Erdogan: „ Hitlerovské Nemecko malo efektívny prezidiálny systém“

Recep-Tayyip-Erdogan-620x330Turecký prezident pochválil hitlerovské Nemecko. Prezidiálny systém tých časov bol efektívnejší, toľko Erdogan, ktorý chce prerobiť Turecko na prezidiálnu republiku.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označil podľa agentúrnych správ hitlerovské Nemecko za príklad efektívneho prezidiálneho systému. Tlačová agentúra Sputnik z Moskvy hľadala  na túto provokatívnu odpoveď otázku, či by bolo možné, aby existoval prezidiálny vládny systém  pri zachovaní štátnej moci. Erdogan plánuje prestavbu Turecka na prezidiálnu republiku, aby si posilnil svoju moc.

„Môžete to vidieť,  pozrite sa na Hitlerovské Nemecko.  Existujú aj iné príklady vo svete“, tak cituje tlačová agentúra Reuters tureckého prezidenta. Zostáva počkať, ako odpovie svetová scéna na toto vybočenie. Aktuálne stojí teraz turecká vláda kvôli Šedým vlkom na Ukrajine a v Sýrii v hlavných titulkoch.

Pred niekoľkými mesiacmi sa ocitol izraelský ministerský predseda Benjamin Netanyahu kvôli vyjadreniu o Hitlerovi v hlavných tlačových titulkoch . Netanyahu: „Hitler nechcel vyhladiť židov“, znel titulok v Contra-Magazín v októbri  po tom, čo Netanyahu učinil toto vyhlásenie pred židovským svetovým kongresom. Len kanclérka Angela Merkelová ho mohla trocha zbrzdiť a poučiť o histórii.

Od Christiana Sarländera

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2016/01/erdogan-hitlers-deutschland-war-ein-effektives-praesidialsystem/
3 Komentářů k Erdogan: „ Hitlerovské Nemecko malo efektívny prezidiálny systém“

  1. Jaris napsal:

    Nejlepsi jsou ty dve pentagramske satanske hvezdy v pozadi erdogana(schvalne pisu male e). Jak vystizne! Ta kreatura ma po tom vsem jeste tu drzost vystupovat na verejnosti! Kanalama by mel lezt, tenhle otoman!

  2. JosefCZ napsal:

    Co se stalo s lidmi, že se nechají vést jen samými blby. jak v zaměstnání, tak i ve veřejném životě. Bééé :-((.

  3. to je jedno napsal:

    No já bych Erdogana za ty výroky zase tak neodsuzoval a spíše se zamslel, co za tím je a co je na tom pravdy. My to zde přetřásáme, ale v Turecku jeho výroky mohou lidé vnímat v úplně jiných kontextech a konotacích. Mezi cca roky 1923-1936 v Turecku vládl úplně stejně Mustafa Kamal Ataturk, jako v Německu Hitler. A jak přiznal samotný Ataturk, rozdíl byl jen v jednom: On přivedl zotročený Turecký národ ke svobodě, a AH přivedl svobodný Německý národ do o otroctví. Erdogan každopádně usiluje Turky opět zotročit, a tak by podobnou moc, jako měl MKA dostat určitě neměl…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!