Dokumenty CIA: Od roku 1951 je na Ukrajině pro-fašistická síť

Rechter-Sektor-600x330Fenomén fašistů na Ukrajině existuje již od Oranžové revoluce. Ale tyto sítě byly budovány, připravovány a podporovány více jak 50 let. CIA na své webové stránce zveřejnila dokumenty, které to potvrzují. Naše média fašisty na Ukrajině zmiňují jen zřídka, nebo je bagatelizují jako bojovníky za svobodu. Na WikiLeaks si může přečíst dokumenty z americké ambasády, z kterých vyplývá, že Spojené státy tento fenomén sledují shovívavě, zatímco Rusko tento vývoj sleduje s obavami. Prostřednictvím několika videí a z výpovědí očitých svědků jsme získali vhled do fašistických aktivit na Ukrajině. Všechno nasvědčuje tomu, že takový vývoj byl plánován rukou s dlouhými prsty.

Americký novinář Zak Novak, který pracuje pro portál Novorossia, prostudoval dokumenty CIA, které nyní byly zveřejněny. Zdůrazněn byl projekt CIA Aerodynamic, což je projekt americké tajné služby, který podporoval anti-sovětské síly na Ukrajině a poštval bývalou sovětskou socialistickou republiku Ukrajina proti Rusku.

Tehdy, stejně jako dnes, se tam sází na fašistické a nacionalistické síly. Všechny dokumenty o tom, se dají najít a přečíst na webové stránce CIA. Dalším projektem CIA byl QR-Dynamic, který podporoval šíření pravicové propagandy na Ukrajině a tím anti-komunistické hnutí podpořit intelektuálně.

Projekt se nicméně nevztahuje jen na Ukrajinu. Také v pobaltských státech se pokoušeli podpořit anti-komunistické síly. Dnes jsou Estonsko, Lotyšsko a Litva v EU a v NATO. Veteráni SS v těchto zemích mohou dělat své průvody. Sovětské symboly, jako je srp a kladivo, jsou stejně jako na Ukrajině zakázané.

Tuto metodu tehdy i v současnosti americká tajná služba používala nejen na Ukrajině. Také v Německu bývalí důstojníci Waffen-SS a Wehrmachtu mohli pro sebe vyhrát boj proti komunismu. Jeden prominentní příklad je bývalý generálmajor Wehrmachtu, Reinhard Gehlen. Za nacistického režimu byl Gehlen šéfem zpravodajské služby „Fremde Heere Ost“. (něco jako: cizí armáda východ)

Po druhé světové válce své služby nabídnul Američanům a stal se prvním prezidentem německé zahraniční rozvědky federální zpravodajské služby (BND). V této funkci mimo jiné koordinoval akci „Mann ohne Gesicht“ (,,Muž bez tváře“), tedy pro-fašistické pozadí agentů NATO, což byl co-projekt britské tajné služby MI6 a CIA. Asi nejznámější je projekt Gladio v Itálii, který pod falešnou vlajkou v roce 1980 v zemi způsobil teroristické útoky.

Článek novináře z New Yorku Zaka Novaka, je k dispozici na Novorossia Today v angličtině. Na této stránce (zde: dieser Seite) jsou k dispozici četné kabelové depeše amerických diplomatů z celého východního bloku, rovněž v angličtině.

Autor: Christian Saarländer

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2016/01/cia-dokumente-seit-1951-besteht-ein-pro-faschistisches-netzwerk-in-der-ukraine/
5 Komentářů k Dokumenty CIA: Od roku 1951 je na Ukrajině pro-fašistická síť

 1. Contumax napsal:

  Věřím tomu i tomu, že za budování socialistického realismu amíci nasadili na bramborové pole mandelinku bramborovou…

  • jjozef napsal:

   Nemame media,nemame „nase“ media.Len samizdaty.
   Konzumujeme produkciu NATO medii.Konzumujeme to,co nam dovolia konzumovat orwellmedialne eskadry smrti stryka Sama.

   Koncom roku 1989, takpovediac prorocky, vydal B.Chnoupek knihu Banderovci.Vysla teraz v cestine.Vyse 500 stran mimoriadne preciznej,mimoriadne poctivej historicko-publicistickej prace.Obrovske mnozstvo faktov,dokumentov,osobnych rozhovorov.Chnoupek ako mlady novinar-reporter, pisal o ich cinnosti v povojnovych rokoch.
   Preletel som knihou,precital asi tretinu/casu malo/,odporucam.

   Hitlerom dobre trenovanych,aj v zaskodnickej a podobnej cinnosti cvicenych ultranacionalistov,nenavidiacich Zidov,Poliakov a Moskalov/zidobolsevikov/ vo velkom pocte prebrali USA.
   Ked sa banderovci preklzli cez front na americku stranu,USA ich neraz odmietli vydat,napriek dokazom ich bestialnej cinnosti v Ceskoslovensku….

   Po rozpade Gorbacovovej federacie uz mali USA /a spol/ na Ukrajine silnu zakladnu,ktoru mohli uz aj otvorene dotovat,posilnovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!