Banderovský pochod v Kyjevě: Všechny komplice Ruska je třeba pověsit

1015234666V Kyjevě proběhl desátý tradiční pochod nacionalistů věnovaný výroční narození Stěpana Bandery, informuje korespondentka serveru „Ukrajina.ru“ Polina Orlovská. A pokud byly první pochody málo početné a jako obvykle docházelo ke střetům s penzisty a komunisty, pak posledního pochodu se už zúčastnilo více jak 3.000 lidí. Představitelé stran „Svoboda“ a „Pravý sektor“, bojovníci DUK a řadoví Kyjevané, kterým je nacistická idea blízká, ti všichni prošli v pochodňovém průvodu od parku Tarase Ševčenka na Majdan Nezávislosti, kde provedli nevelké improvizované veče.

Podobné pochody, zejména po majdanu,se stávají stále sofistikovanější a organizovanější. Probíhají pod jasným, kompetentním vedením se speciálními příkazy, se sadami pochodní a obvyklými hesly: – „Ukrajina nade vše!“, „Moskaly na nože!“, „Pamatuj cizinče, zde hospodaří Ukrajinec!“

1015234694

Demonstranti hrozili uvězněním ministra vnitra Arsena Avakova a vyhlášením impeachmentu Petru Porošenkovi.

Módní, téměř teatrální průvody už dávno nezpůsobují u Kyjevanů odpor, ale dnes stále více jich – pokud nejdou přímo v průvodu – alespoň morálně podporuje bojového ducha ukrajinských nacionalistů a připojují se k agresívní rétorice.

„Současné Ukrajince, obzvlášť mládež, velmi inspirují myšlenky a osobnost Stěpana Bandery, protože dnes, v době ukrajinsko-ruské konfrontace, jsou velmi aktuální,“ – řekl korespondentce serveru „Ukrajina.ru“ náměstek Olega Ťagniboka pro politické otázky Andrej Mochnik. – „Bandera jasně chápal, kdo jsou nepřátelé Ukrajiny, její Nezávislosti, proto věříme, že právě pod vlajkami s portréty Stěpana Bandery je možné překonat moskevskou okupaci a očistit se od moci, která „pracuje“ na Kreml.

1015234709

Naše Revoluce „důstojnosti“, která proběhla v roce 2014, to je jen první etapa národně-osvobozenecké revoluce, protože my se snažíme vybudovat samostatnou, svobodnou Ukrajinu, kde Ukrajinci budou hospodáři na své zemi. Proto revoluce ještě neskončila a bude pokračovat v příštích etapách. Za celých 25 let jsme se nedokázali zbavit „prokremelské“ moci, mohutného vlivu Moskvy, ale postupně se nakonec tohoto vlivu zbavíme. Jakákoli revoluce je radikální změna, ale bohužel k nim ještě nedošlo.

Je ale dobré, že stále více Ukrajinců začíná chápat, že Moskva je náš skutečný a nejkrutější nepřítel, což stále říkáme. Bohužel nás nikam nepouštějí, neumožnili nám přenést svůj názor do ukrajinského národa, který teprve teď začal prohlédat. Jsme ve válce, válka je na Donbasu, ale tato válka není prioritou. Ta nejdůležitější válka je ta proti vnitřní páté koloně a vnitřním okupantům.“

Podle názoru účastníků pochodu Ukrajinci mohou žít v pokoji jedině v případě odmítnutí ruského jazyka, ruské kultury, ruské pravoslavné církve, jinými slovy, jedině když sami v sobě zabijí Rusy.

1015234724

„Naši chlapci, hrdinové, každý den umírají na Donbasu a skutečné vlastence zavírají do zadržovacího střediska,“ – stěžuje si Kyjevan Viktor, banderovec po filosofii, jak sám sebe nazývá. – „Byl bych pro to, aby všechny moskaly ne jen odtud vyhnali, ale raději ty, kdo způsobují agresi, to je Rusy, je nutné prostě věšet. Teprve pak u nás v zemi nastane pořádek.“

Na upozornění, že by se muselo pověsit velké množství občanů země, odpovídá, že Stalin to dělal, ani nezaváhal. Na poznámku, že Stalin byl komunista a vedl nenáviděný SSSR, muž zmlkl a tím rozhovor skončil.

Pochod došel do cíle. Nad večerním Krešťatykem se vznáší zápach štiplavého kouře z tisíců pochodní. Na rozkaz účastníci průvodu uhaslili své atributy národní revoluce a ve sněhu, který napadal až na Nový rok, projednali na nevelkém večírku, jak budou muset zvítězit nad nenáviděným Ruskem, když kolem je samá zrada, a pak se rozešli.

1015234738

Do příštího výročí narození Stěpana Bandery je to celý rok. A za tu dobu se může ještě mnohé udát, jak jeho stoupenci neochotně přiznávají. Chléb banderovců – a nejen banderovců na Ukrajině – je stále chudší a život se pro většinu obyvatel země stává beznadějnějším. Hořící středověké pochodně jej 1. ledna 2016 sotva udělaly světlejším.

Zdroj: http://ukraina.ru/opinions/20160102/1015234552.html
32 Komentářů k Banderovský pochod v Kyjevě: Všechny komplice Ruska je třeba pověsit

 1. proud napsal:

  Skoda komentare a casu na fasisticky idioty…..nezajem,postrilet.

  • konzerva napsal:

   Už jednou je na tom náměstí věšeli pomoci náklaďáků v roce 1945….

  • to je jedno napsal:

   Tak nějak. Kdyby nesvrhávali zákonnou demokratickou vládu Janukoviče násilně v roce 2014 (čímž pošlapali lidská a politická práva jeho voličů), pak by se nyní měli daleko lépe, než předchozí roky… EU by Ukrajině nadbíhala v programu „Partnerství pro východ“. Rusko by Ukrajině dávalo dárky za členství v EUAU + slevy na plyn a ropu i za tranzit… + zakázky na vše možné, neb by i v Rusku bylo lépe…(nebyly by třeba sankce). Nesmíme zapomínat na to, že proEU Janukovič (opravdu nebyl proRuský, ale hleděl si sobecky zaslepeně i idiotsky jen svého!) dostal od Putina velkorysou ekonomickou nabídku – lepší, než jakou dala EU! I Finsko za socíku vyrostlo v hospodářského tygra obchodováním se SSSR za neutralitu! Banderovští Ukrajinci jsou prostě ekonomicko-geopolitičtí analfabeti a úplní idioti! Opravdu škoda mluvit. Ukrajina má nyní asi jen tyto cesty: A) Zbavit se Banderovců a začít s obnovou své země ve spolupráci s RF – nyní dost nepravděpodobné. B) Pokračovat v dosavadním Banderovském kursu a doufat, že začne dostávat obrovskou hospodářsko-politickou podporu ze strany Západu – Západ sám však na tom není moc dobře, a tak nyní taky dost nepravděpodobné. Tedy nějakou podporu dostávat bude, ale jen tu nejnutnější, aby se ten stát úplně nerozsypal a sloužil jako klacek k dráždění Ruského Medvěda. C)Pokračovat v dosavadním kursu a postupně se vylidňovat, neb v té zemi opravdu není k žití… Za 20 let může být ta země prázdná a připravená k osídlení jiným etnikem – soudě dle dosavadního tempa vylidňování. D) Pokračovat v dosavadním kursu, a nějak se stát členem NATO a pak společně s NATO vést útočnou válku proti Rusku… – výsledek bude nakonec podobný jako v předchozím bodě – tedy vylidněná Ukrajina. E) Zbavit se Banderovců a stát se mostem mezi EU a RF a stát se centrem obchodního prostoru od Lisabonu po Vladivostok – k tomu ale tamní obyvatelstvo nemá dost rozhledů, a USA toto rozhodně nedovolí! Závěr. Banderovští Ukrajinci jsou užiteční idioti, kterým stačí zamávat, jak oslovi, EU/USA mrvičkou před očima, a aniž by měli jakoukoli naději, že si tu mrkvu nakonec sežerou, ochotně pro ni udělají cokoli v marné bláhové naději… Nu i Hitler Ukrajinské Banderovce nakonec, jako podřadné Slovany, chtěl vyhubit! Ale tohle Banderovcům nedochází… Prostě absolutní idioti a totální zrada veškerého Slovanstva.

   • Jaris napsal:

    To je jedno, velmi dobra uvaha. Ti lidi na Ukrajine opravdu neumi premyslet a neustale tlucou hlavou do zdi. Neni jim pomoci a nedochazi jim, ze jsou v paratech zidovskych parchantu.

 2. Rudolf napsal:

  Nepřeceňoval bych. Kyjev má skoro 3mil. obyvatel a když se z tomto počtu najde 3000 debilů, je to silně pod světovým průměrem. Možná to ve skutečnosti s ukrajinci není tak špatné, jak se snaží zdramatizovat http://www.ukraina.ru

 3. martin bareš napsal:

  Ráno jsem četl něco o Polsku a k tomu chytrý komentář, jak si Poláci opět o notný kus blíže k fašismu, budou chtít ve svých velmocenských ambicích chtít ukrojit kus Ukrajiny, dokud je slabá a neduživá.

  Když to takhle půjde dál, budou si muset ukrajinští fašisté, velkopolští blbouni, banderovci, obdivovatelé Volyňských masakrů, prasnice, co nenávisí „moskaly“, komunisty, Rusy obecně a celou tu „východní svoloč“ padnout kolem krku, sjednotit se a hurá na východ.
  Nejlepší by ale bylo postrkem do sibiřských úrodných nížin, takový humanitární pochod smrti.

  Když vidím ty fotky vykrmených podsvinčat a podsviní, nemám dobrý pocit. Naopak mi cosi říká, jak byl náš popřevratový vývoj v mnohým podobný.
  Bez myšlenek a vizí, jen s nadávkami cesta k popularitě a úspěchu.

  • Josef Švejk napsal:

   „Naopak mi cosi říká, jak byl náš popřevratový vývoj v mnohým podobný.“
   Tak tak. Jen jedna prostá indicie o stavu u nás (z mnoha):
   Vítězem historicky první přímé volby prezidenta se stal Miloš Zeman, který získal 54.8 % hlasů (přes 2,7 milionu hlasů). Jeho soupeř, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, oslovil o půl milionu lidí méně (45.19 % hlasů).
   I u nás se najde dost zblblých lidí, aby se kdykoliv mohla opakovat Ukrajina i v ČEZku.

 4. Marie napsal:

  Podle názoru účastníků pochodu Ukrajinci mohou žít v pokoji jedině v případě odmítnutí ruského jazyka, ruské kultury, ruské pravoslavné církve, jinými slovy, jedině když sami v sobě zabijí Rusy.“

  V sobe zabit Rusa? To je ale blabol.

  A co ti ukrajinsti dementi predvedli Donbasu a Luhansku? Akorat vrzadeni bez ptani…
  Nebyt Ruska, tak tam vsichni duchodci uz pokapali hlady, protoze hezky dlouho jim z Kyjeva nechodi duchody, dostavaji pomoc z Ruska a oni budou v sobe zabijet Rusa?

  Ti lide maji narok na sve penize, protoze cley zivot platili pojisteni a oni jim je klidne ukradou.

  Nejde vubec o zabijeni Rusa v sobe. Jde o to uzemi, protoze zapad Ukrajiny nic nema. Nebyt prijmu od EU a od podpory zlodejskych miliardaru, tak Kyjev uz davno zkrachoval.

  Nejvic mi vadi, ze i vladnouci zrudy u nas tu valku podporuji z penez nam ukradenych! Jsou to vsechno vlastizradci a melo by se konecne najit par chlapu, co je pochytaji a zastavi to!

  Zadna valka nepojede bez penez!

  • Josef Švejk napsal:

   Myslím, že jsi jen nepochopila větu „V sobě zabít Rusa.“ Ten zbytek už je Ok.

   • to je jedno napsal:

    Je mi těch důchodců líto – ale není to výsledek toho, že se nezajímali o politiku? Proč se v patřičných množstvích neshromažďovali na náměstích a nedemonstrovali za Janukoviče i Stranu regiónů před 22/2/2014? Tenkrát by takové antidemonstrace, patřičně medializované, udělaly skutečně mnoho! Místo toho ale chodili sypat ptáčům do parků a hledali, co kde sehnat levněji… (a netýká se to jen důchodců). Ne nevyčítám jim to, ale žijeme v době, která toto, co vlastně ani není hřích či chyba, velice krutě trestá. A nemylme se, podobný trest se chystá již i na nás zde v EU! Vše se zde sune k okraji propasti…

    • Jarek* napsal:

     Promiňte mi prosím, ale musím se smát Vašemu výroku, že se zde vše sune k propasti. Milá paní, my už do ní letíme a po hlavě. Zatím méně vnímaví toto dnes berou jako „něco divného“ neuvědomují si, že stát jim sebral právní půdu pod nohama, stali jsme se nežádoucími ve vlastní zemi. A dokonce jsou ještě takoví, že o tomto pochybují, přestože tento stav je v sousedním Německu celé roky akorát to nyní začíná vylézat na povrch. Už v padesátých letech se v Německu tvořily turecké enklávy, kde nikdo nedodržoval německou ústavy, občanské zákony. Nyní tam jsou snad již dvě generace tureckých-němců, nebo německých-turků, kteří naprosto odmítají tamní státní moc a to v jakékoliv podobě. Začínám Německo litovat. Je to vše ale jen začátek.

 5. Hum napsal:

  Este ich to nepreslo? Cakame dalej…

 6. Bogus Sobotka napsal:

  Téměř polovina Rusů si měsíčně vydělá 3400 korun.

  Ceny jsou v Rusku podobné těm českým, a v některých případech i vyšší. Průzkum Ruského centra pro výzkum veřejného mínění dokázal, že platy jsou v Rusku opravdu bídné. Ale čeští obdivovatelé kremelské říše by je měli přijmout.

  Príjem do 10-tisíc obdržalo 46 percent oslovených obyvateľov. V príjmovej kategórii 10- až 15-tisíc rubľov bolo 26 percent oslovených a ďalších 28 percent si mesačne prišlo na 15-tisíc rubľov (186 eur) a viac.

  Väčšina Rusov hodnotí svoju finančnú situáciu ako priemernú. VTsIOM realizoval prieskum v decembri 2015 na vzorke 1600 ľudí zo 130 obcí v 46 regiónoch Ruska.

  Ruská ekonomika sa prepadá

  Ruské ministerstvo hospodárstva predpokladá, že ekonomika v minulom roku klesla o 3,7 až 3,8 percenta. Svetová banka (SB) odhadla pokles HDP o 3,8 %.

  Ľudia mali nižšie príjmy ako v minulosti. Inflácia v krajine rástla, takže za obdržané peniaze si Rusi mohli dovoliť ešte menej tovarov a služieb ako predtým.

  • to je jedno napsal:

   Dávám odkaz na tvrzení z Wikipedie – a doufám, že na Wikipedii nedělají proruskou propagandu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hrub%C3%BD_dom%C3%A1c%C3%AD_produkt Upozorňuji, že V HDI je Rusko na 57 místě dle údaje z roku 2012 a my na slušném 28 místě. Ruské HDP je nějakých 23 500 USD/na hlavu a naše nějakých 26 600 USD na osobu! I když vezmeme v potaz propad hospodářství, nevypadá to, že by na tom byli tak zle, jak Vy píšete výše. Takže mě na těch průzkumech a Vašich tvrzeních něco nesedí – nejsou ta čísla o Ukrajině? Tam by to určitě platilo – a pokud máte pravdu, pak na Ukrajině je situace nesrovnatelně horší a tam by tudíž lidé museli hynout hladem. Uvědomte si, že 3 400,-Kč/měsíčně je cca 4,7 USD na den! 2USD/den je již hladina absolutní bídy v rozvojových krajinách… A že by takto žila cca 1/2 obyvatel RF? Doložte tedy své tvrzení! Na druhé straně Rusko není tak zadlužené, jako my. Na rozdíl od nás mají slušné ozbrojené síly a mají dost nerostných surovin – většinu dokonce v rukou státu a ne nějakých Bakalů či cizinců…

   • Marie napsal:

    Zase sem ten magor kopiruje cizi vyplody, dokonce i slovensky, ach jo… je to provokater, nema cenu s nim ztracet cas.

    Za vlady Putina stouply platy i duchody 13x. Sankce jim zpusobily ubytek 5 % prijmu. Udaje jsou z rt.com.

    • Justass napsal:

     Marie a to je jedno.

     Zase nejen kopíruje, ale i lže. V Rusku jsem byl před 6 lety dost dlouho. Moje kamarádka, prostá to sekretářka na gymplu Měla čistý příjem 26 000 rublů, tehdy v kurzu 0.68 Rub/Kč. Což je na náš peníz skoro 18 000 čistého. Což mohlo být zhruba stejně jako podobná profese u nás. Předpokládám, že teď, když se inflace indexuje tak na tom bude o něco lépe. Její otec (61 let) rok v důchodu
     4 600 rublů důchod cca 3 128,- Kč, samozřejmě dál pracoval na svém místě s výdělkem 32 000,- rublů tj. cca 22 000 čistého. Celkem tedy i s důchodem nějakých 26 000 čistého, což převyšuje dost náš průměrný plat (samosebou v čistém) současnosti.
     V Rusku to tak chodí. Muž když dosáhne 60 let, tak mu automaticky ten důchod začne chodit ať chce nebo nechce. To samé u žen při dvou dětech v 55 letech. Navíc důchodci tam mají extra výhody.
     Polovina příspěvku státu na nájem a energie. Veškerá doprava zdarma ( snad jen letecká ne – na tu jsem se neptal). Takže v mnoha směrech bychom jim mohli i závidět – tedy někteří.
     Blb si může psát co chce – já vím své.

     • Marie napsal:

      To odpovida tomu, co jsem cetla na rt.com.

      A jeste tam bylo napsano, ze duchodci dostavaji prispevky na rekreaci…

   • Bogus Sobotka napsal:

    To je jedno:

    „Dávám odkaz na tvrzení z Wikipedie – a doufám, že na Wikipedii nedělají proruskou propagandu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hrub%C3%BD_dom%C3%A1c%C3%AD_produkt Upozorňuji, že V HDI je Rusko na 57 místě dle údaje z roku 2012″

    HAHAHAH, tak se vazne musism smat :DD
    Porovnavat Rusko s udaji z roku 2012 kdy stala ropa kolem 100 dolaru za barel s dnesni stavem ruske ekonomiky, tak to chce uz krapet poradne demagogie a hlouposti HAHAHAH

    Ale stejne me dojal tento tvuj vyplod: “ Na rozdíl od nás mají slušné ozbrojené síly a mají dost nerostných surovin “ :D

    Takze podle „slusne ozbrojenych sil“ proste tady ten pomateny Petrohardsky urcuje zivotni uroven Rusu hahahaha Tohle je uz fakt vazne moc :D

    A zde je odkaz v rustine

    http://www.gazeta.ru/business/news/2015/12/28/n_8068235.shtml

    Опрос: доходы почти половины россиян меньше 10 тыс рублей в месяц

    28.12.2015, 14:41

    Доход почти половины россиян в расчете на одного члена семьи в 2015 году составил менее 10 тыс. руб. в месяц. Такие данные приводит Всероссийский центр изучения общественного мнения (ВЦИОМ).

   • Bogus Sobotka napsal:

    To je jedno:

    „Dávám odkaz na tvrzení z Wikipedie – a doufám, že na Wikipedii nedělají proruskou propagandu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hrub%C3%BD_dom%C3%A1c%C3%AD_produkt Upozorňuji, že V HDI je Rusko na 57 místě dle údaje z roku 2012″

    HAHAHAH, tak se vazne musism smat :DD
    Porovnavat Rusko s udaji z roku 2012 kdy stala ropa kolem 100 dolaru za barel s dnesni stavem ruske ekonomiky, tak to chce uz krapet poradne demagogie a hlouposti HAHAHAH

    Ale stejne me dojal tento tvuj vyplod: “ Na rozdíl od nás mají slušné ozbrojené síly a mají dost nerostných surovin “ :D

    Takze podle „slusne ozbrojenych sil“ proste tady ten pomateny Petrohardsky urcuje zivotni uroven Rusu hahahaha Tohle je uz fakt vazne moc :D

    • konzerva napsal:

     Prýglaku a kavárniku z václavaku tak měli ti emeričtí kosmonauti na měsici olověné skafandry …??? A kdo je majitelem vikipedie..ha ha ha…

    • to je jedno napsal:

     Vidím, že jsem větší pochybovač o všem, než Vy… Já uvedu, že doufám, že americká Wiki nedělá proruskou propagandu, a Vy sem rovnou nacpete odkaz na nějaký článek z nějakých ruských novin bez stínu pochyb o relevantnosti zdroje informací… Ale moc díky za Vaše příspěvky – opravdu oživují místní diskusi!

     • Marie napsal:

      Je to zkratka Kulik, se vsim vsudy, stary lhar.

      Ja mam informace primo od lidi. A staci zajit na diskuzni prispevky k clankum na ruskych webech, neni potreba se zabyvat nejakymi prudici proti Rusku, jeste podplacenymi…

      • to je jedno napsal:

       Upřímně – my bychom zde spolu neměli o čem diskutovat neb diskuse plné souhlasných stanovisek snad ani nejsou diskusemi, ale jen jakýmsi klábosením a vzájemným souhlasným přizvukováním… Diskuse s BS mají ten správný „drajv“, nutí člověka brousit si dovednosti atd. Jsou prostě super. A občas tak krásně nahraje na smeč, že člověk dostane příležitost napsat něco, co by ho dříve ani nenapadlo. Kdepak, já bych mu za to, co dělá, nenadával. Skoro mám někdy podezření, zda si jej NWOO nezjednalo k vyvolávání diskusí…

 7. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Tady na těch ukropech se dokazuje,že nácek je všude stejný hovado a stejně blbý hovado.Parta origarchických židů je posílá na jatka,okrádá je vrchem spodem a nácíček s jediným mozkovým závitem a ješke k tomu strženým už bezmála třecet let furt nadává na komunisty….Něco tak blbýho,jako „pamatuj cizinče,tady hospodaří Ukrajinec…“může být výrok jen tupého ukronacisty,nevidícího si ani na špičku svého čuráčka,jinak by si všimnul,že mu vládnou samí cizinci ať v parlamentu,vládě,nebo kdekoli jinde….je to tragedie,takhle to vypadá,když zblblí ignoranti odstraňují pomníky takovým velikánům,jako byl V.I.Lenin,který jim dobře radil:“učit se,učit se,učit se“a ti blbci ho neposlechli a proto tak dopadaj….
  Chtěli „revoluci důstojnosti od žida“ a bez víza do EU a krajkované trusiky,vsjo bůdět,chlapci půjdou chcípat na frontu za EU/NATO/USA a ti co zbydou,se poperou o místa popelářů s imigrantama z Afriky a holky se přidají k tomu už půl milionů nešťastnic,co dělají v zemích EU kurvy a budou konkurovat těm černoškám,co postával u silnic po celý EU a kouřej hulky za 10 éček….

  • to je jedno napsal:

   Lenin nebyl žádný velikán. Jeho revoluci zaplatil Západní kapitál – nejen Němci! A vlastně tedy byl vlastizrádce! S revolucí začal tehdy, když Rusko a spojenci začínali mít vítězství v 1.WW jisté… S ostatním celkem souhlas.

   • martin bareš napsal:

    Ne, ne to je jedno.

    Lenin byl letitý revolucionář. A geniální stratég, jehož VŘSR změnila svět.
    První světová byla do té říjnové revoluce jen kšeft a nic více.

    Teprve pak věci nabraly i pro našeho Edwarda Beneše, Štefránika, atd. spád.
    A díky tomu, že naši byli pracovití už doby emigrace a makali celu válku, byly základy armády hotové, politicky jsme na nový stát byli připravení a mohlo vzniknout Československo.

    Doporučuji číst fakta o první světové válce..

    A neplivat na Lenina. Lenin nebyl Trocký (ocelová rychlokvaška), který se k revolucionářům, později bolševikům, přidal v podstatě více než rok před ruskou revolucí.

    A hlavně díky nim jsme tady a můžeme dýchat a žít (bez nadsázky!).

 8. Václav Druhý napsal:

  Ta znalost Ruska a její ekonomiky z vás některých přímo sálá. Jak papoušci stále dokola opakujete, že Rusko a její ekonomika je zásluhou nízké světové ceny ropy, málem před krachem. Bylo by dobré, aby jste si vy někteří uvědomili, kolik ropy přesto v dnešní době Rusko vyváží a kam. Zároveň si uvědomili jaké objemy plynu a kolika plynovody dodává Rusko tento plyn do Evropy. Rusko pouze do Evropy za dolary a eura vyváží, včetně plánovaného vývozu svého v Rusku vypěstovaného vepřového masa. A co mi země EU v této době do Ruska dodáváme a co za to dostáváme?

 9. JosefCZ napsal:

  Zastavit plyn a ropu a o zbytek se postará příroda sama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!