TEST SEVEROKOREJSKÉ VODÍKOVÉ BOMBY – VIDEO A JEHO PŘEPIS

North-Korea-tests-hydrogen-bomb6. ledna otestovala Severní Korea úspěšně miniaturizované jaderné zařízení, uvádí státní vysílač KCTV. Severokorejská státní tisková agentura později v prohlášení zdůraznila, že Pchjongjang bude v rozvíjení svého jaderného programu pokračovat jako v odstrašení proti potenciální agresi Spojených států. Toto prohlášení dále zdůraznilo, že Severní Korea bude jednat jako odpovědný jaderný stát a své jaderné výzbroje bude používat pouze k obraně své suverenity. Severní Korea rovněž slibovala, že své jaderné kapacity nebude předávat jiným stranám. Je-li to pravda, pak je to první takové zařízení, které Pchjongjang podrobil terénnímu testu.

Organizace za úplný zákaz jaderných testů (CTBTO) v prohlášení ve středu uvedla, že v Severní Koreji u zkušební jaderné střelnice této země došlo k seismické aktivitě. Předběžné odhady poskytují naměřené hodnoty magnitudy mezi 4,2 a 5,1. Test jaderné bomby v roce 2013 ve stejné oblasti vyvolal otřesy s magnitudou 5,1.

Toto je čtvrtý takový test, jaký Severní Korea provedla od roku 2006, přičemž Washington dal jasně na srozuměnou, že se se Severem nebude bavit, dokud nesuspenduje nebo dokonce nezruší svůj jaderný a raketový program. Avšak z hlediska Pchjongjangu je funkční jaderný program jedinou zárukou jak se do budoucna vyhnout nějakým budoucím pokusům Spojených států o spuštění „barevné revoluce“ v Severní Koreji nebo dokonce o provádění vojenských akcí proti Pchjongjangu.

Nový test Severu zvyšuje napětí na Korejském poloostrově a kolem něj. Avšak z hlediska Severu stojí jakýkoliv krok, který posílí jejich dlouhodobou pozici, za drobné narušení jejich vztahů s vnějšími mocnostmi, zvláště uprostřed té zkázonosné politiky Západu na Středním východě a ve Střední Asii. Jaderný problém Severní Koreje jen tudíž jen součástí probíhajícího zhoršování mezinárodních vztahů.

Zdroj: http://southfront.org/foreign-policy-diary-north-korea-tests-hydrogen-bomb/
7 Komentářů k TEST SEVEROKOREJSKÉ VODÍKOVÉ BOMBY – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Contumax napsal:

  Proč ne, když mají atomovou neboli vodíkovou pumu, mají jistotu, že nebudou mít vnucenou v Severní Koreji emerickou banku…

 2. Adolf Balík napsal:

  Severní Korea je sice hrozný režim, ale je živoucím důkazem toho, že jaderná výzbroj je nutnou podmínkou suverenity.

  • martin bareš napsal:

   Já Adolfe nevím, jestli je hrozný. Rád bych o myšlení a životě a jak to tam chodí věděl víc. Tady v Čechách se to nedozvím.

   Ale asi máš pravdu v tom, že způsoby jak se projevuje, se dávno přežily. Připomíná mi to všechno kdysi za socialismu odhalování „kultu osobnosti“.

   • Adolf Balík napsal:

    Měl jsem možnost se s nimi trochu blíže seznámit. Mám obavy, že jestli v něčem naše propaganda nekecá, tak je to, když mluví o nich.

 3. Petr Gejdoš napsal:

  Jestli tomu aspoň trochu rozumím, jsou zrovna takové režimy, jako Severni Korea či svého času a částečně stále ještě Kuba, izolované pokusné programy globálních elit vyzkoušet možnosti dlouhodobě únosného režimu, který by byl pak aplikovatelný celosvětově.

  Tento náš svět je vskutku ve stavu, který již není dále udržitelný a může si o tom říkat kdo chce co chce. Je nás bezmála (lidí) na světě skoro sedm a půl miliardy a toto je již tak mohutný stresor pro globální životní prostředí a taková hrozba ve smyslu pana Malthuse – a nikoliv pouze či hlavně ve smyslu nedostatku potravin – pro veškeré dostupné zdroje, že řešení nutně bude muset přijít v dohledné době.

  Dvacáté první století našeho letopočtu takto vzato bude zcela zákonitě zároveň prvním stoletím nového letopočtu.

 4. Contumax napsal:

  Kdo má atomovky je prostě na tom líp…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!