Americká mládež je v drogové válce nejdříve zatažena do udavačství a pak poslána na smrt

rachelPrávě byla publikována zpráva, která odhaluje možná největší morální zvrhlost při používání státní moci v nemorální válce s drogami v USA. Relace 60 minut vysílána 7. prosince popisuje, jak strážci zákona po celé zemi donucují mladé lidi teprve na prahu dospělosti k tomu, aby se stali tajnými informátory v drogové válce. Tato odporná praktika, převážně utajovaná, udělá z dobrých lidí lháře a uvede je do smrtelného nebezpečí.

Zpráva profilovala dvě oběti ve státech s odlišnou vládou, na Floridě a v Severní Dakotě. Oba státy stále mají velmi kruté zákony ohledně drog, přestože legalizace marihuany proniká národem.

Rachel Hoffman, 23 let, byla absolventkou floridské státní školy, která byla zatčena kvůli marihuaně a několika pilulkám Ecstasy. Policajti oddělení ve městě Tallahassee jí řekli, že má před sebou 4 roky vězení a nebo jim může pomoct uskutečnit jejich největší protidrogovou razii poslední doby. Rachel byla dívka, která se jen ráda zhulila, dostala od nich $13 000 dolarů, aby koupila 1 500 pilulek Ecstasy, 1.5 unce kokainu a zbraň.

Policajti nepochybně Rachel ujistili, že bude v bezpečí a že připraví na tom místě 20ti členny tým. Když pak ale drogoví obchodníci změnili místo schůzky a dostali se do jejího auta, zřejmě věděli, že policajti používají informátory, policajti ji ztratili. Překupníci drog našli v její kabelce nahrávací zařízení, pětkrát Ráchel střelili, ukradli ji kreditní kartu a auto a nechali její tělo v příkopě.

Tajný drogový důstojník Brian Sallee vypadá, že nemá žádné výčitky svědomí kvůli takové vedlejší škodě, protože radostně dává instrukce horlivým policajtům na to, jak využít mladé lidi jako Rachel k tomu, aby naplnili věznice a nakradli jmění. Sallee se snaží ospravedlnit fakt, že tajné informátory vystavují nebezpečí tvrzením, že oni vlastně v nebezpečí už jsou při obchodování s drogami. Toto, ovšem, není v mnoha případech pravda, jak dokazuje případ Ráchel Hoffmanové, o které advokát rodiny říká, že byla „jen uživatelkou“.

Andrew Sadek, jeden z nejlepších studentů střední školy v Severní Dakotě, byl přistižen jak prodává marihuanu v hodnotě 80 dolarů. Video z vyšetřovací místnosti ukazuje šéfa Jasona Webera, jak sklíčenému Andrew, který ztratil svého staršího bratra v troskách vlaku, říká, že mu hrozí 40 let ve vězení. Weber, zkušený v klamání, sděluje Andrew, že se může „zachránit“ tím, že se stane tajným informátorem.

Andrew, aby si ponechal svobodu, musel koupit drogy od tří dalších lidí a vše držet v absolutní tajnosti. Když potom byl Andrew nezvěstný, jeho rodina a přátelé prosili do kamery o jeho navrácení a i celé noci se modlili, ale on se nikdy nevrátil. Andrew byl nalezen s prostřelenou hlavou v řece.

Za účelem přinutit mladé lidi jako Rachel a Andrew vykonávat špinavou práci policajtů, strážci zákona používají triky, aby se vyhnuli té části zákona, která by mohla překážet jejich podvodným taktikám.

Na otázku, zda říká mladým informátorům, že mají právo se poradit s právníkem, Sallee vesele odpověděl: „Ne . Neříkám. Řeknu vám, že máte právo na právníka, pokud vám budu pokládat usvědčující otázky. Jestliže mluvíme o tom, že se můžete stát informátorem, nemusím vám říkat, že máte právo na právníka.“

Důležitou rolí pro tyto vykonavatele nařízení v drogové válce je chytit do pasti děti před tím než jsou obviněny a zatčeny. Policajti jako Sallee jim řekne, že čelí vězení, ikdyž to není pravda. Ve většině případů, ta děcka by byla přesměrována na drogový soud a dostala by podmínku maximálně rok, a pak by byly jejich případy uzavřeny.

Ačkoliv používání mladých lidí jako tajné informátory je může zanechat traumatizované, sebevražedné nebo způsobit i smrt, ve většině států neexistuje proti tomu žádný zákon.

Neexistuje žádný věkový limit kdo se může stát C. I. (tajným informátorem), neexistují žádná pravidla o tom jak, a dokonce ani zda informátoři musí být trénováni, žádné směrnice na jejich ochranu.

Bezcitný Sallee odhaduje, že existuje v USA pravděpodobně 100 000 tajných informátorů, spolupracujících při vymáhání práva. Také věří, že jejich akce jsou absolutně dobrovolné.

„Souhlasili dělat to, co dělají, výměnou za něco. To je základní věc. Když někdo chce pracovat pro mne jako informátor, je to jeho rozhodnutí,“ řekl Sallee.

„Není to pravda“, říká advokát Lance Block.

„Není to nic, o co by dětí středních škol stály, říká. ‚Já chci být tajným informátorem.‘ Není to dobrovolně. Říká se jim, že je čeká vězení, pokud nebudou souhlasit s dohodami s policejním oddělením.“

Jak to někdo může považovat za dobrovolný akt je zarážející a pobuřující, ale je to poznávací disonance, kterou příkazy plnící voják drogové války musí mít.

Jeden bývalý tajný informátor řekl 60 Minut „Cítil jsem se jako bych měl u hlavy pistoli. Oni vás téměř přesvědčí – že jste vinen. Byl jsem tak vyděšený, jenom kytem v jejich rukou.“

Student v Ole Miss byl v zajetí dvou dalších tajných informátorů, jeden z nich v jeho domě LSD zanechával, druhý vyzvedával. Tato nevinná část vyfabrikovaneho zločinu přinesla hrůzu nešťastné oběti, která poté, co byla donucena k udáváni, byla opakovaně telefonicky zastrašována za neudávání jiných dostatečně rychle.

Advokát Ken Coghlan popisuje jak školy jako Ole Miss, které mají úplné kanceláře věnované vytváření tajných informátorů, organizují nemorální kruh děti, které chytají do pasti jiné dětí. V Ole Miss se od šikanovaných studentů očekává, že udají dalších deset.

Coghlan řekl: „Oni ale neznají 10 drogových dealerů. A jsou tak zoufalí, že jdou za svými přáteli nebo spolužáky a nebo za jejich bratrstvem a vědí, že ta která osoba kouří marihuanu. A jim řeknou: ‚Došla mi tráva. Můžeš mi prodat trávu za 10 dolarů?‘

Keith Davis, bývalý šéf Ole Miss Metro Narcotis Unit rezignoval poté, co byl přistižen nahrávkou, jak neurvale zastrašuje jiného tajného informátora.

Není divu, že policajti jsou tak chamtiví ulovit víc dětí, protože tento střežený odchov tajných informátorů je pro ně úsilím lukrativním. Stejně tak jako propadnutí majetku, tato odporná hra přináší peníze do pokladen policejních oddělení. Čím více zatčených, tím více přidělených peněz.

Kromě všech těchto mladých lidí, kteří jsou loveni státem, je ještě více zarážející fakt, že nejsou k dispozici žádné statistiky o tom, kolik je jich zapojeno nebo kolik jich při tom bylo usmrceno.

„Vymáhání práva je přeplněno statistikami. Ale nenajdeme žádnou informaci o počtu tajných informátorů, kteří jsou používáni po celé zemi, tím méně počet lidí, kteří byli usmrceni nebo zraněni. Je to temné podsvětí, to je, co to je.“ řekl Block.

Většina mladých životů je smetena do této noční můry kvůli marihuaně, která je ve 4 státech legální a 23 státech legální jako léčivo.

Rodiče Andrewa Sadeka neměli až do jeho smrti ponětí o tom, že jejich syn byl tajným informátorem. Byli ohromeni tím, že policajti byl schopni klesnout až do takové hloubky nemorálností.

„Nikdy jsme o ničem takovém neslyšeli, víte – používání studentů středních škol jako práskačů,“ řekl otec Andrewa, John Sádek, který ztratil jediného syna, který mu zbyl, kvůli mravní zkáze státu.

Advokát Lance Block se stal obhájcem mladých lidí, kteří byli zatčeni s malým množstvím drog, proti tomu, aby byli používáni jako tajní informátoři.

„Mezi těmi, co znám, neexistuje žádný rodič, který by dovolil nebo chtěl, aby jejich dítě sloužilo jako tajný informátor. Jo. Tím chci říct, že je to příliš nebezpečné. Ne, nechtěl bych, aby to moje dítě dělalo. Tyhle děti jsou rekrutovany k nejnebezpečnějšímu druhů policejní práce. Fungují utajené, bez zázemí, výcviku nebo zkušeností. Neabsolvovali policejní akademii.“

Na ničem z tohoto ovšem vojákům drogové války jako je policejní šéf Jason Weber nezáleží, a ještě říká:

„Usnadňují nám práci „.

On věří, že nedonucováním mladých lidí k tajné, smrtící službě by pro ně znamenalo, že „ve válce s drogami prohrávají.“

Reportér 60 minut Lesley Stahl si zaslouží velkou úctu za to, že se snaží poukázat na Webera, na absurditu používání mladých lidí, bezvýznamných obchodníků s trávou, pro toto nebezpečné křížové tažení. Stačí mu k tomu jen vyřazení lidské kapacity při výslechu.

 

„Pokud jde o zločin, je mou povinností jako policejního úředníka trestní právo vynucovat. „

 

Napsal: Justin Gardner

Zdroj: http://www.activistpost.com/2015/12/turning-youth-into-snitches-then-sent-to-their-death-in-the-drug-war.html

 

Poznámka J.K.: Podobné praktiky, tj. využívání mladistvých jako informátorů, využívala samozřejmě např. i komunistická StB.

 
11 Komentářů k Americká mládež je v drogové válce nejdříve zatažena do udavačství a pak poslána na smrt

 1. Míša napsal:

  Mrdky.
  Ale už to nebude dlouho trvat. Rok, maximálně dva :-)

 2. J. Hruška napsal:

  Který zvrácený debil tohle napsal. Z článku vyplývá, že není zločin ničit lidi drogami, případně je střílet, ale bojovat proti tomu.

  • Marie napsal:

   Co kdyby sis to precetl jeste jednou. Tam se nikde nepise, ze neni zlocin lidi nicit drogami. Ten clanek je o zneuzivani tech lidi, kteri do toho problemu s drogami se dostali.

   Jestli te to zajima, tak ti sdelim, ze v obchodu s drogami jede CIA zcela zamerne, a dokonce nedavno USA postavily uplne novy tunel na hranici s Mexikem, aby prisun drog se zrychlil. Ty drogy jsou ve znacne mire pouzivany pro vojaky, a samozrejme i pro mlade lidi, kteri z hlouposti je zkusi a pak jim podlehnou. Jde o zamernost mlade lidi likvidovat. Samozrejme pred verejnosti a hlavne do sveta se vykrikuje, ze se proti drogam bojuje. Nebojuje. Je to obrovsky byznys, a jak rikam, hlavnim odberatelem je armada. Opravdu si myslis, ze je takovy problem drogove dealery pochytat? Neni. Proc si myslis, ze je snaha o legalizaci drog nejen v USA, ale i v Evrope? Kdo o tom rozhoduje? Opravdu nevidis souvislosti?

   • host napsal:

    Navíc bez těch tun drog všeho druhu by nedokázali udržet ty miliony černochů na uzdě, ihned by celý slavný Washington D.C. proměnili v kůlničku na dříví. Kdyby nebyli zaměstnaní drogovými gangy a drogovými válkami ve svých ghetech.

    Taky se říká, že Timothy Leary a celá ta feťácká „hippie“ banda kolem něj byli ve skutečnosti placení CIA aby z perspektivní americké mládeže udělali závislé trosky. A že celé mírové a humanistické hnutí hippies bylo doslova utopeno v záplavě drog. Protože hrozilo, že rozvrátí celou agendu NWO.

 3. Drak napsal:

  Nezbývá než položit ruku na srdce a zapět americkou hymnu.
  Může za to Putin.

 4. Ekklesian napsal:

  Dobře vnímejte ty charakteristické prvky strach a lež, s cílem nahnát vás do situace, která nemá řešení. Přitom člověk sám je tím, kdo se nechá do dané sitace nahnat a není snadné z ní pak vyváznout.

  Tohle vše jsou typické prvky jednání zlého i všech kolem něj, těch co mu podlehli.

  Pokaždé se snažte vidět tu neřešitelnou situaci do které jste hnáni (věřící si mohou pro mnohé útoky jimž musí čelit, lze-li to vůbec, doplnit situaci spravedlivě neřešitelnou) a uvědomte si že nemá mít řešení, ale někdy se jí lze vyhnout.

  Budete-li pozorní, budete tento vzor rozpoznávat čím dál snadněji a najdete ho všude kolem ve společnosti lidí.
  To je právě ta oblast kdy lidé opustili Boha a neuposlechli toho co jim přikázal (tedy hřešili) protože věděl, že to je pro ně to nejlepší, protože je to spravedlivé.

  Nedělejte si také žádnou iluzi, že byste měli šanci obstát při přímém a cíleném nátlaku, pokud by za vámi Bůh nestál.

 5. Jarek* napsal:

  Je neskutečným paradoxem, že státní moc USA je největším producentem drog na světě, distribuuje je do všech končin světa, vydělává na tom miliardy dolarů ročně, organizuje prodej těchto drog až do nejnižších vrstev a následně tyto takovýto hanebným způsobem zabíjí. To se dá nazvat zvrácenou zvráceností. Pohrdám touto společností zvoucí se USA. Toto nemůže donekonečna existovat, to musí skončit. A skončí to velmi špatně. Společnost založena na takové lži, nenávisti, podvodu, zvrácené morálce státních orgánů nemůže prosperovat, nemůže se rozvíjet. Je za své podstaty odsouzena k zániku. V závěru poznamenám jen jedno, toto je dílo Vatikánu s jeho Tovaryšstvem.

 6. Jaris napsal:

  Za II.svetove valky bylo vsem lidem na svete jasne, odkud prichazi zlo. Bylo to hitlerovske Nemecko. Nebylo by zadnym resenim osvobodit pouze par zemi a Nemecko nechat v te same forme.Nemecko muselo byt srazeno na kolena, jelikoz hrozba fasismu by se mohla opet obratit zpet a vsechny osvobozene staty by byly jeste pod horsi okupaci. Vsem bylo jasne, ze se musi znicit doupe zla – Nemecko, jinak bude stale hrozit nebezpeci obnovene valky.
  Dnes tady mame stejny scenar. Vsem jasne, ze US je nejvetsi teroristickou organizaci. To jsou ti, kteri spradaji zlo, brevne revoluce a dobyvacne valky. Pokud Amerika nebude znicena nacimprcampr, budou stale organizovany valky a prevraty vsude mozne. Ke zniceni Washingtonu a New Yourku bych pridala jeste Izrael, ktery je take zodpovedny za krveproliti hlavne na BV.

 7. Vesna napsal:

  Tie decká majú hlavy neustále vopchané do mobilov. To sa ešte nenašiel nikto, kto by im cez tie (inak nepotrené) sociálne siete rozposlal upozornenie na tieto zvrhlé praktiky a čo majú decká robiť v prípade, ak sa dostanú do takej situácie? Aspoň na niečo zmysluplné by sa tie sociálne siete mohli využiť.Byť rodičom tých zomrelých detí určite by som to urobila. Možno, hovorím len možno, by sa mohol zobrať vietor z plachiet tým usateroristom a aspoň trochu tie odporné praktiky pribrzdiť. Oni by si ale asi zase vymysleli iné svinstvo.

 8. Míša napsal:

  J.Hruška jednou bude čučet. A nebude to dlouho trvat ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!