Reorganizace médií v Polsku je prý špatná – co je tedy správné?

Polská televize

V Polsku se roztočil vír, o jakém my, občané ČR dosud jen roztouženě sníme. Minulý čtvrtek polský parlament totiž schválil novelu zákona o veřejnoprávních médiích, který počítá s tím, že vstupem zákona v platnost – což se stane ve chvíli, kdy bude zákon zveřejněn v úředním věstníku – skončí mandát dosavadních členů členů vedení polské TV i členů jeho dosavadních dozorčích rad, a bude tak možno přikročit k takové reorganizaci polské státní televize, ve které bude uplatňovat – a to zcela nově – svůj vliv též polská vláda.

Aby reorganizace vstoupila v platnost, chybí nyní už jen podpis prezidenta Dudy, což se považuje za formalitu, protože prezident je členem právě oné strany Právo a spravedlnost, která znění zákona připravila.

Pochopitelně v EU, která počítá s úplně jinými vlivy než vládními, jež by měly ve veřejnoprávních televizích působit, vyvolala mediální revolta polské vlády dokonalé pobouření. Eurokomisař Günther Oettingen pohrozil Varšavě, že komise vyvolá proti Polsku mimořádnou proceduru pro porušení základních hodnot EU. „Mnoho věcí hovoří pro to, abychom na Varšavu uvalili dohled,“ prohlásil Oettinger, a k jeho hlasu se přidal i předseda komise EU Juncker tím, že dal otázku Polska na program příštího zasedání komise 13 ledna.

Na evropském obzoru se tak vynořuje cosi netušeného. Totiž bitva, jejíž ústřední otázkou je, kdo – jestli pak vůbec někdo – má na politické zaměření evropských veřejnoprávních televizí dohlížet? Mají to být vlády, které se téměř vždy mohou pochlubit minipálně 50 procentní podporou voličů (jinak by mohly těžko vládnout), takže demokratický, čili lidovládní princip zde víceméně uplatněn je, anebo to de fakto nemá být vůbec nikdo, ovšem s výjimkou osazenstva či vedení těchto televizí samotných? Čili tak, jak je to u nás a jak to teď asi končí v Polsku? Tzn. tak, že si kolektivy, které se ve vedení televizí jednotlivých zemí více či méně tajemným způsobem sešly, si bez ohledu na převažující názory občanstva vytyčí své vlatní upřednostňované politické linie, a brzy poté – občanským dozorem vpodstatě neobtěžovány – (činnosti zřízených rad obou televizí, jež jediné měly či mají oprávnění na práci obou televizí dohlížet, si stěží kdy kdo všiml), začnou do éteru vysílat to jejich, jež se jim buď honí v hlavách, anebo to prostě jen z různých důvodu, ať už vnitrpolitických nebo zahraničně politických, pro vysílání i pro sebe považují za výhodné?

A co to bylo to jejich, s čím např.naši televizáci po sametu začali a s čím nás oblažují dodneška?

Všichni to dobře známe. Bylo to to neblahé havlistické, nad něž mohlo být stěží co horšího. Obsahovalo tyto zásady:

USA a Západ jsou vzorem svobody a demokracie, zatímco Rusko i Čína smrdí peklem.

Sudeťáci byli vpodstatě hodní a ti špatní jsme byli my.

Katolický klérus si zaslouží být co nejbohatší.

Bělohorskou bitvu prohrála česká stavovská armáda s cizími katolíky právem, a doba pobělohorská nebyla temnem, ale znovuzavedením práva a pořádku.

Nejsme žádní Slované, jsme Keltové.

Rozhodující bitvou 2. světové války nebyla bitva stalinradská či bitva u Kurska, ale vylodění spojenců v Normadii v r. 1944. Teprve to zlomilo Hitlerovi páteř.

Naši (a nejen naši) kapitalisté jsou solí země a odbory by jim neměly práci komplikovat.

Zeměkoule je příliš malá na to, aby měla dva nebo dokonce víc hegemonů. Jeden, ten dosavadní – USA – na správu Země bohatě stačí.

A teď pozor: Tohle se vyhlásilo jako soubor věčných a nezpochybnitelných pravd – a aby věčné a nezpochybnitelné mohly v našich hlavách setrvat, bylo rozhodnuto, že kdyby se čirou náhodou – a to zase doma i ve světě – objevil jakýkoli jev, názor,svědek, besedník či autor, který by tyto pravdy vyvracel či je činil sporným, musí být – řečeno termerminologií goebbelsovskou – skryt, řečeno terminologií naší – zamlčen.

Čímž bylo nad zemí Jana Husa a T.G. Masaryka a nad námi všemi vyhlášeno právo lži.

Byla to lež nápadně se podobající – a jistě ne jen náhodou – oné lži, se kterou zhruba ve stejnou donu, a to po pádu Sovětského svazu, vstupovali na americkou politickou scénu neokonzervatisté s heslem: Teď jsme tedy jedinými pány Světa my a takto to musí i zůstat! Čímž se lež naše prokázala být vlastně jen služkou nastupující lži americké.

Cílem lži naší je dále definitivně nás ve všech ohledech, a to samozřejmě i citově, oddělit od Ruska, zabít v nás poslední vzpomínku na naši příslušnost ke Slovanstvu, ve všech myslitelných směrech (včetně americké ideje o prospěšnosti uprchlíků pro Evropu), nás srovnat do zákrytu se zájmy USA coby jediného světového hegemona, a tak hlavně z našich mladých učinit zapálené euroatlanťany, kteří nadšeně přivítají, až se vrtné a težební soupravy Shell Oil comp. jednou rozjedou směrem k uralským ropným polím. Protože, jak prohlásila Madlen Albrightová: „“Rusové mají příliš mnoho nerostného bohatství, což je nespravedlivé.“. A věci nespravedlivé je, jak známo, třeba napravovat. Čemuž všemu presstitutující se média, jak naše, tak Washingtonu a Bruselu, zapějí vroucně a co nejsvorněji své aleluja

V diskuzi o připravované reorganizaci veřejnoprávních médií v Polsku se objevil i tento čtenářský hlas: „Vlak se rozjel a pochybuji, že by se před našimi hranicemi mohl zastavit.“

Stačí si jen vyjádřit údiv, proč už ten vlak nestojí na kolejišti Hlavního nádraží v Praze. Pro ctitele neotesané pravdy by na to byl už nejvyšší čas.
51 Komentářů k Reorganizace médií v Polsku je prý špatná – co je tedy správné?

 1. blázen napsal:

  Správně není nic z toho. Je to jen otázka menšího zla. A je horší aby politici v podstatě řídili televizi.Tady začíná opravdová propaganda.Historie nám to dokazuje německo či sovětské svaz. Je to otázka svobody a ne jen slova. Já vím vy si stýskate po komunistických událostech kdy bylo všechno fajn a špatný věci se děli nebo je dělali ty na západě.

  • weissbach napsal:

   „A je horší aby politici v podstatě řídili televizi.“

   1/ Musíte si definovat, kdo je politik.
   2/ Politici řídí televizi i tak, ale nejsou to ti domácí.
   3/ Politici obecně vzato by měli nést odpovědnost za chod státu. Není nic horšího než to, když někdo ovládá masmédia a není odpovědný, není identifikovatelný, není postižitelný za šíření lží a manipulace.

   „Je to otázka svobody a ne jen slova. Já vím vy si stýskate po komunistických událostech kdy bylo všechno fajn a špatný věci se děli nebo je dělali ty na západě.
   Přesně do tohoto stavu to se zřejmým úmyslem došlo.“

   To je obvyklá zkratka, která má odvést pozornost od problému ke komunistům, kteří už oficiálně 25 let nevládnou /tedy vládnou, ale jen ti nejhorší z nich – estébáci a jejich potomci nalifrovaní ve všech tzv. demokratických stranách, vyšší funkcionáři a jejich potomci /chartisté, pravdoláskaři atd./, jejich bývalí agenti převzatí zpravodajskými službami cizích států k prosazování svých zájmů atd. Klasický koloniální status s hrou na svobodu slova. V reálu je svoboda slova potlačená pomocí „svobody slova“ médii, kteráv zájmu nadnárodní oligarchie dnes a denně lžou a manipulují s veřejností s cílem oblbnutí lidstva tak, aby si nechalo jako normu vnutit to, co mu škodí.
   Pokud se přijmne rozhodnutí, tak musí být i odpovědnost. Jakou odpovědnsot mají politici a média dnes? Žádnou. Jedna loutka se vymění za jinou a jede se dál. Komunisti mohli za všechno, dnes nemůže nikdo za nic. Zločinný systém se pouze zdokonalil, pravé viníky není vidět a tahají vesele za nitky.
   Parazitům to vyhovuje, společnost to ničí.
   Váš příspěvek stojí za starou bačkoru….
   Západ východ, levá pravá=pořád stejná kamufláž. Téze-antitéze-syntéza. Fungovalo to doposud bezvadně a teď se to začíná drolit. Stýská se vám po starých časech, kdy mašinka mlela a mlela…

   • Paul Durham napsal:

    souhlas, ale skutečnost, že společnost bez nesmlouvavých obranných mechanismů je totožná s organismem bez imunitního systému, předestírá společnosti stejný konec jako onomu organismu – zhynutí
    a je celkem nepodstatné, jestli 3 buňky jater , 40 z ledvin a 150 z pravého ucha vidí to, co se nevyhnutelně stane a protestují všemi svými nulovými prostředky

    od časů prvního kontaktu s výrokem “ sancta simplicitas “ jsem se ho snažil pochopit a teprve nyní mi dochází jeho skutečná hustota masového hollywoodského obsahu

  • afinabul napsal:

   Česká televize má určený úhel pohledu
   https://www.youtube.com/watch?v=k1cdmQDd2yI

  • fred napsal:

   Cicham cicham placeneho diskutera co rozmnelnuje pozozornost. Na letosek zvedli nekolikanasobne rozpocet, takze JINSKY bude mit kamarady. Uz se tesime.

 2. Laco napsal:

  Co pomlouváte Českou televizi. Občané jsou naprosto spokojeni. Jsou sice oblbováni Českou televizí, ale jsou spokojeni s tím, že si za to oblbování mohou každý měsíc zaplatit. Ne všude ve světě tuto vymoženost lidé mají.

  • Vladislav napsal:

   Až nás, kterým už došlo, kým doopravdy jsou, bude většina, dáme ti demokraticky možnost odstěhovat se někam, kde se budeš cítit lépe.
   Ani nám Slovanům nedělá kdovíjak dobře žít s myslivnami tvé úrovně, příteli.

  • Omni napsal:

   Ta vasa ceska TV je asi taka ceska ako ta nasa slovenska. T.j. nadnarodna medialna masaz vysielana v regionalnych jazykoch, sluziaca zaujmom svojich panickov.

 3. baco deci napsal:

  Vy si myslíte že jste slované spíš jsme omáčka keltů germánů francouzů a světe div se i mongolů. Za ta staletí se tady pohybovalo spousta různých národností. Otázka do pléna: Jak vypadalo uzemí našeho státu když sem dorazili slované (dle dnešních norem nelegální přistěhovalci)? A neptám se na geografii.

 4. martin bareš napsal:

  tohje zas blábolistickej článek.
  Vzhůru Hájku, vzhůru Kontrarevoluční protiproude, vzhůru polští fašisti, vzhůru fašistická ODS, hodíme vše na Havla flašku, sluníčkáře, havloidy (a komunisty jasně).

  Hergot jak se nám ta EU a blbci v Bruselu a naši výše jmenovaní hoděj.

  Hlavně se nedívejme na sebe a pišme tyhle kokotiny.

  • weissbach napsal:

   Nezlobte se, ale tohle mi přijde jako míchání vícero nesourodých ingrediencí v jednom pytli…

   • martin bareš napsal:

    weissbachu ne.
    Tvrdím, že Polsko po tom, co se tam objevila nová vláda, je nepředvídatelné a tudíž horší.
    O EU mám celkem jasno a vím, že ji nechci i za cenu osobních obětí.

    Hájkův fašistický web a další rádoby disidentská media či zdroje, vítají chaos. To je pro ně životodárné, mohou totiž nás, kteří informace nemáme kompletní, oblbovat donekonečna. My nikdy ty informace nebudeme mít. Proto si myslím, že potřebujeme místo konspirace jednoduchost.
    Tím neříkám, že kospirace je černá a jednoduchost bílá.
    Je to hrozně kontraproduktivní, to protihráči vědí. Proto nás zavalují balastem informací.
    A to je přesně Hájek, jeho pohůnci v ODS, kteří podupávají v zákrytu.
    EU a u nás její představitelé ČSSD a pár hlupáčků u skromných korýtek z KSČM vedení, ti jsou půhlední.
    Proto jsem napsal, co jsem napsal.
    Nenechme se zahlcovat balastem.

    • Robo napsal:

     martin bareš

     V jednoduchosti je sila.

     Nehovorí sa to? A predsa sú takí, čo sú ochotní sa tomu ešte vysmiať.

     Som rád za ľudí, ako ste Vy.

     • Paul Durham napsal:

      V jednoduchosti je síla. No kolego jak v které. Taková nakloněná rovina nebo páka jsou v efektivnosti nepřekonatelné, ale debil ze základkou okresním tajemníkem mafie je pravý opak efektivnosti.

      • Robo napsal:

       „A predsa sú takí, čo sú ochotní sa tomu ešte vysmiať“..

      • Robo napsal:

       Ekonomika. Zložitá? Jednoduchá?
       Právo. Zložité? Jednoduché?
       Dejiny. Zložité? Jednoduché?
       atď atď.

      • martin bareš napsal:

       Paule: všude jsou blbci a chytráci a dobří lidé.

       Za socialismu jsme viděli ty hlupáky.
       Po převratu došlo k takovýmu zmatku a dezinformacím, že jsme na škodiče neměli čas.

       Tohle zas je na dlouhý povídání a debaty.

    • weissbach napsal:

     Souhlas.

     • weissbach napsal:

      S dovětkem: Co si člověk představuje pod pojmem jednoduchost?
      Předpokládám, že jednoduchost je totéž co průhlednost.
      Ale…

      • weissbach napsal:

       Ovšem orientovat se lze jen pokud chápete podstatu imformací a dokážete za jejich formou vidět „rydlo“. Čili informace je daná, ale mnohdy p/r/odaná z různých důvodů. Výklad je na jednotlivci. Proto si například Vy, já nebo kdokoli z p/r/odaného učiní vlastní závěr. V tom je pozitivum i nebezpečí současně.
       Důležitý je prvotní úmysl. Takže ano, balastu je všude dost. Nicméně jděmě k „surovinám“ a prefabrikáty hoďme do popelnice. A suroviny najdete všude. Na „fašistických webech“, na „marxistických stránkách“ i v mainstreamu. Nicméně, když odloupnete slupku, zjistíte, že ta klasifikace je druhotná a mnohdy splývá.
       Znáte jistě kubistické umění. Některé plochy jsou vysunuty, jiné upozaděny….

 5. Jan Jinsky napsal:

  Nevim proc se tu oslavuje otevrena snaha politicky ovladnout televizi.
  Je to cesta do pekel. Cesta k hlasani jedine pravdy – te, ktera vyhovuje vladnouci strane.

 6. host napsal:

  Nevím co si o tom mám myslet. Když si třeba představím, že by ČT přímo ovládala třeba kalouskova vláda, tak mě jímá hrůza. Na druhou stranu oproti současným pražským novinářským prostitutkám, které pravicové politiky a pravdoláskaře podporují a chválí zcela zdarma, zatímco na levicové a národovecké hážou špínu, by to nebyl až tak velký rozdíl :-P

  • jjozef napsal:

   V Cesku ako na Slovensku.O nieco lepsie,nez v Nemecku.
   V Nemecku dnes masmedia masiruju priam desne.

   Slovenska vlada /aj slovenski patrioti!/ davno rezignovala,vsetka masmedialna moc musi zostat v rukach agentur svetoveho policajta.Kym nepadne Wall Street.

   Bez masmedialnej moci je Globalizator chromy a mrtvy.

   • Robo napsal:

    Ani u „Tvojho“ Orbana, ani u Fica a ani u Zemana som si nevšimol žiadnej výraznejšej snahy o rehabilitáciu našich slovanských koreňov a prihlásenie sa k politike RF reprezentovanej jej prezidentom.

    Kým sa tak nestane, môj názor na VŠETKÝCH EU politikov zostáva rovnaký – je to TATÁŽ PAKÁŽ.
    A žiadneho z nich nebudem velebiť len za to, že je od hovna trochu menej ušpinený.

    • jjozef napsal:

     Nazor naivny,hlupy.
     Politika je umenie mozneho.
     Mimochodom: bol som poslancom slovenskeho parlamentu /“politikom“/za robotnicku stranu,poznam dost vela politikov osobne,aj velmi osobne.

     • Robo napsal:

      Tak som naivný hlupák. Ale iste nie za to, že v mojich očiach Ťa samotný fakt, že si bol politikom, nectí…

 7. jjozef napsal:

  Orban si dal za ciel kontrolovat polovicu madarskych medii.
  Je to zlocin,ktory mu medzinarodne spolocenstvo Rothshildovcov neodpusti.
  Podobne postupuju dnes Poliaci.Polsko je vsak o 40 milionoch,lokalna mocnost!!
  Polsko moze zablokovat rozdelovanie utecencov ap.
  Plutocisar dnes potrebuje jednotu a poslusnost,nie disharmoniu vo vnimani politiky…
  Takze bude sa obchodovat,kseftovat…

  • Robo napsal:

   Aké obchody, aké kšefty?

   Buď som kurva alebo som kurva len keď chcem na nové topánky alebo som mravný z podstaty a kurvou sa za žiadnych okolností nestanem.

   Žiaľ bohu, byť politikom a nebyť kurvou, je temer nemožné.
   Preto je potreba kompletná rekonštrukcia, nielen vymaľovať spálňu.

   • jjozef napsal:

    V Polsku dnes vladnu protiruski kriziaci.
    Protimuslimski aj protiruski.
    Kriziacke natury,v krajine masmedialne desatrocia masirovanej protiruskou propagandou.
    V krajine pripravovanej /Plutokratom/ na vojnu proti Rusku,na Drang nach Osten,s viziou realizacie Pilsudskeho sna o polskej dominancii v tzv.Medzimori.

    Su obcas dost nepricetni,s takymito Plutokrat dokaze „robit ksefty“.

    • Paul Durham napsal:

     1*

    • jop napsal:

     Poliaci ani tak nie sú protiruskí, ale polské vedenie je. Len majú problém, že ak sa začnú rozťahovať, vedla seba majú Ukrajinu, Bielorusko. Iba ak by chceli útočiť na Kaliningrad.
     Poliaci ale mali „svoje územie“ smerom na Ukrajinu, a neviem kto by ich podporoval v útoku na ukrajinské územie. Poľská karta je obmedzená vo svojich možnostiach.
     Kaliningrad a tá enkláva patrili niekedy Poliakom? Kedy, ak áno, neviem tú históriu

    • Justass napsal:

     jjosef – přesně tak jak píšeš. Včetně toho – a to je důležité – že politika je jen uměním možného.
     Robo je příliš nedočkavý, nabušen svým studiem o slovanství, by nejraději všechny viděl v jednom šiku, nejlépe se symbolem nějakého Svarogy v čele slovanského obrodného tažení. Kdo tak nečiní, je zrádce a basta. Ať je to politik, či analytik jako např. Pjakin. Jediná rada je buď aktivní, ale dočkej času jako husa klasu. Dostojevskyj ( a to byl nějaký myslitel) před sto lety říkal ( psal), že sjednocení Slovanů nastane za sto i více let. To může být i 150-200 let. Dnešní evropští Slované musí nejdříve procitnout z opojení Západem, poznat jeho věrolomnost a pak teprve mohou začít uvažovat, kde je jejich místo a něco zásadního proti tomu dělat. V tom procitávání Robo a jiní mohou pomáhat, ale ne nesrozumitelně až kontraproduktivně.

     • Robo napsal:

      Rozumný pohľad, Justassi.

      • Justass napsal:

       Naozaj? To jsem rád.

       • Robo napsal:

        To neznamená, že so všetkým súhlasím.. :-)
        Len pravda má viacej hrán. To len Istina je len jedna..

        Mimochodom, práve tu kolega rozprával o politikoch, hercoch, zastupiteľoch a podobnej pakáži…aké sú to hovädá.
        A ak sa niekto z nich vymyká, tak NAPRIEK nastaveným podmienkam..dodávam ja..

 8. Tamara napsal:

  - přímé ovládání nese přímou zodpovědnost
  - revizionismus je trestný,samozřejmě od jediného dne,kdy je
  zákon přijat,ale když patříte k zákonným ozbrojeným,tak
  revizionismus Slovan není problém
  - vždyť je jedno,na co čučíme,co chcete,když voda půda je zabraná bohem vyvolenými
  - co úžasného se má v televizi objevit?

  vědecké objevy
  umnění
  řemeslo
  apod.
  a venku to tak funguje? nezávislí vědci atd.?
  hromada lidí s pozitivními informacemi,tajnými informacemi,
  cennými informacemi,o které se jen tak hodlá podělit.
  dejte vědět,až to začne,děkuji.
  zatím volím
  proti
  gestapákovi,jeho sekretářce,hyeně se zakrvácenou mordou a dvakrát zalomenou tyčí v rudém kostýmu
  Honzu,Pepu,Máňu… :)

  jak se sakra jmenuje ta obstarožní hrochovitá postsocialistická kreatura co se s ní v radě střetával J.K.?

 9. Ikema Monika napsal:

  Takže když se to vše schrne vypadá to jako v letadle!!! Všem je z letu na zvracení ale vystoupit nemohou !!!

  • Paul Durham napsal:

   Někteří se už i poblili a sedí s plným pytlem zvratků v ruce a koukají jak jim to prosakuje a kape na kalhoty. Vystoupili by, ale jak píšete, je to problém.

 10. Marco napsal:

  Kdysi jsem podal stížnost na konflikt zájmů v ČT, jelikož jsem viděl chlastat reportéry a vůbec celý TV štáb v hospodě s politiky FUJ09. Na mou stížnost reagovali stylem: Naše diváky názory FUJ09 zajímají a víc už nereagovali, bratříčkování a poplácávání po zádech s Kalousem jim připadá úplně normální. Nedávno jsem to probíral s bezpečnostním technikem a ten se jen usmál a řekl, že je to klasická ukázka bezpečnostního rizika. Pokud totiž zajišťujete bezpečnost v určitých objektech, měl by jste při tomto zjištění docela dost práce. Rozhodně by nesměli dělat již nikdy spolu a někteří by mohli dostat i výpověď, jelikož existuje reálná obava, že se dotyční normálně dohodnou a budou konat proti zájmu podniku.
  Takže naše TV již dávno spolupracují s politiky, obzvláště když dozorčí rada je politická.

  • host napsal:

   Stížnost Radě je naprosto k ničemu. Smysl má jen trestní oznámení, nebo dobře podaná, nejlépe kolektivní, žaloba u soudu.

 11. hel napsal:

  to je teda monstrózní palác na té fotce…je to jedno, myslím, že polákům stejně jako u nás tak jako tak nehrozí např. takových 8 minut pravdy jako tady: https://www.youtube.com/watch?v=5cAnE6Vg4vc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!