Česko chce vydat Turkům disidenta, který roznášel pro Kurdy letáky, prý je to terorismus!

Turci jsou země, která páchá celá dlouhá desetiletí na Kurdech genocidu a zatímco Kurdové bojují proti IS, Turci s těmi teroristy obchodují a sestřelují letadla, které IS bombardují! Turecko znovu a znovu prokazuje, že je zemí, která nemá co pohledávat v jakékoli organizaci civilizovaných národů. Roznášení letáků pro Kurdy, které Turci utlačují, a kterým odmítají dát právo na sebeurčení a na autonomii, je v této zemi teroristickým činem.

Zatímco Turci bombardují Kurdy a obchodují s Islámským státem s ropou a se zbraněmi, Kurdové proti Islámskému státu hrdinně bojují a kromě pravidelné syrské armády jsou jedinou silou v regionu, která je schopná je porážet! Přesto krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že muže, který se neprovinil ničím jiným, než podporou těchto ruských, ale i amerických spojenců v boji proti IS, vydají do spárů nedemokratické, islámské turecké justice, kde mu hrozí vězení, mučení a možná i trest smrti!

http://www.novinky.cz/krimi/387513-turek-odsouzeny-za-terorismus-jde-do-vydavaci-vazby-roznasel-letaky-pro-kurdy.html

Je prostě ostudné vydávat lidi, kteří se provinili pouze roznosem letáků podporujících někoho, na kom páchá turecká vláda genocidu a bezpráví! Je to, jako bychom vraceli za druhé světové války uprchlé antifašisty, nebo Židy Hitlerovi, aby je mohl spálit v plynové komoře! Turecký prezident Erdogan je tvrdý islamista hlásající víru, že islám je nadřazený všem ostatním náboženstvím a co se týká ateismu, je prý rovnou rovný terorismu! Podle několika západních i východních zdrojů jeho synáček obchoduje s ropou od IS a dceruška vede kliniku, kde se teroristé z IS léčí, když jsou zraněni v boji s Kurdy, nebo po ruských, či amerických náletech. Tatínek prezident to všechno samozřejmě musí všechno moc dobře vědět, protože turecká tajná služba je díky metodám hodným gestapa velice efektivní!

Související:
http://www.novarepublika.cz/2015/11/experti-erdogan-se-bije-za-podnikani.html

http://aeronet.cz/news/turecko-proti-isil-anebo-zoufale-proti-vsem-erdogan-hovori-s-obamou-jeho-dcera-o-tajne-nemocnici-pro-isil-a-jeho-syn-obchoduje-s-kradenou-ropou/ 

Česká republika a mezinárodní společenství, by tedy mělo Turecko odsoudit, mělo by proti této zemi vyhlásit sankce a veřejně vyjádřit svou podporu utlačovaným Kurdům, proti diktátorskému islamistickému, terorismus podporujícímu tureckému režimu! Místo toho, jim do rukou vydáváme disidenta bojujícího za práva Kurdů, jako dobytek na porážku!
62 Komentářů k Česko chce vydat Turkům disidenta, který roznášel pro Kurdy letáky, prý je to terorismus!

 1. JJ49 napsal:

  Napsal jsem to už někde jinde: „Vláda tohoto státu jsou zločinci!“

 2. Jan Jinsky napsal:

  PKK spáchala řadu atentátů. Takže to není zrovna nevinná opozice. Souhlasím, že vydávat toho člověka jek kvůli šíření letáků je blbost. A zatím o tom ani nikdo nerozhodl.

  A pokud měříme stejným metrem, pak byste se měl zastávat i Tibeťanů, Čečenců a dalších, co chtějí samostatnost. Nebo v čem se liší?

  • bantustan napsal:

   Hele,voni Jinský,jsou celá MLUVÍCÍ HLAVA HUITZILOPOCHTLI…Čistím si ušiska,abych voni dobře slyšel..

   • Jan Jinsky napsal:

    Čili opět nic… Názor žádnej, ale aspoň budeš mít čisté uši, ber to pozitivně.

    • Žabák napsal:

     Jínský, ty seš jako hovno. Čím víc se s tebou člověk maže, tím víc to smrdí. Takže se spláchni do hajzlu kam patříš a pakuj do piče, zmrde.

   • Ikema Monika napsal:

    JJ 49 souhlasím nevidavat doTurecka !! Prezidenta rodinka plus pribuzensko ktere sám dodává do vlády hotova mafie rozkrada celou zemi a vse vyváží ven ! On sám
    Patri do vezeni!!!!

  • to je jedno napsal:

   Rozdíly tam jsou. Tibeťané nepáchají, co vím, teroristické útoky (ti se sebeupalují a jen demonstrují)= těm je opravdu křivděno cca 65 let. Jenže velmoci jen přihlíží, a pokrytecky se občas ozvou nějakou kritikou, zatímco s Čínou potichu dělají velké obchody a tak v tichosti souhlasí! Dnes je vlajka Tibetu vytahována opravdu jen když se to k něčemu hodí, a jinak všichni, co mají na něco vliv, na Tibet kašlou. Když USA s Čínou obchodují ve velkém, jdou nám tím příkladem. Proč bychom se tedy měli zříkat my nohsledi USA stejných ekonomických benefitů? Čečenci jsou dost rozděleni. Jedni jsou velice proruští a jiní protiruští. Nu a ty protiruští jsou často zapojeni do terorismu a mezinárodního terorismu. Otázka Čečny se vůbec nedá vykládat tak jednoduše, jak ji zde vykládáte. Např. někde jsem četl, že pod nadvládou Ruska část Čečenců byla dost ráda, když se zbavila svých protiruských bratrů a mezinárodních džihádistů. Prý mnohým súfijsky laděným sunnitským Čečencům prý nakonec wahhábitští zahraniční spolubojovníci moc nakonec nešli pod vousy a Rus se jim zdál menším zlem… Asi byste tam musel žít, abyste si udělal skutečně objektivní nezaujaté hledisko, obecně se mi však zdá, že dnes národnostně ani nábožensky nejsou utlačováni, a Čečenské vnitropolitické záležitosti se vlastně nijak nevymykají ze standardu v Islámských zemích – dokonce bych řekl, že tamní stav dodržování lidských práv a svobod se pohybuje spíše v nadstandardním módu ve srovnání s celým Islámským světem, i když naše Západní (rovněž neideální) kritéria snese těžko… Nu a Kurdové? A jejich PKK? To rovněž nelze tak jednoznačně odsoudit. Iráčtí sunnitští Arabové i Turci ve 20. století s nimi nejednali zrovna v rukavičkách, a dokonce se na nich dopustili minimálně 2 menších genocid. Turci je ještě nedávno neuznávali ani za svou národnostní menšinu a nazývali je horskými Turky = reakce utlačovaného národa v podobě atentátů je v tomto případě pochopitelná, i když ne schválitelná, neb nemají na rozdíl od Čečenců ani to postavení federálního natož autonomního státu… Zkrátka si sami na svém území neřídí vůbec nic, kdežto Čečenci něco ano. Závěrem tedy nelze než dodat, že se tyto situace nedají vůbec nijak zjednodušovat a paušalizovat. Váš argument je tedy nepřijatelný pro své zjednodušení…

   • Justass napsal:

    to je jedno: k vaší poslední větě: „Váš argument je tedy nepřijatelný pro své zjednodušení…“

    Uvědomte si prosím, že troll argumenty zásadně nepředkládá, troll jen trolluje! Což sem vyznačuje především:
    1/ relativizováním problému
    2/ zjednodušováním problému

    Takže v poslední větě máte pravdu. Pravdu ovšem máte i kompletně v celém příspěvku.

    Myslím, ale, že reagovat na trolla je pošetilost.
    Ho ničím vědomostně neobohatíte. Je to jako házet perly sviním. :-)

    • Jan Jinsky napsal:

     Justassi, ty taky umíš jen urážet. Argumentovat jako nick „to je jedno“ ti dáno není.

     Jasně, že jsem to zjednodušil, abych nepsal elaborát. Ale faktem je, že se tu měří každému jiným metrem. Tibeťané jsou tu většinou za národ, který byl Číňany osvobozen od lámů. Pokud chtějí samostatnost, tak jsou tu zostouzení.
     Čečenci jsou tu jen za teroristy.
     No a najednou jsou Kurdové utlačovaný národ – fakt se ta situace moc neliší od toho Tibetu nebo Čečenska. Jen se to tady teď Kašukovi hodí. Je to demagog až na půdu.

   • proud napsal:

    S Tibetanama a jejich otroctvim,sekanim rukou otrokum a zdobicich si s nima pasky,vypichovanim oci a podobny libustky,bych byl hooodne opatrnej!Tibet neni zdaleka to co si o nem kdekdo predstavuje z filmu o kung fu!

    • Jan Jinsky napsal:

     Jak říkám – dvojí metr… Zaprvé to je pitomost, co píšeš a zadruhé i kdyby to byla pravda – má kvůli tomu právo jiná země k anexi?

     • proud napsal:

      Lama je taky Tibetan,pravda??! A pitomost to neni,protoze Tibet patril k Cine pres 1000 let a nedelo se tam co se tam delo ted tech par let kdy se urval! Takze az takovej prehled koukam taky prece jenom nemas.

     • proud napsal:

      Cina znovuanektovala uz kdysi anektovany a prinese tam snad jakejs takejs poradek,mineno aspon trochu lidstvi.

      • Jan Jinsky napsal:

       Zaprvé to je čínská propaganda – myslím ten odkaz, co si dal do tvého komentáře.
       Zadruhé jsem neřekl, že v Tibetu bylo blaze.
       A zatřetí, podle této logiky nemají Kurdové právo na samostatný stát, protože ho už několikset let nemají.

       Nechtěl jsem hájit Tibet – osobně si myslím, že nezávislost Tibetu je blbost. Jen jsem chtěl říct, že Kašuka opět vzal jen kousek, co se mu hodí a napsal okolo toho demagogický žvást.

       • proud napsal:

        Problem je,ze kazdej musi mit stat aby mel pravo na sebeurceni,ale kdyz nekde zije kolikset let,tak ho nema? Ono by vcelku bylo jedno,ze by mela Tibet Cina,stejne jako je jedno ze zijou Kurdi v Turecku,presne jako je jedno ze zijou Cikani u nas,kdyby jsme dokazali zit vedle sebe v miru a nenasel se vzdycky nekdo,kdo by chtel druhymu delat sefa!Stejne jako kdyby ten druhej alespon neposkozoval toho prvniho.Otazkou vzdycky je „kdo si zacal“.Jestli Kurdi zacli delat bordel prvni a proto do nich Turci jdou,nebo jestli si zacli Turci podmanovat,nebo vyhanet Kurdy.Ty vis jak to bylo?Ja to nevim.

        • Jan Jinsky napsal:

         Nevím to. Tam se věrně bijou už tisíce let, zrovna tak, jako to děláme tady v Evropě.
         Ale opět – pokud už tu chci hlásat právo na sebeurčení, tak bych měl mít stejný metr. A to tu není. Kašuka speciálně má metr přímo podepsaný od Stalina, řekl bych…

       • proud napsal:

        Usekany ruce a vypichany oci jako propaganda,ty ses nekdy fakt dobrej:-))))))))))))))

        • Jan Jinsky napsal:

         Jo, propaganda čínská, aby ukázali jak strašliví ti lámové byli. Tak se to dělá. Takhle se píše historie. Ten, kdo je u vesla vždycky toho poraženého poplive. Říká se tomu historie :)

    • proud napsal:

     Takze Jinsky ma s lamama pravdu.O ostatnich bysme potrebovali vic pravdivejch zprav,abysme to m ohli posoudit,protoze na nas mainstream se davno spolehnout nejde,v nicem!

     • proud napsal:

      Aby to byla propaganda,museli by ty zverstva delat Cinani a hazet to na Lamy:-).A s tim Stalinem by ses meltaky dovzdelat,kdyz uz jedes tu propagandu,on je zrovna krasnej priklad obeti propagandy!

     • captainno1 napsal:

      shlédněte colin goldner – pravda o tibetu na youtube – a pak se budete na dalajlámy a tuto víru dívat jinak. a už nikdy takový názor nenapíšete. Dalajlámové – to je veliké zvěrstvo.

    • martin bareš napsal:

     proud. přidávám se, naprostej souhlas.
     Stále je moc lidí, co si Tibet a potažmo budhismus idealizují.

     Patrně z neznalosti.

     Měl jsem kdysi nezůčastněný postoj taky. Dnes vidím, že akce Rudé čínské armády a v jistém smyslu planýrování Tibetu po kulturní stránce, zachránilo mnoha místním lidem zdraví a obyčejnou lidskou důstojnost.
     To je problém v mnoha tak zv. autoritářských režimech, ale nelze ten ptoblém jednostranně vyřešit, jen propagandisticky nebo ideologicky zneužít a využít. Tibet ale byl hodně za čárou. Víc než novodobé otroctví a středověk.

   • Justass napsal:

    Nevím ovšem od kdy je popis pracovní činnosti urážkou. :-)

   • Franta napsal:

    Pravda o Tibetu – byla to krutá teokracie, poslední otrokársky stát na této planete! V roce 1959 kdyz byl Tibet dobit Cínou, kterou zacal ohrozovat práve rozmístovanymi US raketami, nikdo nebránil, protoze 1/3 byli otroci, 1/3 rolníci(fakticky polootroci), zbytek lámaistická vládnoocí trída. http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/11/pravda-o-tibetu-1.html

  • Drak napsal:

   Kdo měří stejným metrem, to bych byl rád, kdybys upřesnil. Myslíš ten stejný metr na Rusko a ostatní, nebo který stejný metr.

  • Jura napsal:

   Jj.

   Dlouho jsem nechápal větu, že až se seřadí šiky pod armagedonem, dlouho nebude jasné, kdo stojí na straně dobrá a kdo zla…. Další verše moc nechápu, ale nejspíš mají být zástupci dobrá i zla na obou stranách a o to zaludnejsi to pak má být finální boj.

  • Pepi napsal:

   Jinsky.
   PKK spachala radu atentatu.A co treba ANC a Nelson Mandela?Ten se roznez zucastnil vrazd a muceni CERNYCH obyvatel Jizni Afriky.
   A je povazovan za disidenta a hrdinu.
   Proc se nikdo nezmini o Izraelskem vedci Mordechai Vanunu???
   Proc mu zadna zeme neda politicky azyl,a proc nedostane cenu Nobelovu miru?
   Vanunu nikoho nezabil,jenom mluvi pravdu.
   Kde je Amnesty International,kde jsou havlove a humanisti?

 3. weissbach napsal:

  Co na to flagrantní porušování lidských práv Šabatová, Dienstbier, Halík, Putna a další školitelé lidských práv?

  • weissbach napsal:

   Kdyby vezl kalašnikovy a hlásal džihád, to by byl člověk hodný ochrany, což?

   • weissbach napsal:

    V tureckých věznicích je běžné bití, mučení atd… Prostě vzorová demokratická země, jakých není mnoho. Snad ještě Saudská Arábie, kde dostanete trest smrti za ateismus. Co tohle je za svět…?!

    • Žabák napsal:

     Předpokládám, že je to ten nebezpečný turecký terorista o kterém mainstream hlásal, že byl úspěšně zatčen.

     No je to hrozný, ale jedna výhoda tu přece jen je. Konečně se odkryly karty a každý se může podle svého vědomí a svědomí přidat na tu či druhou stranu.

     Dneska každej blb vidí koho podporují američani, turci, merkelová atd. a kdo bojuje proti IS a chce normální svět s normálními státy. O tomhle sme si tu dlouho mluvili na alternativních serverech a dneska si to může každej Pepík přečíst na Iděsu. Přece jen se to posouvá.

    • Paul Durham napsal:

     říkal Armstrong , že z kosmíru má planeta pejzy :-) , proto se nikam nelétá, aby se to neprofláklo

  • proud napsal:

   No tom vsem nejsou az tak smutni ti darebaci,zlodeji a zradci,jako jsme k placi spis my,protoze to je u nas doma a paky na to je srovnat mame a mame i opravneni,presto nejsme schopny se semknout a nakopat jim rite!

 4. houbeer napsal:

  Jo tibetanu je mi lito,mam urcite,, pouto,,k teto kulture,jeden z mych synu se jmenuje mipam…ale stejne tak je mi lito vsech narodu kam prijeli drancovat,papua nova guinea atd.v tomhle neschvaluji,, pokrok,,ma to byt hlidany,ferovy obchod.

 5. houbeer napsal:

  Vsem komu chybi troska humoru doporučuji Terry pratchet.

 6. pavel napsal:

  Aha,tak to je ten terorista,tak to jo,to se zase cesky benga predvedli.Klasika.

 7. Drak napsal:

  Když už Jinský zmínil Tibet, to jistě myslí i jejich dalajlámu, který je dlouhá léta agentem CIA, že? A svobodným Tibetem myslí ten Tibet, kde vládly staré šlechtické rody, ovládající celý Tibet jako feudální území a držící ho v naprosté nevzdělanosti a tmářství, asi tak středověkém?

  • Paul Durham napsal:

   ….kde vládly staré šlechtické rody, ovládající celý Tibet jako feudální území a držící ho v naprosté nevzdělanosti a tmářství, asi tak středověkém?

   - a ono je to v EU snad s tou (ne)vzdělaností a tmářstvím jinak ?
   Korporativismus je feudalismus na druhou. Kolik SMS a tabletů si s sebou vezmete do hrobu ? Tedy pokud vůbec bude ještě někdo, kdo vás alespoň v té civilizované unii pohřbí.

 8. Jan napsal:

  Vtipne: „…Je prostě ostudné vydávat lidi, kteří se provinili pouze roznosem letáků…“. Rusi KVULI ROZNASENI LETAKU V SSSR, kdyz nazory v tech letacich nejsou po chuti vrchnimu rozvedcikovi tak takove lidi posila do vezeni nebo rovnou strili… To jsou vtipne clanky tady :-)

 9. michal napsal:

  Tahle vláda musí do kytek, pojd´me do ulic a vyhnat ty parchanty od koryt.

 10. JosefCZ napsal:

  Jane Jinský
  Na slovo anexe /Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.Wiki/jsem dosti alergický.Pokud vím, tak na Krymu proběhly volby a v těch rozhodli, že se chtějí připojit k Rusku.
  Apropo, co je podle tebe rozložení Jugoslávie, Iráku z důvodu jaderných zbraní, Sýrie a Líbie z důvodu demokracie.V Krymu si to odhlasovali, v Iráku,Sýrii a Líbii o tom nevím.Možná mne poučíš.
  Jak často říkáš, neměřme dvojím metrem.
  PS-tím nechci ani nemůžu obhajovat režimy v těchto zemích,ale „těchto“ zemí je nanaší zemi víc neždost a nic se tam ve jménu demokracie neděje, jen tam, kde je nějaké nerostné bohatství pro „demokratické“ státy :-(

  • Jan Jinsky napsal:

   Ale jo, já naprosto souhlasím s tím, že Krym je ruský a lidi si to tam přejí. A války v Lybii, Alžírsku a spol byly prasárny ze strany EU a USA. Souhlas.
   Ale brečet nad chudáky Kurdy a současně říkat, že Čečenci jsou teroristé je prostě dvojí metr. Je mi jasné, že tady neprorazím :) Ale je to o klapkách na očích…

 11. pražská vlaštovka napsal:

  Mně by jenom zajímalo ,a to teda už delší dobu,co to je za zvyk,lépe řečeno za podivnou „módu“
  policajtů ,že mají na ksichtech ty masky;
  co to je?proč to je? proč mu nemá jeden vidět na hubu?
  má pocit většího siláka a chovà se při akcí více bezuzdně nebo si z toho stříká do kalhot,že si
  anonymně „pohraje s obětí“?
  může mi to někdo vysvětlit????
  jituš

 12. Fanny napsal:

  Jejda kde jsou dnes všichni ti lidskoprávní hlásné trouby,stará vyšlehaná pistole Šabatka,odulej pysk Dienstbir,pomočenej kníže co amíkům pr..l líže,trapnoumělkyně Filipovská,no kde jsou,tady se vydává možná na smrt člověk a oni mlčí?Vidím to tak,že lidské právo je jen pro někoho a ten ještě musí mít na kontě nějakou tu vraždu,nebo podříznutý krk.Tady už opravdu nezbývá,než ty mlaskající prasata vyhnat od koryt.

  • Jan Jinsky napsal:

   Zatím nikdo nikoho nevydává, nikdo neví proč je ten člověk hledaný. Ale to, že je to zase všechno děsně špatně – to už víte dopředu. Zkratkovité soudy jsou tu k dostání velmi levně…

   • Fanny napsal:

    S těmi zkratkovitými soudy musíte na svůj domovský web „novinky.cz“tam totiž píší,že je v předběžné VYDÁVACÍ vazbě.Což nejspíš znamená,že po vyřízení všeho potřebného poputuje zpět do Turecka,nebo???

    • Jan Jinsky napsal:

     Nebo se to nejdřív prošetří, zjistí co a jak a pak se rozhodne. To, že se to jmenuje vydávací vazba, neznamená, že bude automaticky vydán.

 13. JosefCZ napsal:

  Jan Jinsky – nejde o to prorazit, ale mít krytické myšlení.
  A to máš, ikdyž s tebou někdy nemohu souhlasit :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!