Glyfosát od Monsanta: Vědci vznesli vážné obvinění proti orgánu Evropské unie

43337443Stovka zahraničních vědců vznesla vážné obvinění proti Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA). Posudek této agentury, že pesticid glyfosát není pravděpodobně karcinogenní, není z části vědecky přijatelný. Vyzývají Evropskou komisi, aby tento chybný posudek ignorovala.

Spor o nejvíc používaný herbicid v Německu glyfosát se vyostřuje. Téměř sto mezinárodních vědců podle zprávy ,,Süddeutsche Zeitung“ (pondělní vydání) v otevřeném dopise kritizují komisaře EU pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenise Andriukaitise. Agentura Evropské unie pro bezpečnost potravin (EFSA) tuto látku nedávno klasifikovala tak, že ,,pravděpodobně není karcinogenní“. Vědci vznesli vážné obvinění dokonce i ke Spolkovému ústavu pro hodnocení rizik (BfR).

Vědci ve své zprávě uvedli, že analýza německých orgánů a z ní vyplývající posudek úřadu EFSA, obsahoval závažné nedostatky. Ve svém dopise sdělují, že je z části ,,vědecky nepřijatelná“ a výsledky ,,nejsou podložené“. V dopise vědci vyzývají Evropskou komisi, aby ve svém rozhodnutí ,,ignorovala nesprávné posouzení úřadem EFSA“.

Spor je ohledně rizika celosvětově nejprodávanějšího pesticidu. Agentura Světové zdravotnické organizace, která se zabývá rakovinou ohodnotila na jaře účinnou látku jako ,,pro člověka pravděpodobně karcinogenní“. Také ochránci přírody mají látku za vysoce toxickou a po celé roky volají pro zákaz glyfosátu.

Koordinátor otevřeného dopisu těchto vědců, vychází ze zprávy Christophera Portiera, který zkoumá rakovinu. Je to bývalý ředitel amerického US National Toxicology Program, což je významná instituce americké vlády pro zkoumání chemických látek. Mezi 96 signatáři jsou podle zprávy uznávaní vědci, kteří pracují pro renomované mezinárodní organizace, jako je například Deutsche Forschungsgesellschaft, výzkumné centrum rakoviny v Heidelbergu, Leibnizova společnost, italský Collegium Ramazzini a rovněž univerzity v USA, Austrálii nebo Japonsku.

Vědečtí pracovníci z 25 zemí výslovně uvedli, že mluví sami za sebe a ne za své instituce. Otevřený dopis má být předán v úterý 1.12. 2015 v Bruselu.

Schválení glyfosátu v Evropské unii vyprší příští rok v létě, výrobci jde o miliardové zisky. Pro nové povolení tohoto likvidátora plevelů, se musí rizika přehodnotit. Jestli se tento prostředek bude dál používat, o tom se potom rozhodne v Evropské komisi. Ta se opírá o verdikt evropského úřadu Efsa a Spolkového úřadu pro posuzování rizik v Německu. Ten obvinění 96 vědců podle ,,Süddeutsche Zeitung“ odmítnul.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/30/glyphosat-von-monsanto-wissenschaftler-erheben-schwere-vorwuerfe-gegen-eu-behoerde/
12 Komentářů k Glyfosát od Monsanta: Vědci vznesli vážné obvinění proti orgánu Evropské unie

 1. proud napsal:

  U nas je to ten vseobecne znamej a u ovcanu oblibenej zabijak Round Up ! Aby nedoslo k omylu.

  • proud napsal:

   Jak je za necim Monsanto,ani uz to neni potreba zkoumat,je to zabijacka firma schovavajici se za "zemedelstvi".

 2. weissbach napsal:

  Který normální člověk nemá rád Monsanto? No řekněte! Kdo nemá rád glyfosáty ať zvedne ruku....

 3. měsiční santa napsal:

  Babiš s Monsantem spolupracuje, a lidi ho ještě volí!

 4. Definitiva napsal:

  Stádo pozná chémiu proti burine.
  Stádo nepozná Round Up.
  A glyfosát je nad rozumové schopnosti stáda, napriek tomu, že stádo sa najviac bojí rakoviny a smrti.
  Na druhej strane je stádu všetko odpustené a po smrti sa teší na život v nebi, čiže aj keby sa stádo samovzdelalo a vedelo, čo je glyfosát, tak ho neprestane používať, lebo odpustenie a nebo im všetko vynahradí.
  Že susedovi spôsobia rakovinu, to je totálne nepochopiteľná logika.
  Život začína a končí ľudskou hlúposťou, nažrať sa, vyspať sa, zabaviť sa, duša na úrovni zvieraťa. O tom je glyfosát, je určený zvieraciemu duchu v tele človeka.

 5. milouš hurikán napsal:

  Nelze dávat za vinu tzv stádu ap. výše, Roundap zemědělci musí !!!!! používat, jinak by zkrachovali, jako vždy inteligentním a fundovaným nařízením EU komise je max. přípustné procento zmlazených složek kupř. v obilí stanoveno tak, že nelze přírodní cestou splnit a výkup by byl možný pouze jako krmivo, což by vedlo ke krachu subjektu; takže rostlina je nutná "usušit" na stojato a sklidit, tedy pouze pomocí RDP - používáno i u dalších rostlin jako je slunečnice, řepka, kukuřice, takže možné karcenogeny nekonzumujeme pouze v obilovinách, ale také v olejích

  • proud napsal:

   Jooo,joooo,odjakziva zemedelci jenom krachujou a krachujou,co je lidstvo lidstvem a vubec ty svinstva donedavna neznali,a vubec nepatrili sedlaci mezi tu bohatsi vrstvu ktera krmila lidi.Tomu rikam logika,oni musej,jinak zkrachujou:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!