Rusko zničilo 500 ISIS – tureckých kamiónů s ropnými cisternami

Kaiser_712Ruské bojové letouny zničily přibližně 500 nákladních vozů s palivovými cisternami, které ilegálně převážely ropu ze Sýrie do Iráku na rafinaci. MOSKVA, 18. listopad. /TASS/Ruské bojové letouny v Sýrii započaly hon na nákladní vozy s cisternami Islámského státu, převážející surovou ropu a ropné produkty, sdělil šéf ředitelství hlavních operací generálního štábu Ruska, generálplukovník Andrej Kartapolov na novinářském briefingu ve středu.

„Chtěl bych poukázat na to, že bylo učiněno rozhodnutí nechat ruská letadla dělat nálety, aby hledala kamióny s cisternami převážejícími ropné produkty patřící teroristům v oblastech ovládaných organizací, jež se nazývá Islámský stát (mimo zákon v Rusku),“ řekl Kartapolov. Podle úředníka ruské bojové letouny zničily přibližně 500 nákladních vozů s palivovými cisternami, které ilegálně transportovaly ropu ze Sýrie do Iráku na rafinaci.

„V posledních letech Islámský stát a jiná extremistická uskupení koordinovala operace takzvaných ´potrubí na cestě´ v oblastech pod jejich kontrolou,“ řekl generálplukovník Kartapolov.

Stovky kamiónů s palivovými cisternami dodávají tisíce tun surové ropy k rafinaci do Iráku a palivo, které pak prodávají, je jedním z hlavních zdrojů jejich financování.

Reportérům na briefingu byly ukázány fotografie, jak stovky kamiónů s palivovými cisternami tvoří frontu.

„Jenom v několika prvních dnech naše válečné letouny zničily zhruba 500 palivových cisteren,“ řekl generálplukovník Kartapolov. „To značně snížilo schopnost radikálů pro ilegální export zdrojů energie a tím pádem získání příjmů za pašované zboží.“

Ruští úředníci opakovaně volali po zavedení rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která byla schválena díky ruské iniciativě, týkající se zamezení financování terorismu. Ruský ministr zahraničí však uznal, že pokusy přerušit financování teroristické aktivity na Středním východě závisí na dobré vůli některých států.

„Rezoluce Rady bezpečnosti 2199 (týkající se boje proti financování teroristických organizací jejich ilegálním obchodem s ropou a ropnými produkty) ustavila mechanismus podávání hlášení o plnění jejích nařízení. Tento mechanismus se dosud plně nerozjel. Uprostřed naléhavosti přetrvávajícího problému toto způsobuje vážné znepokojení,“ řekla mluvčí ruského ministra zahraničí Maria Zakharova koncem října.

Ruský prezident Vladimír Putin v pondělí sdělil, že řekl svým kolegům z G20 to, co věděl o kanálech finanční podpory pro teroristy.

„Diskutoval jsem o tom se svými kolegy. Doufám, že budeme moci pokračovat v této práci, což je extrémně důležité pro boj s terorismem,“ řekl Putin briefingu o výsledcích summitu G20.

„Jak jsme již uvedli, financování pochází ze 40 zemí, včetně některých členských zemí G20,“ řekl reportérům, dodávajíc, že tato záležitost byla diskutována na summitu G20 v turecké Antalyi.

„Diskutovali jsme o nutnosti implementace rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která byla schválena díky iniciativě Ruska, týkající se zamezení financování terorismu a zamezení ilegálního obchodu s uměleckými předměty, jež teroristé plundrují na územích, kterých se zmocní,“ řekl ruský vůdce.  

Řekl, že vůdci G20 také projednávali způsoby, jak zabránit ilegálnímu obchodu s ropou a zdrojům příjmu z něj.

„Navíc jsem dokonce ukázal naším kolegům naše snímky z družic a letadel, které jasně ukazují, jakého rozsahu ilegální obchod s ropou a ropnými produkty nabývá: konvoje palivových transportérů dosahující tucty kilometrů,“ řekl Putin.

„Samozřejmě jsme tuto záležitost projednávali s kolegy a doufám, že budeme pokračovat v této práci, která je podle mého názoru extrémně důležitá pro boj proti terorismu,“ dodal ruský vůdce.

18. listopad 2015

Zdroj: http://www.veteranstoday.com/2015/11/18/russia-destroys-500-isis-turkey-oil-tanker-trucks/
38 Komentářů k Rusko zničilo 500 ISIS – tureckých kamiónů s ropnými cisternami

 1. Justass napsal:

  Tak ten Putin se s tím opravdu ne..re!
  Před několika dny JIM ukázal tu čtyřicítku sponzorů IS, mezi nimiž se ONI nalézali. A dnes to začal mydlit naostro. Lišák jeden. To ale ještě není zdaleka odpověď na to vybuchlé, či snad sestřelené? letadlo nad Sinají. To teprve přijde.

 2. zed napsal:

  No vida, už jdou nahoru ceny benzínu a nafty… A zase za to může Putin!

  • Ikema Monika napsal:

   Izrael je dnes udržován pod spojenou vojenskou blokádou Číňanů a Rusů ktera nebude ukončena dokud se nestahne ze všech nelegálne okupovaných území v četne Sýrie kde ma Izrael spoustu placených žoldáků ale i izraelské regulérní vojáky ! Zadost Izraelců aby si ponechal Golanske Výšiny byla zamítnuta !!!

  • Martin napsal:

   bud rad ze putin sa zacal starat inak by si musel konvertovat na islam !!!!

 3. pražská vlaštovka napsal:

  Jen tak na ně,medvídku:-) !
  j.

 4. Pepi napsal:

  Ale stejne je to divne.Banda zfetovanych pubertaku,amateru,exraperu z nichz mnozi vyrustali v Evrope dokaze vzdorovat takovou dobu dokonce i nejmodernejsim Ruskym zbranim v drsnych podminkach pouste(ac muslimove mnozi jsou zhyckani Evropou a mirnym podnebim).

  • Marie napsal:

   Asi bychom se moc divili, kdo se pod temi maskami skryva…

   proc myslite, ze se tak peclive zahaluji… jsou to specielni jednotky Izraele. ISIS – Israeli Special Intelligence Services.

   To neni muj nazor, to je tvrzeni nekolika lidi z armady, vcetne americkeho marinaka.

   • Pepi napsal:

    Marie
    jiste bychom se divili,kdo se pod temi maskami skryva.
    Taky me zaujalo ze policie dela z atentatniku/planovacu sekanou misto aby se pokusila zajmout co nejvic zivych teroristu.Pomstychtivi obcane krepci pri pohledu na krev ale uvedomuji si ze to zabijeni teroristu pomaha ZAHLAZOVAT STOPY?Nebylo by lepsi pochytat co mozna nejvic zivych atentatniku/planovacu a podrobit je vyslechu?
    Jenomze obcanum o pravdu a spravedlnost vubec nejde.Staci jim ze teroriste jsou oznaceni za muslimy,a ze jsou mrtvi.
    Kazdy ma dost svych starosti a pravda ho vubec nezajima.
    Prave proto si „vladcove“mohou delat co chteji.

  • Bogus Sobotka napsal:

   Ale stejne je to divne.Banda zfetovanych pubertaku,amateru,exraperu z nichz mnozi vyrustali v Evrope dokaze vzdorovat takovou dobu dokonce i nejmodernejsim Ruskym zbranim v drsnych podminkach pouste(ac muslimove mnozi jsou zhyckani Evropou a mirnym podnebim“

   Mas naivni predstavy. Tihle borecci sou velice dobre vycviceni a zkuseni, protoze tu celou dobu bojovali proti americkym vojakum v Iraku. To byli jeste v te doby sponzorovani Asadem a Iranem.
   Ted se jako zlobive deti obratili proti svemu tatovi Asadovi a udelali mu ze Syrie kulnicku na drivy :D

 5. Novapalo napsal:

  Však Rusko o tom vie už určite dlhšie ako rok. Tak isto o tom vedia dávno aj všetci demokratickí politici v ČR, SR, Poľsku, Maďarsku … a ich tajné služby ??
  A nič nikto nerobí…
  Prečo sú všetci tí naši demokratickí politici takí posratí??
  Prečo naši politici, demokraticki zvolení, aj keď všetko toto vedia, nič nerobia??!!

  Prečo tie svine demokratické nič nerobia??!!
  Pretože ……….
  Je to toľko faktov?, že si skutočne musíte prečítať poslednú knihu súčasného slovenského génia pána Kysuckého „Zásadné omyly Západu a Vatikánu“.

  • Josef Švejk napsal:

   Naši demokratičtí politici „sú takí posratí“ protože nečtou slovenského génia pána Kysuckého. Jediný kdo „takí posratí“ není je čtenář Novapalo.

   • Báša napsal:

    Tohle vod Vás fakt nebylo hezký. Von za to nemůže. Ten Kysucký myslim.

    • Jan Jinsky napsal:

     Kysucký je náš Novopalo. Je to potomek Šivy neboli Živy.

     • Novapalo napsal:

      To by bolo pre mňa obrovské vyznamenanie, ak by som bol skutočne potomok prvého slovanského boha Šiva/Živa. Pán Jinsky preto s vysokou pravdepodobnosťou vôbec nerozumie existencii tohto vesmíru, ak ma takto nekriticky vyznamenáva. Súčasne som si teraz istý, že pán Jinský neverí v existenciu Boha. Nehovorím o existencii kresťanského, alebo islamského, alebo iných neexistujúcich bohov. Ale skutočného boha, ktorému najbližšie bol prvý slovanský duálny boh Šiva/Živa. Mimochodom, každý na Slovensku aj po 5000 rokoch vie, že je živý od ženskej časti boha Šiva/Živa, teda od Živy.

  • dagga napsal:

   Naší politici nerobí nic….oni jim vyhrožují a strachem vládnou

   Přeju fajn den lidičky

 6. Dušan napsal:

  To bolo samozrejme verejným tajomstvom len musel niekto prísť a prefackovať tých idiotov.

  ps. keby Putin išiel na nich skôr tak by sa prevalilo že zlé zlé Rusko bojuje s Sýrskou opozíciou teraz keď je problém v EU tak nemôžu také sprostosti kecať 5kolona a určité skupiny politikov.
  ps2. verím že sa pokúsia iným spôsobom zaútočiť na ruského medveďa

 7. Kakukk napsal:

  Česká dočasná vláda usa protektorátu poslala Isilu vianočný darček v podobe munície v predstihu a ešte s tým machruje na ČT.Je to drzosť najhrubšieho zrna na margo toho akú máme hustú atmosféru vo svete,keď aj menej informované ,,ovce“už vedia že Isil je dieťa usa -židov a tvária sa my nič my muzikanti.

  • jan napsal:

   Pro Kakukk.
   Jistě,jak bylo zveřejněno,přepravu provádí USA letadla a ti už vědí kde náklad vyložit.Je to všechno moc podezřelé,jak jim tam Rusáci hodili vidle do hnoje,tak je šrumec.Pořád,jak jsou Isisáci nebezpečný,ale měli za úkol dobít Sýrii.Jak to sleduji,tak k tomu měli nakročeno,nejen pomocí USA,ale i Turecka a Izraele.Podobně si chtěli přisvojit Sýrské zdroje,ale potom zadara.I tu koalici Francie s Ruskem,považuji jako faleš od Francouzů,vždyť po celou dobu spolupracuji s USA porazit Asada.

  • Dušan napsal:

   Nevieš aká to bola munícia? Pretože ak to bola tá do našej vz. 58 tak myslím že tá nieje vhodná do amerických zbraní ale do kalašnikovov. Takže !priznanie! podpori teroristov (teroristov vždy podporuje nejaká vláda a nemusím hovoriť komu šiel ten „dar“(čítaj výpalné)).

   To ako chcú zobrať za slovo Putina, že každého kto podporuje teroristov zruší?

 8. hel napsal:

  V nouzi poznáš přítele, je mi Ruska líto, protože západ na něj útočí, hází mu klacky pod nohy, sankcionuje, pomlouvá ho a podvádí a Rusko ještě teď řeší na vlastní účet situaci západní politikou způsobenou…najednou k němu zná cestu i Hollande, ale já si ještě pamatuji francouzskou pozici vůči Rusku vloni..vychcánkové..

 9. Julon napsal:

  To už by bolo na čase , aby Francúzko zrušilo sankcie voči Rusku, keď teraz spolupracujú.. Prečo to ešte neurobili?

  • JJ49 napsal:

   Sankce rušit nebudou, spíš se za pár let dozvíme, jak frantíci hrdinně zatočili s ISIL a jak jim tam Rusko jen překáželo a i tajně ISIL vyzbrojovalo!
   Prostě něco na způsob šíření „pravdivých“ demokratických informací o II.sv.v. jak válku nezačal Hitler, ale Stalin a Prahu osvobodili američani!

 10. Libuše napsal:

  Situace ještě bude zajímavá,nyní v listopadu se probouzejí a
  aktivují základny Anunnaki Elohim. Jedna taková je i nedaleko
  od nás v podzemí.Na naší planetě jich je celkem 18 základen.
  DĚje se toho mnohem víc ,než si dokážete představit.Elitě a všem,kteří lidi zotročovali nic neprojde. Oni to již vědí.bylo jim řečeno,že lidé se musejí dozvědět jaká zvěrstva
  byla na nich páchána.Někteří lidé se již k těmto informacím také dostali,jiní tomu nevěří.Ale to,že tomu nevěříte ještě neznamená že to není pravda.Lidská bytost nezná žít ve svobodě,bude se tomu muset naučit.Tímto chci říci,že máme na své straně bytosti,které chtějí, aby lidé na planetě Zemi žili a byli štastní.At se dějí různé věci, neklesejte na mysli a věřte v lepší časy.Ikdyž se to zrovna nezdá,bude mnohem lépe. Přeji Vám všem klidnou mysl-mnoho lásky v životě

  • Josef Švejk napsal:

   Něco se rozhodně děje!
   Prý se také začali houfovat trpaslíci, žížaly zdvojnásobili rychlost vrtání tunelů a našemu vůdci ze Strakovky vyrazil na pleši jeden vlas.

   • Justass napsal:

    . :-)

   • hel napsal:

    obávám se, že vůdce ze strakovky začal blbnout…právě čerstvě prohlásil shromáždění na albertově ze 17.listopadu za šířící nenávist a xenofobii a zemana za toho, kdo parazituje na obavách lidí z migrantů, čímž prý „všechny strašně naštval“…mno, nevím, sobotkův slovník začíná být poněkud emocionálně zabarven více, než se na premiéra státu sluší…je zvláštní, že mu nevadí ukrajinští nacističtí euromajdanisté peczynski. hilšer a gemund( či jak, nechci si ta jejich jména ani pamatovat)

    • Josef Švejk napsal:

     Začal blbnout? To by předpokládalo, že někdy v minulosti blbý nebyl, aby bylo z čeho brát.
     Při nástupu do Strakovky se všichni zúčastnění (Sobotka, Bělobrádek, Babiš) dostavili promptně na školení za velkou louží. Nejde tedy o blbnutí, ale o zadaný výkon. Andrew Schapiro tak nemusí všechno dělat sám, když tu má takové schopné převodní páky. Navíc nadšeně zvolené národem z kotliny dutých hlav!

     • hel napsal:

      ať si ho řídí, kdo chce, ale měl by v každém případě vážit svá slova natolik, aby křivě neosočoval z extrémismu ty, kteří se jeho šíření naopak snaží zabránit…jinak ho budu muset považovat za nesvéprávného

      • Josef Švejk napsal:

       Ale on je nesvéprávný! V ČEZku se už léta volí zásadně nesvéprávní vůdci. Jen jedenkrát se obyvatelstvo za posledních 25 let spletlo. Poslední prezident měl být správně nesvéprávný fořt! Rozhodně ne inteligentní Zeman. Takže nesvéprávnému Sobotkovi dnes nezbývá než na něj bojovně pokřikovat (z poza buku, aby nějakou nechytil). To je klasická metoda všech slabších kusů – vyskakovat do výše kotníků a hrdinně vykřikovat předepsaná hesla.

       • hel napsal:

        nesvéprávný = bez trestní odpovědnosti a takového tam nevidím nikoho;-)

        • Josef Švejk napsal:

         Počet našich kormidelníků pohnaných k zodpovědnosti za posledních 25 let (a že je za co!) lze spočítat na jedné ruce. A i u těch několika si nejsem jist, zda bylo jejich pohnání za jejich skutky, nebo šlo jen o vzájemné vytlačování od plného koryta. V celku mi tedy jednoznačně vychází – všichni jsou nesvéprávní, tedy bez trestní odpovědnosti. Na rozdíl od Vás tam tedy v tomto duchu vidím prakticky všechny. Čest výjimkám!

    • Jaris napsal:

     Bacit lopatou po ksichte, zradce Sobotku. Moc bych za to nedala, ze je podle jmena zid.

 11. STR napsal:

  Dusanko chlapce.. Co povies na to ze napr. v Lybii /zil som tam donedavna/ ma skoro kazdy nad 15 rokov v aute ci doma krasny novy alebo len trochu osuchany cierny Kalach +++MADE IN ISRAEL+++..
  Detto v Syrii.
  Overene osobne mnohonasobne.

  Co na to povies??
  Pre koho je potom municia vz. 58 haaa ??
  Kolega je od UN modrych prilieb.. stravil v Syrii 2 a pol roka, potvrdi co pisem.

  Hovorim o „opozicii“ ktori sa uplne nechali oblbnut a dodnes si myslia ze Kaddafi bol diktator a ze sa vsetci mali velmi zle a teraz po „oslobodeni “ je uz ovela lepsie.. Naozaj musi byt lebo bankomaty su rozstrielane, banky tiez,gulku mozees schytat aj nahodou na semaforoch v Tripoli alebo Zawyyi ak tam voebc niekto zastavi na cervenu..
  Rovnako v Syrii kde mi kolegovia s uplne zamutenymi ocami tvrdili ze Asad im zabil rodinnych prislucnikov tak utiekli do Lybie atd..
  Vies co tam je teraz?!

  Mas neake IQ tak ti nemusim vysvetlovat ze ziadny Asad ich rodinnych prislusnikov nezabil, ja som tam bol ked isla palba hlavne v noci aj tu aj tam,ja VIEM ze ty si nikdy v Lybii ani Syrii nebol inak by si pisal pravdu a nie domienky.
  Takze si rozmysli co ty blaboces o RUsoch, a prosim ta, domienky si nechaj pre kamaratov pri pive alebo radsej len v predstavivosti.. okrem toho.. Nahodou som po navrate z Lybie zil vo Finsku chvilku a stvrt roka v Moskve odkial som sa nedavno vratil a bol som tam aby som si urobil obraz, realny, pre seba a svoju rodinu.
  Mimochodom Lybijcania aj zopar hlupich aj ked /a tym padom/ dobrosrdecnych Syrijcanov uverili tak ako Slovaci a Cesi v 89tom.. Ze to co je teraz je zle a teror a ziadna sloboda atd.. pozname..
  Nejdem to rozvijat, staci, ja som seba zabezpecil a ostatni mozu urobit to iste, ked nechapete co sa deje a o co ide tak vam moje slova zivot ani buducnost nezachrania a je to naokoniec kazdeho vlastny problem,ak dam info a chcem pomoct vzdy sa najde debilko ktory s veeelkym egom a samozrejme plateny Shapirom a pod.. bude oponovat a urazat a snazit sa prekryt pravdu..
  Kto vie, tomu nemusim vysvetlovat, a okrem nas ktori vedia je tu len zopar zufalcov ktori zapredali svoje duse aj tela za par sto dolarov mesacne neutralizovali akykolvek pravdivy prispevok. takze odomna je toto asi posledny vstup a odtialto sa ludia chrante ako viete.
  Dusanko, nie, Putin urcite TEBA chranit nebude nicenim presne toho debilka ktory ti v noci v spanku zastreli celu rodinu Izraelskym automatom. Vratane teba.
  DObru noc vam vsetkym.

  • Justass napsal:

   STR – pravdu díš. V Libyi jsem to poznal během doby, kdy jsem tam pracoval. Rusko znám ze svých nedávných expedic Známý se z Libye vrátil cca 1/2 roku po tom co zavraždili Kadafího. Líčil tu hrůzu co se tam dělo a hlavně kdo. Teď je to totálně zničená země v chaosu. Kdo nepozná nic na vlastní oči, tak noviny, či TV mu to neposkytnou – a když tak zkresleně, či zcela lživě, tady s výjimkou těch alternativních.
   S neinformovanými, či trolly, případně s blbci se setkáš i na tomto webu. Prostě jek říkal Villon „nuzota rozumu s lidí blbce činí“
   Tím se ale nenech odratit, pokud můžu požádat, zůstaň.
   Můžeš tu většinu normálních obohatit o své zkušenosti a svůj pohled na věci. Dík Justass

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!