SYRSKÉ BOJIŠTĚ 3.12.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

171. prosince se dohodlo ústřední velitelství Svobodné syrské armády s guvernérem Homsu Talal Al-Brazim na trvalém příměří a na evakuaci zbývajících rebelů z Al-Wa’er. Evakuace bude ve dvou fázích:

 • 1. Se umožní humanitární pomoc všem zbývajícím civilistům, kteří v této čtvrti žijí
 • 2. Se přesune 600 bojovníků rebelů z Al-Wa’er do gubernie Idlib. Tento plán by měl podle předpokladu trvat dva měsíce. Poté bude mít syrská vláda plnou kontrolu nad celým městem Homs. Dohoda byla umožněna díky strategické iniciativě přijaté pro-vládními silami po zahájení ruských vojenských operací v Sýrii.

Jižní fronta už před tím uváděla, že Syrská arabská armáda se svými spojenci za podpory ruských válečných letounů, jejich zpravodajské pomoci a materiální podpory má i přes protiútoky teroristů významnou převahu v palebné síle a ve velení.

ISIS vyhlásila v prohlášení kontrolu nad al-Kafrah na vzbouřeneckém území a přesunuje se směrem k Azaz. Pokud Azaz zabere ISIS, rozšíří kontrolu ISIS nad pohraničními oblastmi, což jí umožní lepší přístup k pašeráckým trasám pro potenciální rekruty a zbraně. Rovněž to vojensky rozruší operační prostor, do kterého patří zásobovací trasy Dobyvatelské armády, k níž patří Al-Nusra, vedoucí do města Aleppo.

Ruské ministerstvo obrany předložilo důkazy tureckého zapojení do ropného podnikání ISIS. Patří k nim fotografie a videa konvojů s dodávkami ropy přejíždějícími přes hranici mezi Sýrií a Tureckem a informace o trasách pašování ropy ze Sýrie a Iráku do Turecka. Existují tři hlavní ropné trasy:

 1. Západní trasa vedoucí do tureckých středomořských přístavů
 2. Severní – do ropné rafinerie Patma
 3. Východní – do překladiště Dzhazri

Město Die ez-Zor je jedním z největších středisek těžby ropy. Dodavatelské trasy odsud vedou z východní Sýrie do rafinérie v Batman v Turecku. Rozsah tohoto ilegálního podloudnictví s ropou je ohromující.

Turecký president Recep Tayyip Erdogan řekl, že když bude moci Moskva dokázat tureckou účast na ropném obchodu ISIS, že rezignuje. Tak to má.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-dec-3-2015/
4 Komentářů k SYRSKÉ BOJIŠTĚ 3.12.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Alena2 napsal:

  Vážně si někdo myslel že Recept dobrovolně odejde?

  • jan napsal:

   Alena2
   Pokud má za zády USA,tak také nevěřím tomu,že odstoupí dobrovolně.Turecko svoji podporou IS,pomáhalo sobě,ale i USA.
   Jedno je jisté,vůbec nepřichází k úvahu stejné spojenecké úsilí,Turecka a Ruska.Vůbec se divím,že Putin by mohl důvěřovat,Francii,Anglii,Německu,když podporovali různě IS.

  • Jura napsal:

   Podle všeho kupuje ropu ne přímo od ISIS, ale od prostředníků .... takže se z toho v této fázi vyvleče. O jeho osudu rozhodnou aktivity hiearchicky vyšší konceptuální moci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!