Reportáž (nejen) o Havlovi a jiných válečnících aneb Odbíjí nám dvanáctá?

obrtel-CKOdbíjí dvanáctá dnešní společnosti? Co přichází? Kudy vede cesta? A probudíme se včas? To byly hlavní otázky, na které hledala odpovědi Česká konference, akce, která se konala 21. a 22. listopadu v Kutné Hoře. Autor těchto řádků byl organizátorem Karlem Křížem pozván do diskuse o budoucnosti alternativních médií a nejvíc se těšil na odpolední blok, který debatě předcházel a týkal se současného dění, jež by se dalo označit jednoduše jako globální krize, pokud zůstaneme slušní.

Obrázek: „Pokud by se státy NATO chovaly legálně a podle smlouvy, nemohly by ty konflikty nikdy nastat. Zlomové pro mě bylo Kosovo, kde jsem pochopil, že to celé je podvod,” říká Marek Obrtel. Foto ČK

Nedávno jsem zveřejnil exkluzivní reportáž z Rhodoského fóra – Dialogu civilizací, kde mluvili politici, akademici či představitelé neziskových organizací z více než 60 zemí o problémech současného světa a chaosu, který v něm panuje. Zaujalo mě, jak obrovský rozdíl byl v tom, o čem tam účastníci včetně západních politiků rokovali, a o čem dennodenně referují česká a západní mainstreamová média. Podobná konference s názvem Valdajský klub se uskutečnila v říjnu ještě v Soči.

Tyto dvě konference byly sice mezinárodní, ale pořádali je Rusové. I to je možná důvod, proč obě akce, vyznačující se vynikající úrovní workshopů, přednášek, témat či organizace, naše média rok co rok buď ignorují, nebo pomlouvají, aniž by se je ovšem obtěžovala navštívit.

S oběma jmenovanými měla Česká konference společnou nejen nezvykle vysokou kvalitu přednášek a debaty, která se tam vedla, ale i totální ignorování ze strany sdělovacích prostředků. To, že v Česku panují silné předsudky vůči všemu ruskému, by mohlo vysvětlit absenci novinářů na Rhodosu i v Soči, ale jak pochopit jejich absenci v Kutné Hoře?

Inu, žádnou přehnanou vědu v tom nehledejte. Stejně jako na Rhodosu a v Soči, i v Kutné Hoře se mluvilo bez cenzury a tak otevřeně, že by všechny ty nevhodné informace mohly narušit pečlivě a léta budovaný obraz demokracie a svobody, který však po hříchu nemá s realitou příliš společného.

Snadné, nebo správné?

Svým příspěvkem měl sobotní odpoledne poctít Jan Petránek, jeden z nemnoha českých novinářů, který se na sebe může bez uzardění podívat do zrcadla. Tento komentátor, literát a disident před pražským jarem 1968 působil v Československém rozhlase, odkud byl pro své proreformní vystupování vyhozen, stal se signatářem Charty 77, přispíval do samizdatových Lidových novin a jakožto penzista je od roku 1993 plně nezávislý.

Pan Petránek, který spolupracuje například s Českým rozhlasem či Českou televizí, paradoxně zůstal disidentem i po roce 1989, neboť se oproti většině kolegů nebojí říct a napsat, co si skutečně myslí – a tak jako jeden z prvních začal mluvit o řízené migraci do Evropy a nepapouškuje protiruskou propagandu, nýbrž se snaží realisticky informovat například o konfliktu na Ukrajině či Evropské unii.

Čtyřiaosmdesátiletý doyen české žurnalistiky nakonec k mému velkému zklamání nedorazil, neboť se zrovna nacházel v nemocnici, ale organizátorům se s ním podařilo spojit alespoň telefonicky. „Současná situace je málo radostná. Cílem je vyvolat strach, a to nesmíme dopustit,“ myslí si novinář, který v krátké zdravici připojil jeden zajímavý postřeh: „Rozumný státník volí válku jako poslední možnost, USA ji volí jako první. Musíme naléhat na naše vládce, aby se změnili.“

Po hlasu Jana Petránka se na pódiu objevil další zajímavý představitel dnešní mediální scény – docent Petr Žantovský, publicista, vysokoškolský pedagog a autor více než 20 knih o médiích, který se rovněž nebojí popisovat věci bez příkras. Svoji přednášku nazval Mediální manipulace v digitálním věku. Což samozřejmě neznamená, že jde o jev nový a spojený s digitálním věkem, neboť, jak Žantovský podotýká, „manipulace je minimálně posledních 80 let v médiích stále přítomnou entitou“. Jak ale upozorňuje, vůbec se to nemusí týkat jen těch mainstreamových.

V dnešní době se totiž prudce rozvíjí občanská žurnalistika, kde každý může být jak příjemcem, tak tvůrcem obsahu, a tím se zcela mění mediální paradigma; stejně tak přibývají takzvaná alternativní média, jejichž kvalita bývá různá. Pouštějí se do nich často lidé, jejichž nadšení je často o mnoho větší než novinářské umění. Ovšem i přes jejich kolísavější kvalitu je třeba mít na paměti, že co dělá ve velkých médiích dvacet lidí, v alternativních musejí zvládnout dva.

I proto, že mainstreamová média se stala PR agenturami různých vlastníků či zájmů, váha alternativních médií roste. Podle průzkumu univerzity v Düsseldorfu je postoj tradičních žurnalistů takový, že jsou pro ně internetová média velkou hrozbou. Vzhledem k tomu, co tito produkují například v souvislosti se situací na Ukrajině, v Sýrii, ale i jinde ve světě, je jasné, proč se nezávislých médií, nebo aspoň těch, která říkají něco jiného než oni sami, bojí jako upír česneku. Petr Žantovský ale nabádá: „Chybí mediální gramotnost. Pokud se chcete vyznat v internetových médiích, musíte se sebevzdělávat. A pozor na emoce.“ Svůj příspěvek zkušený mediální analytik a historik zakončil výstižnou větou: „Nastává čas, kdy se musíme rozhodnout mezi tím, co je správné, a tím, co je snadné.“

Amerika zná odpověď…

Další výrazná osobnost, Jan Schneider, si všímá totalizujících tendencí, které mají mnoho odpovědí, ale málo otázek, a připomněl bonmot amerického novináře ArtaBuchwalda: „Amerika zná odpověď. Jak zněla otázka?“ Signatář Charty 77, po roce 1989 zaměstnanec tajných služeb, analytik a bezpečnostní expert se snažil vážnou a kalamitní společenskou situaci u nás i ve světě odlehčit, a prohlásil, že ve „vypjaté situaci je nutné se nadechnout a zasmát, neboť nejhorší je smrt z úleku“.

Co měl na triku Henry Kisinger? A Václav Havel? Proč jsou vojenské akce NATO nelegální? Co o této organizaci zjistil Marek Obrtel? Jaká je skutečná situace v Německu a co se o uprchlické krizi neříká? Zbytek reportáže si můžete přečíst na http://www.casopis-sifra.cz/reportaz-nejen-o-havlovi-a-jinych-valecnicich-aneb-odbiji-nam-dvanacta/

Autor: Milan Vidlák

 
33 Komentářů k Reportáž (nejen) o Havlovi a jiných válečnících aneb Odbíjí nám dvanáctá?

 1. Marie napsal:

  „Musíme naléhat na naše vládce, aby se změnili.“

  Napad dobry, ale bohuzel, jak pravi nadpis clanku, nam odbiji dvanacta!

  Nalehani nepomuze, je potreba je okamzite pochytat jak skodne lisky. Proc? Protoze oni jsou zaplaceni za podporu valky a nasi likvidace, copak to nevidite na vlastni oci?

  Kdyz budete dostavat od zamestnavatele obrovske platy, budete to chtit zmenit ve svuj neprospech? Samozrejme, ze ne.

  Valka tem nahore nikdy neublizila a neublizi, pinclove pochcipaji, nikoliv oni. Maji davno pripravene unikove cesty a budou houpat nohama v sitich u more a popijet, vcetne naseho Zemana, jen co se spusti vetsi akce.

  Lidi, myslete na sve deti, kdyz uz na nic jineho, proboha…

  • proud napsal:

   Staci je proste odstavit,nalehat je skutecne smesny.Jenze misto nich potrebujes nekoho jinyho,vis o nekom stoprocentnim??! Ja ne!A narod zdaleka neni tak daleko aby je dokazal zastoupit sam.Takze dokud se bud narod nesjednoti,nebo nesezene vlastence,zbejva jen je donutit,ne nalehat,z nalehani maji srandu.

   • Marie napsal:

    Proude:

    Vyjdeme z toho, co nas pali nejvice, a tim je valka.

    Tudis tito kluci, jako pan Obrtel a spol, zkuseni by klidne stacili to zvladnout ( za pomoci ze zahranici… to nebudu dal rozvadet, ale tusis kam mirim ). Obsadit media a vyhlasit mimoradny stav a prozatimni vladu, ktera okamzite ( respektive dopredu ) pozada Rusko o ochranu. A zadna vojenska akce proti CR se konat nebude!

    Tomu muzes verit. Za teto situace za nas USA bojovat nepujdou,na to jsme prilis male houvinko pro ne. Na otevrenou valku s Ruskem nemaji koula a zadnou sanci ji vyhrat, a moc dobre to vedi.

    Mozna mi neveris, ale jedine, co muze sakra zamotat Rusku hlavu, bude armada z tech privandrovalcu, a ze jich planuji 50 milionu, to je fakt, ktery pri tomto tempu zvladnou nejpozdeji behem roku az 2 let. A ozbrojit je, neni problem, nehlede k tomu, ze dost velka cast z nich uz prodelala vycvik v Jordansku a Turecku, takze velitele uz v Evrope jsou. Jen si je prohledni na fotkach, jsou to ranari od pohledu.

    Zbrane uz jsou natahane v Evrope, uz jen staci je rozdelit.
    Pamatuj, ze sion je had, a hadim zpusobem pujde i do boje. Co vidis na Ukrajine? Presne toto…
    Rusko je silne, ale bude oblehano hned z nekolika stran a pokud se dostane do uzkych rychle, tak taky rychle pojede strategicke zbrane, nemysli si, ze ne. Houby ma Rusko duvod se starat o nas, zradce v Evrope. Evropa jen dostane, co si zaslouzi za to svinstvo, kdyz Rusove za nasi svobodu umirali a my jim za to pliveme do obliceje.

    Je to pouze nas problem, ze poslouchame ty podelane siozidaky, pocinaje uslintanym ubozackem ublizovanym Zemanem. Uz to mel davno resit a nebo odstoupit. Misto toho se vymlouva na vladu, kterou ovsem pak pochvali..

    Takze co? Pockame si na smrt? A nebo vyrazime vlastizradce, pro ktere nase zeme zadnou vlasti ani neni!

    • peter napsal:

     Prave o to slo v r.89 ale ludia to vtedy nepochopili a zial drviva vacsina to stale nechape o co tu bezi,Keby sme sa tychto ludi pri moci chceli zbavit tak uz to zamatove nepojde.To radsej obetuju vsetkych slovanov.

    • proud napsal:

     Mas pravdu ze neverim,protoze za soucasnyho stavu by jsme Rusku timhle jen zkomplikovali zivot,uvedom ujes si to?A uvedomujes si co by nastalo kdyby Rusko reklo proste „nejde to“?Mam pocit ze tak daleko nekoukas,az by sem vlitlo NATO,vzdyt na to vyslovene cekaji!

     • ivana napsal:

      Proude,
      vidím to úplně stejně. Už jsem to Marii psala někdy v listopadu, že bychom tím Rusku v současné době asi radost neudělali. Myslím si taky, že Rusko má těch starostí momentálně dost vlastních. A že by nám sem akorát vlítlo NATO a bylo by to už navždy v háji. A že se USA jen jen třesou na to, aby nám sem mohly vnutit svou vojenskou základnu, o tom přece víme a byla by to jen voda na jejich mlýn. Souhlasím, že je třeba něco podniknout, ale to, co navrhuje Marie, mi připadá naprosto nedomyšlené a dopředu ztracené. Je třeba všechno důkladně promyslet a pak postupovat krok za krokem, ale jakmile uděláme první krok, mít už promyšlených nejméně pět dalších kroků. Prostě tak, jako když hraješ šachy. Tak to dělá i Putin.

     • Marie napsal:

      Rusko nam nerekne, ze to nejde… nejake odezvy uz mam…ale je potreba pozadat, samo od sebe nam nepomuze.

      Ano, mas pravdu, Rusko ma svych starosti dost, ale taky si uvedom, ze z nasi strany budou organizovany akce proti Rusku a nezapomen, ze v Nemecku jsou nejvetsi zakladny amiku a take nejvetsi zasoby zbrani. Rusko by tim pomohlo i sobe, ver tomu, ze si to uvedomuje.

     • Marie napsal:

      Proude: NATO v troskach, bezmocne, rozdrobene. Proc si myslis, ze Ukrajina prijima do armady privandrovalce a nevalci tam NATO na Donbase?

      A nemysli si, ze kdyz tady nenapisi vse, ze dalsi kroky nejsou pripraveny….

   • Paul Durham napsal:

    http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2168-sobotkovy-hacknute-maily-soudruzi-se-radi-jak-zmasirovat-mineni-naroda-jak-umoznit-premierovi-otevrit-dvere-migrantum-a-nevyvolat-revoluci-jsme-pry-tupci-spiknuti-a-velezrada-v-primem-prenosu.htm

    Co udělá národ ? Nic. Ani se nepřevalí u žlabu na druhý bok. Co s takovým národem ? Nic. Říká se tomu výslednice sil – jinými slovy vše je tak, jak má být a každému, co jeho jest. Že se nám některým něco nelíbí je irelevantní, rozhoduje biomasa.

    • Marie napsal:

     duvod, proc jsem tady na foru… zjistuji podporu revoluce… mala…. skoro zadna….takze zbyva jenom Fidelova cesta – s podporou ze zahranici….

  • Marie napsal:

   Pridam citat od „CHE“:

   „Revoluce neni jako jablko, ktere spadne kdyz dozraje. Musite ho utrhnout.“ ( primet spadnout…)

   • ivana napsal:

    Marie
    já bych jen dodala ..ale taky ho nesmíte podtrhnout, tj. utrhnout ho příliš brzy, jinak nebude mít dobrou chuť a budete z něj jenom zklamaní.

  • Jirka napsal:

   Ano přesně tak…mrkněte sem: http://www.white-media.info/hax.html

   Zveřejnění emailů, jak nás zaprodává vláda!!!

  • Guldur napsal:

   Marie – opět přesně a výstižně řečeno, jako vždy..
   Zejména také „vcetne naseho Zemana“ – to je nutno zdůraznit – jednodušeji věci pojímající jedinci v něm vidí vyjjímku z establishmentu (tou byl spíše Klaus v prezid. období – když už by někdo vůbec kdy u nás) – není pravda, je to vlk v rouše beránčím – svým způsobem nebezpečnější než ten Švarzensráč – toho polointeligentní člověk alespoň ihned prohlédne a zavrhne… Je to stejné jako v US to nastrčený prase Trump, předtím R.Paul, Kerry,…… – všichni stejný pijavice a loutky v rukou těch skutečných velkých „upírů“.
   Nějaký přemlouvání a doufání ve změnu a kumbájá a v návrat slunných dnů Kraje bez jakékoli oběti je jen totální naivita/stupidita generovaná strachem lidí ze ztráty souč. statutu quo jejich maličkosti, vlastně taková obranná pomůcka mysli – otočím se, hlavu do písku a problém zmizí.
   Nebude to lehký a klidně je možný, že přijde termonukleární celosvětová válka (či jiná forma vyhlazovací akce) – jedno je ale jisté – nikdy se jim nepodaří zničit všechny, kdo mohou přispět k záchraně a obrodě Země a světa, takhle to prostě nefunguje a zlo bude nakonec zničeno – jen poslouží svému účelu nejdříve a ten bude tak rozsáhlý a mocný, jak je potřeba – tj. čím větší blbost a degenerace mas, tím větší zkáza musí nastat k jejich (těch co zbydou) probuzení a duchovní obrodě.
   Tvrdé, ale logické.

   • Marie napsal:

    Naprosto souhlasim s tim, co rikas.

    Vesmir funguje proto, ze tam panuje rovnovaha sil. To zlo ( ja tomu rikam negativni, destruktivni energie), bude, samozrejme, ve jmenu silove rovnovahy zniceno a rozhodne ti, co zbydou, u tech dojde, zakonnite, k te duchovni obrode v dusledku toho.

    Ja jsem takovy realista-idealista, ze se snazim docilit rovnovahy na svete bez valky, bez utrpeni a ztrat. Ono to jde, pokud clovek je ochoten se poucit z minulosti a nebat se ridit pudem sebezachovy a rovnosti. Pokud se zbavi lenosti a vsech vlivu, ktere jsou produktem te lenosti, tj. vsemi vymyslenymi bludy od bohu az po veskere – ismy a falesne prislusnosti k necemu, co je manipulaci, ma sanci zit a dobre. Pokud se poda viram, tak si nabiha na bodak te viry, at je to co chce.

    Clovek se narodil ze spoluprace semena a vajicka ( lidske duvody spojeni, ponecham radeji stranou). Spoluprace je dana a nutna, a pokud se rozbije u lidi, pak uz jsme vlastne polomrtvi a ja mam casto pocit, ze se bavim s polomrtvolami, jinak vyjadreno s temi, co strkaji hlavu do pisu, jak jsi to spravne nazval.

    Ale kdyz nekomu reknete, ze valky vlastne chce, tedy, strcenim hlavy do pisku si rika o nakopnuti zadku, tak se nastve. Slysite: “ Ne, ja verim Zemanovi, ze se nas zastane.“
    Kecama jiste, to on rad se vykecava. Nikdo uz nechce videt cely „balik“ teto osoby, za celou dobu, co je v politice, pocinaje prevlekanim kabatu z KSC do OF, pak CSSD, jednoduse prospechar a krivak.
    Kamarad se osobne zeptal Sobotky, jestli bude valka a spokojil se s odpovedi, ze nebude! A ja mu rikam, copak nemas oci? Ty to nevidis kolem sebe, jak se to rozsiruje k nam? Valka nezacina tim, ze ti spadne bomba na hlavu, tim pro tebe uz vlastne konci. Lide si nepripousti to, ceho se boji, a to je chyba. Strach je negativni energie, ktere se clovek musi zbavit, aby byl vnitrne v rovnovaze. A clovek, ktery se neboji, veci resi razne, protoze ho nebrzdi strach. A tak to ma byt, ja jenom nasleduji zakony prirody. Ani zvire si neseda do kouta a neceka, az ho druhe sezere. Vzdy bojuje, i proti vetsimu. Porad ma sanci na zachranu, at uz rychlosti nebo zvolenim unikove cesty, ktera je pro predatora neschudna, proste svuj pud sebezachovy nezaproda kvuli necim kecum, jako to dela clovek.

    Lidi se klani i pred nazvem president. Neni zadny duvod, president je presidentem pouzivanim svych pravomoci ve prospech svych volicu a ne, ze se vymlouva, ze zadne nema a lidi mu to budou bastit? Jedine hlupaci. Bere prachy za vymluvy? Nema koule na to, aby chranil nas narod? Tak at je povesi na stromecek a vypadne, narod potrebuje ochranu zivotu a ne vymluvy.

    • ivana napsal:

     Marie
     při čtení tvých příspěvků člověk nabude pocit, že když se zbavíme Zemana, tak tady u nás už bude vlastně všechno v pořádku. Za všechno špatné vlastně může Zeman. Tak do toho! Myslíš si vážně, že odstraněním Zemana něco vyřešíš? Vyřešíš tím jenom tvůj osobní problém se Zemanem. Ale bordel tady zůstane dál a možná ještě větší. Protože nedohlédneš, kdo by se stal prezidentem po něm. Překvapuješ mne, že ten hajzl a vlastizrádce Sobotka (na kterého už to prasklo -viz jeho emaily) a celá ta jeho banda, co si říká vláda, tě nechává úplně klidnou. Tihleti zmetci ti zjevně nevadí. Snažím se ti stále říct, že Zeman není náš největší problém, ať už je jakýkoliv.

     • Marie napsal:

      Prosim te, neotravuj kravinami: CELOU DOBU RIKAM ZEMAN I VLADA A JESTE rada CNB, jmenovite Singer.

      Jestli sis nevsimla, tak nadavam Zemanovi za to, ze neodvola vladu, takze mi tady nevnucuj, ze ta mne nechava klidnou! Vetsi casti z nich jsem cely rok psala a posilala je do riti taktez, takze me uz neotravuj s vymysly, ze mne nechavaji klidnou.

      Nahrada? Snadna. Vyhozeny kandidat Okamura by to vzal, Filip by mohl byt taktez. Jde o docasnou vladu, ktera by zaridila referendum o prime demokracii, a co je nejdulezitejsi, to je ven z NATO a smlouvu o pomoci od Ruska. Ano, patrime k nim. K bratrum Slovanum. A ne k zidakum…

      • Marie napsal:

       Jeste dodatek: priorita je zastavit valku, a bez vyhozeni privandrovalcu se to nepovede. Zeman je vrchni velitel ozbrojenych sil, proto na nej utocim nejvice, jelikoz se nema k vyhlaseni stavu ohrozeni zeme.

       Muzes si napsat Zemanovi, a dozvis se, ze jsem ho opakovane zadala o odvolani vlady a taktez Singera. Na oboji ma pravomoc.
       Mne ten ozralec jinak vubec nezajima…. krom toho, aby pouzil pravomoce na nasi ochranu, resp. zachranu nasich zivotu. Uz se dal nebudu opakovat, ty to stejne nechces chapat, tve prispevky jsou o tom, jak nic nejde…

       • ivana napsal:

        Marie
        stav ohrožení může vyhlásit u nás jenom parlament, to znamená, poslanecká sněmovna a senát. Prezident toto právo nemá.

      • ivana napsal:

       Patříme k nim, ke Slovanúm, to je pravda, jsou to naši bratři a vždy budou.
       Okamuru jsem chtěla volit za prezidenta už v prvním kole, taky se mi líbí jeho názory a hlavně, že je takový akční. Filip by taky nebyl špatný podle mého mínění. To jsou dobrá jména.

       • Marie napsal:

        To ja taky. Kdyz ho podvodem vyradili, tak jsem volit nesla, protoze kdyz si mam vybirat ze dvou hovinek jenom podle toho, ktere mene smrdi, nemam zajem.

        U Zemana mi vadila jeho politicka turistika a nektere veci, ktere delal, kdyz byl ve vlade, jako napr.privatizace. Je pravda, ze vetsi cast Uhelnych uz zprivatizovana byla, ale nemusel se aktivne podilet na tom podvodu i s tim zbytkem a jeste o tom lhat. Proste u mne zahazovaci komunisticke knizky po roce 1989 nemaji sanci na podporu…a to jsem jeste netusila, jak se ke mne zachova, a prida jeste vysmivani, a to jsem kopala soucasne za vice nez 80 tisic lidi….

 2. Jaris napsal:

  Prilis mnoho slov a zadna akce. Stale mam na mysli Island. Tihle lide s bystrym rozumem ihned pochopili, kdo je jejich skudce a vysli do ulic jako jeden muz. A ne jednou! Nakonec docilili, ze bankovni predstavenstvo sedi v base a muselo zaplatit pokutu. Banka se prodala mve prospech obcanu Islandu. Jestli ten bystry rozum nemaji tim, ze jedi ryby,tudiz maji velky prijem fosforu, zatimco Cesi se futrujou veprovym a mozek se jim obalil sadlem a zadnice jim zakorenily v gaucich u televize. Jen mensi procento Cechu vidi, jak se stahuji nad Evropou mraky. Seredne mraky!

  • Marie napsal:

   Jednicka s hvezdickou za pravdu, Jaris.

   Je to opravdu na hrotu. Ja to citim v zadech. Mam jednu vyhodu, ze jsme netknuta televiznimi a filmovymi srackami a horory na platne, ktere lidi otupily, ze to, co se deje kolem, neberou uplne vazne, ale spis jako na platne kin. A to bylo ale cilem, tam lidi dostat. Proto jsou tak netecni, a tim veprovym to zas az tolik nebude, jako temi medii. Hodne prispelo vzhlizeni se v USA po roce 1989, ta nalestena bida lidi zaslepila, az posledni dobou jim dochazi, o cem jsou, protoze vsude kolem v zemich jsou narvani a my zivorime kvuli tem jejich valkam.

  • Marie napsal:

   Jaris: Narazila jsem nahodou na toto video, ktere je velice stare a netusila jsem, ze tady pisi skoro totez, co rikal uz tak davno Sladek.

   Sliby, jak pujde vlade po krku, byly skutecne jen populisticke kecy, protoze ani ted, kdyz ma daleko vetsi pravomoce, ji po krku nejde, naopak ji chvali, a pritom dnes jsme v situaci, ze nam jde o zivot ( tehdy jeste nikoliv ). Proste a jednoduse: kdo v roce 1989 zahodil komunistickou knizku, vzdal se clenstvi z prospechu, aby mohl byt dal v politice, neudela vubec nic pro narod, protoze by tim ztratil, a to rozhodne nema zajme, naopak, chce kandidovat znovu. Takze je skutecne nutne vyhodit uplne vsechny, pocinaje podvodnikem Zemanem, ten jenom hraje s narodem podvod, jak nakonec byl zvykly vzdy, pan zednar, stejny jako Havel, i s tim chlastem….

   https://www.youtube.com/watch?v=b8PeV8U4H2c

   • Jaris napsal:

    Marie, poslechla jsemsi pouze prvni cast a dal ne. Zeman uhyba jak slizka uhor a neodpovi konkretni problemy. Nejen, ze ho nemam rada, ale na jeho zvasty zacinam byt alergicka. NIC KONKRETNIHO NEREKNE,jen uhyba a chce to zahrat do autu. Uz tenkrat z toho rozhovoru z nej cisi podpora pro zionistickou EU, coz hned prokazal povesenim modreho hadru na hrad. Zeman je jak rozklepany sulc a vse je pro nej slozite. No a nakonec s tou vladou jaksi nezamaval, ba naopak ji za „tezkou“ praci podekoval.Jen tenkrat mluvil preci jen rychleji. Dnes kazde slovo z nej leze jak z chlupate deky. Zeman pri sve fyzicke kondici patri na vejmenek a nikoliv do prezidentskeho kresla. Na to, ze je mu 71 let, a to dnes neni zadny vek, je silne opotrebovany clovek.
    Sladka moc neznam a v tom rozhovoru mluvi dobre a zcela spravne o cikanske problematice a jak by to resil. Lidi ho tenkrat nemeli radi a nazyvali ho fasistou. Myslim, ze toho „bubaka“ z nej udelala media. Uvidime, zda se mu podari prosadit.

   • ivana napsal:

    Marie
    proč už zase lžeš o Zemanovi, že v 89. roce zahodil knížku KSČ? Zeman vstoupil do KSČ v r. 1968, v době tzv. Pražského jara. Po normalizaci byl v roce 1970 z KSČ vyhozen protože si ji dovolil kritizovat. Pak už do KSČ nikdy nevstoupil, takže v r. 89 opravdu neměl, co by zahazoval. Zase píšeš kraviny. To co mi na tom vadí, je ten tvůj zlý úmysl. Když máš takovou potřebu ho kritizovat, tak to klidně dělej, ale čestně a piš fakta a ne své smyšlenky. Pokud to budeme tady dělat všichni, že budeme psát výmysly, tak to bude opravdu jen ke škodě věci a nepohneme se nikam dál.

  • ivana napsal:

   Jaris
   teď jsi mne rozesmála, Už vidím před sebou Čechy s prdelema zabořenýma v gauči před televizí, jak žerou to své vepřo knedlo zelo a sádlo z nich kape až na zem. Je to veselá představa. :-)))

 3. Paul Durham napsal:

  http://zpravy.idnes.cz/ministr-stropnicky-dostane-opancerovane-audi-f4t-/domaci.aspx?c=A160105_211458_domaci_jkk

  Možná by už konečně měli taky opancéřovat Hejvlovi urnu, aby si z něj nějaký frustrát neudělal potravinový doplněk ve stylu Schindele’s Mineralien :-)

 4. J. Hruška napsal:

  Moji milí revolucionáři, zrovna tak, jako vy dnes o USA jsem já smýšlel před sedmadvaceti lety o SSSR. Pak nějaký vůl zazvonil klíči a nestačil jsem se divit.

  • Paul Durham napsal:

   dobrá sebereflexe :-)
   na plyšáku mne nejvíce zaujalo, jak výborně měli herci nastudované role, kulisy i kostýmy, a v neposlední řadě musím vyzdvihnout disciplinovaný kompars včetně dobrovolníků, báječné představení

   no mnozí staří revolucionáři jsou profíci, tedy bez paměti, bo pokrok nezastavíte a „je třeba“ jít dál přesně podle protokolu
   a ti mladí paměť nepořebují, bo ji má přece dost jejich chytrý mobil

  • Justass napsal:

   J.Hruška – přesně! Nejste zdaleka sám co tak smýšlí. Bohužel většina z nich není, asi z důvodu studu, takové veřejné sebereflexe schopna. Nicméně i ti patří k tzv. mlčící většině. Jednou tady nějaká z dam chytře napsala “ je to jako rozlitý benzin“ stačí málo a buchne to. Neumím si představit, že by tenhle národ šel do války proti Rusku ( tam a ne jinam to všechno směřuje). Možná někteří s těch mladých, kteří mají paměť je v chytrých mobilech ( jak vtipně říká Paul ). No ale myslím, že i těm by to jejich tátové dost rychle vysvětliliˇ- nemýlím-li se. :-)

 5. ivana napsal:

  Mám děti 40 a 28 let a často jim vyprávím, co se tady vlastně stalo a taky, co se tady vlastně děje v současné době, aby tomu porozuměli. Jinak by jim asi brzy taky stačil už jenom ten mobil. Myslím si, že je velmi důležité, abychom začali každý u svých vlastních dětí vysvětlovat a vysvětlovat, protože oni (hlavně mladí) nemají naše životní zkušenosti a jsou náchylní věřit všemu, co se jim říká v televizi nebo co jim tlačí do hlav naše provládní média.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!