Apokalypsa  prichádza – proroctvo ako propaganda

15574220219_6d8ca2ef00_oUž čoskoro dôjde k poslednému boju medzi skutočnými veriacimi a neveriacimi. Prorok sa vráti aby  ohlásil koniec  sveta. Tomuto proroctvu apokalypsy veria  tak IS- teroristi ako aj kresťanskí  fundamentalisti, ktorí majú podstatný vplyv na US – politiku. Viera v posledné dni ľudstva  je tiež účinná zbraň  IS- aj US- propagandy. „Posledná  hodina nenastane skôr, než vstúpia Rimania do al-Ámaq alebo Dabiq. Naproti im pôjde vojsko zostavené z najlepších ľudí na Zemi tých dní“, hovorí sa v proroctve proroka Mohameda, zvaného Hadith.

Mohamed  opísal nie len miesto – severosýrske mestečko Dabiq – ale aj  presný priebeh apokalyptického boja, nazvaného >>  al-Malhama al-Kubra <<. Tretina moslimov v boji  proti Rimanom, ktorí  v IS- ideológii  zastupujú neveriacich, utečú, druhá tretina bude zabitá a posledná tretina moslimov konečne zvíťazí.

Nepriatelia moslimov, tak ako to údajne opisuje islamský prorok, sa spoja. „ Zjednotia sa pod okolo 80 vlajok a pod každú  vlajku bude patriť 12 000 mužov“ ,  hovorí sa v uchovanom proroctve.

V náboženskom svete IS teda stojí: K poslednému boju príde v Sýrii, presnejšie v mestečku Dabiq. Opačná strana vytvorí koalíciu. A na konci budú víťazmi islamskí bojovníci.

Prvá časť moslimského proroctva je teda vyplnená: K vojenskej anti-IS-koalícii patrí v súčasnosti 15 krajín. Čoskoro sa pripoja ďalšie národy, medzi nimi aj Nemecko.

Rastúca vojenská  koalícia, prípadne nasadenie pozemských vojsk  európskych štátov a USA, je preto pre IS  nie len eventualitou, ale priamo hrozbou.  Kvôli  džihádistom  je nevyhnutná a bola prorokovaná  pred 1400 rokmi.

 

Viera v koniec USA

V USA majú kresťanskí fundamentalisti od prezidentovania Georga Busha, ktorý sám patrí k evanjelicko – kresťanskému hnutiu, miliónový prírastok.  Sú najrýchlejšie rastúcou náboženskou skupinou v Amerike. Počet ich prívržencov je odhadovaný takmer na 100 miliónov. To je takmer tretina obyvateľov Ameriky.

Wiliam F. Engdahl píše vo svojej knihe Americká svätá vojna:

„Ich organizácie systematicky rozvracali rôzne oblasti amerických ozbrojených síl, kongresu a vlády. Obzvlášť silný vplyv majú fundamentalistické kostoly tradične v chudobnejších južných štátoch Ameriky, tvoriace tzv. biblický pás… Jadro tohto pásu sa tiahne od Virgínie cez Alabamu, severnú a južnú Karolínu, Georgiu, Mississippi a Louisianu až po Texas a Oklahomu… Prekrýva sa práve s oblasťami, z ktorých pochádza drvivá väčšina regrútov amerických vojenských síl, dobrovoľná armáda.“

Engdahl informuje vo svojej knihe o súkromnom  rozhovore medzi Bushom a francúzskym  prezidentom Jacques Chirac-om v predvečer americkej invázie do Iraku v r.2003. Bush vysvetľoval, že vraj videl biblické postavy Goga a Magoga na strednom  východe a že musia byť bezpodmienečne  zastavení..

Podľa veštby v knihe Genesis  a v Proroctve Ezechiela je prorokované toľko Bush- že prídu zo severu a zničia Izrael. A v zjavení  je táto veštba Starého zákona znova zachytená:

Až sa dovŕši tisíc rokov, bude satan uvoľnený zo svojho väzenia a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja; a bude ich ako piesku v mori. Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale zostúpil oheň z neba a pohltil ich.

Bush bol presvedčený, že začína čas tohto boja a povedal ďalej Chiracovi: „ Táto konfrontácia je vôľa Božia, ktorý chce tento konflikt využiť na to, aby vymazal nepriateľov  svojho ľudu pred tým, ako začne nová epocha.“

 

Proroctvo ako propaganda

Proroctvá k rozhodujúcemu poslednému boju boli nejednou použité a mystifikované v propagande IS pred krátkym časom. Už Abu Musssab al-Sarkawi, vodca irackej  odnoše Al-Kaidy,  z ktorej IS v podstatnej miere vznikol, zabitý v roku 2006, sa na ňu odvolával. „Fakľa bola zapálená v Iraku, a jej teplo stále silnie….až pokiaľ nezapáli križiacku armádu v Dabiq-e,“  hovorí sa vo varovaní teroristov.

Dnes – takmer o desať rokov neskôr – inscenuje IS tento  mýtus o konci sveta v médiách.  V angličtine písaný  IS-onlinpropagandamagazín, z ktorého bolo zverejnených 12 vydaní, nesie napríklad názov Dabiq.  Aj v niektorých propagačných videách sa stále objavujú narážky na posledný boj. Okrem iného aj v jednom klipe z novembra  2014, v ktorom je vidno stínanie hlavy amerického vývojára Petra (Abdu-Rahman) Kassiga. „Tu sme my a pochovávame prvého amerického krížového rytiera v Dabiq-e“, hovorí maskovaný IS-vrah vo videu. „Túžobne čakáme na stretnutie so zvyškom vašej armády!“

V USA preberá túto propagáciu finančne najlepšie vybavená organizácia Military Ministry.

Táto hnutie  medzinárodného misionárskeho hnutia Campus Crusade for Christ disponuje finančnými prostriedkami s takmer 500 miliónmi dolárov ročne, podporuje organizáciu vo všetkých dôležitých amerických oporných bodoch a usporadúva biblické kurzy v zahraničí.

Military Ministry rozširuje vo vnútri  US-armády križiacky fanatizmus. Medzi odkazmi na určité miesta v Biblii je usmrtenie v boji << ako boží  služobník, Anjel hnevu >>, povolené  preto, << aby boli potrestaní tí, čo robia zlo>>. Vedúci predstavitelia Military Ministry označovali vojakov ako >>vedením platení misionári pre Krista<<.

Ale viera v Armageddon, vo všetky rozhodujúce boje na konci dní, je v USA už dlho >>mainstream<<. Viac ako polovica US-američanov je podľa najnovších dotazov presvedčených o tom, že sa vyplní  veštba. Viac ako dve desaťročia rozširujú myšlienky fanatikov >>elektronické TV-kostoly<< alebo knihy – bestseller od Hala Lindseys Late Great Planet Earth (1970).

Sotva štvrtina US-obyvateľov kupuje apokalyptické knihy tohto druhu a viac ako každý tretí sa zamýšľa nad koncom Sveta.. Sekulárne bojové hry na počítačoch a od istého času tiež hry explicitných  >>kresťanov<<  zachytávajú rozhodujúci boj medzi svetlom a tmou.

Obzvlášť pôsobiaci na masy je doteraz 14 zväzkové románové dielo Left Behind  o posledných rokoch ľudstva, ktorého náklad  dosiahol  40 miliónov!. Medzičasom bolo preložené aj do formy PC hier.

27.12.2015

Peter Orzechowski

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/peter-orzechowski/die-apokalypse-kommt-prophezeiungen-als-propaganda.html
100 Komentářů k Apokalypsa  prichádza – proroctvo ako propaganda

 1. proud napsal:

  Nikam nejdu! At se reze kdo a s kym chce! Vyjma obrany svyho naroda a rodny zeme,a to mi bude jedno kdo cemu veri,kdo k nam s mecem prijde,mecem sejde.

  • Marie napsal:

   Nevydrzela jsem to docist! Neslo to. Kravina na kravine uz od zacatku.

   O nejake apokalypse muze rozhodovat akorat tak docasny nepomer ve vesmiru, ale nikdy ne nejaci brouci pylici, co si rikaji lide! A uz vubec se to neda naplanovat a hazet cisly, jako „skupiny 12 000 muzu“ a tak podobne!

   Kazdy prorok je podvodnik. Neco prorokuje a blbecci, co na to naleti, si to pak na to proroctvi dopasovavaji….

   Prorokem muze byt uplne kazdy. Jde o schopnost pozorovaci, nic vic. Lidi se nemeni vubec, rodi se porad stejne a porad stejni. Lini si ridit sve zivoty. Proto jim ji lze nadiktovat a vzletne to nazvat proroctvim.

 2. Miloslav Dědek napsal:

  Vážení, všem, kteří se účastníte těchto diskusí, přeji do roku 2016 hodně zdraví, štěstí, radosti a spokojenosti. Každému, komu není lhostejný osud lidstva a koho zajímá jak se bude dál vyvíjet náš svět, doporučuji seznámit se s článkem: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • Jáchym napsal:

   Pro: Dědek a všechny dobré lidi
   Přeji Vám do roku 2016 všechno nejlepší, hlavně zdraví a pohodu :-). Jáchym

 3. Contumax napsal:

  Pokud budou různý armády světa před Jeruzalémem… tak je to jasná zpráva…

  Podle Písma by nastal příchod Pána Ježíše Krista, tedy konec všech válek a všeho zla…!!!

  • proud napsal:

   Ten by se nad bibli primo kralovsky bavil,tem hemzum:-)))))))))))))

   • Marie napsal:

    Tak tak. Moji prarodice zazili obe svetove valky a pri kazde z nich se vseobecne verilo, ze Jezis prijde a bude soudit. Uz jsme ve treti svetove a on porad nikde…

    Samozrejme, ze neprijde nikdy. A kdyz se zeptas vericich, tak jsou presvedceni, ze uz pomalu kraci k nam… neskutecne.

    Vis co, bracho: Clovek ktery uveri nastrcene pohadce o spasiteli, se automaticky vzdava sveho zivota. Kdyby tento vliv neexistoval, lidi by si sveho zivota vazili a tim, ze by si vazili zivota sveho, vazili by si i druheho. Tohle je totalne zlikvidovane.
    Lide neziji, ale prezivaji zivot. Ta skutecna hodnota jim neni znama prave diky te vire.

    Proto taky zadne dukazy o bohu, ale vsechno az po smrti. A po smrti proto, ze pak uz nelze nic reklamovat. MOC chytre vymyslene.

 4. proud napsal:

  A mimochodem,zadna apokalypsa neprichazi.Az se to uklidni,uprchlici se vratej domu a tech par gauneru namichanejch mezi nima zdrhne radeji taky,kterej ne,tomu jeho konec nezavidim:-).

  • Kurt napsal:

   Žijeme v období, popisovaném ve Zjevení sv. Jana (Apocalypsis of St. John). To není něco, co se odehraje v průběhu pár měsíců. Najdete tam Francouzskou revoluci, obě světové války, bolševickou revoluci a jinak souhlasím s těmi, kdo zde říkají, že dojde ke zničení zla (ďábel bude na 1000 let spoután) a nastalé království boží bude zde na zemi.
   A jen tak mimochodem je ve Zjevení popsán vývoj Kristovy církve až do druhého příchodu. A docela to sedí, včetně období reformace. Biblické texty není možno brát doslova, ale symbolicky. Autor proroctví nemohl znát některé jevy nové doby, tak tomu dal taková pojmenování, která znal.

   • Marie napsal:

    Clovece: Tak jako svetove valky se planuji dopredu, tak se i dopredu delaji zmeny v Bibli a upravuji se ruzna zjeveni a proroctvi.

    Jak to, ze nikde nenajdete proroctvi o obrovskych zemetresenich, zaplavach, a jinych prirodnich katastrofach? Jak to, ze nikde neni zminka o globalnim oteplovani? Prece kdyz jsem prorok, tak musim videt dopredu vse, a ne jenom, co se mi hodi. Je to vsechno podvod.

    Docela by mne zajimalo, kdy bylo presne do Bible vlozeno do ust Boha to o vyvolenosti zidu a ze kam jejich noha slapne, ze bude jejich.

    Normalne myslicimu vericimu musi byt jasne, ze jde o totalni podvod, aby neco takoveho rekl jejich buh, ktery jim tvrdi, jak vsechny lidi miluje!

    Proste slepota neuveritelna, jestlize toto nikomu nevadi. A ze krestanum predhodili za syna boziho zidovskeho ucitele, je zase dukaz jako hrom, ze jsou autory toho vymyslu, tj. Boha a Bible.

    A neodpustim si poznamku na vsechny krestany, kterymi od te doby, co dopustili 200 miliard cirkevni rabovacku naroda, pohrdam. Copak je vira neuci, ze kdo zlu nebrani, sam je tim zlem vinen? Kdo jiny se proti tomu mel postavit jako prvni, kdyz ne krestani?

    Hlavne ze kazdy z nich hyri citacemi z Bible. Slova v absolutnim rozporu s ciny…

    • Kurt napsal:

     Paní Marie, vždyť je nejmenší problém porovnat staré tisky Bible se současnou podobou, jestli je v ní něco změněno. A pokud ano, jak to, že si toho žádný vědec (historik, sociolog, jazykovědec) dosud nevšiml? Vy, ač máte pocit, že jste kápla na to, jak nám elita lže, jste spolkla jejich největší návnadu a totiž, že svět je výhradně materialistický a že ďábel neexistuje.
     A ještě jedna věc. Církev není Ježíš a Ježíš je nejnepochopenější a nejzneužitější ze všech proroků, protože nejpravdivější (proto musel vzniknout Antikrist). On předběhl svou dobu o (zatím) 2000 let a království Boží zavládne na Zemi ve chvíli, kdy bude plně pochopen. To bude okamžik jeho druhého příchodu.

     • Marie napsal:

      Vase vira v boha vam vnukla ( prevzal jste to ) ROZDELOVANI a skatulkovani lidi. To je zasadni chyba, protoze jsme vsichni na jedne jedine lodi,jak jiste vidite, nelze to tedy aplikovat.
      Proto v dusledku vasich skatulek, ktere si ani neuvedomujete, mne hodite mezi materialisty. Omyl.

      Uznavam, ze je vyssi energie nad nami, ale v zadnem pripade v podobe, jak se mi k vereni predklada Bibli.Vidim, ze vesmir je natolik obrovsky a pro nas, malinkate kapicky na pouhe jedne z planet, je nemozne zjistit, jak je to cele organizovano, ale ta vyssi energie je zjevna, staci, kdyz pohlednete na oblohu, ci se vydate na more. Hned vam dojde, co jste. Temer nic. Problem je v tom, ze si to lidi neradi priznaji a radi se zamiluji do predstavy, ze jsou strasne moc, dokonce tak moc, ze nikdy nezemrou.
      Pri tom svem pocitu velikosti, ano je to presne ten pocit, ktery vam dovoli mne zaradit jako materialistku, bez nejmensiho podkladu. Proste vy mate ty skatulky prevzate a klidne je bez premysleni na mne aplikujete…

      Ale zpatky k te Bibli. Sepsali ji zidi. Proc to tvrdim? Protoze se tam oznacili za vyvoleny narod.
      Jak ji rozsirovali dal? Vytvorili kope a ty rozvazeli do stale sirsiho okoli. Nedali je vsem lidem. Jen jejich ucitelum, ktere si sami vybrali. Ty knohu nazvali svatou a drzli ji pod zamkem. ( viz rabini, ti to delaji dodnes). Takze mezi lid se Bible nedostala. Proto v ni mohly byt kdykoliv cineny upravy, tak jak bylo potreba. Nikdo z lidi nema tedy puvodni Bibli a jestelize se udrzovaly chranene, tak to melo jenom tento vyznam.
      Dalsim, velkym problemem, jsou preklady.
      Kazdy jednotlivy jazyk se vyviji, protoze prijima nova slova a spoustu jich prebira odjinud. Jazyk je vec ziva. Nebo vy perfektne rozumite starocestine? Navic, jazyk je lidem zamerne komolen proto, ze je to zakladni dorozumivaci prostredek a jestlize chcete, aby lide vecem nerozumeli, presne tady zacnete. ( jen pripomenu, ze Cyril a Metodej byli na dva roky na skoleni u zidu, nez prisli s kyrilici – dopatrala to nejaka doktorka ze Slovenska. Dale vzpomenu Levasova, ktery podrobne popsal, jak zidi menili i rusky jazyk na komoleniny nahrazovanim bez na bes, od slova besnit). Takze jestli vedci, historici a kdokoliv jiny nepoukazuje na zmeny v Bibli, je jenom logicke. Nemaji na co, nemaji se ceho chytit. Kdyz si jenom uvedomite, ze Stary zakon byl nahrazen Novym, a jake jsou tam rozpory, tak vam musi byt jasne, ze to zadne poselstvi logickeho, spravedliveho a hlavne vsevedouciho boha neni. Je to lidsky vyplod.
      Predstavte si, ze jste jednim z prvnich lidi na svete a ted na vas nekdo vysype obsah te Bible. No reknete, chtel byste mit deti a nechat je zabijet a uvedomit si, co vse vase potomky ceka podle te Bible? To uz by bylo chytrejsi radeji zemrit a jit rovnou do raje, bez veskereho utrpeni pro vas a vase potomky, ne?
      Takze ta Bible byla na pocatku napsana pouze zhruba na 1 generaci a prubezne se stale doplnovala, podle toho jak se ve ktere oblasti zivot vyvijel. Tzv. prorodkum se davaly do ust plany do budoucna, aby lidi byli pripaveni na to, co se jim bude dit a hlavne to prijali jako hotovku, protoze je to vule bozi.
      Nevidite, na vlastni oci, ze se vlada chova, jako by byla bohem? Ze Bible je upravena stylem, ze boha si musite najit sam, sam k nemu prijit, uplne ve shode se zakony, ktere vam nekdo za zady vytvari a predem rika, ze neznalost zakona neomlouva? Proc vlady lidi vrazdi a nikdo jim to nezarazi? No prece buh to delal taky, ne? Prece poslal Izraelity vyvrazdti Kanenejce, do posledniho ditete a i dobytka. To je, prosim, v Bibli.

      Zkusil jste si nekdy predstavit sebe na miste boha?
      Ja to zkusim ted:
      Chci stvorit na planetach lidstvo. Chci, aby mne uznavalo a melo rado za to.Fajn. Stvorim jenom dva „kousky“ a budu cekat, az se namnozi a mezitim jim upravovat vzhled i barvu? Ne. Stvorim je uplne stejne jako zvirata, po cele planete ( zvirata prece zadne koraby nestavi, aby se premistovala, jak vime).
      Vytvorim semena ( jak muzska, tak zenska, stejne jako u zvirat ) a rozptylim je po planete. Prirodni podminky jsem udelal ruzne, tak ta semena se pod jejich vlivem vyvinou odlisne. Vyvinou se ve vode ( nase telo je z 80% voda). A pak se postaram, aby vsichni o mne vedeli, ze mam pro ne nejaky plan, a ten plan spociva v tom, ze pokud mne budou respektovat, odmenim je, pokud ne, potrestam je.
      To, ze se uplne kazdy o tech zakonech dozvi, povazuji za absolutni povinnost svou, protoze pak bych je nemel pravo trestat za to, ze o mne nevedi a nebo vedi nespravne. Postaram o to ja sam, aby v kazdem koutku planety a v kazdem jazyce, kteri si lide vytvori, to bylo stale dano a nemenne. Kdyz dokazi stvorit cokoliv, tak uz ten nejaky papir, ktery bude obsahovat vsechna ma pravidla, bude volne kdekoliv u zdroju vody ( tu potrebuje kazdy a bude ji hledat) a veci budou jasne ( kdyz uz jsem treba liny to kazdemu vnuknout primo do hlavy stejne). Jste se mnou, zatim?Mohlo by to tak byt? Mohlo. A bylo by to bliz k logice? Bylo. Co misto toho mame:

      Dnesni strucny vyklad boha: Vse stvoril slovem. Stvoril jenom dve osoby a vsichni jsme jejich potomci. Sve zakony nadiktoval vyvolenym lidem, aby je sirili. Stvoril jim zlo, aby je pokouselo proti jemu a oni se museli zvolit pouze dve varianty: mezi mnou a nebo proti mne. Ale bude jim prostrednictvim te knihy rikat, ze je miluje, ikdyz je necha zabijet a vsemozne jinak jim bude ublizovano jeho zlem a mohou delat cokoliv, protoze jim odpusti, kdyz budou litovat a mohou do raje. Pak si rekne: Jsem sice vsevedouci, ale budu delat, ze nevim, jak se rozhodnou a ponecham jim strasaka pekla, pokud si mne sami nenajdou, nikdy se jim neukazi, az po smrti, ale budu jim slibovat, ze prijdu za jejich zivota, ale nereknu kdy presne, a mozna si nektere vyberu, kterym se ukazi, ale budu jim rikat, ze je mam rad vsechny stejne a ze oni musi mit jeden druheho radi taky stejne. Ale nekterym reknu, aby druhe zabili, protoze ziji ve hrichu, ale pritom jim budu rikat, ze soudit prislusi jenom mne. Budu jim rikat, aby se mnozili z lasky, ale dam jim pud, ktery je donuti, aby se mnozili i bez lasky a i treba pomoci nasili. Vsem budu pres Bibli tvrdit, ze jsou si rovni, ale nektere udelam skarede a mrzaky, aby byli nastvani a nenavideli se kvuli tomu. Kazdy ma stejna prava, ale vyvolim si zidy za svuj oblibeny narod a tem bude patrit vse, kam jejich noha slapne. Budou si muset sve prostredky k preziti s nimi vybojovat, ale pritom nesmi zabijet. Jsem muz, tak dam vyhodne postaveni muzum, ti jen radostne zasadi semeno, zena to odnosi, odrodi, vychova, bude tak oslabena starosti o pokoleni, ze muz ji tak bude ovladat. Kdyz se pak rozhodne ty sve potomky vrazdit, dam mu pozehnani pres papeze, ktery bude mym zastupcem na svete ( „vrazdeni ve jmenu miru, neni hrich“, rika papez Frantisek )…. uz se mi nechce ani pokracovat.

      Je to viditelna schizofrenie. No a potomci techto autoru se snazi ovladnout svet a protoze jsou to psychopate, je uplne prevraceny. A co je nejhorsiho, stihaji z normalnich lidi vyrabet schizofreniky jako na bezicim pasu…

      • Kurt napsal:

       Já se přiznám, že jsem váš příspěvek nrčrzl celý, ale z toho, co jsem přečetl bych vás docela upozornil na jednu základní neznalost. Židé zavržením Krista coby Mesiáše dle Bible přichází o svou výsadní smlouvu s Bohem ve chvíli, kdy Apoštolové odnášejí písmo pohanům (3 roky po Ježíšově ukřižování), takže ta jejich vyvolenost tím končí. Proto se Bible dělí na Starý zákon (ta část Tóry, která se jakkoli vztahuje i ke křesťanství. Tóra je smlouva s židovským národem) a Nový zákon (nová smlouva s těmi, kteří přijmou Krista)
       Prostě opakuji, co jsem psal níže. Neznáte text Bible ani v hrubých rysech, ale děláte o ní závěry.

       • Marie napsal:

        Bible mne uz davno nezajima, protoze je v ni tolik rozporu, ze se tim nema cenu zabyvat.

        Zidi ve svou vyvolenost veri dodnes a hlavne podle ni jednaji, takze z tohoto pohledu je ouplne jedno, zda doslo ke zruseni vyvolenosti.

        Spravedlivy buh si nema co vybirat nejake vyvolene, tim je poprena jeho spravedlnost. Texty, ktere si protireci, nemohou byt brany v potaz. To uz je lepsi odpozorovat soucasnost a podle ni si odvijet minulost, protoze historie se stale opakuje, a opakuje se proto, ze lide se rodi porad stejni.

       • Pepa z Depa napsal:

        Kurt napsal:
        2.1.2016 (2.53)
        Já se přiznám, že jsem váš příspěvek nrčrzl celý, ale z toho, co jsem přečetl bych vás docela upozornil na jednu základní neznalost. Židé zavržením Krista coby Mesiáše dle Bible přichází o svou výsadní smlouvu s Bohem ve chvíli, kdy Apoštolové odnášejí písmo pohanům (3 roky po Ježíšově ukřižování), takže ta jejich vyvolenost tím končí. Proto se Bible dělí na Starý zákon (ta část Tóry, která se jakkoli vztahuje i ke křesťanství. Tóra je smlouva s židovským národem) a Nový zákon (nová smlouva s těmi, kteří přijmou Krista)
        Prostě opakuji, co jsem psal níže. Neznáte text Bible ani v hrubých rysech, ale děláte o ní závěry.

        tenhle pasak ma naprostou pravdu..
        …treba narozdil zde od nedovivinute damy ..

    • Ekklesian napsal:

     Používám i Kralickou Bibli (1579-1613) a žádné zásadní změny. Jsou prostě jen dobré, špatné a záměrně špatné překlady. To ovšem neznamená, že neexistují i knihy nazývané také bible, které ovšem tak nelze z principu označit, či záměrně překroucené texty Bible.

     Lidé nejsou schopni plánovat příliš dlouhodobě. Když vám ale říkám, že zlý pracoval na svém již před potopou, tak mi nevěříte, přitom právě nyní plody jeho práce hltáte z plných dlaní.

     • Ekklesian napsal:

      Je potřeba také pochopit, že Křesťan nečte Bibli bez průvodce Ducha. I když v ní budou špatně poskládané věty, záměrné zkomoleniny, pochopí správně. Kromě správného pochopení existuje i více mechanismů „závadného čtení“ – to bych se také nebál nazvat zázrakem po kterém na oko prahneš.

      Sám, když někomu něco podstatného o Bohu sděluji, žádám aby adresát, má-li tomu tak být, správně pochopil vše vyřčené i kdybych udělal chybu a vyřkl nepravdu.

      To že je boží slovo překrucováno, o Bohu lháno, dokonce je i urážen je další znak toho, že jsem blízko u konce časů.
      Již jsem to tu kdysi dávno psal… Buďte obezřetní i při případném zkoumání domnělých poslů/andělů Božích a lidí obsazených démony (pokud by se dokázali ovládnout), třeba se to týká i jich. Nevím. Pokud je zde nějaký vlažný křesťan, narážím na nazvání svým Pánem Ježíše – syna Stvořitele/Boha, který lidi co v něj uvěří svým utrpením a smrtí vykoupil z hříchu a tedy i smrti, sám jako první vstal z mrtvých k životu věčnému, byla mu dána veškerá moc na nebi i na zemi, sedí po pravici Otce, příjde nás soudit a ti vykoupení a spasení ho budou následovat do Království Božího.

     • Kurt napsal:

      To Ekklesian: trochu odbočím, ale onehdá jsem se podíval na americké filmové zpracování příběhu o Noem. Tak to byl masakr. Dokonce, když po opadnutí vod Noe začal své rodině vyprávět příběh zrození světa, tak to bylo doprovázeno obrazy darwinistické evoluce. Málem jsem odpadl. Oni ten zmatek do lidských duší tlačí hlava nehlava.

     • Pepa z Depa napsal:

      bezboznici – zmeneno na : svevolnici
      ..dost zasadni rozdil ve vykladu !!!

      Bible.. existuje cca 200 ruznych druhu ..

      to eklesian :
      z jakeho roku je tisk te tve kralicke bible ?

      prosim napis pouze jedno datum (ne dve)
      dekuji za presnost a pravdivost …
      PS: je na tebe nejake spojeni nezli zde ?

      • Ekklesian napsal:

       Jednu mám z roku 1924 a jednu z roku 2008 (z vytištěných Biblí používám i dvou-překlad ČEP 2001/Kralička 1613). Obě kraličky obsahují opravený text z roku 1613.

       Spokojený svévolníku? Klidně mi teď nalož. Promiň ale, že se tím nebudu zabývat, ani teď ani později. Nepotřebuji poradit.

       Mimochodem, více mi vadí nesprávný překlad na pár místech, která považuji za zásadní. Naštěstí existují i jiné Bible.

      • Ekklesian napsal:

       Tvé P.S. jsem přehlédnul.

       Minule se na to už někdo ptal, ztratil jsem to (nejsem trvale na Internetu), ale tvůj nick to nebyl.

       Proč se ptáš?

      • Ekklesian napsal:

       Jinak jsem dal pro zajímavost prohledat Kralickou Bibli 1613 co mám v elektronické formě a ta vůbec pojem svévolík nepoužívá. Pojem svévolně ano, 3x v novém i starém zákoně. Další elektronická kralička 1613 (existovalo mnoho finálních verzí) se strongovými čísly neobsahuje jediné slovo jehož základem by byla svévolnost.

       Jinak se dá sehnat ještě verze „šestidílka“ co vycházela 1579-1593 (nevím zda vychází z té komentované nebo ne), ale tu nemám a ani nechci.

    • Ekklesian napsal:

     Další tvůj problém Marie, je že automaticky brojíš proti něčemu co neznáš. Ty prostě neříkaš věci jak skutečně jsou (a i tím značně pomáháš zlému svádět ostatní nevěřící a slabé).

     Proroky byly pochopitelně uvedeny i mnohé katastrofy, rány, nebeská znamení. To je i důvod proč je satan/odpůrce znameními tak posedlý.

     Opakuji. Budete-li na živu, až spatříte jak mocnosti nebeské se zachvějí (když nic jiného nejste patrně schopni vnímat), zkuste vzpomenout na vše co jsem sem postupně napsal. Stále hovořím o tom stejném, podstatném.

     • Marie napsal:

      Ja nebrojim proti tomu, co neznam, ale proti tomu, ze nekdo, kdo taky nezna vydava bezobsazne blaboly za fakta bez nejmensiho nejen podlozeni, ale i pochopeni…vzdyt ty tem blabolum sam nerozumis, protoze mi je neumis vysvetlit. Nic nerikajici, obecna slova bez obsahu, to mi servirujes, brasko!

     • Marie napsal:

      Tahle veta je presne to, co kritizuji: “ Budete-li na živu, až spatříte jak mocnosti nebeské se zachvějí ..

      mocnosti nebeske se zachveji?

      Proc to nedokazes rict konkretne, kdo?????? a proc se zachveji???? a co to zachveni ma jako sdelit???

      Ty to nepochopis, co po tobe chci? Nic vic nez konkretno.

      • Ekklesian napsal:

       Matouš 24:29-30 (Bible21)
       Hned po soužení oněch dnů ‚slunce se zatmí a měsíc nevydá světlo, hvězdy budou padat z nebe a nebeské mocnosti se zachvějí.‘

       Tehdy se na nebi objeví znamení Syna člověka a tehdy budou všechna pokolení země kvílet a spatří Syna člověka přicházet na nebeských oblacích s velikou slávou a mocí.

       V tomto případě by mohlo jít buď o vyjádření narušení řádu, nebo se přímo zachvějí kvůli Pánovi, přičemž oboje současně se vůbec nevylučuje. Počkej si a uvidíš, ale otázkou je zda i když uvidíš tak pochopíš. Naše znalosti jsou nulové a má to tak být, nepotřebujeme je, jinak bychom je měli.

       Jinak obecně cituji Bibli kde to jde, právě pro její velmi trefná vyjádření a rozhodně s tebou nemohu souhlasit, že ty věty nepopisují spoustu věcí velmi konkrétně.

       Pak je tu druhý aspekt, že ne každému má být dáno pochopit. Bible je slovo pro Boží děti, které jí rozumí.
       Ani Ježíš nechtěl mluvit otevřeně a spousta věcí nebyla vůbec zaznamenána, respektive Otec dopustil aby se nezachovali. Ale zdá se mi, že i když vykládám obsah Bible svými slovy a skládám dohromady není mi většinou rozuměno, takže nebezpečí asi není velké. Podobně Jan měl obavu, že plemenu zmijí bylo ukázáno jak utéci trestu a vyzíval je, že když už je tedy pokřtil aby činili pokání, obrátili se.

       Jan 12:40 (Bible21)
       „Oslepil jejich oči a zatvrdil jejich srdce, aby očima neuviděli a srdcem nepochopili a neobrátili se, abych je nemohl uzdravit.“
       (Podobně či prakticky shodně: Izajáš 6:10, Matouš 13:15, Marek 4:12, Skutky apoštolské 28:27)

       Jednu věc vím jistě a už jsem tě na ni upozornil. Mluvíš o věcech o kterých nejen že nic nevíš, ale ani ses nepokusila si zjistit. Nekárám tě, ale je opravdu fakt že tím můžeš napomáhat odpadat od Boha ostatním – hlavní a zásadní chyba je ale vždy v nich (lidech) samých. Pokud se nerozhodneš do Bible alespoň podívat, a nebude-li ti dáno pochopit, patrně nepochopíš. Budeš muset vstřebat alespoň nezbytné kvantum informací, při tom bys měla pochopit i to kdo je Křesťan a poznat Boha.

       Tady jsem se ti pokusil vysvětlit ty nečisté touhy srdce… abys to nepřehlédla. Jinak se musíš ptát, já třeba většinou nechápu, že jsem málo konkrétní, věci v Bibli mi připadají často velmi konkrétní. Ale také jsem se s mnohými zabýval dlouhou dobu a musel žádat o pochopení – to je nekončící proces, stále se vším zabývám. Písmo je určeno pro všechny vývojové kategorie Božích dětí, netrap se tím že v něm uvidíš jinou rovinu toho co píši (pokud píši, snažím se citovat). Vhled se ti bude neustále měnit a přitom vše zůstane stále pravda.

       http://www.nwoo.org/2015/12/30/cirkev-satanova-slavnostne-kona-prvni-statem-schvalenou-slavnostni-ceremonii-na-michiganskem-kapitolu/#comment-200736

       • Marie napsal:

        Clovece: zijes nejen bludy, ale i domnenkami.

        Kde ctes, ze si preji, aby lidi od Boha odpadali? Nenajdes. To neni mym cilem. Mym cilem je i u Tebe, abys to, cemu veris vysvetlil s logikou. Nic vic nepotrebuji. Ja to i rada prijmu pak. Rozumis?

        Ja ti vycitam nekonkretnost. A ty mi ji znovu naservirujes:

        „hned po souzeni onech dnu “ je co. Kterych dnu?
        „tehdy se na nebo objevi znameni Syna cloveka“- jake je to znameni, tvar velikost barva, co to je?
        “ vsechna pokoleni zeme budou kvilet “ to zase neni jasne, co tim je receno. To znamena vsichni, co kdy zili a jsou mrtvi, rozlozeni na prach, budou kvilet? …“spatri ho prichazet s velikou slavou a moci“, zase, co to je velka slava a moc? Jak ta se viditelne projevi? Kdyz prichazi slava, tak se u toho kvili? Snad projevuje radost, ne?

        Proste dokolecka, dokola. Nic nerikajici blabol.
        Clovece, jak nepiji, tak kdybych si cvakla, urcite bych takovych veci naplodila desitky a desitky, to mi ver. Nic zavazneho v tom neni, cista fantazie, no a te ja mam dost i bez dopomahajicich prostredku.
        Nezlob se, ale s citacemi uz na mne nechod…

        No a timhle vlastne nasi diskuzi uplne uzaviras:

        „Pak je tu druhý aspekt, že ne každému má být dáno pochopit. Bible je slovo pro Boží děti, které jí rozumí.
        Ani Ježíš nechtěl mluvit otevřeně …“

        TAK ONO NEMA BYT DANO KAZDEMU pochopit! A sakra. Takze jsme zase u vyvolenosti, holt ja se smirim s tim, ze mi nema byt dano pochopit :-))))). Ze nejsem bozi dite, hahaha. A pak ze buh miluje vsechny. Prdlacku. Jen vyvolene. Opet dukaz nad dukazy, ze je to vymysl. Buh si nemuze rikat spravedlivy a jeste si troufat na to soudit lidi, kdyz je ve sve podstate nespravedlivy parchant, ktery si vybira, kdo mu bude rozumet, at jde nekam…
        Hele: Ja jsem Bibli cetla asi stokrat, ovsem vzdy od ni utekla. To znamena, ze ta nekonkretnost a nespravedlnost mne vzdy po par minutach odradila. Ja chci lopaticke vety, ne zahadne, ze kterych si muze kazdy odvodit cokoliv jineho.

        Ta obecnost a nelogicnost Bible je dukazem toho, ze jde o vymysl. A umoznuje nekolikery vyklad, jak sam potvrzujes, ze tu pravdu si musis hledat. Dekuji, to je manipulace. Tak ja mam jeste zadat boha, aby mi umoznil chapat, co rekl??? To je zvracenost. Kdyz po mne chce, abyc ho respektovala, tak se musi on postarat, abych rozumela tomu, co che, ne?To si ze mne delas srandu…
        Vhled se mi meni, ale porad to zustava pravda. To je zase blabol. Ta pravda musi byt jasna, bez dalsich variant.

        A jeste mi zkus zopakovat, ze Buh nechal sveho syna zemrit za nase hrichy, kdyz se ani nepostara, abys mu rozumel a musis ho o to zadat… a ze neni kazdemu dano, aby pozorumel! Z toho logicky vyplyva, ze umiral jenom za ty, jejich zadosti o pochopeni vyhovel. Ach jo, bracho. Tak to radeji uzavreme, ja se dal nemam duvod snazit, protoze nejsem vyvolena, a tecka…

       • ivana napsal:

        Posílám ti odkaz na vynikající stránky o Bibli, Ježíši, Bohu, vzniku křesťanství, islámu, roli Vatikánu a papežství. Vřele doporučuji, myslím, že tě to bude zajímat.
        http://www.ragauian.cz/category/tajnosti-cirkve-rimske/

        • ivana napsal:

         To bylo pro Ekklesian

        • Ekklesian napsal:

         Prakticky vše na uvedeném webu způsobí, že se minete cíle, ztratíte zájem o Boha (i když vám to tak nepříjde), odpadnete.

         To i přesto, že jsou používány fragmenty pravdy (nepotřebujete vědět jaké zlo přinesla světská církev ani jaké skupiny ve jménu zlého/svého otce ovládají tento svět) a že se vám nepodaří dosáhnout žádného zásadního poznání (také vám to tak nepříjde), přestože je jistě co zkoumat jak na nás/lidech samotných, Stvoření, tak na Bohu a našem vztahu k němu.

         Je nabízena cesta jak vyhovět nečisté touze vašeho srdce. Je nabízena cesta k démonské svázanosti či jinému zneužití.
         Tehdy vám může být nabídnuto/předloženo i falešné poznání (jinak budete právě drženi jen svou nečistou touhou srdce a závadným smýšlením) či zdánlivě vaše moc (bude od démonů).

         Hlavně nevyužívejte té konzultace.

   • Contumax napsal:

    Marie

    Ježíš Kristus byl žid i nebyl…

    Pořád nechápu tu nenávist k židů, proč se na ně pořád plive…???

    Vždyť Vatikán je ta zhouba světa a ne Ježíš Kristus…

    I už toto lidé pochopí, že je jeho slovo osvobozující a uzdravujicí každou duši…

    • Ekklesian napsal:

     A co na tom nechápeš?

     Je třeba zničit národy Izraelské ještě dříve, než ze Siónu přijde vysvoboditel.
     Patrně nedochází jen k pokusu o zničení těla, proto mnozí izraelité propadli ještě horšímu zlu než za dob Ježíše.

     Římanům 11:26 (Bible21)

     Nakonec však bude spasen celý Izrael, jak je psáno: „Vysvoboditel přijde ze Sionu, aby od Jákoba odňal bezbožnost.

     Zlý sám nemůže na lidi, připravit je o život, ale může proti nim poštvat další lidi, čímž navíc udělá i více práce najednou.

     Stačí se podívat do map (jsou součástí některých Biblí) jak se měnily státy a síly na územích východního pobřeží středozemního moře.

     Ne zcela to s tím souvisí, ale nezapomeň také, že pravý žid není ten kdo je jím na venek; a že můj Pán a Král Ježíš zná rouhání těch, kteří si říkají Židé, a nejsou, ale jsou shromáždění satanovo.

     • Contumax napsal:

      Ekklesian

      To není tak jak píšeš…

      Nakonec Bůh se nad Izraelem slituje…

      • Ekklesian napsal:

       No vždyť píši to stejné?!

       • Ekklesian napsal:

        Izajáš 59:20 (Bible21)
        K Sionu přijde Ten, jenž je vykoupí – k těm, kdo v Jákobovi opouštějí hřích, praví Hospodin.

        Římanům 11:11 (Bible21)
        Ptám se tedy: Klopýtli snad Židé tak, aby nevstali? V žádném případě! Vždyť jejich selháním dospěla spása k pohanům, aby to v nich vzbudilo žárlivost.

        Římanům 11:25-27 (Bible21)
        Nechci, bratři, abyste nevěděli o tomto tajemství (abyste nespoléhali na vlastní moudrost): Část Izraele se zatvrdila, ale jen dokud se nenaplní počet pohanů.

        Nakonec však bude spasen celý Izrael, jak je psáno: „Vysvoboditel přijde ze Sionu, aby od Jákoba odňal bezbožnost. Toto pak bude má smlouva s nimi, jakmile odstraním jejich hřích.“

        Žalmy 14:7 (Bible21)
        Kéž Izraeli vzejde ze Sionu spása, kéž Hospodin svůj lid obnoví! Jákob pak bude radostně jásat, Izrael se bude veselit!

        Existuje spousta dalších veršů, nejdůležitější je ale přímo prohlášení Krista Ježíše.

        Jan 10:16 (Bible21)
        Mám však i jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést. Uslyší můj hlas, a tehdy bude jedno stádo a jeden pastýř.

       • Contumax napsal:

        Ekklesian

        Aha tak promiň, byl jsem nepozorný…

    • Marie napsal:

     Ja nechci slova, ja chci skutky.

     A zidi? Ti znicili zivoty nekolika clenu me rodiny, vcetne mne a to by nestacilo, pokud by slo jenom o mne. Oni nici cele narody! Copak to nevidis, kdo vladne v USA, kdo vladne i u nas?

     A vis, proc chteji zidi zlikvidovat vas, krestany? Protoze uz je nekteri tlacite k dodrzovani zakonu bozich, ktere sami vyprdli na vase ovladani a jim to uz leze krkem, vis? Tak na vas posilaji tem muslimy, jejichz nabozenstvi taky vytvorili a uz od zacatku za ucelem proti vam. Rozdel a panuj je jejich prvni zakon.

     Ze to nechces videt, neni moje vec, ale jsou to predevsim zidi, kdo vytvoril NWO, ktery na svet postupne aplikuji. Korupci ( po „dobrem“, nebo valkou ( po zlem).

     • Pepa z Depa napsal:

      Marie napsal:
      1.1.2016 (20.43)
      Ja nechci slova, ja chci skutky.

      ..tak prestan cmarat ..vypni net lepe asi proud a zacni neco delat…

    • ivana napsal:

     Contumaxi, máš naprostou pravdu. Vatikán je strůjcem všeho zla. Židé jsou jen jeho oběti. Tak jako křesťané.

     • Kurt napsal:

      Nejen Vatikán, je to složitější a propletenější.

     • Contumax napsal:

      Ivana

      Vatikán je stará a vypočítává ku. va, spí z každým s muslimy, židy, křesťany, bankéři i s kriminálních živlů má milence…

  • Contumax napsal:

   Proud

   Přichází a probíhá… celých 2000 let od ukřižování Ježíše Krista proude…

   • Contumax napsal:

    Marie

    A znáš ty pravý křesťany…???

    Víš o nich alespoň něco málo…???

    Víš o nich kde že jsou a co dělají…???

    Věřím tomu, že se znovu probudí nový křesťané a budeš zírat jaké budou chrabrosti…!!!

    • Marie napsal:

     A jak to, ze se nepostavili proti cirkevni megazlodejine?

     Kde je ta jejich chrabrost? Asi jich bude velice malo, ne?

     • Jaris napsal:

      Postavili, Marie a byli za to zabiti nebo spolecensky znemozneni.

      • Pepa z Depa napsal:

       Marie napsal:
       2.1.2016 (3.14)
       A jak to, ze se nepostavili proti cirkevni megazlodejine?

       Jaris napsal:
       2.1.2016 (5.29)
       Postavili, Marie a byli za to zabiti nebo spolecensky znemozneni.

       presne tak tady davam jeden priklad ktery stoji za to..

       Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi
       , aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
       Nemají slitování.
       Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství.
       Se vším kupčí, všechno prodávají.
       Chceš pokřtít dítě?
       Zaplať!
       Chceš loupit a vraždit?
       Zaplať a bude ti odpuštěno.
       Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil,
       vstoupil by na nebesa?
       A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají
       , čeleď nepotřebnou drží,
       v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
       zatímco Kristus chodil bos a neměl,
       kde by hlavu složil.

       Však poznejte se,

       vy zloději chudého lidu,

       neboť Bůh i lid vás vidí.

   • proud napsal:

    No jiste,a toho ukrizovanyho,jeho utrpeni a mrtvy telo maj lidi pred ocima a k nemu se modlej,s emocema k tomu patricima.To je opravdu to k cemu je dobry se modlit a vzejvat to,ukazovat to detem? Muceni a smrt?K tomu kecy o zmrtvychvstani…………….uz s krizkem po funuse,sam nevidis tu ironii v tom,ten vysmech zivotu a „oveckam“?Nevidis tu manipulaci s infopolem??! Proc se nemodlite k sose Jezise zivyho,zdravyho,smejiciho se a spokojenyho,uciciho?Proc se nemodlite ke stesti,radosti ze zivota?Malo toho tedy vis,bejt „oveckou“ ti zjevne staci,budiz,je to jenom tv oje rozhodnuti,kazdej si za sebe zodpovidame sam.

    • proud napsal:

     Zmanipulovanej uz nevidi symboliku s casovou posloupnosti a manipulaci pro kterou byla sestavena.Prestal bejt neutralnim,nezucastnenym pozorovatelem a ztratil soudnost,presne tak tahle psychologie na massy funguje.Videt potrestany dobro s nasledkem osklivyho umirani a smrti,pak dostat nadeji a o tu se snazit.Tak se manipuluje stado co se o sebe dal stara samo a nezehra kdyz se likvidujou ti co mu opravdu chteji otevrit oci a osvobodit ho,nejvynosnejsi farma sveta.

    • Marie napsal:

     Spravna pripominka…modli se k Jezisi na krizi a nosi krize i na krku. Kdyby byl obesen, nosili by ho i s sibenici na krku?

     Ja v tom silne citim vliv Vatikanu, ti panaci tam prece nosi krize na krku taky a na oblecich, takze to podvedome nacpali i vericim, ale tem nedochazi, ze to ma byt ovlivnovani jich k nasledovani jeho utrpeni.

     Jen tri slova na pameti mej… miluj, trp a odpoustej.. to presne u lidi potrebuji, vzdat se vseho a zit v utrpeni, a jeste je za to milovat a odpoustet jim i vrazdeni….

     • Ivana napsal:

      Marie, taky v tom cítím vliv Vatikánu. Jsem přesvědčená o tom, že i Bible samotná je dílem Vatikánu. Vatikán chtěl vyhubit židy i křesťany. Proto je v Bibli ona věna, že Židé jsou národ vyvolený Bohem. To je přece jasný důkaz o tom, že je to výplod Vatikánu a ne Boha, který by nikdy nemohl nějaký národ prohlásit za svůj vyvolený, neboť Bůh je spravedlivý a chová stejnou lásku ke všem. Do Bible byla tato věta přidána právě proto, aby vzbudila závist a nenávist k židům.

   • proud napsal:

    2000 let,hmmmm,trochu dlouha doba na uceni se bez vysledku,nemyslis? To samotny uz hodne vypovida o kontraproduktivite,ba primo o tom,proc to vzniklo,o pravym umyslu,to je videt i na soucasnym svete. :-)

 5. Contumax napsal:

  Proud

  Apokalypsa není zničení jak se to často blbě vykládá, je to slovo z řečtiny a význam je : Zjevení pravdy spravedlnosti , zkrácené – tedy se ukončí vláda zlého…!!!

  • Marie napsal:

   To mate jedno, oboji je blbost na entou. Pravda neprijde. Ta je a je videt. To, ze pred ni nekdo zavira oci, je vec jina.

   Vy potrebujete zjeveni pravdy? Ja nechapu, jak to, ze ji vidim a vy ne.

   Reknete mi jednu vec: na cem je postaveno zlo? To si jako myslite, ze se jednou clovek rano vzbudi a rekne si, ze bude zly?
   Nikoliv. Zlym se nerodite. Tim se stavate na zaklade toho, ze vam nekdo da moc do rukou. Tu moc si nemate jak sam vzit, tu vam musi lidi dat dobrovolne. Pokud to neudelaji, tak nemate zadnou moc.
   Takze kdo ty „zle“ vyrabi, to jsou hlupaci, kteri si pak rikaji, ze jsou temi „dobrymi“. Nejsou. To je berlicka, z nouze ctnost.

   Prevedeno do reality: bude valka, kdyz na ni lide nedaji penize? Nebude. Maji moznost je nedat? Maji. A proc je davaji? Protoze jsou hloupi a lini, nikoliv dobri. Proto nemam rada slova dobro a zlo. Jsou to jen dve strany teze mince…

   A on vam musi nekdo prijit z nebes tuhle jednoduchou a viditelnou pravdu zvestovat apokalypsou? Absurdni a k smichu.

   Odchytat vladu megazlodeju, co nam do zeme tahaji za nase penize nase vrahy. To je pravda, pane! A musi to udelat lidi, protoze to byli a jsou oni, kdo to zlo umoznuji a ne nejaky vymysleny panbicek!
   Ted se mi chce rict hodne sproste slovo!

   Si predstavte takovou malou posloupnost. Mate moc na zaklade toho, ze vam lide stale vse odevzdavaji, muzete mit na co si vzpomenete. Bezpracne si koupite nejlepsi auto. Pak si reknete, mam cim dal vic, tak si poridim lod. Pak vas napadne letadlo, pak vas napadne ostrov, pak vas napadne vice ostrovu, cely svetadil a tak dale. Proste misto prace na obzive, lidi zivi stale vice vasi moc a fantazii. No a pak zjistite, ze uz z tech lidi neni co vytahnout, tak co s nimi. Je potreba se jich zbavit, protoze otravuji, ze maji hlad. Lozi po demonstracich a vam je z tech mravencu najednou blibno, otravne blivno, tak je proste zlikvidujete. Mate uz tolik, ze je nepotrebujete uz k nicemu.
   Tak vznika to tzv. zlo, pane. Je to pouhopouha rozezranost. A ne zadny satan, ci lucifer, ci demon, ci jakakoliv dalsi vymyslena sracka, ktera se lidem predhodi, jak na omluvu tech rozezranosti. To oni nic, to oni jsou chudacci ve sparech dabla!
   Hovno. Ve sparech rozezranosti, kterou jim lide sami nabizeji.

   Pritom se to da resit ze dne na den. Lidi radeji zerou ty „omluvy“…kecy, viz Zeman: “ tato zeme je nase “ a lidi hykaji radosti, ze on neco udela, aby k nam privandrovalci nemohli. Ani fno neudela, jen si z lidi jeste dela rit a oni mu tleskaji.

   No a ted mi reknete, jestli to neni pravda, kterou vidite. A jestli opravdu potrebujete zjeveni bozi, abyste si toho vsiml?

   • Contumax napsal:

    Marie

    Všechno to zlé je součástí tohohle všeho co přijít má, prostě to už nikdo z lidí nezastaví… není to v lidských silách…

    • proud napsal:

     Divil by ses co vsechno je v lidskejch silach,jaka obrovska Sila a moznosti,jen si to uvedomit a nenechavat se uspavat konzumem a lzi.

    • Marie napsal:

     OMYL! A veliky. Lidi to mohou zastavit a velice snadno.

     Konkretne: nedat ani korunu dani nebo rucne strucne, zvednout zadek, pockat si na ne a odchytnout je do pytlu, a po prdeli.

     Vis ale, co lidi nejvice svazuje? Presne to, co rikas:

     Všechno to zlé je součástí tohohle všeho co přijít má, prostě to už nikdo z lidí nezastaví… není to v lidských silách…

     Oni nic neudelaji, protoze si nechali od tech nahore presne toto nalit do hlav, a proto se tak chechtaji!!!!

     Vyhrali nad tebou pomoci lzi. Nemuseji se niceho bat, protoze ty zobes z ruky kazdy jed! A nejhorsi je, ze si to uz nedokazes nebo nechces ( to je jedno, vysledek vyjde na stejno ) uvedomit. Az si to uvedomis, teprve pak muzes udelat akci.

     Tady je mezi nami obrovsky rozdil. Ja chci akci, ty chces zustat u slov. Neresitelne. A mne to boli, proto tak nadavam, to mne trapi, ne to, ze ja zkapu…jde o budoucnost nasich deti a jejich deti, copak ani to nechapes?

     • Ekklesian napsal:

      Patrně to bylo myšleno jinak. Také už jsem o tom jednou psal i když z jiného důvodu a tedy s jinou myšlenkou.

      Tohle, co přichází, je Boj pro Hospodina.

      Neznamená to ale, že by ho nebojovali i lidé. Jeden každý z našeho národa by hnal tisíce. Tedy by boj měl smysl i v naprostém obležení.

      Jenže jednak, proč by to měl Hospodin dělat, když v něj nevěříme, nemilujeme ho, nežádáme o pomoc, s nepřítelem mezi námi jsme svolni a nevadí nám?

      Jednak Contumax vidí znamení a chápe, že se naplňuje dopředu popsaný scénář a že lidé se neobrátí a Hospodina o pomoc nepožádají.
      Předpokládám a doufám tedy, že není pacifistou, který také už byl obalamucen zlým aby se uchýlil k frázi „co se má stát se stane, děj se vůle Boží“. Nepřipadá mi tak.
      Nedokáži to teď správně vyjádřit, aby to bylo srozumitelně odlišitelné od naprosto korektního uznání toho, že Bůh udělá co se mu zlíbí a vyjádření jeho svrchovanosti. Ale zmíněná netečnost (to je lepší vyjádření než pacifismus), to je právě také práce zlého v kombinaci se slabou vírou obecně a myslím i se slabou vírou ve spásu (i když se to dotyční snaží sami před sebou zastřít), která se může stát kritickou. Nedostatečná obřízka srdce s tím nepochybně také souvisí.

      • Contumax napsal:

       Ekklesian

       Ne nejsem pacifista, žádný přiblbléj křesťanék…

       Bude tuhý boj, to vím a my budeme muset bránit Boží pravdu a svou rodinu, vlast

    • Contumax napsal:

     Proud

     Divil bych kdyby to zastavili, nezastaví nic !!!

     Ani náhodou, jsou zkažení, líbí se jim to pochop to, půlka lidstva a možná víc je zkažená…

     Vyhovuje jim nic nedělat sedět na ouřadě a ničit druhý, persekuovat…

   • Kurt napsal:

    Když čtu váš příspěvek, paní Marie, tak se mi chce říct, že zrovna na vás se ten ďábel docela vyřádil. Na té vaší nenávisti, ale vím, že to je tím, že spolu nemluvíme přímo, ale prostřednictvím psaného textu. A že jste určitě dobrý člověk, který v sobě má i svou temnou stránku jako každý (teologové hovoří o hříchu). Lidé se nestávají zlí mocí, lidé se stávají zlí, protože nemají pevné mravní zásady a neodolají pokušení. A někteří se zlí narodí (psychopati) a jejich zlo z nich buď udělá kriminálníky nebo vysoce postavené osobnosti s mocí. Ale ne všichni mocní jsou psychopati, jen je jich v těchto vrstvách více než v normální populaci.
    Z vašich slov také čiší ten široce prosazovaný morální relativismus, protože vás ďábel zmátnul.
    Doporučuji vám, prostudujte si Bibli, zapomeňte při tom, že je nějaká církev a moc a další věci a přemýšlejte, co se vám snaží ta kniha sdělit

    • onee napsal:

     Kurt. Nevsimol som som si, ze deti sa rodia ako psychopati. Vsimol som si, ze rodicia blbi jak tago z deti psychopatov vyrabaju.
     A ja ti tiez teda doporucim daku knihu. Na oplatku. Duna. Vyzera to ako SciFi ale je to sociologicka analyza sucasnej spolocnosti z nadhladu nadnarodnej spolocnosti manipulujucej narody pomocou politiky, nabozenstiev ci tajnych sluzieb.. Poucnejsie ako ta biblia isto.

     • Kurt napsal:

      To je široce rozšířený levičácký omyl: Člověk je při narození nepopsaný list papíru.
      Ne. I dvojčata mohou a často bývají velice povahově odlišná. Výchova a prostředí mají na výsledný charakter člověka jen minoritní vliv. Většina je předurčena ještě před narozením, částečně kombinací genů, částečně vdechnuto s duší. Četl jsem zajímavý názor, že psychopatické duše jsou koncentrovaně obtíženy zlem světa. Neboli čím více se lidstvo vzdaluje ideálu dobra, tím více psychopatů se rodí a naopak. Literárním prototypem psychopata od narození je postava Cathy v Steinbekově Na východ od ráje.

      • Ekklesian napsal:

       Nemohu si pomoci ale musím uvést

       Exodus 20:5,6 (ČEP2001)
       Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.

       P.S.
       Jaris někde jsme tu na webu probírali jméno Hospodina…

       Exodus 34:14 (Bible21)
       Nesmíte se klanět jinému bohu, protože Hospodin, jehož jméno je Žárlivý, je žárlivě milující Bůh.

       • Marie napsal:

        To zni jako z podia venkovskeho divadla, bracho. Opravdu k pobaveni. Zarlivost, olala, buh zarlici, a jeste s velkym pismenem.

        Zijes mimo realny svet.

        Zarlivost je nemoc a uplna hloupost. Neni totiz na co zarlit. Vis proc? Zarlime na to, co nezname. Zkus nekdy poznat do hloubky neco nebo nekoho, na ktereho jsi zarlil. Vzdy zjistis, ze neni na co. Akorat tim zabijis vnitrni svobodu a ztracis cas. Neni na svete nic a nikdo, na koho ma smysl zarlit. Je to umelina. Samozrejme jsem tomu i ja kdysi podlehla a odnaucila se to prave tim, ze jsem si prozkoumala, na co to vlastne zarlim. Je to povrchni pocit. Tedy bez hodnoty. Zarlis na to, ze ma nekdo peknou zenskou? Tak si prozkoumej, jestli ten zbytek za to zarleni stoji, co je pod povrchem.
        Nejtezsi je naucit se divat na cloveka jako na celkovy balik vlastnosti a neridit se jenom tou jednou, ktera je libiva. Da to praci, ano. Prace na sobe samem je praci nejtezsi…

        • Ekklesian napsal:

         A ty kecko jedna ukecaná (pěkně ses rozjela s tou o/u-kecávačkou) vůbec víš na co že to Bůh žárlí?

        • Jaris napsal:

         Marie, zajimalo by mne , proc jsi takova nenavistna, agresivni. Co Ti vlastne ten Buh nebo Jezis provedli? Cim Ti tak strasne ublizili, ze se za kazdou cenu snazis prorazit zed hlavou a byt proti nim? Vzdyt mam nekdy pocit, ze z Tebe mluvi primo Satan.
         Bible je nadcasova. Popisuje veci, ktere lidstvu tenkrat nebyly zname. Priklad: predstav si, ze Ty se svymi vedomostmi a zazitky by ses ocitla pouze 1000 let zpatky a zacala bys lidem vykladat o technickych vymozenostech jako autech, letadlech telefonech, televizi, nebo fotoaparatech.Urcite by se nasli lidi stejneho typu jako jsi Ty a nevericne by Tve popisy vyse jmenovanych veci zesmesnili nebo rekli jednim smahem, ze je to paskvil. Predstav si, ze bys jim rekla, ze z Jizni Ameriky muzes byt v Evrope za nekolik hodin letadlem. Predstav si, ze bys jim rekla ze je mozne postavit vesmirou stanici nad Zemi a ze muzes pozorovat co se na ni deje. Ted bys to tem chytrejsim rekla, aby to vsechno popsali a dali do dulezitych dokumentu. I kdyz bys mela se vsim pravdu, vetsina tehdejsich lidi by Te nejen zesmesnila, pomluvila, znehodnotila Tve svedectvi budoucich casu, ale nakonec by Te zabili.

        • onee napsal:

         Neublizil jej v ziadnej forme. On totiz v takej forme ako si ho vy krestania predstavujete existuje Len vo vasich hlavach na zaklade jednej manipulativnej knihy a copy manipulativnych dristov manipulatorov :D

      • Paul Durham napsal:

       víte o tom úplné kulové, „onee“ to trefil na 99% , náboženští pomatenci se nerodí , nýbrž stávají , díky svému prostředí, pomatenci , šalom

      • Marie napsal:

       Kurte, prosim: co je to levicacky omyl? Copak jsi tak natvrdly, ze nechapes, ze nic takoveho jako levice a pravice neexistuje? Je to umyslne nastrceny rozdelovnik lidi. A tys ho sezral i s navijakem.
       Se podivej, co dela Sobotka! A to je levicak? Prdlajs. Jen si tak necha rikat!

       Kdyz uz chces mermomoci rozdelovat lidi, tak jedine takto: Podporuje zlodejinu, nepodporuje zlodejinu. Krade, nekrade. NIC VIC.

       Cim vice se lidstvo vzdaluje idealum dobra, tim vice psychopatu? To je moc lacine tvrzeni, zrovna tak jako je lacine to levicactvi.

       Podivej: Cim vice rozporu mezi realitou a moznostmi, tim vice psychopatu. Stres te rozpolcuje, i treba z toho, co chces a nemuzes mit. Velice ctizadostivi jedinci maji hodne nakroceno ke schizofrenii. Klades si prilis vysoke cile a nekdo to v tobe zamerne podporuje, aby ses rozesel s realnymi moznostmi, mas okamzite nakroceno. Vytvareni umelych rozdilu mezi lidmi je dalsim prostredkem, jak je tresovat. Tudis i tvoje tzv. levicactvi, k nim patri, pokud si to neuvedomujes, s tim nic neudelam…

       • Kurt napsal:

        Můžete mi prosím definovat čemu rozumíte pod pojmem psychopat? Protože evidentně si tento výraz vysvětlujete zcela chybně. Psychopacie není nemoc a tudíž se to nedá léčit (takže schyzofrenie a autismus, kterým operujete níže, jsou střelba mimo terč. Je to neschopnost milovat druhé, neschopnost empatie, silná sebestředná láska a hlavně: absence svědomí.
        Psychopat je anormální osobnost a je to psychologická nikoli psychiatrická kategorie. Jejich cílem je mít moc. U psychopatů s nižší inteligencí se většinou ventiluje fyzickým násilím a dovede tyto jedince dříve či později do vězení, inteligentní psychopati se téměř vždy vyškrábou přes společenskou hierarchii někam do vyšších až nejvyšších vrstev.
        Jinak z vašich příspěvků vyplývá, že toho mnoho nevíte a mnoho toho neznáte, z kusých informací si skládáte většinou chybné závěry. To je asi vše co bych k těm vašim litaniím řekl. Více rozebírat to myslím nemá ani cenu

        • Marie napsal:

         Kurte: Pred lety jsem cetla knihu „Fantasticke a magicke z hlediska psychiatrie“, autory mela dva, pamatuji si jen prijmeni jednoho, a to bylo Holub.

         Jde o popisy lecby psychickych poruch u lidi, stovky pripadu i posbiranych mimo jejich zkusenosti, ta kniha je velka a tlusta. Tam se doctes, ze psychopacie a schizofrenie se prolinaji a nektere stavy leci psycholog, nektere az psychiatr, a i podavani lecby nezavisi zdaleka tak na lecivech jako na spolupraci pacienta.

         Tam se taky doctes, ze psychopatem se clovek nerodi. Tedy neschopnost lasky a nasledna empatie nejsou vady ci problemy vrozene, ale ziskane. Ona, mimochodem, ani schopnost lasky neni vrozena, ta se taktez ziskava. Je ji ve skutecnosti potreba cloveka naucit, jako hre na klavir, je to svym zpusobem umeni.
         Psychopat lecitelny je, pokud spolupracuje, a tam hraje roli inteligence, jak zminujete. Zalezi take na veku. Vliv prostredi, ve kterem vyrustate je klicovy.
         John Glad ve sve knize Jewish eugenics rozebira vysoky vyskyt psychopatu mezi zidy. Ti, kteri jsou od malicka vychovavani ve vire, ze jsou vyjimecni, vyvoleni a ostatni lide jsou jim dani pouze jako sluhove, dvounoha zvirata, matky detem uz v mladi zakazuji si s nezidy hrat, stykat se a v pozdnim veku i sblizovat s nezidy nebo si je dokonce brat, jsou tak vychovani bez lasky. Ta schopnost u nich neni rozvijena, takze ji nemaji. A clovek bez lasky nema ani empatii. A ani svedomi. Nema z ceho ho mit, kdyz se na ostatni lidi diva jako jen na predmety k pouziti ci dvounoha zvirata pri nejlepsim.

         Nejsem ani psycholog, ani psychiatr, ale mela jsem moznost nekolik let sledovat schizofreniky,nebot manzel me kamaradky je lecil. U vetsiny z nich byl vliv drog, a to je dalsi element, ktery zpusobuje vznik psychickych poruch. To bychom se ale dostali uz moc daleko od tematu.
         P.S. A s temi litaniemi, to je holy fakt, stoprocente se namitka prijima, sama si rikam, ze uz bych s tim mela prestat. Prilis mnoho premysleni na verejnosti skodi…

        • Kurt napsal:

         Ne Marie, zcela se v termínu psychopatie mýlíte. Zde máte link na definici, která zcela odpovídá veškerým materiálům, které jsem dosud na toto téma četl

         https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychopatie

     • Marie napsal:

      Souhlasim. V soucasne dobe je v CR podchyceno vice nez 100 000 lecicich se schizofreniku. Urcite se takto nenarodili. Nebo autiste. V minulem stoleti pomalu vubec neexistovali. Je to vliv stresu. Neresitelneho stresu.
      Uvedu priklad: Nekdo ti sebere praci nebo jine prostredky k zivotu. A navrch ti serviruje, ze jsi neschopny. Ty citis, ze schopny jsi, ale nemas vubec zadnou prilezitost. A k tomu zazijes vysmivani. Udela to tem lidem zmatek v hlave, ztrati sebeduveru a hledaji nejake vychodisko ze stresu. Sklouznou casto k drogam a pak uz se z toho nedostanou, tedy vetsinou.
      Videla jsem hned nekolik takovych prikladu u lidi v USA, ktere jsem znala i 10 let a byli pred tim normalni.
      Dedis dispozice, ale nemusi se nemoc vyvinout, vse zalezi na vlivu.

     • Ivana napsal:

      Onee, četla jsem Dunu asi před 20ti lety. Jako sci-fi skvělá. Toho druhého rozměru jsem si tehdy nevšimla. Hm, zkusím se na to podívat znovu.

    • Marie napsal:

     Precti si znovu, co jsi napsal:

     “ Lidé se nestávají zlí mocí, lidé se stávají zlí, protože nemají pevné mravní zásady a neodolají pokušení. A někteří se zlí narodí (psychopati) a jejich zlo z nich buď udělá kriminálníky nebo vysoce postavené osobnosti s mocí.

     Heled: hmatatelne vidis, ze je to jinak, nez pises. To, ze neodolas pokuseni je ti k nicemu, kdyz nemas prostredky, jak se stat mocnym . Cili jednoduse: nejdriv musis mit prachy a pak teprve mas moc. Samo o sobe je ti to pokuseni, ci mravni nezasady k nicemu, protoze je nemas jak pouzit!

     Chces dukaz? Tady ho mas: Socialismus. Byli mezi nami uplne stejni lide, kteri dnes vladnou, ale tehdy jim jejich mravni zvrhlost ( viz Babis ) byly k nicemu, nebot se nemeli jak dostat k penezum, a pak k moci! Nejde to obejit, nikdo bez penez se k moci nedostane, at ma jakekoliv mravni zasady. Copak to opravdu nevidis?
     Pomoci penez vlastnis media a ta media z tebe klidne udelaji za prachy slavnou osobnost, ikdyz jsi uplna nula!

     Proc se po tzv. sametu jela jako prvni megarozkradacka? Protoze bez ni by se ti zidaci k moci nedostali, rozumis?

    • Marie napsal:

     Na mne se dabel nemohl vyradit, Kurte. Neverim v nej.

     Jestli ctes, co pisi, tak je to tvrde vynucovani logiky, co provadim, a ze by to bylo od dabla?
     Logika by mela byt prece od boha, pokud to byl on, kdo stvoril svet. Nebo ty nevidis funkci logiky na svete?

     Nemam potrebu zidy nenavidet, ja je chci dostat od moci, protoze jebou cely svet a nejvice ty bezbranne, ke kterym bohuzel dnes uz patrim i ja.

     Jisteze si uvedomuji, ze sama nic nezmuzu. Proto apeluji na mlade, jde o jejich zivot, o muj uz ani ne.
     Proc resis nejakou nenavist namisto akce k reseni?

     Resit to musi lidi bez ohledu na to, jestli je navidi ci nenavidi, jiste je, ze nezmeni svuj nekolik tisic let stary plan sami od sebe, kdyz uz , nota bene, ho citi nadosah? Ano. Maji ho uz pred ocima jako splnen.

     Debilizace a likvidace naroda probiha, svetova valka ze 3/4 uz take. A ty resis nejakou nenavist. Budou z nas mrtvoly bez ohledu na to, kdo navidel a nenavidel. Nezabyvej se rozdilnostmi lidi, a uz vubec ne domnenkami. Jsme na jedne lodi, ktera se potapi. Je potreba vyhazet zatez…

     • Kurt napsal:

      Předně člověk může činit zlo aniž by měl peníze. Moc může člověk mít např. nad blízkou osobou tím, že s ní manipulujeme.
      Dále tvrdíte, že pracujete s tvrdou logikou, ale já vidím ve vaší argumentaci spíše obrovské zjednodušování.
      Píšete, že se na vás ďábel nemohl vyřádit, protože na něj nevěříte. Ale to je přece samo o sobě logická chyba, protože a teď abstrahuji do obecného vyjádření (tedy nehovořím konkrétně o něm). Jestliže bude existovat nějaký objektivně existující jev, který ovlivňuje něčí život, ale ten jehož život je tím ovlivňován nevěří, že ten jev existuje, protože jeho zkušenosti (pozorování, experiment, měření) nic takového neukazují, je stejně tímto jevem ovlivněn ať na něj věří nebo ne.
      Absence víry není do logické věty (myšleno matematické logické věty) vstupující parametr

 6. proud napsal:

  Apropo,moje novorocni prani nasemu mestu: Jaka nadhera pubertackejch delbuchu v malym mestecku v lesich,jaka ohleduplnost ke vsi ty zveri zabity sokem,nebo narazem do plotu lesni skolky v panice……..jaka lidskost! A ted to prani: kez by kazdej takovej delbuch utrhl ruku tomu kdo ho do ni vezme,stejne jako kazda kapka roundupu zabila okamzite,misto pomalyho zabijeni nebo poskozovani plodu v matcine tele.Slava predstavitelum co nemaji koule se o ty veci postarat!Slava vsem v zajeti konzumu se zatemnenym mozkem! Prima jedovatej a hlucnej Novej rok preju………proud

 7. jan napsal:

  Moc vhodná diskuse.
  Taková čertovská obezlička,každý se má postarat sám o sebe,to vůbec nejde.Člověk je tvor společenský,skupinoví.Dá se i porozumět proč se musel Ježíš Kristus narodit,co nám dokládá historie o dalších možných zachráncích,až po toho Hitlera.Jenže ono se čeká zase na nějakého zachránce.Čím to je,dokládá jak Marie i další,vládnou nám megazloději,psychopati,když je nedokáže společnost vyřadit,potrestat,čeká se na Boží soud.

  • proud napsal:

   „Taková čertovská obezlička,každý se má postarat sám o sebe,to vůbec nejde.“…..zadna obezlicka,pravda to je,jak chces mit rad blizniho svyho a postarat se o nej,kdyz nebudes mit rad sam sebe a o sebe se postarat nedokazes??! Je to jen spatne pochopeny.Mas se mit rad a mas se starat sam o sebe……….ale skrz ty ostatni,tim dojde k vzajemnosti a jednote.

  • Marie napsal:

   Jane: jenze on ten Bozi soud nebude. My jsme uplne ve stejne situaci, jako byli nasi predkove jak v prvni, tak v druhe svetove valce. Zadny soud neprisel. Naopak, to museli po valce resit lide. Ta hruza valky, ztrata rodin, bolest z toho, je dotlacila to resit.
   Ja jsem se narodila az po valce, a do krestanske rodiny, ale uz od zhrba 10ti let jsem rozumela tomu, co rikali puvodni komuniste. Ti vsichni chapali podstatu: valka je vysledkem hromadeni majetku. A je to tak. Je to vystupnovani zlodejiny. Docela logicke vyusteni boje o majetek ve velkem.

   Tudiz, kdyz si uvedomis, ze valka zlikvidovala rozdily mezi lidmi, nebot vetsina o vse prisla, tak tam samovolne nastoupila rovnost mezi lidmi a nutna spoluprace. To bylo zakladnou dobrych vztahu, a proto se rychle budovalo a lidi byli k sobe uplne jini, pomahali si zadarmo, a pracovali pro spolecne s radosti, ja si pamatuji, jak jsme chodili na vystvbu skolek, detskych hrist, sportovnich klubu. Chodili jsme se starat o kone a pak za odmenu jsme na nich mohli jezdit. Nebo do veslaku. Chodili jsme na brigady a pak za odmenu se mohli vozit na vodnich lyzich. Podivej se dnes, kolik stoji horolezecka vyzbroj. Ja ji dostala zadarmo, jen jsem sla na brigady a vysledek byl dobry. Nase zeme bez dluhu, bez MEGAZLODEJU, meli jsme se dobre. Prace samozrejmost, domov samozrejmost, kazdy mel uspory. To se neda prehlednout. A nikdo boha nepotreboval jako zachrance. Nebylo pred cim….

   Bozi soud nebude ani pri teto svetove valce. Je to vymyslena postava. Soudit neni za co. Predstav si, ze si lidi ty pany vytvorili sami, dali jim tu moc a dobre vidis, ze jim ji stale nechavaji. Tak kdo by mel byt vlastne potrestan? Ten, co to „zlo“ vybudoval odevzdavanim vsecho a nebo ten, kdo si ho pohodlne bere od hlupaku? Premyslej nad tim. To zlo neexistuje samo o sobe, to je vzdy vytvoreno. Nikdo se nerodi zly. Jsou to jen vycuranci, kteri veci, ze lide miluji vzruso, tak jim ho serviruji, a lidi za to plati uplne vsim. To je kouzlo lzi. Lez je prijemna a vzrusujici a zajimava. Pravda je obycejna, prosta.
   Jak uz jsem rekla: reseni je na tech, kteri umoznili lharum jejich rozezranost. MUSI jim ji vzit dnes, pokud tedy chteji prezit, nebot ta rozezranost mocnych uz dosla tak daleko, ze ty lidi nepotrebuji, a jedine, co skutecne ted potrebuji, je se jich zbavit! PRESNE TAM JSME!! Jestli prosvihneme posledni sanci to zvratit, tak z nas zbude jenom kase…

 8. Libuše napsal:

  Tady vidíte,jak je život složený z různých názorů a otázek.Záleží to na tom,kde se duchovně nalézáte a podle toho dáváte -píšete svůj názor.Důležité je, že kladete otázky
  a že hledáte odpovědi.Po delší době je diskuze velmi dobrá.Nejdříve jsem chtěla reagovat na otázky,ale to se nedá v jednoduchosti napsat.Jenom bych vás tím mátla a to já nechci.Ale pokud budete velmi chtít znát odpovědi,tak ty se k vám dostanou.Ti co již něco vědí o energiích tak ví o čem píši.Přeji Vám všem lásku v srdci-klidnou mysl-klidný Rok 2016

  • Marie napsal:

   LIBUSKO: Souhlasim, ze mame ruzne urovne duchovni vyspelosti, na tom neni nic spatneho. Podivej, jsou lidi, kteri dodnes neumi ani cist a maji proto byt necim min? Ne. Chci se tim zabyvat az jako druhotnym, protoze nam vsem jde o zivot. Je potreba zachranit potapejici se lod.

   Prozatim bychom se ale meli v otazce viry v Boha sjednotit alespon na jednom: nikdy predtim valku neprisel resit, viniky nepotrestal, naopak se stale opakuji a je to jenom na nas lidech to vyresit. Snad to pouceni z predchozich valek by pro nas melo byt jednotne, ne?

   Ted je to ale daleko komplikovanejsi, protoze v predchozich valkach neslo jeste o plosnou likvidaci lidi a nebyli v ni postaveni proti sobe krestani, muslimove a neverici. Mame cestu ke sjednoceni daleko tezsi nez nasi predkove a nepomuze nam ani to, ze mame daleko vice moznosti ke komunikaci, viz internet.

   Takze zapomenout na veskere bohy, vyresit zachranu zivotu a pak se muzeme vratit k duchovnu. Co rikas?

 9. JosefCZ napsal:

  Vysvětlete rybě,že žije ve vodě a že nad vodou je i jiný svět. Neuvěří, dokud ji někdo nebo něco nevytáhne. Vysvětlit věřícímu,že bůh není a naopak nevěřícímu, že je, to je jak s rybou.Důležité je, zda oba žijí životem Člověka.Milujte se a množte se

  • Marie napsal:

   To se moc nepovedlo, bracho. Minimalne na jednu nohu to tve vysvetleni kulha :-)).

   Ryba vi, ze je nad ni jiny svet, nektere si tam obcas vyskoci a neni jich zrovna malo. Jenze ta ryba ma, narozdil od cloveka, rozum soustredeny na zivotni podminky ve vode, ke kterym je vyzbrojena a do tech „oblak“ si nevyskakuje natrvalo.

   Clovek v tech oblacich vidi vic nez tam je…a pritom ani nevi, co vsechno tam je.
   Vsechno je to o fantazii, ktera je bez hranic, a je to tak spravne, ale mel by ji vyuzivat k praktickemu zivotu, myslim si ja.

 10. stefan goga napsal:

  A zase som mudrejsi od Busa.Ja som ozajtsny GOGA a Magoga hladam nech sa hlasi. USA ako blby a blbsi nevyrovna sa im ani PAT a MAT.

 11. runner napsal:

  Tak to je dobrej vtip – „ako aj kresťanskí fundamentalisti, ktorí majú podstatný vplyv na US – politiku“??? To si z nás autor dělá prču? Každej trochu myslící a informovanej člověk ví, že vláda USA je iluminátská, tedy satanistická, a jedinej, kdo má na ni vliv, kdo ji doslova ovládá, je sionistická lobby a zbrojařské kartely. Dál už tento článek nemá cenu číst, protože pokud se nám autor v prvním odstavci snaží vnutit takovou blbost, pak co asi bude následovat?

 12. Franta napsal:

  Podle proroctví búrského proroka Sienera van Rensburga (1862-1926), ktery úspesne predpovedel obe svetové války a krach na burze v 30. letech, USA se v 21. století ekonomicky potopí a rozpadnou, svet má pohltit obrovská financní krize jak ve 30. letech. Ukrajina a Belorusko budou celé patrit Rusku.

  • Marie napsal:

   Valky se daji uspesne predpoved i bez proroctvi. Proste a jednoduse male boje o majetky prejdou ve velke a ty ve valku. Da se to pomerne snadno odhadnout. Ale zadny prorok ti nikdy nerekne presne vysledek.
   Podivej se na konec druhe svetove valky. S tim, ze vznikne socialismus, nekalkuloval zadny prorok. Pokud o nejakem vis, sem s nim, prosim…

 13. Contumax napsal:

  Jaris

  Pěkně jsi to popsala o té nenávisti Marie vůči Pánu Bohu, máš pravdu…!!!

  • Contumax napsal:

   Marie

   Zeptej se sama sebe, jak je možný, že svět a všechno v něm mohl vzniknout sám od sebe…???

   To nedává logiku, že…???

   Nejdříve musí být plán, neboli informace, kdo mě plán…???

   Kdo způsobil vznik života…???

   Není nic těžkého se dopátrat toho, že někdo je Stvořitel, že je moudrý a mocný…

   Všechno spolu souvisí, vše má různé zákony…

   Pokud jsou vydaný zákony, musí být zákonodárce, který je vydal, ustanovil, a neříkej mě, že se Tě měl Bůh zeptat, jestli smí stvořit svět a vesmír….

 14. Robo napsal:

  Contumax to tu pekne a opäť veľmi múdro rozsekol.

  Dodám, že Boh (či Zdroj, HNR, … – nech si dosadí každý sám) NIEJE kresťan. Ani žid. Ani moslim. Už vôbec nie Hospodin, či Pán – ten je podvodník, čo sa za Boha vydáva. Z toho 99% nedorozumení aj tu v tejto diskusii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!