ZPRÁVY Z JEMENSKÉ KRIZE 11.12.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

screen2Nejvyšší velitel žoldnéřů Blackwater a mexický občan byl ve středu zabit bojovníky houthijského Ansarullahu a jeho spojeneckými silami v Jemenu v provincii Ta'izz. Podle zpráv o poslední úmrtnosti bylo od úterka zabito 15 členů zahraničních válečníků, co přišli s Blackwaters. Tito žoldnéři jsou součástí sil Sjednocených arabských emirátů, které pomáhají Saúdské Arábii s její intervencí v Jemenu.

Jemenští bezpečnostní činitelé říkají, že guvernér obležené jižní provincie Aden byl zavražděn, když se jeho konvoj stal předmětem útoků raketovými granáty. K tomuto incidentu došlo, když Jaafar Mohammed Saad v neděli cestoval se svým doprovodem do čtvrti Tawahi v tomto přístavním městě. Při tomto teroristickém činu bylo údajně zabito několik členů jeho konvoje.

Do Jemu bude vysláno asi 1 500 Maročanů, aby se také účastnili saúdské agrese proti této arabské zemi. Podle zpráv budou tito vojáci pomáhat saúdským vojákům s pozemními operacemi proti Jemenu. Vzpomínáme si, jak v říjnu do jižního přístavního města Aden přijelo asi 6 000 súdánských vojáků, aby se také přidali k saúdským vojákům. Této saúdské operace se rovněž účastní vojáci Emirátů, Bahrajnu a Kataru.

Válčící frakce v Jemenu se připravují k pozorování týden dlouhého příměří od 15. prosince, zatímco ve Švýcarsku probíhají OSN zprostředkované mírové rozhovory. Zdroj v kabinetu Saúdy podporovaného presidenta Abd Rabbo Mansour Hadiho řekl, že příměří potrvá sedm dní, jak uvádí dopis poslaný Hadim Radě bezpečnosti OSN. Předchozí pokus o zastavení palby v tomto konfliktu se zhroutil a obě strany z toho jedna druhou obviňují.

Zdroj: http://southfront.org/11-12-2015-yemen-crisis-news/
2 Komentářů k ZPRÁVY Z JEMENSKÉ KRIZE 11.12.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Ikema Monika napsal:

  BlackWater další zločinecká banda najímání na nejhorší zločiny po celem světe za prachy! Saudi Arábie jsi dokáže pouze zaplatit žoldáky jelikoz sama nic nezmuze ! Jemenci bojuji ve vetnamkach na nohouch a dokazali Saudi jiz několikrát zahnat za hranice! Saudi Arábie je další zlo na zemi a potrebuje urychlene klepnout přes prsty !!

  • Adolf Balík napsal:

   Pro Saúdy jsou Houthiové pěkný problém. Jejich režim je režimem agresivního sunnitského wahhábitismu, ale většinu jejich obyvatelstva tvoří šiítské kmeny. Ti šiíté žijí v ropných provinciích, zatímco sunnité v provinciích, kde jsou velká města, žije tam jejich šlechta, ale není tam žádná ropa. Sunnité mají všechna místa ve státní správě, všechny vedoucí pozice ve velkých podnicích a všechny pořádné podnikatelské příležitosti. Šiít to dostat nesmí, ten smí být jen manuální dělník a dotáhnout to tak maximálně na dělnického předáka.

   Tito utlačování šiíté jsou to samé, co Houthiové v Jemenu, a nejraději by se k nim přidali. Také značná část zahraničních dělníků v Saúdské Arábii jsou Jemenci - a to převážně šiíté sympatizující s Houthii.

   Rozšíření houthijské rebelie k Saúdům - a ty tendence tu jsou - by mohlo skončit občanskou válkou za ukončení wahhábitské despocie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!