EU přikračuje k destabilizaci nové polské konzervativní vlády

Legislativu konstruovanou pro nově zvolenou polskou konzervativní vládu, aby jí dala kontrolu nad kanály státních médií a výlučnou pravomoc jmenovat ředitelské posty pro vysílání, odsoudil eurokomisař Günther Oettinger. Pan Oettinger obvinil šestý největší členský stát Evropské unie Polsko z porušování „společných evropských hodnot“ a pohrozil této zemi okamžitými sankcemi kombinovanými s žalobami.

Polský president Andrzej Duda tuto předlohu už podepsal jako zákon. Tento čin by teď mohl zahájit série kroků, které by mohly, zůstane-li zákon v platnosti, nakonec Varšavu zbavit hlasovacího práva v Evropské radě, tj. v organizaci, která seskupuje vůdce všech 28 národů EU.

Tento komisař pro digitální ekonomiku a společnost v nedělním interview s německými novinami Frankfurter Allgemeine Zeitung řekl: „Existuje mnoho důvodů, abychom aktivovali ‚mechanismus Vlády zákona‘ a abychom Varšavu podrobili monitorování.“

„Ředitel veřejného rádia nebo televize nemůže být propuštěn bez příčiny. To by byla zvůle.“

President Evropské komise Jean-Claude Juncker už hrozil zahájením úkonů vlády zákona s platností od roku 2014 k ochraně proti „systematickému ohrožení vlády zákona,“ hlásí tento list.

Toto opatření je poslední ze soustavy opatření zavedených vládnoucí stranou Zákona a spravedlnosti (PiS) Jaroslava Kaczynského, která v říjnu vyhrála volby.

Mediální zákon, který byl 30. prosince 2015 předložen parlamentu s převahou konzervativců, byl snadno schválen 232 zákonodárci se 152 hlasováními proti a 34 absencemi poslanců.

Podle nového zákona budou v budoucnu hlavní postavy rádia a televize jmenovány a odvolávány ministrem financí, a už ne konkurzem Národní vysílací rady.

Už před tímto parlamentním hlasováním hrozil polské vládě vicepresident Evropské komise Frans Timmermans na základě toho, že „svoboda a pluralismus médií jsou pro vládu zákona ve společnosti kritické,“ uvedl na tweetu mluvčí komise Margaritis Schinas – viz níže.

Euroskeptická vládní strana PiS tuto legislativu hájí. Uvedla, že tento krok byl střižen tak, aby snížil náklady a zvýšil „profesionální standardy a etiku“ spolu se zavedením prvku odpovědnosti národního vysílače, který je financován výlučně daňovými poplatníky.

„Jako první krok změníme principy volby činitelů veřejné televize TVP a Polského rádia PR,“ řekl náměstek ministra kultury Krzystof Czabanski, co má na starosti reformu polského mediálního trhu.

„V další fázi schválíme zákon o národních médiích, který změní fungování veřejných médií a pravidla jejich financování,“ dodal.

PiS chce transformovat veřejné rádiové a televizní stanice stejně jako tiskovou agenturu PAP na kulturní instituce pod dohledem národní mediální rady, která má být financovaná novou vládou.

Rozsáhlé mediální reformy jsou součástí silných PiS snah o změnu, když ta je nedůvěřivá k EU a prosazuje i tvrdou ruku NATO v jednání s Moskvou. PiS je proti jakémukoliv budoucímu vstupu do eurozóny a slibuje sociální výdaje na chudé.

Rovněž chce do zákona zakotvit více římskokatolických hodnot, v čemž se odráží hluboce sociálně konzervativní postoj této strany.

Jak už Breitbart London referoval, na nové polské vládě je pozoruhodný odklon v zahraniční i domácí politice od politiky bývalé vládní koalice.

Nový ministr zahraničí je bez ostychu výřečný o migraci tak, že zdvojnásobuje komentáře svého vůdce strany o tom, že migranti do Evropy zavlékají nemoci a parazity a konstatováním svého postoje, že v Polsku nebudou vítáni.

Polská ministerská předsedkyně Beata Szydlo mezitím zakázala vlajky Evropské unie na vládních budovách a tiskových konferencích s uvedením, že v budoucnu chce při výkonu vlády vidět jen „ty nejkrásnější červené a bílé polské vlajky.“

by SIMON KENT4 Jan 2016

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/01/04/eu-moves-destabilise-polands-new-conservative-government/
38 Komentářů k EU přikračuje k destabilizaci nové polské konzervativní vlády

 1. Ďuro Trulo napsal:

  Doufám, že se Poláci z těch židoevropských šmejdů neposerou a dokončí všechny kroky vedoucí k suverenitě úspěšně. AŤ je ke komu se přidat.

  • Josef Švejk napsal:

   Ano, my na to nemáme. Musíme tedy bystře sledovat cvrkot, abychom se nezapomněli, tak jako vždy, přidat se na tu správnou stranu.

  • Paul Durham napsal:

   Kladu si buřičskou otázku : události v Polsku jsou prvním nebo druhým plánem ? Obávám se totiž , že jsou až třetím plánem. Takže stejně jako u TohoPrase v Řecku si počkám v hodnocení , až se herecké postavy vybarví. Snad ne jako TenPrase. Ovšem těžko předvídat, tlak „lidských zdrojů“ na své „zástupce“ někdy vytlačí pěkně smradlavou věc.

   • weissbach napsal:

    *1

   • Jaris napsal:

    Paule, Tsipras nemel na vybranou, protoze Rekove sice souhlasili s nadsenim o odepsani castecneho dluhu, ale pri predstave, ze by se meli vzdat eura a byt vystrceni za dvere EU se jimjejich ksichty jaksi s nevoli protahly. Proto Varufakis odstoupil. Ten chtel zacit od piky, ale Rekove si zvykli na pohodli. To se radeji prodali do vecneho otroctvi nesplatitelnych dluhu a radeji rozprodaji grunt.

  • Rudolf napsal:

   K suverenitě??? Dlouho jsem se tak nenasmál.
   Budou suverénní stejně jako Německo nebo Japonsko, akorát to dneska ještě není vidět.

   • Justass napsal:

    Rudolfe – přesně!! Poláci ve svých velkopanských ambicích jen chtějí vystřídat Němce v roli leadera Evropy ( nemyslím ekonomického, ale politického ) o to usilovněji lezou do řiti USA. Takže suverenita bude, ale přes zastupujícího říšského protektora, alias ambasadora USA ve Varšavě – nachlup stejně jako na Ukrajině. Takže těm Polákům vůbec netleskám. Právě naopak. Vyměnit louži za smradlavou bažinu není nic povznášejícího. No a my tohle budeme mít na své severní hranici.

  • Skolastikus25 napsal:

   Poláky zrovna dvakrát nemusím, ale tentokrát jim fandím je nejvyšší čas rozložit to teroristické uskupení zvané EU. EU všechny členské státy a panstvo v Bruselu se se zhlédli v Hitlerovi proto je už dovoleno prodávat Mein Kampf.

  • Novapalo napsal:

   Poliaci sú totálne zmätený a dezorientovaný národ. Kresťanská filozofia myslenia ich pripravila o rozum. Nemá význam, aby som sa zdĺhavo rozpisoval, prečo je kresťanstvo duševná choroba a prečo bude Poliakom asi dlho trvať, kým sa spamätajú. Prečítajte si knihu „Zásadné omyly Západu a Vatikánu“ od P.P. Kysuckého.
   Duševne chorý je nevypočítateľný. Treba zakázať všetky súčasné náboženstvá (dedictvá zo stredoveku a staroveku) a zaviesť štátne inštitúty, ktoré budú skúmať, ako funguje duch a Boh (aj satan) v našom vesmíre.
   Len tak sa dá vyliečiť duševná chorova súčasných veriacich kresťanov, aj moslimov, aj budhistov ……… Boh a teda duch existuje určite, pre neveriacich zlá správa.

 2. Libuše napsal:

  Polsko se rozjíždí,lidé tam chtějí změnu,věřím a přeji jim,at jim vše vyjde ku prospěchu občanů.Držím jim palce .

 3. Putinka napsal:

  Nemám ráda EU ani USA, ale nevěřím ani Polsku. Myslím si, že Polákům nejde o nic jiného než obnovit svoji Velkopolskou říši – a to znamená vrátit Polsku část Čech( Těšínsko), část Ukrajiny, část Běloruska. A hlavně se hodně hluboko vklínit někam ( nevím, jak to slušně říct) USA. Jejich kamarádství s fašistickou Ukrajinou také o něčem vypovídá. Takže aby neskončili jako ti Ukrajinci.Takže bych se ráda mýlila a normálním Polákům přeji vše nej….

  • JosefCZ napsal:

   Trefné. Lépe bych to nenapsal.

  • gandalf napsal:

   Také bych řekl, že „bratříčci“ z Polska zkoušejí svaly. Hned potom jsme na řadě my! Pochopitelně by uvítali i návrat území, které jim přiřkl Brest-Litevský mír.

 4. Karel napsal:

  Ale, ale. Pražské jaro 68, tedy proces emancipace země byl také pokusem vymanit se z konzervativního komunistického systému. Demokratizační proces v ČSSR byl trnem v oku zejména ortodoxním stalinistům z NDR a PLR. Vstup 5. spojeneckých armád Varšavské Smlouvy nebyl v tehdejších reáliích z pohledu AGRESORŮ nic jiného než “ Nastolení vlády práva „. Práva stanoveného úzkou skupinou mocných s monopolem na pravdu podloženým útlakem, represemi, vězením a vojenskou silou. Ať žije věčně diktatura intelektuálských elit. S EU do věčných lovišť a nikdy jinak.
  Na druhou stranu, Polské mocenské ambice a syndrom z jejich historického nenaplnění jsou příznačné pro jejich enormní zavrtání se do amerického zadku a neustálého směřování od zdi ke zdi v prostoru EU a Evropy jako takové. HOVGH.
  https://www.youtube.com/watch?v=7vgVzBA0kXY

  • landa napsal:

   A co by následovalo ? Stát by byl zničený , zadlužený a rozkradený o 20 let dříve !!Nezaměstnaní ,bezdomovci , žebráci , vysoká kriminalita !!! Kde jsou dluhy není svoboda !!

   • Jan Jinsky napsal:

    Asi tak jako v Rakousku. Samá bída, korupce a zoufalství…
    Koukám že v roce 2016 se tu nic nezměnilo. Pořád melete stejné blbosti a svět si vás nevšímá. Takže vše v pořádku :)

    • Bogus Sobotka napsal:

     No oni ty chudinky jsou strasne izolovani. Jejich okoli se jich stiti, tak aspon tady si muzou lizat rany osudu a poplacavat se po ramenou

    • Jaris napsal:

     No Jinsky, myslim, ze si Rakousko v dnesni dobe moc nevyskakuje. Obyvatelstvo je znacne rozlobeno s prilivem vandraku, kteri nici, co se da. Traiskirchen je pro ne centrum a mistni obyvatele si stezuji nejen na jejich hrube chovani, ale i vykaly a odpadky, ktere ve mestecku vsude po sobe zanechavaji. Nezvany host, hul do ruky!

 5. Pepi napsal:

  Polske vlade neverim ani slovo ,Polsku nefandim.Delaji ze sebe i ze zbytku vychodni Evropy sud strelneho prachu(v nejlepsim pripade).I diky jejich „vlastenecvi“se Evropa jako celek blizi konfliktu s Ruskem.
  Smejete se jeste nekdo arabum(site/sunite/sekta proti sekte),cernochum ve Rwande ci Kongu?Primitivove,neni-liz pravda?Jina kultury,barbarska nabozenstvi…
  Aby Vam neztuhnul usmev na rtech,Polaci,az to Vasi zasluhou „bouchne“.NATO nam pomuze ,ale tak akorat do hrobu.

 6. Jarek* napsal:

  Klobouk dolů, smekám, závěj vymetám. Nezbývá, než Polsku a jeho lidem popřát, aby dělali politiku na sebe, pro svůj stát a jeho blaho. Dělají to pro sebe a své rodiny, pro své děti, které je následně neproklejí a budou si jich co by rodičů vážit a respektovat je. To je hlavní smysl toho všeho.

  • Marian napsal:

   Uplne zbytocne. Nastuduj si historiu polska v 20. storci. Nespolahlivy stat tak ako pocas II WW, tak pred nou a tak i po vojne. Aj ti zapadni politici poliakov tak beru.

   • Marian napsal:

    Si pozri, akeho hlupaka si spravili z toho ich Donalda. Je to nimi vybrata babka, hlupak, ktory poslusne plni zadane ulohy. uzitocny idiot.

 7. pražská vlaštovka napsal:

  Když se ale zlobí Walesa a EU Babylon ,tak na tom něco bude,co je ohrožuje..
  Kéž by je to nejen ohrozilo,ale také koneçně zničilo…
  my se přidáme, doufám , na tu spràvnou stranu- už je na čase…
  stále mám strach kvůli Ukrajině -stahují se tam nečisté síly a zprávy odtud jsou zatlačeny do pozadí..
  uvidíme ,co z toho zase vyleze..
  jà už nevím skrz ten chaos ,co si mám myslet o tom všem …jediná záchrana( i mého )zdravého
  rozumu ,jsou zprávy ruského zpravodajství.,
  pa všem
  vlaštovka

 8. jan napsal:

  Už tady byla zmínka,nevolení potentáti EU,nám jasně ukazují,nebudou státy poslouchat jejich nařízení,pošlou na ně hromy blesky.Jsou státy EU suverení,nebo ve všem podřízeni EU.

 9. nazdar napsal:

  Poláci vedou propolskou politiku. Nevím, je-li to pro jejich sousedy důvod k jásání. Spíš k ostražitosti a pevnosti. Měli bychom přemýšlet o přeorganizování V4 na Rumunsko.
  Na druhou stranu, každý vzdor proti EU-centralismu, je hodný podpory.

 10. Vlastenec napsal:

  **********************************************
  !!!!! KAŽDÝ VÍ, ŽE POLSKO JDE SPRÁVNÝM SMĚREM !!!!!!!
  **********************************************

  konečně PRVNÍ VZBOUŘENCI PROTI DIKTÁTU EU+USSA!!!!!!!!

  Vláda PL ČISTÍ TEN PROAMERICKÝ CHLÍV PLNÝ KOLABORANTŮ !!!!

  proto VLASSTIZRÁDCI, KOLABORANTI EU a uSSSa KVIČÍ !!!!!!

  nenechte se zblbnout SVIŇSKOU PROPAGANDOU MAINSTREAMU !!!!!!!!

  **********************

  AŽ ŽIJE VLÁDA PL ZVOLENÁ VĚTŠINOU LIDU PL ..tedy i kdyby si zvlolili vegetariány = BUDE TO VPOŘÁDKU !!!!!!!!!!!!!!!!!

  AŤ ŽIJE ODPOR PROTI FAŠISTICKÉ EU A uSSa !!!!!!!!!
  ***************************
  PRYČ Z EU NATO !!!!!!!!!!!!

  ___________________________________________________
  PS: prosím redakci, když zde máte převzaté články PŘIDEJTE KOMENTÁŘ !
  = POUZE PAPOUŠKOVAT MAINSSTREAM BEZ KOMENTÁŘE = JE ŠÍŘENÍ JEJICH PROPAGANDY = FUJ !!!
  ..A TO SI PŘÍZNIVCI TOHOTO SERVERU NEZASLOUŽÍ !!!

 11. proud napsal:

  Nebudu delat zle a popisovat Polskej (ne)charakter,proto uz ted tusim jak to vsechno dopadne.

  • martin bareš napsal:

   to je proude právě to „pravý ono“
   Vždy se někde něco objeví, u nás se třeba objevilo ANO a lidi jásaj, změna k lepšímu – protže jinému, či stejnému jinak natřenému.
   V Polsku podle mne jde o vysloveně nacionalistickou a fašistickou velkopolskou strategii a politiku.
   Marian to tady popsal.

   Jasně, že je dobře, že na sebe s Bruselem dělaj bu, bu, bu. Oni se ale dohodnou, jako všichni ksindlové.
   A to, co vyleze, bude průser – ne pro jejich „totalitní“ nové zákony, ale pro jejich politiku v minulém století, celém století, jak to prostě píše Marian.

   • proud napsal:

    Martine,nevim,pisu jen na zaklade svejch vlastnich zkusenosti,neverim jim ani nos mezi ocima!Samozrejme ze jsou mezi nima i dobry lidi,jako ostatne vsude.Me se jim ale presvedcit nepodarilo.

    • Contumax napsal:

     Osobně si myslím, že je to hra na “ vyšší dívčí “ do ženský a do melounu není vidět, že jóóó…

     Polákům nevěřím ani co by se za nehet vešlo…

     V dávných dobách patřili k nejhoršímu národu a kdysi byly nejhorší nadávky i v Čechách nebo na Slovensku : ty jsi jako Polák, prodal by jsi i svou matku do bordelu…

     To bylo tak před 100 léty, myslel jsem si, že to je kec ale starý lidi mě to potvrdili…

     • Jaris napsal:

      Contumaxi, Polaci jsou rozporuplny narod. Mam vsak dojem jestli to neni tim, ze kdyz chazarsti zidi byli za vlastizradu vypovezeni ze Spanelska, prijali ty hordy chazarskych zidu prave Polaci. To mi rikala jedna Polka. Polaci delaji uzkostlive rozdil mezi zidy a Polaky. To, ze je Polaci nesnaseji, nemusim snad psat. Mozna proto se Polaci jevi jako zradci Slovanu, ale pritom to mohou zpusobovat prave polsti zidi. Polaci napriklad podporili loni rusky motocyklisticky klub jedouci do Berlina k oslave vitezstvi Velke vlastenecke valky a sami je pres Polsko doprovazeli. Polaci maji take rceni, neni nic horsiho, nez polsky zid. A neco na tom je.

   • jan napsal:

    Pro martin bureš.
    Toto Vaše zdělení můžu podepsat.
    Kdyby to nebylo v zájmu USA,tak by to Kaczynský nedělal.
    Chvíli se budou kočkovat s hodnostáři EU,ale k dohodě dojde,zase zatlačí USA.Je také možné,že budou chtít ovlivňovat dění ve V4.Jak už jsem jinde napsal,je to také kladivo na Merkelovou.

 12. Pavel napsal:

  Líbí se mi velmi reakce EU na tyto jednoznačně státotvorné kroky Poláků. Mám skutečnou radost
  jak se Unie demaskuje. Konečně říkají pravdu! O tohle jde, nepustit nikoho ze svých pracek.

 13. jan napsal:

  Omluva panu barešovi,

 14. Justass napsal:

  Poláci ve svých velkopanských ambicích jen chtějí vystřídat Němce v roli leadera Evropy ( nemyslím ekonomického, ale politického ) o to usilovněji lezou do řiti USA. Takže suverenita bude, ale přes zastupujícího říšského protektora, alias ambasadora USA ve Varšavě – nachlup stejně jako na Ukrajině. Takže těm Polákům vůbec netleskám. Právě naopak. Vyměnit louži za smradlavou bažinu není nic povznášejícího. No a my tohle budeme mít na své severní hranici. Na těšínsku z toho budou mít určitě radost. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!