Dodávky zbraní do Sýrie teroristům ISIS z Turecka: V Radě bezpečnosti OSN se o nich na ruskou žádost diskutuje „za zavřenými dveřmi“

united-nations-security-council-400x222Rada bezpečnosti Spojených národů bude v úterý na ruskou žádost diskutovat o dodávkách zbraní do Sýrie z Turecka, řekl v pondělí žurnalistům trvalý zástupce Uruguaye u OSN Elbio Rosseli, který v lednu Radě bezpečnosti OSN předsedá. Dodal, že zasedání se bude konat za zavřenými dveřmi.

„Ano, otázka dodávek zbraní přes turecko-syrskou hranici bude vznesena zítra (v úterý) jako součást obecné diskuse. K těmto konzultacím dojde na ruskou žádost,“ řekl tento diplomat TASS.

Podle Rosselliho, má zprávu přednést Jeffrey Feltman, náměstek generálního tajemníka Spojených národů pro politické záležitosti.

V prosinci 2015 řekl Vladimir Safronkov, ruský náměstek trvalého zástupce u Spojených národů, že Moskvě dělají extrémní starosti probíhající dodávky zbraní do Sýrie a průniky teroristů do této země přes OSN monitorované kontrolní body, na nichž by pozorovatelé OSN měli údajně kontrolovat náklady humanitární pomocí.

Safronkov řekl, že Rusko navrhlo uplatnění monitorovacího mechanismu OSN na všechny náklady určené pro Sýrii včetně těch, které jsou ohlášeny jako náklady s humanitární pomocí. Rada bezpečnosti Spojených národů však tuto ruskou iniciativu ignorovala, jelikož připravuje Rezoluci 2258, která autorizuje k dodávkám nákladů s humanitární pomocí do konfliktem stižených oblastí Sýrie přímo z území sousedních zemí do 10. ledna 2017.

By ITAR-TASS

Global Research, January 06, 2016

ITAR-TASS 5 January 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/weapons-delivery-from-turkey-to-isis-terrorists-in-syria-behind-closed-doors-discussion-at-un-security-council-russias-request/5499640
20 Komentářů k Dodávky zbraní do Sýrie teroristům ISIS z Turecka: V Radě bezpečnosti OSN se o nich na ruskou žádost diskutuje „za zavřenými dveřmi“

 1. JosefCZ napsal:

  OSN,NATO,člověk v tísni, neziskovky = zloděj křičí, chyťte zloděje :-(((.

  • B.O.B napsal:

   Jo a rusové to celé pokrývají jednáním za zavřenými dveřmi. Takže si pak bude moct každá strana plácat co se ji zlíbí.Proč vyjímáš z křičících zlodějů i rusy?Ti taky hlásají jen svoji verzi pravdy.

   • kedarus napsal:

    To jsi opravdu tak hloupy nebo se jenom delas?Jasne se tu pise ze se OSN odmitla oficialne zabyvat zabyvat pasovanim zbrani kvuli priprave rezoluce 2258.
    Takze pokud Rusove maji dukazy a chteji je seznamit s ostanima tak to bohuzel musi udelat za zavrenyma dverma.
    Oni nemaji potrebu schovavt dodavky zbrani za humanitarni pomoc.Vozi je tam verejne a na zadost Syrske vlady.
    Jo kdyby tvrdili ze jejich bombardovani je humanitarni pomoc jako blbecek Havel bylo by to o necem jinem.

    • B.O.B napsal:

     Tak proč jednají za zavřenými dveřmi.
     Že rusové neschovávají dodávky zbraní za humanitární pomoc? To nějak zapomínáš na ukrajinu a ruské humanitární konvoje. dorazil konvoj a ejhle povstalci zautočili s novou silou a zbraněma. At žije humanitární pomoc.

     • Justass napsal:

      B.O.B :
      S tou Ukrajinou Fabuluješ chlapíku! Humanitární konvoje nabídli Rusové Ukrajincům ke kontrole hned na ukrajinské hranici. U prvních dvou tam stali 2 dny a nic se nedělo. Další dva, tři konvoje sice Ukrajinci zkontrolovali, a poté co nic nezjistili ostatní už odmítli kontrolovat – asi aby mohli do světa vykřikovat, že tam jsou převáženy zbraně. Páč to lahodilo tvému uchu, tak teď tu lež šíříš dál. Jak šlechetné!

   • MartinT napsal:

    kdes prosimtě četl ,že projednání toho problému v OSN za zavřenými dveřmi je na žádost Ruska…stačí číst…delegát ruska dal podnět na projednání tak jako i další podněty viz níže v článku…je to v kompetenci toho orgánu OSN a tudíž jejich rozhodnutí… je to totiž prů_er …proto

    • B.O.B napsal:

     Hnedka v titulku článku. Tady (Ctrl+C a pak Ctrl+V a máš to tady):Dodávky zbraní do Sýrie teroristům ISIS z Turecka: V Radě bezpečnosti OSN se o nich na ruskou žádost diskutuje „za zavřenými dveřmi“

     • miloš napsal:

      „Ano, otázka dodávek zbraní přes turecko-syrskou hranici bude vznesena zítra (v úterý) jako součást obecné diskuse. K těmto konzultacím dojde na ruskou žádost,“ řekl tento diplomat TASS.

      Dodal, že zasedání se bude konat za zavřenými dveřmi.

      nikto nehovorí, že Rusi žiadali o jednanie za zatvorenými dverami. Je to čiste Vaša manipulácia.

      • Paul Durham napsal:

       ten B.O.B. je jak moje čtvrtá bejvalka , ta taky věděla co jsem řekl zejtra v jiném městě a hlavně , co jsem tím myslel :-)

   • Vlado napsal:

    “ Elbio Rosseli, který v lednu Radě bezpečnosti OSN předsedá dodal, že zasedání se bude konat za zavřenými dveřmi.

    „Ano, otázka dodávek zbraní přes turecko-syrskou hranici bude vznesena zítra (v úterý) jako součást obecné diskuse. K těmto konzultacím dojde na ruskou žádost,“ řekl tento diplomat TASS.“
    Kde máš, že o jednanie za „zavretými dverami“ požiadali Rusi?Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo!

  • Putinka napsal:

   Jemen vypověděl člena OSN ze země, jako „nežádoucí osobu“!!!!

 2. ccaba napsal:

  pro boba víš já když něco potřebuji projednat tak s tím taky neběžím hned na ulici aby se kolem toho motalo x blbečků a řvali to a ono je jednoduší si sednou do jednačky s těma co mají k tomu co říci a tam vytáhnu své argumenty a pokud nebude tak aby z toho měli všichni užitek provede se jemné naznačení že by něco mohlo být vypuštěno ven kdo s kým a jak a za kolik kdo tam co vozí co za to má atd viz pašovaná ropa posbírané záznamy obchodu se zbraněmi odebrané pasy telefony mrtvým teroristům víš BOBE ono se to všechno nedá uhlídat je se podívej na toho našeho b.ba premiera

  • Majk napsal:

   A co chtějí jako tajit, že většina evropanů čepuje z dodávek ,ze kterých čerpá finance i IS? Zakážou používat spalovací motory?

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    Jééžiši teda Majku já bych tak rád viděl důkazy že tomu tak je a ne jen spoustu klepů bez důkazů. Protože kdyby tomu tak bylo (kdyby byli důkazy) tak se všichni pěkně rychle šprajcnou. A nemluvím o politicích.Ty tomu věříš protože to souzní s tvým názorem. Ten je asi tento USA jsou zlo stejně tak EU a ti co nás od toho zla chrání jsou vožralej „Zemák“ náš největší ochránce je rusko. Taky vím že miluješ jednoduché odpovědi které prezentují ochránci protože přemýšlet tvému mozku nikdy nešlo.

  • B.O.B napsal:

   Ale tady se bavíme o docela důležitých věcech který by měli být veřejně dostupné. Tady si banda politruků pokecá a pak před kamerami povídají jen co se hodí. To je taky cenzura. A v případě že rusové tvrdí dlouhodobě že mají důkazy tak proč je chtějí prezentovat za zavřenými dveřmi? Tady se přeci zbrojí proti utajování informací. Tohle jednání není babská schůze před obchodem kde se prodrbe co se za posledních pár hodin stalo nového na vsi. Takže tvoje přirovnání je celkem mimo.Tady jedná skupina lidí kteří tématu rozumějí a novináři se na nic ptát nebudou to až po tom na to mají tiskovku.

   • More napsal:

    Člověcě, co to tu pořád meleš dokola jak kafemlýnek. Víš o tom totální hovno a děláš závěry z pár vět které proběhly tiskem, jak pindosi na Ukradině. Je vidět, že jsi opravdu hloupý tvor, lehce manipulovatelný, ideální kanonfuter na východní hranici, zaječí bobku.

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    Bobe,ty seš ale dámský přirození…..Z toho názvu vůbec nevylpývá,že právě Rusové o tom chtějí jednat za zavřenými dveřmi…..
    Mě připadá,že Rusové navrhli,aby se vůbec jednalo a to,že to bude „za zavřenými dveřmi“,mohla být klidně jen podmínka od protistrany,aby se to jednání vůbec uskutečilo.Rus tam zcela legálně může kromě jaderných a chem.zbraní dodat cokoli,u druhé,té veskrze zkurvené strany,které tak fandíš to ale neplatí,o tom je rezoluce BR OSN!!!

 3. Ikema Monika napsal:

  Turci pašuji a kradou ropu se Sýrie a Iráku dodávají hlavně do Izraelu ! Cvičí a ozbrojuje Isis je to vše pro všechny známe !!! Tak pročpak jim již neklepnou přes prsty ?? Pošuje se přes hranice copak tam nejde nasadit dróny a vymlátilt jim to? Turci jsou neuvěřitelně drzí a budou jsi dovolovat víc a víc pokud nedostanou za vyučenou !

 4. houbeer napsal:

  Putin to ma těžké,jeste nema vse pripraveno,kdyby ho sundali.valku nechce.ale taky bych si přál,aby rekl otevrene jak to je s nwo-financn zmrdi

 5. Contumax napsal:

  OSN řídí okultní agenda… new age….!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!