Spiegel píše, se s klimatickou dohodou „je to nahnuté, je v hrozném ohrožení.“ Čína se cítí být „provokována a není ochotná ke kompromisům“

FRANCE-CLIMATE-WARMING-COP21Spiegelposlední analýzu klimatického hádání probíhajícího na COP21. A to vypadá pěkně horké. Z perspektivy vědeckého žurnalisty Axela Bojanowského narazili zástupci na některé vážné překážky. Píše o "ohromném poprasku" a hlásí, že s dohodou je to nahnuté. Píše s odkazy na delegáty, že vyjednávání narazila na "strašné hrozby" a na "patologickou hrdost": "Čína, Indie, USA, EU a ropu produkující národy při vyjednáváních vytáhly koncepty, které se vzájemně plnou silou srazily."

Bojanowski píše o bouřícím nesouladu ohledně cíle 2°C a uvádí, že skupina zemí vedená USA a EU by si přála přijmout "vysoce ambiciózní" 1,5°C cíl, což by pro planetu znamenalo, že by jí zbývalo pouhých 0,5°C přípustného oteplení.

To by teoreticky vyžadovalo okamžité zastavení nárůstu emisí - tj. cosi, co je v reálu čirou fantazií. Saúdská Arábie nechce mít s 1,5°C cílem nic společného a podle Bojanowského tím hrozí, že "rozbije křehkou alianci rozvojových zemí z tzv. Skupiny 77".

Zpráva Spiegelu líčí konfliktní atmosféru, v níž se sráží rozvojové země s průmyslovými. Ty první žádají, aby jim ty druhé podstrkovali "odškodnění" za způsobené poškození a chtějí dostat úlevy na emise uhlíku. Avšak delegace USA trvá na tom, aby se zprůmyslňující se země zavázaly také k omezením, "zvláště Čína", kde se emise CO2 na hlavu už blíží úrovni EU.

Ač média (přinejmenším tady v Německu) předjímají v Paříži nastolení kooperativní a konstruktivní atmosféry, tak nám zpráva Spiegelu říká pravý opak, že mezi průmyslovými a rozvojovými zeměmi i nově se vynořujícími zeměmi pořád zeje ohromná propast. Bojanowski píše, že současný koncept dohody delegaci USA rozzuřil, protože vyzývá rozvinuté země, aby si "vyčlenily peníze na finanční podporu", zatímco ostatní země by "přispívaly jen dobrovolně" - což je podmínka v hlavní částí dohody, která by nikdy neprošla US Kongresem. Čína trvá na tom, že tato klauzule v hlavní části zůstane.

Bojanowski píše, že Čína se "cítí být provokována" nově zformovanou "Koalicí vysokých ambicí", která sestává z USA, EU a z chudých rozvojových zemí - které před tím Čína obvykle zastupovala - a tak je teď "neochotná ke kompromisům", hlásí Bojanowski.

Ta Dohoda tedy zdaleka ještě není hotová a pořád ještě existuje šance, že se celý ten proces zhroutí. Očekávejme, že ve zbytku týdne to bude dohadování jak na bazaru.

By P Gosselin on 11. December 2015

Zdroj: http://notrickszone.com/2015/12/11/spiegel-writes-of-a-climate-treaty-on-the-brink-harsh-threats-china-feels-provoked-unwilling-to-compromise/
10 Komentářů k Spiegel píše, se s klimatickou dohodou „je to nahnuté, je v hrozném ohrožení.“ Čína se cítí být „provokována a není ochotná ke kompromisům“

 1. petr366 napsal:

  Jen ať se otepluje.Víte jaké nádherné pláže jsou na Baltu?Kdyby se to moře ohřálo o dva stupně ,tak je tam i skvělé koupání.

  • Contumax napsal:

   To je divný že se o teplotě baví už kolik let a...

   Jak to, že k, kysličník uhličitý, který dýchají rostliny je najednou nebezpečný, když před tím byl tisíce let...

   Island byl dříve travnatý a pásli se tam koně...

   Řekněte ano změnil se Golsfský proud, to souhlasí ale největší vliv na počasí má slunce, člověk a celý lidstvo celkem nepatrně...!!!

   • to je jedno napsal:

    To je děsně jednoduché - celé je to manipulační podvod! CO2 má možná skleníkový efekt, ale to i vodní pára! CO2 je v atmosféře 0,385%! Je to vlastně vzácný plyn, a tak je diskutabilní jak moc velký vliv může mít na světové klima jeho zvýšení. Na druhou stranu nelze popřít změny klimatu. Z dětství pamatuji, že u nás byla celou zimu krajina zasněžená, a nyní zde jde o vzácný úkaz, zatímco se stává, že sníh napadne na Sahaře, kde nikdy nebýval. Osobně to tedy přikládám působení kombinace celé řady faktorů: a)Slunce více září - a s tím nic neuděláme, b) odlesňování + urbanizace spojená s vybetonováním krajiny + pole scelené v obrovské sálavé plochy = změna atmosférického proudění, kdy se celá krajina stala i rychloodtokovou pouští. c) Nu a pak je zde spíše okrajově vidět působení CO2 a jiných skleníkových plynů. Jenže Globální elity začaly klást důraz na CO2, neb je to pro ně cesta, jak nám obyčejným lidem zpoplatnit i ten vzduch, co dýcháme... Skutečným řešením by bylo, navrátit krajině její původní retenční schopnosti ohledně vody, znovu ji zalesnit, vybetonované plochy rozrušit pásy stromů, které by na beton vrhaly stín a tím snížili sálavost tepla mající vliv na proudění vzduchu a podobně rozrušit obrovská sálavá pole = tím by se normalizovala na přirozenou úroveň atmosférická proudění, snížilo množství přívalových dešťů, vysychání krajiny a náhlých povodní. Jsem si jist, že by došlo i k zastavení oteplování... neb stromy v létě vzduch odparem ochlazují..., v zimě by se normalizovalo atmosférické proudění a zase bychom zde mohli mít sníh. Nové stromy by ze vzduchu odčerpávaly svým růstem CO2!

 2. Paul Durham napsal:

  Dnes prý se 200 teploušů v pařížském kuloáru usneslo , že omezí oteplování na 1,5 - 2 stupně, neřekli sice za jakou dobu, ale počítám na věky nebo na 1000 let. Doufám, že informovali o svém usnesení okolní vesmír.
  To je totální degenerace druhu.

 3. Jaris napsal:

  Lidi se ke sve vlastni Zemi chovaji naprosto bezohledne. Stale maji malo, stale chteji vic. Vyrabi se zbytecne mnoho vyrobku - od aut, pracek, lednicek a kompjutru a mnoha jinych veci. Kupuji se stale nove "lepsi" a kdyz jsou slevy, no nekupte to! Neverim na nejake diletantske teorie o oteplovani. To souvisi s cykly a aktivitou Slunce.
  Ovsem lidstvo produkuje tolik odpadu, ze je to nehorazne. Oceany jsou pokryty mnoho kilometru ctverecnich plastovymi casticemi,ktere se nikdy nerozpadnou a ktere nepropusti slunecni paprsky a podmorska vegetace uhyne. S ni samozrejme ubyde vyskyt morskych zivocichu. Nektere plaze jsou tak znecisteny a ptaci si z odpadku stavi hnizda. Je to velmi smutny pohled a jeste smutnejsi, kdyz uhynou zvirata, ktera sezerou plastik. A to nemluvim o Fukusime a mnohych katastrofach rozlite ropy na morske hladine. Nekdy mam dojem, ze lidi budou jednou zavaleni vlastnim odpadem. S tim by se meli "odbornici" zabyvat a ne kecat o tom, jestli pristi leto bude o stupen teplejsi.

 4. Carlos IV napsal:

  Prave proslo na Channel News Asia ze pry "Cina ustoupila" - tak nevim...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!