VKS RF zničily ozbrojence v oblasti, kde byl sestřelen Su-24. Erdogan zakázal vzlétnout všem vojenským letadlům Turecka

su700Od syrských zdrojů přišla zpráva, že včera večer (24. 11.) VKS RF masívně bombardovaly pozice ozbrojenců (včetně Turkmenů) v oblasti, kde byl sestřelen Su-24. Zdroj informoval, že z ozbrojenců, kteří zničili ruský Mi-8, už nejspíš nic nezbylo. Zatím však nejsou podrobnější informace.

Mezitím se objevila zpráva, že Turci svá letadla nezvedají do vzduchu po té, co velká část jich byla nasvícena ruskými radary (S-300 a pravděpodobně i S-400). Po prohlášení Ministerstva obrany RF se Turecko bojí, že jeho letadla by mohla být při přiblížení se k hranici sestřelena.

V souvislosti s tím Syřané informovali, že VKS RF mohou začít s úplným zničením táborů v příhraniční oblasti a také zlikvidovat prchající ozbrojence a cisterny s naftou pohybující se směrem k Turecku.

Erdogan nedostal očekávanou podporu od NATO. Přiznal, že ruský letoun, pokud vůbec hranici překročil, bylo to maximálně na 17 vteřin, což znamená, že turecké vzdušné síly by fyzicky na to nemohly reagovat, pokud to ovšem nebyla připravená provokace. Toto číslo – 17 vteřin – figuruje ve výpočtech NATO.

Členové NATO se k postupu Erdogana postavili nejednoznačně. V tuto chvíli je těžké posoudit, jak se situace bude vyvíjet dál. Je zatím očividné, že Erdogan se snaží couvat, ale už je pozdě, o čemž mu dal vědět Vladimír Putin na setkání s králem Jordánska.

Vypadá to, že Turecko neočekávalo od Ruska tak tvrdou reakci.

Zdroj: http://cont.ws/post/153006
75 Komentářů k VKS RF zničily ozbrojence v oblasti, kde byl sestřelen Su-24. Erdogan zakázal vzlétnout všem vojenským letadlům Turecka

 1. Rudolf napsal:

  Bylo to plánované a američani teď tiše doufají, že Putin si začne Turecko sekat do boršče. Putin ale bohudík není pitomec jako Hussein Obama.

 2. zed napsal:

  Turecko je vazalský stát a bez požehnání strýčka Sama by tuto očividnou provokaci samo od sebe nerealizovalo. Tvrdá reakce Ruska asi všechny zaskočila. Jako členové teroristické aliance NATO zřejmě od Rusů dostaneme do zubů, pokud si NATO bude i nadále koledovat. Bohužel, jsme v tom spolku taky a nic dobrého nám z toho nikdy nekynulo. Po podobných operacích se Rusům nedivím, jestliže budou tvrdě reagovat. Mají na to plné právo. Je jasné, odkud vítr fouká a kdo se snaží vnutit svou vůli všem. Diktátor Barrak Hitler Obama se vyjádřil jasně, že SSA mají nárok zkroutit ruce každému, kdo se nepodvolí jejich vůli, tedy diktátu. Naštěstí jsou tu tací, kteří si to nemusí nechat líbit a těm držím palce. Za zájmy Bilderbergů a SSA k ovládnutí a zotročení světa rozhodně bojovat nepůjdu.

  • Robo napsal:

   Máš moju podporu!
   …nielen moju…

  • Viliam napsal:

   Velmi dobre si to napisal,lepsie a spravnejsie to uz ani neslo.Tato akcia bola planovana toje jasne,len sa cakalo na ten spravny okamih.Jasne ze Turecko by si bez pozehnania NATO+USA ani nevrzlo.80% obchodu ma Turecko s Ruskou federaciou,takze aj s tohto je vidiet,kto za tym je !

 3. pasa napsal:

  Pekne to sa čakalo že to bude tvrdá odplata , len nech putin pokračuje nech sa turecko poserie keď usa dá od toho ruky prec

 4. Ikema Monika napsal:

  24.11. Proběhl první Rusky pozemní utok v Sýrii Rusové zaútočili na pozice teroristu v hornaté oblasti Idlib a převzali kontrolu aniž utrpěli ztráty ! Utoku se zůčastníl prapor pěchoty frontový bombardéry SU 25m a dělostřelecké systémy ráže 130 m m . Rusové požádali Syrské vedeni a spojence aby se operace neúčastnili ! Bitva trvala několik hodin a způsobila militantum velke ztráty ! Následná identifikace padlých potvrdila v teto bitvě velmi vysokou účast teroristu různých národnosti !!!

  • Groda napsal:

   Pokud máte tyto zprávy ze spolehlivého zdraje,tak mi velmi potěšilo to,co jsem si četl,ať z nich nezbyde,ani mastný flek z posluhovačů ameriky a to stejné ať nezbyde ze všech přisluhovačů po celém světě,protoze pokud jim bude stále někdo poklonkovat nikdy nebude ve světě klid

   • ctenar napsal:

    Informace od Moniky jsou temer vzdy neoverene. Tato je to same. Podle mne si to jen vymysli, aby byla zajimava.

    • Robo napsal:

     Občas je to prevzaté od Fulforda (neviem, či je to aj tento prípad, už som ho prestal sledovať – pre mňa je nedôveryhodný).

  • Emilly napsal:

   Tomu nevěřím, protože Rusko v Sýrii pozemní vojska nemá, ani je tam nehodlá posílat. Útočí pouze letecky. Tak, jak řekl Putin a jeho slova vždycky platí.

   • jjozef napsal:

    Jeho slova vzdycky plati.Ano.

   • Žabák napsal:

    Rusko tam pozemní síly má, ale pouze pro zajištění bezpečnosti letiště a speciální komanda např: pro záchranu pilotů a instruktory pro zaškolení syrské armády při obsluze dodaných zbraní.

    Velké pozemní síly tam co já vím nemá. Pozemní operaci vedou spojenecká vojska syrské armády.

   • pražská vlaštovka napsal:

    Ikema má recht;skládá se to všechno z pěkný verbeže!někde jsem to uz taky četla
    a dokonce myslím,že to mà i svoji logiku..jsou to źoldáci toho nejhoršího druhu.
    jituš
    p.s.
    co se týče Putina,jeho slovo platí a nebylo to nikdy jinak- je to muž slova i činu…

  • Jura napsal:

   Tohle se objevilo již včera z nejasného původu. Citujete i bez něj.
   Nikdo to nepřevzal, tak je to nejspíš kec.

 5. ochránce napsal:

  To je moc dobře.Rusové jsou náš bratrský národ.Je to lid zocelený dvěma světovými válkami.Jsem na ně hrdý a modlím se za ně.

 6. Brňák napsal:

  Vivat Rusko ! Změny se blíží. Světová Mírová Mise Ruska nastupuje ! Nejde jen o kapitalismus v jeho neoliberální podobě, je nutné zlikvidovat zločinné zákulisní elity, které všechny systémy dosud vytvářely. Podstatou je otrokářský tlupo-elitářský systém ! A ten je nutno zlikvidovat včetně všech parazitujících elit. Budou to jen přijatelné „kolaterální zráty“. Za 3 roky bude svět vypadat zcela jinak. V SSA vypukne občanská válka a v Evropě chaos. Potřebujeme se zbavit všech kolaborantů s fašisty z SSA a EU a vytvořit novou sociálně spravedlivou společnost s Ruskem a ostatními svobodnými zeměmi. Jen tak máme šanci přežít !

 7. Ikema Monika napsal:

  Groda můžete jsi precist i sám ::Arabsky je to 24.11. AlRai Kuwajt v cestine je to : Euroasie-info !!!

 8. hel napsal:

  Rusko, máš moji podporu, je skvělé, že reaguješ na tak evidentní svinstvo tvrdě!! Turci lžou včetně Erdogana…odvčera oslavují zákeřné ubití pilota, který se nemohl bránit a byl na něm spáchán válečný zločin …líbí se mi též Rusové v Moskvě, kteří zcela spontánně šli a vymlátili turecké ambasádě okna, šla bych s nimi, už je toho podlého svinstva dost! braňme se všichni zákeřným sviním..i těm našim u nás doma…to především!

 9. J. Hruška napsal:

  Potěší, že to svinstvo ve skutečnosti rozvázalo v Syrii Rusům ruce. Už se nemusí ohlížet na „partňory“ o kterých nikdy nevědí, kdy je střelí do zad. Černý tatíček v bílém domečku musí řvát vzteky, jak mu zase něco nevyšlo.

 10. petr366 napsal:

  Lidičky těm tureckým psům to přeju,ale jak tu nechci amíky ,tak nestojím ani o rusáky.Chci nezávislý stát hrdých občanů.Ne být něčí poskok nebo kolaborant.Nemám lokajské manýry potomků nevolníků.Přeji si stát po způsobu Švýcarska.,kde občané rozhodují o svých záležitostech v referendu a brání svoji svobodu se zbraní v ruce.

  • JJ49 napsal:

   Jsi naivní!

  • weissbach napsal:

   Příteli, situace je dnes taková, že bez spojence a pomoci nemáme šanci přežít, co se tady díky finančním zločinenckým strukturám ovládajícím média a loutky jako je Obama a EU kašpaři, rozjelo.
   Už dnes nám jde o holé životy. Za tím si stojím i ležím…

   • proud napsal:

    A mas recht,ovsem tim je i logicky s kym by nam bylo nejlip,samozrejme ze s Ruskem,tim spis ze situace s SSSR uz by se neopakovala,tentokrat to bude na jinym zaklade.Staci se rozhlidnout jak nabira na sile Slovanstvi a na nasi situaci za posledni roky,staci sundat ruzovy brejle.

    • proud napsal:

     Stali jsme se kolonii zerouci zapadni odpad jeste specialne jen pro nas upravovanej a maskovanej barevnejma obalama.Uz nas chystaj na mise,samozrejme,na co plejtvat vlastnima vojakama,kdyz muzeme nechavat chcipat Slovansky…..a pes nase vlastizradny „vohrndiry“ nam to taky davaj pekne sezrat,do zahranici jde vic a vc nasich penez a zpatky vic a vic dluhu,stat nam rozdavaj pod zadkama…….mam pokracovat? Myslim ze ani neni vic potreba.

    • Tono napsal:

     K sile Slovanstva významným spôsobom prispela i kniha Tajne dejiny Slovenska… http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=1075 , ktora vysla pred nedavnom.
     Autor zaujimavym sposobom nastavil krive zrkadlo oficialnej historii a doslova na ruby prevratil dejiny Europy a Slovanov. Oficialni historici su z toho zaskoceni a nevedia ako na to reagovat. Objavuju sa i nejake bezzube a chabe reakcie vo forme vysmechu no bez padnej argumentacie. Dokonca su snahy blokovat predaj knihy : http://www.rozhovory.sk/clanok-0-30087/Zakazana-kniha—Tajne-dejiny-Slovenska–Slovenov-a-Sloveniek-.html

   • nazdar napsal:

    Zleva máme západní atlantisty, zprava říše východu. My jsme střední Evropa a tím jsme také mentálně trochu jiní, než západ, i než východ. To neznamená, že bychom s nimi měli bojovat. Měli bychom s nimi, dle možností, přátelsky vycházet, ale být si vědomi, že jejich zájmy nejsou našimi zájmy a naopak. Jedině, jako svébytná oblast (ať už jako Česko, Československo, V4, nebo EU, prostě co bude fungovat), můžeme navázat rovnoprávné vztahy, ať už s atlantisty, tak i s Rusy a Číňany. Při dobré diplomacii, to je spolehlivější cesta k prosperitě, než hledat někoho, kdo nás zachrání. Každý takový, se těžko ubrání, aby toho nezneužil v náš neprospěch.
    Ale všechny teorie přestávají platit, pokud necháme se v čele představitele, kteří zjevně nehledí na náš zájem, ale na zájem někoho bohatšího, kdo je zkorumpoval. Pokud si nevynutíme, aby takto chybující politici, byli tvrdě potrestáni, tak se z bahna nevyhrabeme.

    • ivana napsal:

     Navázat rovnoprávné vztahy s atlantisty, to mi přijde jak z říše snů a pohádek. Západ se nás snažil vždy jen využít a nebo rovnou ovládnout. Tohle nikdy nebude jinak.

     • nazdar napsal:

      Kromě první věty, s Vámi souhlasím. Mocnosti (kterékoliv), se vždy snaží uplatňovat svůj vliv. To je předvídatelné, to se děje celé věky. Jistě, svoji roli hraje, jakým způsobem to provádějí.
      Neštěstím však je, když elity přestanou hájit zájmy vlastní země a dělají rozhodnutí ve prospěch vlivové mocnosti, proti zájmům své země. To jsem chtěl říci.
      Před třiceti lety jsem obdivoval západ a nenáviděl Sovětský svaz, který nás vysával. Dnes vidím jako toho špatného západ, neboť ten nás nyní vysává a fandím Rusku, neboť ono může tento stav změnit. Co bude za deset, dvacet let, to nevíme nikdo. P.K.

      • Honza999 napsal:

       SSSR nás nevysával. Měli jsme vyšší životní úroveň než oni.

      • Peter napsal:

       Otvorte si oči o tom vysávaní. Vôbec nechcem ospravedlňovať teóriu komunizmu. Ale všetci vieme, aspoń generácie do nežnej revolúcie, že Československo bolo sebestačné, fabriky fungovali a vyrábali a vyvážali, veľkú väčšinu produkcie do Ruska. Nežná revolúcia cielene následne zničila naše výrobné podniky, aby sme postupne všetko dovážali zo západu, v krásnych obaloch a dnes vieme, že mnohokrát pofidérnej kvality. Predajní politici pomohli zničiť naše poľnohospodárstvo, aby z nás spravili závislých na západnej produkcii, ktorú i dnes EU podporuje ináč, ako u nás. Rusko dnes funguje ináč a hlavne Putin má záujem chrániť svoj národ.

  • Conny napsal:

   Jste naivní! Rusové nás nikdy nezradí a vždy nám budou oporou i když na ně 20% národa z Kavárny plive! Rusko pod vedením pana Putina je zárukou míru v Evropě!Pan Putin vyzvedl Rusko z bláta do kterého ho dostal Jelcin,pomalu,ale jistě z Ruska se stala velmoc,i NATO konstatovalo,že na Rusko nemá.

   • Jiří napsal:

    Naprosto správně!
    Jirka K.

   • nazdar napsal:

    Putin udělal hodně pro pozvednutí Ruska. Také je hoden obdivu, např. i pro boj s finanční chobotnicí, který však bohužel, stále není u vítězného konce.
    Naši politici, by si z něho měli vzít příklad a také pracovat pro svůj stát, pro své občany. To mi přijde jako nejdůležitější. V rámci toho, by mi např. přišlo jako správné, zrušit sankce vůči Rusku a nedémonizovat ho.
    Avšak dát si jako prioritu „s Ruskem na věčné časy“, bez ohledu, jaká tam bude v budoucnu vláda, mi přijde zaslepené. Viz Vaše věta: „Rusové nás nikdy nezradí a vždy nám budou oporou“.

    • Conny napsal:

     Nejsem přítel hesel….až na věky….,ale moje zkušenost je taková,Rusko (SSSR) vždy nám podalo ruku pomocnou!Byl jsem při tom, když RA osvobodila Zlín, vše proběhlo v klidu,bez znásilňovaní jak se dnes píše, alkohol asi tekl před „šturmem“, ožralého vojáka jsem neviděl a to si udělali v ložnici pozorovatelnu pro houfnici postavenou před zahradnictvím, na druhém břehu Dřevnice byli Němci!A udržovat disciplínu v takovém „tělese“? Byli tam Bulhaři,Francouzi,Němci,Sověti….
     Po válce v době neúrody(1947) nám dodaly pšenici…..
     A tak bych mohl psát o spolupráci v obchodě,kultuře,vědě…..A jestli by jste chtěl vzpomenout ten zázračný rok 1968, byl zvací dopis, nebyl zvací dopis,měl jsem s tím problém…dnes mohu s klidným svědomím říci 20 let slušného života v Československu!
     Měl jsem práci,mzdu,dovolenou…..

   • jana napsal:

    rusi – ti praví – su vzdy patrioti, aj ked ich poslu do gulagu /konstrukterov …a pod./ aj v mizernych podmienkach, vzdy budu pracovat pre vlast.
    my sa musime naucit riadit sa svojim vnutornym kompasom – a nie sa nechat kupit za misu sosovice,
    obracat a prehadzovat kabaty podla toho co je teraz pre mna ekonomicky vyhodne a zajtra sa kvoli tomu ocitneme v latrine

  • jjozef napsal:

   Svajciarsko je dnes predovsetkym nastrojom cernoknaznikov.Pracka spinavych penazi,krvavych penazi.
   Politicke postoje? Prorothshidovske. Spolahlivy pomocnik NATO.

  • Žabák napsal:

   Péťo, Švýcarsko dělá „banku“ půlce světa, proto jim uznali neutralitu.

   Musíš si vybrat mezi budoucím evropským chalífátem anebo se snažit o partnerství Ruska a BRICS.

   Jiná cesta není a partnerství není lokajství.

   • weissbach napsal:

    Jiné možnosti se rozplývají rychlostí blesku…

   • Thermidor napsal:

    „Věčně trvající neutralita Švýcarska“ byla uznána na Vídeňském Kongresu 29. března 1816. Iniciátorem tohoto uznání byl ruský Car Alexander I., aby zabránil anexi Švýcarské Konfederace Rakouskem.

 11. jan napsal:

  Také si myslím,že to bylo naplánováno USA.
  Erdogan je podobně snaživí jak Merkelová,ale že jim nedochází,co můžou způsobit,nejen vlastnímu národu,ale mnoha dalším.Mám jen obavu,že Američané nepřestanou a chtějí ovládnout Sýrii,takže další provokace,atentáty přijdou znova.
  Jak naznačují přede mnou,může to způsobit hospodářské potíže Turecku,ale i to je záměr USA,co vidíme i co se děje v Německu.

  • jjozef napsal:

   Turecko bolo doteraz tak sebavedome,ze az verejne davalo najavo svoje panturkicke do Europy siahajuce ciele,verejne zosmiesnovalo viacere zapadne „ludskopravne“ poziadavky,dokonca utocilo na politiku Izraela a robilo na ukor EU strategicky biznis s Ruskom.
   Vsetko pre silne,vplyvne Turecko na Blizkom Vychode a v Europe!
   Spojenec Zapadu /=Rothshildovci a partneri/podporoval Zapad uz len na principe biznisu,vyhodneho pre Turecko.
   Turecko podobne ako Saudi je vsak v okoli neoblubene,jedinym jeho vyznamnym „spojencom“ su USA.
   Inspirujuc Turecko do vojnovej aktivity proti Rusku snazili sa USA dostat Turecko v znacnej miere do americkych ruk.A vyrazne rozsirit protirusky front.
   My asi musime mobilizovat nasich spojencov,napriklad Egypt.

   • jan napsal:

    Pro jjozef.
    Znám Vaše postoje z blogů na Akt.cz.
    Naprosto souhlasím i tady,kdyby to nevyhovovalo USA,už by Turecko dávno krotili.Proto i tvrdím,kdyby utečenci,neměli požehnání USA,tak by je Evropa nepřijímala.Protože považuji Holandeho řeči o spolupráci s Ruskem za falešné,opravdu bude potřeba tu spolupráci hledat u jiných států.Ano,Egypt by mohl sehrát velkou úlohu,podobně Irán.
    z.

 12. grants napsal:

  Co to vsichni placate?Jaka tvrda reakce?
  Medved dostal pres drzku a zustal jak oparenej!
  Ted si to muze dovolit kazdy.
  Jinak ja stojim za rusakama,ale timhle se opravdu zestudili,koho zajima nejaky kecy,kdyz je rvacka je potreba se prat a ne zvanit.

  • proud napsal:

   On by to ten medved ustal a klidne by se popral a vyhral.Jenze zapominas na to,kolik by to stalo zivotu,pravdepodobne i ten tvuj.Jenze takhle uz Rusko nemysli,nastesti!

  • OldNoe napsal:

   Tuším ste medveďa nikdy nevideli. Možno v ZOO. Príďte na Slovensko (Nízke či Vysoké Tatry, Veľká či Malá Fatra, Rudohorie, Kysuce, Orava, Horná Nitra, atď.) a skúste niektorému dať cez držku. Uvidíte, čo sa stane. Hlavne, či to medveďovi ublíži. Putina zatiaľ čas nesúri. Vložil tento incident do banky a vyberie si ho keď uzná za vhodné, spôsobom, ktorý uzná za vhodný.

  • ivana napsal:

   Právě že to nebylo přes držku, ale byla to neočekávaná rána nožem do zad. V tom je veliký rozdíl.

  • Jaris napsal:

   Grant, Rusko nedostalo „pres drzku“, ale byla mu kamaradem Erdoganem vrazena kudla do zad. To se nedela a taky za to Turecko ponese nasledky ekonomicke. Da se rici, ze si cely Erdogan nas..l do kabelky.

 13. Definitiva napsal:

  Putin je človek veľmi zásadový, ústretový a snaží sa spolupracovať s každým. Až kým ten niekto nesklame jeho dôveru. S takým ksichtom sa už viac nestretne a „vymaže“ ho zo svojho života. Erdogan a Davutoglu sa stali ksichtami.

 14. michal napsal:

  příklad tureckého cynismu a pokrytectví: turecká tajná policie na přání tureckého prezidenta Erdogana zorganizovala atentát proti shromáždění Kurdů za mír v Ankaře cca 2 měsíce zpátky, Turci dodali 2 sebevražedné atentátníky a zabili při tomto útoku 102 Kurdů. Poté vystoupil ministerský předseda Turecka Davutoglu a v projevu hovořil o Kurdech jako o tureckých bratřích, chápete to, co je toto za povahy? A těmto Mutti z Německa slíbili vstup do EU. Mutti „Máš ráda Turky, ty pohanský psi“ jak je psáno ve Švejkovi.A Mutti má.

 15. pavel napsal:

  Davoutoglu je teda pekna zruda.Je to hnus.

  • Definitiva napsal:

   Allahu Akbar, Allahu Akbar, Alláhu Akbáááár. Dávno som sa tak nezasmial. Tragikomický príklad toho, ako sa ľudská duša pôsobením biblických náboženstiev mení na dušu, psychiku zvieraťa. Kresťania sú na tom podobne, len v inej farbe.

 16. Ikema Monika napsal:

  Conny?? Jsem moc rada ze slyším komentář někoho známého ! A zároveň buď vítán na NWOO !!!!! Monika waldispuhl – ikema —–

  • Conny napsal:

   Zdravím! Na Deníku mě nechtějí, mohu se přihlašovat,ale stále….špatná,nebo neplatná adresa. Chtěl bych tady někde potkat kamarády,kamarádky z Deníku!

 17. Ikema Monika napsal:

  ČTENÁŘ –mate hezke jméno ale číst zřejmě vůbec ne !! 24.11. Euroasie- info je článek:::proběhl první Rusky pozemní utok vSyrii !! Já jsi nevymyslim abych byla zajimava a moje informace jsou vždy i ověřené !! Tento článek je dokonce v Cestine pokud jste zvládl povinnou školní docházku snat to přečtete !! Děkuji za pozornost !!!!

  • Robo napsal:

   Pudin povedal, že RF v Sýrii pozemný útok nepovedie = RF v Sýrii pozemný útok nepovedie!

   Keby sa na tom niečo malo zmeniť, dozvieme sa to od Putina!Je na tom niečo snáď málo zrozumiteľné?!?

 18. Vlado48 napsal:

  Kde je trotl Jinsky se svými kydy?

  • Jan Jinsky napsal:

   Tady jsem. CO potřebuješ?

  • Justass napsal:

   Vlad48 – číhá trollík, číhá. V poslední době víc číhá jak kydá. Moc témat, kde by se mohl uchytit mu nezbývá. Tedy těch kde by nemusel vypadat jako úplný trollský blb.

 19. FRANRA napsal:

  Naprosto nechápu – hloupost a zblblost české vlády (nikoliv Moravské vlády),jejich vstup do zločinecké až mafianské NATO.

  • nazdar napsal:

   Třeba pochopíte, když si uvědomíte, že je ta česká vláda plná moravských politiků. Když je to dělení, pro Vás, tak významné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!