Přiznání režiséra Stanleyho Kubricka o natočení falešného přistání na měsíci – podařený vtip nebo skutečnost?

1449925708_astronaut_bwNedávno bylo publikováno video, které se tváří, že je z roku 1999 a že na něm hovoří již zesnulý režisér Stanley Kubrick, o kterém se už dlouho mezi konspiračními teoretiky mluvilo jako o možném autorovi falešných záběrů z přistání Američanů na Měsíci. Některé zpravodajské servery tuto zprávu přijaly jako důkaz, že Američané na Měsíci skutečně nebyli, jinde poukazují na možný podvrh. Jak je to doopravdy?

Potvrzeno: americké přistání na Měsíci byl podvod

Stanley Kubrick:

"Americká přistání na Měsíci byl podvod a já jsem byl ten, kdo to natočil."

V rozhovoru slavný režisér na smrtelném loži podrobně a zasvěceně vyprávěl o tom, že všechny výsadky na Měsíc zfalšovala NASA a že on všechno natočil na Zemi. Tak za mnohaletým bezprecedentním měsíčním podvodem USA učinilo konečnou tečku přiznání světoznámého hollywoodského režiséra.

Rozhovor byl publikován 15 let po režisérově smrti. V březnu 1999, tři dny před Kubrickovou smrtí jej natočil režisér T. Murray. Předtím však byl přinucen podepsat dohodu o 88 stranách, v níž se zavázal k patnáctileté mlčenlivosti ode dne Kubrickovy smrti.

Zde je stenogram rozhovoru (anglicky)

Předsmrtné Kubrickovo interview se stalo opravdovou senzací po celém světě. Abyste si udělali představu o jejím rozsahu, stačí se podívat na Google.

1449925800_280556_original

V roce 1971 Kubrick ujel z USA do Velké Británie a v Americe se už nikdy neukázal. Všechny jeho následující filmy pak byly natočeny v Anglii. Dlouhé roky režisér vedl život v ústraní, bál se o život. Podle ujištění anglických novin "Sun" se režisér "bál, že bude zavražděn americkými tajnými službami, stejně jako ostatní účastníci televizního zajištění měsíční aféry USA". Režisér náhle zemřel údajně na infarkt v dokončovací fázi natáčení filmu "Eyes Wide Shut", v němž hlavní role hráli Tom Cruise a Nicole Kidman. A byla to právě Nicole Kidmen, kdo v roce 2002 v rozhov oru pro americké noviny The National Enquirer řekla, že Kubrick byl zavražděn. Režisér jí zavolal 2 hodiny před oficiálním časem svého úmrtí a žádal ji, aby nejezdila do Hertfordshire, kde, jak sám řekl, "nás všechny otráví tak rychle, že si nestihneme ani kýchnout". Podle tvrzení britských novinářů členové Národní agentury pro bezpečnost USA se poprve pokusili Kubricka zabít už v roce 1979.

Násilný charakter Kubrickovy smrti 7. března 1999 v anglickém Harpenden (Hertfordshire) později potvrdila i jeho žena. V létě roku 2003 v rozhovoru pro francouzskou televizi a později 16. listopadu téhož roku v rámci pořadu "Temná strana Měsíce" (TV kanál CBC Newsworld) vdova po režisérovi, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan) učinila veřejné prohlášení, jehož podstatou bylo následující:

V době, kdy si SSSR již celkově osvojoval vesmír, prezident USA Richard Nixon, podle vdovy inspirovaný vědecko-fantastickým filmem jejího manžela - který později vešel do historie jako jedno z nejlepších děl Hollywoodu (Vesmírná odyssea, 1968) - vyzval režiséra spolu s ostatními hollywoodskými profesionály, aby "zachránili národní čest a důstojnost Spojených států". Což mistři z "továrny na sny" vedení Kubrickem také udělali. Rozhodnutí o falšování provedl osobně prezident USA.

Taková prohlášení od účastníků tohoto "projektu" však zazněla už dříve.

Zejména raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy "Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů" (We Never Went to the Moon: America's Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974 a jejím spoluautorem byl Randy Reid. Ten rovněž potvrdil, že údajná reportáž z přímého přenosu přistání lunárního modulu NASA je fa lešná a byla natočena na Zemi. Pro natáčení byl použit vojenský polygon v Nevadské poušti. Na snímcích pořízených v různých časech ruskými průzkumnými satelity můžeme jasně vidět obrovské hangáry a skvrny kráterů napodobující měsíční povrch. Právě tam vznikly záběry ze všech "měsíčních expedic" natočené hollywoodskými specialisty.

Odvážlivci byli dokonce i mezi samotnými astronauty. Tak například americký astronaut Brian O'Leary, když reagoval na přímou otázku, řekl, že "nemůže dát stoprocentní garanci, že Neil Armstrong a Edwin Aldrin vlastně chodil na Měsíci". Nicméně, až teprve nyní, po bezprostředním doznání samotného Stanley Kubricka - celosvětově uznávaného hollywoodského režiséra - celá aféra dostala tu správně výživnou tečku.

Režisér Stanley Kubrick, stát Nevada, vojenský polygon, 1969

 

Poznámka od chipstone:

V tomto materiálu kromě samotného faktu zveřejnění podvodu jsou pro mě zajímavé především tyto tři body.

První se týká skutečnosti, že vše bylo zveřejněno právě nyní. Garance mlčenlivosti 15 let vypadá dost divně. Proč zrovna 15 a ne 25, 50,...?

Druhý zajímavý moment je spojen se zvláštností Kubrickova životopisu, který velmi brzy po vytvoření snímku odjel do Británie, kde byl pravděpodobně zavražděn v roce 1999. Zajímavý je nikoli fakt samotné vraždy, i když v roce 1999, kdy se zabrzdil rozpad Ruska, může mít svůj význam. Zajímavé je to tím, že to byla právě Velká Británie, která je jedním z hlavních opěrných bodů MEC. Je to možná až příliš dlouho před dnešním naplánovaným pádem mýtu o velikosti Spojených států. Protože ničím jiným, kromě přání pokořit státní elit u USA zveřejněním tohoto rozhovoru, to vysvětlit nelze. Ale přesto jsme rádi, že kostlivci začínají vypadávat ze skříní. A jsem si jist, že to není poslední významné sdělení o falšování historie.

A ještě poslední moment. Klidně si můžeme myslet, že i tento rozhovor je padělek. Je sice vysoce pravděpodobné, že je pravý, ale i kdyby nebyl, nevadí. Zdá se, že světové mínění už přijalo skutečnost, že mise na Měsíc byla podvodem. A jako falešnou ji odnynějška budou chápat. A to je na každý pád hodně černá skvrna na image státní elity USA.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/65345-v-lunnoy-afere-ssha-postavlena-zhirnaya-tochka.html
109 Komentářů k Přiznání režiséra Stanleyho Kubricka o natočení falešného přistání na měsíci – podařený vtip nebo skutečnost?

 1. Voxpopuli napsal:

  Je neuvěřitelné jak někdo může být neochvějně přesvědčen o své "pravdě" i v momentě kdy existují nevyvratilné důkazy o přítomnosti amerických kosmonautů na Měsíci, a to z nezávislých zdrojů. Sama skutečnost existence fotografií z japonské družice, která mapovala povrch Měsíce v posledních letech, je jen třešinkou na dortu důkazů. Na snímcích jsou vidět nejen stopy po "roverech", ale i samotné rovery, pak přistávací moduly a v neposlední řadě i stojící americká vlajka z první mise. Jedním z důkazů přítomnosti jsou i rozmístěná odrazová zrcadla. A v neposlední řadě...nedovedu si představit, že by to sami Rusové neměli velmi dobře zdokumentované za pomoci svých družic obíhajících v tu dobu kolem Měsíce.

  • admin napsal:

   Nejsem na toto téma odborník, takže o tom mnoho nevím, ale i družicové snímky teoreticky není problém zfalšovat. A co se týká Ruska, tak i tam může existovat nějaká tajná dohoda.
   Ale jak píšu, jsou to jen spekulace.

   • LUF napsal:

    Snímky není problém zfalšovat, ale je problém zmanipulovat nebo umlčet tisíce vědců a inženýrů pracujících na projektu + další tisíce šťourajících novinářů, radioamatérů, astronomů... Pak je tu ještě dobře informovaná tehdy Sovětská strana, která měla bezpochyby u NASA množství špionů. Jen debil si může myslet, že je reálné něco takového zfalšovat, proto by Američany ani ve snu něco takového nenapadlo

    • to je jedno napsal:

     Přesně!

    • Lojza napsal:

     Inu, kdyz si uvedomime, ze SSSR nanekolikrat zachranil USA pred krachem (a vice versa), tezko se argumentuje zrovna timhle. Studena valka nebyla, slo jen o experiment na tema jakym zpusobem nastolit totalitni system tak, aby byl udrzitelny - a sovetska verze se az tolik neosvedcila.
     Nicmene z praktickeho hlediska neni moc proc pochybovat o pristani - kazdy absolvent ceskeho gymnasia si dovede spocitat, ze technicky to nebylo nijak nedosazitelne. Spise je na zamyslenou, proc se tam od te doby nikdo dalsi nevydal.

     • Emilly napsal:

      V červnu letošního roku ruský generál Markin řekl následující: "A ještě je možné pomoci provést mezinárodní vyšetřování, kam zmizel originální film, který američtí astronauté natočili na Měsíci, anebo kde je schováno a už nikomu se neukazuje 400kg měsíční půdy. Ne, my vůbec nechceme tvrdit, že oni nikam nelétali a jen natočili film. Ale všechny tyto vědecké nebo kulturní artefakty jsou bohatstvím lidstva a jejich ztráta je naší společnou ztrátou. A vyšetřování by pomohlo..." :-)

      Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/trolling-americanu-od-generalmajora-justice-vladimira-markina/

   • Bogus Sobotka napsal:

    Korale, ty opravdu muzes delat pitomce z podobnych lidi jako si sam, ale ne z normalnich lidi.
    Za prve, na tom videu neni Stanley Kubrick , ale naky chlapek jmenem Tom!

    Na ne-editovanem videu je to slyset jak herce Toma pouch je a rika mu Tommy a Tom.
    Po 14 minute pekne slyset jak na herce Toma krici a dava mu instruktaze co ma rikat.

    https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=KPHRpFFRDUk

    Za druhe, Kubrickova vdova :

    ""The interview is a lie, Stanley Kubrick has never been interviewed by T.Patrick Murray the whole story is made up, fraudulent and untrue."

    Interview je lez, Stanley Kubrick nikdy nedelal rozhovor s T. Patrick Murrayem. Cele je to vymyslene, podvod a lez.

    Je nechutne jak konspiratori chodi ve svych bludech az tak daleko, ze falsuji interview.

    • Antonín napsal:

     V každém případě je to velice zajímavý sociální experiment.

     • Marie napsal:

      Ja jsem si to video prohledla az ted a musim rict, ze je to slatanina, to se za interview povazovat neda. Nesouvisle kecy, a ten co se pta, ten jeho hlas, zpusob reci, ten ma pro mne vypovidajici hodnotu, jako by toho cloveka porad nekam tlacil a pritom z toho mel srandu.

      Pro mne to dokument neni a jeste vyvstava otazka, za jakym ucelem se to video vlastne natacelo. Pro koho?

      Je docela mozne, ze prave je udelano timto stylem, aby se tim prokazalo, ze vlastne ten Kubrick zadnou vinu nema tim, ze se pozna, ze jde o padelek.

      Ale jak pisi, podstatna jsou vedecke dokladani. Nikdo mi nevymluvi, ze kdyz dodnes pouzivaji USA rakety vyrobene v Rusku, tak je to pro mne dukaz jako hrom.

      Tehdy proste USA nemohly unest, ze v roce 1961 to bylo Rusko a ne ony, kdo poprve obletel zemekouli. A sami vite, ze v tom Rusko pokracovalo dal. Dokonce i zena letela, Tereskovova.

      Takze z prestiznich duvodu se natocilo pristani na Mesici, a hotovo.

      Jak rikam, kdyby to USA dokazaly, pokracovaly by v tom, o tom neni pochyb .

      • Lojza napsal:

       USA nepouziva v rysku vyrobene rakety dodnes, ale je dnes zavisle na ruskych raketach proste proto, ze se prilis spolehlo na komercni sferu a zaroven s postupujicim socialismem tu soukromou sferu prilis omezilo - takze nema rakety ani statni ani soukrome.
       Ruska technika byla vzdy narocnejsi na energii i vyrobu, ale odolnejsi a trvanlivejsi nez ta americka - takze neni divu, ze ruske rakety sovetske koncepce a vyroby dodnes jedou, zatimco americke raketoplany sly do srotu.

    • pavelka70 napsal:

     a co když Kubrickově vdově přiložili CIA nůž na krk, a donutili ji všechno dementovat? Murray taky nemusel mít žádnou smlouvu, že až za 15 let to poví, prostě uznal za vhodné až pak. Citíl se bezpečně.

     • Bogus Sobotka napsal:

      Pavelko, specialne pro tebe pomale a jeste jednou.
      Na tom videu neni Kubrick, ale herec. Proste sehrany podvod pro prostacky.

    • Marie napsal:

     Co sem lezes, zasmrdet, ze? On ti pan Koral dovolil tykani? Vidis ty zrudko sionisticka, jak se prozrazujes, co jsi zac svou nadrazenosti, na kterou jsi tak zvykly, ze si ji nedokazes vubec uvedomit.

     Mne je to interview uplne jedno, absolutne, jestli lze vdova nebo nelze a kolik dalsich.

     TO NIC NEMENI NA FAKTU, ZE JDE O PODVOD!

     USA jsou ovladany dnes uz Hollywoodem, ano. Siozidovsky hoaxwood si dela z lidi rit uplne ve vsem, at vezmu vymysleneho boha (bohy), a slavu, ktera neexistuje, protoze krome lhani, zlodejiny a vrazdeni nikdy nic dobreho svetu nepredvedli.

     LZOU, LZOU a zase jenom lzou. To by byl sakra zazrak, kdyby tady nelhali.

     Ja jsem videla nekolik videi, kde reporteri se snazili udelat rozhovor primo s temi astronauty, kteri udajne na tom Mesici byli. A to, jak odpalkovavali ty reportery, az agresivne vyhazovali, to mi uplne staci.

     Rusko velice dobre vi, ze jde o podvod a az si USA otevrene dovoli na Rusko, pak to vsechno poleti do eteru, nejen tento podvod.

     • Marie napsal:

      Jeste je dalsi podvod, a to jsou mimozemstani. Co to sezralo penez, to si nikdo neumi predstavit. Area 51....jeste dalsi zmetek, taky zid, prolhanec jmenem Meier ze Svycar plodil dementni vymysly, jak on je jediny na planete s kym se mimozemstani kontaktuji.

      Dement nevi, ze je dement, a proto se mu neda nic vysvetlit.

      • Lojza napsal:

       A uvedomujete si, ze za nastupem Lenina, Hitlera, i soucasnou vladou USA jsou jedny a tytez penize, tedy jedni a titiz lide?

      • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

       Dement promluvil. Je zajímavé číst tohle a vědět že jiným hovadinám věříš. Rusové by to použily hned protože dnes je to jako "páka" nebo cokoliv jiného k smíchu.

   • Adolf Balík napsal:

    Ty spousty šutrů, které přivezli z Měsíce přezkoumávaly tisíce geologických laboratoří, a to by oblbnout nešlo. Jejich komunikaci goniometricky zaměřenou sledovaly spousty nezávislých stanic po celém světě. Koutové odražeče, které tam umístili, odtud vrací laserové signály až dodnes. Kdekdo si to může ověřit. Seismografy sbírající několik let seismické signály Měsíce poskytly signály, které v jejich době šly interpretovat jen velice částečně, ale postupně z nich bylo možno vypočítávat čím dále přesnější složení vnitřku Měsíce. Teprve až teď ve druhé dekádě 21. století se z toho povedlo vypočítat přesnou strukturu jeho vnitřku. A to jsou signály, co jsou skoro 40 let k dispozici. Nikdo je z tehdejší technikou nemohl zfalšovat tak, abychom je teprve my teď z dnešní výpočetní technikou mohli interpretovat. A takových věcí je daleko více.

    • Marie napsal:

     A to zase ja netvrdim, ze tma nemohl byt vyslan Lunochod, ktery dokaze sesbirat vzorky. To je mozne. Ja tvrdim, ze clovek tam nebyl, protoze podle slov ruskych vedcu uz v te dobe, je to zareni natolik silne, ze by musela ta kosmicka lod mit obal nekolika x metru cementu, coz je technicky nemozne. Jestli se od te doby nejak pokrocilo s resenim tohoto problemu, to nevim, ale doposud tam clovek nebyl a tecka. To nerikam ja, to rikaji odbornici a ja to jenom sesbirala. Jsem pametnik te udalosti, takze jsem i tehdy sledovala, co se dalo kde o tom precist.

     • Lojza napsal:

      To zareni je tam pochopitelne stejne jako na hornich obeznych drahach kolem zeme, kde uz nechrani atmosfera. Dalsim faktorem je vedome podstoupene riziko a cas po ktery tam byli. Vas argument neni zalozen na realite a da se vyvratit na zaklade stredoskolskych ucebnic fyziky.

     • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

      Takže MIR měl několik x metrů cementu? Nebo současná ISS. A netvrďte mi že na oběžné dráze země je jiné záření než na povrchu měsíce. A jaký odborníci sousedka přes plot povídala. Jména studie atd. to jest něco co se dá ověřit. Máme? Kromě vašeho tvrzení nemáme. No jo internetová diskuze snese všechno stejně jako papír.

      • kurt napsal:

       Mir lítal pod van Allenovými radiačními pásy, srovnáváš nesrovnatelné. Přitom mně, prosím, vynechte z diskuse. Téma Měsíce je mi ukradené. Jsou důležitější a aktuálnější problémy v našem světě. Např. jestli přežijeme rok 2016

   • ascharad napsal:

    K tomu, aby člověk něco falšoval, musí mít důvod, u Spojených států(pokud člověk zná trochu jejich historii) to ani nepřekvapuje, svět přichází na to, že od USA by vždy vše jen kamufláž, u Rusů je to jiné, ti se zdá se nechlubí, není to dobré a nemají proč, posledním důkazem je jejich vojenská technika, všichni žasnou nad bravurní akcí Den D a neskutečnou odvahou a hrdinstvím US Army, opak je pravdou, Spojené státy vládnou světu podvodem , intrikami a lží, starý Řím by bledl závistí a Goebbels také.

  • niky napsal:

   "Nevyvratilné důkazy", sakra tak dobrý vtip už jsem dlouho nečetl.... sakra celý monitor jsem poprskal....

  • Frantisek1 napsal:

   Ty důkazy jsou opět jen snímky a Japonci jsou vazalem Ameriky.
   Spíše by jste měl sdělit jak se jim podařilo proletět Van Allenovy pásy a zůstat naživu.

   • openeyes napsal:

    Presne tak, niektorí sú už tak zblbnutí z rôznych "dôkazných fotografií", že ich ani nenapadne zamyslieť sa nad fyzikálnymi podmienkami a nutnými pozostatkami takýchto letov. Skôr by ma napr. na tých japonských snímkach zaujímalo, či vidieť roztavený prach pod pristávacími/štartovacími plochami...

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    ...jo a zvlášť na tom šíleně zbastleným krámu,který nazvali vznešeně "lunárním modulem",sotva to drželo pohromadě...tím by se nedostali ani do sousední vesnice na pouť...natož na Měsíc a hlavně zpátky !!!

    • Petr napsal:

     Tak to asi je!!!Kdyby byli dnes tak rychlý jako tenkrát, tak bych se dnes opaloval na Marsu, a ti bohatší ještě dál.

   • Marie napsal:

    Presne toto!! At dolozi, jak to dokazali eliminovat a dalsi diskuze nejsou potreba. Tomu se vyhybaji jako cert krizi. Ty otazky samozrejme padaly, ale zadny je "nezvednul.." A ani samotni astronauti na to nedokazali odpovedet, a uhli pryc od te otazky. Tak blby z nich nebyl ci neni zadny, aby se o to nezajimal, kdyz ty pasay jsou jasna smrt...

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    Van Allenovy pásy třeba tak že znali fyziku a věděli kudy letět? Magnetizmus a elektřina myslím že šestá třída základní školy. A ne všechna radiace je smrtící.Když na tebe posvítím baterkou tak tě to taky nezabije. Fyzika. Jo zkus ji popřít ale jak to že sedíš u počítače a datlíš tady ty nesmysly. To je taky fyzika.

  • Paul Durham napsal:

   když už i na českých tv zaslechnete v populárně vědeckém pořadu vyjádření člověka z nasa, že dnes vědí o problematice tolik, že by se vůbec tenkrát nenamáhali, protože tenkrát nevěděli nic, je to na pováženou

   že někde něco je zdokumentováno ( stopy, trosky, vlajky) , neznamená nic jiného, než že se to tam nějak ocitlo nejpozději před zdokumentováním, o tom jakým způsobem a kdy to nic nevypovídá, , lunochod tam taky stojí už pár desítek let , svět je jedna velká lež

  • Marie napsal:

   Osobne se tim podvodem vubec nezabyvam, protoze jsem pametnik te doby a sledovala jsem to, protoze to bylo neco uzasneho.

   Rusko zadnou gratulaci do USA k tomu "uzasnemu " pokroku nevyjadrilo a v uplne obycejnych technickych casopisek pro kluky se psala vyjadreni vedcu v te dobe, docela obycejnym zpusobem, ze je to nesmysl, kvuli radiaci, na kterou byla vlada USA uz davno pred timto upozornena prave Ruskem. Bez ohledu na nejake politicke aspekty, co se tyka vesmiru, maji i dodnes platnost ruzne smlouvy na spolupraci ve vyzkumu vesmiru. Vzdyt i nosne rakety pro USA vyrabelo Rusko. Vzpominate, jak se ( ted nevim presne ktery) rusky politik vyjadril k sankcim proti Rusku slovy: ... a ted si mohou americane nechat vynest do vesmiru skakanim na trampoline?

   Rusko necitilo potrebu tuto lez resit, ci tento "problem" jitrit, protoze by se to okamzite otocilo politickym smerem. Kazdy ma mozek, aby si to odpremyslel sam.
   Vite, kolik uz od te doby uplynulo let? Za tu dobu by pokrocily USA, treba tam i neco vystaveli, ne? Ticho po pesine.

   A nakonec se muzeme podivat, ze v Ruskuje zarazen vyzkum Mesice na programu, ovsem valka to ted odsunula. Nikde ani zminka, ze by se navazovalo jiz na poznatky USA, ziskane na Mesici.

   Nebyt valek, tak uz si mnohy z nas mohl udelat vylet a obletet zemekouli a podivat se na nasi planetu zvenci.
   To uz se neda ani spocitat, jak obrovske mnozstvi penez se nacpalo, cpe a jeste nacpe do zbrani. Neda se to ani odhadnout, protoze by se muselo zapocitat i kazde zaplacene carky tuzkou na papirech planu...

   No jen tak pro predstavu: jeden granat vyjde na 15 000 korun. Kolik lidi za tuto hodnotu musi prezit cely mesic???

   • Petr napsal:

    Hodně, největší podraz , který jsme spáchali na našich
    rodičích je důchod 8-10 tisíc.A Ti museli pracovat,bolševik -nebolševik.25 miliard vyhází na kotle a báby ať chcípnou mrazem.

    • Marie napsal:

     Ja mam jenom 5 tisic, a jeste je mi zadrzovan...

    • Marie napsal:

     A predstav si, ze na jednoho vezne se inkasuje z dani pracujicich kolem 20 000 mesicne. Oni sedi za zlocin a berou 4 x vic nez nekdo, kdo cely zivot pracoval.

     Takovy fasismus se nesmi trpet, a to uz davno bylo potreba shodit takove zrudy, co toto provozuji na narode.

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    To jsou kecy jak když tady glorifikovali toho zmrda stalina. Jak chtěl všechno udělat a všichni mu to kazily. Co mrdce Putinoj to taky kazej tak se tam taky nikdy nepodívá.

  • Populivox napsal:

   KOZOROH 1 a mozno pochopis...

   • Jaris napsal:

    Ano, na ten film si velice dobre pamatuji. Takhle nejak to bylo i s tim "slavnym" pristanim na Mesici. Samozrejme, ze tam nikdy Amici nebyli a jak je znam, kdyby tam skutecne byli, jezdily by tam dnes cele turnusy majetnych turistu a byla by na to zrizena specielni cestovni kancelar. Jo pro penizky se Amici mohou utlouct! Proste a jednoduse je to nejvetsi podvod na lidstvo.

  • to je jedno napsal:

   Souhlas. Mě se zdá, že padělání dobytí Měsíce + 40 let to tutlat, když by do toho musely být zapleteny tisíce lidí... je snad dražší než na ten Měsíc doletět! Těch misí bylo hodně. Na druhou stranu je fakt, že mnohá videa jsou hodně divná, a tak si myslím, že některé pasáže skutečně padělané byly - proč? KVŮLI UTAJENÍ UFO!

   • Frantisek1 napsal:

    Podívejte se na agendu globálního oteplování. Takový kolosální podvod a co lidí tomu věří.

    • Paul Durham napsal:

     přesně ! víra lidí není argument , páč "lidi" věří úpně všemu

     • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

      Hlavně nesmyslům. Tady v diskuzích to je hlavní uhelný kámen. Věřím a proto to tak je i kdyby mě to mělo zabít. Jo prej jeden žid řekal že nejlépe se mají ti slabí duchem. Jsou jako ovečky jdou kam je pasák nebo pes popožene a to i v případě že je to zabije.

     • Contumax napsal:

      Paul Durham

      Čím větší blbost, tím víc má věrohodnosti...!!!

   • vilon napsal:

    ano, to je jedno, tu išlo v prvom rade o to, aby Kubrick vyrobil založné filmy o pristání, kedže až v poslednom momente NASA rozhodla, prepnúť prenos z vesmíru, na nahratý film. A to práve pre prítomnosť možných cudzích objektov, ktoré ľudstvo nesmelo vidieť.Trebars potom neskôr vypustené utajené misie A16,A17,už boli vydarené a úspešne priniesli mesačné kamene. Koniec koncov, na YT je dosť videi zverejnených ruskou stranou. Akurát pochybujem o pravde s van Aliennovými pásmi. Teda, že aj ked sú, ale radioaktívné.Môj záver: prvé misie boli v Nevade s Kubrickom, ale A15,16,17 - tie skutočné, boli nezverejnované a utajené pre TV.

   • Marie napsal:

    Nemlyslim. Lidi se daji "uplatit" i strachem. Kdyz nekomu reknes, ze kdyz bude mluvit, ceka ho kulka do hlavy, tak mluvit nebude. Toto se v USA bere skutecne vazne.

    V souvislosti pripomenu ten podvod s tzv. teroristickymi utoky na "dvojcata? v NY. Ja tam tehdy byla a vzpominam si na letce, za kterym jsem samozrejme naklusala se ho zeptat na nazor odbornika, a byl to dlouhodoby znamy. A rekl mi, ze maji zakazano o tom mluvit.

    Tak jsem se aspon vetrela s otazkou, jestli by on dokazal ten manevr s letadlem. A on zakroutil hlavou a rekl, ze ne, a v jeho ocich jsem cetla vyraz v tom smyslu: jak se muzes na takovou kravinu ptat...

    Je tady nekdo, kdo by mi odpovedel na tuto otazku:

    Vi nekdo aspon jeden priklad z celosvetovych aktivit USA, kde o ni rekli pravdu?

    • Lojza napsal:

     Akoratze ten neresitelny manevr se tyka jineho cile. Tady je krasne videt jak se z jednoho vyjadreni (ktere je skutecne fundovane) stane vlastni zazitek nekoho jineho, kdo v dusledku dela spise kourovou clonu pozmenenim vyznamu.

    • Karel napsal:

     Létám 25 let na dopravních letadlech a když čtu takovéhle bláboly (jako tu píše Marie) tak se musím jen smát.

  • Žabák napsal:

   Všechno to smetí, vozítka, zrcadlo atd. tam mohlo být dopraveno automaticky stejně jako Rusové tam poslali svůj lunochod.

   Tohle téma neznám do hloubky a uvítal bych více článků k tomuto tématu. Na první pohled to vypadá dost šíleně, ale pokud se nad tím zamyslíte jestli by to bylo možný nafilmovat někde v poušti v době, kdy dostávali od Rusů na prdel v kosmonautice, tak smysl to dává a to dost.

  • zero napsal:

   Rusové neplýtvají trumfy,nechávají si trumfy v rukávu na dobu kdy je budou potřebovat. Dá se předpokládat, že také mají své kostlivce ve skříni o kterých ví jejich američtí partneři.

   Co se týká japonských snímků, odpovím otázkou. Jsou USA kolonií Japonska, nebo je tomu naopak?

  • Jana Karásková napsal:

   Tak rovery by tam mohly být doručeny, i pokud by tam nebyli lidé, ne?

   Podle mne pokud je pravý ten barevný datovaný záznam z paluby kde aranžuje Armstrong s kolegy kameru, aby vypadala Země dál než předchozí den /z dokumentu Cestou na Měsíc se stalo neco podivného), tak tam vysoce pravděpodobně tito kosmonauti tenkrát nebyli.

  • Daniel napsal:

   Jasné že to bolo falošné.
   Veď koľko len dôkazov nájdeš tu: https://picuscapital.sk/
   Tam si daj vyhľadávanie na webe a čítaj. Pekne sa tma píše o tom ako im nefungovali motory a iné časti.
   Čistý vymysel. Oni nikdy neboli na mesiaci..

 2. weissbach napsal:

  Jestli bych byl vůči něčemu skeptický, pak jsou to "nevyvratitelné důkazy". Už jsem jich v životě zažil několik vyvrácených. V poslední době třeba nevyvratitelné důkazy o chemických zbraních v Iráku /a to na půdě OSN/, dále o nevyvratitelném boji USA s Islámským státem. A mohl bych pokračovat...

 3. TAGUS napsal:

  Také jsem se od srdce zasmál těm "nevyvratitelným důkazům"!!! Podstatné jsou již zde zmíněné Van Allenovy pásy. To, že amíci na měsíci nikdy nebyli, Rusko velmi dobře ví a jen ono ví, proč o tom doposud mlčí. Nějaký skutečně vážný důvod tady bude!!!

 4. John_Pitralon napsal:

  K vážným pochybnostem stačí ta slavná tiskovka členů Appola 11 po návratu "z Měsíce". Všichni tři působí asi takovým dojmem jako kdyby měli být další den popraveni. Po údajném největším technologickém úspěchu USA je to poněkud zarážející psychický stav.

  Apollo 11 Press Conference
  https://www.youtube.com/watch?v=BI_ZehPOMwI

  • Marie napsal:

   Byli zestresovani z toho, ze nemaji o cem vypravet, a pritom se na ne lepily davy... ja videla par videi, jeden z nich dokonce nasilim reportera vyhodil. Vzij se do toho, ze po tobe nekdo chce odpovedi na otazky a ty je nemas, ale musi hrat, ze ano a motat se v tom, to neni jednoduche.

  • Jana Karásková napsal:

   A taky je někde video jak Armstrong nechce přísahat na bibli, že tam byl... na druhou stranu tazatel byl docela neodbytný, tak se ani nedivím, že ho A. odpálkoval...

   Astronauti snad nesměli mluvit s médii, lidé s nimi chtěli víc mluvit, dost se divili, že nejsou na fotkách vidět hvězdy atd...

   Pamatuji se, jak jsem si říkala, jací jsou blázni lidé z Hare Krišna, když nevěří, že byli Amíci na Měsíci /ti mají ale důvod jiný asi docela scestný/. Argumentovala jsem "vždyť jsem to tenkrtá viděla na vlastní oči...

   Dnes už vím, že ani na to se leckdy nedá spoléhat, zvláště, když se vlastní oči dívají na TV ... a zvláště na přenos z USA :)

 5. Samo napsal:

  Podla mna boli naozaj natocene zabery vopred preventivne, aby mali co ukazat v pripade neuspechu, a mozno aj niektore aj vsetky zabery pouzili tieto, aj ked mozno na mesiaci boli. Uvedomte si ze ispo nielen o realizaciu pristatia, ale aj o cas, kto to dokaze prvy! Mozno nakoniec na mesiaci boli, ved te tam kopec pozemskeho bordelu, ale ci tam bol umiestneny na dialku a hlavne dodatocne je tiez moznost. Aj rusi tam mali lunochod a pritom tam osobne neboli. Kludne moze byt pravdou ze sa podarili realne pristatia az pri poslednej misii alebo poslednych dvoch... alebo len dialkovo riadena misia podobne aku mali rusi :)

  Ale aj take dialkove pristatie aj pristatie v neskorsich terminoch je podvod, to musi uznat kazdy...

 6. kurva uz napsal:

  Hele muzou se uz kurva autori tohohle webu co maj hlavu zarazenou v prdeli konecne probrat a kdyz uz linkujou videa tak nedavat jenom retardovanej embeded link, ale dat i normalni link na to video? To kurva ta URL adresa je takovej problem? Kreteni duty, ne kazdej ma nastavenej prohlizec jako vetsina negramotnejch ovci.

  • Marie napsal:

   Dofam, ze ses na konci tohoto sveho psani vyblitku udelal....ubozaku.

   Co sem lezes, kdyz se ti zda ten web podradny? Takovy detail, co uvadis, mne vubec nezajima, kdyz chci, tak si to najdu i jinde. Liny jsi, ze. Ale hazet sem sracky, na to si cas udelas. Hnoji jeden...

 7. MUF napsal:

  To vážně nikomu nepřijde divné, když Barack Hussein někdy před třemi lety při "přelomovém" projevu prohlásí, že když se budou američani hodně snažit, tak se v roce 2025 vrátí na Měsíc(??!!). Odmýšlím od toho, že když to samé v roce 1961 prohlásil president Kennedy, tak v roce 1969, tedy za 8 let, s tehdejší technologií na Měsíc údajně doletěli. Proto je docela zvláštní, že i kdyby američani nezvládli VŮBEC nic, proč jen neokopírují svou vlastní technologii 50 let starou (včetně rakety Saturn 5 nacisty Wernera von Brauna) a mohou být na Měsíci do roka!!! Proč jim to proboha najednou má trvat 13 let, tedy pomalu 2x tak dlouho, jak před padesáti lety??!! To až někdo vysvětlí, tak snad uvěřím, že tam před tím půlstoletím opravdu s lidma přistáli.

  • PM napsal:

   Protože se už dávno nelétá posranýma raketkama ....
   Takzvané Tr3b a podobné stroje to dělají o mnoho jednodušší
   Nikdo už nemusí letět raketou na Měsíc jak kokot když tam může být za pár minut....

  • Marie napsal:

   Velice spravne uvazujes, neni nad logiku. Ta ti pravdu vyjevi, ikdyz nemas dostatek informaci, protoze logika se neda nicim ocurat, a pravda je vzdy logicka, lez je vzdy nelogicka. Muze mit castecnou logiku, ale neexistuje sance logicke navaznosti ve lzi.To se neda uhlidat, nikomu na svete se to nepodarilo a nepodari.
   Lez se pozna podle toho, ze za ni je VZDYCKY zisk, ikdyz nemusi byt vzdy materialni.

 8. Bogus Sobotka napsal:

  "A ještě poslední moment. Klidně si můžeme myslet, že i tento rozhovor je padělek. Je sice vysoce pravděpodobné, že je pravý, ale i kdyby nebyl, nevadí. Zdá se, že světové mínění už přijalo skutečnost, že mise na Měsíc byla podvodem."

  Ano, tenhle ten posledni odstavecek vysvetluje zakladni mysleni: i kdyz to neni pravda, nevadi a nebo-li 100 krat opakovana lez se stava pravdou.
  Takhle to je s tema "alternativnimi medii", prevazne z rusackych jako je tento clanecek.
  To jen ukazuje jak funguje rusacka propaganda: I kdyz to neni pravda tak to nevadi, napiseme to i tak a spousta blbcu tomu proste uveri. Proste ruska Goebelsovska propaganda

  • Rudolf napsal:

   Přesně! A ,,Vrtěti psem,, je taky rusacko-goebelsovsko-putinovsko-leninovska propaganda. Jen se to nebát říct nahlas!!!

  • dostalan napsal:

   bogus,bogus..najskor som nechcel ani zareagovat,ale uz trollujes dost dlho-bud si za to plateny(lepsi pripad,da sa polemizovat)alebo si naozaj taky vymlety(to je ten horsi pripad,a nema to cenu)
   takze v skratke,doteraz nemaju technologiu aby 100percentne realizovali navrat zivych tvorov v zdravi na zem,nie esteze pred tolkymi rokmi...skus sa zaujimat o technicke riesenia ,naschval nebudem linkovat,nasiel som ja+studium,uvidime,ci budes schopny tiez niecoho podobneho,alebo stale len budes trollovat a po vasom PRUDIT...

  • Jaris napsal:

   Bohousi, Americani jsou snad krivi od narozeni. Lhali v minulosti a lzou dnes jak na bezicim pasu. Chytre vymysleli neco, co nejde dokazat a hadej se s nima. Jedno je vsak jasne, ze tenkrat technologie na to nemela, aby tento husarsky vylet absolvovala. Americane dali slovo do pranice: "Byli jsme na Mesici a dokazte, ze ne! Ha, ha!" Jeste jednu zajimavost. Pred lety jsem slysela rozhovor S Cheynym a Rumsfeldem a ti verejne priznali, ze na Americani na Mesici nebyli, a ze to skutecne bylo natoceno v atelieru s pomoci Kubricka.

  • Marie napsal:

   JDI do riti, prolhance. Ty tady chces mluvit o pravde, zrovna ty? To se musim opravdu zasmat.

   Kdybys totiz tento web sledoval denne, tak zjistiz ze znacna cast clanku je tady od americkych autoru, rac se obtezovat, zvatlale..

   • Pedro napsal:

    to Marie: koukám že na ruské klávesnici ti chybí diakritika. Napiš mi ty ruská čupko adresu a já ti českou pošlu. Ať je propaganda dokonalejší.

 9. Anatol napsal:

  Akorát vy blbci jste nepochopili že tohle všechno je součástí kampaně k uvedení nového amerického filmu, tak si pogratulujte jací jste debilové. http://www.imdb.com/title/tt2718440/?ref_=fn_al_tt_1

  • Jaris napsal:

   Co nam tady nadavas, hulvate! Na americke filmy davno nechodim a na tenhle uz vubec! Laskave kontroluj sve krupanske vyjadrovani.

  • 0^n napsal:

   Jejda, a hraje tam i zrzavej ru-prd Grind aka Ron Wízly.
   Tak to bude trhák!
   Doufám, že ho bude zase dabovat Jirka ze Zlaté mládeže.

 10. ANALfabet napsal:

  je to tak, pristátie na mesiaci a vrátenie sa na Zem je v 69tom roku holý nezmysel. nixon chlastal viac ako rusi asi ked sa dal nahovorit na toto. ale hold bola studena vojna a zufalstva su vo vojne na dennom poriadku, tak ako to vidíme dnes. vojna médií to je, o to, kto si urve väčší kúsok z vašej pozornosti, aby potom následne extrahovali váš mozog..stačí mať iba na háku mainstream a nehltať im tie ich sraČ ky! stačí mať info z dobrých zdrojov a nemať v palici nasra_TÉ. ostatné už hlavičke samo dojde. okrem iného USA má dnes také technológie, ktoré už lietajú aj ku hviezdam. ale to maistream hlasat tak skoro nebude. na povrchu sa snažia udrzat trolov aby si mysleli ze potrebujeme ropu a setko je o drancovani prirodnych zdrojov a bla bla bla... kto vie v skutocnosti o co tu ide? schvalne . viete ? :)

 11. Ctenar napsal:

  Ja na youtube videl prispevek, ze Mesic je hologram. Takze Je to horsi nez se tu pise - ani Mesic neexistuje.

  To je fakt uzasny, jak se zuby nehty drzite konspiracni teorie :)

  • pavelka70 napsal:

   Hele, čtenáři, Může to být tak, že ten hologram ti promítnou jenom, když je Luna skutečně v novu.Pak ne, páč by tady byly dvě Luny. Zmást, balamutit a hrát si s lidstvem. Jako teď s počasím. Najednou prognozy říkají, prý důsledek El Niňa způsobil teplou zimu v Evropě. To je přece jasný, že jo, Syřané, Afrouni, a Kosovci musej mít momentalně vyhovujíci teplo. Jinak nám odřežou hlavy. Do pr....

  • Jaris napsal:

   Ctenari, dokaz to!

  • Marie napsal:

   Dobry vtip s tim hologramem.

  • 0^n napsal:

   "Mesic je hologram. Takze Je to horsi nez se tu pise – ani Mesic neexistuje."

   Ty jsi úplně mimo, skočíš taky na každou konspirační teorii.

   Jak by asi mohl být Měsíc hologram, když ho v roce 2037 poškodí demoliční výbuchy Američanů při budování Měsíční kolonie a vychýlí tak jeho oběžnou dráhu, v důsledku čehož se Měsíc začne rozpadat, což vyústí v nedostatek potravy na Zemi pro celé lidstvo a ve výsledku po několika stech tisíc let povede k rozdělení na několik zcela odlišných druhů?

 12. Prokop Diviš napsal:

  NWOO byl docela seriózní zdroj. Proč sem pouštíte takovéhle bláboly?

  • František Kroupa napsal:

   Také mě tento přístup překvapil. Dokonce tak, že jsem se rozhodl se k vám připojit. Gerontusinza.

 13. Ikema Monika napsal:

  ZERO :::Japonsko jsou možna ještě kolonii ale dnes jsou na prvním míste v držení dluhopisu na USA . Takže skutecnost je ze pod krkem drží Japonsko dnes USA ! Čína spadla na druhé místo hodne USA dluhopisu dala do prodeje!!----jinak USA na měsíci nikdy nevstoupila video i dokumenty byli diskutování před několika měsíci na AC24CZ a dost důkazu bylo proti ze by noha byla na měsíci !! Navíc USA veškeré motory raketové vyrábět neumí kupuje Ruske !!!

  • weissbach napsal:

   Držení dluhopisů v praxi znamená, že vyměnili zlato nebo hotovost za kus papíru. Bylo by zajímavé sledovat, co by se dělo, kdyby ty dluhopisy chtěli proměnit v nějaká aktiva. Totéž platí pro Čínu.
   Náš nejlepší ministr financí na světě Kalousek také nakupoval dluhopisy.... Oni to mají jako stranický úkol od zločineckého finančního syndikátu, aby nakupovali bezcenný toaletní papír a zadlužovali vlastní obyvatelstvo. Pro Čínu to nejspíš neplatí, ale pro vazaly je to povinné.

  • Justass napsal:

   Moniko - Japonsko předběhlo Čínu z jednoho prostého důvodu.
   Odkoupilo ty US dluhopisy právě od Číňanů, kteří se jich chtěli zbavit ( tedy velkého balíku ). A aby je nevrhli do světa ( to by byl pro ušáky průser ), tak je muselo odkoupit Japonsko. To "muselo" je podstatné! - a dokazuje jen to, že Japonsko není " možná " ještě US kolonií - ono jí je skutečně. :-)

 14. Stenly napsal:

  Kdo sleduje serial Odhaleny vesmir s Corey Goodem na matrix-2001. cz, tak vi jak to s tim Mesicem skutecne je.

 15. lipi napsal:

  A jak to je se sověty? Ti na měsíci taky nebyli?

 16. Lorien50 napsal:

  Vážení obhajcovia "pobytu" usákov na Mesiaci, pri prelete Van Allenovými pásmi by všetky filmy, ktoré viezli "astronauti", zostali kompletne zničené (negatívy by boli čierne). Pozrite si röntgenové snímky a zistite si, aký čas boli exponované cez telo pacienta a akou dávkou. A porovnajte to s intenzitou žiarenia vyššie spomínaných pásov. A je to.

  • Pavel Lepenka napsal:

   O pásech jsem se ani nechtěl zmiňovat. Už to bude skoro 50 let. Vezměte jak se od té doby změnil vývoj. Jaká auta tehdy jezdila a jaká jezdí dnes. Když při "poznání" té doby dokázali uskutečnit 6 přistání, tak dnes by to musela být úplná hračka.

   • Jan Jinsky napsal:

    Zcela jistě by bylo jednodušší navigování a přistání. Ale základní a největší problém je pořád ten samý. Je potřeba hodně velká raketa... A když už tam byli, proč tam létat znovu?
    Ono na tom Měsíci celkem nic není. tenkrát to bylo hnané propagandou. Dneska do toho nikdo nechce dávat peníze. Takže to není o technice, ale o penězích.

 17. Pavel Lepenka napsal:

  Slátanin o tom zda byli či nebyli Američané na měsíci se najde mnoho. Pro mě zůstává důležitá jedna otázka. V jednom období, tuším 1069 až 70, 6 přistání na měsíci. A od té doby prostě "nic". Proč to "nic"?

  • weissbach napsal:

   To je výborná otázka!
   Prostě jen tak?

   • 0^n napsal:

    "V jednom období, tuším 1069 až 70, 6 přistání na měsíci. A od té doby prostě „nic“. Proč to „nic“?"

    To je přece jasné. Američané přistáli na Měsíci 20.7.1969, načež v podstatě hned na to 15.-18.8.1969 se konal hudební festival Woodstock '69, kde se všichni na oslavu přistání totálně vyhulili a zjistili, že zhulenej trávou je mnohem lacinější se honit za Měsícem, než v opravdický raketě, tak celej program Apollo dali k ledu a jedou od tý doby v mexický trávě a raketou můžou letět kdykoliv se jim zachce, stačí 2 jointy a Měsíc mají jako na dlani.

 18. Pavel Lepenka napsal:

  Pro některé "perfekcionisty" oprava letopočtu "1969".

 19. wawat napsal:

  nejsem vědec, ale není mi jasná jedna věc, pokud by to byl podvod, pak by to musel být i sovětský podvod, okolo měsíce jim v době kdy amíci přistávali na měsíci lítala Luna 15. a moc bych se divil že by sověti nepoukázaly na podvod kdyby ten podvod skutečně existoval..

  • Robo napsal:

   Je koniec roku 2015, však?
   Emici DOTERAZ nie sú schopní vyrobiť ani vlastný funkčný motor pre raketu do vesmíru.
   Toto ako argument myslím stačí.
   Podobných je ale neúrekom. Pátraj.

 20. Ekklesian napsal:

  Dlouho jsem přemýšlel zda to uvést (protože Kubriceho neznám a netoužil jsem blíže ani po seznámení s jeho tvorbou), uvedu to, stejně to tu už nikdo nebude číst...

  Vzpomínáte někdo na Kubriceho Mechanický pomeranč?

  Já dnes když věřím v Boha, tak občas přemýšlím zda ten člověk nebyl pod vlivem démonů a film toho nebyl projevem.

  Když uvážím že UFO či spíše nauky o mimozemšťanech a tedy i veškeré přípravy na manipulace spojené s kosmem jsou dílo zlého, mám jedinou radu.

  Není až tak důležité mít názor na to jak to bylo s Měsícem (také na jeho návštěvu v historii, pouze pomocí lidských sil a prostředků nevěřím) jako na to zůstat ve střehu a vnímat lež jako komplex. Prostě tomu, kdo vám jednou lhal (a lež má něco společného se zlým) nevěřit už nikdy nic. Pokud se viditelně neobrátí a zlého nezavrhne.

  P.S.
  Oprav si NWOO ten blokovací filtr, funguje ti jen na úvodní stránku.

 21. Jana Karásková napsal:

  Vříjnovém čísle časopisu Záhady života je tomu tématu věnován delší článek, je tam uvedeno, že vdova po Kubrickovi potvrdila, že natáčel 3 falešná přistání Apolla Na Měsíci.

  jAle zda to je pravda nevím.

 22. Jana Karásková napsal:

  Jeden z článků který se zabývá tématem:
  http://www.express.co.uk/news/science/626119/MOON-LANDINGS-FAKE-Shock-video-Stanley-Kubrick-admit-historic-event-HOAX-NASA

  http://magazin.realfilm.cz/2010/02/stanley-kubrick-zivot-v-obrazech-2001/
  Také zajímavé - právě o filmu ve kterém hrál Cruise a před jehož premiérou Kubick zemřel v hotelu, se říká, že byl podstatně prostříhán ... jeho natáčení bylo utajné a k tomu to téma tajných spolků /a kletby v rumunštině nahrané "naruby"/...

  "Harlan jako styčný důstojník mezi Stanley Kubrickem a realitou oslovil k úloze vypravěče Toma Cruise. Právě díky Cruisovy se Kubrickovy podařilo natočit jeho poslední filmový opus tak jak chtěl, protože tento herec a brilantní obchodník silou své osobnosti a vlivnými kontakty zabránil veškerým pokusům Kubrickovo dílo jakkoliv upravovat."

 23. Karel Vázler napsal:

  Zabývám se letectvím a kosmonautikou už 45 let, cesta na Měsíc v roce 68 je nesmysl.

 24. Deratizér napsal:

  Všimli jste si někdo, že měsíční vozítko má kola která vypadají jako pneumatiky? A že se muselo vejít do nějakého přistávacího modulu? Viděli jste fotku přistávacího modulu z té mise? Nebo rameno na kterém je umístěná kamera dokumentující první sestoupení na měsíční povrch. Jak muselo být rameno dlouhé aby optika nezkreslovala, když je zabíraný prostor dost veliký? Je to rameno vidět na dalších záběrech pořizovaných už z povrchu měsíce? Další otázka, jak musel být velký a hlavně těžký zdroj energie, který držel v provozu klimatizaci a další zařízení v modulu po jeho dobu pobytu na povrchu měsíce. Bylo vůbec možné s primitivním počítačovým vybavením se spojit s mateřským modulem nad měsícem při cestě zpět. Možná že všichni jen kroužili po orbitu měsíce, na povrch byly jen odeslány přístroje. I to by mohla být varianta, kdyby byl vyřešen průnik radiačními pásy.

 25. BR45 napsal:

  ...alebo je to celé len premyslená pr k novému filmu? mrknite na trailery k filmu moonwalkers. napr tu:
  http://film.moviezone.cz/moonwalkers/trailery/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!