Sýrie je Stalingradem Středního východu

Po mnoho let, dnem i nocí, tento mírný národ v zemi, jenž je jednou z kolébek civilizace, drtí síla se značnou převahou. Statisíce lidí zemřely a miliony byly nuceny buď uprchnout do zahraničí, nebo se stát vnitřními vyhnanci. V mnohých městech a vesnicích nezůstal nedotčený jediný dům. Ale Sýrie stojící proti všem těm pohromám, stejně pořád vytrvává.

V posledních 3 letech jsem pracoval téměř pořád v syrském perimetru, odhaloval jsem zrození ISIS v NATO vedených táborech postavených v Turecku a v Jordánsku. Pracoval jsem na okupovaných Golanských výšinách a v Iráku. Pracoval jsem rovněž i v Libanonu, v zemi nucené hostit přes 2 miliony (převážně syrských) uprchlíků.

Jediným důvodem, proč Západ začal se svou hrůzostrašnou destabilizační kampani, bylo to, že „nemohl tolerovat“ neposlušnost Syřanů a sociální charakter jejich státu. Krátce způsob, jakým syrský establišment stavěl blaho svého lidu nad zájmy nadnárodních korporací.

*

Přede dvěma lety ode mě má bývalá indonéská filmová redaktorka poněkud hněvivým tónem požadovala odpověď:

„V té Sýrii umírá tolika lidí! Copak to za to stojí! Nebylo by pro Syřany snadnější a lepší to prostě vzdát a dát těm Američanům, co požadují?“

Tato chronicky zkamenělá mladá žena vždy hledala snadná řešení, která by ji udržela v bezpečí a zabezpečila jí pořádné osobní výhody. Stejně jako mnozí jiní v těchto časech a v tomto věku, aby přežila a prospívala, a tak si vyvinula složitý systém spočívající na zradách, sebeobhajobách a klamech.

Jak na takovou otázku odpovědět?

Konec konců byla legitimní.

Eduardo Galeano mi řekl: „Lidé vědí, kdy je čas bojovat. My nemáme žádné právo jim to říkat…, ale když se oni rozhodnou, tak je naší povinností je podpořit, a dokonce je i vést, když s tím za námi přijdou.“

V tomto případě to rozhodl Syrský lid. Nikoliv vláda, žádná politická síla by nemohla pohnout celým národem k tak ohromnému hrdinství a sebeobětování. Udělali to i Rusové během Druhé světové války, a teď to dělají Syřané.

Před dvěma lety jsem odpověděl nějak takto: „Zažil jsem totální kolaps Středního východu. Nic už tam nezůstalo pohromadě. Země, které se rozhodly pro svou vlastní cestu, byly doslova srovnány se zemí. Země, které se těmto diktátům Západu podvolily, ztratily svou duši, kulturu a podstatu a byly přeměněny na ta nejubožejší místa na světě. A Syřané to věděli: kdyby se vzdali, byli by přetvořeni na další Irák, Jemen nebo Libyi, třeba i Afghánistán.“

A tak Sýrie povstala. Rozhodla se bojovat za sebe a za svou část světa.

Zas a znova zůstávali svoji prostřednictvím voleb své vlády. Opírali se o svou armádu. Ať si Západ říká, co chce, ať si píší ty zrádné neziskovky, co si píší, jednoduchá logika to prostě všechno dokazuje.

Tento skromný národ nemá svá vlastní mocná média, aby se se světem rozdělil o rozsah své odvahy i agonie. Jsou to vždy ti druzí, kteří komentují své vlastní zápasy, a to často naprosto zvráceným způsobem.

Je však nepopiratelné, že právě tak, jako kdysi sovětské síly zastavili postup německých nacistů u Stalingradu, tak se Syřanům povedlo zrovna tak zastavit fašistické síly Západních spojenců v této části světa.

Samozřejmě, že Rusko se přímo zapojilo. Samozřejmě, že Čína se za ně postavila, ač často jen někde v temném zákulisí. A Írán poskytl podporu. A v Libanonu sídlící Hizballáh se do toho vložil v čemsi, co jsem často popisoval jako epický boj za Damašek proti extremistickým monstrům vykonstruovaným a vyzbrojeným Západem, Tureckem a Saúdskou Arábií.

Ale hlavní kredit v tom musí náležet Syrskému lidu.

Ano, teď už na Středním východě nic nezůstalo vcelku. Teď už tam tu dávnou zemi skrápí více slz než kapek deště.

Ale Sýrie se drží. Spálená, zraněná, ale drží se.

A jak už se o tom široce referovalo poté, co Ruské ozbrojené síly přispěchaly na záchranu Syrského národa, tak to umožnilo více než 1 milionu lidí ze Sýrie, aby se mohli vrátit domů… kde často našli sice jen popel a zkázu, ale přeci jen domov.

Stejně jako lidé, co se před asi 70 lety vrátili do Stalingradu.

*

Tak jak bych na tu otázku odpověděl teď: „Jestli by nebylo snadnější naopak,“ se vzdát Impériu?

Myslím, že nějak takto:

„Život má smysl a stojí za to žít jen, když lze plnit určité základní podmínky. Člověk nezradí velkou lásku, ať už je to láska k další osobě nebo láska k jeho zemi, lidstvu nebo ideálům. Pokud by to udělal, bylo by lepší, aby se radši ani vůbec nenarodil. A pak říkám: přežití lidstva je tím nejsvatějším úkolem. Nikoliv nějaké krátkodobé osobní zisky nebo ‚bezpečnost‘, nýbrž přežití nás všech lidí, stejně jako bezpečnost nás všech lidí.“

Když je ohrožen život sám, mají lidé sklon povstat a bojovat, už instinktivně. Během takových momentů se píší některé z nejmonumentálnějších kapitol lidské historie.

Během takovýchto momentů bohužel obvykle miliony umírají.

Ale ta zkáza není kvůli těm, kteří hájí naši lidskou rasu.

Je to kvůli imperialistickým monstrům a jejich slouhům.

Většina z nás sní o světu bez válek, bez násilí. Chceme, aby na zemi vítězila skutečná laskavost. Mnozí z nás na takové společnosti neúnavně pracují.

Ale dokud nebude vybudována, dokud všechno to extrémní sobectví, hrabivost a brutalita nebude poražena, tak musíme bojovat za něco daleko „skromnějšího“ – za přežití lidí a lidstva.

Cena za to je často strašlivá. Alternativou je ale jedině příšerná zející propast prázdna. Prostě nic – konec, úplná konečná!

Ve Stalingradu zemřely miliony, abychom my mohli žít. Nic z toho města nezůstalo, kromě trochy pokrouceného železa, roztroušených cihel a hor mrtvol. Nacismus byl zastaven. Západní expanzionismus zahájil svůj ústup, tenkrát k Berlínu.

Teď Sýrie potichu ale stoicky a heroicky stojí proti Západu, Kataru, Saúdům, Izraeli a Turecku s jejich plány na skoncování se Středním východem.

A Syrský lid zatím vítězil. Jak dlouho bude, to nevím. Dokázal ale, že i Arabská země pořád ještě může porážet i ty nejmocnější vražedné hordy.

By Andre Vltchek

Global Research, January 02, 2016

New Eastern Outlook

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/syria-is-the-middle-easts-stalingrad/5498872
21 Komentářů k Sýrie je Stalingradem Středního východu

 1. dj napsal:

  Clovek prijel do tehle reality pred 100000 let pres hvezdnou branu a co s nim udelali Souperi.Zničena Atlantida,Tartaria..... .Clovek mel na pocatku schopnosti o kterych nemame ani tušeni,Souperi nas uplne srazili na kolena,nejsme pani sveho osudu,naš osud je porad v jejich rukou.

 2. Bogus Sobotka napsal:

  Pokud vim tak Kobani byl Stalingradem.
  Jenze to pomohli osvobodit USA tak se to nepocita no.

  • adam napsal:

   Počuj Bogus, máš ty vôbec v tej dutine medzi ušami vôbec niečo? Podľa teba Američani "oslobodili" Kobani? Najprv zbombardovali, potom vyzbrojili Daeš a vraždili všetkých čo im prišli do cesty? Teraz vraj "oslobodili". To nemyslíš vážne. Čo inak chudákom Američanom zostáva aby predišli obrovskej hanbe ktorú v Iraku a aj v Sýrii prežívajú. Aby zachránili čo sa ešte dá, lebo porážka je neodvratná, tak odtiaľ včas deportovali svoju zástupnú armádu a nechali tam len moslimských podplatených fanatikov napospas osudu. To isté robia aj v Sýrii. Ameriku prestal podporovať aj generálny prediktor, takže porážka Ameriky ako svetového lídra je neodvratná! Ty Boguško radšej včas zalez do myšacej diery, aby sa ti náhodou niečo nepritrafilo, napr. taký infarkt.

   • Josef Švejk napsal:

    Příliš mnoho slov adresovaných pytlíku brambor, který z nich stejně nepochopí ani jedno.

   • Bogus Sobotka napsal:

    Adam Petrohradsky

    "Počuj Bogus, máš ty vôbec v tej dutine medzi ušami vôbec niečo? Podľa teba Američani „oslobodili“ Kobani? Najprv zbombardovali, potom vyzbrojili Daeš a vraždili všetkých čo im prišli do cesty? Teraz vraj „oslobodili“. To nemyslíš vážne"

    Hele Petrohradsky, napred vytahni tvoji cobolackou hlavu z ruske predele a pak se se mnou bav.
    Neminim ztracet cas s totalnim idiotem, ktery se nevyzna ve faktech :D

    • Jarek* napsal:

     Pane Sobotko, na hrubý pytel, hrubá záplata. Pokud kolegu v diskusi osočíte vyndáváním hlavy z nějakého análu, tak prosím. Běžte tam Vy pane Sobotko. Běžte tam, odkud jste přišel. Vy jste se zřejmě nenarodil přirozenou cestou, ale byl jste jednoduše vysrán, jako běžný odpad. Páchnete tupostí hovna, pro Vás přirozené, ale pro majoritu, odporné.

    • Jaris napsal:

     Bogusku, Ty jsi nesvepravna osoba a meles takove nesmysly, ze uz si o nich cvrlikaji vrabci na strese.

    • Werner napsal:

     Tak sklapni a nestracaj cas...taki ako ty maju plnu hubu toho ze nebudu stracat cas a vkuse tu smrdia...

 3. varachamichara napsal:

  dj , buď trochu pozitivní , Souperi , jak ty píšeš , jsou nyní všehoschopní , a proč?,,,...

  • dj napsal:

   Budu pozitivni,Jak nahore,tak dole clovek prijel z velice vysokeko čisteho zdroje a tady ta hra je proste trenažer,vedomi nejak chce
   zažit co tady proživame,ted již konči tohle obdobi a když se rozpametame co jsme tak budem souperum dekovat za tuhle hru,jsou tomu taky vytvoreni.

 4. Miloslav Dědek napsal:

  Budoucnost lidstva by mněla záležet především na tom, jakou budoucnost chce mít každý jednotlivý člověk. Je nesporné, že se bude míra plánovitosti v působení lidstva na planetu postupně zvětšovat, takže budoucnost nebude nutné předvídat s tak velkou mírou vlivu náhodných jevů, kdy v současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je na čase začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě a plánovitě realizovat. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která umožní rozumným politikům dohodnout se na tom, jaká bude budoucnost celého lidstva. Každému, komu není lhostejný osud lidstva a koho zajímá jak se bude dál vyvíjet náš svět, doporučuji seznámit se s článkem: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 5. ochránce napsal:

  Svatá pravda je napsána v tomto článku.Syrský lid je statečný a nikdy,nikdy se nevzdá.Náš národ by si z něj měl vzít příklad.Provést revoluci a pozavírat představitele vlády,kolaboranty a válečné štváče.Okamžitě vystoupit z EU a NATO,které se brzy stejně rozpadnou a připojit se s ostatními Slovanskými národy k Rusku.A nastane mír ve světě.Nikdy nemůže nastat kýžený mír,dokud budou existovat USA a jejich přizdisráči v EU.

  • roman napsal:

   Ano presne tohle je treba udelat.Rozpustit NATO a spojit se s Ruskem.
   Vestice v Rusku tohle predpovida,v roce 2017 se zacnou spojovat Slovanske narody s Ruskem.

 6. Paul Durham napsal:

  " indonéská filmová redaktorka " má 6 900 000 000 klonů na planetě, co s takovým materiálem chcete dělat

 7. Anna napsal:

  Úžasný článek. Jde z něho zvláštní síla, protože je pravdivý. Je to děsivý boj na život a na smrt, boj lidí za život proti skutečnému zlu.

 8. Contumax napsal:

  Obdiv Syrskému lidu...!!!

  Lid ano lid vyhrává, ne generálové ani prezidenti ale lid...!!!

  I když hluboký obdiv Bašárovi...!!!

 9. jjozef napsal:

  Mozno je to Stalingrad aj Ruska,aj Europy....

  Genocidu krestanov,naprikald, v Iraku, a neskor v Syrii media /cela orwellovsky fungujuca politicka trieda Plutorise/ zatajovali,bagatelizovali,ignorovali: cielom bolo rozputanie totalneho chaosu a vrazdenia,rozsirenie vojnoveho virusu do mnohych krajin Azie,Afriky,Europy.

  Sme zaminovani roznymi zbranami hromadneho nicenia - a Rothshildovci zachranuju svoju nadvladu sirenim nepricetnosti do celeho sveta!

  V Syrii sa bojuje aj o nas a aj my tu bojujeme ako vieme,v informacnej sebaobrane, za Syriu /niektori bojuju za Plutokrata,za satana.Vedome!!/

 10. Jaris napsal:

  Krasny clanek. Syrie bojuje proti chazarskym nenazranym mocnostem a tolik let bez pomoci. Tesim se na to, az bude Zapad srazen ne kolena a jeho vliv vyprcha jak para nad hrncem. Vecna hanba zapadnim zemim, ze se nechaly podrobit chazarskou svoloci a odevzdaly se do jejich otroctvi! Proti tem korporatnim zloduchum bojuje statecna Syrie. Doky Rusku, ze se za ni postavilo. Syrie ma podporu Iranu i nakonec Ciny. A na ci strane stoji usmolena, imbecilni Evropa? Za ten vas tichy souhlas k teto valce si zaslouzis trest. Stydim se za tebe, shnila Evropo a ty "uprchliky" si plne zaslouzis za svou spolupraci s terorem.

 11. David napsal:

  Souhlasím, respekt i obdiv tomuto Národů! Je jen otázka času kdy to muslimové vrátí EU i s úroky! Ano musíme vystoupit z EU i nato, rok 2018 se blíží a bratrovrazedna válka také! 2018 se rozhodne jak se lidstvo rozhodlo. Tož tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!