Ministerstvo obrany RF: Zpráva Amnesty International o činnosti VKS RF v Sýrii je složena z obehraných klišé a fejků

43411adae78a353cc256cbebe9149d758abcdc83Oficiální představitel Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov řekl, že zpráva Amnesty International o údajné smrti civilních obyvatel v Sýrii v důsledku útoků VKS RF je složena z obvyklých klišé a fejků. Podle jeho slov Západ manipuluje informace o událostech s cílem odvedení pozornosti světového společenství od chyb mezinárodní koalice.


Ministerstvo nazvalo potokem lží ujištění o bombardování vzdušnými silami Ruska civilních objektů v Sýrii. Podle slov mluvčího ministerstva generálmajora Konašenkova o údajné smrti civilních obyvatel v Sýrii v důsledku úderů ruského letectva je složena z fejků a klišé.

"Seznámili jsme se se zprávou - opět nic konkrétního a nic nového publikováno nebylo. Jsou to obehraná klišé a fejky, které jsme už nejednou dříve vyvrátili," - řekl.

Dále Konašenkov řekl, že objevení se zprávy Amnesty International právě nyní není náhoda.

"První vlna obvinění na naši adresu se objevila hned po té, jak letectvo USA zničilo tepelnou elektrárnu v Aleppu a tím ponechalo celé městské čtvrti bez elektřiny. Druhá vlna výpadů a obvinění přišla po tragickém bombardování letectvem USA nemocnice Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu 3. prosince. Tehdy zahynulo 42 lidí," - řekl generálmajor.

"Nynější porce lží se objevila ihned po americkém bombardování iráckých vojáků u Fallúdže dne 18. prosince, kdy zahynulo nebo bylo zraněno 50 lidí," - dodal.

Chybí důkazy

Konašenkov zdůraznil, že charakteristickým znakem obvinění na adresu Ruska je nedostatek důkazů a místo toho odkazování se na neidentifikované očité svědky, které jednotlivá západní média nazývají "ochránci lidských práv".

"Když se s takovými zprávami médií seznámíte, musíte si položit otázku: jestlipak samotní teroristé vědí, jaký roj ochránců lidských práv pracuje v oblastech kontrolovaných teroristy, kde každý den pečlivě monitorují jejich činnost? Přitom na stránkách těchto "mezinárodních organizací na ochranu lidských práv" nenajdete jedinou zprávu o porušeních práv Syřanů ze strany teroristů, ale ani o zvěrstvech na okupovaných územích," - řekl Konašenkov a dodal, že tedy s největší pravděpodobností je tam podle názoru západních ochránců lidských práv všechno v pořádku.

Dále ve zprávě Amnesty International o údajných úmrtích civilistů v Sýrii způsobených VKS RF se píše, že všechny zprávy byly získány z dálkových telefonických rozhovorů s takzvanými ochránci lidských práv, - řekli v ministerstvu.

"Ve zprávě se po celou dobu objevují takové výrazy jako "pravděpodobně ruské nálety", "možné narušení mezinárodního práva" a tak dále, to znamená pouze domněnky bez jakýchkoli důkazů," - řekl představitel ministerstva.

Nicméně v západních médiích při zveřejnění zprávy tyto výrazy vypustili a široké veřejnosti to podali jako skutečnost, řekl Konašenkov. "Postup to není nový a je dostatečně efektivní, přitom však naprosto lživý," - řekl.

Cíl manipulací Západu s vysvětlením činnosti VKS RF v Sýrii

Konašenkov zdůraznil, že cílem manipulací USA s informacemi ze Sýrie je odvedení pozornosti světové veřejnosti od chyb mezinárodní koalice.

"Pokud si někdo myslí, že to nechápeme, mýlí se. Navíc máme k dispozici dostatek skutečných informací o výsledcích činnosti zemí takzvané antiisilovské koalice v Sýrii. A zdaleka ne vždy tyto činnosti odpovídají vyhlášenému cíli - tedy boji proti teroristické organizaci IS," - řekli v ministerstvu.

Amnesty International zejména publikuje neověřené informace o činnosti ruské aviacie, ale mlčí o válečných zločinech mezinárodní koalice a také o zločinech VSU na Donbase, - řekl zástupce ministerstva.

"Je podivné, že Amnesty International neobrací pozornost na to, kdo a jaké válečné zločiny konal v Sýrii před příchodem ruského letectva. Pozornosti by neměla uniknout výběrovost informací při sestavování zprávy Amnesty International. Dosud jsme totiž neviděli podobné zprávy například o činnosti koalice vedené Saudovci v Jemenu a rovněž tak rozličných teroristických skupin v Sýrii a Iráku. Stejně tak si kupodivu nevšimli toho, že ukrajinští ozbrojenci používali proti civilnímu obyvatelstvu na Donbasu kazetové bomby," - řekl Konašenkov.

Zločiny VSU v Donbasu

V ministerstvu sdělili, že letectvo RF v současné době působící proti teroristům v Sýrii nepoužívá kazetovou munici. "Co se týče předpokládaných kazetových bomb, ruské letectvo je nepoužívá," - řekl Konašenkov a doplnil, že je na letecké základně v Hmeimim ani nemají.

"Mám otázku na Amnesty International: proč tato organizace mlčela a nechtěla si všimnout hmatatelných materiálů, přesvědčivých a skutečných důkazů o používání kazetových bomb ukrajinskými ozbrojenými složkami ve městech na východě Ukrajiny?" - řekl generálmajor

Zdroj: https://russian.rt.com/article/138437
9 Komentářů k Ministerstvo obrany RF: Zpráva Amnesty International o činnosti VKS RF v Sýrii je složena z obehraných klišé a fejků

 1. Robert napsal:

  Pravdivý článek.Většina lidí si uvědomuje,že SS,EU,NATO je zločinecká organizace a potřebovala by dostat pořádně přes hubu.V prvé řadě oligarchové,kteří to vyvolávají.Přeji krásné vánoce všem lidem normálního myšlení.

  • Contumax napsal:

   NATO je zločinecký to souhlasí a k tomu mají tisíce a statisíce a ne li milióny vypomohačů po celým světě...!!!

   Spolupodílníci zločinných válek... hlavně, že se mají dobře...!!!

   Žerou si krocana nebo vepřový řízek či kapra...!!!

   Hlavně, že jim chutná...!!!

   Ostatní ať chcípnou, ti jsou přeci daleko a navíc jsou černí ... hlavně, že se mám dobře... mě válka nehrozí, je to jen práce jako každá jiná...!!!

   Jsem jen malý člověk v řetězci systému, nic s tím stejně neudělám...!!!

   Je mě z nich zle...!!!

   Falešný pocit pokoje,lásky a míru, v nucených blbými tradicemi vánočních svátků...!!!

   Nepoctil bych Ježíše Krista lépe jeho přikázáním...???

   Jak chcete aby lidé činili vám, tak čisté i vy jim...

   To bych doma zůstal s rodinou, ale tohle prostě nepřecedím skrz zuby...

   Dnes jsem odešel z domu a nebudu večeřet s rodinou... přešla mě chuť...!!!

   Je mě z toho zle, z toho pokrytectví...!!!

 2. jinska napsal:

  Kde pak byla ta neslavna SSaky financována Amnesty International když SSA a NATO páchali genocidu v Iráku, Libii, Afghánistánu, Somálsku, Kosovu, Ukrajině a dalších místech, kde se tito dvě totalitní skupiny činily? Kde pak je neslana Amnesty International když totalitní a diktatorsky Saudi a Emiraty vyhlazuji občany v rámci rozsudku které odpiraji základní práva obcanu?
  Nikde, neb Ssaci co je platí, si zaplatil aby drželi hubu.
  Ale proč ta neslavna Amnesty International začala řvát až teď v Syrii, kvůli tomu, že Rus vyhnal tyto teroristy (ssa/usa a nato) ,a oni teď chudáci nemohou dal páchat tu svou genocidu? Ale na kom by ji chtěli páchat, vždyť všichni mírumilovná občané Sýrie přeci utekli do Evropy, jakožto místa své záchrany, aniž by ti chudacci vůbec věděli, že právě ta Evropa, okupovana SSaky(usa) je vrazdili , vyhlazování, ale to už AI jaksi opomene zminit.
  Ať jde celá AI do zadele a sláva Rusku a velký dík PANU Putinovi.

 3. Contumax napsal:

  Amesty Interesse, OSN, i Červený kříž a všelijaká schovávačka za práva, je jedno velký lejno...!!!

  Už zapáchá moc a příliš, musí se spláchnout, zakopat, zasypat...!!!

 4. Jaris napsal:

  Kdopak asi financuje Amnesty International? Sama jsem se s nimi chytla pred rokem, ze je to banda ignorantu. Cerveny kriz maji zase na triku financni podvody. Z tech dobrackych spolecnosti cisi podvod.

 5. Ikema Monika napsal:

  Tyto šmejdi financuje nějaká organizace ktera se boji že jsi v Sýrii již nenahrabe a nenakrade! Takže aspoň potřebuji manipulovat zdroje proti Rusku ! Nikde jsem nečetla kolik zabili Kurdů v Turecku za prosinec a jak je utlačuji ani že vTurecku prodávají ženy a děti holčičky do otroctví a tyto domy hlídá navíc Turecka armada !! O tom tyto skupiny nikde nepíší ale na Rusko neustale ječi jako Viktorka u splavu !!!

 6. Contumax napsal:

  Amesty Interessenten chce to zjistit z čeho nebo kdo je platí...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!