SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 29.12.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Ruské nálety od 25. prosince zničily 556 vojenských cílů při 164 misích od té doby provedených. Úspěšně zasahovaly cíle umístěné v provinciích Aleppo, Idlib, Latakie, Hama, Homs, Damašek, Deir ez-Zor a Raqqa. Ruská letecká podpora pomohla Syrské arabské armádě (SAA) uspořádat ofenzivy na sever a východ provincie Latakia. Pod kontrolou armády jsou tři významné pánve u Kabbani a Sirmaniyah.

Pro-vládní síly kromě toho nadále úspěšně postupují do provincie Aleppo. SAA osvobodila vesnici Doudyan a zničila vojenská předsunutá postavení a zásobovací trasy do vesnic Tal Jebin, Tal Meseybeen, Shwehene, Maaret Artiq a Shimaeya. SAA převzala kontrolu nad vesnicí Sharba.

27. prosince vyhlásily irácké bezpečnostní síly vítězství nad militanty ISIS ve velkoměstě Ramadi. Toto vyhlášení přichází poté, co Irácké síly toto město obklíčily a obsadily ústřední administrativní komplex. Je tam však ještě mnoho kapes, kde jsou pořád na různých pozicích po celém městě zakopaní militanti. Iráckým bezpečnostním silám také ještě zabere dost času, než město vyčistí od zbývajících minových nástrah, kterými je město zamořeno.

Pentagon potvrdil, že vládní komplex byl od militantů vyčištěn. Ale někteří US experti už uvedli, že strategická hodnota Ramadi se opakovaně přeceňuje. Podle nich je Ramadi jen jednou ze sporných lokalit v provincii Anbar a Irácká armáda narazí na vážné problémy, až se pokusí vyčistit blízké ISIS lokality ve Fallujah, Hit a oblastech západně od Haditha. Tato spěšná reakce tedy znamená, že Irák učinil ve válce s ISIS skutečně závažný krok. Série takovýchto kroků by mohly zvýšit nezávislost Iráckých bezpečnostních sil na podpoře US vedenou koalicí, což určitě není cílem US politického vedení.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-dec-29-2015/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!