Gallup: Pokles životní úrovně Ukrajinců překonal všechny rekordy

085d15d98941f00e6b465f9a2777b5b079f28201Životní úroveň Ukrajinců ještě nikdy nedosáhla tak nízké úrovně. K tomuto závěru dospěli analytici ze společnosti Gallup. Podle výsledků jejich výzkumu Ukrajinci nejsou spokojeni s hospodářskou situací v zemi a svou životní úrovní a nemyslí si, že v příštích pěti letech se situace může radikálně změnit.


V roce 2015 životní úroveň na Ukrajině dosáhla své nejnižší známky za celou dobu pozorování. K tomuto závěru dospěla společnost Gallup, která provádí výzkum veřejného mínění v mnoha zemích. Výsledky studie vysvětluje ИноТВ.

Z maximálních 10 bodů Ukrajinci v průměru hodnotí své současné životní podmínky na 4,0. Při tom ani v budoucnosti nevidí důvod k optimismu: podle hodnocení respondentů v příštích pěti letech tento ukazatel dosáhne jen 5,2. Tak pesimistické názory na Ukrajině výzkumníci ještě neviděli, poznamenává Gallup ve svém článku.

Ekonomika Ukrajiny je v úpadku, situace na východě země zůstává napjatá, a proto tyto ukazatele obecně nejsou překvapující. Hodnocení životní úrovně kleslo ve všech věkových i sociálních skupinách, a to platí i v prognózách do budoucna. Výjimkou je pouze nejbohatší vrstva Ukrajinců, kteří se dívají vpřed s velkým optimismem.

V tomto roce bylo spokojeno se svou životní úrovní pouze 17 % Ukrajinců a za špatnou považuje ekonomickou situaci již 79 % dotázaných. Jako „prosperující“ ji označilo pouze 9 % respondentů, zatímco například v roce 2011 takový názor měl každý pátý. Podle výzkumníků není překvapující, že na západě země situaci respondenti hodnotí lépe, než na jihu a východě — tedy v regionech, které se staly prostorem silových operací Kyjeva.

Nízké hodnocení životní úrovně na dnešní Ukrajině svědčí podle výzkumu Gallup o tom, že lid je nespokojen s přetrvávajícími politickými, sociálními a ekonomickými těžkostmi. A dokud se situace nevrátí do normálu, analytici jiné výsledky ani nečekají.

Zdroj: https://russian.rt.com/article/140405
6 Komentářů k Gallup: Pokles životní úrovně Ukrajinců překonal všechny rekordy

  1. Jarek* napsal:

    A bude jen hůř, Vy majdanoví bulíci.

  2. koudelak napsal:

    Nulandová jim doveze sušenky.

  3. Jan napsal:

    Co jste chtěli milí Ukrajinci, to máte. Dobře vám tak. Jste namyšleni, nacio-fasištičtí, arogantní a máte jak se říká holý zadek. Je mi líto jen těch nejobyčejnějších lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!