Agent CIA přiznal vinu: Na rozdělení Jugoslávie nám dali miliony!

robert_baer-1Rakouský nezávislý časopis Info-DIRECT zveřejnil překlad rozhovoru s bývalým agentem CIA Robertem Baerem, který proběhl v Quebecu (Kanada) a byl nejdřív publikován na srbské internetové platformě WebTribune. Robert Baer je v současné době investigativní novinář a spisovatel. Nedávno oznámil vydání své nové knihy ,,Tajemství Bílého domu“ (,,Secrets of the White House”). V letech 1991-1994 Baer pracoval jako vysoký agent CIA v Jugoslávii; jeho další mise vedly na Blízký východ. Vytvořil několik dokumentů pro National Geographic a obvinil Bushovu vládu, že na Středním východě vede války jen kvůli ropě.


Kde a kdy byla vaše první práce v Jugoslávii?

Přiletěl jsem vrtulníkem spolu se třemi dalšími agenty CIA. Přistáli jsme 12. ledna 1991 v Sarajevu. Naším úkolem bylo dohlížet na údajné teroristy srbské národnosti, o kterých jsme tušili, že v Sarajevu spáchají atentáty.

Kdo byli tito údajní teroristé, a proč se předpokládalo, že spáchají atentáty?

Dali nám informace o skupině zvané ,,Vrhovna Srbija“ (,,Svrchované Srbsko“) spolu s podrobnými plány, jak má být série bombových útoků provedena u nejvýznamnějších budov v Sarajevu. To mělo Bosnu odstrašit, aby neopustila jugoslávskou federaci.

Existovala někdy tato skupina a co přesně jste v Sarajevu pod velením CIA vůbec dělali?

Tato skupina nikdy neexistovala! Naši nadřízení nám lhali. Naším úkolem bylo šířit paniku mezi politiky v Bosně a vštípit jim myšlenku, že atentáty přijdou ze srbské strany. Ze začátku jsme takovému příběhu uvěřili, ale po určité době jsme se začali ptát sami sebe, proč bychom tuto hysterii měli šířit, když taková skupina očividně neexistovala.

Jak a kdy vaše operace skončila a pod jakým kódovým označením probíhala?

Pro mě to všechno skončilo po pouhých dvou týdnech, protože jsem dostal nový úkol ve Slovinsku. Operace v Bosně trvala měsíc a nesla jméno "Istina" ("Pravda"), ačkoliv to bylo všechno jiné než "pravda"!

Co jste dělal ve Slovinsku?

Dostal jsem instrukce o tom, že Slovinsko je také připraveno na nezávislost. Dostali jsme peníze, několik milionů dolarů pro různé nevládní organizace, opoziční strany a pro "financování" různých politiků. Tímto způsobem se měla vyvolat a zorganizovat nenávist a odpor.

Co si o této propagandě CIA myslíte vy a jak o ní přemýšleli vaši kolegové?

Samozřejmě se nikdo neodváží otevřeně jít proti operaci CIA především proto, protože jsme byli všichni nervózní a náchylní k paranoie! Existovali určití agenti CIA a dokonce i vyšší důstojníci, kteří prostě zmizeli, protože se odmítli podílet na propagandě proti Srbsku v Jugoslávii. Osobně jsem byl šokován dávkou lží, které naše agentury a politici šíří. Mnoho agentů CIA bylo touto propagandou vedeno, aniž by tušili, co dělají. Každý znal jen zlomek příběhu. Ti, kteří vyfabulovali celý příběh a znali skutečné pozadí, to byli naši politici.

Takže to bylo jen propaganda proti Srbům?

Ano i ne. Cílem propagandy bylo jugoslávské republiky od sebe oddělit, takže odpadnou od mateřské země a stanou se soběstačné. Potřebovali jsme pouze obětního beránka, který měl být za vše obviněn, včetně války a násilí. Pro tuto roli bylo vybráno Srbsko, protože v některých ohledech bylo jádrem státu (a pozdějším nástupcem) Jugoslávie.

Můžete jmenovat politiky v bývalé Jugoslávii, kteří byli placeni ze CIA?

Samozřejmě, i když to je citlivá otázka. Na výplatní listině CIA byl Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izetbegović, dále mnoho poradců a členů vlády Jugoslávie; potom srbští generálové, novináři, dokonce i některé vojenské jednotky. Radovan Karadžić byl také po určitou dobu na výplatní listině. Další spolupráci ale odmítnul po té, kdy se dozvěděl, že má být obětován a obviněn za válečné zločiny spáchané v Bosně. Vše bylo zinscenováno vládou USA.

Zmínil jste se, že také média byla kontrolována a podplacena. Jak se to přesně stalo?

Pokud je známo, někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, které hlasatelé zpráv předčítali v televizi. Nicméně, moderátoři zpravodajství o tom neměli ani ponětí, protože dostávali zprávy od svého šéfa, který je zase dostal od jednoho člověka ze CIA. Všichni ale měli stejný úkol. Zasít nenávist, šířit nacionalismus a prohloubit rozpory mezi národy.

Všichni jsme slyšeli o tragédii v Srebrenici. Co o tom můžete říci?

Takže v roce 1992 jsem byl opět zpátky v Bosně. Náš úkol byl ale tentokrát výcvik vojenských jednotek, které měly vystoupit ve jménu nového státu Bosna, který právě vyhlásil svou nezávislost. Srebrenica je nafouknutý příběh, se kterým bohužel manipulovalo mnoho lidí. Počet bosensko-muslimských obětí je stejně vysoký, jako počet zabitých Srbů a příslušníků ostatních národností. Ve Srebrenici se ale jedná o politický marketing. Můj šéf, bývalý americký senátor opakovaně zdůrazňoval, že v Bosně se má jednat o větší klamavou kampaň. Měsíc před genocidou ve Srebrenici mi řekl, že toto město bude na předních stránkách novin po celém světě a že bychom o tom měli informovat média. Když jsem se zeptal proč, řekl: ,to uvidíš sám“. Nová bosenská armáda na příkaz musela zaútočit na civilní obyvatelstvo a jejich domovy. Jednalo se o obyvatele Srebrenice. Zároveň zaútočili na Srby na druhé straně. Pravděpodobně jim za to někdo zaplatil, aby tu věc vyvolali!

Kdo je tedy vinen za genocidu v Srebrenici?

Vina leží rovnoměrně rozdělená mezi Bosňany, Srby a…..Američany! V té době však propaganda veškerou vinu přičítala Srbům. Mnoho z obětí, které byly pohřbeny údajně jako muslimové, byli ve skutečnosti Srbové a příslušníci mnoha dalších národností. Před několika lety mi můj přítel a bývalý agent CIA, který nyní pracuje v MMF řekl, že Srebrenica byl produkt spikleneckých dohod mezi vládou USA a politiky v Bosně. Město Srebrenica bylo obětováno, aby Spojeným státům dalo motiv, a mohli tak napadnout Srby za jejich údajné válečné zločiny.

Proč myslíte, že se Jugoslávie nakonec rozpadla a proč to americká vláda chtěla?

Takové souvislosti jsou nyní zcela jasné. Lidé, kteří podněcovali válku, pak nadiktovali podmínky míru. Jsou to stejní lidé, kterým dnes patří společnosti, které mají práva na užívání různých nerostných a jiných surovin! Jednoduše jsme z vás udělali otroky, nyní máte možnost pracovat skoro zadarmo a suroviny půjdou do Německa a do Ameriky ... tam sedí vítěz! Produkty, které původně pochází z práce vlastních rukou, jste nuceni nakupovat a importovat. A pokud nemáte peníze, pak si je musíte půjčit. Takže takový příběh byl spuštěn na celém Balkáně!

Jako agent CIA jste nikdy nebyl v Kosovu, ale věděli jste o tom, že tam Amerika také vyvíjela tlak?

Samozřejmě! Kosovo bylo v hledáčku cíleně ze dvou důvodů. Za prvé proto, že má cenné nerostné a ostatní suroviny a jednak jako vojenská základna NATO! V srdci Evropy je to největší vojenská základna NATO.

Máte nějaký vzkaz pro lidi v bývalé Jugoslávii?

Zapomeňte na minulost, protože byla zinscenována a je falešná. Pouze vás manipulovali, aby dosáhli toho, co chtěli. Následkem toho ale nesmíte vůči sobě i nadále pociťovat nenávist! Musíte ukázat, že to nemůžete ignorovat a uvědomit si, kdo je v této situaci skutečným viníkem! Rád bych se upřímně omluvil. To je také důvod, proč tak dlouhou dobu pátrám a píšu knihy, které se zabývají zveřejňováním tajemství CIA a Bílého domu.

 

Rozhovor v originále v srbském jazyce: web-tribune.com/iza-kulisa/ispovest-cia-agenta-dati-su-nam-milioni-da-rasparcamo-sfrj-podmitili-opozicione-stranke-i-politicare-koji-su-raspaljivali-mrznju-medu-narodima-a-krajnji-cilj-je-bio-da-vas-napravimo-robovima

Obrázek: Robert Baer, bývalý agent CIA, dnes investigativní novinář a autor knih; video: www.youtube.com/watch?v=FMTAVDUfEe4

Zdroj:  http://www.info-direkt.eu/schuldbekenntnis-eines-cia-agenten-man-gab-uns-millionen-fuer-die-zerstueckelung-jugoslawiens/
111 Komentářů k Agent CIA přiznal vinu: Na rozdělení Jugoslávie nám dali miliony!

 1. Bogus Sobotka napsal:

  "Rakouský nezávislý časopis Info-DIRECT zveřejnil překlad rozhovoru s bývalým agentem CIA Robertem Baerem, který proběhl v Quebecu (Kanada) a byl nejdřív publikován na srbské internetové platformě WebTribune. Robert Baer je v současné době investigativní novinář a spisovatel."

  Smula no, rozhovor s Baer v Kanade je jaksi k nenalezeni, akorat pochybny clanek v srbskem platku a prepis do rakosukeho webzinu.
  Pro priste bych uvital original.

  • to je jedno napsal:

   To, že nedovedete něco najít ještě neznamená, že to neexistuje...

   • Bogus Sobotka napsal:

    Kdyz to nedovede najit, tak proc o tom mluvi?
    Priste si vycuca s prstu, ze dinosaury vyvrazdili Americani a ty me na to reknes:
    To ze neexistuje zadny dukaz neznamena, ze to neni pravda ....
    Takhle blbe obvanujete ty vase nesmysli

    • trtkuss napsal:

     ..podobne to bylo s Ceskoslovenskem..
     stacilo zahrat na primitivni slovensky nacionalismus.. .a udelat z nich aktivni blbce, kteri fanaticky flusali zluc na Cesko, ktere je mimochodem v rekordni dobe dostalo ze stromu do civilizace...
     Casto totalne vygumovani a plni zlosti a nenavisti... jako dnesni ultra vymasteni Ukrajinci flusaji na Rusko...

     • Hawaii_69 napsal:

      Ty sam si riadny PRIMITIV !
      Kazdy narod ma pravo na sebaurcenie. Vasu nadradenost sme citili stale, a hlavne bola krasne vidiet vasa narodna crta pri deleni spolocneho majetku...

      • Vladimír napsal:

       sorry Hawai jestli jsi dodnes nepochopil že rozdělení československa nebyla ani vůle čehců ani slováků že šlo je o to rozdělit zemi a politici to velmi rádi udělali protože byl dvojnásobek koryt a více náčelníků. To že ty si se nechal masírovat jak to bude super, no zkus se zeptat spoluobčanů, já jsem se slováky v každodením kontaktu takže zhruba vím co si myslí. jednou čechoslovák navždy čechoslovák.

      • Žabák napsal:

       Pokud se Slováci cítili býti ukřivděni v Československém státu, tak po 89 mělo dojít k nějaké formě federace ve smyslu větší autonomie pro SK. ALE rozbít celý stát byla totální blbost a hloupost a krom nacionálních Slováků, kteří rádi zapomínají na to jak jim Češi postavili průmysl, silnice a školy a dostali je ze středověku do 20. století, tak kromě nich, celá Evropa jásala nad rozbitím průmyslově silného slovanského státu uprostřed Evropy.

      • trtkuss napsal:

       tak sebaurcenie rikas?
       a proto vas mame uz 100 roku na krku?

       statisice cobolu vcetne studentu maji sebaurcenie v Cesku...
       a stoji nas to poradne prachy, aspon drz tlamu, ty kokot....

       • Petr napsal:

        No vidíte, vy se hádáte a nadáváte si i teď. Zřejmě žádný z čtenářů neví, kdo stál v pozadí a rozděloval. Vaše reakce by jim udělaly radost. Že bylo Slovensko průmyslově "zaostalé", že byli Slováci násilně maďarizováni nebyla jejich vina. Pokud vím, tak rozdělovat nechtěl ani Mečiar ani Klaus, na rozdíl od nás, oni vědí, co by síly v pozadí měly za plán B, zřejmě nikoliv to bratrské rozdělení. S rozeštváváním začal Masaryk, pokračoval Beneš a obnovil ho Havel, však patřili k sobě. Oni však nehájili zájmy Čechů, pohrdali oběma národy a právě o rozdělení jim šlo. Čím menší a rozhádanější země, tím snáze manipulovatelná, proto taky rozpad RU. A co se týká průmyslu, tak hospodářské přednosti Slovenska za Tisa jsou zamlčeny stejně jako pravda o něm samotném.

        • martin bareš napsal:

         S tím bych Petře hrubě nesouhlasil.
         To je zjednodušený pohled.
         V době první světové vlálky, kdy Masaryk, Štefányk a Beneš začali praocvat na vzniku ČSR, začali z ničeho, byla situace těžká.
         zde vzpomenu jen?: obrovský národnostní útlak Maďarů a tlak na Slováky, významná pozice kléru v Horních Uhrách - dodnes katolictví je brzdou vzájemného pochopení, malá ochota Slováků spolupracovat v "koloniích" - to je emigrantských enklávách Čechů a Slováků v zahraničí, především v Americe, na společném projektu. Určitě ta ochota byla u Slováků menší, přesto Beneš nikdy neopomenul řešit Slováky při státoprávním procesu a všech válečných jednáních kdekoliv. Štefánik byl aritokrat a jeho zásluha byla především v tom, že byl vzdělaný, uměl řeči, měl osobní kouzlo a dokázal proniknout mezi elity západních vlád. Postupovali jednotně! i když svými přednostmi - Beneš diplomat, Štefánik dobrý vyjednavač.
         Jiná věc byla po válce, i když ani čechoslovakismus - idea národa československého nebyl výmysl utlačovatelů Čechů, ale hodně zneužitý pojem. Navíc výstavba škol, infrastruktury... to je co? Takto mohu pokračovat vznikem Tisova Slovenského štátu, SNP a obrovským programem rozvoje Slovenska po 2.světové válce.
         A pragocentrizmus, samozřejmě, s Havlem též i Mečiarem k tomu taky patří.

         Pokud si obě strany nedokáží bez nadávek tohle všechno vyjasnit a stále bude hodně Slováků, co na nás čehůny plive, a Slováci pro mnohé z nás budou čobolové, tak to nikam nedospěje.

        • martin bareš napsal:

         chyby v textu: Štefánik

        • Petr napsal:

         Ještě k reakci níže. Já jsem z Moravy, takže mi do Čehůnů nenadávají:-)
         Nepochopil jsem, v čem ten hrubý nesouhlas. Možná vyznělo, že už Masaryk a Beneš usilovali o rozdělení země, což jsem nemyslel. Vytvářeli podmínky pro nesoulad. A Havel (za Čecháčky, jak on moc rád říkal) se zasadil o likvidaci těch fabrik, které jsme tam pomáhali vybudovat.

         Masaryk se točil jako korouhvička podle toho, jak mu ze zámoří odkrývali karty. Štefánik těm dvěma bolševikům vadil. Sehráli svoji roli a my máme věřit v ikonu "tatíčka" Masaryka. Nezpochybnil jsem investice a pomoc se vzděláváním, ale o ekonomických úspěších Slovenského štátu nic vědět nesmíme, možná také proto, že by se ten katolický kněz musel ukázat v lepším světle. Jenže to by se pak už netýkalo jen naší historie a ta současná verze by zřejmě padla. A svět by se nutně změnil, možná k lepšímu a to přece nelze připustit. Pak bychom si mohli vyjasňovat, ale v dnešním temnu?

        • Jarek* napsal:

         Nevadí Vám pánové, že jste mimo téma úvodního článku? Pokud máte chuť si mezi sebou jen tak ponadávat, jsou jiná místa na netu, kde to jde.

       • Gojimka napsal:

        Slovaci, ktori su v Prahe tam neberu soc.davky, ale pracuju a odvadzaju do Vasho statneho rozpoctu dane, tak na nich nic nedoplacas, tak sa ukludni. Tu v BA takisto na kazdom rohu clovek zakopne o Čecha a nikto s tym nema ziaden problem, sme priatelski a nenadavame im ako Ty a iní Tebe podobní primitímovia Slovákom do čobolov. To je chazarska taktika rozdelovania a zasievania nenavisti medzi slovanske kmene/narody od nepamäti. Preto neverím, ze v Tebe koluje slovanska krv. Ani kvapka!
        Btw. Tvojou pokrivenou logikou a primitivnym slovnikom (s ktorym sa ale ja podotykam nestotoznujem) - ked sa Čechom nepacílo byt protektoratom Böhmen und Mähren, tak teraz nemaju co "smrdiet" (rozumej pracovat) v Nemecku ?? Ked Slovak v nem.firme na SK dostane od nem.firmy tretinovy plat oproti jeho kolegovi s adresou pobytu v Nemecku, preco by nemal ako jednotlivec mat pravo ist zit a pracovat do Nemecka. To, ze sme my aj vy len koloniami, neni chyba nas obcanov ale zapredanych vlastizradcov v politike. Mnozstvo Slovakov pracuje po celom svete a keby ich tam nechceli, tak by ich nezamestnali a personalne agentury, ktore zhanaju odbornikov do roznych statov EU by uz davno skrachovali. Nastastie ale drviva vacsina Slovakov sa stale snazi neopustit SK resp. Ak odidu, tak sa po par rokoch vratia, aby si za zarobene peniaze kupili nehnutelnost bez nutnosti brat si na 30 rokovneunosne vysoke hypoteky. To im snad nechcete vycitat ?!

        • host napsal:

         ...a berou čechům práci, dalším snižují cenu práce a nejsou ochotní se ani po 5 letech studia v ČR naučit česky. Nakonec nadávají na čehůny, na které svádí špatnou situaci na slovensku ačkoliv si už 22 let diletantsky hospodaří na svém území sami na vlastní odpovědnost.

       • 666 napsal:

        Pises o slovenskych nacionalistoch ale kukni sa co si. Vypatlany pepan

      • Paul Durham napsal:

       A víte, že jsem rád, že máte konečně samostatný stát ? Jen nechápu, proč vás smrdí 100 000 v Praze a nebudujete doma to svoje. Asi syndrom somálských inženýrů a doktorů.

       • to je jedno napsal:

        To je debilní poznámka. Že vám pod rukami nevybuchla klávesnice...

        • host napsal:

         Kdybyste poznal ty nacionalistické hejslováky, kteří se ani po 10 letech pobytu nenaučí česky, jsou líní pořádně makat, čekají že jim budou pečení čeští holubi sami létat do huby a pořád nadávají na ty zlé čehůmy kvůli kterým "museli" opustit jejich nádherné slovensko, tak byste předřečníka tak přísně neodsoudil.
         A slovenky jsou ještě horší, ty sem jdou jen sbalit prachatého podnikatele, udělat si dítě a po zbytek života se od něj nechat živit.

         Slováci jsou fajn. Ale ti co žijí na Slovensku, ne ti vypočítaví ekonomičtí migranti u nás.

       • 666 napsal:

        Kukam ze nakoniec sa tu zisli sami nacionalisti z ciech.
        Beru vam robotu? Asi ste lenivi...podliezaju platy? To fakt? Vacsich zgrlosov ako ste vy nepoznam...
        Chodia k vam do skoly? Asi tam mate hodne volnych miest kedze asi hodne vas je hlupuckych... Cest vynimkam
        Ps nepoznam jedineho cecha zijuceho na skk co by rozpraval slovensky...
        A uz mna a mojich kamaratov nebavi vas chodit zachranovat do hor a riskovat zivoty koli vasej hluposti

      • Marco napsal:

       Takže ti připadá úplně v pořádku, že na Slovensko směřovalo více peněz z naší společné kasy a že tam máte všechno z dob socialismu? Takového Slováka bych kopl do hlavy, jelikož nám tu díky vám zůstali fabriky z první republiky, do kterých nikdo neinvestoval. Chtěl bych tě opravdu vidět jak podporuješ svého vlastního souseda, aby si postavil nový dům a sám budeš nadšeně sedět v polozříceném baráku. Zamysli se příště co píšeš, jelikož jsem byl přítomen v 90tých letech pálení naší vlajky a od té doby mám ke Slovákům rozpoluplné pocity i když se stále cítím být Čechoslovákem ale možná jsme vás měli odhodit Západu už tehdy. Ty by vám na celý průmysl s radostí půjčili a ještě dnes by jste spláceli pouze úroky:o)))) To je určitě lepší pomoc:o)))

      • to je jedno napsal:

       Já to vidím takto: Vy Slováci máte za sebou jako národ 1000 let historie útlaku ze strany Maďarů. A tak jste se za tu dobu stali tak nějak přecitlivělí i třeba jen na náznak možného, byť třeba skrytého..., útlaku - tedy jen někteří z Vás. A nějak si pořád myslíte, že my Čecho-Moravo-Slezané (zkáceně Čemosové, ale užívejme ve světě zavedený termín Češi), že jsme taky Maďaři. Což nejsme. Během našeho společného státu, existujícího posledních několik desítek let jako federace, jste Vy Slováci měli svůj stát Slovensko a my Češi svůj stát jako Česko - a oba státy byly rovnoprávné a měli své vlastní vlády ve svých hlavních městech, jen federální vláda sídlila v Praze. Jako národ jsme Vás tudíž opravdu nijak neponižovali a neutlačovali = nebyli jsme Maďaři. Dokonce jsme neměli problém, když prezidenty federace byli třeba Slováci atd.! I současná primátorka Prahy je Slovenka - a nevšiml jsem si, že by zrovna toto někdo u nás řešil - spíše její činy. Babiš je taky Slovák, ale to se u nás neřeší, spíše to, co je zač... Nu a jestli Slovákům někdy nějaký "Čemos" dával najevo nějakou nadřazenost - nu byl to hlupák, dle kterého nesuďte zbytek nás! A řeknu Vám narovinu - obnovu Československa, jako federace si nepřeji. Maximálně tak konfederace, třeba se společnou obranou. Užijte si Vy Slováci své úplné samostatnosti co hrdlo ráčí v tom nejlepším slova smyslu(stejně ji nemáte, tak jako my..., neb nyní nás ale opravdu utlačuje Brusel)... neb já naprosto uznávám právo jakéhokoli národa na sebeurčení.

       • Gojimka napsal:

        Naznak mozneho skryteho utlaku ?
        "Vznik spoločného štátu Čechov a Slovákov bol poznamenaný nerešpektovaním dohôd, podpísaných v USA zástupcami týchto dvoch národov. Primárne sa jednalo o Pittsburskú dohodu, ktorá zaručovala obom etnikám rovnoprávne postavenie a autonómiu. Namiesto toho, aby sa Česi a Slováci ďalej rozvíjali ako dva samostatné národy, bola do praxe uvedená myšlienka jednotného československého národa, ktorá sa objavuje už v Ústave z roku 1920, kde sa v úvode hovorí: „My, národ československý…“
        Sprenevera zbierky amer.Slovakov (1 mil.USD) Benešom, Štefánik sa stal nepohodlny, lebo pozadoval po navrate do vlasti, aby Beneš vysvetlil, kde skoncili peniaze na nar.sude...takisto by pozadoval plnenie P.dobody a bol a antikomunista, tak ho dali odstranit. Amer.Slovaka vynalezcu Murgaša odmietol Masaryk prijat v Prahe, hoci pri odovzdavani zbierky ho pozval...

        "ŠTEFÁNIK ODPÍSANÝ, HLINKA UVäZNENÝ

        Masarykovi a jeho žiakovi Benešovi by sa nemohlo podariť ustanoviť novú republiku, keby nebolo ich slovenských náprotivkov Štefánika a Hlinku a v podstate aj mnohých ďalších slovenských vzdelancov a buditeľov horliacich za česko-slovenský štát. Slováci s Čechmi najprv spísali clevelandskú dohodu o Česko-slovenskej federácii a neskôr dohodu Pittsburgskú. Podľa tej malo mať v Česko-Slovensku Slovensko autonómiu.
        Tomáš Masaryk túto dohodu podpísal takisto ako vodca slovenských katolíkov, zanietený čechoslovakista, ktorý však zdôrazňoval jestvovanie národa slovenského – Andrej Hlinka (bežní Česi a niektorí Slováci ho mylne spájajú s hlinkovými gardami, ktoré vznikli však až po jeho smrti). Po tom, ako Masaryk poprel jestvovanie Pittsburgskej dohody (jej originál sa neskôr našiel) a po tom, ako Masarykova vláda poprela dohodu so Slovákmi a nastoľovala centralistické zriadenie v ČSR, Andrej Hlinka pricestoval na Parížsku konferenciu o povojnovom mierovom usporiadaní Európy (1919). Hneď na to bol Masarykovým režimom zatknutý a uväznený v oddelení pre politických väzňov v Mírove (odtiaľ state jeho knihy Zápisky z Mírova). Iný osud postihol iného zanieteného Slováka – generála Milana Rastislava Štefánika. Ten, hoc podľa dobových pozorovateľov otváral Masarykovi dvere do diplomatických salonónov na západe aj východe, a navyše bol jedným zo zakladateľov čs. légií (dostal ich zložitou cestou zo Sibíre domov), bol Masarykom politicky odpísaný. Novopečený prezident zabudol na slovenského diplomata a generála (nazval ho drotárikom) a očakávané kreslo ministra obrany dal Klofáčovi (ktorý sa neskôr stal vodcom českých fašistov). Štefánika vymenoval za ministra vojny, a keďže vojna sa práve končila, takto ho prakticky vyradil z vlády. Štefánik po konflikte s Benešom vracal sa zo spriazneného Talianska vzdušnou cestou (aby sa vyhol Maďarsku) a zahynul za dodnes nevyjasnených okolností. Tesne predtým , ako mal s Benešom a Masarykom prebrať jeho dôležitú otázku – ako to, že Slovensko (a Morava a podkarpatská Rus) nemá dohdodnutú autonómiu. Po smrti Štefánika a zatknutí Hlinku sa rýchlo zabudlo na Masarykove sľuby, ako „Bude slobodné Česko, bude slobodné Slovensko, každá vetva bude pánom vo svojej krajine“(Masaryk, 1918) a štátne usporiadanie sa priblížilo inému Masarykovmu výroku: „Niet slovenského národa, je to len vynález maďarskej propagandy“ (Masaryk, v rozhovore pre Le Petit Parision).
        RANY NA BRATSKÝCH VZŤAHOCH
        V tej dobe sa zaužívalo tvrdenie o „agrárnom Slovensku a priemyselnom Česku“, čo však nebola pravda, keďže Slovensko bolo už od stredoveku banskou oblasťou a boli v ňom desiatky banských a priemyselných miest, Slovensko bolo najpriemyselnejšou časťou Uhorska. Bolo v rámci vtedajšej politiky naviazať slovenský priemysel na český, čoho dôsledkom bola napríklad krvavo potlačená krompašská vzbura. V banícko-hutníckej hnileckej doline boli priemyselné vzťahy s Poľskom po českom zásahu prerušené a po zlyhaní sociálnej politiky sa veci dostali do tej hroznej podoby, že do krompašských robotníkov a ich žien strieľali českí žandári (masaker sa odohral za prezidentovania Masaryka). Takéto a iné udalosti veľmi zhoršili slovensko – české bratské vzťahy rozvíjané už od dôb Štúrovcov a nie je to len horkokrvnosť „baťku“ Vajanského, ktorá podnietila známeho spisovateľa k tomu, aby na Masaryka zaútočil dáždnikom.
        http://www.ved.sk/RC.masaryk.htm
        http://www.lamahe.sk/stefanik/podklady/2011-02-20%20Krupa%20-%20Nove%20svedectva%20o%20vrazde%20generala%20MRS%20(2010).pdf

       • Gojimka napsal:

        A citaty z Memoranda
        "Hospodárska politika štátu musí byť vedená tak, aby bolo Slovensko štrukturálne od českých zemí stále závislejšie, aby nevytvorilo samostatný hospodársky celok a aby špecializácia bola riadená tak, aby na Slovensku boli závody technickej výroby (resp. výroby polotovarov) a aby najväčšie zhodnotenie výrobkov (napr. montáž) sa diala v Česku"
        „Česká politika musí smerovať k tomu, aby slovenský národ bol po všetkých stránkach oslabený tak, že vôbec ani nebude pomýšľať na vytvorenie samostatného štátu.“
        „Je nutné vytvoriť na Slovensku menšinu československú, Čechom oddanú a naklonenú a všestranne ju podporovať. Najväčšou chybou z tohto hľadiska je ponechať Slovensko Slovákom.“
        „Zahraničná česká politika musí byť v otázke Slovenska vedená tak, ako bola svojho času vedená proti nemeckej menšine. …Slovensko musí byť v očiach svetovej verejnosti, i západnej, na ktorú sa Slováci spoliehajú, vhodne a nenápadne zdiskreditované. V tomto českej politike veľmi pomáha politika Maďarov.“
        „Súčasne je potrebné riadiť hospodárstvo tak, aby čo najväčší počet Slovákov odišiel do českých zemí, kde sa rýchlo ASIMILUJE!“ (ZDROJ: MEMORANDUM O SLOVENSKU XXVI, VIAC O MEMORANDE TU: http://cs.wikipedia.org/wiki/Memorandum_o_Slovensku)
        Takže, vidíte to? Útlak na Slovákov pokračoval, aj po páde Rakúsko-Uhorska… Len na rozdiel od toho maďarského, ktorý bol zrejmý – drsná, neskrývaná maďarizácia, bol útlak Čechov sofistikovaný a zákernejší tým, že sa jednalo o tzv. skrytý útlak. Teda navonok sa treba tváriť k Slovákom ako ku priateľom, ale na pozadí robiť kroky, ktoré budú viesť k ich postupnej asimilácii a splynutiu s českým národom, po vzore asimilácie Moravanov….http://filmstudio.blog.pravda.sk/2014/06/26/bratia-cesi-alebo-ako-to-bolo-naozaj-2-cast/

     • rafael napsal:

      Myslim, ze je vemi arogantni pitomost tvrdit, ze Cesi pomohli Slovakum ze stromu do civilizace, Cesi a Slovaci jsou velice podobne narody na stejne urovni vyspelosti. Slovensko mozna bylo v minulosti vic agrarni ako Cesko, ale to taky bylo Svycarsko. Stane se na individualni urovni, jelikoz idioti se najdou vsude, ale nikdy jsem se nesetkal s hromadnim proti-ceskym nacionalizmem.

      • Žabák napsal:

       Slova ze stromu do civilizace jsou evidentně nadsázka, ale pravdou je, že zatímco Češi byli průmyslovým centrem Rakouska-Uherska, tak Slováci sloužili Maďarům jako zemědělská kolonie, kam se chodilo pro daně, ženy a zemědělský produkty.

       Abych nepsal dlouho, stačí se podívat na Slovensko 1918 a Slovensko 1989. Kdo chce na netu budou i čísla.

       • Paul Durham napsal:

        1*****

        • Gojimka napsal:

         1*?? Tak aspon 1-2 priklady:
         "Štiavnica bola kedysi tretím najväčším mestom Uhorska a jedným z najznámejších a najdôležitejších miest v Európe. Strieborné mesto, ako ho kedysi volali, bolo eldorádom, do ktorého sa za zlatom a striebrom zbiehali ťažiari aj dobrodruhovia Európy, Turci aj lúpežní rytieri. Niekoľko storočí bola zdrojom bohatstva Rakúsko – Uhorska (!!!) Tu bola zriadená prvá technická vysoká škola na svete. (!!!) Štiavnica a okolité obce sú ako učebnica dejepisu, architektúry a krajinárstva. Kto chce a vie čítať, nájde tu vo svete unikátne dedičstvo tvorivosti ducha človeka...."
         "Za viac ako tisíc rokov dolovania opustili brány mesta desiatky ton zlata a tisícky ton striebra. Napríklad v roku 1690 tu vyťažili 600 kg zlata a 30 ton striebra, asi polovicu celouhorskej produkcie striebra. Dnes by mali hodnotu okolo 40 miliónov Eur."
         "Banská Štiavnica sa stala najdôležitejším centrom ťažby drahých kovov v celom Rakúsko-Uhorsku. Práve tu Gašpar Weindl v roku 1627 v najstaršej štôlni Horný Bíber po prvý raz na svete použil strelný prach na rozstrel hornín..."
         "V Kremnici sa ťažili drahé kovy už pred udelením privilégia. Mesto malo dobre vybudované obchodné styky s Blízkym Východom, čo podľa všetkého urobilo z Kremnice banské a minciarské mesto. V r. 1329 sa začali v kremnickej mincovni raziť uhorské groše (strieborný groš Karola Róberta). Nahradzovali v Uhorsku české groše, ktoré do tých čias ovládali uhorské peňažníctvo. Uhorsko tak dostalo okrem zlatej aj striebornú valutu. V Kremnici boli pracovné metódy tak vyvinuté, že vedeli dosiahnuť čistotu- t.j. rýdzosť 23 karátov a 9 grénov. Tak sa razili dukáty iba v Kremnici.....[Karol VI. (1711-1740)] Zlaté mince, ktoré boli razené v iných štátoch, často nemali zloženie drahého kovu, aké mali mať, preto všetky z obehu stiahnuté mince iných štátov sa v Kremnici zastavili a zlato sa z nich rafinovalo. Iba potom sa z neho mohli raziť kremnické dukáty, aby sa zaručila ich akosť. V Kremnici sa napríklad v r. 1738 prerazili zlaté portugalské mince CRUZADOS, ktoré sa v Portugalsku razili od pol. 15. do pol. 17. st., pretože nemali postačujúcu akosť, ktorú kremnické dukáty zaručovali.....Koncom r. 1750 vydala kremnickej mincovni nariadenie o razbe mincí. V tomto nariadení sa hovorí, že kremnické dukáty sa majú raziť aj v budúcnosti s obsahom zlata 23 karátov a 9 grénov. Dukáty, ktoré sa razili v mincovniach vo Viedni, Alba Iulii, Baia Mare, Prahe, Štajerskom Hradci a Halle, mali rýdzosť len 23 karátov a 8 grénov. Kremnický dukát sa preto hodnotil vždy o 2 grajciare vyššie ako rakúsky dukát...."
         Zlato,striebro,meď, unikatny slovensky opál-opalove bane atd.-na to vsetko ste uz zabudli??

        • Žabák napsal:

         Dobrý, ale to ste odváděli R-U, my sme zase vyráběli pro R-U. Pointa je v tom, že po roce 1918 byly naše krajiny v rozdílném stavu a to tak, že dost.
         Pokud bychom byly takový hrozní kolonizátoři a uzurpátoři jak nacionální Slováci tvrdí, tak Slovensko by v roce 89 určitě nevypadalo tak jak vypadalo a bylo by pořád v prdýlce tak jako v 1918.

      • proud napsal:

       A ja si panove myslim,ze je pitomost ci vycitat jakej kdo kdysi byl,kdyz to stejne a zase byla vec vlady a ne obycejnejch lidi.Myslim si ze spravedlivej svazek ve federaci by byl prinosem pro oba staty a jejich samostatnost jako Cechu a Slovaku samozrejmosti,jako to i u normalnich lidi bylo odjakziva,zkratka brachove co si pomuzou a jsou vetsi a obranyschopnejsi.Kecy o prumyslu a vyuzivani bych vynechal,na Slovensku je nadherna priroda,naco ji nicit prumyslem kdyz sami Slovaci co tam zijou nebudou chtit? Je to jen na nich.Spis bych se zamyslel nad zivotaschopnosti obou nasich statu a nad vyhodama ktery by nase spojeni prineslo,nekdo to nahore napsal dobre,chytry Nemci se spojili,udelali se jeste vetsi a silnejsi a nas "blbecky" uz tak mrnavy,jeste vic rozdrobili a nase uzemi si fakticky co se ekonomiky tejka podmanili bez valky.A my opravdu blbeckove se jeste hadame.Mam na Slovensku kamarady co si s nima rozumim a nase rozdeleni jsem dodnes z lidskyho hlediska nepochopil,jak jsme mohli bejt tak pitomi a nechat si natlouct do hlav debilni srouby.

       • Žabák napsal:

        Hele, když chceš něco řešit, tak se to musí říct na rovinu. To není o vyčítání, ale o pravdě.

        • proud napsal:

         To mas pravdu,ale abys mohl resit,musis znat vsechny pravdy.A my je nezname,takze neresime,ale vycitame si a nadavame,merime si curacky.Cesta do pekel.

     • slovak napsal:

      je smutne tu citat prispevky podaktorych primitivov. akoze cesi nas dostali zo stromu na zem? tomu sa neda verit, lebo vidim aky si hlupak a hlupaci by daco take nedokazali.
      tiez neskatulkujem cechov ze su zobraci len kvoli tomu ze ich vidim vsade zrat zlepence a ani bohovi si kupit obed za 3 eura. tiez nevravim ze su cesi zlodeji len kvoli tomu ze ich vidim zo svedskych stolov kradnut zradlo a robit si znova tie zlepence na desiatu, na obed a na olovrant a ja nemam co dat jest detom lebo vsetko napakovali do ruksakov... neskatulkujem narod koli par prijebanym jedincom... a ty bohuzial vyzeras ze si pekne jebnuty
      k inym prispevkom: dakde bolo polhohospodarstvo dakde industrial. nie vsade moze byt vsetko. to este neznamena ze sme tu vsetci oraci zeme. vid usa, taliansko, svajc... aj tam to je doteraz tak rozdelene a co? stale sedlak z juhu talianska je stale iba talian... texasan je stale amik...

     • slovak napsal:

      je smutne tu citat prispevky podaktorych primitivov. akoze cesi nas dostali zo stromu na zem? tomu sa neda verit, lebo vidim aky si hlupak a hlupaci by daco take nedokazali.
      tiez neskatulkujem cechov ze su zobraci len kvoli tomu ze ich vidim vsade zrat zlepence a ani bohovi si kupit obed za 3 eura. tiez nevravim ze su cesi zlodeji len kvoli tomu ze ich vidim zo svedskych stolov kradnut zradlo a robit si znova tie zlepence na desiatu, na obed a na olovrant a ja nemam co dat jest detom lebo vsetko napakovali do ruksakov… neskatulkujem narod koli par prijebanym jedincom… a ty bohuzial vyzeras ze si pekne jebnuty
      k inym prispevkom: dakde bolo polhohospodarstvo dakde industrial. nie vsade moze byt vsetko. to este neznamena ze sme tu vsetci oraci zeme. vid usa, taliansko, svajc… aj tam to je doteraz tak rozdelene a co? stale sedlak z juhu talianska je stale iba talian… texasan je stale amik…

   • Marie napsal:

    Vyprdni se na toho provokatera. Neni divu, ze se ozval, neb ten clanek je i o nem..

    Neni potreba vubec nic dokladat. A vis proc? Protoze si muzes krasne overit u nas doma, ze jde stale o stejny zpusob kradeze zemi!

    Siozidi z USA si platili havlisty ( Sabatova byla spojkou a drzela kasu, dneska si hraje na ochrankyni lidskych prav a zase dispojuje velkymi penezi, ktere cpe do privandrovalcu, neb jsou to dalsi lotri, co k nam do Evropy lezou jedine za prachama, za nicim jinym).

    Libye, Syrie, Venezuela... zkratka vsude uplne stejny scenar.

    Podplati se opozice a pak se ji jde pomoct jako ze na obranu jejich "demokratickych" prav. O nic vic nez o zlodejinu nejde.
    Je to pruhledne jak sklo.

    Co to je ta opozice? Banda lidi, ktera je orientovana na zlodejinu a kdyz ji to neni umozneno, tak rve proti zrizeni. U nas to nebylo jine.

    Za socialismu byly takove zakony, ze si sionci neskrtli, tak proste dostavali pomoc ze zahranici, aby to u nas rozvratili a lidi se nechali nalakat na pouhopouhe lzi!

    Demokracie, pravda, laska? Kulove! Diktatura ve prospech zlodeju, to je cele, co bylo cilem a povedlo se jim to, vzdyt to vidis...

    Maji nakradeno tolik, ze si mohou dovolit jeste k tomu platit uraky jako Kulika, ktery bude do lidi hucet, ze to, co se jim deje, je v jejich prospech a je jim dobre!

    Pamatujes Havlovo "humanitarni bombardovani", to mluvi samo za sebe, o co tem zrudam slo. A je jedno jestli v Jugoslavii nebo u nas, rozdil je pouze v tom, ze u nas se to obeslo bez valceni, nebot lidi nepochopili o co jde a naleteli. Tot vse..

   • kolkobudeszit napsal:

    Stači hľadať aj vo francuzkom tisku, kde krátko po vojne v Juhoslávii vystúpili zase francúzski žoldnieri a tí vysvetľovali. "dostali sme srbské uniformy a mali sme zabiť kosovčanov", "zbrane mali kosovčania už dovezené". Samozrejme takéto správy sa stratia ako aj obchodovanie s orgánmi už dokázanom Tacim a teraz na Ukrajine. Že Bogus Sobotka to chce vysvetľovať v inom svetle dokazuje jeho charakter. Ale zase dobre paroduje a vyjadruje názory "oficiálnej" tlače a premiéra Sobotku a "rozviruje diskusie", ale v tejto hrôze dokumentuje hnusnú zvrátenosť oficiálnej moci.

   • Karol napsal:

    Ale existuje tu sa o tomto pekne píše:
    https://picuscapital.sk/

    Pekne tam máš všetko do detailu opísané.
    LEN TREBA POZORNE ČÍTAŤ :D

    ČÍTAJ..
    https://picuscapital.sk/
    :D :D :D :D :D :D :D :D

  • pražská vlaštovka napsal:

   Boguši ,
   děláš to schválně anebo jsi tak uhozenej?
   j.

   • Marie napsal:

    Jitus: dela to schvalne, ver mi, je to stara a znama firma, dolozim Ti to....

    Neni tady od toho, aby diskutoval o pravde, ale od toho, aby lidi shazoval a zastrasoval, moc dobre vi, ze lze.

   • proud napsal:

    Dela to schvalne a jeste je uhozenej,jelikoz normalni clovek by se cetl a takovy debiliny by nepustil:-)

  • r.m. napsal:

   See No Evil: The True Story of a Ground Soldier in the CIA's War on Terrorism Paperback – January 7, 2003
   http://www.amazon.com/See-No-Evil-Soldier-Terrorism/dp/140004684X
   ---
   Robert Booker "Bob" Baer (born July 1, 1952) is an American author and a former CIA case officer who was primarily assigned to the Middle East.[1] He is Time's intelligence columnist[1] and has contributed to Vanity Fair, The Wall Street Journal, and The Washington Post.[2] Baer is a frequent commentator and author about issues related to international relations, espionage and U.S. foreign policy. Currently he is a reality television host on the History Channel's program "Hunting Hitler."[3]
   https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer
   klídek

  • Václav Dvořák napsal:

   Jeden z pramenů je:
   http://www.globalresearch.ca/confession-of-a-cia-agent-they-gave-us-millions-to-dismember-yugoslavia/5492008

   .... jinak o něm psali na kosovoonlien.cz - použít funkce 'Search'

  • Karol napsal:

   Tu čítaj toto kamoš:
   https://picuscapital.sk/

   Pchopíš presne prečo..

 2. Justass napsal:

  Jasně, že to bylo všechno za prachy, případně spojeno z vydíráním a zastrašováním ( když ty prachy nepomáhaly).
  By mě zajímalo kolik dostali ti naši NWO-isté za rozdělení Československa. I když tenkrát asi hlupáčci ještě netušili, že těmi NWO-isty jsou, či zakrátko budou muset být.

  • Justass napsal:

   Doplnění: Že to byla vůle lidu Československa, či té Jugoslávie si může myslet jen Boguš a jemu podobní hlavonožci.

   • fronty22 napsal:

    Podle Ústavy ČSFR je rozdělení Československa protiprávní.Jasně tam stojí že rozdělení může vzniknout jenom na základě všelidového referenda, které neproběhlo.Osobně si myslím , že za rozdělením stáli jiné síly.Klaus a Mečiar už jenom rozumně a rychle dohodli rozdělení.Na netu a v rozhovorech s ex politikmi se můžou všichni dovědět dost důležité skutečnosti.Josef Moracvčík mluvil o tom , že je dobře , že se ČSR rozdělilo , jak se rozdělilo....jinak by naše dělení měli v rukou USA a nemuselo to dopadnout klidem.Mečiar byl za svoji politiku v hledáčku Paní Madeleine Albrightové a všichni vědí , jak hezky pomohla rozdělit Jugoslávii......Samozřejmě že průmysl na SVK pomohli vybudovat Češi.Slovensko mělo polnohospodářství a suroviny.Taky těžký zbrojní průmysl, který hned zrušil Pán Havel - tisíce pracovních míst a ztráta 6 místa ve vývozu zbraní.....pak následovala Jugoslávie a teďmáme Ukrajinu....ale Německo se spojilo!!!

  • Žabák napsal:

   Kolik dostali? Já si myslim, že moc peněz ze západu nedostali. Ta doba byla taková, že skoro každý byl naivní a hloupý a stačilo fakt málo, nějaký kecy, sliby a přesvědčování a aktivní idioti kmitali. Udělali to z blbosti a za vidinou vícero koryt ve svym chlívečku.

  • Marie napsal:

   Justassi: Proklubalo se to o Klausovi. Dostal na ceske koruny radove miliardu, a ty penize mu ulozili ve Velke Britanii. Nekdo to vypatral a dal na internet uz pred lety.

   O Meciarovi se nic neobjevilo, tak nevim, mozna to Slovaci jeste dopatraji..

   To mas tak, utajit se to neda, protoze si to nevybiraji ti lidi v hotovosti, maji to na uctech a prevody se vzdy daji dohledat, lidi maji oci. Pravda, ze se to nikdy neukaze hned, ale az casem.

   • Justass napsal:

    Dík Marie - tomu bych i věřil. Vysvětluje to také jeho nekritický obdiv k Železné dámě, jejíž fotografii měl na stole ve své pracovně a podezříval bych ho, že i doma v ložnici.
    Ovšem o to je ten jeho zločin na ekonomice státu horší, poněvadž vyměnit 1 000 000 000 milionů pro sebe za to, že vykrade pro dárce náš stát o
    300 000 000 000 milionů - to mu dějiny neodpustí.
    A jeho potomci budou potom co to buchne těmi nejchudšími lidmi ve státě.

 3. Bogus Sobotka napsal:

  Jan B.D

  Sorry Honziku, kde na tom odkazu je ten originalni rozhovor??
  Je to pouze srbsky prepis a rozhovor z Kanady nikde.

  • konzerva napsal:

   Soudruzi cenzoři to v kanadě smazali....

   • Bogus Sobotka napsal:

    Botoxova konzervo, a kde je dukaz, ze to cenzori v Kanade smazali???
    Spis to nasvedcuje, ze nikdy nic takoveho nerekl. Tak jako ze nikdy nebylo zadne vyrazeni electroniky na Cooku a zadne spusteni zlateho rublu, zadna islandska revoluce a zadne priznani Kubricka!
    Jen vase fantazie a nehorazne lzi.

    • konzerva napsal:

     A kavarnik neviděl film ,,Krym návrat na rodinu,, tam jasně velitel loďstva ze sevastopolu popisuje co udělali cooku..a co kosmonauti na měsíci měli olověné obleky...jak je za pc na vaclavaku 3..rejdiště a hlavní přístav trollů v praze...

    • Pavel Zoch napsal:

     Sice neznám autora, ale Polraich sám tvrdí, že jeho zpráv OBSE tuším z roku 93 zmanipulovali, a jeho kolegovi z Kanady taktéž, na místních zaminy (CZ/Kan). Tedy modus operandi dost podobný. Popis je v Utajených zákulisích.

 4. varachamichara napsal:

  nereagujte na zaprodance-trolly, mají z vás prachy a vy jim na to ještě skáčete

 5. proud napsal:

  Vcelku bych se ani nehadal kdo kde co povedel.Ze to byla US maskarada ,cela Jugoslavie,je nad slunce jasnejsi,pro koho ze to Amici vlastne "pracujou"? Zabejvejme se pricinama a jejich resenim a ne hadanim se ktera tetka kde co,a jestli, povedela.

 6. slovan napsal:

  přiblblý boguš už zase slintá

 7. gandalf napsal:

  Podstatné není to, jestli bývalý agent poskytl rozhovor /a přežil/, ale skutečnost, že válka v Jugoslávii byla rozpoutána zvenčí. Nevzpomínáte si náhodou na jméno politika, který nás zatáhl do NATO a umožnil bombardování nemocnic, televize v Bělehradu, osobních vlaků ..... a jistý čas se s tím dokonce chlubil?

  • gandalf napsal:

   Já osobně tedy báchorce o Kanadě nevěřím, Kanada je nejbližším vazalem USA, tam by si to nikdo netroufl vydat, natož tam promluvit. Doba, kdy byla Kanada bezpečným azylem je desítky let minulostí.

  • Václav Dvořák napsal:

   Nebyl to náhodou Václav Letiště?

 8. Žabák napsal:

  K článku netřeba komentáře. Svinstvo o rozbití Jugoslávie je tak známé jako zbraně hromadného ničení v Iráku.

  • proud napsal:

   Presne,stejne jako "tyran" Kaddafi co se staral neen o Lybii,ale i o Afriku,jak se mu zaclo darit,pryc s nim!

   • Žabák napsal:

    Jo tyran Kaddafí :D

    1. V Libyi byl domov považován za lidské právo.
    2. Vzdělání bylo zdarma.
    3. Zdravotní péče byla zdarma.
    4. Elektřina byla zdarma.
    5. Kaddáfí uskutečnil světově největší zavodňovací projekt, který vedl přes pouštní část země.
    6. Všichni novomanželé v Libyi obdrželi od vlády 50,000$ na koupi společného příbytku nebo založení rodiny.
    7. Část výdělku z prodeje ropy byla rozdělována na účty obyvatel.
    8. Libye měla vlastní státní banku, která občanům poskytovala půjčky s 0% úrokem.
    9. Matkám bylo darováno porodné v hodnotě 5000$.
    10. Pokud Libyjci nemohli v rodné zemi najít vzdělávací či zdravotní instituci, kterou potřebovali, vláda jim zafinancovala cestu do zahraničí za tímto účelem a navíc by jim přispěla 2,300$ za měsíc na ubytování a stravování.

    Takovýho tyrana bych asi volil dobrovolně :D

    • Contumax napsal:

     Žabák

     Zelená kniha plukovníka Kadáfího...

    • proud napsal:

     Presne tak !A to je co rikam,jednotlivce,nebo vudce lepsi budoucnosti napadnou,ale rozhodnuti celyho jednotnyho naroda by tak lehce napadnout neslo,je proto treba se sjednotit a udelat si tady poradek,nami vsema,k tomu je obcanska neposlusnost idealnim nastrojem.

 9. ignác napsal:

  Jo a ve výsledku všichni stejně milují USA. Lidem dobře tak. Příroda se s blbostí nemazlí.

 10. martin bareš napsal:

  mně ten článek připadá jako pohled Američana na tu špínu v Jugoslávii dost povrchní.
  Někdo sice řekne "alespoň něco", no nevím. Četl jsem otřesnější a asi blíže skutečnosti odpovídající články.

 11. Marek Cigánek napsal:

  Důvodů k řízenému rozkladu bylo asi více.Ale ekonomické zájmy rozhodně nepovažuji jako stěžejní. Nepřipadá vám ten vývoj spíše nápadně to, co chtějí dnes udělat s Ruskem a co se jim povedlo i u Sovětského svazu?Málokdo si už dnes uvědomuje, že jugoslávská armáda byla asi 3. největší v Evropě, byla mimo oba bloky (NATO a Varšavskou smlouvu) byla zbraňově kompatibilní jak s ruskou, tak i západní technikou. Byla námořní velmoc schopná dělat problémy US ve středomoří.Nakonec si udělali základnu Bondsteel v Kosovu. Jugoslávie vlastně byla něco jako evropské Rusko, resp. SSSR a navíc převážně slovanská velmoc. Pak je jasné, že musela být zlikvidována. Navíc se odtud dal do budoucna využít fenomén muslimského džihádu přímo v srdci Evropy. Pokud se na věc podíváte jako střípek mozajky, která se dnes začíná skládat, tak likvidace slovanských hegemonů Ruska a Jugoslávie jsou logickými kroky globální vlády k paralysování případného odporu slovanských národů.A to jsem ještě nezmínil strategické důvody (nejen přímo vojenské) jako logistika pro pašování narkotik a nově i migrantů do Evropy

  • Contumax napsal:

   Marek Cigánek

   Díky, souhlasím...

  • Václav Dvořák napsal:

   Jugoslávie byla tahounem Nezúčaastněných zemí, multietnická, multinacionální, multireligiozní, tržní, socialistická - byla to prostě svou ideou vážná konkurence vnikající Evropské unie, ale nezávislá na kapitálu. To je prostě muselo srát!

  • Justass napsal:

   Ano Marku! A do tohoto kontextu zcela zapadalo i rozdělení Československa - coby slovanského státu. Rozdělený = slabší. Navíc to bylo nutné rozdělit i z toho důvodu, že Slováci byli svým vědomím "slovanštějšími" Slovany než často prodejní Češi a navíc i levicovějšími, takže by mohli ty Čechy v jejich protislovanském pochodu brzdit a dělat jim v tom dírky. To bylo nebezpečí, které se muselo eliminovat rozdělením. Slouhové jak na jedné, tak i na druhé straně splnili zadané. Nic víc, nic míň.

  • proud napsal:

   Rozumnej nazor.

 12. Ekklesian napsal:

  A co jinak říkáte na Polsko? Myslím se jim celkem daří:
  - ústředí NATO
  - ústavní soud
  - veřejná média

  Akorát jsem neslyšel nic o neziskovkách a podobných organizacích.

  Ještě by to chtělo aby Evropa sama odmítla všechny polské pracovníky (nebo to zabalili oni sami), nedávno jsem po takovém poškození evropských ekonomik volal.

  P.S.
  Myslím, že jsem měl na mysli ještě dvě důležité věci, ale i když prosím nemám si asi vzpomenout, nejsou mi připomenuty (a prakticky vždy jsou), takže doporučuji Polsko sledovat. Myslím začíná další dějství na scéně evropských dějin.

  • jan napsal:

   Ekklesian.
   Přesně.
   Já tvrdím,to co se děje v Polsku,že to naprosto vyhovuje USA.
   Podobná situace jak s Tureckem.Dokud budou věrně sloužit,budou podporovány USA.Ten záměr vybudovat základnu USA v Polsku v četně jaderných zbraní,dojde brzy k naplnění.Opravdu,vyplatí se sledovat dění v Polsku.Kdyby se měla dělit Ukrajina,co myslím,že nebudou USA proti,Polsko si dělá chutě na velký kus Ukrajiny,když víme,jak USA rádi rozeštvou národnosti proti sobě,aby je pak rozdělily.

   • Contumax napsal:

    Vladislav

    Nepletu, nečteš Písmo,protože by jsi jasně viděl černé na bílém o čem Bůh hovoří k různým národům a na prediktora nevěřím ale Bohu věřím a vtom je rozdíl...!!!

    Egregor nebo prediktor...???

    Není mě zcela jasný kdo to je, někde jsem četl, že je to bytost z jiného světa, jenže - jenže kdo co tedy určuje, kdo je nejvyšší Autorita...???

    Bůh anebo Egregor či prediktor...???

    To mě nedává žádný smysl, stejně je to tak mlhavé, že si myslím, že si temné síly hrají na boha...

 13. Contumax napsal:

  Ekklesian

  Bůh rozhoduje o národech,to On řídí, tedy pokud chtějí podpoří národ , pokud ne, nechává je... sobě samým...

  • Vladislav napsal:

   Nepleť si Boha s globálním prediktorem.
   Jako přesvědčený křesťan mu sloužíš na jedničku.

   • Marie napsal:

    Zakladnim cilem vymyslenych nabozenstvi a viry v bohy je prijeti myslenky vudce u lidi. Takovi lide pak klidne prejdou od jednoho vudce k druhemu. Staci pak cloveku se prohlasit za zastupce boha na zemi a takovi lide se mu budou podrizovat. Zalezet bude jen na tom, jak libive se jim to poda.

    Kazde nabozenstvi je skvelym nastrojem jak lidi zbavit prirozenych instiktu a snadno ovlivnit k dobrovolnemu odevzdavani sve vule do sluzeb jinych. Dobrovolne otroctvi.
    Zrovna tak pusobi i modla penez. Na dolaru je napsano: In God We Trust. Verime v boha. A kolika lidem dojde, ze tim bohem je myslen ten dolar...

    • Vladislav napsal:

     Všechna náboženství nejsou vymyšlená a jejich cílem není zotročení věřících.
     Rodová víra, tradiční našim předkům až do pokřesťanštění, zbožšťuje skutečné zakladatele rodů a předky. Adoruje skutečné bytosti, ne vymyšlené mýty.
     Neházejte všechna náboženství do jednoho pytle, to je zjednodušení, které mnohem víc ublíží, než pomůže.

     • proud napsal:

      Vladislave,to ale nebylo nabozenstvi,nybraz jak puvodne spravne pises,VIRA,a na logickym a jasnym zaklade,priroda,predkove,to ma s nabozenstvim malo spolecnyho jelikoz je to na racionalnim zaklade,skoda ze jsme o ni prisli.

     • Marie napsal:

      Nabozenstvi je odvozeninou od bohu, nebo se mylim?

      Rodovou viru lze brat vazne, je to overene. Kdezto nabozenstvi jsou vymysly o bozich.

    • Ekklesian napsal:

     Mohla bys mi přesně označit alespoň jednoho člověka, kterému díky své víře v Boha a Spasitele Ježíše podléhám? A jak?

     • Marie napsal:

      Toho, ktery to vymyslel. Jenze tebe nikdo nepresvedci, ze buh je lidsky vymysl. Jeho jmeno samozrejme neznam, ale ani Ty. Uctivas proste lidsky vymysl, ale libi se ti tak moc, ze se ho nezvdas, ani kdyz ti treba papez prizna, ze jde o vymysl.

      Jezis by mel za povinnost se dat poznat vsem lidem, kdyz tvrdi Bible, ze jenom krze nej je mozne spaseni.
      A ty klidne prijimas vyvolenost, to je skutecne smutne, ze ti to staci, a navic sobecke.

      Pro mne je nejdulezitejsi dukaz podvodu to, ze lidi poznaji boha az po smrti. Po smrti proto, ze pak uz ten vymysl nemaji jak reklamovat!

      Buh se ti neda cely zivot poznat, ale po smrti ano? Vzdyt to nema logiku. Co muze chtit po smrti od cloveka, kteremu se nedal poznat? Soudit ho? Trosku ubohe a ne bozske..

      Jak rikam: Jsi zamilovany do sveho snu. Dukaz o existenci boha nemas. A nema ho nikdo.

      Kdyz nekdo prijme pohadku, tak pak v te pohadce si cokoliv vybere jako dukaz, alel porad zije v pohadce..
      Zjeveni ci proroctvi? Porad jenom pro ty, kteri tomu chteji verit.

      • Ekklesian napsal:

       Ale Ježíš se ti dává poznat, skrze mne a všechny ostatní v Kristu. To ty ho nechceš poznat.

       Ne. Lidé poznají Boha skrze Krista za života. Po smrti jen ti jenž budou nakonec také přinuceni pokleknout a projít soudem.

       Tak a teď mi uveď příklad konkrétní manipulace mnou skrze víru. Třeba mne chceš přimět někoho okrást, zabít, válčit s někým,... takhle vidím že tenhle svět pod vládou knížete démonů do značné míry funguje.
       Nebo si vymysli, klidně něco jiného, mnohem praktičtějšího, ale musíš mne vmanipulovat do nějaké situace kdy budu jednat díky mé víře předvídatelně a s požadovaným záměrem, já to pak okomentuji. Tento postup volím, protože ty jsi ohledně víry a toho co znamená následovat Krista vůbec nic nepochopila, čti nemáš představu.

       • Contumax napsal:

        Ekklesian

        Mající uši neslyší, mající oči a nevidí...

        A proč protože nechtějí, proto nemůžou rozumět...!!!

        • Marie napsal:

         to tvrdis ty, ze nechteji, vidis, jak se nadrazujes a stavis dokonce do role soudce? Jak muzes vedet, co kdo chce a nechce?

         Akorat se ohanite lidmi sepsanou Bibli. Neni mezi vami a zidy rozdil, ti take tvrdi, ze to maji od boha a ze rekl, ze kam jejich noha slapne, bude jejich. A vidime to, jak slapou zbranemi a smrti.

         Kdo myslis, ze je za tou Jugoslavii? Kdo se tam napakoval, ze.. takova zidana marena allbrightova napr...a ani se nestydi rict, ze smrt pul milionu deti v Iraku za to stalo...

         Ekklesian klidne rekne, ze je to vule bozi, ze jsem okradana...

         Takze vsechno je bozi vule, i to rozdeleni Jugoslavie?

       • Marie napsal:

        Jezis, ze se mi dava poznat skrze tebe? Na to mu kaslu, ja chci primo. Skrze nekoho, to jsou kraviny..

        Vzdyt tady citujes Bibli, kterou napsali lide a nedodas jediny dukaz o tom, jak se Jezis dava poznat. A ne ze nechci, to tvrdis za mne.
        A jeste si vymyslis, ze te chci primet nekoho okrast nebo zabit, panecku, to je teda uroven. Vzdyt te ta tvoje vira uplne zblbla, kdyz toto dokazes napsat...

        • Ekklesian napsal:

         Marie, Marie.

         Opravdu má slova chápěš tak, že tě chci přimět abys mne přinutila někoho zabít...?

         Minule jsi udělala snad chybu při čtení a také mne z čehosi nařkla. Teď problém vcítit se do popisu, tedy z mého pohledu s chápáním. V obou případech zníš zbytečně naštvaně...

         Co se Ježíše týká buď si jistá že ho můžeš poznat přímo a skrze něj Otce (Syn a Otec jedno jsou, i když Syn je menší), ale bez uvěření a upřímné prosby to prostě nepůjde.

         Víra je dar od Otce. Pokud náhodou víš, že věříš, bez ohledu na to co nám říkáš, tak já myslím že věříš jen v takového Krista či Otce jakého chceš ty a nediv se pak že nereaguje. Podle toho co píšeš totiž Boha jak se nám zjevil neuznáváš a nechceš poznat. Také podle mne nejde volat Krista a nevěřit v Boha Otce/Stvořitele. Opačně to podle mé osobní zkušenosti jde, Otec tě přivede ke Kristu Ježíši.

         Ted již příklady nepiš. Škoda, že jsi mé nabídky nevyužila. Teď se tu zase asi několik dnů nezastavím.
         Zjistila bys naopak, že jsem dostal svobodu, jakou jsem za celou dobu co si uvědomuji podstatu a zlo světa neměl.

        • Contumax napsal:

         Marie

         Je to marný se s Tebou vůbec bavit...!!!

         Lituju toho, co jsem Ti kdy psal...!!!

       • Contumax napsal:

        Ekklesian

        Těžko těžko se tu píše, vidí se mi, že je tu pár lidí moudřejší než li Bůh...

  • Marie napsal:

   Cim to dolozis? Jen ne, prosim, citacemi z Bible, tu si vymysleli lide. Dodej dukaz rizeni narodu, jak se to rizeni projevuje v praxi. Diky.

 14. Daniel napsal:

  Ospravedlňujem sa, že sa nevyjadrujem k téme článku, ale k diskusii o vzťahoch Slovákov a Čechov. Obsah a úroveň diskusie dokazujú, že rozdelenie Cesko-Slovenska bolo zákonité. Spoločné súžitie bolo pre Slovákov kultúrnym i ekonomickým prínosom. Ale nebolo nezištné, čo
  Čechom vôbec nevyčítam. Pocit nadradenosti niektorých predstaviteľov českej politickej elity voči Slovensku vyvolal nacionalistické reakcie niektorých Slovákov. Ale rozdelenie našim vzťahom objektívne neublížilo. Rád chodím na Moravu i do Čiech. Nemám z Čechov a z ich úspechov komplexy. Škoda, že mnohí nepoznajú skutočné dejiny Slovenska a ich postoje sú na úrovni bulváru. Napriek tomu si nemyslím, že intelektuálni obmedzenci na slovenskej i českej strane mali by byť prekážkou priateľských a otvorených vzťahov medzi našimi národmi. Z českých politikov si najviac vážim Petra Pitharta, ktorý rozumel nielen slovenským komplexom, ale aj slovenským potrebám a uvedomoval si sociálny naturel malého českého človeka, zahľadeného do minulosti.

 15. kolkobudeszit napsal:

  Stači hľadať aj vo francuzkom tisku, kde krátko po vojne v Juhoslávii vystúpili zase francúzski žoldnieri a tí vysvetľovali. „dostali sme srbské uniformy a mali sme zabiť kosovčanov“, „zbrane mali kosovčania už dovezené“. Samozrejme takéto správy sa stratia ako aj obchodovanie s orgánmi už dokázanom Tacim a teraz na Ukrajine. Že Bogus Sobotka to chce vysvetľovať v inom svetle dokazuje jeho charakter. Ale zase dobre paroduje a vyjadruje názory „oficiálnej“ tlače a premiéra Sobotku a „rozviruje diskusie“, ale v tejto hrôze dokumentuje hnusnú zvrátenosť oficiálnej moci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!