Impérium chaosu připravuje pro rok 2016 další ohňostroje

OTAN-impérialisme-américainVe svém osvětlujícím ‚Pád Říma: Konec civilizace‘ píše Bryan Ward-Perkins, že: „Římané si před jeho pádem byli jisti, že ten svět tak, jak byl pro ně dnes, bude pokračovat navždy… Mýlili se. Bylo by moudré, kdybychom my jejich samolibost už neopakovali.“ Ale to Impérium chaosu dneška není jen o nějaké pouhé samolibosti. To je o bohorovnosti – a o strachu. Už od počátku Studené války tu byla otázka kritické důležitosti, kdo bude kontrolovat obchodní sítě napříč Eurasií – čili napříč „srdcem světa“, jak to říkával otec geopolitiky Sir Halford John Mackinder (1861-1947).

 

Dalo by se říci, že pro Impérium chaosu ta hra začala naostro CIA podporovaným pučem v Íránu v roce 1953, kdy se US nakonec tváří v tvář střetli s osudovým významem Eurasie po staletí protkané různými Hedvábnými stezkami, a nachystali se je všechny dobýt.

O pouhých šest desetiletí později je jasné, že v 21. století žádná americká Hedvábná stezka nebude, nýbrž že ta spíše bude stejně, jako bývala její dávná předchůdkyně, čínská. Peking tlačí na to, co nazývá „Jeden pás, jedna cesta“ a to je vtěleno do konfliktu 21. století, který je mezi upadajícím impériem a Eurasijskou integrací. Ke klíčovým pod-spiknutím patří ty neutuchající expanze NATO a posedlost impéria vytvářením válečné zóny z Jihočínského moře.

Jak to vyhodnotilo strategické partnerství mezi Pekingem a Moskvou, tak oligarchické elity, které ve skutečnosti Impérium chaosu vedou, jsou natěšené, že Eurasii ohradí – a uvažují, jak by ji pokud možno mohly vyloučit z integračního procesu založeného na obchodu, komerci a pokročilých komunikačních trasách.

Peking s Moskvou jasně spatřují provokaci za provokací v návaznosti na neustálou démonizaci. Do těchto pastiček je ale chytit nepůjde, neboť oba hrají hodně dlouhodobou hru.

Ruský president Vladimir Putin diplomaticky trvá na zacházení se Západem jako s „partnery“. Dobře ale ví, že to žádní skuteční „partneři“ nejsou, stejně jako to vědí ti věci znalí v Číně. Nemohou jimi být po 78 denním bombardování Bělehradu od NATO v roce 1999. Ne po účelovém bombardování čínské ambasády. Ne po neustálé expanzi NATO. Ne po druhém Kosovu ve formě ilegálního puče v Kyjevě. Ne po úderu k zhroucení cen ropy US petrodolarovými klienty ze Zálivu. Ne po Wall Streetem zinscenovaném zhroucení rublu. Ne po sankcích US a EU. Ne po úderu proti čínským akciím US zástupci na Wall Streetu. Ne po neutuchajícím harašení zbraněmi v Jihočínském moři. Ne po sestřelení Su-24.

Visí to na vlásku

Krátký návrat k průběhu věcí vedoucích k sestřelení Su-24 dost věci osvětlí. Obama se sešel s Putinem. Putin se hned poté sešel s Khameneim. To muselo sultána Erdogana vyplašit; vždyť v Teheránu tak zřetelně oznamovali vážnou rusko-íránskou alianci. A k tomu došlo pouhý den před sestřelením Su-24.

Hollande z Francie se sešel s Obamou. Pak se Hollande ale setkal s Putinem. Erdogan se opájel iluzí, že vyfabrikoval perfektní záminku pro válku NATO, která by šla rozpoutat podle Článku 5 Charty NATO. Nebylo vůbec náhodou, že jedinou zemí, která spěšně ten sestřel Su-24 schválila, byl zhroucený stát Ukrajina. NATO samotné však ucuklo – neboť to poněkud vyděšeně; impérium nebylo ještě na jadernou válku připraveno.

Alespoň ne prozatím. Napoleon věděl, že historie se točí kolem slabého vlásku. Potud, pokud zůstává Studená válka 2.0 v platnosti, jak tomu je a jak to zůstane, tak je na spadnutí jaderná válka a visí na vlásku.

Ať se v tzv. syrském mírovém procesu stane cokoliv, tak ta zástupná válka mezi Washingtonem a Moskvou bude stejně pokračovat. Bohorovné US mozkové trusty (Think-Tanky) si to nedovedou představit jinak. Jelikož jak pro ty komplexem výjimečnosti stižené neocony, tak i neoliberacony je jediným stravitelným závěrečným dějstvím rozkouskování Sýrie. Aby si Erdoganův systém urval sever. Izrael, aby si urval ropou bohaté Golandské výšiny. Dům Saúdů prostřednictvím svých zástupců, aby si urval tu východní poušť.

Rusko všechny tyhle vytříbené plány vybombardovalo na prach, protože dalším krokem po tomto rozkouskování chystaným Ankarou a Rijádem – a „vedeným z pozadí“ z Washingtonu – by bylo protlačení Džihádu dále na severní Kavkaz stejně jako do Střední Asie a do čínského Xinjiangu (když už 300 uygurských válečníků bojuje za ISIS/ISIL/Daesh.) Když všechno ostatní selže, nezbude nic než Dálnice válečné stezky džihádu zabořená jako dýka do těla Eurasijské integrace.

Co se týče čínské fronty, tak ať jsou provokace Impéria chaosu jakkoliv „kreativní“, tak stejně Pekingu nevykolejí jeho záměry v Jihočínském moři – v této podmořské pánvi protkané neprozkoumaným bohatstvím ropy a plynu, co je zároveň výchozí námořní cestou do Číny a z ní. Peking se konfiguruje, aby se do roku 2020 nevyhnutelně stal tím strašlivým, jak říká hyiyang qiangguo – tj. námořní mocností.

Washington může sice v následujících dvou letech sypat těch 250 milionů $ vojenské „pomoci“ do Vietnamu, Filipín, Indonésie a Malajsie, ale je to skoro úplně irelevantní. Ať bude mít jakkoliv „kreativní“ imperiální nápady, stejně bude muset brát v úvahu takové věci jako DF-21D „zabiják letadlových lodí“, tj. balistickou střelu s dosahem 2 500 km schopnou nést i jadernou hlavici.

Washington s Pekingem zůstanou i na ekonomické frontě na území této základní zástupné války. Washington sice protlačuje TPP – nebo NATO jako osu, kolem níž se má v Asii točit obchod. To je ale stejně Sisyfovská práce, protože je třeba, aby to ratifikovalo těch 12 členských států, přičemž nejmenší potíž nebude ani s Kongresem, který je vůči ní extrémně nepřátelský.

Proti tomuto americkému jedno-hrotému bodlu nasazuje Xi Jinping za svou stranu komplexní trojsměrnou strategii; vlastní čínský protiúder proti TPP, Asijsko-pacifickou oblast volného obchodu (FTAAP); ohromně ambiciózní „Jeden pás, jedna cesta“; a prostředky k financování tsunami projektů přes Asijskou banku investic do infrastruktur (AIIB) – tj. čínský protiúder proti Světové bance a US a Japonskem kontrolované Asijské rozvojové bance (ADB).

Např. co se týče Jihovýchodní Asie, ten příběh sdělí čísla. Čína byla loni vrcholným partnerem ASEAN, co určoval muziku 367 miliardami $. A to s Jedním pásem, jednou cestou jen exponenciálně poroste, když to do roku 2018 absorbuje 200 miliard $ čínských investic.

Revize srdce temnoty

Výhled pro Evropu je jedině temný. Francouzsko-íránský výzkumník Farhad Khosrokhavar byl jedním z mála, kteří identifikovali jádro toho problému. Záložní armáda džihádistů po celé Evropě bude nadále zásobovat bataliony sociálně vyloučenou mládeží ze středů velkoměst. Nepřichází žádné náznaky, že by neoliberalconi z EU začali podporovat nějakou socioekonomickou politiku, co by tyto odcizené masy vytáhla z ghet nasazením nějakých nových forem jejich socializace.

Takže únikovou cestou bude nadále jak virus nakažlivá verze salafistického džihádismu prodávaného propagandisticky mazanými šmelináři jako symbol odporu; tj. jako jediná proti-ideologie dostupná na trhu. Khosrokhavar to definoval jako neo-ummu – umma pro ně něco jako naše utopie „zářná společnost, která nikdy v historii neexistovala“, teď ale otevřeně láká všechny mladé Evropany, muslimy, ale i jiné, stižené krizí identity.

Souběžně s tím na naší cestě k naplnění celých 15 let nekonečných válek neoconů proti nezávislým státům na Středním východě nasadí Pentagon režim turbo bezuzdného rozšiřování některých ze svých již existujících základen – od Djibouti v Africkém rohu přes Irlib v iráckém Kurdistánu – rozšířených na tzv. „uzly“. Očekávejte, že tyto uzly porostou od subsaharské Afriky po Jihozápadní Asii jak houby po dešti, když všechny z nich budou hostit Speciální síly; jejichž operace popsal principál Pentagonu Ash Carter z „Impéria kňučení“ jako: „Kriticky důležité“, protože nemůžeme předpovídat budoucnost, tak tyto regionální uzly – od Morónu ve Španělsku až po Jalalabad v Afghánistánu – nám poskytnou předsunutou přítomnost k reakci na celou řadu krizí, terorismů a dalších takových. To nám umožní jednostrannou reakci na krizi, proti-operace nebo údery na vysoce významné cíle.“

V tom je všechno: Jednostranné akce Výjimečných proti komukoliv, kdo se opováží vzdorovat imperiálnímu diktátu.

Od Ukrajiny po Sýrii a po celé MENA (Střední východ a Severní Afrika) budou sázky v zástupných válkách mezi Washingtonem a Moskvou růst a růst, mírnit se to nebude. Ani imperiální zoufalství nad nezvratným vzestupem Číny slábnout nebude. S tím, jak ta Nová Velká hra začne nabírat obrátky a Rusko bude zásobovat eurasijské mocnosti jako Írán, Čína a Indie raketovými obrannými systémy proti čemukoliv, tak si Západ začne zvykat, že to je nový normál, tj. Studená válka 2.0 mezi Washingtonem a osou Peking-Moskva.

Rozloučím se s vámi psaním o Srdci temnoty od Josepha Conrada:

„Zašpiněno je to smrtí, její vůní nebo smrtonosností všude spočívající. Vyrvat zemi poklady z útrob, to bylo jejich touhou, aniž by k tomu měli větší morální důvod, než mají lupiči při vyloupení sejfu. My tomu nemůžeme rozumět, protože jsme se drželi příliš daleko, a nemůžeme si na to vzpomenout, protože jsme cestovali nocí prvních věků, těch dávno už uplynulých časů, které sotva zanechaly nějakou stopu v paměti.“

By Pepe Escobar

Global Research, December 26, 2015

RT 24 December 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/empire-of-chaos-preparing-for-more-fireworks-in-2016/5498025
33 Komentářů k Impérium chaosu připravuje pro rok 2016 další ohňostroje

 1. Justass napsal:

  „V tom je všechno: Jednostranné akce Výjimečných proti komukoliv, kdo se opováží vzdorovat imperiálnímu diktátu.“

  ANO V TOM JE OPRAVDU VŠECHNO !!!

  Osa zla je známá – je třeba ji zničit. Rusko a Čína tak činí a to je tuze dobře. Víc dišputací není zapotřebí.

 2. Hum napsal:

  Lenze sa im akosi zacina prestavat darit…

 3. pavel napsal:

  Carodej ze zeme os se musi znicit to je ten problem.:-)))

 4. jjozef napsal:

  Vazeni kolegovia,poradte: ako rozsirit tento dopis najmocnejsiej zene protektoratu EU?
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mila-pani-Angelo-to-jste-to-dopracovali-Lide-vam-uz-neveri-Slovensky-spisovatel-Banas-napsal-k

  Ci nie je vhodny k podpisu,k hromadnemu podpisovaniu na Slovensku i v Cesku?
  Autor,na Slovensku znamy tiez ako „otec Adely“,je expolitik a velmi citany spisovatel.

  • vilon napsal:

   jjozef,že najčítanejší, tak prosím pozor, – ako kde! Je jasné, že takto, jeho, extremisticky ladené články nebudú v mainstreame,ale iba v tzv.alternatívných médiách. Banáš dlho pochodoval s demokratickými sluníčkovými „masami“ na Slovensku. Teraz, ked sa internetom valí vlna odvážnejších príspevkov, blogov, a názorov na dianie okolo „utečencoch“, tak sa odvážil zmeniť smer svojho vetra, aby si prihrial svoju polievočku na prilepšenie svojej popularity. Pokiaľ ho v TV uvidíš v Smotánke, Aktualitách a iných zaručene „správných“ realáciách, tak by si mal vedieť o akého chameleóna ide,. Mimochodom, zisti si jeho názory za Dzurindovej vlády, prípadne Mečiarovej vlády,- kam vietor, tam plášť….

   • jjozef napsal:

    Jeho romany su hitmi /Kod 9,Kod 1,Sezona potkanov a posledny hit,cerstvy,predvianocny,vysiel s nazvom Dementi/.
    Velmi vplyvny clovek,exposlanec,expodpredseda Parlamentneho zhromazdenia NATO!!
    Pravda,jeho dcera Adela je v telke castejsie a je popularnejsia.
    Ale: asi pred rokom ma sokoval rozhovormi pre Zem a vek,niekolko vystupeni pre Parlamentni listy mal v rovnakom,povedal by som az v NWOO duchu.
    Nie je chameleon,len otvorili sa mu oci.
    Otvorili sa mu oci v kontakte s politikmi a s politikou.Urcite aj v kontakte s informaciami a osobnostami medialne cenzurovanymi.

    Je znamy,je vplyvny,prave preto ma vyznam ho podporit.Seba….. podporit rozsirovanim jeho listu.
    Samozrejme,vsetky masmedia vsetky jeho vystupenia ignoruju.

    • jan napsal:

     Pro jjozef.
     Četl jsem ten dopis,naprosto bezchybný.Mám jen obavu,že půjde do koše.Docházím k názoru,že Merkelová dostala nůž na krk,ne k vůli sobě,ale k vůli Německu jako státu.Jak se píše jinde,co Polsko po volbách,kam bude směrovat,takže další rébus od USA.Co mě u toho napadá,Německo už je na lopatkách a jako protiváha Německu,bude se podporovat Polsko.

     • jjozef napsal:

      Ak zvolanie „kral je nahy!“
      pocuje jedno promile z jedneho percenta naroda,nic sa nedeje.
      „Bezchybnost“ dopisu je umocnena tym,ze ho napisal expodpredseda Parlamentneho vyboru NATO.Asi Banas svojho casu sam nevedel o podstate NATO /a EU…/: drzat Americanov vovnutri,pri moci,Rusov mimo a Nemcov dole.Dnes to Banas formuluje v otvorenom liste.

      Fajn,ze to citaju na Parlamentnich listech,pretoze tie Listy cita cast politickej spicky.A cast z tej casti dostane inspiraciu,ci kuraz.Niektori politici budu menej agresivni v propagande,ini budu odvaznejsi v boji proti ich risskej propagande.

      Dopis je „naprosto bezchybny“,je posobivy.
      Ako to urobit,aby ho citalo viac,nez jedno promile z jedneho promile obcanov?

      Mozno na ten dopis odpovie niekto za Merkelovu,no nikto sa nic nedozvie /aj jedno promile z jedneho promile je nic/.Ak by text ziskal podporu desiatok tisic internetovych citatelov v Cesku a na Slovensku,je sanca,ze by sa nasledne dostal k statisicom a uz nielen internetovych citatelov.
      Rovnaka sanca je,ak by sa pod takyto text podpisali pocetnejsi zastupcovia spolocenskeho a politickeho zivota.

   • Adolf Balík napsal:

    Existují dva tipy těch „kam vítr, tam plášť.“ Jedni nastavují plášť podle aktuálního směru větru – „jako sluníčkáři“ – a ti bývají poryvy nových vichrů při změně počasí smeteni.

    Druzí – říkejme jim třeba prognostici – když takoví bývalí zaměstnanci někdejšího Prognostického ústavu jako Zeman a Klaus k patří, nastavují plášť podle docela dobré předpovědi počasí. O nich si mohu myslet leccos i nepěkného, ale vždy mě potěší, když vidím, že se „obrací proti větru“, to totiž vím, že bouřka už je za horami. :-)

  • Marie napsal:

   Na Angelu je v Nemecku podano jiz pres 400 zalob.

   Tudy cesta nevede, zadne vypisovani, ztrata casu. Odchytnout.
   Nejdrive vystopovat trasy, kam chodi a pak capnout. Je jich tak malo, zatim nemaji armadu, a masy lidi se jich boji, hruza, co je to za blbost. Copak se nejade par schopnych chlapu, co si s takovou starou hlupkou poradi?

   Podepisovat dopisy? To ji nedojme, ani nezmeni. Ona je jen poslusna figurka.

  • Jaris napsal:

   Jakepak petice! Ta baba je naprosto ignoruje a jen si okousa nehty na rukou jeste vic. Videli jste jeji ruce zblizka? Na tu babiznu plati pouze jeden schopny snajper a at mi nikdo nerika, ze by to neslo. Nemci zapomneli strilet?

   • proud napsal:

    Ona je pouhym nasledkem,ne pricinou………

    • Jaris napsal:

     …to nevadi…dal se hleda dobry snajper.

     • proud napsal:

      Klidne hledej,nic se tim nevyresi,takovejch nahraditelnejch maji,nebo koupeji kolik chteji,vzapeti.Neni to ve vlastizradcich,ale v tech kdo je nechavaji zrady pachat a nic proti nim neudelaji,zacina to ale jeste driv,uz vychovou a lhostejnosti k vychove systemem.

 5. Jan Nowak napsal:

  Všechno to vypadá, že na své likvidaci západ (čaryfuk z os) poměrně úspěšně a pilně pracuje. Pokus o radikalizaci EU se jim daří, ovšem úplně proti jinému nepříteli než mají namířeno, a to proti islámskému teroru (radikálním teroristům (za které bohužel díky Merklové jsou počítání i migranti). Navíc současná politická elita EU se postupně sama odbourává a nepřátelský postoj proti migraci roste a bude růst. Tandem Čína – Rusko to má celkem vychytané a po likvidaci ISIL přijde obnova Sýrie z kapitálu BRIS aj. východních zdrojů. Asad bude obnovitel Sýrie a vítěz na plné čáře, ani uprchlíci nepomůžou, protože vystřízlivý a pochopí, že v EU nejsou vítáni a nejsou hlupáci, aby to nepochopili. Po porážce ISIL je potřeba nastartovat lovy na vůdce ISIL. Jestli to tak bude, JuesssĎábel prohraje a změna bude nastartována a nic to nezadrží, jedině III. sv. To ale pro celou planetu bude krach, neřkuli konec.

  • Jaris napsal:

   Moc se mi libi tento optimisticky komentar. Jen bych chtela podotknout, ze jestli Evropa bude vandraky neustale krmit z vemene socialnich davek a ruznych neziskovek, tito cizaci dobrovolne neodejdou.

 6. Pepi napsal:

  V planech Imperia chaosu je rovnez niceni Brazilie,na co uz jsem nekolikrat poukazal.
  Nekolik tydnu pred tim nez Brazilska prezidentka odhalila smirovani NSA,mela podporu 70%obyvatel zeme,hlavne chudych obyvatel.Po duraznych protestech vuci USA spionazi a hrozbou ze internetovy kabel povede pres Portugalsko nebo dokonce pres Rusko jeji popularita klesla o 30%behem 2 tydnu!
  Protesty roku 2013 mely vsechny symptomy barevnych „revoluci“jinde na svete.O prime neskryvane ucasti Zednaru uz jsem se zminoval.
  Videa Maçons contra Dilma mozno najit na you tube,bohuzel jen v Portugalstine pokud vim.
  Brazilska prezidentka navrhla rovnez ustoupeni od pouzivani dollaru v platbe mezi Br.a Uruguai.
  Brazilie je clenem BRICS,coz se rovnez nelibi Imperiu Chaosu.
  Pokusy o destabilizaci Brazilie a cele Jizni Ameriky pokracuji.Vliv Ciny na tomto kontinentu samozrejme rovnez vadi I.Ch.
  Oni se opravdu snazi o SVETOVLADU,stuj co stuj a chteji znicit kohokoliv kdo se jim postavi do cesty.
  Boj proti Globalistum musi probihat globalne.

  • host napsal:

   Jak to, že její podpora klesla na 30% ? To nechápu.

   O zemích jižní ameriky toho víme velmi málo. Protože nám to konspirátoři tají. Třeba i svázání těchto zemí smlouvou TPP.

 7. Ikema Monika napsal:

  Trochu zjineho kotle ::Švycaři zasadili ránu světovému bankovnictví !! Tento rok jsi zapamatujte jako rok kdy se opravdu přeformoval svět !! Referendum ve Švýcarsku 100 procentní krytí peněz !!! Já myslela že to bude Čína ale nakonec to je moje země co pošle USA pod kytičky !! Google — LevaNet –

  • jan napsal:

   Pro Ikema Monika.
   Musí zůstat určité banky,které ochrání židovský majetek.Víme přece,že to bylo pokaždé,ale jedno si pamatujte i Švýcarské jsou jen pobočky Amerických bank.

   • Jarek* napsal:

    Pane Jane, nemohu říci dobrá rána, ale zcela jistě mohu konstatovat, že úplně vedle. Tamní banky jsou pod absolutní zprávou Vatikánu. USA je jen taková vějička pro tzv. veřejnost. Mimochodem Vatikán vlastní většinu důležitých korporací, ty méně významné jen řídí.Je třeba znát historii a ne jen tak „střílet“.

 8. Ikema Monika napsal:

  Jan : mám 5 letou obchodní a bankovní školu v Bernu a plno let v bance odpracovano ! Nebudou jsi moc na tisknout bez podložení ani hajzl papír nejen USA – EU i Japonsko navíc zde v Japonsku od 1. 1.nebudou fungovat ani ATM a další Bankomaty oficiálně sděleno a přála bych ti vidět co se děje zde dnes kdy ještě mužež vybrat !!!

  • Contumax napsal:

   Jarek*

   Souhlas, nechápu jak můžou být, nechápu jak většina nedokáže rozpoznat pravého viníka všech zel…!!!

   I když jsem se snažil to lidem opravdu hodně vysvětlovat, nechtěli o tom slyšet ani slovo…

   Ztoho dle usuzuji, že i ta větsina z těch, kteří jsou přesvědčení o NWOO vidí jen to co vidět chtějí…!!!

   Nikdo z mých známých ani neprojevilo zvědavost se dopátrat pravdy…!!!

   Satan přímo velí Vatikánu, to vím…!!!

  • Marie napsal:

   Tech falesnych penez se lehko zbavuji: ted je laduji do narkomanu a zlocincu, co si rikaji Islamsky stat. Proto ta stedrost, 30 milionu dolaru ( rozumej falesnych papirku ) pro jednoho. Vytahuji ale soucasne i skutecne, podlozene meny ze zemi, vidim to v Mexiku i v Belize.
   Pokud to vidim spravne, tak Svycarsko funguje predevsim na bankovnictvi, proto melo tak prisna pravidla na utajeni dat o klientech, ale mate tam taky hodne zidu nalezlych, kteri maji postaveni i ve samospravach, takze manipulace lidi tam mozna je vyssi, nez si myslime. Nevim, to asi budes vedet ty, jake jsou stavy na „svycarskych tocich“.

   Ty manipulace s cenou zlata vypovidaji o tom, ze je zajem novou menu podlozit zlatem, ale jeste vetsi zajem je, aby zustala menou svetovou, tj. urcujici ceny ropy. Je ted skutecne nejvetsi boj o udrzeni nadvlady nad svetovymi trhy, cenou zlata, a vyrabovanim zemi tak, aby byly opet zavisle na pujcovani penez i na nejzakladnejsi chod. Kdyz k tomu pridame rozbite zeme, je to velice vazna vec, co bude dal…

  • Jaris napsal:

   Moniko, to zni uzasne. No, uvidime a necham se mile prekvapit.

 9. Contumax napsal:

  To voni se jen tak nevzdají NWOO, i kdyby zničili skoro celou populaci lidstva…!!!

  “ Čekám, že přijdou s něčím šíleným… “ !!!

 10. Tom napsal:

  USA od druhej sv. vojny vyvraždili viac ako 50 miliónov ľudí po celom svete. Zákon vyrovnanosti funguje a raz sa im to všetko vráti. Každý národ ich nenávidí a hneď ako to je možné sa otočí proti USA. Je to začiatok veľkého obratu. Zdochýnajúci pes ale veľmi hryzie , tak si musí dať svet pozor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!