Washington panikaří, protože Putin přerušil zásobovací trasu ISIS

burningtruckISIS je hlavním prostředkem Západu jak svrhnout Assada. Celé roky se USA snažilo pomocí NATO, aby konvoje nákladních aut plné potravin, zbraní a dalšího zboží dopravily skupinám teroristů IS a Al-Kaida přes syrsko-tureckou hranici. Ruské nálety však tuto „službu“ přerušily  nebo úplně zničily.

Ruské nálety zasáhly jeden z těchto konvojů naložených „pomocí“ u hranice S/T , na severozápadě Sýrie u syrského města Azas, a turecký časopis Daily Sabah k tomu napsal, že:

Nejméně 7 lidí bylo zabito, 10 raněno po leteckém úderu ruskými letadly, které zaútočily na humanitární konvoj severozápadně od syrského města Azaz nedaleko tureco-syrské hranice. 

Je dost překvapující, že tento incident nebyl vyzdvižen západním tiskem. Je to podivné proto, že obě strany Rusko a Západ jsou v současnosti v propagandistické válce. Spíše se zdá, že a) USA/NATO nemá zájem upozorňovat  na tuto zbývající trasu, nebo b) to není zásobovací konvoj, ale prostě zásobování IS.

Časopis Daily Sabah dále pokračuje:

Při našem rozhovoru  se Serkem Nergisem z Humaritarian Relief Foundation (IHH ) řekl, že napadené území je asi 5 km na jihozápad od tureckého města Öncüpinar, hraničního přechodu Dále pan Negris řekl, že IHH disponuje civilní obrannou jednotkou v Azaru,  že tam pomáhá hasit hořící nákladní auta, které vezly, pravděpodobně materiál , nebo obchodní zboží, dodal.

Bez ohledu na to o jaké zboží šlo, jen to potvrzuje, že teroristé, kteří se nalézají v prostoru blíže hraničního přechodu Öncüpinar, jsou těmi, komu bylo toto zboží určeno. Na tomto místě může být tato zásobovací trasa  z Turecka pro IS nalezena.

Již v listopadu 2014 byl tento hraniční přechod Öncüpinar  uváděn v článku Deutsche Welle (DW) kde bylo uvedeno, že na tomto místě stály stovky nákladních aut čekajících u hranice aby mohly pokračovat k IS, pravděpodobně se souhlasem Ankary. Článek z DW z roku 2014 dále pokračuje:

Každý den kolony nákladních aut naložené potravinami, šatstvem, a dalším zbožím přejížděly hranici do Sýrie. Není sice známo, kdo náklady přejímal. Majitelé dopravních prostředků  věří, že většina zboží je dodávána ozbrojencům IS.

Olej, zbraně, i vojáci jsou pašováni přes hranici ale kurdští  dobrovolníci nyní již hlídají celé toto území, aby bylo zabráněno další zásobování IS.

(DW Video, Turecko : IS  kanály/ pohled na Evropu.):

Již minulý rok se mohl každý dotazovat a žádat o odpověď na otázku: Proč US nezničily tuto zásobovací cestu uvnitř Sýrie, když jejich plánem bylo zničit IS? Místo toho, aby tuto zásobovací cestu zničily, vedly operace uvnitř Sýrie. (je zřejmé, že ve skutečnosti jim nešlo o zničení IS, zvláště, když a) tyto útoky uvnitř Sýrie nebyly tak nebezpečné a b) jejich letadla měla blíže ke svým tureckým základnám.

Taková otázka by stačila odsoudit prolhané politiky Západu.

Další otázky jsou:

 • Proč nebyly tyto konvoje zastavovány již v Turecku?
 • Proč Turecko neuvěznilo řidiče těchto nákladních aut a zboží vráceno těm, co je prodali?

Protože Turecko tomu nechtělo?

Odpovědí na tyto otázky je, že že USA/NATO záměrně zásobovaly IS, což bylo zřejmé každému, dokonce i těm, kteří se o odpověď na tato otázky ani nestarali

Pak ale vstoupilo do hry Rusko.

Je zřejmé každému, že každá země, která chce bojovat proti IS, musí zničit tyto zásobovací cesty. To je stará vojenská strategie používaná po celá staletí .

Ruské ničení těchto zásobovacích nákladních aut u syrsko-turecké hranice způsobí, že jen málo zboží může být dopraveno, vyloženo a rozesláno jinými prostředky. Je proto logické, že místa, kde dochází  na hranicích k možnosti předání zboží do rukou teroristů, mohou být cílem útoků.

Tento vývoj  jistě nedělá radost ve Washingtonu a je pravděpodobně důvodem sestřelení ruské stíhačky.

Jaký je stav dnes? Zatímco syrské a kurdské síly ovládají hranici východně od Eufratu, koridor Afrain – Jarabulus je posledním zbývajícím „chodníkem“ pro zásobování IS. Syrská armáda již zahájila útok od Aleppo a pokračuje  na východ. Asi nyní změní kurs k syrsko-turecké hranici u Jarabulusu.

Současně s útokem syrské armády začalo Rusko bombardovat území u Afrinu, Ad Dana, aby došlo k přerušení zásobovacích tras.

Tato spolupráce mezi Syrskou pozemní ofenzívou na zemi  a ruskými nálety má potřebnou sílu k porážce IS. Tento vývoj je velkou potupou pro plánovače Washingtonu. Přerušení zásobovacího koridoru bude znamenat konečnou porážku teroristů IS a Al Nusra „Company“ a obnovu syrské vlády a vládních úřadů v této oblasti.

Tento vývoj také vysvětluje náhlou „aktivitu“ Západu a vyslání speciálních sil USA do Sýrie.

Závěrem možno konstatovat, že syrská občanská válka vlastně neexistovala. Ve skutečnosti teroristé byli podporováni Západem od samého začátku. Cílem bylo svržení Assada a jeho vlády. Tváří v tvář porážce teroristů, „sponzoři“, jak je zvykem, shodí svou politickou odpovědnost na teroristy ať to stojí co to stojí. Vše je důkazem, že hegemonické ambice US a Západu v tomto regionu byla důvodem zřízení IS. Nikdy nebylo jejich úmyslem bojovat proti IS. Šlo o plánované a cílené vytvoření islámského extremismu ve formě Islámského státu.

Originál článku z Neopresse.

Zdroj: http://russia-insider.com/en/terrorists-supply-line-about-break-washington-alarmed/ri11750
37 Komentářů k Washington panikaří, protože Putin přerušil zásobovací trasu ISIS

 1. Bogus Sobotka napsal:

  Moskva – Ruská intervence v Sýrii neprobíhá tak, jak si Kreml naplánoval. A politici ani generálové nejsou spokojeni.

  Vyplývá to ze zatím opatrných výroků, pronesených například poradcem ruského ministerstva obrany nebo izraelským ministrem obrany.

  Od začátku bombardování syrských povstalců 30. září se fronta mezi nimi a armádou prezidenta Bašára Asada příliš neposunuje.

  Režimní vojáci dobyli dvě letecké základny, několik vesnic a kopců, ale na zásadní průlom a zvrat ve válce to nestačí. Naopak rebelové dobyli části provincie Hamá.

  Předpoklad ruského vedení, že armáda s pomocí masivního bombardování získá zpět ztracené území, se nenaplňuje. Přes to, že syrským vojákům na zemi pomáhají také příslušníci íránských Revolučních gard a bojovníci libanonského Hizballáhu.

  „Věci se nevyvíjejí dobře. Asadova armáda je unavená, Íránci nejsou příliš schopní a rebelové, kteří proti nim bojují, mají zkušenosti,“ uvedl pro server Defence News poradce ruského ministerstva obrany a zároveň ředitel Centra pro strategické a technologické analýzy v Moskvě Ruslan Puchov.

  „Putin chtěl, aby Asadova armáda dostala zpět pod kontrolu Idlíb a další oblasti, držené povstalci, během tří měsíců. To se nestane, zatím vypadá intervence jako neúspěch,“ uvedl Jalon.

  Rusové nasadili do akcí v Sýrii letouny Suchoj, vrtulníky Mi-24, systém protiletadlové obrany S-400, raketomety TOS-1A Buratino či ponorku schopnou odpalovat střely s plochou dráhou letu. Odmítají spekulace o tom, že by se ruští vojáci účastnili nebo by se mohli v budoucnu účastnit pozemních operací.

  Do těch jsou nasazeny na straně Asada íránské revoluční gardy a ozbrojenci libanonského Hizballáhu. Agentura Bloomberg s odvoláním na zdroj Pentagonu uvedla, že Íránci začali část jednotek stahovat, protože mají vysoké ztráty.

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   Jsi hloupý osel,hýkající nesmyslné kompiláty od propagandistů toho ušatýho muslimskýho torpéda…Babráka Husseinoviče Ohambí….

   Kdyby ses podíval do mapy,tak bys ten rypák ani neotvíral,ale budiž.
   Teď teprve,až zabrání těm tvejm tureckejm kamarádům zásobovat kozomrdy,to dostane ten správnej spád….
   Když ti leži jejich osud tolik na srdci,dej se k nim a neser tu…

   • Bogus Sobotka napsal:

    To chce klidek Naftenko, jen pripominam tu vasi onanistickou euforii nad ruskym bombardovanim, ze jak se teroriste hromadne vzdavaji a holi so vousy a hromadne utikaji a desertuji. A to o tech 3mesicich tvrdila ruska vlada.
    A ono prd co Naftenko jedna hystericka :D

    • Marek Veltin napsal:

     Ve slušné společnosti se uvádí zdroj, odkud se text kopíruje. Uvedu to tedy za Vás vy sprostý plagiátore: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-v-syrii-se-zatim-nevyviji-podle-ruskych-predstav-zvrat/r~08538416a26c11e58f750025900fea04/

     • Justass napsal:

      Marku – aktuálně.cz opravdu zdroj hodný trolla Boguše – to už může kopírovat přímo z Reuters, či Dikobrazu – obé objektivnost sama – že . :-)

      • Bogus Sobotka napsal:

       Aha, moment, kdo je zdroj tohoto clanku?
       Hmmm Russia-Insider , to je ta ruska propaganda co psala, ze malajsky Boeing sestrelil ukrajinske SU?
       Tak jo, pak urcite verim i tomuto clanku :D vase vec, ze si nechavate mozek vymivat ruskou propagandou/lzi.

       P.s.
       Zdroj informaci na Aktualne je RUSKY PORADCE ministerstva valky (obrany) Ruslan Puchov. Na neho by jste si meli otevrit ty vase hlouoe papule.

     • Justass napsal:

      Ukrajinské SU je stále jedna z možností. Co zatím bylo prokázáno, tak je fakt, že pokud (s důrazem na slovo pokud ) byl Boeing sestřelen raketou země vzduch, tak to nemohla být raketa, která je ve výzbroji RA ( je ve výzbroji ukrajinské armády) a že nemohla být vystřelena z pozice pod kontrolou separatistů, ale z pozice toho času pod kontrolou ukrajinské armády. Toť vše. Tulipáni museli odložit vyhlášení konečných výsledků šetření, poněvadž nevědí co Rusové vědí. Navíc ukrajinská strana zatím nepodala vysvětlení co v blízkosti sestřeleného letadla dělala ta SU. Navíc nedodala ani komunikaci Boeingu s věží. To je na pováženou. Takže to SU je stále ve hře.

  • to je jedno napsal:

   No USA s ještě horšími výsledky IS „bombardují“ již déle než rok… Osobně si myslím, že to Asadova armáda nebude mít jednoduché a dosavadní vývoj mě osobně vůbec nepřekvapuje. Vojáci IS a jiných uskupení (jak se zdá) dostávají servis v Turecku a v S.Arabii (lékařské služby, rekreaci apod.), zatímco Asadovci musí být již totálně vyčerpaní a nemají tyto možnosti, jako jejich protivník. IS je neustále doplňován novými džihádistickými silami ze světa – Asadovci nemají možnost moc z čeho doplňovat své řady a tak musí bojovat opatrně s ohledem na lidské ztráty, které si moc nemohou dovolovat. Dnes, když nemáte masivní převahu pozemních jednotek či totální převahu ve výcviku i výzbroji, v podstatě moc útočit nemůžete – v horském terénu rozhodně ne! A to je tento případ, neb ti, co se brání, v důsledku bombardování přijdou o děla či tanky, ale zalezou do všelijakých děr v horách a z těch se útočníkovi obránce těžko vyhání (z pohledu pozemních jednotek jsou obránci v horském terénu ve veliké výhodě) – historie válek to jasně dokládá, že hory hodně stírají výhodu obrněné techniky a letectva. Armádní velení v Moskvě, soudím, ze začátku počítalo s psychologickými účinky z bombardovací kampaně, a ty na zkušené vojáky z IS a spol. nezafungovaly v té míře, jak bylo třeba… Např. Němci v Jugoslávii nebyli schopni tamní partizány z hor dostat… Američané i Sověti pohořeli v Afghánských horách, či Američané ve Vietnamu měli rovněž potíže atd. atd. Takže podle mě Asadovci budou postupovat v Syrských horách pomalu a opatrně s ohledem na své zdevastované lidské zdroje a snažit se všechny povstalce pomalu odříznout od Turecka, a to za soustavného drahého bombardování IS od Ruska (které bude nuceno řešit kdejakého mravence na zemi, nebo makety falešných klamných cílů atd.). Ostatně, je to jako jít s kanonem na vrabce – a při tom musíte postupovat opatrně, abyste se vyhnul propagandisticky citlivým civilním obětem, což v oblasti, kde žijí Turkmani je velice složité, neb ti podporují své „protiasadovce“ = postup Asadovců je mimořádně ztížený, neb si unavený voják v oblasti nikdy nemůže být jist, kdo mu vyskočí za zády, což hodně působí i na psychiku… Kdysi, když se moc nedbalo na lidská práva, by dobyvatel lidi nepřátelsky naladěné vůči svým vojákům jednoduše odsunul do nějakých hlídaných táborů, což dnes nejde… Jakmile se jim to povede (odříznutí přístupu do Turecka), budou mít před sebou úkol povstalce postupně vytlačit do Iráku – a to rovněž nebude nic jednoduchého, neb IS má přístup k zásobování od S.Arábie, ale boje budou v přehlednější pouštní krajině a tak by postup měl být znatelně rychlejší. Velkou neznámou je však chování Západu… = vše se může zvrtnout, když ten vyšle nějaké ty své vojáky proti Asadovcům či USA a S.Arabie jeho vojáky zkorumpuje (stačí část, hlavně velitelé – když někdo jim dá vilu a důchod v USA či Kanadě…). A tak i s pomocí Ruska Asad jistě žádné vítězství nikdy nemá jisté.

   • Paul Durham napsal:

    je velký rozdíl bojovat za vlast, rodinu a sebe ( Afghanistán, Vietnam) než za icika nebo svýho dodavatele drog, takže se vv své taktické anylýze mýlíte

    • to je jedno napsal:

     To máte pravdu, která však platí třeba pro Evropu národních států. Zde v Sýrii bojují pomatení šílení a pološílení náboženští fanatici – a se šílenci to není nikdy jednoduché, tím spíše, když jejich šílenost zesilují látky jako Captagon, které se mezi povstalci běžně užívají. Třeba Sýrie či Afghánistán jsou státy multietnické a „vícekonfesijní“. V Sýrii jsou různá území, a třeba území ovládané IS v podstatě kopíruje sunitskou část země, kde zůstali radikálně orientovaní sunité… Sunité umírnění (orientovaní spíše na sekulární BAAS) se zjevně šli schovat pod oblast ovládanou Bašárem. Turkmani na severu země jsou zde doma, a podporují zase nějakou zdejší protiasadovskou vzbouřeneckou formaci… = jedna skupina, co tam je doma, bojuje proti jiné skupině, co tam je doma! Konflikt tam je tedy složitější než jak to na první pohled vypadá. Ale věřím, že ti lidé tam mají většinou bojování už plné zuby a tak po úderu lépe vyzbrojených Asadovců na pozice povstalců se nakonec přikloní k hledání kompromisního míru. A já říkám, že čím dříve tam přijde mír, tím lépe.

  • Peter napsal:

   To je pekný debil!!!! Putin dobre vie ako na to, veď už dostali moderné tanky a dobili dneska 3 dediny… Teraz nastáva zvrat a Asad na čele s Ruskou armádou postupujú vpred..!!!

  • Hum napsal:

   Stejny exot, jak ten tvuj slavnejsi menovec…

  • Dušan napsal:

   vtipalku Sobotka :-)
   od zaciatku ruskeho bombardovania prisiel ISIL o polovicu uzemia, ktoru na nom dobyli syrske jednotky (s tym akoze chudakmi irancanmi, ktori odtial akoze utekaju – hahaha :-))
   teraz sa podarilo naplnit ciel uzavriet komplet celu syrsko-turecku hranicu, az na posledny priechod, ktory uzavru cochvila….
   preto aj Erdogan vpadol do Iraku, aby si zaistil aspon odtial svoje ksefty…
   a ty tu davas vyplody Rothschildovho Bloombergu, o ktory sa pravda neobtrela ani z rychliku…. :-) fakt pobavil, diky za dobru naladu…. je vtipne, ako dokazu hltaci zidomedii totalne popierat realitu

 2. Samo napsal:

  Osobne si myslim ze IS ako take nebolo v plane. Skor bolo ocakavane ze Assad zasiahne silnejsie, bude vela krvi a mrtvych zasadne BR OSN a na zaklade toho by ho zosadili a zavrazdili bez sudu a vysvetlovania rovnako ako Kaddafiho. Myslim si ale ze sa im ozbrojenci vymkli z ruk a zacali vrazdit a propagovat sa a robit si svoju politiku a zacali ignorovat mecenasov s tym, ze maju dostatok zbrani, moc a vsetko co chceli, cize mozu dlabat vsetkych mecenasov. Proste USA,Katar, SA chceli vypalit Assada z brloha, no vymklo sa im to spod kontroly.

 3. Jan Nowak napsal:

  Škoda, že tento komentář se Bogušovi opozdil a nestihl ho aktualizovat. Tak jako protiasadovská koalice-teror-turk, ussa a ostatní začali TERORU dodávat nové zbraňové systémy, což ofenzívu přibrzdilo, začala i RF dodávat novinky jako T90 aj. (boguš nějak nezaregistroval ty, kteří podporují ISIL a dokonce vyhrožují těm, kdo proti TERORU bojují. Někteří začínají fabulovat o pozemní vojenské účasti (sto tis. voj.) a okamžitě prosí EU, aby to zajistila. Jak to vipadá, tak se kolo teror soukolí zadrhává, a začínají se uzavírat kotle ve kterých se teroristi usmaží (trošku jako UK kotel). To, že to pro protisadamovskou koalici nevypadá dobře potvrzuji US info kanály Defence news a Bloomberg, když Rusové mají nová letiště přesto, že od nich máme info. že ISIL-koalice vítězí. No oblbovat můžou, ale který blb jim v dnešní době uvěří??? Že by Boguš!

 4. jan napsal:

  V prvé řadě je potřeba odstřihnout IS od zásobování.Také se víc zaměřit na velitelské centra.Nezapomenout na jejich spojovací kanály.Určitě Rusko podcenilo množství dobře vycvičených západních žoldáků,jak píši,hlavně přesné informace dodávané USA,ze všech možných zdrojů.

  • pedros napsal:

   Vždyť rusové s Assadem postupují-vytrvale a pořád!To nějakej penis očekával,že rusové udělají bum bác a hotovo?Srovnejte jaká byla situace před ruským angažmá a teď!Navíc rusové začínají konečně navážet pořádnou výzbroj pro Assadovy hrdiny-jsou to doslova hrdinští vojáci,za to kolik toho už zkusili a vydrželi!A nějakej cyp od monitoru tady trousí posměšné kydy!

   • to je jedno napsal:

    Pán nechápe specifika války v horách, kdy se věci nikdy nevyvíjí jak si vojenští stratégové vymysleli. Teď jsem si vzpomněl, že když v roce 1936 Italové dobíjeli Habeš, že nakonec museli proti domorodým obráncům v horách (vybaveným jen luky, šípy, noži a oštěpy či pěstními klíny) nasadit chemické zbraně! Domorodci pomocí válečného umu, znalosti horské krajiny atd. dokázali značně eliminovat Italskou výhodu moderních zbraní a letectva! Nejsem znalec vojenství, ale nikdy jsem nevěřil, že problém vyřeší pár raket a bomb.

    • weissbach napsal:

     Jedno po druhém. Kotel se uzavře, ale jedno po druhém…

     • weissbach napsal:

      Zajímavé bude, kdo všechno se v tom kotli uvaří. Bude to dost výživné. Saudové a Turci se začínají potit i na jazyku.

      • Bogus Sobotka napsal:

       O jakym kotlu pises? Asad ovlada nakych 20% syrskeho uzemi :D
       Jediny kdo je/byl v kotli je sam Basar a proto mu take Putin prispechal na pomoc.

 5. pavel napsal:

  Ten dementni bogus fandi IS.MRDKA CESKA!!!

  • Jaris napsal:

   Bohousek cas odcasu vytahuje z kredence absint a pak ma vidiny. Nechce mne poslechnout, aby te koralky nechal.

   • Jan Jinsky napsal:

    Jaris, ale on to fakt řekl oficiální představitel Ruska. Chápu, že to není nic, co by se tady hodilo, ale je to fakt.
    Byl bych raději, kdyby se ISIL podařilo zlikvidovat, ale bohužel to tak zatím není a Rusové neslaví zásadní úspěchy.
    Plus k tomu rubl na dně, atd – realita je taková, že Rusku se příliš nedaří.

    • Jaris napsal:

     Jinsky, ja bych rekla, ze je to mozna kec a jak se rika prohrana bitva jeste neni prohrana valka. Zalezi odkud ctes zpravy a je vseobecne znamo, ze Rusove za tech par mesicu vyridili v Syrii vic nez Amici za rok na ktere nakonec prasklo, ze teroristicke skupiny podporuji. To je fakt. Rubl drti lichvarsti zidaci na Wallstreetu. Pravda je dnes na strane Ruska a Syrie. Docela je mi lito,ze Ty jako Cech, fandis prolhane zidovske Americe. Treba jednou procitnes. Zazraky se obcas deji.

     • Justass napsal:

      Jaris – kouzelné na tom je, že Rusku ten slabý (dle blbů na dně) docela vyhovuje ( kvůli vývozu ). To co tam jaksi šlo přirozenou cestou musí třeba u nás suplovat ČNB svými intervencemi. :-)

   • Marie napsal:

    Jaris: prislo mi emailem toto video, kde je krasne vysvetleno, ze IS neni islamsky stat, ale izraelsky, jak to uz delsi dobu rikam, a tady je to jasne potvrzeno.

    http://www.mojevideo.sk/video/20480/spojenectvo_usa_isis_%28isil%29_odhalene.html

 6. Jaris napsal:

  Marie, Moje video mi u nas nejde. Pry jsem z dosahu. Tasmanie je opravdu konec sveta, kde lisky davaji dobrou noc. Dal uz je akorat Novy Zeland a Antarktida.

  • Marie napsal:

   Mne to hlasilo totez, ale po zadani kodu uprostred okenka, se to rozbehlo. A sjed si v tom clanku nize, pod videem je tam cislo 3, na to jsem klikla a rozjelo se to se slovenskymi titulky. Je vysvetleno, jak je to s temi teroristickymi gangy, je to proste nastroj a zadni verici v neco, naopak. Jiste je, ze clovek verici v boha zabijet nebude, a zabajit ve jmenu boha uz vubec ne, to je pouzivana berlicka i u krizaku…

  • Marie napsal:

   jen doplnim, v tom okne, oznamujicim, ze je to nedostupne v oblasti, je otazka ( on tomu rika hadanka ), je tam pozpatky otazka na kolik je 8 bez 1. Takze napisi 7, do hoto bileho ramecku a kliknu, a jede to.

 7. More napsal:

  Jinský proč neonanuješ na aktualne.cz, tam by jsi byl mezi svými. Hlavně Sockbotko ten zdroj co tu uvádíš Russia-Insider je ruský bulvár. Ty jsi fakt dobrý výskyt, stejně jak tvůj jmenovec.

 8. Ikema Monika napsal:

  Rusky generální štáb:::5.000 bojovníků FSA zahájilo v Sýrii operace proti Daesh !!! –Euroasie. Info—

 9. Ikema Monika napsal:

  Jaris::tTasmanie je moc krásný ostrov obklopený horami lesy jezery nádherná příroda připomíná moji zemi a přírodu ve Svycarsku ! Já dnes žiji ale na Japonské Okinawě ane mne smutno po horách a hlavne sněhu jelikoz Okinawa nema zimní období pouze horko vlhko a dusno !!!

  • Jaris napsal:

   Moniko, Tasmanie je takovy kompromis mezi australskou a evropskou prirodou. Podnebi je podobne jako v Italii.Zitra ma byt 33 stupnu, des! Mohlo by tu vice prset. Jinak priroda je opravdu krasna, ale take nebezpecna. Mnoho lidi se zde ztratilo v lesich a zemreli na vycerpani.V mori jsou zde take zraloci a obcas nekoho slupnou. Clovek musi byt opatrny. Myslim si, ze Svycarsko bude privetivejsi nez tajemna tasmanska divocina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!