Osm výjimečných věcí, které se dějí v dnešním světě

Sunrise-Bright-FieldsVětšina z nás si dosud zcela neuvědomila, že se zde děje něco mimořádného. Před několika měsíci jsem se osvobodil od standardního postupu společnosti, rozbil jsem pouta strachu, která mě neustále držela uzamčeného v tomto systému. Od té doby vidím svět z jiné perspektivy: všechno se děje prostřednictvím změn a většina z nás si toho není vědoma. Proč se svět mění? V tomto příspěvku chci poukázat na osm důvodů, které mě vedou k tomu, abych tomu věřil.

1. Nikdo už dál nemůže vydržet zaměstnanecký poměr

Dosahujeme svých limitů. Lidé pracující u velkých společností nemůžou vystát svou práci. Postrádající smysl klepe na dveře, jako kdyby to vycházelo z vašeho nitra coby výkřik zoufalství. Lidé chtějí ven. Chtějí všeho nechat. Podívejte se na to, jak jsou mnozí lidé ochotni riskovat podnikatelskou činnost, jak jsou lidé ochotni vzdát se svého volna, jak mají lidé deprese kvůli práci, jsou vyčerpáni, trpí syndromem vyhořením.

2. Model podnikání se také mění

Během několika posledních let došlo k explozi nových začátků, tisíce podnikatelů změnili své garáže na kanceláře, aby proměnili své životní nápady na miliardy dolarů. Hnacím motorem v podnikání bylo najít investora a získat financování. Získat finance je jako vítězství ve Světovém poháru nebo v Super Bowlingu.

Ale co se stane poté, když dostanete finance?

Vrátíte se do té fáze, že se opět stanete zaměstnancem. Možná, že jste tam přivedli lidi, kteří nesdílejí váš sen, nejsou v souladu s tím, co považujete za smysluplné a brzy je to všechno o penězích. Finance se stávají hlavním tahounem vašeho podnikání.

Lidé tím trpí. Skvělý začátek začal prudce klesat, protože peněžní model, spojený s vyhledáváním financování, je nekonečný.

Je zapotřebí usilovat o nový způsob podnikání. Dobří lidé to už dělají.

3. Vzestup spolupráce

Mnoho lidí přišlo na to, že nedává žádný smysl, aby pokračovali sami. Mnoho lidí procitlo ze šílené mentality typu „každý člověk sám za sebe“.

Zastavte se, ustupte o krok zpět a přemýšlejte. Není to absurdní, že sedm miliard lidí, žijících na stejné planetě, vyrůstá odděleně jeden od druhého? Jaký to má smysl otáčet se zády k tisícům, možná milionům lidí, žijících kolem vás ve stejném městě? Pokaždé, když mi toto přijde na mysl, se cítím skleslý.

Naštěstí se věci mění. Začínají se realizovat koncepty sdílení a spolupráce, a to ukazuje na nový směr. Směr spolupráce, sdílení, pomáhání a pospolitosti.

Je to krásné to sledovat. To mě dojímá.

4. Konečně přicházíme na to, co je internet

Internet je neuvěřitelně efektní věc a teprve teď, po tolika letech, začínáme chápat jeho sílu. S internetem se otevřel svět, bariéry padají, oddělenost končí, začíná sounáležitost, exploduje spolupráce a vynořuje se pomáhání druhým.

Některé národy zažily skutečnou revoluci, kdy byl internet použit jako primární katalyzátor, jako například Arabské jaro. Zde v Brazílii právě začínáme lépe využívat tento úžasný nástroj.

Internet snímá hromadnou kontrolu. Velké mediální skupiny mají kontrolu nad zprávami (podle toho, jak jim to nejlépe vyhovuje) a jejich snahou je, abyste četli to, co chtějí, abyste četli. Už ale nejsou jedinými vlastníky informací. Jdete po tom, po čem chcete. Můžete se vázat na koho chcete. Můžete prozkoumat, cokoli budete chtít.

S nástupem internetu i malý človíček přestává být oněmělý – je zde jeho hlas. Anonymní lidé se stávají uznávanými. Svět spojuje své síly. A potom bude moci systém spadnout.

5. Pád přehnaného konzumního života

Příliš dlouho jsme byli manipulováni tak, abychom toho zkonzumovali co nejvíc můžeme… abychom občas koupili nový produkt, který je nově uvedený na trh, jako třeba nejnovější auto, nejnovější iPhone, spoustu oblečení špičkových značek, obuv, spoustu a spoustu čehokoliv, na co se upře náš zrak.

Jít proti davu… mnoho lidí si uvědomuje, že toto je špatná cesta. Konzumní život na nízké úrovni, pomalý život a pomalé a vědomé pojídání potravin je pár příkladů, jak toto uvést do praxe. To poukazuje na nesmyslný způsob našeho života a na to, jak si absurdně organizujeme svůj život.

Stále méně lidí používá auta, stále méně lidí nadměrně utrácí, ale více lidí si vyměňuje oblečení, kupuje použité zboží, sdílí svůj majetek, auta, byty a kanceláře.

Nemusíme mít všechno to, co nám řekli, že potřebujeme. A toto vědomí nového konzumního života může položit jakoukoli firmu, těžící z přehnaného konzumního života.

6. Zdravá a organická strava

Byli jsme tak šílení, že jsme bezmyšlenkovitě akceptovali, že sníme cokoli! Stačí, že je to dobré, že nám to chutná a všechno je v pohodě.

Ztratili jsme vztah k jídlu a byli jsme tak odpojení, že nám potravinářské společnosti mohli otrávit naše jídlo a my jsme nic neřekli!

Ale pak se začali někteří lidé probouzet a začali nám ve velké míře umožňovat zdravě a organicky jíst.

To je jediný způsob, jak se stát silnějším.

Ale co to má společného s ekonomikou a prací? Právě že úplně všechno, řekl bych.

Produkce potravin je jedním z hlavních základů naší společnosti. Pokud změníme způsob myšlení, naše stravovací návyky a náš způsob konzumace, budou muset korporace reagovat a přizpůsobit se novému trhu.

Malý farmář se vrací zpět k tomu, aby byl důležitým pro celý výrobní řetězec. Dokonce i lidé si ve svých domovech pěstují rostliny a zasazují semínka.

A to přetváří celou ekonomiku.

7. Probouzení spirituality

Kolik máte přátel, kteří praktikují jógu? A co meditaci? A teď si vzpomeňte, před 10 lety, o kolika lidech jste tehdy věděli, že praktikovali tyto činnosti?

Spiritualita byla příliš dlouho jen pro esoterické lidi, pro ty podivné a mystické lidi.

Ale naštěstí se to všechno mění. Přišli jsme na okraj rozumu a racionality. Byli jsme schopni si uvědomit, že jen s naší vědomou myslí nemůžeme přijít na všechno, co se děje kolem nás. Děje se zde ještě něco jiného a jsem si jistý, že to chcete také pochopit.

Chcete pochopit, jak tyto věci fungují. Jak život funguje, co se stane po smrti, co je to ta energie, o které lidé tak hodně mluví, co je to kvantová fyzika, jak se mohou myšlenky zhmotnit a vytvářet naši realitu, co je to náhodná shoda okolností a synchronicita, proč meditace funguje, jak je možné léčit jen pomocí holých rukou, jak tyto alternativní terapie (neschválené lékařskou komorou) vlastně mohou fungovat.

Společnosti poskytují meditace pro své zaměstnance. Dokonce i školy učí mladé, jak meditovat. Popřemýšlejte o tom.

8. Trendem je mimoškolní vzdělávání

Kdo vytvořil tento vyučovací model? Kdo vybral tu třídu, do které musíte chodit? Kdo vybral ty lekce, které se učíme v hodinách dějepisu? Proč nás nenaučili pravdu o jiných starověkých civilizacích?

Proč by měly děti dodržovat určitý soubor pravidel? Proč by měly sledovat vše v tichosti? Proč by měly nosit jednotný stejnokroj? Proč byste měli dělat testy, aby se prokázalo, že jste se vlastně učili?

Vyvinuli jsme model, který udržuje a replikuje následovníky tohoto systému. To přetváří lidskou rasu do obyčejných lidských bytostí.

Avšak naštěstí se mnoho lidí snaží přehodnotit koncepty, jako je mimoškolní vzdělávání, zkrácená školní docházka a domácí vzdělávání.

Možná, že vás to nikdy nenapadlo, a dokonce můžete být v šoku. Ale děje se to.

Lidé jsou v tichosti probouzeni a uvědomují si, jak šílené to je žít v této společnosti.

Podívejte se na všechna tato nová opatření a snažte se myslet na to, že všechno, co nás dosud naučili, je normální. Nemyslím si, že tomu tak je.

Děje se zde opravdu něco výjimečného.

Autor: Gustavo Tanaka

Zdroj: http://www.wakingtimes.com/2015/12/21/there-is-something-extraordinary-happening-in-the-world/
16 Komentářů k Osm výjimečných věcí, které se dějí v dnešním světě

 1. bantustan napsal:

  Leccos se dá vyzkoušet a zjistit,že to funguje…https://www.youtube.com/watch?v=N9AcX3e65IA

 2. Tamara napsal:

  k článku i odkazu od bantusana bych mlela moc dlouho
  tak jen za mne:
  v dětství zazvonil nečekaně telefon a věděla jsem,že přišla smrt
  tunel se světlem potvrzuji
  tři dny silného,neopodstatněného strachu o někoho jiného a v neděli přišla sms o nenadálém úmrtí
  k téměř neznámým,kteří v blízké době předčasně zemřou se nemohu instinktivně přiblížit
  jistého člověka cítím cca na dvě stě metrů
  nějaký průser minimálně o hodinu dřív
  tsunami jsem vnímala celý předchozí rok,ale jako celosvětovou žízeň atd.atd.
  dělejte si s těmito informacemi co chcete,nebudu nic dodávat.

 3. Pepi napsal:

  Dekuji za dobry clanek.Konecne nekdo poukazuje na reseni,ne jenom na problemy nebo spis na symptomy.Vice nadeje,mene nenavisti.
  Dulezite je vyhledavat lidi se stejnymi zajmy/cily.Nemusi mit stejny zivotni nazor ale cil by mel byt stejny(sobestacnost,bezpecnost).I kdyz treba spolecne nabozenstvi rovnez muze byt dobrym zakladem pro sobestacnou spolecnost.Priklady:Amish,Memonite a treba i Hare Krishna nebo skupiny na zaklade Budhismu(priklady k mozne inspiraci,nikoliv nezbytne k doslovnemu nasledovani).
  Mozna se muzeme ucit i od Kibutz hnuti.
  Vymena nazoru,vymeny obchod,lokalni mena nebo mena zalozena na stribrnych mincich http://www.libertysilver.se (moznost komunikace,forum i v anglictine).
  To vsecho je mnohem lepsi nez projevy agerese,nadavky,frustrace a urazky ci „paleni mesit“(fuj).
  Informace nechybi.Problem je ze informace musime sami aktivne vyhledavat.Samy od sebe prichazeji pouze „informace serioznich medii“ty vyhledavat nemusime vlezou nam rovnou do mozku.
  Kdyz nakonec lidi bude hodne mohou „vladce“udelat prebytecnymi,zbavit se parazitu nadobro.Ale musime si pospisit.

  • Ekklesian napsal:

   Zdravím Pepi.

   Minule jsem už nestihl dovysvětlit v čem vidím problém ve zmíněných vzdělávacích modelech. A omlouvám se ani s tím nezačnu, i když pod tímto článkem by se to vysloveně hodilo.

   Část odpovědi by šlo nalézt i v tom (odpověď lze nalézt všude, vše souvisí se vším), ale každý si pravděpodobně a Bohu žel vytáhne to co je mu blízké, že nejlepší model separátní společnosti který bych vám chtěl připomenout (uváděl jste Amiše a další) je prostě ten co praktikují zrovna muslimové s jejich No-Go zónami.
   Utvoří autonomní oblast, nepožadují uznání vlastního území, oficiálně nevyhlásí „občanskou“ válku ani nic podobného,… Opět, pokud se náhodou vyskytne někdo méně empatický, není v současnosti v mých silách přes Net možné vysvětlit co vše tím myslím a co již ne.

   Vemte si o kolik by mohl být například našinec úspěšnější, když by ani necítil potřebu eliminovat všechny jinak smýšlející. Problém je, že až do konce časů se pravděpodobně nevyskytne více než uskupení několika sousedů či farmářů a ty nikdy nebudou mít moc vzdorovat státnímu aparátu a budou-li na očích budou naopak stále více „umravňováni“ protože budou snadnějším cílem statistik a výkazů o činnosti (tedy důvod zasloužit si po společnosti požadovanou odměnu) než skutečný nepřítel lidí (tedy ten koho by měl stát skutečně eliminovat, nemluvím o současné republice – ta má viditelně zájmy zcela odlišné, uvedený způsob boje proti ní i udržení si vlastního způsobu života by to byl efektivní, spravedlivý i k jinak smýšlejícím spoluobčanům).

   Co se týká pálení mešit. Spíše mi to evokovalo myšlenku „po muslimech rozvrácená, holá krajina“. Předpokládám, že tento model se velmi rychle (doslova lusknutím prstu) změní. Jednak už i imámové přišli na to že lidé z oblastí žijích na ropě nic neumí a neznají, jednak si začínají uvědomovat že dohánění bude pomalé a svatá válka na spadnutí. Myslím, že islámský stát se určitým způsobem přesune do Evropy (i jinam) a začne tak jak bylo krásně řečeno Krassem – přední občan v době Spartaka, „vším vládnout pomocí otroků, však otroky vládnout sami“. Podobně se tomu dnes snaží činit i jiní, někteří sami otroky ač to nevidí. Co se týká evropanů, přinejmenším vůdci národů se o to snaží již hezkou chvíli sami od sebe, jejich hlavním problémem je že se nemohou rozhodnout kdo má být jejich pánem, což bude jejich přirozená povaha – sprostých děvek, kterým není radno co věřit protože prodají klidně i toho komu říkají přítel či druh.

   • proud napsal:

    „že nejlepší model separátní společnosti který bych vám chtěl připomenout (uváděl jste Amiše a další) je prostě ten co praktikují zrovna muslimové s jejich No-Go zónami.
    Utvoří autonomní oblast, nepožadují uznání vlastního území, oficiálně nevyhlásí „občanskou“ válku ani nic podobného,…“ , „Vemte si o kolik by mohl být například našinec úspěšnější, když by ani necítil potřebu eliminovat všechny jinak smýšlející.“….priznam se ze mi nejak unika kam tim miris a navic mi prijde,zes to hodne zjednodusil,az prilis.Pardon ze se vmesuju :-).Co je na tom modelu ono „nej“? A co s tema „jinak smyslejicima“ kdyz vymejslej jak mi uriznout hlavu,spokojene je nechat?

    • proud napsal:

     Osobne to vidim tak,ze prave ve spatnym smysleni a nemysleni je onen zakopanej pes.Chyba ale je v pristupu napravovani toho vseho.

     • Ekklesian napsal:

      Podívej se na to třeba jen očima Čecha.

      Má dnes společnost možnost oddělit se od státu třeba jako církev?

      Bylo by prospěšné vyhlásit regulérní občanskou válku zbytku společnosti, navíc při mizivém množství členů společenství, či dokonce při mnoha společenstvích které se vzájemně respektují či jsou ochotny podporovat jen v určitých oblastech ve kterých se jejich hodnoty střetávají?

      Bylo by o mnoho úspešnější nenásilné dobití území, vytvořením obdoby muslimských No-Go zón, kdyby opravdu fungovaly jako uzavřené oblasti pro všechny nesmýšlející shodně?

      Zmotal jsi dohromady dvě věci. To co jsem psal o autonomních oblastech nemá s muslimi společného nic, až na fakt že oni jsou schopni je efektivně vytvářet. Já dlouhodobě zastávám názor, že v malých (velkých jak potřebují) skupinách či v přirozených regionech se může vše pozitivní snadno šířit a přebírat od druhých, pokud tomu nebrání nečí snaha o centralizaci a uchopení moci, v tomto případě myšleno globální, ne lokální v uvedené uvažované enklávě.

      • Ekklesian napsal:

       Tady jsem pochopitelně překombinoval… Zajímají nás území nabytá, nikoliv zbitá a zplundrovaná.

      • proud napsal:

       Priznam se,ze ti moc nerozumim,a to celkove.Bude to tim ze nemam potrebu dobejvat jiny uzemi jen proto ze divosky neumim kontrolovat porodnost,nebo jsem „nenazranej“ ci cirkvi zblblej psychopat, a na druhy strane nemam potrebu nekomu takovymu uzemi svyho naroda prenechat.Navic se nezabejvam rozdelovanim lidi,ale jejich sjednocovanim na zakladnich vecech.K tomu patri i ono smysleni,mysli si jak chces,nic proti tomu,ale porad tak ze nikoho neohrozis a omezis jen s jeho souhlasem.Navic se prirozene ocekava jisty mysleni Cecha v Cechach pro Cechy,stejne jako treba Brazilana v Brazilii pro Brazilce……a ne,ne narizeny smysleni,nybrz smysleni na zaklade kultury a sounalezitosti.

   • Jaris napsal:

    Tedy ja nevim, Ekklesiane, ale v Australii se kupodivu se nechteji prizpusobit. Zeny stale trvaji na noseni burky a cerneho kaftanu a jsou na to hrde! Ikdyz maji tady naprostou svobodu, za kterou utekli(?), trvaji tvrdosijne na svych tradicich a ritualech. Jsou pripady, kdyz si nechce vzit muslimka ji urceneho zenicha, tak ji zlikviduji, zabijou, zohyzdi a podobne. Kupodivu nejagresivnejsi je druha nebo treti generace.

    • Ekklesian napsal:

     Ale já jsem se přece vůbec k žádnému přizpůsobování muslimů nevyjadřoval.

     O muslimech jsem jen napsal, že zvládli na výbornou uzurpování oblastí, které přetvářejí na autonomní. Podle mne by to lidé smýšlející jinak než většinová populace v jejich zemi mělo dělat stejně, pokud jsou schopni dosáhnout počtu kdy dokáží státu zabránit vměšovat se. Přitom nemusí eliminovat stávající obyvatelstvo pokud přijme určité zásady. Zásady mnohem lidštější a benevolentnější než by nastolili muslimové. Také je třeba aby podobných enkláv nezneužívali prostě jen chytráci utíkající před státem a jeho mocí, kteří by společenství nepřinášeli potřebnou hodnotu, zdravé morální hodnoty musí být součástí takového společenství, opačné případy známe z Itálie i od jinud.

     Dále jsem uvedl to, že model chování muslimů se pravděpodobně změní (z barbarů vše ničících a považujích evropany za sluhy na barbary neničící vše, poslouchající více své imámy a působící jako výkoná moc nad svými otroky i dalšími zotročenými skrze ně i jejich otroky), ale ono se toho zřejmě změní mnohem více (deset má být králů) – nepůjde jen o muslimy.

 4. Eschatolog napsal:

  Arabske jaro neni pro Brazilii vec hodna nasledovani.

  • Pepi napsal:

   Eschatolog 29.12.2015(22.54)
   „Arabske jaro neni pro Brazilii vec hodna nasledovani.“Presne tak,mate zcela pravdu.
   A pres to jsou v Brazilii sily ktere o to usiluji,temne sily rizene ze zahranicni skrze neziskovky a zednarske loze.Nekolikrat jsem na to upozornoval.Uz se o to nekolikrat pokusili napr.r.2013,rovnez ti zmetkove doufali ze se jim podari zazehnout pozar v souvislosti s MS ve fotbale.
   Zatim marne,ale oni se nevzdavaji.Kontrolovana „opozice“ dokonce sama sebe obcas nazyva opakovanim A.Jara.
   Upozornovat v teto souvislosti na zednare neni konspiracni teorie ale faktum,protoze Zednari sami otevrene inzerovali v denim tisku svou podporu protestu a loze se otevrene ucastnily na protestech.
   Jde o to znicit BRICS zotrocit narody Jizni Ameriky.

 5. medved napsal:

  Tamara,k tomu čo pišeš,fakt nemusiš nič dodavať,uplne s tebou suhlasim a verim ti, niečo podobne sa deje u mna,niekolko rokov som sa hladal,potom cez bolesti prišiel užastny dar,riešim karmicke zaťaže rodov,ktore su na pričine v 95%všetkych vstahovych ,zdravotnych,majetkovych,duchovnych a inych velkych alebo malych problemov jednotlivcov a rodin,sprostredkujem pomoc pri zdravotnych problemov na dialku alebo v priamom kontakte,pomaham pri objasnovani snovych prežitkov,pomaham dušiam tych ktory odišli na druhu stranu,dostať sa tam kam patria,meram geopatogenne zony,cistim obydlia a priestory od negatyvnych energii ukazujem tym,ktory to chcu a potrebuju,cesty,po ktorych maju kračať,mam užastne rozširene vedomie,pomahaju mi aniely,archaniely a majstry,neustale prosim o pomoc Otca našho Nebeskeho,Matku našu drahu Zem,všetky Vesmirne Bytosti a Galaktickych Bratov,som v nekonečnej pokore a ucte pred silami Praveho svetla,pomaham čistiť Matku Zem a jej bytosti od negativnych energii a temnoty,pomaham ludom ktory začinaju kračať po ceste praveho svetla a duchovna,…je to užastna sila,poznanie,odvaha,isť touto cestou ,suhlasiť s nou,a prijať ju,..preto Tamara viem čo, a o čom pišeš,..nikoho nenutim aby tomu čo som zverejnil,uveril,..Dakujem,…

 6. proud napsal:

  K tomu me napada jen jedna jedina otazka: „Na co mame tedy kompletni travici soustavu?“ Priroda nedela nic na pul ani nic „jen tak“! Ze to bez jidla jde je holym faktem,jestli vsem,je otazkou.Ovsem zbejva tedy jeste vyjasnit,kdyz to jde,tak jak je to mozny? Kdo tedy opravdu jsme a odkud?Na Zemi rozhodne puvodni nejsme,staci se rozhlidnout a prohlidnout se,nepatrime sem puvodne,nejsme k tomu vybaveny,zadny mimikry,rychlost,prirozeny zbrane(drapy,zuby),jsme cejtit cize,zver prcha, atd.. Mozna nepotrebujeme jidlo my,ale co nase „tela“? Je to slozity :-)

 7. Contumax napsal:

  V jednoduchosti je moudrost, pokud si lidé neuvědomí, že by si měli navzájem pomáhat, pokud si nepomáhají – přestávají být lidmi…!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!