Německý obchod ostře protestuje proti EU sankcím proti Rusku

Německo již ztratilo 6,5 miliard eur v obchodu v roce 2014 a očekává se, že ztratí dalších 8,5 miliard v roce 2015. Výbor pro východoevropské hospodářské vztahy použil neobvykle silnou formulaci, aby protestoval proti prodloužení sankcí EU proti Rusku. Výbor chválí Rusko a zároveň ukončuje pohádku o tom, že obchod s Ukrajinou by mohl kompenzovat ztráty vzniklé s Ruskem.

Dnes a zítra (19. a 20. prosince), se sejdou představitelé 28 členských zemí EU a rozhodnou, kromě jiného, o dalším šestiměsíčním prodloužení ekonomických sankcí proti Rusku. Předseda Výboru pro východoevropské ekonomické vztahy, Eckhard Cores, mluvil o tomto tématu, jakož i o plánovaném zavedení Hluboké a obsáhlé oblasti volného trhu (DCFTA) 1. ledna.

„Předpokládá se, že po utrpěné ztrátě 6,5 biliónů eur v roce 2014 německé exporty do Ruska dále prodělají 8,5 biliónů eur v roce 2015. Dokonce i při uvážení obchodu s Ukrajinou a dalšími zeměmi v regionu budeme dále vidět masivní ztráty.

Dokonce i kdyby vzájemné sankce byly pouze zčásti příčinou dramatického vývoje, je jasně zřejmé, že v zájmu všech stran musíme urgentně začít zavádět východiskovou strategii pro sankce.

Doufali jsme, že vůdci zemí EU prokáží více odvahy, aby zahájili navázání přátelských styků s Ruskem, které v posledních měsících vyslalo signály o de – eskalaci (spojené s EU – ruskými vztahy). Je zklamáním, jak sankce EU budou nyní prodlouženy o dalších šest měsíců bez jakékoli debaty. Příležitost ke kladnému gestu vůči Rusku a návrat k více pozitivní dynamice v našich vzájemných vztazích byla opět ztracena. Současné sankce oslabují liberální pozice v Rusku a populace se shromažďuje za politikou Kremlu, navzdory existujícím reformním deficitům, jak dokládají poslední průzkumy.

Je kompletně přehlíženo, že Kyjev musí též učinit rozhodné přispění v zavedení minské dohody, jako například podstoupení konstitučních reforem. Bohužel jsme neviděli žádný pokrok v této oblasti.

Nebylo by v zájmu ukrajinského ekonomického rozvoje, kdyby se vztah mezi Ruskem a EU měl zlepšit. Kompezace zvýšeného obchodu s EU, která by mohla vyrovnat masivní ztráty vzniklé v ukrajinsko – ruském obchodu, se v následujícíh letech nestane. Co se týče jejích exportů do Německa, Ukrajina dosáhla pouze slabého vzrůstu 50 miliónú EUR (+ 3 procenta) v září 2015. Ukrajinské exporty do EU jako celek se budou též dále snižovat v roce 2016, navzdory preferenčnímu udělování obchodních privilegií.

V současné době existují obavy, že kompletní zavedení DCFTA 1. ledna dále zhoší existující obchodní konflikt s Ruskem. Kola trilaterálních obchodních rozhovorů mezi EU, Ukrajinou a Ruskem, o kterých se předpokládalo, že se zaměří na vyvíjení řešení pro ulehčení starostí Moskvy, jsou v procesu úpadku.

Proto vítáme iniciativu německého ministra zahraničních věcí  Franka – Waltera – Steinmeiera, který chce využít trilaterálních jednání k tomu, aby prosadil bližší ekonomickou spolupráci s Ruskem a Euroasijskou hospodářskou komisí (EEC). Německá federální vláda musí učinit vše, co je v jejích silách, aby získala zpět očividně chybějící podporu od EU partnerů a (Evropské) komise.

Obnovení eskalace ukrajinského konfliktu po zavedení DCFTA 1. ledna je třeba zamezit za každou cenu. Eskalace by zvýšila již existující nejistotu, která sužovala investování v regionu. Ukajina a EU potřebují přístup k ruským trhům, aby zlepšily jejich ekonomiky.“

Dr. Eckhard Cordes je předsedou Výboru pro východoevropské hospodářské vztahy do 31. prosince 2015. Toto místo bude převzato Wolfgangem Bűchele, výkonným ředitelem Linde AG 1. ledna 2016.

Výbor pro východoevropské hospodářské vztahy byl založen v roce 1952 jako první regionální iniciativa německé ekonomiky. Výbor pro východoevropské hospodářské vztahy představuje německou ekonomiku na bilaterálních jednáních a ročně pořádá řadu informativních událostí, obchodních cest a konferencí ve více než 21 zemích. Organizace sídlí v Berlíně a považuje se za centrum kompetence, reprezentující německou ekonomiku pro budoucí trhy EECA. Výbor pro východoevropské hospodářské vztahy je podporován pěti významnými obchodními organizacemi a 220 společnostmi.

German Economic News, pondělí, 21. prosince 2015

Zdroj: http://russia-insider.com/en/german-business-sharply-protests-eu-sanctions-against-russia/ri11955
17 Komentářů k Německý obchod ostře protestuje proti EU sankcím proti Rusku

 1. Josef Švejk napsal:

  „Německo již ztratilo 6,5 biliónů eur v obchodu v roce 2014 a očekává se, že ztratí dalších 8,5 biliónů v roce 2015.“ A kolik je to trilionů nechtějte raději ani vědět!

 2. weissbach napsal:

  Všem ,kteří nemyslí jen na sebe, mnoho sil a zdaru v roce 2016!!!

 3. Pepi napsal:

  Kdyz se ty protiruske sankce tolika lidem nelibi,tak proc proti tomu nikdo nedemonstruje????
  Protiislamske demonstrace v CR uz byly,muslimove zatim ne.
  Protiruske sankce v CR uz davno jsou,demonstrace zadne.
  Je to vsechno tak nejak obracene „hlavou dolu“.
  Nebo:za nenavist a rozdelovani je lehci bojovat
  nez za jednotu a spolupraci.

   • Pepi napsal:

    admin 1.1.2016(14.26)
    Ty demonstrace proti NATO jsou male,malo lidi se o ne zajima(ale jiste lepsi nez nic).Lide radsi chodi na Dny NATO.
    Demonstrace proti Islamizaci se vlastne vubec nezabyvaji pricinami hromadne migrace.Z demonstrantu je citit nenavist,agrese,strach,zavist.
    Co kdyz mezi temi muslimskymi „vyzirky“je nekdo kdo skutecne utika pred valkou?Kdyby nikdo teroristy nefinancoval,zadni by nebyli.
    Mladi muzi prchajici pred valkou:kdybych byl v jejich situaci ZDRHNUL BYCH ROVNEZ!To se to krici urazky na nepritomne.Kdy naposled Cesi zkutecne Cesi(kteri tak radi radi druhym co maji delat)bojovali proti nepriteli se zbrani v ruce???Za Jana Zizky?
    Valka v dnesnim svete neni resenim.Proti komu maji ti mladici bojovat?Al Kaide,IS,nebo dalsim stovkam podivnych skupin dobre vyzbrojenych ze zahranici?
    Proc je porad nutne demonizovat muslimy?Proc nikdo nerekne aspon neco pozitivniho?Ja dam aspon maly priklad z Egypta: http://www.sekem.com

    • Jaris napsal:

     Pepi, Cesi statecne bojovali za druhe svetove valky jak v Anglii tak i v ceskem odboji proti hitlerovskemu Nemecku.

     • Pepi napsal:

      Jaris
      samozrejmne ze jsou vyjimky.V Cesku i kdekoliv jinde se vzdy nasli statecni lide(nikdy jich nebyl nadbytek).Stejne tak mezi Americany,muslimy ci Zidy-priklad Mordechai Vanunu.
      Samozrejme jsou Cesi kteri demonstruji proti skutecnym problemum,ne pouze proti dusledkum,a nejsou zaslepeni zavisti a nenavisti+mindraky.
      Ale takovych je moc malo.
      Chybi mi treba protesty jako ve Spanelsku proti valce v Iraku(pred lety)kdy se Spanele po bombovych atentatech nenechali vyprovokovat k nenavisti k Arabum ale naopak donutili Spanelsko ke stahnuti se z valky proti Iraku.
      Valka v dnesni dobe neni a nemuze byt resenim ale jenom eskalaci konfliktu.Ac nejsem pro hromadne (rizene)stehovani narodu,nemuzu treba tvrdit ze bych byt syrskym muzem,sel bych bojovot nekam kde vsichni bojuji proti vsem!Nevim proc bych se mel nechat zabit kvuli nejakemu isisakovi,“umirnene opozici“,saudskemu sejkovi,Kurdum,Turkum,Putinovi,Asadovi,Obamovi,Stoltenbergovi nebo komukoliv jinemu.
      Problemy zpusobene „Zapadnim“vmesovanim se musi zastavit ukoncenim valky.“Zapad“plati za nenazranost.Schvalne pisu zapad v uvozovkach protoze vlastne nic takoveho neexistuje.Svet je jenom jeden.

 4. Hum napsal:

  To je tak ked si nevedia poradit s jednou jezibabou..

  • Pepi napsal:

   Hum
   nesvadejte to na Merklovou.Vzdyt je to jenom stara bàba.Lide jsou proste lini jak v Nemecku,tak v CR i jinde.Poprat se,zajecet,neco podpalit,vandalismus a sarvatky to by jim slo.Ale odstavit jednu starenu a jeji partu nekam do kouta,na to si netroufnou.Natoz aby se zbavili stoltenbergu,bilderbergu a podobneho svinstva.

  • Contumax napsal:

   Pepi

   Protože mužové ztratili mužnost, setkávám se s tím skoro na každým kroku, jsou humálně změkčilí…

   Není to jen systémem, je to jíma samotnýma, tento jev počal po II. světové, ztráta mužství, ztráta zodpovědnosti…

   Všimni si kolik debility se všude předvádí, kolik mužů ze sebe dělá pro mrzký peníz tajtrdlíky …

   Mají to ze sebe dělat…???

   Hodně ničí mužnost tahle společnost, samo, že je to programové a hodně za to můžou matky, ty jsou tak blbý, že zírám jak z kluků dělají ustrašence…

   Může to být i potravinami, vodou, chemtrails, mobilními sítěmi, ty nejsou jen na telefonování že…???

   • Jaris napsal:

    Contumaxi, nejvetsi roli v tom hraji feministky. Mne se zase zda, ze zeny ztratily veskerou zenskost, krasu a puvab. Jsou to vlastne muzatky a tech se chlapi boji, protoze na ne system upletl bic jmenem sexualni haraseni. Za kazdou blbost se chodi hned k soudu a vsadim se, ze zenska ve vetsine pripadu, hlavne rozvodovych rizenich, vyjde jako vitez a chlap zustane jako oskubany, nepotrebny kohout. Samozrejme krome financi. A to se mi nelibi.

    • Pepi napsal:

     Jaris 1.1.2016(5.35)
     Zda se ze Vam vadi zenske v hijabu nebo v satku,na druhou stranu se Vam nezavdeci ani feministky.
     Jenom anorekticke „damy“(od 12let) zmrzacene plastickymi operacemi a silikonem si tedy zasluhuji uctu a obdiv?

   • jan napsal:

    Já bych trochu převedl na jinou příčinu.Jistě jste zaznamenal,obrovský nárůst lesbiček,gájů a něco podobného.

    • Pepi napsal:

     jan 1.1.2016(10.37)
     „Jiste jste zaznamenal,obrovsky narust lesbicek,gaju a neco podobneho.“
     To ano,jiste!Dokonce i statem podporovanou vychovu k gajstvi /lesbycismu.Deti v Norku chodi se skolou na vystavu „Deti duhy“ ktera slouzi k propagaci homosexuality a zvlaste pak „manzelstvi“gaju a hlavne vychovy deti homosexualnimi pestouny.
     Podobne veci jsem uz nejednou kritizoval a nazyval homofasismem.
     Na druhou stranu tento vyvoj nereprezentuje zdaleka vsechny homosexualy.
     A abych nezapomel:ZDALEKA NE VSICHNI HOMOSEXUALOVE JSOU ZBABELCI!nebo slabi,hloupi,neinteligentni atd.Mezi homo.je spousta statecnych a po vsech strankach dobrych lidi.
     Kdybych mel vychazet z toho ze homo.jsou zzenstili zbabelci,pak by teda 99% Cechoslovaku pred 2 svetovou v.nebo za komunismu byli teplousi.
     Trocha vyvazenosti nikdy neuskodi.

 5. David napsal:

  Jednu chvili jsou to miliardy a pak biliony tak jak?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!