Američtí žoldnéři: Kdo jsou?

03-24-15-Shadow-Wars-300x172Počet žoldnéřů s US pasy v různých krizových oblastech v poslední době znatelně vzrostl. Motivace: ideály, peníze a dobrodružství. Stojí však za povšimnutí, že mnozí z těchto najatých zabijáků jsou veteráni americké armády. Co na nebi je nutí zpátky do pekla bitvy, ze které nedávno se štěstím vyvázli živí?

Koncem října konzervativní American news a webová stránka politických komentářů The Daily Caller přinesly zprávu o akutní finanční krizi, jíž čelí mnoho rodin amerických vojáků. Podle ročního průzkumu Blue Star Families, který analyzuje problémy týkající se vojenských rodin, 40 procent členů aktivní služby a jejich manželky pociťují finanční nejistotu. Průzkum také zjistil, že 85 procent respondentů udávalo materiální zabezpečení jako jeden z hlavních důvodů, proč se přihlásili k armádě. 52 procent vojenského personálu ve všech odvětvích služby řeklo, že jsou pesimističtí co se týče jejich budoucnosti v uniformě. Negativní výhled je obzvláště výrazný mezi členy služby, kteří se přidali po 11. září a těmi, kdo se blíží vojenskému důchodovému věku. Vyslovili znepokojení, týkající se svého platu a přístupu ke starobním a invalidním důchodům.

Zpravodajský deník amerických ozbrojených sil Stars and Stripes nedávno psal o veteránech čelících krizi zdravotního zabezpečení, udávajíc, že téměř 900,000 z nich má podané žádosti o zdravotní zabezpeční. Kvůli dysfunkci v Oddělení pro záležitosti veteránů a urážlivého zacházení s bývalým vojenským personálem je však stále obtížnější zjistit přesný počet žadatelů, usilujících o zápis ve zdravotním systému pro veteránské záležitosti. Odhaduje se, že zhruba třetina veteránů z tohoto počtu zemřela předtím, než byla jejich žádost o péči vyřízena, a laxní vedení evidence znemožňuje posuzujícím zjistit, před jakou dobou byly mnohé ze žádostí podány.

Armádní generálmajor ve výslužbě Robert Dees byl citován ve článku CNSNews.com, ve kterém kritizoval, že Obamova administrativa používá vojsko k tomu, aby zavedla „sociální inženýrství“ a dodal, že prezident se více zajímá o LGBT záležitosti než o skutečné sociální potřeby veteránů.

Za těchto podmínek se američtí vojenští veteráni, obzvláště ti s bojovými zkušenostmi, cítí nuceni hledat alternativu, ne pouze proto, aby získali finanční zabezpečení, ale aby si vydobyli respekt společnosti. Po vojenské službě či boji se vracejí do civilního života, který jim dává stísěný pocit. Vědí, jak vést válku, ale velmi málo z nich může v tomto směru pokračovat. Cítí se jako outsideři a chybí jim sociální vazby, nezbytné ke znovuzapojení do společnosti a reintegraci do civilního života. Cítí se nuceni uchýlit se ke svým bojovým schopnostem a zkušenostem, jakož i podlehnout lákadlu cti boje proti nepřátelům. Tudíž ozbrojený konflikt je pro ně příležitostí k návratu do života, na který jsou zvyklí a dělání toho, co nejlépe umí.

To je příčinou, proč se američtí vojenští veteráni objevují v oblastech konfliktu na Ukrajině, Středním východě i jinde. Když začne konflikt pohasínat, přeživší se přesunou jinam. Nyní vidíme ty, kdo bojovali pro ukrajinskou vládu mířít do Sýrie a Iráku, aby se nabídli jako potrava pro kanóny. Početné organizace používají internet a jiné prostředky k tomu, aby přilákaly bojovníky se záštitou od Washingtonu, který se snaží udržet svoje dodávky v důvěrnosti.

Letos v létě náborové komando U. S. Army oznámilo na své webové stránce, že hledá lidi se zkušenostmi v logistice, plánování a operacích pro možné rozmístění v Libyi, Iráku, Sýrii a v Afghánistánu.

Jiný náborář, Lions of Rojava, používá Facebook, aby povolal bojovníky do vybraných krizových oblastí. Název skupiny je odvozen od regionu v Kurdistánu, který se stal přední linií v bojích Kurdů proti radikálům Islámského státu. Je to nejvíce navštěvovaná stránka sociálních sítí na planetě, přitahující zahraniční bojovníky, aby bojovali proti IS, jíž vláda US a Pentagon „svěřili“ nejposlednější válku.

V takovýchto krizových oblastech jako je Sýrie, Irák, Afghánistán a Libye se američtí žoldnéři  často připojují k soukromým muslimským expedičním silám, jenž jsou formálně vedeny vojenskými veliteli.

Existuje několik důvodů pro snahy amerických představitelů rekrutovat bývalé vojenské příslušníky, aby bojovali pro nestátní akce. Z hlediska Pentagonu to umožní zbavit se zátěže, kterou veteráni představují a naložit ji na bedra samotných veteránů a také náborářů, kteří jednoduše zaniknou, jakmile zanikne potřeba jejich služeb.

Tato politika zároveň eliminuje problém vytvoření obranného kontingentu v zemích, kde Spojené státy zasahovaly, ale nezískaly podporu v trénování pozemních sil pro boj proti teroristům. Navzdory miliónům dolarů z peněz amerických daňových poplatníků vydaných na trénink, program naprosto selhal v dosažení svého cíle v Iráku a v Afghánistánu. Snahy vytvořit ozbrojenou opozici Asadově vládě byly také spektakulárním fiaskem, které je vojenskou opovážlivostí potvrzenou ve slyšení v Senátu.

Nyní máme situaci, v níž pouze počet žoldnéřů v Iráku a v Afghánistánu přesahuje polovinu z počtu odvedených v U. S. Army. V minulosti, obzvláště během války ve Vietnamu, byl poměr zhruba 1 k 55.

16. 11. 2015

Autor: Vladimír Platov

Zdroj: http://journal-neo.org/2015/11/16/american-mercenaries-who-are-they/

 
21 Komentářů k Američtí žoldnéři: Kdo jsou?

 1. Nestor Jan napsal:

  Američtí žoldnéři: Kdo jsou? - No to víme nezaměstnaní a zneužití vojáci ve všech válkách USA po celém světě. Přijdou domů po nasazení a čeká jen a jen bída, která je v USA den ode dne větší. Systém USA se sesype každým dnem neb na dluh se žít nedá, i když tisknou peníze jako divý a když dolaru svět přestane věřit půjdou dolů jako Titanic.

  • Ruda napsal:

   REŽIM USA JE HOSPODÁŘSKY NA DNĚ A MÁ OBROVSKÉ DLUHY .PROTO MÁ VE SVĚTĚ STATISÍCE SVÝCH VOJÁKŮ + ŽOLDÁKŮ TZV.SOUKROMÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB OPERUJÍCÍCH TAKÉ PO CELÉM SVĚTĚ.DOMA SE PRO NĚ PRÁCE NENAJDE A TAK JE REŽIM USA VYUŽÍVÁ LE SVÝM ZLOČINNÝM AKCÍM.JSOU V KAŽDÉ ZEMI ,KDE SE VÁLČÍ ČI SE K VÁLCE PŘIPRAVUJE.
   VŮDCE REŽIMU USA NEDÁVNO ODMÍTL PŘEVZÍT ZABITÁ TĚLA TĚCHTO ZABIJÁKŮ V SÝRII.

 2. Preppetr napsal:

  Nedělat Rothschildům radost - ndělat stejné chyby - nevytvářet opět dva tábory: pro a protiimigrantů - nezahájit občanskou válku. Jsou argumenty - normálně je vysvětlit sluníčkářům. Snaží se někdo o dialog, anebo se chce zase prát? Je jasné, že drtivá většina vítačů nejsou konspirátoři, nýbrž naivkové. Tak jim je třeba bez antagonistického ducha vysvětlit, proč stop imigraci.

  • weissbach napsal:

   Těm 5% vymytých mozků už nelze nic vysvětlit. Je jen možné jim bránit v páchání škod.

  • Paul Durham napsal:

   ....že drtivá většina vítačů ....jsou kreténi v lepším případě , před pouhými 332 roky by byli bez debaty nebo nějakého přiblblého vysvětlování popraveni jako zemští škůdci , kterými jsou i dnes.
   Mají jen zasrané štěstí, že zemští škůdci dnes vládnou.

   • weissbach napsal:

    I laik /ve smyslu laxního zájmu o veřejné dění/ musídnes a denně na názorných přikladech pochopit, proč je teď hlavní úder veden proti národní/m/ pospolitosti/em/, národní/m/ kultuře/ám/. To je totiž proti pravičácko-levičáckému žonglérskému podvodu už jediná kohezivní síla sjednocující lidi proti totálnímu zotročení. TTIP a další svinstva by nebylo možné protlačit v normálně fungující společnosti lidí, kterým záleží na společné budoucnosti jejich země. To je možné jen v multikulturní a falsehumanitní střelnici spojené pouze konzumem a vzájemnou nedůvěrou a izolací v uzavřených materiálních a duševních ghettech! Kdo tohle nechápe, je buď nepolepšitelný dement se zastropovaným myšlením červa, nebo nepřítel člověka a zrádce životaschopné společnosti.

    • Paul Durham napsal:

     tak jest

     • preppetr napsal:

      Nechápete, že konflikty, války je přesně to co elity chtějí? Chaos a zmatek chteji. Zas tu budeme jen plýtvat energii ve vzájemných sporech, a muži za oponou si zas budou mnout ruce a těšit se na další žně. Snažte se dívat na věc z tohto úhlu pohledu. Chce to sebeovladani, nepodlehnout prvoplanovym emocim.

      • Paul Durham napsal:

       legračnějšího propagandistu satanského "make love not war" jsem dlouho nečet'

       • Preppetr napsal:

        A je to tady. Tohoto jsem se obával.

       • Preppetr napsal:

        Kdo není s námi je proti nám. Kde jsem to slyšel? Od Busha? Tak prosím: řvěte, mlaťte se. Nechápete psychologii tohoto. Budou se iracionálně držet svého stanoviska už jen proto, že na ně útočíte. Psychika je složitá věc. Argumenty nebudou pro ně podstatné, budou prostě cítit osobní ohrožení. Budou mít pocit, že je zahlušíte, už jen proto se budou držet svých stanovisek. Věřím, že mnozí by se nechali přesvědčit, kdyby neměli pocit ohrožení, nebo msty. Určitě že je tam tvrdé jádro, motor, který konspiruje, k těm bych byl nemilosrdný, protože vědí co činí a dělají to záměrně. Ale na nich se nabalují naivci, studenti, co sotva znají reálny život. Takže, nejprve učinit pokus o přátelské poukázání na negativa imigrace (učinil tak někdo?) a když to nepůjde až pak přitvrdit.

        • Paul Durham napsal:

         :-) mi ukápla slza, kde jsem to jen slyšel : nejsme jako oni, tlustá čára...

         Víte pane jak dopadli Adamité roku 1421 ? No ti současní jim postavili pomník :-)

         A vám někdo pomník postaví za 500 let ? :-)

        • Preppetr napsal:

         Sorry historie me nikdy nezajimala, o Adamitech nic nevim. Po pomniku netouzim. A nechme toho, mejte se.

 3. Marek Veltin napsal:

  Ale to samé platí i o lidech z bývalého SSSR. Jen k "Nyní vidíme ty, kdo bojovali pro ukrajinskou vládu mířít do Sýrie a Iráku, aby se nabídli jako potrava pro kanóny.". Zrovna tihleti lidé mají zkušenosti a jen tak se potravou nestanou. Kdyby zkušení nebyli, už by tu nebyli.

  • proud napsal:

   Nechci ti brat iluze,ale jeste nemeli nic do cineni se SPECNAZem,jejich "valky" byly z pozice obrovsky prevahy,prakticky nemeli rovnocennyho nepritele,s Ruskem by to ale bylo asi jako kdyz narazis celne do rozjety lokomotivy :-)

 4. Jan napsal:

  Rozdil je v tom, ze oni se sami rozhodnou.
  Rusti jsou nominovani, ani ceknout nemuzou a kdyz se jim neco stane ani se to jejich rodiny nedozvi.
  To je ruska svoboda.

  • proud napsal:

   Asi by ses mel v prvni rade porozhlidnout jakou kdo razi politiku pro lidi a budouci svet.Z tohohle pohledu nemam ani o cem premejslet kdyz vidim co amici ve svete tropej a co po nich zustava,jak to konci!Jestli to nevidis,pak si pisu se slepym a hluchonemym podkonim od toho slizouna privandrovalyho,"Trautenberka" :-)))

  • proud napsal:

   Jo,oni se sami rozhodnou,protoze jim chybej prachy a kazdej na ne doma sere,na uradech,tqakze jim nic jinyho ani nezbejva.To je tvoje logika samostatnyho rozhodovani? :-)))))))))))))))))))))

 5. medved napsal:

  Jan,maš to domotane v makovici,Rusi bojuju za svoju zem,tak ako to robili velakrat v minulosti,amici bojuju hlavne za money,seru na svoju vlasť,..!Môžu si turecky,europsky,americky,arabsky a ostatny šašovia kričať a trepať čo chcu ,toto je boj temnoty a svetla,boj bezcitnosti,klamstiev,užery,nenavisti a bezcharakternosti ,proti laske,sucitu,dobrote a srdcu,...!tento boj je posledny a dôležity,temnota nema šancu,..POCHOPIL,..?!

 6. Ikema Monika napsal:

  Ruska odplata ? Bombardování Tureckého konvoje do města Azar obývané Syrskymi Turkmeny ! Média oznámila ze byl včera večer zatím neznámým - podle všeho však Ruským leteckým úderem zasazen na Syrském území u Tureckých hranic konvoj nákladních automobilu ktere vezly náklad z Turecka!! Neni ale jasné komu konvoj patril ani co auta vezly nikdo se ktomu nehlásí !! Lze tak jen spekulovat ze šlo o dodávky zbrani službou MÍT --- mate tam i videa ---securitymagazin !!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!