Na veřejnost unikla policejní zpráva o násilí migrantů v německém Kolíně: čtení jen pro otrlé

Hauptbahnhof Koeln - Empfangshalle bei NachtPravda o násilí migrantů v Německu, kterou se úřady snažily utajit, je mnohem barvitější. To, co se snažily německé úřady a evropská média dlouhodobě tutlat, již nebylo dlouhodobě udržitelné a ven lezou velice šokující podrobnosti. Dobře načasované a pěkně pozvolna, spojené s veselím a šílenstvím silvestrovské noci, kdy se dá leccos svést na alkohol a výjimečnost situace. Jenže kdo sleduje migrační tsunami do Evropy podrobně a skládá si mozaiku z různých zdrojů a nepřikrášleně, o notně podezřelých jevech má povědomí již delší dobu.

Obrázek, který se snaží o dění v Německu vytvořit média, není namalován v realistickém stylu, nýbrž v notně „romantickém“. Když autor těchto řádkůprojížděl na konci září kolem Frankfurtu, byl překvapen nekonečnými kolonami aut na dálnicích, neboť německou policii nenapadlo nic lepšího než obšancovat všechny sjezdy z dálnic, kde kontrolovaly každičký vůz, zda v něm není uprchlík. Pakliže byl, šup s ním do tábora, odkud ale stejně může kdykoli utéct, takže šlo pouze o ztrátu času a energie a zvyšování napětí a paniky, která už se beztak u našich západních sousedů dá krájet.

Zvlášť když na vlastní oči vidíte jezdit policejní hlídky a hasiče sem a tam, protože pár uprchlíků se zrovna rozhodne zapálit auto, z nějž šlehají dvoumetrové plameny. Taktiku některých neumírněných azylantů popisoval publicista Marian Kechlibar na „necenzurované“ České konferenci, z níž Šifra přinesla obsáhlou reportáž, následovně: „Občas se takhle sjedou všechny policejní vozy k nějakému konfliktu, takže celý okres zůstane bez policejní ochrany.“ Jakmile jsou policisté vylákáni jinam, o to lépe se pak rabuje a výtržničí.

„To jsou výplachy,“ stěžovala si na internetu na jeden z „objektivních“ výzkumů veřejného mínění televize ARD, který na počátku prosince informoval o rostoucí popularitě německé kancléřky, i jedna česká čtenářka žijící v Německu. „Každý den se z televize valí, jak nám uprchlíci pomáhají, a k tomu dojemné záběry kamery na děti a rodiny, jak je mají všichni rádi a k tomu samozřejmě pár zblblejch důchodkyň, nějakej ten farář a hlavně studentky humanitních věd. Do toho navíc paní Merkelová denně v televizi cpe svým přesvědčivým hlasem lidem do hlavy, jak je vše v nejlepším pořádku, a lže, jak když tiskne. Teď to bude ještě horší, všude se rvou imigranti, kradou v krámech, jsou agresivní a jde to na povrch z toho důvodu, že je z těch registračních táborů začali pouštět ven.“

To, že nejde o obavy přehnané, ale naopak je situace vážná, potvrdil na České konferenci i Marian Kechlibar, jenž se v německých reáliích orientuje velice detailně. „Dochází k obrovskému sexuálnímu násilí, o kterém se moc nemluví, výtržnostem, hromadným rvačkám, požárům ubytoven a celé řadě podobných jevů. Někdy, pokud vyhoří něco, kde ještě migranti nebydlí, zapalují to místní. Například nedávno byl chycen jeden hasič. Často ale ubytovny ničí a zapalují samotní imigranti, mezi kterými působí zločinecké klany a nejrůznější kriminální struktury.“ Jako třeba bojovníci Islámského státu, jak připustil i šéf německé rozvědky…

„Situace se zhoršuje a obyvatelstvo je zděšeno,“ říkal Marián Kechlibar. „Dobře to vyjádřil sárský ministr vnitra: Když je v táboře registrováno 600 lidí a na večeři jich přijde 1000, něco není v pořádku.“ Stačí se ostatně podívat na tyto záběry z rakousko-německé hranice…

Dokonce i německá média, která do té doby situaci zlehčovala, na začátku nového roku informovala o tom, že o silvestrovské noci došlo k organizovaným sexuálním útokům cizinců na německé ženy v několika městech, zejména v Kolíně nad Rýnem či Düsseldorfu, kde místní občané organizují domobranu. Třeba server focus.de informoval o hromadném znásilnění čtrnácti- a patnáctileté dívky azylanty ze Sýrie.

Tentokrát nelhala média, ale policie a úřady – i když je podle všech svědectví jasné, že šlo o muže arabského či afrického původu, prý neexistují důkazy, že násilí páchali takzvaní uprchlíci, prý mohlo jít o „rodilé Němce, jejichž předkové se do země přistěhovali“.

Jenže i dělání pitomců z občanů vlastního národa má své meze. A pochopili to i řadoví policisté, kteří se s násilím „uprchlíků“ potýkají, a začali vypouštět informace do médií sami. Například ve Stuttgartu byl při sexuálním obtěžování dívek zadržen Iráčan. Médiím informaci i s jeho fotkou poskytl řadový policista, protože to nadřízení chtěli ututlat. Podle něj je to běžný denní jev, nikoli pouze silvestrovský.

V Kolíně nad Rýnem bylo na Silvestra až příliš těsno. Kdo vyvázl bez okradení a neznásilněn, si mohl gratulovat…

Jinými slovy, rozsah útoků byl mnohem větší, než se mělo zdát. Jedna z kolínských radních už v souvislosti se sexuálně motivovanými útoky o silvestrovské noci hovoří o tzv. „no-go zónách“, tedy částech města – přímo v centru – kde prý již není pro samotné ženy bezpečno. „Oblast hlavního nádraží, okolí katedrály a prostor kolem břehů Rýna už nemůže být turisty ani místními považována za bezpečnou. A to ani ve všední dny,“ varovala radní Kolína nad Rýnem Judith Wolterová, jejíž otevřenost ohledně stavu ve městě je mezi politiky zatím spíše výjimečná; možná proto, že je členkou „krajně pravicového“ Hnutí pro Kolín. „Je třeba se smířit s tím, že během večera a noci tam pro ženy není bezpečno,“ dodala.

Například kolínští policisté, kteří byli na místo činu přivoláni, po Silvestru sepsali hlášení o všech znásilněních a sexuálních obtěžováních, ale jejich nadřízení se to snažili před občany zapřít či bagatelizovat.

Hlášení „jen pro vnitřní potřebu“ dnes zveřejnil server bild.de, a je to neveselé čtení. Citujme policisty:

„Už při příjezdu na nádraží jsme byli o tom, co se děje, informováni rozčilenými občany s plačícími a šokovanými dětmi. Když jsme přijeli na prostranství před kolínským dómem, byla naše auta zaházena dělbuchy. Na schodech a před dómem se nacházela nějaká tisícovka převážně mužských migrantů, kteří vrhali do davu petardy a světlice různých druhů a házeli po lidech flašky.

Po příjezdu na parkoviště k nám přibíhalo mnoho kolemjdoucích a informovali nás o tom všem, rvačkách, krádežích, sexuálním napadání žen a podobně. Pořádkové síly začaly jednat, ale dokonce ani poté násilníci nepřestali a neodradilo je to od jejich počínání. Okolo 22.45 se začalo prostranství před nádražím i nádraží plnit dalšími migranty. Ženy s doprovodem i bez probíhaly napadány a ponižovány skrze opilé masy těchto mužů, jež ani nelze slovy popsat.  

Tady se začalo zvyšovat nepřiměřené používání pyrotechniky, její vhazování a vystřelování do davu. Došli jsme k závěru, že by tento chaos mohl vést k ještě horším zraněním a dokonce i úmrtím. Po konzultaci s vedením jsme se z důvodu ohrožení osob i věcí rozhodli v rámci možností vyklidit prostor. V průběhu akce byli policisté a pořádkové síly neustále napadáni pyrotechnikou a lahvemi. Z důvodu této situace jsme vedle uzavírky prostoru přistoupili k nátlaku a lehkému násilí.

Komplikací kromě dorozumění se s migranty byl i stav osob kvůli jejich nezřízenému pití a jiných návykových látek.

Během zásahu docházelo k násilným střetům jednotlivců i celých skupin, ke krádežím a loupežím na mnoha místech současně.

Za policisty neustále chodily plačící ženy a šokované ženy a dívky, které líčily sexuální útoky ze strany skupin migrantů. Jejich identifikace už bohužel nebyla možná. Nemohli jsme všechny události, napadení a trestné činy zvládnout, protože jich bylo jednoduše až příliš moc najednou.“

KROMĚ UVEDENÝCH SITUACÍ DOŠLO JEŠTĚ K CELÉ ŘADĚ PŘÍPADŮ, NAPŘÍKLAD:

1. ROZTRŽENÍ DOKLADŮ O POBYTU S POSMĚCHEM VE TVÁŘI A VĚTOU: „NEMŮŽETE MI NIC UDĚLAT, TAK MI ZÍTRA PŘINESTE NOVÝ PRŮKAZ.“

2. JSEM SYŘAN, MUSÍTE SE MNOU ZACHÁZET PŘÁTELSKY. PANÍ MERKELOVÁ MĚ POZVALA.

3. I PO POUŽITÍ NÁTLAKU A VYKÁZÁNÍ SE DOTYČNÉ OSOBY ZNOVU OBJEVOVALY A ZE SITUACE SI DĚLALY LEGRACI. VZETÍ DO VAZBY NEPŘIPADALO VZHLEDEM K NAŠIM KAPACITÁM V ÚVAHU.

4. ZABLOKOVÁNÍ NÁSTUPIŠTĚ NA NÁDRAŽÍ KVŮLI PŘEPLNĚNÍ. REAKCE: LIDÉ CHODILI NA VEDLEJŠÍ NÁSTUPIŠTĚ SKRZ KOLEJE. TO VEDLO K ZABLOKOVÁNÍ KOLEJÍ A VÝSKYTU LIDÍ NA NICH, COŽ SITUACI NA NÁSTUPIŠTI NIJAK NEUKLIDNILO.

5. NASTOUPENÍ DO VLAKŮ BYLO MOŽNÉ JEN SKRZE PRÁVO SILNĚJŠÍHO.

6. NA CELÉM NÁDRAŽÍ DOCHÁZELO KE ZVRACENÍ A VYKONÁVÁNÍ TĚLESNÝCH POTŘEB.

7. MUŽŠTÍ MIGRANTI, KTEŘÍ NEHODLALI NIKAM JET, NA VŠEMOŽNÝCH MÍSTECH NA NÁDRAŽÍ SPALI OPILÍ NA LAVIČKÁCH, V ČEKÁRNÁCH I JINDE.

8. KDYŽ NĚKDO REAGOVAL NA VOLÁNÍ O POMOC POŠKOZENÝCH A NAPADENÝCH, BYLO MU SILOU ZABRÁNĚNO V POSKYTNUTÍ POMOCI ZŘEJMĚ KUMPÁNY PACHATELŮ NEBO V NASTOUPENÍ DO VLAKU.

9. POŠKOZENÝM A SVĚDKŮM BYLO VYHROŽOVÁNO NEBO BYLI PRONÁSLEDOVÁNI. Z DŮVODU TRVALÉ PŘÍTOMNOSTI POŘÁDKOVÝCH SIL A POZORNOSTI KOLEMJDOUCÍCH NA NÁDRAŽÍ MOHLO BÝT ZABRÁNĚNO MNOHA DALŠÍM ZNÁSILNĚNÍM.

10. POLICISTA, KTERÝ SEPISOVAL HLÁŠENÍ, PŘIPOJIL I POZNÁMKU: „NÁPADNÉ NA TOM VŠEM BYLO, ŽE OBROVSKÝ POČET MIGRANTŮ V PRŮBĚHU POLICEJNÍHO ZÁKROKU POSTRÁDAL JAKÝKOLI RESPEKT VŮČI POLICII, JAKÝ JSEM ZA 30 LET U POLICIE JEŠTĚ NIKDY NEZAŽIL.“

Ale když maďarský premiér, český prezident nebo exprezident řeknou, že jde o organizovanou invazi nebo že se „jedná o migrační vlnu složenou z ekonomických běženců, uprchlíků a také zahraničních bojovníků, kteří připomínají armádu“, česká i jiná evropská média pořád budou situaci bagatelizovat a blábolit o tom, že to není pravda a že každý, kdo nelže nebo nechce vidět realitu, je xenofob, extremista, blázen či populista. A pořád budou míchat jablka s hruškami. Bohužel i ze střípků, které se dostanou na veřejnost, je stále zřejmější, že pravda je tak hrozivá, že si nakonec cestu ven stejně najde. Jenže otázka je, za jakou cenu a jestli už nebude pozdě.

Zdroj: http://www.casopis-sifra.cz/na-verejnost-unikla-policejni-zprava-o-nasili-migrantu-v-nemeckem-koline-cteni-jen-pro-otrle/
22 Komentářů k Na veřejnost unikla policejní zpráva o násilí migrantů v německém Kolíně: čtení jen pro otrlé

 1. Kolemjdoucí napsal:

  Za několik let si na to jistě zvyknou. A nebo Němce převychovají ještě k hlubšímu pocitu vinu než nyní…

 2. Flamenco napsal:

  Ale vždyť to většina chce. Číst se nám to příčí, vidět to nás rozzlobí,ale stále pozorujeme zpovzdálí jakoby za sklem. Až se bariéra protrhne zvrácenost je za dveřmi a zaklepe.
  Nejsem mocnář, nejsem velitel armády, nejsem nic, jen obyčejná žena, co vnímá podřízenost něčemu, co dává smysl v bodě autodestrukce každého, ať už lepšího či horšího Čecha.
  Jsme v čekárně na smrt. Buď duševní či fyzickou.
  U našeho ega by to možná bylo k prominutí, ale, co u těch, které tu zanecháme v marastu?
  Píšu jen na nějakém webu a nic se nezmění.
  Ale píši, co cítím. Ať už jsem naivní posera, furt lepší než lži z úst mocnářů zaprodaných zlu, nebo co to je za sra..u.

  • Josef Švejk napsal:

   Před 25 lety jsme stáli na pokraji propasti a tak jsme se rozhodli pro svobodu a demokracii. A učinili velký krok vpřed.

   • jop napsal:

    švejku, to je irónia alebo to myslíš naozaj?

    • Josef Švejk napsal:

     Myslím to naprosto vážně.
     Zatím to je dobré, ještě jsme nedopadli. Až dopadneme, bude to také dobré – v tom fofru si to ani nestihneme uvědomit.

  • Rudolf napsal:

   Většina to chce?! Většina??!! VĚTŠINA!!!???
   Tak to jste na omylu. Propracovaný program sociálního inženýrství, přelitý politickou euromafií, kořeněný psychop operacemi a dochucený lžemi mediální verbeže je sice účinný, ale zdaleka ne tak jak si myslíte. Ano je mnoho hajzlů, přisluhovačů, vymytých mozků a jejich největších spojenců = užitečných blbců, ale není to většina.
   To co je ale opravdu TRAGICKÉ je, že ta většina která dobře ví že jedem vesele do pekla, je líná něco udělat pokud se to ještě jejich jednotlivců osobně netýká.

  • Marie napsal:

   Flamenco: Pred par lety zacali v USA hromadne propoustet vezne a tomu predchala rozporuplna tvrzeni, ze USA nemaji penize na udrzbu veznic a ze je prestehuji do Mexika. Ovsem v Mexiku se o nicem nevedelo. Proste bylo jasne, ze to sakra smrdi, protoze jenom v Kalifornii jich propustili pres 20 000. Od te doby to stale sleduji, protoze bylo jasne, ze nikam do prace nepujdou. Prvni varianta byla, ze asi pujdou k armade, ale to se nepotvrdilo. Pak se psalo v novinach na Blizkem vychode ( nevim presne kde, tu informaci mam od Irance), ze Izrael si pronajal za tezke prachy zakladny v Jordansku a ze tam byly postupne svazeny strelne zbrane. Postupne pribyvalo vice podobnych kriminalniku i z jinych zemi a shromazdovali je v Turecku, kde take vznikly tabory. Tim je vysvetleno, jak vznikl IS ( drive nazyvano ISIL, ISIS ). Ze slo o propustene z kriminalu se poznalo i tak, ze jejich rodiny dostavaly jednorazove financni zajisteni jednoho milionu dolaru ( tato informace je z diskuzniho fora, nemam ji overenou, ale logiku to ma ). No a samozrejme na nabory se prihlasil kdejaky uchyl a narkoman. Saudsky princ dokonce byl zadrzen na letisti, kdy ve svem letadle prevazel asi 2 tisice kg drog ( kdovi, kolikrat predtim mu to proslo, ze). Takze mame obrazek, co jsou tyto zrudy zac a muzeme videt, co provadeji v Syrii, od urezavani hlav ( dokonce i zenam a detem, znasilnovani a prodavani zen uplnou samozrejmosti, rabovani domu a dokonce zabavovani domu).. toto vsechno si navic nataceji a davaji na youtube, je to neco priserneho, ze se clovek uplne davi, kdyz na to podiva . A titez hajzli, zdrogovani a bez nejmensich zabran proudi do Evropy.

   Pokazde kroutim hlavou, kdyz slysim nebo ctu, jak lidi v Evrope neustale opakuji, ze pokud u nas chteji byt, tak se musi chovat jako my, prijmout nase pravidla…. proboha, vubec netusi, ale absolutne netusi, proc jsou k nam poslani.

   Jednou vetou: zidi, kteri toto cele organizuji ( jsou na to dukazy, pokud je chces dodam primo videa), jim proste Evropu predhodili doslova jako rizky psum. Tady to mate a delejte si, co chcete s nimi.

   A sama to vidis, ze si dovoli v poctu i tisic najednou napadnout lidi a z policajtu maji curinu, jak se rika. Oni vedi, ze jim zadny trest nehrozi, takze si delali, delaji a budou delat s nami, co je jenom napadne.

   Kdyz se podivas na video, takove mnozstvi se jich nemohlo sejit nahodne. To spis vypada, ze vyrazili do ulic z nejake zakladny, proto taky meli delobuchy a hazeli to na lidi… to je proste jen zacatek…

   Vsechny vlady EU v tom jedou, viditelne to ridi zidi, i u nas a pouze se nam hraje divadlo, vcetne Zemana, ktery naoko lidem rekne, ze jde o invazi, ale aby ji resil, to uz ne, to uz dela chudinku bez pravomoci. Proste je to taktika, jak uklidnovat lidi, ale naprosto pruhledna, protoze ikdyz se lze, ze u nas je jen par stovek, oni maji volny pohyb po cele EU, takze to je o nicem.
   Spravne rikas, ze se zatim citime jako za sklem, ale to je falesna iluze. Nevime dne ani hodiny, kdy si vyrazi k nam a pri nasich lzidomediich se to treba ani nedozvime, pokud to nebude takto velke, ale dit se to bude. Rozezranost narkomanu nezna vubec zadne meze.

   Takze toto vyzaduje okamzite reseni, protoze jde o zivot uplne kazdemu, to je horsi nez ve valce, kdy se valci na frontach a zeny a deti se maji kam schovat. Tady ne.

   Je prach sprosta genocida bile rasy, organizovana zidy a provozovana zidy, jichz mame ve vlade a vladnich organizaich jako psu.

   Privandrovalce nezvladne policie, nezvladneme je ani my. Oni musi pryc a dokud tam bude tato vlada, se to nestane. Vsichni, co prisli ( s vyjimkou zen, deti a starych ) musi vypadnout a zakaz vstupu na uzemi CR pod trestem smrti. At si je zidana Merkelova narve vsechny mezi sve pulky…

 3. Rudolf napsal:

  A neříkali to snad ti obohacující migranští hoši hned na začátku, že sem přicházají aby si to tu podmanili?
  Kdo se diví tomu co se stalo je naivka.
  Tohle je budoucí standard pro celou EU!
  Nájezdy tří až pět tisícových tlup pod slepým okem pořádkových sil budou každodenním chlebem všech euroidiotů.
  Je to smutné, ale tady pomůže už jen radikální léčba. Chybí ale doktor

  • Satan napsal:

   Doktor možná chybí,ale léčiva je dost.Aspirin ráže 7.62

   • NgareM napsal:

    Staré zásoby aspirinu prodarovali přes USA zprostředkovatele na podporu boje s IS (sic!), takže umírněné opozici. Tedy těm 5 lidem, kteří ještě nepřešli k IS…
    A proto tabletka už dnes stojí 6-8 Kč místo 4,- Kč a ještě nám chtějí zabavit samonabíjecí stříkačky k aplikaci léku…

  • Marie napsal:

   To video je znacne zavadejici… predesilam, ze jsem proti kazdemu nabozenstvi, takze muslimum v zadnem pripade nestranim, jde mi jen o pravdu a spravedlnost.

   Tam se rika, ze muslimove nenavidi zidy a krestany. Neni to tak. Iran je islamsky stat, kde zije asi 80 milionu muslimu a mezi nimi zide i krestane a maji stejna prava a dokonce procentuelni zastoupeni v parlamentu, odpovidajici podilu zijicich obyvatel na uzemi. Take kdyz mluvi o zidech, striktne rozdeluji na zidy a sionisticke zidy. Samozrejme Izrael je sionisticky stat, takze tam nepratelstvi je. Iran jasne vsude rika, ze IS nejsou muslimove a ja to vidim take, protoze muslimove nepiji alkohol ani neholduji drogam, za to jsou velke tresty, kdezto tato pakaz, co proudi do Evropy, to jsou zdrogovani dementi, kteri se za muslimy pouze vydavaji.

   Takze to tajemstvi tri stadii islamu, o kterm mluvi pan ve videu, je blaf.

   Jeste jednu vec ti reknu: V USA nebyl s muslimy zadny problem, a ze jich tam zije hodne. Ani hlucni, ani na sebe neupozornovali, ani nikoho nepresvedcovali, zadna nasili, nic takoveho jsem tam ani nevidela. ani necetla a stravila tam nekolik let. Ta masinerie se proti nim rozjela az po roce 2001, kdy na ne svedli vymysleny teroristicky utok a od te doby i z kdejakeho blazna, co se odpali delaji celosvetove ohrozeni, vzdyt je to pruhledne jak sklo…

   Situace se podstatne zmenila az pote, co byl napaden Irak, protoze tam doslo k obrovskym masakrum, zahynulo vic jak milion lidi, pak nasledovala Lybie, ted Syrie a dalsi zeme. Poradny chaos uplne ve vsem, a samozrejme, ze muslimove vedi, kdo financoval valky na jejich uzemi, a ze je to dneska predevsim Evropa, takze s tou laskou k nam to zas az tak horke nebo, rekneme, neutralni nebude, coz se da logicky odvodit. Ale to, co k nam proudi, to nejsou verici, to jsou placeni vrazi a dementi, uchylove vseho druhu…
   Museji pryc, bez ohledu na to, odkud prichazeji, neda se poznat, jaky maji umysl, krome zen a deti ci starych, skutecne utikajicich pred valkou ( a tech je malo ), musi vsechno pryc, jinak je po nas a nebude jim to dlouho trvat, oni se v nasili vyzivaji..

 4. Dejavu napsal:

  Evropa v roce 2029:

  https://www.youtube.com/watch?v=Kw9ME-ThvVY

  Upozorňuji, že toto video je z r. 2009, tedy 7 let staré a dnes by tam mohlo být -10 let, Evropa r. 2019 ne-li dřív.

  • Paul Durham napsal:

   Vzpomínky na budoucnost (E.v.Daniken)…

   Z událostí prvního týdne roku 2016 plyne jednoznačně, že fízli celé zasrané EU jsou ovládáni z jednoho bodu a slouží teroru.

   2016 bude kdo z koho.

  • Jaris napsal:

   Jsem rada, ze konecne(!!!) bili povstali a zacali se branit. Pripravte si zbrane, jde do tuheho. Schyluje se k obcanskym valkam ve vsech evropskych zemich. Pryc s jevrejko-bruselskou nadvladou a provest s jejich predstaviteli a spolupracovniky novy Norimbersky proces vcetne trestu smrti.

 5. to je jedno napsal:

  Hm, to stejně pořád byla jen taková malá ochutnávka toho, co teprve přijde…

 6. janhonza1 napsal:

  To byl jen test jak se organizovat. Až začne v jeden okamžik dělat bordel milion čmoudú, tak budou schopni ovládnout celé města. A bude se rabovat a hlavně znásilňovat jako ve středověku. Jak chcete zavřít statisíce pachatelů? Kupte si všichni zbraně. Budou se hodit už v tomto roce!!

 7. mrtvola Jinskeho napsal:

  všechny invazní negry,a havně jejich importéry postřílet!

  • NgareM napsal:

   Doporučení vycházející z války v Jugoslávii: Jídlo na 1/2 roku. Ke zbrani minimálně 5000 nábojů. zapalovače, chlast, cigarety, konzervy na obchodování – peníze jsou potom nanic. Společná obrana městských čtvrtí, ulic. čekpointy (strážnice) s ozbrojenci v pohotovosti a střídáním po 6 hodinách. Dlouhé zbraně na obranu, krátkou ssebou na cesty za obchodem proti zlodějům… Vařiče a palivo do nich, tuhý líh, propan-butanové bomby,…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!