Pozvánka na seminář: Bude někdy přijat ústavní zákon o celostátním referendu?

SPaS seminář-referendum

Ve čtvrtek 14. ledna 2016 od 17h proběhne v Domě odborových svazů v Praze panelová diskuze a seminář o návrhu zákona o celostátním referendu. V minulém roce představil ministr Jiří Dienstbier návrh zákona o celostátním referendu, který je však tak špatný, že prakticky znemožňuje uplatnění vůle občanů České republiky, čímž se stává zbytečným. Podrobnosti např. zde, zde a zde. Dobrý zákon o celostátním referendu se naopak může stát nejdůležitějším zákonem, jenž otevře dveře k tomu, abychom mohli v této zemi, jakožto její občané, majitelé a živitelé vládnout. V současné době se čeká, až poslanci přistoupí k jeho projednávání. Vzhledem k tomu, že by tím však ohrozili současný režim parlamentní diktatury a tím i svá koryta, tak se dá předpokládat, že jej v současném volebním období nebudou chtít schválit a nebo jej schválí v tak špatné podobě, v jaké byl navržen.

Sledujte, prosím, toto téma a diskutujte o tom se svými poslanci, protože i když např. podle Karla Schwarzenberga nemá referendum v České republice tradici, tak nechceme nadále žít v tomto pseudofeudálním systému.

Jeden z možných návrhů změn od Bc. Patrika Doležala je zde: navrh_referendum+duvodova-zprava

 
79 Komentářů k Pozvánka na seminář: Bude někdy přijat ústavní zákon o celostátním referendu?

 1. Josef Švejk napsal:

  Zdrojem veškeré moci v tomto státě je lid. Takže oč se tu marně snažíme 26 let stačí vyřešit velmi jednoduše:
  Lide, zadej svým zaměstnancům (politikům) aby ti navrhli a předložili návrh ústavního zákona pro referendum. Pokud ti návrh nebude vyhovovat, dej svým zaměstnancům padáka a najmi si lepší. A po tvém schválení, bude prostě platit.
  Jak prosté, milý Whatsone, není liž pravda?

  • weissbach napsal:

   :-) Jednoduchost sama

  • to je jedno napsal:

   Ano jak prosté! Tak proč to nejde?

   • Josef Švejk napsal:

    Ono to půjde. Jednou. Až lidé pochopí, že by mohli být lidé. Na Islandu už se probudili. U nás to vždycky trvá poněkud déle. Holt, kde jsou ty časy, kdy Čech snědl v hospodě pečené sele, zapil to mázem piva, pěstí přerazil dubový stůl a vyrazil domů. Dnes jsme poněkud zženštilí a trvá nám déle, než si všimneme, že nám někdo kálí na hlavu.

    • Paul Durham napsal:

     Dokud u toho bude jistý Jičínský, tak to tedy „nepude !“ .

     • Marie napsal:

      Vidite, ani ho neznam, a uz mu neverim. Odrazuje mne to „vyznamny odbornik na ustavni pravo“. Cim se stal vyznamnym? Co je za nim v oblasti ustavniho prava videt?

      Jestlize nedokazal doposud napadnout ani to, ze nelze podat zalobu k

      • Marie napsal:

       zalobu k Ustavnimu soudu bez advokata, tak by mne zajimal aspon jediny jeho uspech, na zaklade ktereho je nazvan vyznamnym…

       Vite o nem neco konkretniho?

      • proud napsal:

       Tak kdo z vas vi,ona uz existence ustavy jako takovy je chytrej vejmysl sionu,ze? ;-).Za normalnich okolnosti je to totiz zbytecna a nepotrebna vec.

     • Marie napsal:

      Aha… takze byvaly clen KSC, chartista, pak OF, pak CSSD = tudiz politicky turista, stejne jako Zeman, karierista a mluvka…a samozrejme na fotce na mne kouka nos „vyvolenych“… ach jo..

      Takze uz jsem pochopila, ze to ani po 20. pokusu nepujde, protoze tento pan kazdemu vysvetli, jak kazdy navrzeny napad je neustavni a jak se vuci nam postupuje zasadne v souladu s Ustavou…

      Docela by mne zajimalo jeho vyucovani, co nalejva do studentu, pan profesor. Takze odpoved na muj posledni dotaz nize, uz castecne znam…

      • martin bareš napsal:

       Marie: Jičínský je osmašedesátník.

       Starší než černý uhlí.
       Po osmašedesátým, když ho komunisti odstavili – tedy ty mladší kádry, a nechali ho stabilizovat se a zbližovat se s dělnickou třídou, já jsem taky celoživotně zblíženej jako řidič tramvaje, uran dělník, atd., asi jako ty Marie, ale nejlepší léta mýho ničemnýho života, tak tento právník své příležitosti ze zbližování asi moc nevyužil.
       Naštěstí pro něj se zmaterializovala strana hloupých bez programu, slavná ČSSD. Tak tam zapad.

       Když ještě v devadesátých letech dost komunistický, dnes jasně oportunistický, deník Halo noviny dělal s ním rozhovor, neopomněl jako vždy zdůrazňovat své odborné znalosti a o co vlastně komunisti přišli, když se ho zbavili. O drahokam a šém.

       To je Jičínský.

       Jen tak pro pobavení.

       • Ivana napsal:

        Martine,
        Prof., JUDr Zdeněk Jičínský v 60tých letech vyučoval právo na Univerzitě Karlově, vystupoval proti rozdělení republiky po ‚Sametu’89 z hlediska ústavního, v prosinci r. 89 se stal místopředsedou Federálního shromáždění a prosazoval referendum, byl jedním z autorů návrhu tehdejší ústavy, kde navrhoval jednokomorový Parlament, což nebylo přijato. Byl místopředsedou ústavně právního výboru Posl. sněmovny a předsedou Stálé komise pro otázky Üstavy ČR. Kritizuje existenci Senátu a občas i některá rozhodnutí ‚Ústavního soudu a některé ústavní zákony. Patří mezi zastánce přímé demokracie. Kdysi členem KSČ.
        Takže asi tak, moc si od něj neslibuji, ale s tím referendem to snad myslí upřímně, když ho prosazoval už kdysi.

     • Marie napsal:

      Dne 28. října 2014 mu český prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy I. stupně.

      No vida, takze Jicinsky je kamarad Zemana, takze bude rikat, co lidi chteji slyset, stejne jako on a reseni nikde.

      At mi admin promine, jestli ma pocit, ze se snazim odhanet zajemce o seminar, to ne, naopak, bezte tam a poradne se domluvte aspon mezi sebou, co udelat…

      Pan Jicinsky vam rozhodne neporadi. Vyznamnym se stal zrejme tim vyznamenanim od Zemana. Ten mi pred rokem tvrdil, ze nema kolem sebe lidi, kteri by mohli podavat Ustavni stiznosti a heleme se, jednoho dokonce sam vyznamenal, ovsem, co je to zasluha I.stupne nam uz neprozradi…ritolezectvi EU? V tom je i Zeman nejlepsi, a podle sebe posuzuji tebe…

      Zeman: kritizuje na oko Singera, ktery podhodnocuje korunu, aby vypadal, ze je na strane lidi, ale na druhe strane chce, aby CR prijala euro, ktere nasi zemi jeste vice shodi dolu, Slovaci by mohli vypravet.

      Jicinsky: zkritizuje neprijeti zakona o referendu, ale reseni ? No jdete se ho zeptat a pak poreferujte tady, dekuji…

      • admin napsal:

       Ten je tam hlavně kvůli tomu, aby podal svědectví o minulosti, o tom, jak vznikala současná ústava.
       A také kvůli tomu, aby tam byl vůbec nějaký ústavní právník. Lidí, kteří by byli ochotni se zúčastnit takovéto diskuze a kteří mají zkušenost s tím, že byli přímo u toho, když současný politický systém vznikal, není mnoho.
       Většina lidí, kteří jsou někde u nějakých koryt (což už se Z.J. netýká), se tohoto tématu bojí jak čert kříže a tak se vyhýbají už jen tomu, aby se dostali do situace, kdyby o tom museli jen mluvit.

       • martin bareš napsal:

        admistrátore, já Vám rozumím a souhlasím s Vámi.

        Ale myslím si, že máte pravdu a i Marie má pravdu. Já jsem díky svému životu dospěl k podobným vývodům jako ona.

        Protože tady žiju, tak vím, že nemůžu jít na ulici sám a někoho zmlátit a chytit a zavřít do sklepa. Protože žiju mezi lidmi, který to absolutně nezajímá. Jak tady všichni píšeme. Zajímá je jen žrádlo a telvíze, prachy.
        Takže obdivuju Vaši práci a vím, jak je důležitá a hlavně vyčerpávající.

        Na druhou stranu taky vím a cítím to každou chvíli, jak se nám čas krátí. Není to netrpělivost.
        Media, politici, právo nás hněte jak těsto dvacet pět hodin deně.
        Tak jsem jen chtěl napsat ty dva pocity, které jdou proti sobě.

        Včera třeba Novinky uvedly případ paní Semelové u soudu. Škoda, že se tady k tomu nikdo nevyjádří. Tak hnusný případ manipulace.
        Není důležité to, jak to Novinky podaly (jako obvykle), ale reakce lidí – to je průser. Schválně jsem si je našel na diskuzi, abych viděl jakou škodnou ta media jsou a jak vymývají lidem mozky. Denodenně, každou vteřinu.

        • Marie napsal:

         Martine: zakony u nas nefunguji, Ustava je k nicemu a normalni cestou se s dementy, kteri se chopili moci, domluvit neda. Lidi,jak spravne pisete, se politikou zabyvat nechteji, protoze je to otravuje, ikdyz jsou sami proti sobe, protoze je to o jejich zivote a smrti. A dnes uz jde o tu smrt, kterou mame za krkem. Kdyby jim nekdo v televizi rekl, ze k nam pochoduji nasi vrazi, kteri je pripravi nejen o penize, domovy, ale i o zivot, probudili by se jedna dve. Uplne k tomu staci par reportazi ze zahranici. A to se jeste dozvidame zlomecky toho, co se deje.Musi se obsadit televize
         V Nemecku doslo k hromadnemu sexualnimu obtezovani primo na ulici a policajti se utocniku bali. Privandrovalci jsou nepostizitelni a dokonce se obhajuji tim, ze je pani Merkel pozvala. Na ulici nosili vesty s napisem “ Sharia policie “ a ani za to nebyli potrestani, to vse je velmi vypovidajici. kdyz k tomu pripoctete , jak je o ne postarano a jak jsou opecovavani..
         Tady tento prispevek neni o nicem jinem, nez o cem porad kricim:
         „Sharia Police in Germany? HooHoo, The EU, YOU are seeing the beginning of the end of the Europe now! Round up these idiots and send them ALL back to where they CAME FROM! Political Correctness is destroying the foundation of civilization that began in Europe. Young men, in good health, patrolling the streets of Germany trying to enforce Sharia Law? Send them ALL back to defend their Countries of origin before it’s too late!“

         Saria policie v Nemecku? Evropska Unie, ted vidis pocatek sveho konce! Obklicte ty idioty a poslete je vsechny zpatky odkud prisli! Politicka korektnost nici zaklady civilizace, ktere Evropa pocala. Mladi muzi, v plne sile, hlidkuji v ulicich Nemecka a pokousejici vynucovat pravo Saria? Poslete je vsechny zpatky, at jdou branit sve rodne zeme, nez bude prilis pozde!
         (prevzato z rt.com).

         Tak to je, ale nepomuze nam je obklicit a nekam posilat, kdyz jsou pod ochranou vlad, ty musi jit dolu jako prvni, protoze ty pouzivaji nase penize pro ne. Vypadnou sami, kdyz je nikdo nebude platit. A tu vladu opravdu nemyslim odchytnout na ulici a uz vubec ne sam…tak hloupe si to, samozrejme, nepredstavuji, to musi byt kryte a jistene zvenci…

       • Paul Durham napsal:

        Pokusím se konstruktivněji : především každá činnost směřující ke snížení teroru vlády a parlamentu je nesmírně chvályhodná a záslužná.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_Ji%C4%8D%C3%ADnsk%C3%BD

        Jen pozor na jedovaté chřestýše.

    • proud napsal:

     Nikoliv ponekud dele,to by snad mozna platilo ve vztahu k obcanum,ale ve vztahu ke stadu ovcanu vedenym pasakama je to zalezitost stala,tedy zadny probouzeni a zadny dele!To je potreba si otevrene priznat bez prikraslovani.

   • Marie napsal:

    Protoze lidi radeji udelaji 19. pokus skemrani nez jednu pres drzku.

    Dodnes mi zneji v usich slova jednoho zida v Hollywoodu, podotykam, ze ta debata byla hluboka, bez nejakych urazek, jak to predvadi nick Jinsky tady, naprosto se drzel otazek a totalne mne odrovnal tim, ze vse , na co jsem poukazala, kyvl. A pak mi rekl: Marie, to se vse ale deje pouze proto, ze to tak sami chcete. Kdyz neco prijmes, tak to chces. Kdyz to nechces, tak to neprijmes.

    A ja mu rikam, ze s tim nesouhlasim, protoze je nam to vnuceno. A on mne opet odzbrojil otazkami:

    Rikas, ze Hollywood je plny zidovskych psychopatu a schizofreniku, narkomanu a lidi, o kterych se verejne vi, ze jsou to pacienti ( napr. Eli Roth). Ale podivej se na navstevnost kin. Cim vetsi nasili, tim vic je narvano. Podivej se na pocet prodanych DVD. Proc to lidi kupuji? Nikdo je nenuti.

    Rikas, ze zidi financuji vsechny valky. No a? Kdyz jim lidi na to davaji penize dobrovolne, tak proc by nemohli.Kdyz te bude nekdo osahavas, co udelas? Ja rikam, ze dostane takovou bombu, ze slize podlahu. No ale kdyz si to nechas, tak pujde dal. Proste kazdy si k tobe muze dovolit jenom tolik, kolik mu dovolis sama. I decko zkousi na rodice kam az muze.

    Poukazujes na to, ze byl vydan zakon zakazujici kritizovat zidy. No a co? Taky by se ti nelibilo, kdybys kazdy den poslouchala, jak ti nekdo nadava. Kdyz bude moct, tak to zakazes, ne? Jsme silni a slabosi nas proto nemaji co kritizovat. A voli si nas? Voli. Mas problem to pochopit?

    Nemam problem to pochopit, protoze to logiku ma.

    Takze kde je chyba? V lidech je chyba, ze jenom kritizuji a nic nedelaji. Nejde o to, ze by byli blbi a neprobuzeni. Probuzeni jsou tim, ze jsou schopni kritiky. Jde o lenost ve spojeni se strachem, ale to je zase a jenom jejich problem.

    Seminare? Vykecavacky? Stezovani si?

    Plac u spatneho hrobu.

    Jak se tvori zakony: nechodme daleko: Na vlada.cz jsou umistovany navrhy zakonu, i se jmeny, kdo je navrhl a kdy jdou do parlamentu. Staci se tam podivat a pak si hlidat, jak poslanec za vas hlasuje. A pokud hlasuje proti vam, dat mu pres drzku jako vystrahu, a on si da priste pozor, protoze bude vedet, ze je pod dohledem.

    Spousta lidi ani nevi, koho volila a uz vubec je nezajima, jak kdo hlasuje.

    Je tady v clanku uveden Zdenek Jicinsky jako vyznamny odbornik na ustavni pravo.

    A kolikrat podal zalobu na protiustavnost nejakeho zakonu? A ze jich mame!

    Napr. ten z cervence 2015 o zabaveni majetku obcanu na umoreni statniho dluhu – je i proti Zakladni listine prav a svobod, uznavane mezinarodne, nebot jde o hruby zasah do majetkovych prav obcana.

    O cem v podstate bude ten seminar? O stezovani si na vlastni bezmocnost? A o potlesku za to, kdo ji zformuluje nejlepe? Nebo nekdo prijde s obmenou, ktera by jako mohla projit? Neprojde zadna, protoze ten zajem, aby prosla neni. V zadne podobe, viz tech 19 pokusu.

    Takze vyhrnout rukavy a ne sednout do travy..a kecat.
    Pochytat ty zrudy, dokud na tech rukou jeste nejake svaly zbyly….

    • Eschatolog napsal:

     V modelech se vzdy muzete skoro na 100 procent na chamtivost, sobectvi, zavist, sexualni pudy, pokrytectvi a jine „kladne“ stranky lidskeho jedince.
     Oni maji vynikajici modely, takze skoro vidi budoucnost. Gojim se nemeni po tisice let. Meni se pouze pocasi a hracky.

     • Marie napsal:

      Ano, ale druha strana mince je, ze se nemeni ani praktiky vyuzivatelu tech „kladnych“ stranek jedincu.

      V tom je zase nase moznost videt budoucnost a zalezi jenom na tom, zda si ji chceme stale opakovat z minula.

      Jeste nikdy v historii nebyl na svete takovy bordel, nejde jenom o to, vyhrat valku. Jde daleko o vic. O genocidu vetsiny obyvatel planety a uplne vyhlazeni bile rasy.

      Proti tomu je zakon o referendu nicim hlavne z toho pohledu, ze je braneno vymahatelnosti prava ohledne zivota samotneho, jak v zemich ci statech, tak na mezinarodni urovni. Za teto situace je boj nevyhnutelny.

      A kdyz se vratim k tomu, co jste napsal, tak ano, predator jede stale stejnou taktiku a obranny taktika ma dve vyhody: predator, dlouhodobe navykly na uspesnost sve taktiky, nema zadni paky a uz vubec nepocita s momentem prekvapeni, protoze zije v presvedceni, ze goj se na nic nezmuze. Druhou vyhodou je, ze naprosto presne zname jeho cil. A tim je Rusko, jakozto nejsilnejsi zeme, kterou uz dvakrat jedini a titez nedokazali srazit na kolena a do otroctvi.
      Varianta neodevzdavanim penez, na zaklade kterych svetovlada se rozlezala jako rakovina, tu uz jsme propasli.
      Zatimco lidi vyrvavaji a protestuji proti islamizaci ( nastrcene jako cerveny hadr bykovi v arene ), unika jim podstat: migracni vlna jsou uz zaplaceni nasi vrazi ( z nasich penez ) a uz jsou na rade zbyvajici majetky, ale nejsilnejsi zbrani barevnych proti bilym je jejich dlouhodoba ( da se pocitat na tisicileti ) nenavist vuci bilym a za tu jim nikdo platit nemusi.

      Jedinou sanci je nevpustit je do zeme, a vlady, ktere to umoznuji okamzite odstavit.

      Videla jsem demonstraci v Nemecku, kde lidi nosili napisy: Dekujeme, frau Merkel… ironicke podekovani za trestnou cinnost privandrovalcu, predevsim na zenach ( tato konkretni se odehrala na Silvestra ).
      Na Merkelovou je podano stovka zalob. A k cemu to je?

      Tu babu museji zneskodnit, je valka a ve valce se o zivot s vrahy nevyjednava, kdyz uz vidite kolem sebe mrtvoly.

  • Marie napsal:

   Mne ten nadpis clanku uplne rozcilil! Jake bude nekdy prijat?

   A on o tom jeste nekdo chce delat seminar?

   Misto na seminar se sejdete, sakra, a odchytejte ty zrudy.

   Umyslne zabranovani zakonu o referendu je braneni ve vykonu zakladnich lidskych prav a umyslne poskozovani celeho naroda.
   Vlastizrada.

   Cechacek jde radsi na seminar???… Ono to opravdu bude tak, jak se rika, ze kazdy narod ma takovou vladu, jakou si zaslouzi.

   • admin napsal:

    Ne, není to tak jednoduché, jak se zdá. A k tomu je třeba si to vyzkoušet tady na místě, prakticky.

    • Marie napsal:

     Ja vim, ze to neni jednoduche, to neni. Ale jit se na to musi seshora, ne zezdola.

     Skupina sla za Dienstbierem. To jsem videla a slysela jejich vyjadreni. Odesli jako zkropeni. To je cesta zezdola.

     Jit za presidentem, ktery zakony podepisuje, a hlavne jmenuje ustavni soudce, ktere muze take odvolat pri porusovani Ustavy, coz se deje. Soupis zakonu, ktere porusuji Ustavu dokaze dat dohromady kazdy pravnik.

     President neni bezbranny, jak si hraje, a lidi mu to bohuzel basti. On je liny jako prase a krivy jako had.
     Ve Svitavach obhajoval nezvysovani zivotniho minima, ktere je samo o sobe porusovanim lidskych prav, protoze neexistuje jeden jediny clovek v zemi, ktery by s tim prezil. A omezeni prispevku na bydleni zduvodnil, ze na tom vydelavaji ubytovny! Jaka sprostota! Poskodit statisice lidi kvuli nekolika desitkam ubytoven, i kdyby slo o stovky, je to berlicka, vymluva. A dalo by se pokracovat s otazkou privandrovalcu, kde pro jistotu se ohnou zakony obycejnymi vyhlaskami, ktere neziskovky a vladni organizace samy vypracuji podle svych napadu, co na tom, ze veskrze proti zakladnim pravum ceskych obcanu.
     President dostane lhutu k odvolani soudcu. Nesplni ji, tak muasi letet. Totez s odvolanim vlady. Ma na to pravomoc, ne ze nema.
     Na vlastni usi jsem slysela jeho kandidatske sliby na pred zvolenim: Budu respektovat vysledky voleb a slozeni vlady je bude reflektovat. Kde je to videt? NIKDE. Jak to, ze tam neni podil komunistu ve vlade podle vysledku voleb?
     Tim jim bylo zabraneno o cemkoliv hlasovat, vlada prece take hlasuje o svych rozhodnutich.

     Vite, admine, problem je v lidech, ze je jim to jedno a hlavne nejvetsi problem je v tom, ze spravedlive bojovniky, jako jste i Vy a ja si toho moc vazim, nepodpori natolik, aby jim nemohlo byt ublizeno.

     V tom je zakopany pes. Ja jsem peskovana za to, ze udajne napadam presidenta, ktery za nas kope (!), ikdyz nam viditelne podkopava nohy, ale umi to libivymi kecy zneviditelnit pro nektere, ovsem nikdo neni slepy, aby nevidel narustajici poskozovani naroda pri jeho absolutni necinnosti.

     Statecni jedinci nevyhravaji, kdyz nemaji podporu. Kdyz se nenajde doma, najde se jinde. Asad je v pravu a bez pomoci zvenci, by uz padl. Rusko se vytrvale snazi dodrzovat mezinarodni zakony, ale stejne bude muset se zachovat podle zakona akce a reakce bez ohledu na ne, protoze jinak se neubrani.

     Resime zakon o referendu, ale je pouze jednim z tech, ktere nam berou svobodu, je treba je resit vsechny, protoze kazdy dalsi zakon nam bude jenom svazovat ruce i nohy. Dockame se i povinnosti ubytovat privandrovalce primo doma. Proc to rikam? Protoze plan je 50 milionu a nikdo nemuze byt tak naivni, aby si myslel, ze se pro ne postavi tolik domu.
     Proste se na nas vali tsunami, a to doslova. Co neuhrajeme ted, uz neuhrajeme nikdy.

     Rusko nam muze pomoct, ale musi nas byt vice, kdo o to zadame, a nikoliv pres internet, ten je hlidany….

     • admin napsal:

      Seshora to nedělá nikdo až na pár pokusů poslanců od bývalého Úsvitu a občas (velmi málo) od komunistů.

      Skupina nešla za Dienstbierem, ale za Špidlou, což je však prakticky jedno. Byl to průzkum terénu, bez naivity o tom, že by snad vládní koalice měla zájem o vylepšení svého zmetkového návrhu.

      Prezident už podobný návrh na akce k dobrému zákonu o referendu dostal dříve a nepodpořil ho.

      Řeči o tom, že někdo musí letět, když nedělá to, co je jeho povinností, nám jsou houby platné. Stejně tak, o tom, co všechno je třeba udělat. O tom toho víme mnozí dost, co je třeba. Ale dělat můžeme jen to, na co stačíme. Tak se snažíme dělat to, co je nejdůležitější a tohle důležité je.

      Seminář se dělá proto, aby se to téma šířilo mezi veřejnost a aby se ujasnil cíl a strategie jeho dosažení. Takže mě zase rozčiluje, když si někdo myslí, že se zakřičí něco ve stylu „Hrrrr na ně!“ a najednou se vše nějak samo od sebe v dobré obrátí. Takhle to tady opravdu nefunguje.

      • Marie napsal:

       Ja s tim, co rikate, Honzo, souhlasim. Samozrejme, ze nestaci zakricet hrr na ne a veci se obrati.

       Vidim cela ta leta od roku 1989 a tech 19 pokusu, to jsou pro mne rozcilujici faktory. Ani po 20. pokusu se to nepodari, protoze u nas zadne zakony nefunguji a lidi se snazi jit cestu zakonnou.

       Rok a pul jsem bojovala zakonnou cestou ve veci obhajeni uplne toho zakladniho prava, tj. na zivot. Malem jsem to vzdala, protoze vycerpani je hrozna vec. Podarilo se to prorazit az silou. To ale neznamena, ze nebudu pokracovat, protoze jsou tady ostatni, kterym je stale ublizovano, hubu mi tim nezavreli, ikdyz se to vyresilo.

       Mozna si rikate, ze bych se nemela angazovat, protoze nejsem doma a ze neznam situaci. Nikdy jsem neprestala byt doma v CR a sleduji cely vyvoj z hlediska zakonu nejen pred rokem 1989, kdy to bylo soucasti me prace, ale i po nem az doposud. V CR mam vsechny sve deti (2) a celou rodinu i pratele, se kterymi jsem ve styku stale, v cizine jsem si nemela s kym co rict a ani dnes nemam, a nemusite mi to verit, ale nebyt vaznych zdravotnich duvodu, tak v cizine vubec nejsem, navic uplne sama….navic vite, kolik mi je..

       Zakon o referendu dulezity opravdu byl. V soucasne dobe uz je nejdulezitejsi zastavit priliv nasich vrahu vzletne nazvanych „bezenci“. Bez toho, aniz by vlada „letela“, to nepujde, a nemohu tady psat podrobnosti, ale pracuje se na tom, a hole ruce nebudou, ani hole v ruce…musi se to udelat letos, protoze az vladni agentury ( z bezencu ) budou vyzbrojeny, pak muzeme nejen na zakon o referendu zapomenout…

     • Ivana napsal:

      Marie
      Soudce Ustavního soudu nemůže nikdo z jeho funkce odvolat, pouze ve specifických případech může o zániku jeho funkce rozhodnout ve zvláštním kárném řízení plénum Ústavního soudu a to kvalifikovanou většinou 9ti hlasů.
      Marie, kdybys měla zájem,našla bys to na internetu také. http://www.usoud.cz
      Prezident s tím nemá společného opět vůbec nic.

 2. hel napsal:

  tam já nemůžu..čert by mě vzal…sleduji to téma od začátku a už nemůžu stále dokola poslouchat to, co dobře vím..to už je masochismus

  • admin napsal:

   Ta diskuze bude samozřejmě především o tom, jak to prosadit. V tom, jak by to mělo vypadat, už je v principech jasno.

   • hel napsal:

    je samozřejmé, že se to musí šířit mezi veřejnost, to jistě a vůbec nejsem proti, naopak tohle je jedno z nejdůležitějších témat vůbec…jen nepatřím mezi ty, které je třeba zrovna v tomto tématu dovzdělat…tak jsem to myslela..já nevím, jak se dostat přes dienstbiera a všechny ty žáby na prameni,co se vždy tváří jako velcí demokrati do doby, než se usadí ve funkcích zástupců lidu…pak už dělají jen všechno proto, aby jim moc zůstala navždy…jen okamura se snažil docela důsledně, taky proto zřejmě nesmí na obrazovku..ale to všichni vidíme..jen už někdy nemám nervy na totalitu podruhé, už mám dost odžito..

   • proud napsal:

    Takze jeste nikomu nedoslo,ze to prosadit proste s touhle vladou a kazdou „proevropskou“,nesmi jit?!To se teda dost divim.

    • admin napsal:

     Samozřejmě, že to všichni, co se tím zabýváme, víme. Ale je třeba, aby to věděli i další. Proto to děláme.

     • proud napsal:

      Tomu proto to delame rozumim.Ale nerozumim tomu proc to delate takhle,kdyz vite,ze to tim zpusobem nepujde.

 3. Ivana napsal:

  Vyhrnout rukávy, dokud na těch rukou nějaké svaly zbyly a pochytat ty zrůdy…Zní to tak jednoduše, ale v praxi to vůbec tak jednoduché není. V naší zemi je těch rukou přes 20milionů a jejich velká část s tou myšlenou vůbec nebude souhlasit. Takže bych v tom viděla akorát jednoduchý návod k zahájení občanské války. Navíc, myslím si, že anarchie nepatří do civilizovaného světa.

  • Marie napsal:

   Ivanko: ty kolem sebe vidis civilizovany svet? Kdyz vlady vpousti do zemi vrahy svych volicu a jeste za jejich penize, ty tomu rikas civilizace???

   Boj o zachranu zivota ty nazyvas anarchii? To jsi uplne nekde jinde. Anarchisti zakernym zpusobem se zbavuji vlad za ucelem jejiho prevzteti. Ja na nejaky vladnuti kaslu, mne jde o zachranu zivota lidi, protoze jsme ve valce, vazena. Nemohu za to, ze to nechces videt.

   • Jaris napsal:

    Marie, ja v podstate s Tebou souhlasim. Jenze…Lidi jsou nejednotni, je jeste spousta lidi, kteri plivou a nadavaji na Rusko a dnesni ceska vlada jim nevadi. Vidim to z mnoha komentaru na jinych listech a tady je takovym zarnym prikladem spokojenosti – Jinsky a Sobotka. Na jinych sites je takovych trdel mnohem vic. Takze pokud se cesky lid alespon vetsinove nesjednoti a nevyjde DENNE do ulic protestovat proti zionisticke vlade, aby podala demisi, naprosto nic se nezmeni. Je take treba pocitat s tim, ze „hodna vlada prosazujici vehementne lidska prava“, pouzije stoprocentne na svou obranu tezkoodence a policii. Jsou na tenhle stret lide pripraveni? To chce sakramentsky dobrou organizaci, protoze by k nasili v tomto pripade doslo. Tihle paraziti se hned svych vynosnych mist a privilegii nevzdaji. Lide se take budou muset branit, aby docilili svrzeni dnesni zkorumpovane vlady. Ovsem opet jsme u toho sameho problemu, ze jednota mezi Cechy proste neni. Bohuzel.

    • Ivana napsal:

     Jaris
     ano, přesně o tom mluvím. Je tady ještě velká část lidí, kteří si vůbec neuvědomují, co se děje a i kdybys jim to vysvětlovala hodinu, tak ti akorát řeknou, že maluješ zbytečně čerta na zeď. A ti darebáci, mám na mysli nejen vládu, ale skoro všechny politiky (až na čestné výjimky) a taky nezapomeň, že i my tady máme naše miliardáře, kterým se tady žije přímo báječně, tak všichni ti hajzlové mají své ochranky a opravdu se nás nebojí. K tomu mají na nás ještě policii a těžkooděnce, byli bychom opravdu blbí, kdybychom si mysleli, že je na nás nepoužijí.

     • Jaris napsal:

      Ivano, v policii a ochrankach lumpu ja problem nevidim. Obycejnych lidi je daleko vic a kdyby chteli, tak ty vsechny parazity smahem odstrani, ze budou pelasit az by se jim za patama prasilo. Ten skutecny problem spociva v nezajmu verejnosti. Ucast na ruznych demonstracich „bratri drzte se, je nas malo“, je toho smutnym dukazem. Jednoduse receno – nejsou lidi.

    • hel napsal:

     ano,nesnáším už žádné jejich „omluvy“, říkají to jako brambory, zásadně nikdy necítí žádnou vinu, natož lítost…na „chyby“ věřím ještě méně…jen vypočítavost a taktika a nebetyčný cynismus a drzost..

    • Jaris napsal:

     Omluvu za obeti nasilnickych bestii neprijimam!!!
     Vidim, ze Evropa se stala nebezpecnym mistem, kde obcany nechrani ani policie, ani zakony. Proto je treba vzit zakon do svych vlastnich rukou v jakekoliv podobe. Ucte sve deti sebeobrane.

 4. admin napsal:

  Četl někdo ten návrh zákona? Máte někdo k němu nějaké komentáře?

  • proud napsal:

   Ja mam,ze nejde „po dobrym“ prosadit neco co likviduje vladu,kapri si rybnik sami nevypustej!A nejaky demonstrace zapomen,maji z nich nehoraznou srandu a cvicej si na nich vsechny slozky policie,ani se s tim netajej.Takze me tyhle iniciativy pripadaj jako umyslny zdrzovani davanim nadeji a rozdelovanim lidi.Vsichni chteji zakonne v nezakonnym state,to si odporuje.

   • proud napsal:

    Koukni kde vsichni koncej,Ponert,Cibulka,ten japonskoceskej misunk Okamura atd.,co se doted dokazalo?Vubec nic!!! A kolik let uz to jede??!!! Nevidis jeste porad „cestu“? Porad se bude propagovat narazeni holou hlavou do betonovy zdi?

    • proud napsal:

     Rozhlidni se a prober se,iniciativ za ty roky ze je uz nespocitas,webu taky,apelu jeste vic a vysledky? Ani malinkaty!!! Neco je shniliho v state Danskym.Na jedny strane ti co by vsechny vyvrazdili,mezi nima Svejkove,na druhy strane potapany slunickari,vsichni k hovnu!Delame nekde chybu,tu hlavni a velkou.Tyhle strategie proste nefungujou,je nacase si to priznat a pracovat s tim.Neco je spatne.Potrebujeme prijit na to co a kde to je.

     • admin napsal:

      Dokázalo se to, že před tou pomyslnou betonovou zdí se shromažďuje stále více lidí, kteří to nakonec prorazí. Jen jich ještě pořád není dost, tak se čeká na to, až jich dost bude a budou schopni koordinované aktivity.

      • proud napsal:

       Tomu Honziku sam neveris a neverim ze kolem sebe nevidis a nevnimas,nikdy holou hlavou zed neprorazis,kdyby jich bylo nevimkolik.Vzdycky kdyz se prorazila,bylo to prani „zeshora“,dobre to vis.Ja ti rikam,ze to zakonne nepujde ani nahodou,jen obcanskou neposlusnosti,tedy po zlym-soft,bez krveproliti a revoluci,navic jen v pripade ze bude pripravenej vlasteneckej zaskok :-).

       • proud napsal:

        Pokud si totiz vsimas a zahodis ruzovy brejle kecalku co tvrdej jak se doba meni k lepsimu,nemuzes nevidet,jak si masinerie dal perfektne plni svy cile vsem na vzdory a podle planu!!! Taky bysme meli,ale necim co je funkcni a nelpet na stokrat proslehlejch a nefunkcnich postupech!

        • proud napsal:

         ……..a to nemluvim o lidech stojicich za nima,samej karierista! Garantuju ti ze jak se dostanou nahoru,mas dalsi Kalousky a Sobotky jak na bezicim pasu!!!

    • Jan Jinsky napsal:

     Proude. Řekni mi – co ti chybí? žije se ti špatně? Je okolo tebe válka? Postrádáš Okamuru ve vládě? :)

     • proud napsal:

      Postradam rozum,ve vsem,u tebe vubec zretelne,mas za to ze mi zalezi jenom na me? Podle tebe neni na svete nic spatnyho?

      • proud napsal:

       A kdyz uz sem to spatny tak jako tak leze,predpokladas,ze toho nebude vic? A pripada ti ze se maji lidi u nas dobre s tim co si vydelaji s prihlidnutim kolik museji vydat? Pak jsi ovsem bud slepej a hluchej,nebo blazen,nebo provokater :-)

       • Jan Jinsky napsal:

        Jo, myslím si, e lidi se mají celkem fajn. Vždycky může být líp, ale celkem se máme dobře. Noa a můj postoj ke světu je, že dobře bude. Tady je to spíš o tom, že dobře už bylo.
        V tom je asi problém, proč mně nemusíte :)

        • proud napsal:

         Problem je v tom,ze nemas prehled.Zrejme podle sebe soudis druhy,zrejme je ti dobre.Ale uz nejen ze nevidis,ale ani te nezajima jak je to ve skutecnosti a kolik jich je,co se maji dobre.Tady v tom kocourkove se maji docasne dobre jen ti zadluzeni,prave na ten dluh.Pak prijdou exekutori.

        • proud napsal:

         Dalsi problem je,ze tady si ani prachaci neumej predstavit co to je „mit se dobre“,ja se skutecne dobre mel,mel jsem to stesti,ale v evrope ho nenajdes,neni!

        • soudruh napsal:

         Honzo!

         Máš pravdu Honzo . Tady ti zdejší blbečkové , většina diskutérů , si myslí , že výzýváním k násilí změní svět k lepšímu . Houbelec ! Zlo plodí zlo a dobro plodí dobro , tak pravil Buddha :-) Divím se Adminovi , který uznává K.M. a R.S. ,že nechává „žumpoidní“ komentáře bez povšimnutí !!! Chápu , že musí myslet na „ekonomiku“ , ale prodat duši ČERTU , to fakt nechápu !… Tady ti zdejší materialističtí křesťané vůbec nechápou , že jsou nástroji SATANA :-) Jaris , Contumax , Exlesian a další :-)

         Jestli „proud“ postrádá u tebe rozum , tak je to Slovanský debil „par excellence“ !

         Zdejších BLBŮ je vícero , namátkou ; Švejk , Paul Durham , Jaris , Contumax , Robo a další . Neuvádím Marii , neboť

        • proud napsal:

         Ahh,soudruh uznava buddhu a nevi z ci je lihne:-)

  • Paul Durham napsal:

   Pro admin:
   četl jsem ten návrh, důvodová zpráva mne nezajímá, nejdříve jedna drobnost technická: v čl.2. odst.(2) písm.e) je ve třetím slově „í“ místo „ý“.

   Nyní k „duchu zákona“ :
   čl.2. odst.(2) písm.e) odmítá přijmutí právního předpisu za situace, kdy referendum nařizuje provedení právního předpisu.
   To je trochu divné. Vložil bych tedy slovo „textu“ před sousloví „právního předpisu“.

   Ústavní soud má obrovskou pravomoc referendum poslat do kytek, a ústavní soud je oporou zla.

   čl10 Závazné rozhodnutí obsahuje termín „bez zbytečného odkladu“ , což je typicky obřezaná nicneříkající lhůta , je třeba tohle vyměnit za pevnou lhůtu počtu dnů. Chybí sankce na vládu a parlament za situace, kdy si s výsledky referenda vytře řiť.

   Víc toho nemám, možná bych zvedl počet z 50000 na 100000 a stanovil , že na daný problém lze referendum vyhlásit opakovaně až po 10 letech, aby lidským zdrojům malinko doklapla jejich odpovědnost za sebe.

   Přeji mnoho sil do další práce.

   • proud napsal:

    Mas taky oboustranny navrhy.“Ústavní soud má obrovskou pravomoc referendum poslat do kytek, a ústavní soud je oporou zla.“ souhlas,referendum muze zmenit jen dalsi referendum.50 000 k vyvolani bych urcite nechal,beztak vysledek rozhodne preci vetsina.Souhlasim s pevnou lhutou obsahujici minimum a maximum dnu.Sankce neni treba,staci uzakonit ze s referendem si nelze vytrit rit:-).“čl.2. odst.(2) písm.e) odmítá přijmutí právního předpisu za situace, kdy referendum nařizuje provedení právního předpisu.“,bych uplne zrusil,referendum je nadrazeny zakonum.“lze referendum vyhlásit opakovaně až po 10 letech, aby lidským zdrojům malinko doklapla jejich odpovědnost za sebe.“ ,hloupost jelikoz by toho bylo beze zbytku zneuzivano!

 5. soudruh napsal:

  Neuvádím Marii , neboť ona má super intelekt ! Ona je jen zatížená svým sociálním postavením a to se projevuje na jejích komentářích !

  Honzo ! Vše dobré do Nového roku tobě i tvým blízkým přeje „soudruh“. Boží požehnání ty ateisto :-)

 6. Contumax napsal:

  Referenda a mudrovat už nepomůže…!!!

  Je pozdě…!!!

  • proud napsal:

   Referenda jsou urcite dobrym resenim,s nezbytnejma doplnkama jako je nestranny odborny vysvetleni toho ceho se bude referendum tykat,ale prosadit je nebude jednoduchy,rozhodne to nepujde v ramci zakonu.

 7. proud napsal:

  O tomhle,propadas beznadeji:-) : Contumax napsal:
  9.1.2016 (11.28)

  Referenda a mudrovat už nepomůže…!!!

  Je pozdě…!!!

 8. proud napsal:

  Leda bys to napsal takhle: Referenda a basta!Mudrovat uz nepomuze…….to by byla jina:-)

 9. Josef napsal:

  Dobrý den. Vážení občané, obávám se, že přijetím referenda se nic podstatného nezmění, neboť systém založený na ekonomickém, filosofickém a etickém pokrytectví se jenom zkomplikuje. Filologové a konstruktéři perspektivy České společnosti by se měli zabývat základními sociálními prvky, jako je rovnoprávnost, suverenita jedincova, přínos vykonávané práce, demografický vývoj. Zastupitelský systém je synonymem pro jakýkoliv historický mocenský, nikoliv demokratický. Evoluce je nám třeba.

  • proud napsal:

   A evoluce jsou referenda,kdy si budeme rozhodovat sami,protoze jak jsi psal vejs,jak nechas rozhodovat „zastupce“,vzdycky bude vetsina az druha,on o je jedno jak se vlade rika,ale uz jeji existence je problem,stejne jako existence sefu v zamestnani,taky chtej vic a jsou presvedceny,ze si vic zaslouzej :-)

  • hel napsal:

   já souhlasím, že je systém založený na POKRYTECTVÍ a odmala lidi ohlupuje a manipuluje k obrazu svému, tedy nadvlády mocných…ale ty apatické jedince, které tím produkuje, lze probudit nejspíš jejich skutečným podílem na moci- což přímá demokracie umožňuje, jedině cestou pokus-omyl se dá nejlépe vypěstovat odpovědnost za svá vlastní rozhodnutí a oživit pocit sounáležitosti při správě věcí veřejných a společných…takže souhlas s proudem- referenda jsou prostředkem evolučním…jen z nich nesmí být vynechány věci podstatné a mocí jim přiděleno místo omezené na regionální rozhodování, kde budou stát popelnice a kolik se vybere za psy, atp.( k tomu to zatím stále směřuje)

  • Josef Švejk napsal:

   Po zavedení referenda se samozřejmě něco změní! Budeme moci svobodně říkat: „Kdyby referendum mohlo něco změnit, už dávno by jej zakázali.“

   • proud napsal:

    Coz v tomhle pripade prave vubec neplati a to je na referendu to krasny,ze skutecna vetsina opravdu vyhraje:-).Nastava ovsem otazka jina,a to je otazka „zralosti“,tedy poucenosti lidi a jejich osobni zodpovednosti.A s tim jde ruku v ruce otazka medii a „oligarchisticky vlady“,ktery pujdou proti referendum tim zpusobem,ze i kdyz si je prosadime,udelaj z lidi blbce co v nich stejne nic nevyresej a rozhodnou tak jak budou zmanipulovany,z cehoz plyne,ze je vlada nepotrebna a media musej bejt zase rizena vetsinou a misto imbecilnich ruzovejch zahrad budou vzdelavat lidi v case,kdy jim jinak lhali.Nakonec,on mi je poradni management odborniku milejsi a mnohem zasluznejsi a potrebnejsi nez cela vlada!Navic takovej management bude nasim zamestnancem se vsim co k tomu patri,ohodnoceni,zodpovednost,zadna imunita, a koryto na pevnou dobu pro flakace,lhare a zradce.

    • proud napsal:

     Zjistim odborniku ze klames nebo zrazujes,nechal ses koupit nebo zastrasit a pujdes na hodinu,bez pardonu,tak je to prosty.

 10. Josef napsal:

  Dobrý den. Většina občanů referendum, nebo přesněji přímou demokracii nechce. To je zřejmé př. účastí voleb do parlamentu a respektem k zákonům, které porušují základní práva a svobodu. Není to ovšem pouze vlivem konformity, ale také výchovou ovlivněnou křesťanstvím. Nelze také opomenout fakt, že většina se nepodílí na vytváření produktu, ale na parazitním způsobu obživy, který má charakter pyramidy neboli rozdělování moci. Jsem přesvědčen o tom, že přímá demokracie je nejlepším společenským systémem, ale v současné době, jen jedním z cca 5% občanů shodného názoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!