P.C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?

ww3Jednou z pouček vojenské historie je ta, že jakmile se spustí mobilizace na válku, nabírá tato mobilizace hybný moment, od něhož už nelze další vývoj kontrolovat. Může to být to, co se – dosud nerozpoznáno – odehrává před našimi zraky?

Na posledním zasedání OSN prohlásil ruský prezident Putin, že Rusko už nemůže dále snášet takový stav věcí, jaký ve světě je. A o dva dny později, na výzvu syrské vlády, zahájil Rusko válku proti Islamskému státu (IS). Úspěšně zničilo armádní skladiště IS a pomohlo syrské armádě získat zpět řadu oblastí, dříve obsazenýh silami IS. Rusko kromě toho zničilo tisíce ropných zásobníků, jejichž obsah poté, co býval odtransportován do Turecka a tam prodáván rodině současného tureckého gangstera, představoval zdroj, z něhož se IS bohatě financovala.

Washington ruská rozhodnost na okamžik omráčila. A v obavě, že by rychlý úspěch takovéto rozhodné ruské akce mohl washingtonské vazaly v NATO odradit od další jejich podpory pro válku Washingtonu proti Asadovi i proti jeho dosavadnímu využívání loutkové vlády v Kyjevě k nátlaku na Rusko, zaranžoval ve spolupráci s Tureckem sestřelení ruského bombardovacího letadla. A to bez ohledu na předchozí domluvu s NATO, že v oblasti ruského vzdušného prostoru nad Sýrií k žádným leteckým střetnutím nebude docházet.

Washington pochopitelně svou odpovědnost za sestřelení ruského bombardéru popřel, ale okamžitě využil umírněnou ruskou reakci na tento útok k tomu, aby znovu začal Evropu ujišťovat o tom, že Rusko je jen papírovým tygrem. A západní presstitutky se k této kampani okamžitě připojily, když jim tón udal článek deníku Wall Street Journal s titulkem TURCI SESTŘELUJÍ RUSKÉHO PAPÍROVÉHO TYGRA.

Umírněnou reakci ruské vlády na tuto západní provokaci využil tedy Washington k znovuujištění Evropy o tom, že se vůbec nic neriskuje, pokud se bude na Rusko tlačit dál, a to jak na Středním východě, tak na Ukrajině, v Gruzii či v Černé Hoře, či kdekoli jinde. Washingtonský útok na Asadovu vojenskou sílu je tak i nadále využíván k tomu, aby kontinuálně naočkovával evropským vládám víru v to, že zodpovědné chování Ruska, tvrdošíjně se vyhýbajícího válce, není ničím jiným než výrazem jeho strachu a slabosti.

Je nejasné, do jaké míry rozumějí ruská a čínská vláda tomu, že jejich nezávislé politické linie, vyhlášené prezidenty Ruska a Číny 26. září, považuje Washington za „vnější hrozbu“ americké hegemonii.

Základnou americké zahraniční politiky je totiž závazek zastavit růst takových mocností, které by byly schopny zabránit Washingtonu podnikat jeho jednostranné akce. Schopnost Ruska a Číny právě toto činit, tak pro USA dělá z obou těchto zemí palebný cíl..

Washington nemá nic proti terorizmu. Washington úmyslně vytvářel terorizmus po mnohá léta. Terorizmus je zbraní, kterou zamýšlí destabilizovat Rusko i Čínu tím, že jej bude exportovat do jejich oblastí s muslimským obyvatelstvem.

Washington využívá jak Sýrii, tak Ukrajinu k tomu, aby na jejich příkladu demonstroval impotenci Ruska. A to nejen směrem k Evropě, ale i k Číně, které chce dokázat, že impotentní Rusko je pro ni spojencem málo atraktivním. A tak se pro Rusko staly jeho zodpovědné reakce na provokace vlastně přítěží, protože povzbuzují k dalším provokacím.

Řečeno jinak: Washington a slepá důvěřivost jeho evropských vazalů postavily lidstvo do velmi nebezpečné situace, když ponechaly Rusku i Číně jen tyto dvě možnosti: buď taktéž přijmout americké vazalství, nebo se připravit na válku.

Putinovi je třeba vzdát čest za to, že svými zodpovědnými reakcemi na provokace, diktovanými snahou vyhnout se válce, klade hodnotu lidského života mnohem výš než Washington. Nicméně však Rusko musí učinit též něco pro to, aby přimělo země NATO uvědomit si, že jejich přizpůsobování se vůli Washingtonu je může také něco stát. Rusko by se např. mohlo rozhodnout, že je nesmyslné prodávat energii evropským státům, které jsou s ním de fakto ve válečném stavu. Se zimou, která nás čeká, by ruská vláda mohla oznámit, že Rusko nebude prodávat energii členským zemím NATO. Rusko by tak přišlo o peníze, ale bylo by to lacinější, než ztratit suverenitu či válku.

Aby uzavřelo konflikt na Ukrajině, anebo jej vyeskalovalo do takového stupně, v němž by se už ocitl mimo zájem Evropy se na něm dále účastnit, by Rusko mohlo přijmout žádost těch ukrajinských oblastí, které si přejít být znovu připojeny k Rusku. Kdyby i poté chtěl Kyjev v konfliktu pokračovat, musel by pak zaútočit na Rusko sám..

Ruská vláda až dosud vsázela na zodpovědné neprovokativní reakce. Tento její diplomatický přístup, spoléhající se na víru, že evropské vlády, při vědomí, že jejich zájmy se vůbec nekryjí se zájmy Washingtonu, přijdou jednoho dne přece jen k rozumu, nedošel uplatnění. A s rizikem, že se budu jen opakovat, tedy tvrdím: umírněné reakce Ruska na provokace využil Washington jen k vykreslení Ruska coby papírového tygra, ze kterého není třeba mít žádné obavy. Takže zde máme ten paradox, že ruská rozhodnost vyhnout se válce, válku naopak přibližuje.

Zda ruská média či ruští lidé tomuhle skutečně rozumějí či nikoliv, není tak důležité, ale je důležité, aby tomu rozuměly ruské ozbrojené síly. Stačit by jim např.mohl pohled na složení letectva, které NATO vyslalo „k boji proti IS.“ Jak poznamenává Georg Albert, jak francouzská, tak britská letadla, jež směrem k Sýrii vystartovala, jsou stihačky, vybavené jen pro vzdušné souboje,a nikoliv tedy stroje, vybavené pro útoky na pozemní cíle. Jde tedy o hrozbu pro ruské bombardéry, a nikoliv pro IS.

Není pochyb o tom, že Washington žene svět do Armageddonu a Evropa mu umožňuje tak činit. Washingtonem koupené a placené loutky v Německu, Francii a Britanii jsou buď hloupé, lhostejné či bezmocné na to, aby z washingtonského sevření unikly. A jestliže se neprobudí Rusko, nelze se válce vyhnout.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2015/12/07/war-is-on-the-horizon-is-it-too-late-to-stop-it-paul-craig-roberts/
58 Komentářů k P.C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?

 1. Marie napsal:

  Washington a slepá důvěřivost jeho evropských vazalů postavily lidstvo do velmi nebezpečné situace, když ponechaly Rusku i Číně jen tyto dvě možnosti: buď taktéž přijmout americké vazalství, nebo se připravit na válku."

  Pri setkani G 20 v Mexiku, meli Obama a Putin 2,5 hodinovy rozhovor mezi 4 ocima a presto se uz tehdy vyneslo, ze Obama dal Putinovi presne tento nuz na krk.

  Putin se od te doby snazil vyhnout valce s tim, ze se podari zeme ( predevsim evropske) odtahnout od USA tim, ze tento plan nepodrzi!!

  A zklamal se. Take za to zaplatime. Potreboval vsak jeste nejaky cas dotahnout ci dokoncit svou pripravenost, ale s valkou uz davno pocita. Kdo umite rusky, a zabrousite na diskuze ruskych webu, tam se dozvite, ze lidi s tim uz jsou smireni, ze valka jede, ne ze bude. Ona jede jen pliziveji, aby lide si na ni zvykli postupne.

  Sami vidite, ze z mezinarodniho prava je role toaletniho papiru, zadne vyhlasovani valky se nebude konat. Francie, Velka Britanie, ted uz i Nemecko ( USA uz davno vsude jinde, ze ), se proste naserou do Syrie, aniz by k tomu meli mandat bud od vlady te zeme, ci OSN. Nic takoveho neexistuje. Ja rikam, ze toto samo o sobe uz je dukazem toho, ze valka neni na obzoru, ale JEDE.

  Zastsavit se da jedine tim, ze lid vsech zemi v Evrope se okamzite zbavi svych vlad a nevyda se ani haler na valku, tim se zastavi. Zadna valka nepojede bez penez a neumime si ani predstavit, jak uz maji na papire rozepsane dluhy na kazdou jednu zemi EU. Uz letos zvedl sasek a holochvost Stropnicky rozpocet na obranu o 100 procent. A to se nam zdaleka nerekne, o dalsich akcich, placenych z jinych uctu...

  • to je jedno napsal:

   Já to taky tak vnímám, že v podstatě ve válce již jsme. Je to hybridní proxy válka s prvky studené války atd. Sále se to dá ještě zvrátit. Ale to by populace celé EU musela chápat, která bije! Jen mě mrzí, že jsme na špatné straně. Po přečtení Robertsovy analýzy jsem rovněž dospěl k závěru, že od teď může kdykoli nad Prahou zablesknout jaderný výbuch! Když Rusové dospějí k závěru, že horký ostrý konflikt s NATO bude nevyhnutelný, již nás asi ani nebudou varovat či válku vyhlašovat. Prostě budou muset využít jednu z mála výhod, které mají, a to je jejich jaderný arzenál a moment překvapení, čili výhodu prvního útoku... Nad radiací se zamýšlet nebudou... jsou již z Černobylu na leccos zvyklí! Takže jsme asi v pěkný pr..li!

   • Marie napsal:

    Taky to tak vidim, bohuzel. Jen si myslim, ze Rusko sice pouziva nazev jaderne zbrane, ale ze ma i jine, stejne nicive, ale bez zareni, nemyslim si totiz, ze by riskovalo v takoveto blizkosti sve zeme. A ze kdyz pujde do tuheho, poleti to primo na USA. Ale ze to "koupime" od nich a skarede, tomu se nevyhneme, protoze k nam proudi neustale vetrelci a mezi nimi ti, se kterymi bojuje v Syrii, a ze znacne casti tech privandrovalcu bude armada EU, ktera bude proti Rusku puzita. Pri prvni akci z nasi zeme ( nebo okolni ), Rusko zareaguje a odneseme to jedna dve, jsme uplny krcicek...

 2. Marie napsal:

  Vydaje na obranu v miliardach - srovnani:

  rok 1993: 356,9

  rok 2015: 1218,5

  • Josef Švejk napsal:

   Jestliže jsme letos dali na válku 1218,5 mld a jestliže "zvedl sasek a holochvost Stropnicky rozpocet na obranu o 100 procent" dělá to na příští rok 2 437 mld, pak je zcela jasné, že naše armáda mohutní. Bude-li to takto pokračovat, nejenže doženeme a předeženeme západní kapitalisty, ale budeme muset pro naši armádu postavit ještě jeden výtah, neb do jednoho se už nevejde! Doufám, že to "sasek a holochvost" zakalkuloval do výdajů, jinak by polovina našich chlapců musela jít pěšky, což by nebylo důstojné!

   • martin napsal:

    prdne to jen s Tureckem a NATO se za něj nepostaví:-)

   • Jinská napsal:

    Zde je přímá úměra - čím více se dává na zbrojení, tím více tyto finance nelegitimní vláda ČR tuneluje. Při rozpočtu nad 500mil se poměr převrací z 50/50 na 40/60 (zůstane v kase/tunel). Tudíž při částce 1,5mld zůstane v kase na zbrojení podstatně méně financí, než při částkách nižších pod sumu 500mil

    • Marie napsal:

     Lidem se nakecalo ( pri volbach ) ze bude protikorupcni vlada a vzhledem k tomu jak rve Kalousek na Babise, je jasne, ze naopak se krade daleko vic ( rust HDP byl o 2,5 % a kde je videt zvysena zivotni uroven ) a Kalouse stve, ze uz neni u lizu. Ministerstvo vnitra si nechalo v zahranici vytisknout 150 tisic identifikacnich dokladu pro privandrovalce, a stejne se to provalilo. Podle naborovych agentur, vetrelcum slibili 2 tisice eur mesicne pro zacatek, plus vsechno ostatni pro ne zdarma ( samozrejme, jako vojsku, ze). Muzeme klidne pocitat s tim, ze budou placeni stejne jako zoldaci NATO ( aby se nehadali). A veskere naklady na ne pujdou na ucet tzv. obrany statu, proto ten avizovany 100% narust rozpoctu ( neda se nikde vycist, odkud to seberou). Kdyby ta cisla lidi znali, myslim, ze by se konecne rozhoupali prestat plati veskere dane...

     • Jan Jinsky napsal:

      Krindy pindy Marie. Dej jediný odkaz na to 100 procentní zvýšení rozpočtu. Nebo že by si byla stoprocentní lhářka?

   • Marie napsal:

    A to vlada rve, jak jsou duchodci drazi ( rocne se vyplati neco kolem 400 miliard ). Je jasne, ze ty naklady prudce narostou, protoze privandrovalci dostavaji trojnasobek toho, co ma chudak cesky duchodce po celozivotni praci a placeni. A pridavaji 20 nebo 40 nebo 100 korun na mesic, vzdyt to neni ani na kus masla. Ted se hadali, jestli daji duchodcum misto valorizace 600 nebo 900 korun za cely rok!
    Vlastni lidi vlada okrada, aby to mohla nacpat na zabijeni lidi, to proste je nepredstavitelna vlastizrada.

    • Jan Jinsky napsal:

     Kydy a zas kydy. Marie, dolož ty tvoje nesmysly. Zatím jen střílíš jen čísla od boku.

     • Ross napsal:

      A Ty jsi Honzo slepý a hluchý, ty to nevidíš? Pokud ovšem nejsi inteligentně omezen, což by odpovídalo nebo jinak, kolik Ti dávají, aby jsi to tady tak znevažoval?
      Děkuji za rozumnou odpověď.

      • Jan Jinsky napsal:

       Jo, nevidím, že by tu někdo dával imigrantům trojnásobek důchodu. Nevidím, že rozpočet na obranu je přes 1000 miliard. Marie tu střílí čísla, která nejsou pravda.
       Ale protože tato čísla vyhovují zdejšímu čtenářstvu, tak je to v pořádku.
       Kolik beru - k tomu se nebudu vyjadřovat, protože to nemá cenu...

  • weissbach napsal:

   Zbrojí se a chystá se válka a už dlouho. To nejde přehlédnout. Čeká se jen na synchronizaci nenávratných akcí, které nás postaví před hotovou věc. Jestli někdo myslí, že je to jinak a že se to i dřív dělalo jinak, je na omylu. Jediné, co bude jiné, je nedostatek nadšení způsobený pádem do lenivosti a relativní informovaností. S oblečením mundůru a cepováním ovšem informovanost končí a přestává být podstatná. Rozhodovat budou raketové systémy a jiné vymoženosti. Ty oddíly budou pouze sledovat umístění v terénu a obsazování kót dle určení. Maximálně se bude řešit otázka jestli se nechat zastřelit za dezerci, nebo v boji s nepřítelem. Na přemýšlení zbývá čas jen partyzánům a vzbouřencům, nikoli příslušníkům armády. Kdo tím prošel, ví o čem je řeč...

  • Jan Jinsky napsal:

   http://www.cevro.cz/web_files/soubory/ctrnacni-deniky/2014/14denik_12_2014.pdf

   Opět jen kecy a lži Marie, jak je tvým dobrým zvykem. Odkud máš ta čísla?

   • pražská vlaštovka napsal:

    Pane Jinský,
    jà se zde naprosto musím zastat Marie...Je to tak ,jak říká .Válka jede po kapkách ,
    i když i ty jsou čím dál ,tím více viditelnější a nestravitelnější...
    je to tragédie a to,co jsme všichni tušili (lépe řečeno věděli),je zde...
    Vždyť oni už to ani neskrývají,ještě před pàr dny jsem měla takovou malou diskuzi
    se známým,který nechtěl věřit tomu,že se německo a vůbec celà tahle zasraná koalice
    nepostaví za rusko a sleduje s nato a usa podporu isil (etc.co už dnes všechno je vybaleno)..nevěřil mi to a téměŕ mně zesměšňoval...
    no,a dnes volal a aby nebyl za blbce říká:"a vo co ťy vubec de?"
    "co se ťym tak zabejváš"?!
    co můžu na říci?
    ano ,zabývám se tím -jde o nás ,ne? a dokonce i o toho moulu...
    jituš

    • Jan Jinsky napsal:

     Vlaštovko, Marie uvádí nesmyslná čísla. Je mi jasné, že tady lidé věří jí, protože píše to, co chcete slyšet.
     Ale já si ponechám svůj názor, že Marie je nenávistná obluda a je dobře, že může svoje běsy ventilovat jen tady.

     • pražská vlaštovka napsal:

      Ona nenî nenávistná,ale zklamaná tím vývojem...a je víc razantní...
      fakt je ,že to nevypadá všechno vůbec dobře a lidé jsou podrážděnî...
      já nemám již dlouho nàladu na nic... a dokonce se již přistihuji v úplné apatii..
      j.

      • Jan Jinsky napsal:

       Vlaštovko, pokud někdo volá po vraždění, tak je pro mně svině. A Marie to dělá. Nemám s ní soucit. je to mrcha a zlá ženská. Řekl bych, že pokud je tu někdo placený, tak je to ona.

      • Marie napsal:

       Vlastovko, skoda casu pro holochvosta...miliony mrtvych od pocatku valky ( 2001 ), cely Blizky vychod v ohni, lide dokonce v nemocech z mrtvych, z masozravych parazitu, nestacej ani nachazet a odklizet mrtvoly..tady se podivej:

       https://www.rt.com/news/325054-flesh-eating-disease-isis-syria/

       Holochvost moc dobre vi, kdo je za to zodpovedny a kdo jsou ty svine, a tituluje tak mne, ktera na to poukazuje? Ja nevolam po vrazdeni, ale po odchytu, a jako spravny zidak, i to otoci. Nema to s nim cenu. Vsimni si, ze tvrdi, ze pisi jenom sem... to ma vypovidajici hodnotu...

    • Marie napsal:

     Hledam ten zdroj, odkud to mam... ale kdyz jsou duchody 400 miliard rocne, tak nemohl byt cely rozpocet v roce 1993 356,9 miliard.
     Jestge je otazka, zda vubec nam daji spravna cisla, kdyz ve vsem lzou.

     Jiste je, ze jako clen NATO se podilime na jeho veskerych nakladech valek, a kdyz si to vezmene zpatky od Jugoslavie az do dnesni doby, musi to byt zavratna castka.
     Tisice vetrelcu se vsim zaopatrenim, ti, co je organizuji a vyplaceji ( tzv. neziskovky ) si pritom taky poradne nakradou, pred tydnem dostala cirkev jenom na vyuku demokracie u privandrovalcu 200 milionu korun, takze, tu castku dat dohromady, aby v ni bylo zahrnuto vse, je temer nemozne. Mne stacilo to, jak to bylo s Pentagonem...ten zlikvidovali kvuli rozkradenym 3 miliardam dolaru...

     K tomu dodam jeste jednu vec: jestlize se takto vyhazuje, to znamena, ze se brzy chystaji zlikvidovat penize jako takove. Prejit na virtualni, tj. pouha cisla a prevody budou existovat. Mluvil o tom Klaus, ze to bude brzy. Taky Zeman uz ted planuje, kdo pujde misto holochvosta Singera do CNB a nechal se slyset, ze chce takoveho, ktery uspisi prechod na euro, s cimz Klaus nesouhlasi.

     • Jan Jinsky napsal:

      400 milard letos. Před 20-ti lety to bylo výrazně jinak. Nezapomeň, že máme inflaci... Ale nemá to cenu.

  • Jan Jinsky napsal:

   Už vím, ty si zaměnila státní rozpočet s rozpočtem na obranu. Ale stádo nám tu už hýká správným směrem, tak je cíl splněn.

   • Jinská napsal:

    Závidíš kryple nevzdělanej. Holt ses měl lépe učit a měla tě vrhnout jiná bachyně, než ta co tě vvrhla, neb pak bys měl šanci na řádné dětství, slušnou rodinu a i nějakou tu šanci na vzdělání, ale to je v tvém případě již pase, tak jdi a poplácej tu tvou zdechlou bachyni po zadku a poděkuj ji jakej ubohej život/přežívání ti připravila.

    • Jan Jinsky napsal:

     Vzácná samice skotu - přečti si co jsem psal. Marie mele páté přes deváté. ke zbytku nemá cenu se vyjadřovat. Urážet rodiče umí jen Jinská.

    • Marie napsal:

     Jedna vec je naprosto evidentni. Kdyby trolici se meli dobre, tak tady nebudou za par stovek eur trolit a budou nekde houpat nohama u more, takze jsou k smichu, ze jdou svou ubohost vystavovat, aniz by si to uvedomili, co tim priznavaji a klidne podporuji tady nejen nase ale i svoje ozebracovatele..

     Nechci

     • Jan Jinsky napsal:

      Marie, já tu jen sleduju místní komunitu. Je to tak trochu sociologie.
      Hlavně mně fascinuje ta netolerantnost a zabedněnost.

 3. :) napsal:

  Je jasné že P.C. Roberts má samozřejmě rozhled. Vždyť koneckonců byl osobně součástí vládního systému SSA. Avšak když si tak zpětně člověk prohlédne jeho starší články, musí nutně přijít na to že Roberts je až příliš pesimistický a některé analýzy jsou dost chybné.
  Jeho styl předpovědí mi připomíná trochu romány Toma Clancyho z druhé strany.

  • weissbach napsal:

   Psimistický? Spíš realista. Jen říká nahlas, co si většina z nás obává připustit. Jeho články docela sleduji a už od Ukrajiny nabádá k ostražitosti a nedůvěře ke krokům Washingtonu vůči Rusku, Evropě, vůči všem. A to má naprostou pravdu, jak ukazuje sám život v proudu času....

 4. martin napsal:

  válka už je v Sýrii a o Sýrii...a rozhodně nemá Putin jen dvě možnosti..to jsou šachy ne agenda na úterý a nebo pátek...nenechte se se vysmát..Bůh žehnej Putinovi pač je nasranej jak probuzený medvěd a a přesto se nenechá vyprovokovat...podle mě se připravuje na velký drtivý útok se spojenci a jde mu o to nenechat rozdělit Sýrii na kusy..on musí udržet kurs legitimnosti bojů v Sýrii..nikdo jiný tam nejedná dle práva..on je Ten ,kdo tvoří dějiny

  • Marie napsal:

   Mel by se na to mezinarodni pravo taky vybodnout, protoze ikdyz tvori dejiny, oni je stejne meni!

   Predstav si, ze na seznamu bylo video o tom, ze ruske tajne sluzby mohou za miliony mrtvych zidu!!!

   To proste uz je jenom navrch k tomu, ze Rusove zavali 2.svetovou a USA nas osvobodily. Mladi lide v tom musi mit poradny gulas, protoze od nas starsich slysi uplne jine informace...

   • martin napsal:

    víš to je hra na dlouhou dobu, ne na zítra a pozítří...nikdy se nesmí vybodnout na právo...není to válka, kde se už nedá nic z diplomacie použít...Putin dostal od papeže myslím jarlik knížete mírotvůrce (asi tak nějak tomu říkaj)..no řekněme povolání jim být...je to křestan a prostě musí brát právo existuje li a jeli pro něj prostor..ač pro něj není ,myslím, papež tou nejvyšší duchovní autoritou,ale spíše GP hráč...Putin je myslím pod autoritou pravoslávného patriarchy

    • Marie napsal:

     Ale Putin take rekl, ze je asi spatny krestan, ale po uderu svou druhou tvar k dalsi rane nenastavi...nejak tak.

     Ono to nejde. Kdyz se nebranis, tak te ma utocici strana za sraba a o to vic si dovoluje. Aspon ja to tak mam odzkouseno cely zivot.

     Papez je zid. A jedine, za co ho cenim, je ze to priznal, na rozdil od svych predchudcu. To je jenom figurka na oblbovani krestanu. Ted ma prijet do Mexika a porada se velka shanka po dobrovolnicich k zajistovani jeho ochrany a cele te estrady. Spravne tam jeden napsal, ze je to hrich, co si dovoli k chude zemi.Vydirat chudaky, kdyz se Vatikan topi ve zlate, ano to je zidovina.

  • weissbach napsal:

   Je to krizový bod jako hrom. Jde o definitivní ztrátu vlivu impéria na celou oblast v případě ruského úspěchu a vytlačení teroristů /pomocných oddílů USarmy/ ze Sýrie. O domino-efekt. A proto nepochybně zatáhnou za všechny páky, momentálně jsou to ty turecké, aby Rusku podsekli nohy. Obdivuji trpělivost ruského vedení, ale všechno má své hranice... A taky sledujte jak to bude synchronizováno s Ukrajinou a pravděpodobným šturmem na Donbas, aby Putina přinutili reagovat a skrz média troubit o agresi atd... Je to pořád ta stejná hra s falešnými kartami. A jestli nebouchne Yellowtone, tak Černého Petra má v ruce Evropa i Rusko.

   • OldNoe napsal:

    Možno by bolo dobré pripraviť sa na dlhú zimu, pretože Yellowstone asi buchne. A ak nie ten, pravdepodobne niečo iné. Tým, že veľmoci začnú používať zbraňové systémy novej generácie, sa vyhnú vzájomnej jadrovej likvidácii. Aspoň z počiatku. Zároveň si v prostredí reálneho konfliktu otestujú napr. mikroleptonické,(tiež známe ako spinovo-torzné pole), či psychotronické zbrane, chronálne žiariče (chronóny sú elementárne častice času, akési jeho atómy), pri ktorých vzniká zničujúci efekt časovým žiarením, atď. Nehovoriac už o prenose a zrýchlenom priebehu chorôb s pomocou mitogénneho žiarenia a pod. Momentálne sa zatiaľ používajú síce zdokonalené, ale konvenčné zbrane. Bodaj by to tak aj ostalo.

    • Josef Švejk napsal:

     Psychologové tvrdí, že prokázali vztah mezi vírou v nesmysly a sníženou inteligencí.
     Dále bylo zjištěno, že růst entropie ve vesmíru přesně koreluje s růstem vesmírné blbosti, takže jsou prakticky od sebe nerozlišitelné. Tedy, jsou ekvivalentní. Princip růstu entropie tedy v podstatě popisuje neomezený růst blbosti, což nám potvrzuje i dennodenní zkušenost.

    • Marie napsal:

     Yellowstone ikdyz bouchne, nebude to mit takove nasledky, jak se tvrdi. Mysli na matku prirodu, ze ta ma sve paky, aby k jejimu zniceni nedoslo. Je tady od toho, aby byla ne naopak. Spis maji maji amici ohinek u zadku strachy, ze az toho bude mit Rusko dost, tak jim Yellowstone "rozfouka".

     V USA znacne pribyvaji lidi, kteri jsou na strane Putina proti Obamovi. Je velkou skodou, ze az ted prohledli, neb pro ne je pozde. Uz si neskrtnou. Tam uz bezi odzbrojovani lidi.
     Ctu jejich komentare a nestacim se divit. Za uplne stejna slova, ktera jsem jim rikala pred 10ti lety, mi nadavali.
     Ono to vlastne je tak, ze v USA byla slusna zivotni uroven jen v 70. a 80. letech minuleho stoleti. Pak to slo stale dolu, a od roku 2008 uz jsou uplne v pytli, ta krize s nemovitostmi byla umyslna, a taky tomu nechteli verit, az uz to dnes vidi. Strasne moc lidi spadlo dolu, stredni vrstva temer neexistuje. Placaji se z jednoho dluhu do druheho. Obcas jim na chvilku zavrou hubu, napr. slevni benzin, ale to je vzdy docasna naplast, a jinde je o to okradou. Tam uz je to jeden velky koncentrak a lidi se snazi utikat. Mexiko i Belize jim to uz na prikaz vrchnosti z USA usekli...

     • Jan Jinsky napsal:

      Takže Američané utíkají do Mexika. Pokud ti tohle tady někdo sežera, tak Korál aspiruje na Nobelovku za nejblbější web.

  • pražská vlaštovka napsal:

   Martine,mluvíš mi z duše!
   j.

 5. martin napsal:

  jo někdy si taky říkám jestli má cenu apelovat na OSN,ale nakonec ano mezinárodní právo vzešlo v jejich plenkách...naléhat,jednat a bojovat vše v právu pak ti ostatní jsou jak diletanti...jsem asi idealista,ale tak to Putin dělá..a at mu to vydrží

  • Marie napsal:

   Lavrov si stezuje, ze na zadosti Ruska OSN ani neodpovida, takze je jasne, ze OSN je na dve veci a znacna cast je tam zkorumpovana, a tech par poctivych to neuhlasuje. OSN nedela nic, je banda k prohozeni oknem. Obcas neco odsoudi, aby se nereklo, udela ty, ty, ty, prstickem, ale jinak nic. Nejlepsim dukazem je Palestina. Izrael uz mel byt davno pod sankcema, hned pri prvni vystavbe na cizim uzemi, to je vyslovene zakazano mezinarodnim pravem, jakakoliv vystavba na okupovanem uzemi.

   Co se tyka Ruska, tak tam je jeste jine nebezpeci: rozklad zevnitr, o ktery se tam vehementne Zapad snazi podplacenim urcitych lidi, kteri organizuji odtrzeni od Ruska. Pripojeni se k teroristickym skupinam i mimo Rusko ma uz za nasledek zbaveni obcanstvi. Prisla s tim oblast jizniho Ruska, jmenuje se Dagestan. Cizi neziskovky uz Rusko taky dekuje ven ze zeme.

   Izrael se posledni dobou vehementne lisa k Rusku, to nevesti nic dobreho. Nechapu Putina, ze se s Netahlem vubec bavi, kdyz vi, ze cely Blizky vychod ma na svedomi Izrael. Nebo je to od nej taktika, jak se dozvedet, co Izrael chysta? Ovsem uz se napalil jak s Francii, tak s Tureckem.

 6. Definitiva napsal:

  USA sú v bankrote, svetovláda sa sťahuje do Ázie!!! Aby prežili, musia začať svetovú vojnu, v ktorej Rusko aj Európa sa ekonomicky zničia a USA zbohatnú tak, ako to spravili v dvoch svetových vojnách, ktoré spolu s Britmi vyvolali, a ostanú svetovým hegemónom, ktorý naďalej terorizuje svet.

  O tom, že svetová vojna v Sýrii sa blíži som písal, vojská USA, Dánska, Nemecka, Francie, Británie, ISIL, Turecka, Saudi, Izrael, Katar a ktovie ešte aké filcky, sa zliezajú v Sýrii proti Rusku.

  Rusko sa do vojny s NATO nesmie nechať zatiahnuť, lebo aj keby neprehralo, tak ba sa ekonomicky zničilo.

  Rusko má hroznú zbraň proti NATO, USA, EÚ a všetkým tým klamárom, sociálnym parazitom, ktorým vyhovuje otroctvo anglosaso židov proti všetkému ľudstvu na Zemi.

  Tou zbraňou je pravda! tie Západné idiotské kreatúry klamú svet 24 hod. denne.
  Viac tu: http://www.zvedavec.org/komentare/2015/12/6700-devaty-tyden-ruskeho-zasahu-v-syrii-rise-vraci-uder.htm

  • proud napsal:

   Ta pravda musi bejt komu rikat a ten nekdo o ni musi mit zajem a musi bejt presvedcenej o tom ze to skutecne pravda je.......snad tusis co tim chci rict.Zdaj se ti dnesni dvacetileti,ze jim zalezi na pravde vic nez na teplakach NIKE?

   • proud napsal:

    A abyh jim nekrivdil,jak na ni v jejich veku zalezelo nam kdyz na nas mavla divci sukne?

   • martin napsal:

    mám dva takové kluky...18 a 21 a nechci se dožít, že půjdou v řadě odvedeni tím ministerem co hraje Siráno i večer a vlastně si hraje furt..ale né s životy mých chlapců..nikdo z nich nebude bojovat za NATO a už vůbec né s RF
    ..a věř mi,že by bojovat šli, ale jim třeba říct a právě jim co je pravda a právo...jo oni jsou ti co to maj slyšet ..sám sis odpověděl:-)

  • Definitiva napsal:

   My všetci, tým že vyčistíme naše politické chlievy od špiny USA a EÚ, môžeme prispieť k porážke svetového otroctva-aktuálne od dlhu a bankovej úžery, porážke sociálneho parazita. Zabránime tým svetovému vojenskému konfliktu.

   USA sú nad priepasťou, už nemajú na výber, ostáva im len vojna, desiatky rokov tlačia Rusov k múru a ekonomicky ničia EÚ, lebo EÚ/ES/ to je povojnový projekt Britov a USA!!! na mocenské ovládnutie Európy!!! Až Rusi tiež nebudú mať na výber. NA Ukrajine to USA zbabrali, teraz vycítili šancu v Sýrii.

   Budúci vývoj bude vždy rovnaký, USA a EÚ sú ako svorka vlkov, budú štvať Rusko, až kým ho ekonomicky nezničia a mocensky neovládnu, piata kolóna v Rusku je vybudovaná a funguje tam od VOSR!

   Ak chceme mier a prosperitu vo svete, neostáva iné, ako USA a EÚ zničiť. Nie zbraňami, ale politicky, občianskou demokratickou spoločnosťou, v ktorej občan riadi správu vecí verených priamo, bez politikov a politických strán a falošných "demokratických" volieb.

   Preto:

   1.Zrušte politické strany, tie sú korumpované a vydierané politikmi z EÚ, zaveďte občiansku spoločnosť.
   2.Priame voľby z regiónov do parlamentu, odvolatelnosť a trestná zodpovednosť poslancov.
   3.Referendum na všetky rozhodnutia parlamentu.
   4.Domobrana ako regulárne vojsko na obranu štátu.

   Iba jednému štátu tento demokratický režim bol dovolený, Švajčiarsku a funguje to k plnej spokojnosti.

   Ešte mi nedá: Mediálny sračkomet RTVS v rádiožurnály dňa 7.12.15, 7,00 hod uviedol, že Ransdorf chcel zo Švajčiarskej banky ukradnúť peniaze /to sa dá urobiť len ako banková lúpež a nie legálne osobne v banke/ a O SVOJEJ NEVINE NEPREDLOŽIL ŽIADNE DôKAZY, /sedel vo vyšetrovačke/. Tým sa Slovensko zaradilo medzi civilizácie stredoveku, kedy páni mohli obviniť poddaných bez dôkazov, obvinený bol odsúdený a potrestaný bez dôkazov a poddaný nesmel obviniť pána, lebo to bolo trestné, všetko za účasti kresťanskej cirky a kráľa z rodu Arpádovcov. Viac: J.Záborský, Dejiny kráľovstva uhorského.

   RTVS poprelo prezumpciu neviny, hrubo napadlo demokratický princíp, reakcia zo strany ministerstva ani prokuratúry žiadna. Žeby už začal fašizmus vo ficolande? Ak by sa jednalo o preklep RTVS, tak to môžeme hodnotiť ako debilizáciu spoločnosti, ktorá od 1989 nadobúda obludné rozmery. Dočkáme sa reakcie ministerstva a prokuratúry?

   • martin napsal:

    máš něco co se dá použít a né jenom křičet?

   • tomek napsal:

    Je to sice fajn napisane , ale co z toho . Nic sa nepodnikne , ako vzdy.

   • Marie napsal:

    v USA se zavira bez sdeleni obvineni ( kdyz se dotycny zepta, dostane nakladacku), a bez naroku na sud, a to uz bezi nekolik let! Tam totiz funguje presumpce viny, a krive obvineny musi prokazovat svu nevinu, jinak je vinen, kdyz to nezvladne. Takova je realita a bude brzy i u nas, vzpomenes si na mne, nebude to trvat ani rok.

 7. Jan Jinsky napsal:

  TAdy se už zase na plné pecky bojuje.
  Jo, Definitivo, vysvětli mi potřebu parlamentu, pokud by se na všechny rozhodnutí parlamentu konalo referendum. Nebylo by jednodušší ten parlament nemít?

  • MartinT napsal:

   DOJDOU LI ARGUMENTY NA VERBÁLNÍ UROVNI TAK KAŽDÝ BERE DO RUKY KLACEK!!

   ...jsme přece jenom lidi...nemám žádné iluze ani o vás ani o mě pane Jinský..jsem si jist, že ve chvíli, kdy vám sahnou fyzicky na vaši rodinu, tak berete ten klacek do ruky také...řekněte, bojoval byste s Nato proti RF... nebo jinak, vy souhlasíte s NATO s tím co dělá od roku 93?...odpovězte si a budete dál vědět,kde stojíte
   ...stojíte zde jak posměvač s intelektuální nadřazeností nad masou "hloupých dětí"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!