RUSKO ZŘIZUJE ‚BEZLETOVOU ZÓNU‘: US ZASTAVUJÍ LETY NAD SEVERNÍ SÝRIÍ

82295330_bef78d6a-0c1b-4a3f-a553-23d6a967a5ddUS letectvo zastavilo letecké mise do severní Sýrie. US činitelům se ‚nelíbí‘ ruské protiletecké systémy umístěné v Latakii. US letectvo dočasně zastavilo pilotované letecké mise do severní Sýrie, kde US válečné letouny podporovaly skupiny tzv. „umírněné opozice“ bojující s ISIS, řekl, jak hlásí Bloomberg, 17. prosince anonymní zdroj z Bílého domu.

(Redaktor Jižní fronty: Mezi všemi těmi Tureckem, Saúdy, Katarem a US podporovanými teroristy bojujícími s Assadem a řezajícími hlavy syrským občanům, je však těžké nějakou opravdu ‚umírněnou opozici‘ najít.)

Pentagon toto rozhodnutí přijal po ruském nasazení protileteckého systému S-400 v Sýrii. US tento postup prohlásily za „nebezpečnou provokaci“ a ignorovaly tureckou hrozbu ruským válečným letounům provádějícím v tomto regionu protiteroristické mise.

V této oblasti podél turecké hranice obecně známé jako koridor Azaz budou nadále létat jen US drony.

Zdroj: http://southfront.org/us-halts-manned-flights-over-northern-syria/
10 Komentářů k RUSKO ZŘIZUJE ‚BEZLETOVOU ZÓNU‘: US ZASTAVUJÍ LETY NAD SEVERNÍ SÝRIÍ

 1. Ikema Monika napsal:

  Take Libye chce začít s Ruskem spolupraci v boji proti terorismu ! Vítáme podporu Ruska Tripolis bude s Moskvou pracovat !!!! Další trapná ostuda US Army –vykopali je z Libye !!! Euroasie info–

  • Justass napsal:

   Holt – kdo čím zachází, tím i schází – jak říkávala moje máti blahé paměti.

   • Justass napsal:

    ale k té bezletové zóně. No Putin přeci řekl na tiskovce: „máme tam S 400, jen ať si zalétají“. :-)
    A jak vidno nemyslel tím jenom Turky, nebo pos.aní
    Amíci si to už raději preventivně myslí. To jsou mi pokroky. Kdo je ponižován bude povýšen, jak říkávala už moje máti – blahé paměti. :-)

    • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

     Tak je to správný…,soudruzi Američani si už zbalili svý fidlátka (F-15) a odtáhli z Incirliku doprdele (zpět na základnu v GB)….TOP GUNi si odjeli k jejímu veličenstu Kobětě II z Fuckingameského paláce vyměnit trenýrky…Ruská PVO je něco jinýho,než honit „bosé a nahé habešany“ po poušti,nebo kozomrdy po kopcích Kandaháru….

 2. Josef Švejk napsal:

  Je-li tomu tak, pak máme nad Sýrií už 2 bezletové zóny. Pokud se k Turecku a Pindostánu přidají i další z koalice, bude těch bezletových zón dobře 60 (nebo kolik jich vlastně bůh ví je).

 3. Contumax napsal:

  Jen tak na ně…!!!

 4. pavel napsal:

  Mam rad dobe zpravy.Parada.

 5. Ikema Monika napsal:

  Assad by se měl podivat USA do oček a urychleňe je vyhodit ze země ! Jako zvoleny prezident má na to i právo a oficialni pozváni take tito holoubkove nedostal ! Navíc začínají mluvit o založení základny na východu Sýrie ! Jsou všade na světě nebezpečné přemnoženy a měli by se začít konečně i likvidovat jako škodná zvěř

 6. Ikema Monika napsal:

  Izraelský letecky úder v Damašku zabil prominentního člena Hizballáhu Samira Kantara !! Tyto zrůdy vraždí nejen Palestince u nich doma ale tajna služba pořada lovy i za hranicemi ! Jak jsi vůbec dovolí strkat nos do Sýrie nebo kdo ten úder provedl když tam nesmi nikdo létat ??? –Aljazeera —

 7. Karel napsal:

  Je-li tomu tak, jde už o probíhající počáteční fázi velkého konfliktu jíž se zatím nikdo oficiálně neodvážil pojmenovat pravým jménem. Nevnímáte také náhlou a prudkou změnu atmosféry ve spojení s imigranty, akcemi v Sýrii a na blízkém východě. Je to klid před bouří, protože SS se nikdy nevzdají své nenažranosti a nadřazenosti?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!