Otázky a odpovědi V.V.Pjakina – 25.11.2015 – Mimořádné vydání k sestřelu Su-24

pjakin

Ruský analytik ve svém mimořádném komentáři vysvětluje důvody, proč došlo k provokaci prostřednictvím sestřelení ruského letadla a objasňuje detaily předcházejících a následných událostí na syrském bojišti a zapojení NATO.
16 Komentářů k Otázky a odpovědi V.V.Pjakina – 25.11.2015 – Mimořádné vydání k sestřelu Su-24

 1. gandalf napsal:

  Díky, díky, díky :-)

 2. geronimoh napsal:

  Tak to jsem sám zvědav, jestli to vyjde dle Pjakina

 3. Anna napsal:

  Turci se chtějí stát hlavní zemí islamistů. Dělají to šikovně. Protože se schovávají v NATO a naoko spolupracují se Západem, a také mají vládu pevné ruky, mají šance naplňovat cíle své vlastní imperiální politiky. Je to vyčůraná taktika, která se teď naplno odkopává. A ti hňupi z EU jim chtějí ještě platit a brát od nich imigranty navíc k těm, co se sem už přivalili. Ti neschopní – nebo lépe řečeno všehoschopní EU Brusel představitelé jsou idioti, že si myslí, že cokoli Turecko za ně zařídí. Leda je bude mít v hrsti.

  • weissbach napsal:

   „A ti hňupi z EU jim chtějí ještě platit a brát od nich imigranty navíc k těm, co se sem už přivalili. Ti neschopní – nebo lépe řečeno všehoschopní EU Brusel představitelé jsou idioti, že si myslí, že cokoli Turecko za ně zařídí.“

   To je součást plánu. Zasvěcení, kteří drží opratě těm loutkám v Bruselu ví přesně proč a co dělají. Pouze z pohledu neprobuzeného to vypadá jako hloupost a naivita. Ve skutečnosti je to šachová partie s pěšci, střelci, věžemi…

 4. jjozef napsal:

  V Egypte zvrhla armada Moslimske bratstvo /Tureckom podporovane/z podobnych dovodov,z dovodu vlastizrady,spolcenia s uhlavnym nepriatelom…
  https://www.youtube.com/watch?v=wMVcFE9Wl5c

  Zapeklita situacia,Erdogan si uvedomuje,ze ma proti sebe armadu,ale aj „spojenecky“ Usrael,ktoremu musi nejak dostatocne sluzit,hoci proti nemu budoval panturecky sen.
  Erdogan je skuseny machiavellista,ale vela nepriatelov naraz /a Turecko nema priatelov/ je vela.Tiez USA /Usrael/ ma iba nepriatelskych spojencov,takze hadam sa crta pozitivne riesenie pre vsetkych,ktorych oni nicia,ohrozuju.

 5. Josef napsal:

  Pan Pjakin je takový upřímný ruský idealisticko-smýšlející nacionalista. Je to ruský- liberárně-humanisticky naladěný člověk, který je přesvědčen o správnosti Putinovské politiky v
  současném Rusku. V tomto kontextu se jeho přesvědčení kryje i s většinovým názorem světového mínění, ale pouze v oblasti jeho liberárně-humanistického smýšlení. Ruský nacionalismus světová veřejnost nemůže akceptovat úplně stejně jako hegemonisticky-gaunerské jednání USA v současném světě. Pokud jeho názory budou korespondovat ve smyslu „žij a nech žít“, pak je vše v pořádku. Tuto politiku ostatně hlásá do celého světa i president Putin a proto má – a zcela zaslouženě – sympatie drtivé většiny obyvatel na této planetě. Rozdíl mezi presidentem Putinem a panem Pjatkinem je v tom, že Putin je vlastenec a skutečný světový politik a pan Pjatkin je pouze idealisticko-optimisticky smýšlející ruský nacionalista, který je jeho bezbřehým obdivovatelem. Na rozdíl od přesvědčení pana Pjatkina, si nemyslím, že současná politika Ruska usiluje o nějaké hegemonistické cíle jako je získání Bosporu a Dardanel na tureckém území, ale je čistě vlastenecky-obranná. Politika současného presidenta Putina je pouze politikou nápravy škod, kterou způsobil opilec Jelcin.Snaha presidenta Putina je vrátit Rusko na místo světové velmoci, která mu vždy patřila. (Mimochodem Rusko tuto roli zastávalo v Evropě – a tím i ve světě – daleko dříve než USA v dnešní současnosti. Historie USA je velmi mladá a navíc vůbec se zde nedá hovořit o “ USA národě“ jako takovém. Národnost Evropských států je v souladu s jejich státností, což v USA neplatí. USA se může presentovat ve světě jako stát, niko-li jako národ.
  Osobnost pana Pjatkina je odlišná,je to nacionalistický demagog, který se schovává za humanisticky – liberární – idee a navíc si hraje na historika a lže. Černé moře nebylo nikdy v historii „Ruské“ jak tvrdí, ale až po dobytí Krymu tam vznikly mocenské problémy. Vybudováním černomořské flotily carem Petrem Velikým, v 17 století se teprve Rusko dostalo k černému moři. Do té doby ho ovládala Osmanská říše (Turci). Pan Pjatkin sdílí touhu ruských carů, dobýt Bospor a Dardanely a otevřít si tak cestu ke Středozemnímu moři v zájmu tehdejší koloniální expanze, kterou sdílely i jiné evropské státy – (Anglie, Francie, Nizozemí)- a protože nechtěly tyto státy dalšího konkurenta, tak podporovaly Osmanskou říši.
  Dnes je Svět jiný.Globalizace má jiné cíle a volný obchod ruší veškeré územní hranice, které by tomu bránily. Pan Pjatkin žije v historii a ten jeho „Globální prediktor“ je totální nesmysl. Fungují pouze kauzální zákony v čase a mocenské ambice. Výslednice je vždy proměnná a nelze určit výsledek. Realistická politika ruského presidenta Putina je objektivním přínosem nejen Rusku, ale i národům celého světa.Názory pana Pjatkina jsou jen úsměvným přáním člověka,který ve skutečnosti vůbec neví o čem mluví a jeho naivita tomu odpovídá.

  • Justass napsal:

   ……“Názory pana Pjatkina jsou jen úsměvným přáním člověka,který ve skutečnosti vůbec neví o čem mluví a jeho naivita tomu odpovídá.“

   No tak to si nemyslím. A jak seš na tom ty Pepo?
   Nevím, nevím – když jaksi neumíš ani řádně opsat jeho jméno. :-)

   • Josef napsal:

    Pouze překlep Justass, smutné je, že nemáš svůj osobní příspěvek k tématu. Ale je zřejmé, že jsi četl pozorně. Proto by mně zajímal tvůj názor. Nic ve zlém. Jsme přeci demokraté.

    • 0^n napsal:

     Já mu sám pro sebe říkám pohádkář. Což je velice zkráceně to, co jste obšírně napsal Vy, Josefe. Takže za mě souhlas. Až na toho Putina. Absolutně totiž nevíte, čí zadání plní, ať už vědomě nebo nevědomky. A jestli náhodou jeho úkolem a rolí není dovést tuhle civilizaci do konfrontace, která vyústí redukcí obyvatel Země tak, aby přírodní zdroje ještě nějakou generaci vydržely.

     • Josef napsal:

      Pane „ON“ Putin se stará v první řadě pouze o Rusko! Ostatní mu je lhostejné, ale jeho starost o svou zemi je dnes adekvátní s potřebami lidstva na naší Zemi.
      V budoucnu se to může změnit, v tom máte pravdu, ale současnost je daná v rámci stavu dnešní geopolitiky, v které je beze sporu Putin světovým lídrem. Rusko je nevyzpytatelné, v tom máte také pravdu, ale v současnosti je jeho polika přínosem.

  • ivana napsal:

   Jste si tím opravdu tak jistý, že Rusku nikdy nepatřilo Černé moře a že se mu v Rusku tak ani nikdy neříkalo? Napadlo mne, že kdysi patřila k Rusku Bessarábie, tj. zhruba oblast Moldávie. Myslím, že někdy až do roku 1917, což tak zhruba odpovídá tomu, co uvedl Pjakin.
   Jinak si nemyslím, že by Pjakin byl nacionalista, spíše vlastenec – to určitě. Rozhodně si nemyslím, že je naivní, tak to ani náhodou. A hloupý rozhodně také ne. Jeho výklad elit, místních, státních, nednárodních a globálních je zcela logický a každý, kdo trochu přemýšlí hlavou, musí uznat, že na tom je přinejmenším hodně pravdy. A jeho hodinová povídání jsou vždy velmi zajímavá a z veliké části pravdivá.

  • Vlasta napsal:

   Ovšem Pjakin není stejně naivní jako vy, Josefe. Vy jste naivní v tom, že se, nevím proč, domníváte, že v USA a jinde neexistují desítky takových Pjakinů. Vždyť je to jen ideologická válka. Takových už bylo… Buď jste to nepochopil, nebo o tom absolutně nevíte nic vy. Proč mezi nás nehodíte vlastní a lepší anylýzy obou soupeřících stran. Jistě to dokážete, ne? Pochopil?

   • Josef napsal:

    Paní Vlasto, pokud máte zájem o mou analýzu, tak jste si jistě mohla sama všimnout, že v tomto posledním projevu Pana Pjakin odvolává své demagogické tvrzení, o Evropském chalífátu (o kterým mimochodem neustále mluvil ve svých minulých pořadech)a s odvoláním na „Globálního prediktora“ nám sděluje ,že „Globální prediktor“ změnil svůj úmysl. Asi se spolu dobře znají a chodí spolu na kafe. Vůbec bych se nedivil, že nakonec poslouchá „Globální prediktor“ Pana Pjakina.
    Jak jsem již psal,- fungují pouze kauzální zákony v čase a mocenské ambice. Výslednice je vždy proměnná a nelze určit výsledek. To je ta definice „Globálního prediktora“ s kterým je zřejmě pan Pjakin jedna ruka. V tom případě patří na psychiatrii.
    Netvrdím, že některé jeho postřehy a analýzy postrádají dílčí logiku, ale to neznamená, že jeho celkové závěry jsou správné. A věřte tomu paní Vlasto, že Turecko nezanikne, zřejmě tam dojde pouze k výměně vedení a k dílčí úpravě ústavy, aby se v budoucnu mohlo stát dalším členem EU. To by EU spolkla daleko lépe než předat pod kontrolu Ruska Bospor a Dardanely jak o tom sní pan Pjakin. To je jeden s dalších scénářů který je více realistický než ten pana Pjakina. Proč by EU soulasila s předáním kontroly těchto území Rusku, když ho může mít sama pod kontrolou? Kvůli Plynovodu ? Další nesmysl pana Pjakina. Již druhý se staví do EU pod Baltským mořem, aniž by byla plně využita plná kapacita toho prvního. Jak sama víte, EU zablokovala dostavbu plynovodu přes Bulharsko, tak nechápu proč by ho měla spolknout přes Turecko. Rusku je jedno jakým plynovodem bude zásobovat EU, protože stejně prodá co chce do EU která to potřebuje, protože bez ruského plynu je v háji !

 6. Josef napsal:

  Paní Ivano, stačí když si přečtete dějiny Ruska, víc po Vás nežádám. Ale zřejmě jste je nečetla, potom není prostor na diskuzi.

 7. vilon napsal:

  Ále pane Josefe, prečo by EU mala kontrolovať Bospor a Dardanely? Pjakin naznačil niečo, ako nestabilitu tureckého vedenia kvôli závislosti na diktáte elity US.Medzi Osmanmi a Rusmi je momentalne roztržka pre lietadlo, (cieľom bolo, aby Rusi odpovedali vojenskou odvetou), Putin sa nedal nalákať, tak to elity skúšajú inak, a jednou z ďalších možností je prikázať turkom aby uzavreli Bospor-Dardanely pre vojenské lode do Čierného mora. Opäť provokácia na reagovanie Putina. A Pjakin to aj predpokladá, že ak nebude iného východiska, tak vojensky tie úžiny obsadí, ale len pre zrušenie blokády.
  Žeby si Rusi chceli týmto ťahom hned privlastňovať územie, považujem za špekuláciu.(i ked možnú)…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!