Záření z jaderné elektrárny Fukushima působí u amerických námořníků zdraví ohrožující mutace

Námořníci amerického námořnictva a námořní pěšáci, kteří byli vysláni na záchrannou misi do Japonska po masivním zemětřesení a tsunami v roce 2011, nyní trpí celou řadou vzácných a nediagnostikovaných zdravotních problémů, včetně mnoha děsivých a tělesně viditelných mutací.


Po tsunami byla vyslána 7. flotila amerického námořnictva, vedena letadlovou lodí „Ronald Reagan“ k pobřeží Japonska, aby tam zahájila záchranné práce. Vojákům nebylo sděleno, že při havárii na jaderné elektrárně Fukushima Daiichi došlo k vícenásobnému roztavení reaktoru, nebo že se přes Pacifik šíří radioaktivní mračno.

Letecký palubní dělník Dagan Honda a letecký mechanik Ron Wright tvrdí, že strávili skoro každý den mise na palubě lodě Reagana nakládáním zásob. Zhruba po celý první týden mise námořníci neměli žádnou protiradiační ochranu.

„Tito mariňáci byli doslova marinováni v radioaktivních částicích,“ řekl státní návladní Charles Bonner, který zastupuje více než 200 námořníků a námořních pěšáků ve věci skupinové žaloby proti operátorovi Fukushima Tokyo Electric Power Company (TEPCO) a proti několika dalším obžalovaným společnostem.

Plejáda zdravotních problémů

Podle Bonnera, poškození trpí celou plejádou zdravotních problémů od rakoviny, nádorů, poškození mozku, defektů na potomcích, předčasné smrti a také širokým spektrem nediagnostikovaných příznaků. Jedná se o „velmi závažná onemocnění postihující širokou skupinu velmi mladých lidí,“ řekl Bonner.

Honda je jedním z žalobců. Krátce po misi začal trpět nevysvětlitelným únavovým syndromem a stíhaly jej záchvaty migrény, k tomu mu lékař sdělil, že jeho páteřní plotýnky rychle degenerují.

Ani ne měsíc od ukončení mise začal Wright trpět bolestivými otoky ve tříslech. Varlata se mu zvětšila na velikost tenisových míčků, dokud byl ještě na lodi.

„Když jsem se zeptal, jestli by to mohlo mít něco společného s radiací z Fukušimy, doktor mi dost nevrle řekl, že ne,“ řekl Wright.

Podle studie zveřejněné v v odborném indickém časopise „Indian Journal of Endocrinology and Metabolism“ v roce 2011 jsou poškození endokrinních žláz dobře popsaným vedlejším účinkem katastrofy ve Fukušimě: „Všechny endokrinní žlázy jsou náchylné k poškození ozářením, přičemž s největší pravděpodobností bývá poškozena hypofýza, štítná žláza a pohlavní žlázy. “

Mezi další zdravotní obtíže žalobců patří edémy v ramenou, dále srdeční arytmie, hromadné vypadávání vlasů, svalová atrofie, svalové křeče po celém těle a nakonec nohy, jež získaly temně červený odstín a ztratily schopnost chůze.

Námořníci hledají spravedlnost u soudu

Podle Bonnera by odpovědnost za nemoci námořníků mělo nést japonské TEPCO, protože společnost záměrně bagatelizovala rizika z kolapsu fukušimské jaderné elektrárny a snažila se ututlat rozsah jaderné havárie.

„Lhali světu, když tvrdili, že k žádnému jadernému kolapsu nedošlo, že je všechno pod kontrolou,“ řekl Bonner.

Na lavici obžalovaných zazní jména obžalovaných firem jako TEPCO a dalších, které se podílely na stavbě jaderné elektrárny ve Fukushimě a na jejím provozu, včetně společností Toshiba, Hitachi, Ebasco a General Electric. Mezi jmenovanými chybí americké námořnictvo či americké ministerstvo obrany. Podle nařízení nejvyššího amerického soudu z r. 1950, které vstoupilo ve známost jako doktrína Feres, není pro vojáky legální žalovat vládu za škodu, která jim vznikla během výkonu vojenské služby.

I když za to nemusí nést právní odpovědnost, ministerstvo obrany podle všeho aktivně mařilo boj námořníků za spravedlnost ve svém případu. Zpráva amerického ministerstva obrany určená Kongresu (2014) došla k závěru, že dávka ozáření, kterou obdrželi vojáci na lodi USS Ronald Reagan, byla „hluboko pod předepsanými limity škodlivosti,“ a že je „nepravděpodobné, že by tyto nízké dávky ozáření mohly být příčinou škod na zdraví“.

Lékaři ministerstva obrany byli také notoricky neochotni poskytovat postiženým námořníkům diagnózy, snad ze strachu z toho, že by mohli zjistit otravu radiací a jaké důsledky by z toho pro armádu mohly vyplnout.

Zdroje:

http://enenews.com

http://enenews.com

http://www.spiegel.de

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3125012/

http://www.komonews.com

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052476_Fukushima_US_Navy_sailors_radiation_poisoning.html
34 Komentářů k Záření z jaderné elektrárny Fukushima působí u amerických námořníků zdraví ohrožující mutace

 1. proud napsal:

  Naprosto normalni vec ze clovek trpi kdyz je vystavenej raioaktivnimu zareni,je na tom neco divnyho??!

 2. proud napsal:

  Dobre nam tak kdyz jsme blbci a sami si na sebe stavime pasti,navic je jeste umyslne nechavame vylitnout do vzduchu,staci jen zasustit penezma! Jistej materialismus a konzum pro uspokojeni potreb cloveka neni spatna vec,ale kdyz je s rozumem a ne s vynechanim duchovnich aspektu cloveka.Bejt to tak,pak bysme nestaveli neco co nezvladame a vyvarovali se rebytku a ovladani se financema proti zdravymu rozumu.Normalka.Nemam nic proti tomu ze ten obycejnej clovek co mlci k svinstvum a nechava se koupit,nezvlada svy „zastupitele“(vlady),natoz ty kterejm dovolil vlastnit,za svou pitomost a lhostejnost zaplati cenu nejvyssi!!! Nebo se uz kurva probere a uvedomi si kym je a ze to vsechno zalezi na nem v prvni rade!!!

 3. proud napsal:

  Ti vsichni „nahore“ delaji jen to co jim ta vetsina dole dovoli,nebo nezatrhne!!!

  • Žabák napsal:

   No proude nalijme si čistého vína. Ti nahoře jsou psychopati co se tam dostali přes mrtvoly, doslova.

   Ti dole jsou většinou idioti anebo líné, nezodpovědné lemry, kteří se nestarají o to, kdo a jak jim vládne.

   • Fanny napsal:

    Takže žabáku,ty psychopaty do ústavu a ty lemry líné vyhnat nastolit konečně pořádek,ale jak to udělat hmm?

 4. gandalf napsal:

  V článku je cudně zamlčeno, že se na stavbě spolu s Toschibou podílela její sesterská US/Japonská firma, která by ráda Temelín.

  • Justass napsal:

   Ano, však nám ho tady také postaví – řek bych, když se dívám na ty naše řiťolezce, tak určitě, ať to stojí co to stojí. Počítám, že budou minimálně o 40% dražší než rusko-české sdružení MIR. Ale národní bezpečnost ( politikum )
   nade vše -že. :-)

 5. adam napsal:

  Obžalovaní by mali byť aj projektanti a tí čo ten projekt v tak sezimicky citlivej oblasti a nevyše tesne u mora postavili. Vrchol debility!!! Ako to inak nazvať? Teraz to tam majú, keď im na to „múdre“ hlavy nestačili. Vraj precízni Japonci. Poriadne to posrali.

 6. Federmann napsal:

  Černobyl byl o čtvrt století dříve, evakuace Pripjatě byla naprosto ukázková, krom prvního hašení bylo vše pod radiační kontrolu, přesto západ vytvářel obraz apokalypsy.

  Fukušima byla mnohem horší, práce bez radiační kontroly atd. dnes sklízí ovoce své propagandy a také neschopnosti.

  • tomek napsal:

   Ta evakuacia nebola vobec ukazkova . Tych ludi mali odtial okamzite evakuovat nie po jednom ci dvoch dnoch .Tak isto oslavy v Kyjeve sa mali zrusit . Lenze samozrejme niektori vrchari sa bali vyvolat paniku a islo im aj o svoje Ego . Dalo sa mnohemu predist , ale na druhej strane sa aj mnohemu predislo . Cest tym udatnym ludom co nasadili svoje zravie a zivoty pri zachranovani Cherobylu .Kazdopadne za havariu nepriamo mohly urcity ludia na vysokych postoch a nie ty co boli vo veline .

 7. Žabák napsal:

  Jinak chování SSa army mě nijak nepřekvapuje. Abramsy mají pancíř z ochuzeného uranu a ten používají i jako munici. Personál takovou munici skladuje, přepravuje, používá bez zvláštní ochrany.

  Piloti sou běžně na drogách, aby neusnuli při bombardování na druhé straně planety. Během první invaze do Iráku si vojáci přivezli „syndrom“ války v zálivu. Pravděpodobně šlo o podobnou záležitost jako Fukushima, když hořící irácká technika rozstřílená radioaktivní municí zahalila radioaktivním smogem půlku iráckého území a pěchota v tom vesele pochodovala. Armáda samozřejmě celou věc uzavřela jako, že si vojáci vymýšlí :D

  Jooo prostě SSa army ;)

 8. Tamara napsal:

  jaký paragraf má ve svém žoldu zakotvený americký voják makající u vybuchlé japonské elektrárny?
  maximálně paragraf diktatury majitele petrodolaru a paragraf
  chcípni z hladu nebo pojď k nám. your army.

  (a tu nadvládu netahavých většinových postřílíme lukama a šípama jako zajíce,nebo nám Pepa …poskytne výcvik?)

 9. oscar napsal:

  Zaujmavé že špičkovo vybavená ľoď USS Ronald Reagan amerického vojenského námornictva nezistila radioaktívne zamorenie a nechránila vlastných vojakov.

  • Žabák napsal:

   Největším nepřítelem amerického vojáka je jeho vláda.

   • Jaris napsal:

    Zabaku, nejvetsim nepritelem americkeho vojaka je jeho vlastni lid. Vladu chazaru a neokonu nechaji vesele radit, protoze z nakradene ropy maji obycejni lidi take uzitek. Tak proc by se namahali sundat cerneho nacelnika!

 10. Ikema Monika napsal:

  Ale kdopak je sem zval tyto zdatní námořnictvo a hlavně ten pravý důvod? Cumami bylo uměle vyvoláno Izraelem který odpálil podmořské rakety zasáhly pevninu ubřehu Fukusimi zabil 20.000 adalsich 20.000 nebylo ještě nalezených !! Vše proto že Japonsko už nechtělo židům nadále platit a Polsky šmejdi se dal slyšet že příště se to může stát v Tokiu !Takže Abe nacupital do Izraelu a předal peníze které ukradl starým lidem z důchodu ! A to námořníctvo vedeni USA dobře vědělo co se stalo a někdo to musel jít uklidit a hlavně urychleně stopy zamaskoval !!! Takže ať všichni pochcipaji Je mi líto normálních vojáků ale co nevinný Japonské rodiny ??

  • jan napsal:

   Jak už někde bylo napsáno,že Německo po havárii ve Fukušimi,okamžitě zastavili další výstavbu jaderek.Najednou jdou i po Německu,rozvrtat,poškodit hospodářství,poškodit sociální systém.Ta kauza s VW motory,je udržována,podle toho,jak bude Německo podajné.Také víme,že u nás prý nemusí majitelé těchto motorů do servisu.Já nevím jestli Abe naklusal do Izraele,ale víme,že Japonsko se muselo hodně zadlužit a nakoupit Americké dluhopisy,ač samo Japonsko je zadlužené.Tam je právě ona zadluženost,přes Japonské důchodové fondy.Američané drží Merkelovou pod krkem,když by nechtěla sloužit,tak ji podtrhnou židli.

  • Justass napsal:

   Monika

   ….“Cumami bylo uměle vyvoláno Izraelem který odpálil podmořské rakety…..“

   Viděl bych to tak, že správně napsáno by mělo být „uměle vyvoláno USA „“ … které drží Israel po krkem.

  • Jaris napsal:

   To je moc zajimave Moniko. Docela tomu verim. POdivam se na to.

  • nazdar napsal:

   Také jsem někde četl, že i to poškození elektrárny bylo způsobeno uměle. Snad dokonce jadernou zbraní, umístěnou v elektrárně a dálkově (přes řídící systém elektrárny) odpálenou.

  • host napsal:

   To je zajímavá teorie jak zamaskovat radioaktivitu po výbuchu jaderné bomby – výbuchem který zničí jadernou elektrárnu.

   Na druhou stranu by si toho musel někdo všimnout (satelity, seismografy, atd). Odpálit atomovku bez povšimnutí je skoro nemožné. Možná spíš testovali nové tektonické zbraně.

 11. Justass napsal:

  jan

  přesný pohled do zákulisí americké imperialistické politiky.
  Jen bych doplnil. I ta Fukušima a svého času problémy s Toyotami byla americká lekce pro Japonsko, které mimo jiné chtělo aby vypadli se svojí základnou z jejich Okinawy. Zranitelnost JE takovýmto způsobem vyhodnotila Merkelová, držená pod krkem zločinnými USA, tím, že je zruší. Takže když budou USA „zrušeny“ Čínou a Ruskem, tak se zachrání nejen Evropa, ale i celý svět.

 12. jan napsal:

  Pro Justass.
  Právě to mě leží v hlavě,že v tom není osoba Merkelová,ale zájem Německa,co jim chtějí překazit USA a to je obchodování z Ruskem.Poznáme to i podle toho,jak dopadne výstavba plynovodu Baltem.

  • Justass napsal:

   jan

   já v tomto případě nerozlišuji zájem Německa a zájem Merkelové, kterážto zájmy Německa se snaží hájit v rámci toho co jí dovolí ten stisk pod krkem. Kdyby tam byl místo ní někdo jiný, tak by ho pod tím krkem drželi úplně stejně. Oni to stále berou tak, že Německo je jimi okupovaná země už od roku 1945. Stejně tak jako u Japonska.
   No a co se týká výstavby plynovodu Severní proud II, tam jsem spíš zvědavý na souboj Německa a Polska, které se USA vnucuje vehementně coby slouha (možná vedoucí síla Evropy v NWO místo Německa)a doufá, že ho v tom Ušáci podpoří.

 13. nazdar napsal:

  Poláci by udělali lépe, kdyby se drželi staré moudrosti: „Nechoď Vašku s pány na led, …..“. Amerika je kdykoliv hodí přes palubu.
  Pro celou střední Evropu by bylo dobré, kdyby posilovali spojenectví zde, např. V4. Ale je to velká země a má velké ambice.

  • Justass napsal:

   řekl bych nejen té staré moudrosti o Vaškovi a ledu. Měli by mít uši a poslouchat i moudra nová. Např. to co řekl před pár lety bývalý ministr zahraničí USA H.K. :

   „Být nepřítelem Ameriky je mrzuté. Být jejím přítelem je ovšem smrtící“. ( parafrázuji)

   Ostatně dějiny, především ty čerstvější to prokázaly a prokazují docela jasně.

 14. host napsal:

  Další mengelovské pokusy USA na vlastních vojácích. Ani k tomu ty lidi nepotřebují zavírat do koncentráků jako za Hitlera.

  V tomhle mají tradici už od první atomové bomby v projektu Manhattan, kdy nechali vojáky „pozorovat“ výbuch hezky zblízka jen s tmavými brýlemi bez radiační ochrany a respirátorů a pak je nechali pořádně nadýchat radioaktivního prachu. Později to dělali i s vojíny na lodích v blízkosti nukleárních testů na atolech. Hezky je poslali v tričku a kýblem a mopem smývat z paluby radioaktivní spad.
  A nakonec v Iráku s „ochuzeným“ uranem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!