Koncentrované ruské nálety by mohly silám Hizballáhu otevřít průchod do Izraele

debkatankVojenští a političtí vůdcové Izraele se začali silně znepokojovat v úterý 29.prosince po koncentrovaných ruských leteckých úderech, které urychleně vyhnaly antiassadovské povstalce z jihu Sýrie a připravily vstupní prostor pro armády Sýrie a Hizballáhu, které se dostaly nebezpečně blízko izraelských hranic.

Vojenské a zpravodajské zdroje portálu debkafile.com hlásí, že intenzita ruských náletů v ostatních částech země postupně klesá. Díky těžkému ruské bombardování dostávají kombinované syrsko-hizballážské síly svou první šanci, aby zpět dobyly Sheikh Maskin, jižní město, v němž táboří 82. brigáda syrské armády, a které přecházelo po celé měsíce střídavě pod kontrolu jedné či druhé strany konfliktu. V případě, že rebelové tutu krutou bitvu prohrají, uvolní se volná cesta pro kombinované síly proassadských vojsk, které budou moci postoupit do dvou strategicky klíčových jižních měst, Deraay a Kunejtry na Golanu.

Skupiny povstaleců, na které ruské letectvo především útočilo v úterý, zahrnovaly umírněné, prozápadní, proizraelské milice, jako jsou například Jižní fronta a První kolona. Obě frakce utrpěly těžké ztráty.

Neklid IDF (izraelských obranných sil) v důsledku ruských leteckých zásahů do bojů v jižní Sýrii roste v přímé úměře k napětí, jenž panuje se silami Hizballáhu. Pokud se těmto libanonským šíitským teroristům podaří získat pod kontrolu protiizraelskou Teroristickou frontu pro osvobození Golanu (donedávna spadající pod Samíra Kuntara), mohlo by izraelské letectvo výrazně utrpět, nemohlo by totiž proti tomuto nepříteli efektivně zasáhnout kvůli desítkám ruských bombardérů, které bez přestávky křižují nebe nad touto lokací.

Na první pohled dávají Moskva a Jeruzalém na odiv, jak hladce probíhá spolupráce jejich leteckých sil v syrském vzdušném prostoru. Ale je tu i pohled druhý: ruské letectvo například "opomnělo" informovat Izrael o masivním úterním bombardování v blízkosti izraelských hranic.

Někteří lidé z izraelských oficiálních kruhů již pojali podezření, že Moskva záměrně tlačí na Izrael, aby přijal dohodu o řešení pro jižní Sýrii. Jedním z hlavních cílů prezidenta Vladimira Putina již od samého počátku zahájení ruské kampaně v Sýrii bylo vykořenit rebely na jihu a zbavit svět hrozby, které představují pro Assadův režim v Damašku.

Putin již vícekrát navrhoval premiérovi Benjaminovi Netanjahovi, aby přistoupil na společné rusko-izraelské řešení pro tuto část Sýrie. Izraelský vůdce reagoval liknavě, a to především proto, že Izrael je vázán předchozími pakty o spolupráci s USA, Jordánskem a umírněnými syrskými skupinami povstalců. Dohoda s Moskvou by tyto dohody zhatila.

Nicméně, někteří se domnívají, že koncentrované letecké údery v pohraničním regionu provedl

Kreml záměrně, a to nejen aby se dosáhlo vyhnání rebelů, ale aby se nasadila pevná páka na Izrael ohledně vynucení dohody.

Zdroj: http://www.debka.com/article/25116/Concentrated-Russian-air-strikes-may-open-Syrian-Hizballah-door-to-Israeli-border
13 Komentářů k Koncentrované ruské nálety by mohly silám Hizballáhu otevřít průchod do Izraele

 1. Justass napsal:

  ..."Neklid IDF (izraelských obranných sil)......"

  Jen ať se bojí, vždyť mají proč.

  Jen pro dokreslení složitosti problému dávám link na dobrý článek , který problém objektivně rozebírá.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/12/6723-putin-a-izrael-komplexni-a-vicevrstvy-vztah.htm

  • Jaris napsal:

   Justassi, ten clanek je moc dobry a postoj Putina vysvetluje naprosto presne. Rusko proziva zacatek renesance a neni zatim natolik silne, aby celilo Anglo - zionistickemu imperiu, ktere ma prevahu. Ano, Rusko potrebuje mir a cas, aby znovu zesililo tak, jak to rika Saker.

 2. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Zdroj tohohle článku "Debka" je PR agentura izraelské armády,čili něco jako CNN v USA,proto tak zní i článek....Koukám,že žid se bojí,že bude muset odtáhnout z Golan,které okupuje a rabuje už od r.67.Dovedu si to představit,jak ho to sere zvlášť teď,když se tam objevila ložiska ropy a plynu....Doufám,že Putin bude spojencem Assada i v době,kdy bude vyhánět drzýho a nenechavýho žida i odtamtud i s těma kozomrdama,který tam teď kurýruje po tisících...

 3. gandalf napsal:

  Jasně, pokud jsou tam skutečně ložiska ropy a plynu, tak osud Golan je pro Izrael trochu na pováženou. Dokud byla okupována jen poušť tak o nic celkem nešlo, ale "zlatý důl" na Golanech už nebude jen politickou otázkou. A navíc by bylo škoda nevyužít v boji zocelené a rozjeté bojovníky /a zásoby zbraní/. RF je jen trochu z povzdálí postrčí a bude "veselo" na dlouhou dobu :-) Kdyby se to povedlo /hned to nebude, to to otázka spíše let, než měsíců/, tak nezapomeňme na Egypt - ten by taky rád účtoval.

 4. Contumax napsal:

  Hlavně byla na Golanských výšinách voda, kterou Izrael má pomálu, ale i tak ještě jaksi krade vodu z Jordánu a k tomu podzemní prameny...

 5. Tartar napsal:

  Najvyšší čas aby Izrael opustil okupované územia, od roku 1967 stačilo.

  • Jaris napsal:

   Stale se mluvi o vytvoreni nejakeho noveho Palestinskeho statu. Neni to potreba, protoze Palestinci jsou tam, sakra, doma!!! Ma to byt obracene vytvorit novy Izrael nekde v pustine, at si ji prebudujou v obyvatelne misto na vlastni naklady a svou vlastni pracovni silou. Chazari v Palestine nemaji co delat. Nejsou totiz puvodnim obyvatelstvem, jelikoz ti byli temer vyvrazdeni. Chazari se do Palestiny bezostysne a s nasilim nakvartyrovali r.1948. Od te doby nici jejich buldozery cele vesnice. Zidaci dodnes zabijeji bezohledne vsechny Palestince vcetne deti. At jsou krvavi zidaccti paraziti za tuhle verejnou genocidu navzdy prokleti!

   • Fanny napsal:

    Naprosto s tebou souhlasím,vraždí Palestince na potkání a dokonce se nestydí zabíjet i těhotné ženy,tak je tento národ mírumilovný.Jednoznačně nemají v Palestině co se roztahovat,není to jejich země.

 6. Ikema Monika napsal:

  Izrael jsi chce přivlastnit pro sebe Golansky výšiny a postupně zlikvidovat Palestince ! Mají tam totiž nejen obrovsky zásoby vody ale i ropy ! OSN drží hubu a nic ne podniká takže se musí postarat Putin a trochu to postrčit do předu ! Jinak Izrael bude nadále sprostý a bude jsi více dovolovat potřebuje už konečně přes hubu!!

 7. Kolemjdoucí napsal:

  Co to je za článek? Je otevření brány pro Hizballáh do Izraele? Hizballáh nikdy neměl kapacity aby otevřenou ofenzivu přes hranice do Izraele, je to obranyschopný relikt z dob intifád diktátorů.

  Původní smysl, tohoto přejatého článku je vnést mezi lidi zmatek při utváření názoru na úspěšnoué spolupráci Ruska a Izraele na syrském bojišti. Izraelci beztrestně provádějí hluboko v SYRSKÉM vzdušném prostoru vražedné útoky na Hizballáh. Jejich agenti vraždí význačné členy této organizace přímo v Damašku a vy píšete o tom jak do nich Rusové tvrdě jdou a dokonce o otevírání průchodů do Izraele? (sic.)

  Celá tahle šaráda v Sýrii slouží pouze k co nejdelšímu udržení konfliktu. Jen tak zabezpečí humání obhajitelnost zaplavení Evropy imigranty. A až toto ohnisko napětí jednou dohoří, třeba vyhraje Asad, bude stejně odstraněn palácovým převratem od vlastních lidí, které přesvědčí peníze agentů Mosadu. Tomu nás učí historii dámy a pánove.

  Takže fandite dál jedné nebo druhé straně a podřízněte si pod sebou větev..

 8. kakadoo napsal:

  Izrael sa boji ze bude musiet opustit Golanske vysiny ktore patria Syrii ale Izrael si ich vojensky zabral (anektoval?). Totizto, golanske vysiny su JEDINA "Izraelska" oblast, v ktorej je ropa. Zvysok Izraela je chudobna sucha zem. Tak ako Syria s Ruskom zavedu (aj v Turecku) Kurdistan, tak prinavratia Golany povodnemu vlastnikovi. A mozno potom pride na radu riesenie Palestinskeho utlaku a navrat anektovaneho Palestinskeho uzemia naspat Palestine. A kedze stat ovladaju sialenci, bude to vesely rok :((

  • kakadoo napsal:

   oprava:
   "A kedze stat ovladaju sialenci, bude to vesely rok :(("

   malo zniet:
   "A kedze SVET ovladaju sialenci, bude to vesely rok :(("

 9. Marie napsal:

  Putin dnes uz take moc dobre vi, kdo zorganizoval sestreleni civilniho letadla s 224, prevazne ruskymi pasazery.

  Putin nemluvi, ale kona. A ja si nepreji nic jineho, nez se k ruskemu narodu pridat, na stranu prava a poctivosti, pravdy. Cim drive to udelame, tim drive bude agresor zlikvidovan a tim mene obeti.

  Lidi, pojdte do akce. Nase vlada neni nase, ale sioniticka. Nesmime ji poslouchat a jit proti nasim bratrum, Rusum, bude nas to stat zivoty...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!