NSA pomohla GCHQ špionům hacknout Juniperské firewally – Snowdenovy uniklé informace

567c11f4c46188cc768b4614Britští špioni získali pomoc od US Národní bezpečnostní agentury (NSA), aby zjistili, jak se nabourat do firewallů, sestrojených Juniperem, největším poskytovatelem internetové bezpečnosti, podle uniklých dokumentů. Vládní komunikační ústředí (GCHQ), které je největší elektronickou zpravodajskou a sledovací agenturou Spojeného Království Velké Británie, spoléhali na to, že se jejich zámořský protějšek probourá firewally této firmy.

Odhalení přišla, když server Intercept uveřejnil šestistránkový dokument, čítající z roku 2011, pod jménem „Zhodnocení příležitosti zpravodajských služeb“ – Juniper.“ Dokument byl napsán zaměstnancem NSA, pracujícím s GCHQ a ukazuje naléhavost, s jakou špioni hledali způsoby, jak proniknout do bezpečnostních produktů Juniperu.

Hrozba plyne z investic Juniperu a jeho důraz na to, že je světovým lídrem.“ říká dokument.

Varuje, že signals intelligence (SIGNIT) agencies (zpravodajské služby) nemusí být nadále schopny udržet krok s technologickým pokrokem. „Jestliže komunita SIGNIT zaostane, může to znamenat roky, než se podaří znovu získat přístup do firewallu nebo routeru Juniperu, jestliže Juniper setrvá v rapidním posilování své bezpečnosti.“ Dokument byl jeden z tisíců vypuštěných NSA kontraktorem, Edwardem Snowdenem, který se stal informátorem.

Dokument také zaznamenává, že ačkoli Juniper nebyl lídrem trhu, produkty firmy byly velice ceněny, jelikož byly používány zeměmi jako Pákistán, Jemen a Čína – cíle US a Britských zpravodajských služeb.

GCHQ říká, že nekomentuje záležitosti zpravodajských služeb a operuje uvnitř striktního právního rámce.

V prohlášení Juniper oznámil serveru Intercept, že „koná v rámci nejvyšších etických standardů.“

Publikováno: 24 prosince, 2015

Zdroj: https://www.rt.com/uk/327011-nsa-gchq-juniper-hacking/

 
Jeden komentář na NSA pomohla GCHQ špionům hacknout Juniperské firewally – Snowdenovy uniklé informace

  1. host napsal:

    Prý všechny wifi routery od amerických a možná i dalších západních firem obsahují zabudovaný špionážní software, který lze příkazem na dálku aktivovat.
    A Windows je jeden velký spyware, zvlášť verze 8 a 10, dokonce to mají uvedené v licenčních podmínkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!