Polsko chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko – NATO z roku 1997

1448445724_1327984256RIA Novosti - Polsko chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko - NATO z roku 1997, řekl ministr zahraničí Polska Witold Waszczykowski. "Byla to dohoda politického charakteru, právně nezávazná (k plnění), přijata v jiných mezinárodních reáliích. Trváme na srovnání úrovně bezpečnosti," - řekl Waszczykowski ve středu v rozhovoru pro "Gazeta Wyborcza".

Šéf polského ministerstva zahraničí potvrdil, že má v úmyslu usilovat o zneplatnění zakládající listiny mezi Ruskem a NATO.

Polský ministr dále řekl, že "Německo se domnívá, že toto odmítnutí dokumentu RF-NATO bude přijato jako konfrontační chování ve vztahu k Rusku".

"Pak se však Německa ptám: o čí pohodu se staráte více? O stát, který je ve svazu s vámi, je členem NATO a EU, anebo o stát, který je vně těchto struktur a vede už třetí válku - s Gruzií, Ukrajinou a nyní v Sýrii?" - ptá se Waszczykowski.

 

Pro pořádek

"Zakládající akt Rusko - NATO o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti" byl podepsán v Paříži v květnu 1997. Podle tohoto aktu aliance přijala povinnost nerozmísťovat vojska podél ruských hranic na stálém základu.

Zdroj: http://politikus.ru/events/63831-mid-polsha-hochet-priznat-nedeystvitelnym-akt-rossiya-nato-1997-goda.html
25 Komentářů k Polsko chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko – NATO z roku 1997

 1. pražská vlaštovka napsal:

  Co to je za polodebila?Pane Bože ,a to jsem se ,já blbec,radovala,že Polsko začíná přemýšlet kebulí!
  jituš

 2. petr64 napsal:

  Poliak rovná sa diagnóza z oblasti psychiatrie.

 3. weissbach napsal:

  Polsko jako obvykle mimo realitu...

 4. Rudolf napsal:

  hoax?

 5. jinska napsal:

  Jak krásně by bylo na zemi, kdyby šlo Polsko vytáhnout na šíře moře a potopit.

 6. host napsal:

  Teď je otázka, jestli je takto stupidní většina poláků, nebo jen jejich zkorumpovaná politická reprezentace.

  Jsem silně na pochybách, že třeba ty americké základny v Litvě, Lotyšsku a Estonsku a konfrontaci s Ruskem, chtěli místní obyvatelé.

  • weissbach napsal:

   zkorumpovaná politická reprezentace jako obvykle, ale je fakt, že antiruské cítění je v Polsku tradičně řádově vyšší než u nás či na Slovensku

  • eM napsal:

   Většina poláků je zabedněná 70 let trvající protiRuskou propagandou. Jejich elity je zradili už tolikrát, že se divím že si to pořád nechávají líbit. Myslel jsem že vystřízliví po tom co jim sundali půl vlády s letadlem, ale ani to nestačilo. Bude muset přijít něco většího. Čas ale nabírá neúprosně na obrátkách, a tak je to otázka krátkého času.

   Na druhou stranu, myslím že když si nachají líbit že je zastupuje Sobotka na jednáních EU, tak ještě vydrží dost.

   • to je jedno napsal:

    Ale kdeže. Polsko trpí zaslepenou rusofobii už min. 600 let. Mám za to, že v letech 1619-1622 dokonce okupovali Moskvu a chystali se dobýt celou Rus. Jenže jim to nevyšlo, protože zrovna umřel jejich král Kazimír nevímkterý. Nu a než se vyřešilo nástupnictví, Rus se oklepal a Poláky z Moskvy vyhnal, a pak o cca 150 let později po 7-dmi leté válce (skutečně první celosvětový konflikt!) došlo k prvnímu dělení Polska z tzv. Trojího dělení Polska, kdy si kus z Polska urvali i Prušáci a Rakušané. Jenže z nějakého záhadného důvodu Poláci všem odpustili, jen ne Rusům. Prostě nedovedli Rusům prominout, že se nenechali od Polska porobit, a že naopak část jejich země se ocitla, po karmickém právu, pod porobou Ruska. To se prostě nedá pochopit... Mám Poláky rád, ale nelze jinak, než konstatovat, že kombinace Velkopolskéno nacionalismu a chorobné rusofobie jim zatemňuje mysl.

    • Justass napsal:

     no, myslím, že zblbnutí Polska a jeho rusofobie má kořeny delší jako 600 let. Ty kořeny sahají až do " pořímsko pokatoličení" Polska. A to bylo mnohem dřív. Takže zase náboženství. A zase římskokatolické-že. Tam a tehdy bylo zaseto sémně ďábla-tuším. :-)

     • Justass napsal:

      dodatek: a tu rusofobii Poláků je třeba stále živit a podporovat - např.,tentokrát už "nezpochybnitelnou" novou verzí Katyně. 50 let ta stará verze Západu nevadila. Teď však nastal čas (za Gorbio a Jelcina) vrazit mezi Slovany další klín a solit ho a solit. :-)

 7. Josef Švejk napsal:

  Národ který si nepamatuje své dějiny si je bude muset zopakovat (opakování je matkou moudrosti):
  "Nebýt Rusů, Polsko by bylo zničeno či sraženo do otrocké pozice a sám polský národ vymazán ze zemského povrchu. Chrabré ruské armády však Polsko osvobozují a to by nedokázala žádná jiná síla na světě…Pokud si (Poláci) myslí, že hodláme začít novou válku s Ruskem kvůli polské východní frontě, musí být opravdu hodně natvrdlí. Národy, které se nebyly s to ubránit samy, se musí řídit pokyny těch, kdo je zachránil a nabízí jim perspektivu skutečné svobody a nezávislosti." (Britský premiér Winston Churchill)

 8. Drak napsal:

  Poláci dělají to, co jim USA nařídí. Takže to není o debilizmu Poláků, ale o jejich lokajství vůči teroristovi č.1 na planetě.
  Sice je to neomlouvá, ale jistě mají i své důvody, aby se chovali tak, jak se chovají.

 9. Pier napsal:

  Na Slezku se říká,že Polák za hodinu 9x zhloupne!!

  • Josef Švejk napsal:

   To není přesné. Jsou jedinci, kteří jsou i výkonnější a zvládnou to až 17x.
   Ono je to tím, že lidské tělo obsahuje až 90% vody a některým se celé toto množství koncentruje v hlavě.

 10. to napsal:

  ...hovori sa ze byt Poliakom nie je narodnost, ale zamestnanie... :)

 11. JosefCZ napsal:

  Polák byl vždy zakompexovaný hokynář.
  A nebyslím to jako urážku, ale jako fakt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!