Komerční rozsah pašování ropy do Turecka se stává prvořadým cílem útoků proti ISIS

POOLTo nevázané a drzé pašování ropy do Turecka Islamistickým státem by se mělo stát vysoce preferovaným cílem, aby se tak tato teroristická skupina ochromila, řekl president Putin podporovaný francouzským presidentem Francois Hollandem. Oba souhlasili, že tento zdroj financování teroristů musí být ničen v první řadě a především.

Pašování ropy v komerčním rozsahu z území kontrolovaných Islamistickým státem do Turecka se musí zastavit, řekl Putin po schůzce s Hollandem v Moskvě.

„Vozidla naložená ropou, jejichž řetěz se táhne až za horizont,“ řekl Putin, aby tisku připomněl, jak byl rozsah této záležitosti tento měsíc diskutován na summitu G20 v Antalya, kde ruský vůdce předvedl průzkumné snímky pořízené ruskými piloty.

K těmto obrázkům připomínajícím „živé ropovody“ táhnoucí se z oblastí kontrolovaných v Sýrii ISIS a rebely do Turecka ruský president zdůraznil: „Dnem i nocí se valí do Turecka. Cisterny tam vždy přijíždí naložené a vrací se z něj prázdné.“

„Mluvíme o dodávkách ropy v komerčním rozsahu ze syrských území okupovaných teroristy. Z těchto oblastí ta ropa pochází a odnikud odjinud. A ze vzduchu vidíme, kam ta vozidla přijíždí,“ řekl Putin.

„Předpokládáme, že o tomto ilegálním obchodování s ropou vrcholné turecké vedené nemuselo vědět. Je tomu sice těžké věřit, ale teoreticky to možné je,“ řekl Putin s dodatkem, že to však Ankaru nijak neomlouvá, když toto ilegální pašování ropy nezarazila.

Putin poukázal i na chybějící kouř z nějakého ohně nebo na neexistenci žádného komerčního podniku vytvořeného k ničení této ropy, který by šlo nalézt, kdyby si toho bylo turecké vedení vědomo a ty pašované produkty by zabíralo a ničilo, jak tvrdí.

„Ale jestli o tom vrcholné politické vedení Turecka nic nevědělo, tak jim to objasněme. Připouštím, že by v tom mohl být i určitý prvek korupce a tajných jednání, který by měli vypátrat,“ řekl Putin.

Putin konstatoval, že prodeje ropy od ISIS jsou přímým porušením mezinárodního práva a toto nakládání s ‚černým zlatem‘ stojí řadu nevinných lidí život.

„Co se toho týče, existuje konkrétní rezoluce Rady bezpečnosti OSN zakazující přímé prodeje ropy od teroristů, protože v těch sudech, které dodávají, není jen ropa, je to i krev našich občanů, protože teroristé za získané peníze nakoupí zbraně, munici a povedou krvavé aktivity,“ řekl Putin.

Turecké vedení se však vůbec nehrne do vyšetřování toho, zda nějaké trasy pašování ropy od ISIS nekončí v Turecku, s tím, že sám president Recept Tayyip Erdogan zavrhuje jakékoliv podezření, že by se syrská ropa mohla dostávat do jeho země ilegálně, jako nehoráznou „pomluvu“.

„Ti, kdo tvrdí, že to my nakupujeme ropu od Daesh (ISIS), jsou povinni to dokázat,“ řekl ve čtvrtek Erdogan ve snaze svalit vinu za ropné zisky od ISIS na Damašek. „Pokud ne, tak jste pomlouvači. Hanba vám!“

„ISIL prodává ropu, kterou vytěží Assadovi. Assadovi. Vyříkejte si to s Assadem, kterého podporujete,“ citovala AFP říkat Erdogana.

Putin připomněl, že ISIS se hlásí k odpovědnosti za četné smrtelné teroristické útoky po celém světě včetně ruského letadla zničeného bombou na Sinaji a sérií pařížských útoků uprostřed listopadu.

Po středeční schůzce s Putinem řekl francouzský president Francoise Holland, že těžištěm boje proti terorismu by mělo být ničení obchodování Islamistického státu s ropou.

„Nezbytností je zaútočit na výcviková střediska ISIS, zničit ta centra, kde se ta teroristická armáda cvičí,“ řekl Hollande.

„Ale hlavní věc je zasáhnout zdroje financování, ze kterých ta teroristická skupina žije – tj. v první řadě ropu,“ zdůrazňoval francouzský vůdce.

Nejúčinnější způsob je, jak řekl francouzský vůdce, útočit na „cisterny převážející ropu,“ transportující ji ke kupcům na černém trhu, „čímž ISIS dávají nekontrolované částky peněz.“

Ruské ministerstvo zahraničí mezitím chce, aby se Ankara řádně vyjádřila ke zprávám o jejím údajném zapojení do pašování ropy s ISIS.

„Máme na tureckou stranu hodně velký počet otázek týkajících se informací zjištěných v médiích a na sociálních sítích vztahujících se k teroristům a jejich ropnému podnikání, týkající se všech druhů pomoci této skupině v provádění odpovídajících aktivit,“ řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Ruské letectvo mezitím nadále v Sýrii ničí teroristické cíle a čím dál více se zaměřuje na ilegální pašování ropy teroristy. Mezi 23. a 26. listopadem Ruské letectvo provedlo 134 misí proti 449 cílům.

„Ruské letectvo pokračuje v náletech na rafinérská zařízení na územích kontrolovaných teroristickou organizací ISIS,“ řekl médiím ve středu na mediálním briefingu mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov. Ruská letadla v několika posledních dnech ničila ropné cisterny, rafinérie a zařízení na skladování ropy v provinciích Deir ez-Zor a Raqqa.

RT
November 27, 2015

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/commercial-scale-oil-smuggling-into-turkey-becomes-priority-target-of-anti-isis-strikes.html

 
12 Komentářů k Komerční rozsah pašování ropy do Turecka se stává prvořadým cílem útoků proti ISIS

 1. ardno napsal:

  Nejpříměší cesta řešení každého problému - nejen ISIL - je cesta peněz.

 2. Jarek* napsal:

  Je na snadě, že ty turecké zloděje ruské letectvo zadupe do země. Turecko obdrží takovou lekci, že tam bude "mejdan", ale ten bude v jiné režii než americké. Očekávám, že samotní turci pochopí, že jejich vedení šláplo sakra vedle a že mu to dá patřičně znát.

  • proud napsal:

   Predpokladam ze to ocekavas asi tak jako ocekavas u nas ze dame neco znat nasemu vedeni ktery slape uz jenom vedle? A skutek?.....

 3. michal napsal:

  Kdyby Erdogana ti naši agenti CIA v české vládě pořád neujišt´ovali, jak to Turecko máme rádi, a že nám nejde o nic jiného, než prosadit pro Turecko vstup do EU, tak by ten Erdogan takové sebevědomí neměl, ale bohužel, ve vládě máme samé CIA prostituty.

 4. Jaris napsal:

  Verim, co rika Rusko. Otoman Erdogan je lhar a prasivy pes. Cela jeho (ne)povedena rodinka jsou pouze sprosti gauneri a jeho vlada jakbysmet.
  Co se tyce Holesovske vyzvy Erdoganovi, je prilis slusne napsan. Chtelo to ostrejsi obsah.

 5. Federmann napsal:

  "Komerční rozsah pašování ropy do Turecka se stává prvořadým cílem útoků proti ISIS"

  Jenomže pouze ruským cílem, ostatní jsou zainteresováni na pohádkových ziscích a aktivitu proti ISIS spíše předstírají, spíše s nimi spolupracují.

 6. Ikema Monika napsal:

  Putin odeslal do Sýrie 150.000 vojaku !!! Íránský Press. Veterán Today ..Čína buduje vAfrice největší vojenskou základnu !!!

 7. Jaris napsal:

  Ja tomu Hollandovi neverim ani nos mezi ocima. Cas ukaze a rada bych se mylila.

  • Putinka napsal:

   Ani já mu nevěřím. A musela jsem se smát, když Holand při jednání v Moskvě 26.11oslovil p. Putina: " drahý Vladimíre"

 8. proud napsal:

  "Pan chytrej"Imbecil Erdogan vlastne Rusku tim sestrelem nesmirne pomohl,bravo!,jen je skoda ze to zaplatil zivotem pilot:-(.

 9. Vlado48 napsal:

  Jestli v obchodování s ropou od Daesh jede Erdoganův spratek tak musí být fotřík pěkně naštvanej že mu Rusové kazí kšefty.
  Ale je zajímavé že v posledních dnech otomani se nějak nehrnou do bombardování a útoků na Kurdy a dokonce i do narušování Řeckého vzdušného prostoru kde si jinak lítali jak a kdy se jim zachtělo.
  Kde je odporník tro(t)ll Jinsky?

 10. zed napsal:

  Všeobecně se usuzuje, že ty cisterny patří ISIS. ale řekl bych, že pašování provádí turecká strana, které cisterny také patří. Daeš neměl zapotřebí pořizovat si stovky cisteren. Oni dodaly jenom ropu. O ostatní se postarali Turci. No a když někdo zlikviduje během 5 dní přes tisícovku těchto cisteren, tak to už samo o sobě je díra do rozpočtu. K tomu je nutno připočíst nedodanou ropu a důvod ke vzteku mafioteroristy Erdogana je jako hrom. Nějaká ta tichá dohodička se CIA a výsledek je na světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!