale Slováci už jednotnú republiku nechcú…

 5. Ada napsal:

  Slováci jednoducho NIE SÚ Čechoslováci, nedráždite ich!

  • Vlad napsal:

   Ada: nie su, ale sme jeden národ, který by měl bojovat za jednu myšlenku. Nejen myšlenku Slovjanska jak říká Robo, ale myšlenku míru. No a taky „trošku“ za myšlenku socialismu (nebo socializmu) Tak

   • Robo napsal:

    Vlad, myslím, že „moju Slavianskú“ myšlienku trošičku nedocenujes.. :-)
    Nič to, však sa Ty dozvieš. Snáď už čoskoro.. :-)

 6. Vlad napsal:

  Ada myslím, že to máš trošku popletené s tím „obráběním“ Slovenska. Přečti si historické knihy, prosím. Knihy nezaujaté, prosím. Slovensko bylo v zajetí Maďarska jako česko v zajetí Uherska. Nebylo nám dáno…..a to oboum. Po vzniku ČSR se skoro vše dávalo do českých a moravských zemích. To je fakt. Slovensko bylo „dojná“ kráva zemědělská pro česko. Bylo to pro české země výhodné aby Slovensko zůstalo zaostale zemědělské….tedy ta „dojná“ kráva. Ale srovnej si to prosím po roku 1948, neboli komunistické revoluci. Na Slovensko byl směřován skoro veškerý průmysl (velmi správně) aby bylo dosaženo tzv. vyváženosti. Komunistický režim vyrovnal Slovensko na úroveň česka i Evropy. To je objektivní fakt.
  Sohlasím s Tebou, že tím jak Slovensko ekonomicky rostlo, mělo z toho přínos i ČSSR. To je taky objektivní fakt.
  Tedy moje mínění…..není si co vyčítat. A zároveň není proč vyčítat Slovensku, že chtělo žít po svém a ze svého.
  Přesto si myslím, že kdyby si „naši“ předśtavitelé v roce 1992 neusmysleli (nebo jim to bylo nadiktováno) aby jsme se rozdělili byla to chyba.
  Jak geopoliticky, tak ekonomicky.

  • Ada napsal:

   Nie, nemám to popletené, treba nanovo písať historické knihy. Jednou z nich je Hospodáerske súvislosti slovenskej štátnosti M. Tkáča. Netreba ho hodnotiť ako politika, ale ako ekonómy, čo sa vyzná. SDú tam čísla, fakty.
   Alebo – ktoré historické knihy treba čítať, si myslel? Tie, čo napísali masarykovci? Socialisti? Komunisti, marxisti? Ľudáci? Nemci? Zahraniční autori, vychádzajúci len zo „svojich „prameňov, vždy podceňujúci Slovanov, najmä Slovákov? Niektorí dodnes nevedia, že je taký národ! „Historické knihy“ pochádzajú pár storočí poväčšine z Germánie – berú do úvahy fakty, ktoré potvrdzujú ich ciele.(Napríklad ako úspešne sa ujala „Potemkinova dedina,“ hocije to nezmysel, Katarína Veľká dvoma najvyššími vyznamenaniami ocenila knieža Potemkina -za steny dedín? Mala pridobrých špehov!)
   Reagujete vždy rovnako, už je to únavné – nie ste schopní prijímať zatajované fakty – nikdy nebudeme „Československo!“
   (A to som bola proti rozdeleniu.)

   • Ada napsal:

    A Rusi na nás kašlú, majú aj prečo. Vedia: západní Slovania vždy hľadia na západ. A keď sú v kaši, čakajú pomoc od Ruska. A potom znova… Nie, Rusko sa dnes obracia na východ a slovanskú myšlienku neuprednostňuje – naopak, hľadí si moslimov… Nie sme preň zaujímaví, už ani polohou. Má iné zbrane.

    • Robo napsal:

     Keď sme už lri dejinách (nie pri h-iz-Tóry-i), Slovensko bolo kedysi „Maličká Rus“.
     Rusko teda na nás nekašle, veď „Rus“ je len iné pomenovanie Slovana. Alebo Rasséna, Tartara, Vedrussa, …názvov je mnoho.

     Faktom je, že návrat domov si musíme sami „zaslúžiť“/vybojovať si ho. Najmä sami so sebou..

     • Vlad napsal:

      Robo souhlasím, měli by jsme si to sami vysloužit. ANO. Né jako naši dnešní politici jim okopávat kotníky. To nám jde. Dyk jsme přeci zápáďáci!!! Snad….doufám lidé prozří a obrátí se na východ. Tyto stránky jsou tvrdě monitorované, ale přesto se nebojím říct, že jsme pro Rusa. Pro toho kdo nás potřetí osvobodí, to chci a jsem pro to. Už jsem to tu psal, když mě pošlou před soud, budu stát za svým. A je mi jedno, jestli budu sám nebo budete stát za mnou. Hus řekl “ Brań pravdu, cti pravdu“ …..ano.
      I my jsme se nezastali toho, jméno si nepamatuju, který řekl o českých žolďácích pravdu. Mlčeli jsme. Mistr Jan Hus by se ho zastal a Jan Žižka by za něj bojoval. Hmmmmm….. My mlčíme

      • Robo napsal:

       Vlad, ďakujem!
       Presne takéto „malé osobné hrdinstvá“ potrebujeme. Či lepšie povedané – obyčajnú CNOSŤ.

       Cnosť je to, čo nás od tých …kokotov…odlišuje! Rovnako, ako S-vedomie!

 7. Vlad napsal:

  Ada nechci Ti to brát. Jen jsem chtěl ukázat na fakta. Ty jsou od roku 1918 myslím jasné. No nic. Ale s tím Ruskem máš asik trošku pravdu. Vždy jsme je podrazili. Doufám, že nám pomůžou i po třetí. DOUFÁM

  • Robo napsal:

   Vlad, veď pre mnohých nieje vôbec jasné ani to, čo sa deje dnes (hovinky zas píšu, že jedna Ruská raketa spadla na Irán), čo potom ešte pred sto rokmi.. :-)

 8. Ada napsal:

  Ehm, ešte mám faktickú! „Slovensko bylo v zajetí Maďarska (???), jako Česko v zajetí Uhorska ????? Odkedy jestvuje „Maďarsko?“ Česko bolo v Uhorsku??? Slovensko v ČSR bolo v zajatí Maďarska? To ste nás teda neubránili, bratia ! :) :) :) Máte to zemepisne riadne POPLETENĚ! A čo ešte historicky!

  • Robo napsal:

   Nesúď a nebudeš súdená, poznáš to.. :-)

  • Vlad napsal:

   Ada čítaj to jako to píšem. Slovensko v područí Maďarska a Česko v područí Rakouska: Neboli obaja zme boli po monarchiou Rakúsko-Maďarskou. Po vzniku ČSR zme viacej menej Slovensko využívali, my čehúni. Áno….súhlas. Ale po socialistickej revolúcii bolo Slovensko protěžované. To niemozeš poprieť. Tak to bolo. Ale já vůbec (na klávesnici nemám voukaň)
   Ale nepolemizujem kdo s koho!!!!! To nie!!!!!

   • Ada napsal:

    Ale ty to píšeš ináč! Česko nebolo v područí Uhorska, ale Rakúska, a Slovensko nebolo v područí „Maďarska,“ lebo to vzniklo až r. 1920! Tak si priznaj chybu. Je to druhý riadok. Ale najmä – nezačínaj slovami: “ máš to popletené“ – to je totiž urážka! A potom sa nečuduj!

    • Robo napsal:

     Slovan – zjednocuj, buduj a bráň!

     Vlad nieje Tvoj nepriateľ, dokonca kvôli Tebe napísal dva príspevky po (skoro) slovensky! :-)

 9. Vlad napsal:

  Ada mimochodom, som pre Slovensko jako aj pre čehúňov. A najviac ako hovorí Robo….pre Slavjaniov :-))))

 10. Vlad napsal:

  Robo oprava: Pro Slavianov.
  Poslouchal jsem na Slobodnom vysielači povídání od pani Majerovej o Slovanech. Měla pravdu, bohužel v česku, ale i na Slovensku skoro nikdo neví jak to bylo s námi Slavianoch. Védy, písmo a tak. Snad se to jednou bude i učit na školách…..že Cyril a Metod byli defakto vlastizrádci. Ale myslím Robo, že to nebude tak brzy. propaganda je mocná. I ta katolická

 11. Vlad napsal:

  Robo nebojím se, teď už ne. Myslím, že Rusko a hlavně president Putin to vzal za správný konec. Přiznám se, nikdy jsem si nemyslel, že budu fandit Rusku. Hmmmmm, fandím a moc. V okruhu mých kamarádu jsem se stal Putinovec. No, těší mě, že 80% je už se mnou. Fakt mě to těší:-)Je pravda, že někteří věří USSA a obhajují jej. Ale myslím, že i oni časem pochopí, nechci je násilím přesvědčovat. Je lepší, když uvidí a pochopí sami.
  Pak i budou s námi…..kdo věří na Slovany!!!!!!!!!!!!!

  • Robo napsal:

   V tomto máme veľmi podobnú cestu. Musím sa červenať, jak som pred pár rokmi bol i ja dokonale zhypnotizovany a teraz aj ľudia okolo mňa húfne už otvárajú oči.. :-)

 12. Vlad napsal:

  Robo Tvůj odkaz http://www.tartaria.sk pošlu všem koho znám. Doufám, že pochopí!

  • Robo napsal:

   ..spolu s http://www.anastasia.cz/knihy (najlepšie, čo som kedy čítal) ma to proste zmenilo a mení.. Som šťastný za to, že tieto zdroje ku mne prišli..

   Inak, momentálne mám na poličke ruskú učebnicu Staroslovienskej Bukvice a už sa nadychyjem ku štúdiu Bukvice a obnovy ruštiny v jednom.. :-) ..píšem to len pre prípadnú inšpiráciu niekomu..

 13. aaa napsal:

  Áno, bol to podvod!

 14. Palo napsal:

  Čo Vás všetkých doviedlo k debate o rozdelení republiky, o Putinovi a podobne, však tá demonštrácia bola o niečom úplne inom. Bola o štátnom prevrate ktorý ostal doteraz nepotrestaný, ktorý následne vďaka Klausovi a Mečiarovi spôsobil rozpad našej spoločnej republiky. Ale nám tam išlo o to, aby sme povedali všetkým ktorí to chcú počuť: 17.11.1989 bol štátny prevrat a žiadna „nežná revolúcia“ alebo podobný nezmysel takže ani väčšina Čechov ani väčšina Slovákov nemáme byť prečo hrdí na tento deň a už vôbec prečo ho oslavovať ako štátny sviatok. To si vymysleli nepriatelia našich dvoch národov a teraz sa nám smejú do očí a my ako veľké mlčiace stádo držíme zavreté huby a necháme so sebou zametať. Preto som tam bol a preto my je smutno z toho, že väčšinu tu diskutujúcich diskutuje o niečom úplne inom a zase nechápe princím ani vtedajšej udalosti ani tejto demonštrácie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!