Izraelská letadla rozprašují chemikálie zabíjející plodiny na farmách Gazy

Izraelská letadla údajně rozprášila chemické substance na farmy napříč obléhaným Pásmem Gazy, přičemž zničila úrodu v již tak zchudlém palestinském teritoriu. „Několik farmářů nás informovalo, že izraelská letadla postříkala naši zemi pesticidy,“ informoval minulou středu Wael Thabet, hlava úřadu pro ochranu rostlin na Ministerstvu Zemědělství Gazy. Postiženými oblastmi jsou předměstí města al-Quarara severně od Khan Yunis, a Wadi as-Salqa, zemědělské město jižně od Deir al-Balah.

Obrázek: Palestinský pracant sbírá rajčata na farmě ve městě Rafah v jižním Pásmu Gazy 12. března, 2015. (© AFP)

Thabet informoval, že odhadem bylo postiženo 371 akrů farmářských pozemků ve střední Gaze a 50 akrů země ve východním Khan Younis.

Saleh al-Najjar, farmář z al-Garara, řekl, že ztratil okolo 7.4 akrů špenátu a hrachu v důsledku rozprašování.

Další farmář, Wael al-Shami, řekl, že ztratil úrodu petržele a fazolí, které zasel poblíž města.

Pokračující Izraelská blokáda pásma Gazy riskuje životy lidí, přičemž způsobuje velké ztráty na zemědělském sektoru enklávy.

Farmáři se snaží uspokojit požadavky 1.8 milionu Gazanů, kteří žijí ve spárech izraelského obležení. Čelí mnoha problémům kvůli nedostatku zemědělského náčiní, a kromě toho, také v důsledku schválených pesticidů.

Palestinští zemědělci pracují na svých polích ve vesnici Khuzaa, východně od Khan Yunis poblíž plotu mezi Izraelem a jižním Pásmem Gazy, 6. prosince, 2014 (© AFP)

Kvůli poklesu produkce a Izraelského zákazu přístupu k základním komoditám, se Gazanští zemědělci museli spokojit s používáním zakázaných chemických substancí k maximalizaci úrodnosti plodin. Toto představuje vážný zdravotní hazard jak pro zemědělce, tak pro jejich konzumenty.

Mezitím, OSN vyjádřili obavy z excesivního užití toxických pesticidů gazanskými zemědělci.

Mnozí medicínští experti v Gaze se obávají nárůstu v počtu registrovaných pacientů rakoviny, speciálně v zemědělských oblastech.

Varují, že děti jsou více náchylní k nemocem, jako je leukemie, než dospělí v těchto regionech.

Pásmo Gazy je pod izraelskou blokádou od června 2007. Ochromující obléhání způsobilo pokles životního standardu, stejně jako neslýchanou úroveň nezaměstnanosti a neustávající chudobu.

Izrael započal svou poslední válku v Pásmu Gazy na počátku července minulého roku. Téměř 2 200 Palestinců, včetně 577 dětí, bylo zabito v izraelském 50 denním útoku. Přes 11 100 dalších – včetně 3 374 dětí, 2 088 žen a 410 starších lidí – bylo také zraněno.

čtvrtek, 24. prosince, 2015

 

Zdroj: http://www.presstv.ir/Detail/2015/12/24/443019/Israel-chemical-substances-farms-crops-Gaza-Strip-Khan-Yunis
23 Komentářů k Izraelská letadla rozprašují chemikálie zabíjející plodiny na farmách Gazy

 1. proud napsal:

  Dalsi klasicky svinstvo,sionskej,nebo chazarskej zid kterej prede mnou kvakne o genocide 2.svetovy valky,dostane okamzite jednu do rypaku! Vsadim se ze aby se jim to vyplatilo,sionskejm grazlum,jeste delali s tim svinstvem na zakazku od napriklad Monsanta i nejakej pokus a skasirovali za to.

  • Ruda napsal:

   Bohužel trvá to již velice dlouho,co sionistický režim za vydatné podpory USA a dalších zemí ,se dopouští genocidy proti Palestincům za účelem je zlikvidovat či vyhnat.V Palestině je obrovské naleziště ropy.A Židé již si potřebují smočit své krvavé drápy.Vždyt je vidět postupnou okupaci Palestiny Židy.Připomíná mi to katolickou církev u nás po majetkovém převratu u nás v 89.Také nic jako nechtěli,jenom hlavu složit.A ted nás za pomoci velezrádců dokonale okradli.Palestinci nesmí ani vyplouvat na volné moře ,které je ale u nich.Izrael za to hrozí smrtí.Je to již tolik zločinů tohoto sionistického státu,že by se měl konečně potrestat.Humanitárně.

 2. proud napsal:

  OFF TOPIC: Clanek niz je pravdepodobne necelej a nema funkcni diskusi!

 3. Jan Vok napsal:

  Bývaly doby kdy mi židů bylo za dřívější ústrky líto.

  • proud napsal:

   Tech slusnejch,nejspis pravejch mi je lito porad,jsou vyuzivany tema ostatnima kurvama,tim se mysli sion a chazarstvo.

   • Marie napsal:

    Vsichni u nas si nahrabali pri restitucich, i ti, co jsem je mela za slusne. Odskodneni dostali za nic a dostavaji i duchody za skody zpusobene komunistickym rezimem, viz
    příplatek k důchodu ke zmírnění křivd způsobených komunistickým režimem podle nařízení vlády č. 622/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Ten náleží politickým vězňům z doby komunistického režimu a některým pozůstalým po nich. Politickým vězněm je osoba, která byla odsouzena a vykonala trest odnětí svobody nebo vazbu pro trestný čin, za který byla rehabilitována. Příplatek náleží také některým pozůstalým po osobách, které zemřely násilnou smrtí při pokusu o překročení československých státních hranic…

    • Ekklesian napsal:

     Náš národ spěje ke stejnému konci.

     Tohle je z Izajášova proroctví (o Judsku a Jeruzalému), tedy Izraelité věděli dopředu jak se Hospodinovi zprotiví a přesto se tomu nedokázali vyhnout. Na náš dnešní svět i národ to sedí a bude v lecčems sedět jak ušité. Jaký byl trest pro Izraelity víme a vidíme jak to s nimy vypadá v naších očích dnes.Nás čeká něco podobného, tedy od Boha opravdu odpadnou téměř všichni, celý svět se stane zvráceným. Ty jsi toho součástí a můžeš se utěšovat, že ti to snad brzy přestane vadit.

     Přece jen na tebe ještě reaguji.
     Jsi nespokojená se stavem světa, nesnášíš Žida i zbabělý našinec) a já ti chci ukázat co by nás mělo přirozeně čekat (podobně jako Izrael). Pochopitelně existují další proroctví, toto je jen jakýsi pokus o možnou analogii, když mi stále nechcete, nejen ty, rozumět.

     Izajáš 1:4-20 (Bible21)

     Ach, národe hříšníků, lide obtížený vinami, plemeno zločinců, synové zkažení – Hospodina opustili, Svatého izraelského zavrhli, odvrátili se jako cizí!

     Proč máte být biti ještě víc? Proč se musíte stále protivit? Hlava je celá pokrytá ranami a srdce puká bolestí.

     Od chodidel až k temeni nezůstal kousek netknutý: jen samé rány, modřiny a jizvy samý hnis – nejsou ošetřeny ani obvázány, olejem nejsou léčeny!

     Vaše země leží v sutinách, vaše města jsou spálena. Půdu vám cizáci plení před očima – je z ní pustina, cizáky zcela zničená.

     Opuštěna zůstala Dcera sionská jako chýše vprostřed vinice, jako budka v poli okurek, jak město, jež se obléhá.

     Kdyby z nás Hospodin zástupů nenechal aspoň hrstku naživu, už bychom byli jako Sodoma, dopadli bychom jako Gomora!

     Slyšte slovo Hospodina, vládcové Sodomy, vyslechni učení našeho Boha, lide Gomory:

     K čemu jsou mi všechny ty vaše oběti? praví Hospodin. Mám už dost beraních zápalů i sádla tučných dobytčat. Krev býků, kozlů a beránků mi není příjemná.
     Že se mi vůbec chodíte ukazovat! Kdo si myslíte, že o to stojí, abyste šlapali po mých nádvořích?

     Přestaňte přinášet marné oběti! Kouř kadidla je mi odporný. Všechna ta novoluní, soboty, slavnosti – ta vaše zlá shromáždění nesnáším!
     Ta vaše novoluní, ty vaše svátky – jak se mi z duše protiví! Jsou mi břemenem, nemohu už je vydržet.

     Proto když ke mně vzpínáte ruce, zakrývám si oči před vámi; když své modlitby hromadíte, neslyším. Ruce máte celé od krve – umyjte se a očisťte! Odkliďte mi už z očí zlo, jež jste páchali. Přestaňte jednat zle – jednat dobře se naučte! Prosazujte spravedlnost, podpořte utlačovaného, zjednejte sirotkovi právo a zastaňte se vdov!

     Potom to můžeme spolu probrat, praví Hospodin: Jsou-li vaše hříchy rudé jak šarlat, zbělají jako sníh. Jsou-li jak purpurová látka, budou jak vlna beránčí.

     Jste-li ochotní a poslušní, budete požívat darů země.

     Jste-li však vzpurní a odbojní, budete požíráni mečem. Tak promluvila ústa Hospodinova.

     • Contumax napsal:

      Ekklesian

      Po novým roce jsi mě nejvíc potěšil Ty a já Ti za to moc veliký dík…

      Slovo Boží je balzám na duši i na tělo…!!!

      • Ekklesian napsal:

       Bohu děkuj, jemu patří dík i sláva za to že mne vyvolal k životu.

       Pros ať povolá/probudí další bratry v Kristu.

       Také mne tvá přítomnost na tomto webu těší. Pokoj s tebou.

       • Contumax napsal:

        Ekklesian

        Díky Pánu Ježíši Kristu…

        Je to tak, člověk má milovat bližní a přimlouvat se za ně…!!!

        Modlit se za celý svět…!!!

        • r.m. napsal:

         ano, zejména ta budka v poli okurek se Izajášovi povedla

        • Ekklesian napsal:

         Bible Kralická hovoří o chaloupce v zahradě tykevné, což přinejmenším zní mnohem poetičtěji. Většina ostatních překladů, do kterých jsem se namáhal podívat, pak o budce v okurkovém poli.

        • Ekklesian napsal:

         Ale hlavně to (okurky) opravdu evokuje armádu či zástup obléhajích.

         O zástupech lidí Bible ráda hovoří jako o moři, protože to opravdu moře je. Stejně mnoho je (nevím zda si mohu ještě dovolit použít tvar bude, tím nemyslím kvůli vám protože vám tu občas spílám) nepřátel věřících v Boha.

 4. Marie napsal:

  Kazda zeme, ktera podporuje Izrael, prispiva i na tuto genocidu Palestincu, a to se tyka i nas!

 5. Contumax napsal:

  V Izraeli je obyvatelstvo “ v držení “ strachu…

  Všichni jsou nepřátelé… jakási paranoia…

  Ale dvě generace před tím, nic takového neexistovalo, Palestinci byli je jich přátelé a dobří sousedi…

  • Jaris napsal:

   Contumaxi, cim myslis dve generace? 50, 60 let? Ten cely problem zacal v roce 1948, vlastne jeste driv, protoze tam byli Britove a zidi byli prvni, kteri se zacali vyhazovat do vzduchu jako teroriste. O tom se jaksi dnes cudne mlci. Zidi chteli mermomoci svuj stat, coz se jim vydiranim podarilo. Ale za jakou cenu? Navic se tam dnes roztahujou chazari, kteri s dejinami zidu maji pramalo spolecneho a je to vlastne cizi skupina lidi. Tech puvodnich, myslim, ze se jim rika sefardsti zide, je velmi malo. Pokud umis trochu anglicky, podivej se na film THE PROMISE, ktery najdes pod jmenem Peter Kosminsky.

  • Contumax napsal:

   Jaris

   O tom vím, študoval jsem si to před válkou byli opravdoví sousedé, ale jak říkáš dělají to chazaři a ještě další…

   Sefardští Židé jsou na indexu, jsou tmavé kůže ale jsou původní…

   Sefardští nejsou ze Španělska jak se to rádo tvrdí..

 6. Martin napsal:

  Na celým světě se válčí je mi z toho už zle. Pro nás to může skončit dobře jen tak uzavřeme hranice, postavíme Islám mimo zákon a poprosíme Putina o ochranu.

  Všechny jiný verze s USA a NATO pro nás dopadnou zle a stáhnou nás sebou do sraček,velkých sraček.

  • mb napsal:

   Islám mimo zákon? Sionističtí kohnvičkáři ti pěkně zakvedlali v kebuli, pomatenče….

 7. pepa napsal:

  a jak to máte podložené ze je to tak? To ze to někdo řekne tak ještě neznamená že to tak bylo.

 8. Karel kores napsal:

  Tak kdo pouziva pesticidy..a jak muze pesticid znicit urodu? Zmateny clanek

 9. Vaclav Pražák napsal:

  Oni tu zeleninu jezdí prodávat(na vydané povolenky)do Izraele na trhy a židi si to postříkají aby to pak žrali?Jen všechno hodtecna žida.Palestinec je muslim a terorista kterého se zastáváte ale do Čech nechcete!!!Podle vás je palestinec umírněný terorista?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!