USA chce nutit EU do nových sankcí proti Rusku

tuskSnahy některých zemí EU ukončit sankce proti Rusku pravděpodobně selžou. Vláda USA trvá na prodloužení sankcí. Polský ministr EU Tusk je na straně Američanů a může ovládat proces rozhdování (aby vyhověl zájmům USA). Vláda USA požaduje, aby EU prodloužilo sankce proti Rusku. Dokonce i když se US prezident Barack Obama, nyní na konci své držby, pokouší normalizovat vztahy s Ruskem, není schopen získat zájmy NATO, tajných služeb a neokonů. Stratfor, soukromá výzvědná organizace reprezentující tyto skupiny a jejich zájmy, jasně formulovala, co USA chce:

Spojené státy trvaly na tom, aby Rusko kompletně zavedlo minské protokoly – což volá po plném návratu hranice mezi Ruskem a separatistickými územími ukrajinské kontrole – než budou moci být sankce zmírněny či zrušeny. Rusko se naopak pokoušelo vyžadovat politické ústupky nejprve od Ukrajiny, ale Washington udržoval podporu pro pozici Kyjeva, že plná implementace bezpečnostních komponentů minských protokolů je nezbytným předpokladem pro pokrok na politické úrovni, vědom si toho, že Ukrajina má svoje vlastní domácí omezení v této věci.

Širší strategie Ruska na Ukrajině – využít konfliktu na východě země za účelem podkopání Kyjeva a zvrátit jeho příklon na západ – je v zásadním rozporu se zájmy USA v zemi. Tato skutečnost činí jakákoli vyjednávání mezi těmito dvěma zeměmi ve věci Ukrajiny extrémně obtížná, bez ohledu na to, jaký formát to je.

Obama nemá mnoho prostoru k manévrování. V případě Sýrie odbyl jestřáby jednáním proti jejich vůli ve svém pokusu dosáhnout příměří s Rusy. S každým míjejícím dnem však vláda ve Washingtonu ztrácí něco ze svého vlivu, neboť jejich doba úřadu je téměř u konce. Mocní hráči obranné lobby, energetické lobby a technologické lobby jsou v procesu hledání toho, kdo bude tím dalším, aby vykonával jejich rozkazy ve Washingtonu a měl na starosti vládní záležitosti. Navíc viceprezident USA Joe Biden sleduje svoje vlastní solidní ekonomické zájmy na Ukrajině, a to je důvodem, proč se chce plně vyhnout jakémukoli posílení pozice Ruska.

Nade vše ostatní bude NATO trvat na tvrdé hře  – a má v úmyslu vsunout klín mezi členy EU. Euobserver píše, že Litva a Polsko jsou kategoricky proti zrušení sankcí, neboť vidí Rusko jako vojenskou hrozbu. 11. prosince oba ministři zahraničí Witold Waszcykowski a Linas Linkevicius napsali silný dopis evropské komisařce pro vnitřní záležitosti, Cecilii Malmströmové, a vysoké reprezentantce Unie pro zahraniční záležitosti a bezpečnostní politiku (HR), Federice Mogheriniové. Obsah dopisu se shoduje s analýzou Straforu. V dopise je EU prezident Juncker kritizován, neboť argumentoval pro zlepšení  vztahu Evropy s Ruskem.

Jestřábi ve Washingtonu prosazují svoji strategii  pomocí blízkého spojence. Donald Tusk je nepřítelem Ruska a (jako nový prezident Evropské rady) je v pozici, aby podporoval citlivé záležitosti svojí polské domoviny. Na summitu EU ve středu nacpal záležitost „sankcí“ do tak těsného programu, že nezbyl čas na nic jiného kromě povrchní diskuze. Wall Street Journal již má podezření, že toto je taktikou spojence USA. To znamená, že představitelé EU potvrdí po této pseudo debatě prodloužení razítky. S pouze jedním dnem zbývajícím před extenzivně protáhlou vánoční přestávkou v EU politice je velmi nepravděpodobné, že člen EU bude mít dost odvahy na vetování.

Prohlášení italského ministra zahraničí Paola Gentiloniho odhaluje, kdo skutečně v EU vládne. Podle Euobserveru měl  říci v Bruselu toto:

„Je pravda, že před rokem Itálie byla prakticky izolovaná v pokusech zahájit dialog s Ruskem, místo stavění zdi. Dnes je toto však mainstreamovým hlediskem podporovaným všemi členskými státy.“

Před úterým italská ekonomika volala po okamžitém zastavení masivních sankcí. Takže se dá předpokládat, že dokonce i kdyby členské státy EU jednotně souhlasily se změnou současné politiky, nebyly by schopné tuto změnu zavést.

Zdroj: http://russia-insider.com/en/us-wants-force-eu-new-sanctions-against-russia/ri11935
19 Komentářů k USA chce nutit EU do nových sankcí proti Rusku

 1. Justass napsal:

  Poláky by bylo potřeba nakopat do těch jejich ambiciozních tlam. Oni si dělají ambice vést Evropu poté, co Angela s Německem půjde do kytek. Velkopanské ambice mají ti šmejdi už celá staletí. Slované? To snad jen nějaké naplaveniny – řek bych.

  • Jaris napsal:

   Justass, ja se obavam, ze Polsko je velmi ovlivneno zidy. Kdysi, kdyz byli chazarsti zidaci vyhosteni ze Spanelska, prijali je s otevrenou naruci Polaci. Rostaku(zid ktery propadl rostem) je v Polsku hodne. Polaci dokonce maji rceni, „Neni nic horsiho, jak polsky zid“. A o New Yorku se rika stara dobra Warszawa. Moje babicka pochazela z Polska a ta je nemohla citit. Rikali jim chachari. Verim, ze v Polsku jsou fajn lidi, jak to nakonec ukazala podpora motorkaru, kteri provazeli ruske jezdce jedouci do Berlina.

   • Justass napsal:

    No nevím Jaris. Já s Poláky moc dobré zkušenosti nemám. Pár let jsem s nimi obchodoval – nedodržují dohody (ústní s podáním ruky) a co je na papíře dokáží zpochybňovat – a to dost trapně. Nevím, zda to byli chazaři, či chachaři, slovy tvé babičky, ale ten jev je u nich jakousi normou – myslím.
    To je o jednotlivostech. V mezinárodním měřítku jsou to nekriticky sebevědomí tupci se staletí trvajícími ambicemi na Velko – Polsko. Třeba i lidé (pamětníci let 39-40) na těšínsku by mohli hovořit.

   • ivana napsal:

    Jaris, bydlím poblíž polské hranice a tak jezdíme do Polska často nakupovat, vychází nás tam spousta věcí téměř o třetinu levněji, než v ČR. Poláci poblíž české hranice jsou velmi přátelští a rádi nás u sebe vidí. Mají vcelku podobné názory jako my u nás a rádi si s námi popovídají na jakékoliv téma. Ale stačí zajet o nějakých 50 km dál do vnitrozemí a člověk tam má úplně odlišné pocity. Řekla bych, že čím více na sever, tím větší nevraživost vůči nám.
    Samozřejmě, že se tam najdou i fajn lidi, jako všude. Ale ta nenávist vůči Rusku je v celém Polsku mnohem větší než u nás.

 2. Josef Švejk napsal:

  Klub tupých hlav, alias Evropská rada (asi nad zlato) bude i nadále, jako jeden muž, pokračovat v usilovném střílení do vlastních noh, dokud Rusko nepadne na kolena a nepřijde z prosíkem. Putin to asi bude muset vzdát, jinak se z pohledu na ty blbce zblázní.

 3. Contumax napsal:

  EÚÚÚ ÚÚ Ú… !!!

 4. proud napsal:

  Vlastne se divim,ze jim jeste vubec nekdo neco zere,cokoliv…..kasparum :-)

 5. pražská vlaštovka napsal:

  Rusko to ustojí,už bylo hůŕ ..
  dàvám tomu pár měsíců….
  ti šmejdi jsou pŕece úplně odhalení,(to ví už každà poslední domovnice)není možné,aby těm schizoidním blábolům ještě vůbec někdo věřil!!!snad úplný gumy!
  jituš

 6. Contumax napsal:

  SSA ani nemusí nikoho nutit do sankcí proti RF…

  Tlusťoši jsou natolik zkažení, že se jim žrádlem zatemnil mozek, prostě se jim točí hlava z toho že žerou v korýtku EU…

 7. stefan goga napsal:

  Ved z Tuska je smrad po celej EU co sa promenaduje v zadku USA. Ked k tomu dodame premierov vlad parlament EU tak v unii polnohospodarstvo nebude potrebovat vobec HNOJIT.

 8. Ikema Monika napsal:

  Írán dodá ovoce a zeleninu Čína jiné potraviny zbytek jsi dokáži vypěstovat sami -Evropu nepotřebují ale Evropa potřebuje Rusko!

 9. Michal napsal:

  Ven z této bastardské organizace EU, do ulic a protestovat, ale nejdříve je potřeba eliminovat Chazary, které nacpal Havel, kam se dalo. Kdo je páteří protizemanovské kliky? Chazaři, ze třech prezidentů je to první, který není Chazar, a proto se takto vztekají.

  • Jaris napsal:

   Michale, nezlob se, ale Zeman zidy miluje a svou chazarskou vladu nesmirne chavalil ve svem vanocnim projevu. Kope predevsim za ne a nikoli za zajmy lidi. Bohuzel.

   • gandalf napsal:

    Jaris, jsi proklatě rychlá :-)

   • martin bareš napsal:

    Jaris mám tady pro tebe takový novoroční návrh.

    Nechceš nám něco napsat o Tasmánii, kde žiješ?
    Je mi jedno jestli to bude o lidech, politice nebo o přírodě.

    Pro mě je to naprostá neznámá a asi by se stal zázrak, kdybych se tam na stará kolena dostal.
    Takové vybočení z reality.

    Snad by to administrátor nezavrhl.

    PS: Já čtu takovéhle věci rád.
    Vzpomínám si, jak jsem jednou dostal na škole v zeměpisu podobnej úkol napsat o nějaké zemi. Byl jsem neštastnej a uprosil jsem tátu, který jako Baťův mladý muž před válkou prodával boty v Alžíru a uměl plynule francouzsky, aby napsal sloh o Alžíru.

    Udělal to a já jsem vyhrál jakousi meziškolní soutěž a „moje“ práce visela na nástěnkách.
    Nikdy jsem se k tomu podvodu nepřiznal. Ale lidem a hlavně mně, se to líbilo.

  • gandalf napsal:

   Z některých jeho vystoupení mám o jeho nechazarství jisté pochybnosti. Spíše je „jen“ sionista.

 10. jan napsal:

  EU už není schopna odporovat USA.Vypadá to,že Merkelová má nůž na krku,Hollande nic,kašpar.Ano Tusk vycítil co přijde a výhra Kaczynského na celé čáře,přišla USA v hod.Teď se bude podporovat Polsko,aby v EU došlo k úplnému roztříštění odporu proti USA.Bude zajímavé sledovat,jak to dopadne s druhou větví plynu Baltským mořem.

 11. .lak napsal:

  Maj tu děvku dát muslimům, nebo už se stalo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!