Irácký velitel tvrdí, že US tajně evakuovaly vůdce ISIS do bezpečí

Spolu s tím, jak Irácká armáda s domobranou dokončily osvobození středo-iráckého města Ramadi zpod kontroly ISIS, tak irácký velitel tvrdí, že US síly plánují se do toho vměšovat a evakuovat vůdce ISIS. Velitel dobrovolnických sil (Hashd al-Shaabi) konstatoval, že: „Zpoždění operací k osvobození měst Ramadi a Fallujah v provincii al-Anbar je důsledkem vměšování US.“

„Vypadá to, že US mají v úmyslu tajně helikoptérami z Ramadi na neznámá místa evakuovat neblaze proslulé spiklenecké vůdce teroristické skupiny ISIL,“ dodal.

O tomto tvrzení referovala íránská tisková agentura Fars, takže by se k němu mělo přistupovat s trochou opatrnosti.

Íránští činitelé už letos US obviňovali, že to ony ISIS umožnily Ramadi zabrat.

Krátce poté referoval Intercept, že bojovníci ISIS, kteří zabrali Ramadi, byli bývalý bathističtí sunnitští teroristé, před tím loajální k Saddámovi Husseinovi, známí jako Loajalisté k bývalému režimu, čili FRL.

„Lze mít rozumné podezření, že ti bývalí Baathisté, co dnes mávají vlajkou ISIS, vskrytu pracují na podvrácení kalifátu ISIS a na konečném dosažení svých vlastních politických cílů,“ uvedl Malcom W. Nance.

US už mají historii v tom, že dohadují evakuace vrcholných teroristických vůdců a bojovníků, které považují za užitečné, z válečných zón.

V roce 2001 před invazí do Afghánistánu se o US říkalo, že dohodly evakuaci tisíců vrcholných velitelů a členů Talibanu a Al-Kaiídy a jejich pákistánských poradců letecky převezených z Kunduzu. Ta operace vešla ve známost jako ‚letecký most zla‘.

Steve Watson
Prison Planet.com
December 30, 2015

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/iraqi-commander-claims-that-us-secretly-evacuated-isis-leaders-to-safety.html
Jeden komentář na Irácký velitel tvrdí, že US tajně evakuovaly vůdce ISIS do bezpečí

  1. Kolemjdoucí napsal:

    Hlavním důvodem proč města nebyly osvozbozeny, byla zbabělost irácké armády. Která v početní i materiální převaze zběhla a později odmítala bojovat proti IS. Druhou věcí bylo hledání nábožensky korektní jednotky, která by okamžitě po dobytí měst, nezačla provádět etnické čistky tak jako tomu bylo v minulosti.

    Ne za vše může US.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!